Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános sorozat topik

Go down 
+6
Remo
Niwrok
Weide
Dylan83
R2-D2
LordPicard
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptySzer. Feb. 05, 2014 12:10 am

Most, hogy már van FOX csatorna idehaza is, gondoltam, miért ne lesnék bele a műsorkínálatba? Meglestem Az Álmosvölgy legendájának első részét, és hát kurvára bejött. Egyrészt imponált, hogy nem volt reklám az epizód közben, másrészt maga a sorozat is nagyon-nagyon tetszetősnek tűnik első blikkre. Dark fantasy hangulat, érdekes karakterek, misztikum minden sarokban, kétkedés, bibliai utalások (ezekkel engem könnyen le lehet venni a lábamról), démonok, boszorkányok, titkos társaságok... ebbe így rögtön mindent bele raktak, amit én imádok. Tutira nézős lesz, ha bírom türelemmel, akkor a FOX adásaival követem majd folyamatosan a sorozatot, de hát nagy a késztetés, hogy lehúzzam egyben az egészet és ledaráljam 1-2 nap alatt. Majd idővel elválik a dolog, de jelen pillanatban csakis ajánlani tudom ezt a friss sorozatot mindenkinek!  cheers 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptySzer. Feb. 05, 2014 12:08 pm

Weide írta:
Most, hogy már van FOX csatorna idehaza is,  cheers 

Hol???? Nekem nincs. Evil or Very Mad 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptySzer. Feb. 05, 2014 9:40 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Most, hogy már van FOX csatorna idehaza is,  cheers 

Hol???? Nekem nincs. Evil or Very Mad 

Ha jól tudom, egyelőre csak T-Home ügyfeleknek van Sad . Pedig a Da Vinci démonai nagyon érdekelne!
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 8:20 am

Most láttam a True Detective (asszem magyarul A törvény nevében) című HBO-s krimisorozat első két részét és csak annyit akarok mondani, hogy, aki még nem nézi, az sürgősen kezdje el!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 1:14 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Most, hogy már van FOX csatorna idehaza is,  cheers 

Hol???? Nekem nincs. Evil or Very Mad 

Ahogy Niwrok is írta; egyelőre csak a telekomos előfizetők számára elérhető a csatorna, de a FOX elvileg már tárgyal több, "nagyobb" hazai szolgáltatóval is.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 1:15 pm

Remo írta:
Most láttam a True Detective (asszem magyarul A törvény nevében) című HBO-s krimisorozat első két részét és csak annyit akarok mondani, hogy, aki még nem nézi, az sürgősen kezdje el!

Egy rövidebb ajánlót/kedvcsinálót írnál róla?  Smile 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 5:10 pm

Dylan83 írta:
Bron/Broen - A híd (2011) 1 évad, 10 epizód

Az utóbbi évek legjobb filmjei közé szoktam sorolni a svéd Tetovált lány trilógiát. Ha azt szeretted, akkor valószínű ez a sorozat is be fog jönni, mert nekem nagyon betalált! Az a krimisorozat Svéd-Dán koprodukcióban készült, de a remek alapsztori miatt elengedhetetlen volt.

Köszi az ajánlót! Ez a sorozat pont ma este indul a FOX-on, úgyhogy örömmel konstatáltam, hogy találtam róla ajánlót itt, a fórumon. Nekem nagy kedvencem mind a két Tetovált lány, ez eredeti és az amcsi remake is, mindkettőt van miért szeretni, ráadásul imádom a skandináv krimik hangulatát, annyira más tempó, más közeg jellemzi őket, mint hollywoodi testvéreiket, úgyhogy részemről egy esélyt mindenképpen kap a sorozat.

Csak lassan már kezdek túl sok szériát futtatni egy időben, de majd valahogy megoldom!  Very Happy 
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 5:19 pm

Weide írta:
Remo írta:
Most láttam a True Detective (asszem magyarul A törvény nevében) című HBO-s krimisorozat első két részét és csak annyit akarok mondani, hogy, aki még nem nézi, az sürgősen kezdje el!

Egy rövidebb ajánlót/kedvcsinálót írnál róla?  Smile 

Éppen máson ügyködök, de megpróbálom röviden összefoglalni: A történet egy rituális gyilkosságból indul ki, de nem annyira az elkövetett bűntett az érdekes, hanem az azt felgöngyölítő nyomozók. Matthew McConaughey és Woody Harrelson játsszák őket, és mindketten brutáljók. A film két idősíkban játszódik. Az egyikben kihallgatják a két ipsét, a másikban nyomoznak, és egyre jobban megismerik egymást. Nem is az aggaszt, hogy mikor kapják el a gyilkost, hanem az, hogy mi derül ki róluk, mert egyik se egy szimpla fazon. Szuperek a párbeszédek, a játékos előrevetítése a későbbi történeseknek, a sorozat hangulata pedig csillagos ötöst érdemlő. Nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, mert amit eddig láttam, az több, mint ígéretes.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 5:28 pm

Remo írta:
Weide írta:
Remo írta:
Most láttam a True Detective (asszem magyarul A törvény nevében) című HBO-s krimisorozat első két részét és csak annyit akarok mondani, hogy, aki még nem nézi, az sürgősen kezdje el!

Egy rövidebb ajánlót/kedvcsinálót írnál róla?  Smile 

Éppen máson ügyködök, de megpróbálom röviden összefoglalni: A történet egy rituális gyilkosságból indul ki, de nem annyira az elkövetett bűntett az érdekes, hanem az azt felgöngyölítő nyomozók. Matthew McConaughey és Woody Harrelson játsszák őket, és mindketten brutáljók. A film két idősíkban játszódik. Az egyikben kihallgatják a két ipsét, a másikban nyomoznak, és egyre jobban megismerik egymást. Nem is az aggaszt, hogy mikor kapják el a gyilkost, hanem az, hogy mi derül ki róluk, mert egyik se egy szimpla fazon. Szuperek a párbeszédek, a játékos előrevetítése a későbbi történeseknek, a sorozat hangulata pedig csillagos ötöst érdemlő. Nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, mert amit eddig láttam, az több, mint ígéretes.  

Köszi szépen, a sorozatot már Mr. White barátom is ajánlotta, ő is főleg a nyomozó páros kémiáját meg az alakításokat dicsérte, úgyhogy ezek után megy ez is a megnézendő listába. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyPént. Feb. 07, 2014 1:08 am

Weide írta:
...ezek után megy ez is a megnézendő listába. Smile

Hehe... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 13, 2014 9:05 pm

Egy kis ajánló: A törvény nevében (True detective)


Nem nagyon tudtam róla semmit, de most már kíváncsi vagyok rá. Na mindegy, a listámon elfér... Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 02, 2018 10:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptySzer. Márc. 12, 2014 10:07 pm

Elindult a From Dusk Till Dawn sorozat, a pilot már szedhető is!  cheers bounce 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyKedd Márc. 18, 2014 8:05 pm

Black Sails pro és kontra


Ezek után kicsit elbizonytalanodtam... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyKedd Márc. 18, 2014 9:32 pm

R2-D2 írta:
Black Sails pro és kontra


Ezek után kicsit elbizonytalanodtam... Smile

Még nem fejeztem be az egész évadot, hátra van pár rész, ezért nem olvastam végig a kritikát de a kontrákat végigzongoráztam. Ezek nagy része szerintem vagy nem állja meg a helyét, vagy nem is negatívum. Kevés akció - szerintem pont elég. Több itt a machinálás meg a politikai árnyjáték, ami nem feltétlen baj. Ellenszenves főszereplők - naná, hisz kalózok bazmeg, mégis mit kéne várni? Erőltetett biszex vonal - Akkor a Spartacust már meg se nézd. Túl sok szálon futó bonyodalom - Óóó, végre egy intelligens sorozat, aminek a cselekményének összetettsége meghaladja egy zsák krumpliét? Biztos olyan nehéz lehet összeszedni agyban a szálakat a barátokköztön nevelkedett népnek. Sokszor gyenge színészi játék - persze, nem neves hollywoodi színészekről van szó, de bőven korrekt, átlag sorozatszintet-megütő alakításokról van szó. Kevés vér - akkor nézzen Spartacust, bazmeg, mintha ez manapság kötelező elem lenne egy Starz sorozatnál...

Keelhaul the landlubber! Ahhoy motherfucker!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 EmptyKedd Márc. 18, 2014 9:34 pm

Amúgy elkezdtem PotterPrime fansubossal fordítani a From Dusk Till Dawn sorozat nyitóepizódját, szóval ha minden jól megy, a jónép majd a közös munkánkkal abszolválhatja magyar felirattal a sorozatot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános sorozat topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános sorozat topik
Vissza az elejére 
2 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Általános film topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: