Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános sorozat topik

Go down 
+6
Remo
Niwrok
Weide
Dylan83
R2-D2
LordPicard
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 36
Tartózkodási hely : Jászberény

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Okt. 12, 2012 1:50 pm

Nagy sajnálatomra ugye a 2011/12-es évadban búcsúzott a Született feleségek, a Doktor House (igaz, őt csak idehaza nézem tévében), a CSI: Miami-t is sajnálom, bár sokkal jobban szerettem mindig is a CSI-t és a CSI: NY-ot. Ellenben kettő új kedvenc sorozatom már is van.

Az egyik a Homeland, amelynek első évadját csak idén nyáron láttam, de ha azt mondom, egy hét alatt lezavartam, az elárulja, mennyire bejött a sorozat Smile Claire Danes-t karrierjét különösebben sosem figyeltem, előfordult 1-2 kedvelt filmemben, de ennyi. De amit ebben a sorozatban leművel, te jó ég! Nem hiába kapta meg az Emmy-t és a Golden Globe-ot. Damian Lewis se semmi, őt a Band of Brothers óta kedvelem. Az egész sorozat hangulata, felépítése telitalálat. A második évad már elkezdődött, de nem is baj, hogy nem tudom hetente, hanem csak kéthetente figyelemmel kísérni, mert rögtön kellene az új rész Smile

A másik sorozat, amire felfigyeltem a nyáron, az Aaron Sorkin The Newsroom-ja. Sorkin engem örökre megvett Az elnök emberei-vel, igaz a Színfalak mögött annyira nem talált be nálam, de a Newsroom nagyon is, mert nagyon érdekel az aktuálpolitika, no nem az a szenny, ami itthon megy, az amerikai politikát több, mint tíz éve figyelemmel kísérem, főleg a választások idején. És hát ebben a sorozatban is nagy szerepet kap a politika, amit én egyáltalán nem bánok. A karakterek is jók, sokan nem szeretik Mackenzie-t vagy Maggie-t, de én őket is telitalálatnak érzem, de főképp McAvoy-t, Jim-et és Charlie-t kedvelem. Még csak ugyan négy résszel végeztem, de már tudom, hogy ameddig fut a sorozat, én biztosan a nézőjük maradok.

Másik két, új sorozat is a radaromon van, a Revolution és a Last Resort. Remélem előbbi nem egy új FlashForward lesz, utóbbi viszont hozza azt, amit vártam (azaz abszolút bejövős), de félek, a nézettség ki fogja idő előtt nyírni :S

Dexter is visszatért, és micsoda nyitánnyal! Nagyon érdekes lesz ez az évad, amelyről kivételesen nem tudom, ki lesz a főellenség (ha lesz), még egy előzetest se láttam. Ha jövőre lesz 8. évad azért azzal remélem lezárják, mert valljuk be, voltak már hullámvölgyek a sorozatban, így jó lenne, ha két remek évaddal zárulna a sorozat.

The Walking Dead is jön hamarosan, és bár tudom, sokaknak nem jött be a Farm, ahol éltek, nekem tetszett a második évad, és egy régi ismerőssel leszünk gazdagabbak a harmadik évadban, ha minden igaz Smile

Fringe is elrajtolt az utolsó évaddal, és bár nagy kedvenc sorozat ez is, már most tényleg annyira meg van kavarva az egész, hogy nem hiszem, hogy olyan irányba halad az utolsó évadban a sorozat, hogy jól le tudják zárni. Sajnálni fogom azért, ha már nem lesz több Walter-ös hülyeség.

Amit még hazai csatornákon nézek: Family Guy - American Dad - Cleveland Show trió. Nagyon várom, főleg a FG-ból az új évadot a Comedy-n, mert remek kikapcsolódást tud nyújtani, és hiába láttam egy-egy részét már vagy 4-5x, sosem lehet megunni, mindig ugyanúgy tudok röhögni rajta, mintha elősz9r látnám Smile Másik ilyen, nekem új, sorozat még a Firkavilla, de sajnos, csak három évada van, nem is tudom, most hol tart vele a Comedy, de ezt is el tudnám évekig nézni Very Happy

Egyenlőre ennyi, mit amit hirtelen ki akartam írni magamból Very Happy
Vissza az elejére Go down
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 36
Tartózkodási hely : Jászberény

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Okt. 12, 2012 5:16 pm

Tudom ajánlani tm a The Newsroom-ot Smile Az HBO-n látható, én angolul néztem, de úgy tudom, a szinkron se sikerült rosszul Smile 10 részes, folytatás jövő nyáron.

Az általad felsoroltak közül a Dr. Csont-ot amikor csak lehet, nézem az RTL-en, de nem rendszeresen és nem is az elejétől fogva :S Dadus-t régen anyum szerette, úgyhogy én is sok részét láttam, tényleg üdítő egy sorozat Smile A két pasi meg egy kicsit régebben néztem Viasaton, aztán valahogy utána már kimaradt. Ha lehet, inkább elkapok egy Rém rendes család ismétlést Smile X-akták-at elejétől végéig 3-szor biztos láttam, az utolsó két évadot lehet, hogy csak kétszer Smile

Na és a Star Trek.... Nem kell bemutatni, nagyon jól ismerem Smile Több, mint 10 éve, hogy összefutottam a TNG-vel a tévében, azóta a Viasat-ról is vagy 3x láttam elejétől végéig, sőt, már egy ideje megvan dual hanggal is, úgyhogy angolul is láttam már egyszer. Nagyon szeretem, tele nagyszerű karakterekkel, természetesen Picard a kedvenc (ki gondolta volna?), mélysége és tekintélye van a karakterének. És hozzá kapcsolódik a számomra egyik legjobb Star Trek epizód, pedig nem történik benne sem sok akció, sem diplomácia. És mégis... Merre felé jársz a sorozatban? Amúgy természetesen mind a 11 film a polcomon, a hetediktől a tizedik filmig mind nagy kedvenc Smile A TOS-t szánom-bánom, sosem láttam. Tévé nem igen adja, és őszintén szólva Kirk sem a kedvencem. De Spock és McCoy annál inkább Smile) Úgyhogy őket inkább csak a filmekből ismerem. A Voyager nagy kedvenc, legalább háromszor láttam elejétől-végéig, és csak ezután jött a DS9. Nem tudom, korábban miért nem törtem magam a sorozat megismerésével, talán mert nincs mozifilmjük, de fantasztikus sorozat! Olyan mélységekben, és olyan összetetten mutatja be ezt a utópisztikus világot... Igaz, nem tudom mennyire olvastál-hallottál erről a sorozatról, Roddenberry utópiája már tényleg csak utópia ebben a sorozatban. Az utolsó évad, főleg az utolsó részek, olyan komplex befejezéshez vezetnek, amelyhez hasonlót nem láttam előtte, de nagyon azóta se. Nem csak forgattak egy részt és rámondták: ez a vége. Az Enterprise.... hmm... a legmodernebb, utolsó sorozat, ami sajnos nem tudott megfelelni sokak elvárásainak, így nekem sem. Nem voltak mindig következetesek, felülírták a történelmet is kissé, de az utolsó két évadra összekapták magukat, s aki ismeri a sorozat végét, az sejtheti, miért az a kedvenc részem ebből a sorozatból Smile Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Okt. 12, 2012 6:11 pm

Az utolsó TV-ben nézett sorozat az '87-ben a Tavasz 17 pillanata volt, azóta én csak úgy nézek sorozatot, ha egyben le tidok elé ülni, s egy évadot lepörgetek. Egyszerűen számomra elvész az élmény, ha egy hetet kell várni a következő epizódra.

Most épp a Gengszerkorzó S2 pörög, három nap elég is rá. Így olyan, mintha egy 10 órás mozit néznék. Smile
Vissza az elejére Go down
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 36
Tartózkodási hely : Jászberény

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Okt. 12, 2012 6:17 pm

R2-D2 írta:
Az utolsó TV-ben nézett sorozat az '87-ben a Tavasz 17 pillanata volt, azóta én csak úgy nézek sorozatot, ha egyben le tidok elé ülni, s egy évadot lepörgetek. Egyszerűen számomra elvész az élmény, ha egy hetet kell várni a következő epizódra.

Most épp a Gengszerkorzó S2 pörög, három nap elég is rá. Így olyan, mintha egy 10 órás mozit néznék. Smile

Uhh, a Gengszterkorzó is a listán van, mert szeretem az ilyen típusú filmeket is, Maffiózók pedig alap Very Happy De valahogy mindig bekerült más sorozat a látóterembe. Ha nem feledem, nyáron én is belekezdek ebbe a sorozatba (is) Smile

És erről jut eszembe az HBO és így a Trónok harca Smile Az is mennyire jó sorozat! Hallottam, hogy a könyvektől olykor jócskán eltér és nem mindent fed fel, de engem nagyszerűen leköt és szórakoztat. Rég utáltam annyira karaktert, mint Joffrey-t Very Happy
Vissza az elejére Go down
Dylan83




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 23.

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Beköszönés! :)   Általános sorozat topik EmptyKedd Okt. 23, 2012 9:49 pm

Sziasztok régi xpress-es barátok, itt ezen a szép új fórumon! Sajna már rég eltávolodtam az xpress fórumától, és nem tudom megígérni, hogy folyamatosan jelen leszek, de most úgy éreztem írnom kéne egy-két frissen látott sorozatról, és ahogy benézek ebbe a topicba, látom ám, hogy örök kedvencemről folyik épp a diskurzus, úgyhogy először erre reagálnék!

Nagyon örülök hogy így szépen sorban kronologikusan nézed a Star Trek-et. Nekem ez nem adatott meg, mert össze-vissza sorrendben volt hozzá szerencsém. Lehet hogy így olyan összefüggéseket is felismersz majd, amiket én nem! Smile Örülök hogy tetszett a klasszikus sorozat, és hogy máris ráéreztél a nagyon különböző Next Generation lényegére: diplomácia, felfedezés, pozitív szemlélet. És ez csak egyre jobb lesz hidd el! Most kezdődik csak igazán, és a DS9 vége lesz a csúcspont! Smile

Nem egyszer láttam már ezeket a sorozatokat, de egy jó barátommal akibe még én ültöttem el a Star Trek szeretét, az utóbbi 1 évben együtt végignéztük a TNG-t, a DS9-t, és a Voyager-t is. Sokadik alkalommal is nagy élmény volt! Smile
Vissza az elejére Go down
Dylan83




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 23.

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Ki ölte meg Rosie Larsent?   Általános sorozat topik EmptyKedd Okt. 23, 2012 10:07 pm

Mostanában kissé rákattantam a sorozatokra, de nem is bánom igazán, mert úgy érzem sikerült rátalálnom egy-két igazi gyöngyszemre, amiről most írok pár sort. A két sorozat eléggé hasonlít egymáshoz. Elsőként arról írnék, aminek éppen ma értem a végéhez, úgyhogy az élmény még elég friss.

The Killing (2011-2012) 2 évad, 26 epizód.

Általános sorozat topik The_killing

Kezdhetném azzal hogy ez egy Dán krimisorzat amerikai remake-je, ami 2007-től "Forbrydelsen" címen fut. Nekem valahogy az amerikai változathoz volt szerencsém először, ami az eredeti történethez képest nagyvonalakban hasonló, de a történet végkifejlete más. Seattle-ben járunk, ősz van és az eső folyton esik. Sötét, depressziós hangulatú amerikai nagyváros ez. Egy hétfői napon egy 18 éves lány holttestét találják egy tóba süllyedt kocsi csomagtartójában. Javában folyik a polgármesterválasztás, és az autó az egyik jelölt kampányautója, aminek az eltűnését még szombaton jelentették be. Rosie még élt amikor az autó elsüllyedt. A gyilkosságon két nyomozó kezd el dolgozni. Sarah Linden, aki egy korábbi gyilkossági ügye után a pszihiátrián kötött ki, és Stephen Holder, az exnarkós, aki korábban a drogellenes osztályon volt, beépített zsaru.

Krimisorozat ez a legjobb fajtából, ami két évadon keresztül dolgozza fel ezt az egy gyilkossági ügyet. Minden epizód egy nap történetét meséli el, így bőven van idő a karakterépítésre. A történet három cselekményszálra összpontosít: Linden és Holder nyomozására, akik próbálják megfejteni Rosie Larsen titkait, a szülőkre akik próbálják feldolgozni lányuk elvesztését, és a polgármesterjelöltek kampányára, akik valamilyen módon biztosan érintettek az gyilkosságban. Az a fajta sorozat ez, ami szépen lassan, aprólékosan halad a nyomzással, sohasem tudunk többet mint a két nyomozó, az epizódvégeken nincs idegesítő cliffhanger, hanem mindig kisebb nagyobb előrelépést jelentő fordulat, vagy felismerés. És ezek után mindig meg kell állni, és gondolkodni kell! Nagyon bele tudtam élni magam, és jó volt rajta agyalni.

Általános sorozat topik 7160155710_43ebe9d008

A második évad után az AMC sajnos nem kért a harmadik évadból, de ez nem is olyan nagy baj, mert az a véleményem hogy remekül lezárták a második évadot. Bár van esély rá, hogy egy másik tévétársaságnál esetleg újraélesztik a sorozatot, ami azért nagyon jó lenne, már csak a karakterek miatt is!
Vissza az elejére Go down
Dylan83




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 23.

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Bron/Broen - A híd   Általános sorozat topik EmptyKedd Okt. 23, 2012 10:17 pm

Bron/Broen - A híd (2011) 1 évad, 10 epizód

Az utóbbi évek legjobb filmjei közé szoktam sorolni a svéd Tetovált lány trilógiát. Ha azt szeretted, akkor valószínű ez a sorozat is be fog jönni, mert nekem nagyon betalált! Az a krimisorozat Svéd-Dán koprodukcióban készült, de a remek alapsztori miatt elengedhetetlen volt.

Általános sorozat topik Screen+shot+2011-11-04+at+1.30.03+PM

Dánia és Svédország között található az Oresund híd, ami 7 km hosszú, 2000-ben adtak át, és Koppenhágát köti össze Malmövel. Egy éjszaka egy női holttestet találnak a híd közepén az úttesten, ami centire pontosan a két ország közti határon fekszik. A helyszínre egyszerre érkezik a dán és a svéd rendőrség. Hamar rájönnek a hogy a kettévágott holttest két különböző nőé. Az egyik fele egy ismert svéd politikusé, a test alsó része viszont egy több mint egy éve halott dán prostituálté. Ez pedig arra utal hogy a gyilkos egy hidegvérű profi, aki már hosszú ideje szövögeti terveit, és ez a holttest csak a kezdete valaminek.

Első sorban a hangulat ami megfogja az embert. Feltételneül eredeti nyelven szabad csak nézni. Itthon úgy tudom a viasat online felületén lehet nézni szinkronizáltan, de én inkább az eredeti 720p-s változatot javaslom! Ez is egy lassabban építkező sorozat, ami főleg a két nyomozó karakterére épít: A Dán rendőrségtől itt van az átlagos Martin Rhode, aki éppen családi problémákkal küzd, a Svéd kolléganője Saga Norén, viszont olyan mintha nem is erről bolygóról származna. Az érzelmeket nem ismerő, csak a szabályoknak élő nőnek vele született tehetsége észrevenni a rejtett összefüggéseket. A két össze nem illő nyomozó izgalmas párost alkot. Malmö, és Koppenhága, illetve az igen látványos Oresund híd letisztult stílusa, pedig remek háttérként szolgál ennek a nem mindennapi történetnek. Itt sem viszik túlzásba az akciójeleneteket, és a cliffhangereket, hanem szép lassan aprólékosan haladunk előre a történetben, de ennek ellenére egy cseppet sem éreztem vontatottnak, ugyanis ezeket a sorozatokot kedvelem igazán!

Az első évad igazán magas nézettséget ért el a skandináv országokban, úgyhogy már ennek is készült az amerikai remakeje, de az eredeti változatnak is lesz jövőre második évadja, amit már nagyon várok!

Belinkelhetném az előzetest, de úgy érzem nem tükrözi pontosan a sorozat hangulatát, inkább a gyönyörű főcímet, és a végefőcímet lessétek meg!

Belinkeltem volna, de nem engedi a fórum, mert új user vagyok... Sad a youtube-on így keress rá: Bron intro
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyKedd Okt. 23, 2012 10:25 pm

Szia Dylan!!!!

Örülök, hogy itt vagy!!!

Íme, amit kértél:




A hozzászólásos szövegdobz jobb felső sarkában van egy filmszalag ikon, oda másold me a youtube video elérhetősésgét, s már kész is...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyKedd Okt. 23, 2012 10:32 pm

Ja, és köszi az ajánlókat!!! Smile Smile Smile
Vissza az elejére Go down
Dylan83




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 23.

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptySzer. Okt. 24, 2012 11:57 am

Hát, nem tudom... Smile Nem tudom milyen lehet egyszerre két Star Trek sorozatra koncentrálni, bár biztos egyedi élmény lehet. Crossover-ből lesz még bőven! Imádni fogod őket! Smile A DS9 indulásakor, pl.: az TNG-ben is van egy az űrállomáson játszódó jelenet, a DS9 pilotjában pedig ott van az Enterprise, és Picard.

Vagy nagyszerű mikor 1991-ben, és 1996-ban a Star Trek 25. illetve 30. évfordulójára minden sorozat egy igazán különleges crossoverrel készült, a klasszikus sorozat tiszteletére... Imádni fogod! Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: American Horror Story Coven   Általános sorozat topik EmptyPént. Jan. 31, 2014 7:27 pm

Mivel nemrég befejeztem két sorozatot is, gondoltam írok nektek két rövidebb ajánlót.

Amrican Horror Story: Coven

Általános sorozat topik AHSCovenPoster

A gyilkos ház és a Zártosztály után most egy Boszorkánygyülekezet lett az AHS legújabb témája. Érdekes alapkoncepció, de sajnos ez már fele annyira sem horror, mint az előző két évad. A karakterek ismét jól vannak megírva, az alapkonfliktus és az újabb és újabb felmerülő problémák illetve csavarok azért képesek arra, hogy ne hagyják veszni a néző érdeklődését, de sajnos a Coven lufija hamarabb kipukkad, mint kellene. Mert bár van itt szadista rabszolgakínzó, hataloméhes Legfőbb Boszorka, bosszúszomjas vudu királynő, na meg ifjú, tehetségüket és korlátaikat feszegető boszik, sajnos a cselekmény gyakran olyan irányba megy el, ami már egyszerűen szánalmas. Vissza és visszatérő karakterek, állandó újrafeltámasztások, csavarok és machinálások, amik rögtön lelepleződnek... igazából mindegyik karakter személyisége és hátsó szándékai, a jövőben betöltendő szerepük kétes marad, ezáltal senkiért sem tudunk igazán izgulni. A halottakat úgyis visszahozzák, az intrikákra úgyis hamar fény derül, és nem is igazán látjuk, hova is megy az egész történet folyama. Van pár végig a háttérben motoszkáló kérdés, meg kétely, de folyamatosan újabbakat dobnak be, és a  végén már az ember elveszti érdeklődését az összes iránt. De ami a legfőbb probléma, hogy egyszerűen, bár ilyen téren jól indult az évad, a horror-faktor egyre gyérebb lesz, és az is inkább komikus irányt vesz.

Ha valakit azért érdekel az AHS, én azt javaslom, kezdje az Asylum-mal, elvégre az évadok semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz, és a második szezon minden téren jóval összeszedettebb, és többet is nyújt, mint a harmadik.

6/10, mert bár a téma egyedi, és vannak jó mozzanatai, de az elődjeihez képest sehol sincs, és lassan, de fokozatosan válik egyre laposabbá és érdektelenebbé a történet és a szereplők, az a pár igazán durva, meg jó momentum pedig nem menti meg a 13 részt.



A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 31, 2014 8:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Jan. 31, 2014 8:04 pm

Weide írta:
Mivel nemrég befejeztem két sorozatot is, gondoltam írok nektek két rövidebb ajánlót.

Amrican Horror Story: Coven


Dracula - Season 1


Köszi az ajánlókat, az AHS-t már kinéztem magamnak, a Draculát viszont most írtam fel a néznivalók közé!!

Meg légyszi, szedd ketté a két ajánlót, hogy tudjam őket külön listázni! Köszi!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Dracula Season 1   Általános sorozat topik EmptyPént. Jan. 31, 2014 8:21 pm

Dracula - Season 1


Általános sorozat topik Pfozyztiytkiwbt5vmu4


Aki szereti Dracula legendáját és karakterét, az szerintem nem lőhet mellé ezzel a sorozattal. Én, személy szerint nagy rajongója vagyok az Ősvámpírnak, így nagy lelkesedéssel vettettem bele magam ebbe a szériába... és nem bántam meg!
A már jól ismert karakterek érdekes háttértörténeteket és indítékokat kaptak, Renfieldtől kezdve egészen Van Helsingig. A karakterdráma igen erősen van jelen, az emberi kapcsolatokat, az azokkal való játszadozást, a megtévesztést, az intrikákat remekül alkalmazza és aknázza ki a sorozat. Rhys Meyers egyszerűen lubickolt a szerepében, kibaszott hitelesen és ügyesen alakította Dracula figuráját. Rideg, modoros, kegyetlen, eltökélt, számító ugyanakkor végtelenül romantikus, érzékeny. Az úr-szolga viszony nagyon erős pontja a sorozatnak, de soha senki nem zökken ki a szerepéből,  remek alakításokat kapunk mindvégig. Külön öröm, hogy a sorozatot Budapesten forgatták, így gyakran nyílik alkalmunk megcsodálni a Vajdahunyad várát, sőt, egy alkalommal még a Parlamentet is!
A díszleteknek van egy olyan megragadó hangulata, képesek olyan erős atmoszférát teremteni, hogy a néző tényleg elhiszi, a 18. századi Londonban járunk.
Ami sajnos kevés volt kicsit, az az akció és a vér. Mert ugyebár ez egy kegyetlen történet, tele félelemmel, túlvilági hatalmakkal, erőszakkal és szenvedéllyel. Szenvedélyt kapunk dögivel, erőszakot már kevésbé. 1-2 véresebb jeleneteken kívül az akció-momentumok elég bénák, ráadásul azokból sincs túl sok.
A sorozat valamilyen szinten le van zárva, de a néző érzi, a nagy fordulatok, a nagyobb drámák még csak most következnek, úgyhogy én remélem, össze fog jönni egy második évad is! Én mindenképpen ajánlom, aki szereti a címszereplő karakterének drámáját, nem kap agyfaszt a rideg, angol kimért viselkedéstől, szereti a kosztümös drámákat, az intrikákat, jól megírt karaktereket, illetve a hamisíthatatlan 18. századi London hangulatát. Akik pedig teljesen képben vannak a sztorival, azok se féljenek, jó pár új fordulatot kapunk az arcunkba, de persze a fő motívumok és pontok a cselekményben nem változnak, de a háttérben húzódó indulatok és motivációk merőben új színt képesek adni a már jól ismert sztorinak.

8/10
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Jan. 31, 2014 8:26 pm

R2-D2 írta:
Köszi az ajánlókat, az AHS-t már kinéztem magamnak, a Draculát viszont most írtam fel a néznivalók közé!!

Meg légyszi, szedd ketté a két ajánlót, hogy tudjam őket külön listázni! Köszi!

Ha visszafogottabb, mondhatni klasszikusabb horrorra vágysz, akkor az AHS első évadát ajánlom, bár szerintem a második szezon toronymagasan vezet, minden téren. Abban van aztán minden. Hangulatilag, történetileg, horror téren szinte maximálisan teljesít, egyedül a vége az, ami szerintem indokolatlanul lett elhúzva, de ez ne vegye el a kedved. Olyan ügyesen mixelték össze a különböző horror műfajokat és elemeket. Őrült tudós, Sátán, Halál, idegenek, sorozatgyilkosok, na meg a környezet... de erről már azt hiszem volt szó, talán a Shutter Island kapcsán. Smile

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik EmptyPént. Jan. 31, 2014 9:26 pm

Weide írta:

Ha visszafogottabb, mondhatni klasszikusabb horrorra vágysz, akkor az AHS első évadát ajánlom, bár szerintem a második szezon toronymagasan vezet, minden téren. Abban van aztán minden. Hangulatilag, történetileg, horror téren szinte maximálisan teljesít, egyedül a vége az, ami szerintem indokolatlanul lett elhúzva, de ez ne vegye el a kedved. Olyan ügyesen mixelték össze a különböző horror műfajokat és elemeket. Őrült tudós, Sátán, Halál, idegenek, sorozatgyilkosok, na meg a környezet... de erről már azt hiszem volt szó, talán a Shutter Island kapcsán. Smile


Sorrendben fogom nézni őket. Smile

De egyszerűen képtelen vagyok utolérni magam.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános sorozat topik Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános sorozat topik
Vissza az elejére 
1 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Általános film topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: