Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 49 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Tébolyult / Unsane   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 5:58 pm

.
Tébolyult / Unsane

Sawyert, a magányos, fiatal nőt olyan szintű zaklatásnak tette ki egy távoli ismerőse, aki többet látott a kapcsolatukba, mint amennyi abban volt, hogy Sawyer mindenféle rendőrségi és jogi ügyek után sem látott megoldást, mint hogy másik városba költözzön. Az új helyen viszont nem igazán találja a helyét, nehezen alakít ki új kapcsolatokat és barátságokat, és ha ritkán össze is jön egy-egy randi, az átélt traumák mindegyiket tönkreteszik. Sawyer ezért nem lát más megoldást, mint hogy pszichiáter segítségét vegye igénybe... csakhogy a várt segítség helyett a kiválasztott intézetben a "Csak formaság..." felkiáltással aláírt dokumentum egy még kilátástalanabb helyzetbe taszítja.

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 7:58 pm

Niwrok írta:
.

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Az átlagos intelligencia folyamatos csökkenésével a 26. századra az emberiség sok egyéb kreténség mellett eljutott arra a szintre, hogy a legtöbb Oscart egy olyan film nyeri, amiben 90 percig csak egy fingó segg látható. Most a félresikerült hibernálási kísérletből hátramaradt Átlag Joe-ra és a korábban a legősibb foglalkozást űző, bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik... de persze csak a közvetlen kihalási veszély elhárítása és a korabeli igazságszolgáltatási rendszer túlélése után.

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...

.

Niwrok írta:
.

Tébolyult / Unsane

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10
.


lol!

Mi van, bolondnapokat tartasz??? tongue

Előbbiről két dolog:

1. Hiányzik a pontszám... teljesen - Általános film topik - Page 41 3603792908
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda. Laughing

A másodikra tetszett volna több pontot adni, akkor felvettem volna a végtelen listára. tongue


.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:21 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Átlag Joe-ra és bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik...

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...


Előbbiről két dolog:
1. Hiányzik a pontszám...  teljesen - Általános film topik - Page 41 3603792908
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda.  Laughing


Erősen bennem volt, hogy még odaírom a "...ragozni..." után, hogy "... talán csak a készítők végtelen optimizmusát", de végül csak odaképzeltem. A film tíz éves, akkor még talán jogosnak tűnhetett az 500 év, de ha engem kérdezel, 500 év múlva jelenlegi formájában már nem lesz sehol az emberiség, másrészt már éppen elég "segg" van most is a filmekben, és alig valakit érdekel, hogy az kinek a segge, és miért fingik. Szép új világ...
Lemaradt a pont, valóban... Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed tongue ?

A második alapvetően jó, a témája miatt tetszett, van benne egy frankó kis csavar, az sokat dob rajta, meg mert Soderbergh rendezte, egy jópofa Matt Damon cameo is elfért... de ez az egykamerás, "beszűkült" kép, még ha a forgatókönyvhöz illett is, nekem nem jött be. Különösen olcsó az a trükk, amikor Sawyer-t elkábítják, és ezt úgy érzékeltetik, hogy két képet (egyet elölről, egyet hátulról felvéve) egymásra vetítenek.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:24 pm

Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Helent is megnéztem... tongue


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:33 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Helent is megnéztem... tongue


Megígértük Weidének, hogy nem tépjük fel többet ezt a sebet... nono
Mondjuk pillanatnyilag eléggé úgy tűnik, hogy elijesztettük ezzel a sok Helenezéssel. Sad

,
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: The Outsider   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyPént. Szept. 14, 2018 7:25 pm

.
The Outsider


Minden rossz igaz, amit e filmről a kevés netes kritikában olvashattok: a Netflix mennyiségi dömpingje kezd a minőség rovására menni...

Nick (Jared Leto - nélküle szerintem senki nem beszélne erről a moziról) az 50-es évek közepén épp egy japán börtönben rohad, ahol véletlenül megment egy japán faszit a haláltól. Kiyoshi egy maffiacsalád tagja, és - jó tett helyébe jót várj - miután Nick segít neki kijutni a börtönből, ő is segít az amerikainak ebben, sőt, utána munkát is ajánl a családban. Mondjuk, hogy írógéppel szét kell verni valakinek a fejét... A család, ahol az öreg yakuza az apu, a tagok meg a testvérek uralják Oszakát, de persze van egy konkurrens család is, akivel apu nem akar háborúzni. Csak ha muszáj... és természetesen majd muszáj lesz.

Szívesen írnám - mert hát szerintem az volt a cél - hogy megvan a japán Keresztapa, de sajnos nem tehetem: jobb pillanatai ellenére rendkívül unalmas és érdektelen a film háromnegyede. Az utolsó fél óra jó, az, arra a zenére kifejezetettenm tetszett, de addig eljutni kínszenvedés. Jómagam elsőre be is aludtam rajta, mert tulajdonképp semmi nem történik benn: ha az volt a terv, hogy a japán alvilágot bemutassák, nagyon nem sikerült, s ha az is terv volt, milyen nehéz egy amerikainak yakuzává válni... nos, az is mellément. Mindkét téma totál érintőlegesen van csak ábrázolva, senkinek és semminek semmi mélysége nincs. Még Nickről sem tudunk meg egész film alatt!!! semmit, hiányos motivációk és érzelmi kötődések, teljesen lyukas dramaturgia. Leto már-már Gosslingi magasságokban néma, csak néz maga elé a boci szemeivel (amúgy számomra kísértetiesen hasonlít egy helyi politikusra, aki szintén sitten van), nem tudni, honnan van az a személyisége, aki kérdés nélkül öl. Semmit nem tudni - senkiről. Csak vánszorog a történet, míg nem eljutunk a nagy összecsapáshoz, aminek megint csak nincs meg a háttere, ki, milyen érdekért, milyen személyes indíttatásból miért harcol.

Oké, már 2018 van, de én totál máskánt képzelem el a yakuzákat...  scratch


50%



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Újjászületés / Spring   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptySzomb. Szept. 15, 2018 10:43 pm

.
Újjászületés / Spring

Ezzel akkor a harmadik film is megvan a Moorhead/Benson duó munkásságából (a The Endless és a Resolution után), és ez a minden szempontból különálló kis történet be is fért e kettő közé.

A történet szerint az anyja hosszú ápolását követően, annak halála után a huszonéves Evan egy haverját leszámítva magára marad a világban, megfakult tervekkel, kisiklott álmokkal, és hogy egy kicsit rendbe szedje a gondolatait, a hátralevő életét, tesz egy olaszországi kiruccanást. A kötelező látnivalókkal és két lökött brittel fűszerezett út végül egy kis tengerparti városba vezeti Evant, ahol az utcán sétálva megragadja a figyelmét egy gyönyörű nő. Úgy alakul, hogy némi beszélgetés után még azon az éjszakán az ágyban kötnek ki, és Evan úgy érzi, Louise számára az igazi. Csakhogy a nő, látszólag bármilyen jól is érzi magát Evan társaságában, az első alkalom után egyre furcsábban viselkedik, ha hajlandó is Evannel találkozni, hirtelen szakítja meg ezeket a randevú-kezdeményeket, és egyre távolságtartóbb. Ezt azonban az egyre szerelmesebb Evan nem igazán veszi észre addig, amíg Louise egy este nem szakít vele, és hogy milyen okból, arra a srác álmában vagy rémálmában sem gondolna...

Bár sokféle műfajt kever a film, leginkább mégis egy romantikus road-movienak mondanám, amiben van egy kis misztikum és némi horror beütés is. Engem egy régi kedvencemre, a Before-trilógiára emlékeztetett, mert Evan élményein és a Louise-szal való kapcsolatán alapszik, és a bulis részeket leszámítva annyi van benne, hogy Evan beszélget egy öreg olajbogyó-termesztővel a szerelem és az élet nagy dolgairól, majd este ugyanígy beszélget Louise-szal ugyanezekről. Ha nem lenne benne a csavar a felénél, egy sima, kicsit lassú drámának is elmenne, azzal együtt viszont némi filozófiai mélységet is ad a filmnek. A stílusa ugyanaz a kicsit, de szimpatikusan amatőr és játékos, mint a másik két filmmé, így nekem minden szempontból bejött. De talán ez is az a film, amit elég volt egyszer látnom, ezért annyi a pont, amennyi... de benne van a lehetőség, hogy a gondolataim között marad, és akkor majd pár nap múlva korrigálom a pontszámot  Smile .

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Időcsavar   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptySzomb. Szept. 22, 2018 2:50 pm

.
Időcsavar


Különösebb mentségem nincs rá, miért is néztem meg (és szenvedtem végig) ezt a mesét, de már olyan vagyok, hogy ami filmcímben idő van, arra rárepülök - tudjátok, mint a viccben, amiben a faszi mindenben pinát lát. Én meg minden ilyen címben időutazást látok, és általában azért be is jön a dolog: leszámítva ezt a förtelmet, amit legutóbb próbált a Disney lenyomni a torkomon.

Ha most hosszabb kritikát írnék, kitérhetnék arra, hogy ez egy 62-es történet, hogy mennyire is píszísítették a mai korra, hogy a kinti bukta miatt még moziba sem hozták el... sajnos azonban bármennyire is ki kellene adnom magamból a dühöt és a csalódottságot, szerintem most képtelen lennék rá. Ez a film egy akkora nulla, hogy még ezt a pár sort is vért izzadva kínlódom ki magamból...

Egy néger kiscsaj fehér apuja nagyon okos, valami olyan elméleten dolgozik, amivel bármennyit és bárhova lehet utazni az univerzumban. Mondanám, hogy hopponálni, de mégsem, itt most hipertérülnek. Rolling Eyes Apu egyszer csak eltűnik a garázsból, a kislány meg összeroskad és maga mellé esik... de szentül hisz benn, hogy apu előkerül. Ja, van egy kis ferde szemű öccse is, akit gondolom adoptáltak, s aki klönleges, mert egyszer csak előszed három tündér szerű boszorkányfélét, miss Ki-t, miss Melyik-et és miss Miaz-t. faceplam Ők ígérik meg a feka kiscsajnak, hogy megkeresik az eltűnt ifjabb Kirk kapitányt. Hipertérülnek-fordulnak ide-oda, majd kikötnek Az bolygón, ami maga a sötétség. A csajnak kell szembeszállni Azzal (nem, itt nem bohóc), esélytelen, de miután beismeri saját hibáit, meg szereti öccsét, győzni fog. És ez most komoly... faceplam

Valami borzalom ez az egész, vélhetően még 10 év alatt is nézhetetlen. Iszonyat bárgyú, rettentően giccses, értelmetlen, kapkodó... és még mesének is gáz. Valahol azt olvastam, hogy gyerekenek szóló művészfilm. Az bazzeg, tényleg. teljesen - Általános film topik - Page 41 3603792908



20%


Ez nem úgy volt szar, mint mondjuk Béla bá, vagy mondjuk az Egyiptom istenei, de az év végi legszarabbak között tuti, dobogós. Twisted Evil



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptySzomb. Szept. 22, 2018 7:23 pm

R2-D2 írta:
.
Időcsavar

Különösebb mentségem nincs rá, miért is néztem meg (és szenvedtem végig) ezt a mesét, de már olyan vagyok, hogy ami filmcímben idő van, arra rárepülök - tudjátok, mint a viccben, amiben a faszi mindenben pinát lát. Én meg minden ilyen címben időutazást látok, és általában azért be is jön a dolog: leszámítva ezt a förtelmet, amit legutóbb próbált a Disney lenyomni a torkomon. Ha most hosszabb kritikát írnék, kitérhetnék arra, hogy ez egy 62-es történet, hogy mennyire is píszísítették a mai korra, hogy a kinti bukta miatt még moziba sem hozták el... sajnos azonban bármennyire is ki kellene adnom magamból a dühöt és a csalódottságot, szerintem most képtelen lennék rá. Ez a film egy akkora nulla, hogy még ezt a pár sort is vért izzadva kínlódom ki magamból...

20%


Még tavasszal sokat lehetett hallani róla, hogy jön, akkor én is kíváncsi voltam rá, az előzetesei is tetszettek... aztán megtörtént a "csoda", és a Disney akkorát taknyolt vele, részben az általad is írtak miatt, hogy az időutazós gyerekfilmet talán két hét után eltüntették a mozikból szégyenükben, a külföldi forgalmazást pedig több helyen lemondták.

Így elsőre nem látom benne, hogy például az Utolsó léghajlítónál rosszabb lenne... de persze jobb sem nagyon. Majd meglátom, hogy mennyire akarok rászánni időt még egy olyan filmre.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptySzomb. Szept. 22, 2018 7:43 pm

Niwrok írta:


Időcsavar

Még tavasszal sokat lehetett hallani róla, hogy jön, akkor én is kíváncsi voltam rá, az előzetesei is tetszettek... aztán megtörtént a "csoda", és a Disney akkorát taknyolt vele, részben az általad is írtak miatt, hogy az időutazós gyerekfilmet talán két hét után eltüntették a mozikból szégyenükben, a külföldi forgalmazást pedig több helyen lemondták.

Így elsőre nem látom benne, hogy például az Utolsó léghajlítónál rosszabb lenne... de persze jobb sem nagyon. Majd meglátom, hogy mennyire akarok rászánni időt még egy olyan filmre.

.

1. NINCS benn egy gramm időutazás sem. Evil or Very Mad

2. Rosszabb. SOKKAL, SOKKAL rosszabb. Sad


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyVas. Szept. 23, 2018 2:13 pm

Niwrok írta:
.

Tébolyult


Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10
.


Nekem jobban tetszett. peace A legeslegeleje volt talán csak kicsit szétszórt és unalmas, de miután Sawyer besétál az intézménybe, és a néző rádöbben, hogy innen nincs kiút, onnnantól tök tetszett. Nagyon jó volt az a feszültség, amivel a rendező sokáig bizonytatlanságban tartott, miszerint tényleg bolond-e Sawyer, vagy sem. Eltűnődtem rajta, hogy adott helyzetben én mit tennék, adott helyzetben hogyan kell viselkedni ahhoz, hogy ne kezeljenek dilisnek. Pláne, ha mindenképp annak akarnak kezelni. Tetszett az a finom kis odaszurkálás az eü rendszernek, én simán elhiszem, hogy van ilyen. Igazából, addig amíg egyértelmű nem lesz a zaklató szerepe, addig egy remek kis bolondokházás pszichothriller... valahol a Száll a kakukk nyomdokaiban.

Aztán a gumiszobás, akciódúsabb részeknél már ugyan maradt kérdőjel, de még talán ez is belefért. David nyom nélküli gyilkolászása, hogy az nem tűnik fel senkinek, a szerepcsere, az egész faszi lénye és tettei nekem kicsit irreálisak és hitetlenek voltak. Pl mikor mondja a vén picsa, hogy túladagolták a gyógyszert, hát nem tűnt föl neki, ki adta Sawyer kezébe??? Viszont a raszta csajos gumiszobás lehozatal az qrva jó volt, egy ideig el is hittem, hogy végignézi... de az egész légkör, az intézmény, a csaj játéka, a bizonytalanság megjelenítése jó volt.

Egyedül ezzel az idióta képaránnyal és filmezési móddal nem tudtam mit kezdeni, az nagyon zavart és csak nagyon nehezen szoktam meg. De nem volt ez egy rossz élmény, egyáltalán nem... Nálam


75%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyVas. Szept. 23, 2018 4:35 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Tébolyult


Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10

Nagyon jó volt az a feszültség, amivel a rendező sokáig bizonytalanságban tartott, miszerint tényleg bolond-e Sawyer, vagy sem. Eltűnődtem rajta, hogy adott helyzetben én mit tennék, adott helyzetben hogyan kell viselkedni ahhoz, hogy ne kezeljenek dilisnek. Pláne, ha mindenképp annak akarnak kezelni. Tetszett az a finom kis odaszurkálás az eü rendszernek, én simán elhiszem, hogy van ilyen. Igazából, addig amíg egyértelmű nem lesz a zaklató szerepe, addig egy remek kis bolondokházás pszichothriller... valahol a Száll a kakukk nyomdokaiban.

Egyedül ezzel az idióta képaránnyal és filmezési móddal nem tudtam mit kezdeni, az nagyon zavart és csak nagyon nehezen szoktam meg. De nem volt ez egy rossz élmény, egyáltalán nem... Nálam

75%


Örülök, hogy tetszett Smile . Ahogy nézem, kb. ugyanazt értékeltük pozitívan és negatívan, tehát itt inkább a hangulat meg a tűréshatár volt csak a különbség. peace

Én nagyon be tudok szarni egy ilyen filmen (már a Stonehearstot is emiatt ajánlottam), mert nekem ötletem sem nagyon van, hogy hogyan lehet egy ilyen helyzetből kijönni. Azért is, mert a "normalitás" meghatározása a szélsőséges eseteket leszámítva a doki egyéni megítélése és a társadalmi konvenciók mentén zajlik persze, tehát nincs köze az ember ép elméjéhez. Másrészt oké, "normálisnak" kell maradni, de ki képes arra, amikor éppen az a lényeg, hogy mindenki őrültként kezeli az őrültek között, miközben senki még csak arról sem tud, hogy hova zárták be kényszer-gyógykezelni?

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Idegpálya   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyVas. Szept. 23, 2018 4:48 pm

R2-D2 írta:
Néhány rövidebb értekezés négy filmről, amiről akartam írni (még lehet), de egyelőre nem jutott rá idő...

Idegpálya

Ennek van legnagyobb esélye, hogy írok róla: egy qrva jó, aktuális, pörgős akciófilm, amiben szinte már Black Mirrorosan görbe tükröt láthatunk korunk idétlen app használatáról. A történet szerint egy Running man/Halálfutam szerű applikációban különféle feladatokat kell teljesíteni - pénzért és nézettségért: először könnyű és kifejezetten vicces dolgokat, majd egyre durvábbakat, veszélyesebbeket. Amikor meg a rendszer foglyává válsz, majdnem csak a gyilkosság vezethet ki belőle... A fényképezés külön misét megér, színes, de nem csicsás mozi, nagyon jól eltalálták a frissességet a témához. Jó, na.  Very Happy

80%


Végül nem került sor az írásra, én meg nem is emlékeztem, hogy ez a film már két éve vár a sorára.

Azért ennyire nem jött be, leginkább talán a túl tinisre és leegyszerűsítettre vett körítés miatt. Maga az appos bátorságpróba jó volt, az egyre nehezedő feladatokkal, meg a vicces kibúvókkal, de azért láttam már jobb filmeket is a témában (például a csaknem 10 éves Gyilkosság online-t, csak az a Fűrészt keverte hozzá ehhez a bizarr közösségi kukkoláshoz, nem a YA-t).
Ja, meg nekem a neon azért egy kicsit sok volt Smile .

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyVas. Szept. 23, 2018 7:09 pm

Niwrok írta:


Idegpálya


Végül nem került sor az írásra, én meg nem is emlékeztem, hogy ez a film már két éve vár a sorára.

Azért ennyire nem jött be, leginkább talán a túl tinisre és leegyszerűsítettre vett körítés miatt. Maga az appos bátorságpróba jó volt, az egyre nehezedő feladatokkal, meg a vicces kibúvókkal, de azért láttam már jobb filmeket is a témában (például a csaknem 10 éves Gyilkosság online-t, csak az a Fűrészt keverte hozzá ehhez a bizarr közösségi kukkoláshoz, nem a YA-t).  
Ja, meg nekem a neon azért egy kicsit sok volt  Smile .

7/10
.

Laughing , ha tudnád, hogy még mindig megvan a félbehagyott dokumentum, amiben elkezdtem az írást....

De ami késik, nem múlik, mevettem már a DVD-t, fogok is majd írni róla, kíváncsi vagyok pár évvel később mit fog jelenteni. Egy biztos, ezzel kezdtem az írást:

" Nem, bazzeg, nem… Senki nem megy ENNYIT bekötött szemmel hatvannal motoron, városban, forgalomban. Ezt még a nagy stuntriderek, még talán maga Mókus sem csinálná meg...."


lol!


.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 EmptyVas. Szept. 23, 2018 9:25 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:


Idegpálya


Végül nem került sor az írásra, én meg nem is emlékeztem, hogy ez a film már két éve vár a sorára.

Azért ennyire nem jött be, leginkább talán a túl tinisre és leegyszerűsítettre vett körítés miatt. Maga az appos bátorságpróba jó volt, az egyre nehezedő feladatokkal, meg a vicces kibúvókkal, de azért láttam már jobb filmeket is a témában (például a csaknem 10 éves Gyilkosság online-t, csak az a Fűrészt keverte hozzá ehhez a bizarr közösségi kukkoláshoz, nem a YA-t).  
Ja, meg nekem a neon azért egy kicsit sok volt  Smile .

7/10
.

Laughing , ha tudnád, hogy még mindig megvan a félbehagyott dokumentum, amiben elkezdtem az írást....

" Nem, bazzeg, nem… Senki nem megy ENNYIT bekötött szemmel hatvannal motoron, városban, forgalomban. Ezt még a nagy stuntriderek, még talán maga Mókus sem csinálná meg...."


lol2

Kicsit túl nagy volt a bulihangulat meg a lazaság, na Very Happy !
Nekem egyszer lement, de én azért nem szánnám rá még egyszer az időt.

.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   teljesen - Általános film topik - Page 41 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
41 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 49 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: