Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános sorozat topik

Go down 
+6
Remo
Niwrok
Weide
Dylan83
R2-D2
LordPicard
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 5:12 pm

téglagyári megálló írta:
Az említett sorozatról egyébként perpillanat azt sem tudom,  hogy eszik-e vagy isszák, de hetente 40 perc szerintem nem megoldhatatlan, ezen ne múljék a közösségi élmény.

Hát akkor ezen se múljon. A The Strain egy Guillermo del Toro (igen, a mexikói filmrendező és Chuck Hogan által írt könyvtrilógia első kötete. Álljon itt a fülszöveg; "Egy Boeing 777-es száll le a JFK repülőtéren, de hirtelen lefékez az aszfaltcsík kellős közepén. A sötétítők lehúzva. Az áram elment. A kommunikációs összeköttetés megszakadt. A földi személyzet tanácstalan, ám ekkor segélykérő üzenet érkezik. Dr. Eph Goodweather, a Kanári projekt névre keresztelt, biológiai fenyegetéseket vizsgáló gyorsreagálású csoport vezetője fogadja a hívást, és azonnal a géphez siet. Amikor körülnéz a fedélzeten, megfagy benne a vér. Spanyol Harlem egyik zálogházában az egykori egyetemi tanár és holokauszt-túlélő, Abraham Setrakian érzi, hogy történt valami. És tudja, hogy elérkezett az idő, hogy háború készülődik. Amikor a vámpírvírus, amely már New Yorkot is megfertőzte, elharapózik az utcákon, megkezdődik a gigantikus méretű háború. Ephnek, akit Setrakian és egy szedett-vedett csapat segít a harcban, meg kell fékeznie a járványt, és meg kell mentenie a városát - a várost, ahol a felesége és a fia is lakik -, mielőtt még túl késő."

Idehaza A kór címen jelent meg a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában, a másik két résszel egyetemben. Én csak jó kritikákat olvastam a könyvről, bár az elolvasásáig még nem jutottam el. Alapvetően biztos, hogy a horror és akció elemei keverednek benne, megfűszerezve az egészet egy hatalmas járvánnyal és vérszívókkal. Végezetül pár étvágygerjesztő...

Általános sorozat topik - Page 8 The-strain-poster-400x600

Általános sorozat topik - Page 8 Comics-the-strain-the-night-eternal

Általános sorozat topik - Page 8 Strainv1cov

Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 5:21 pm

Köszi! A képek sokatmondóak...
del Toro? Lehet, hogy akkor erőt veszek magamon. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyPént. Jún. 13, 2014 6:26 pm

Bajban a Búra alatt???

Eddig meg voltam róla győződve, hogy a King adaptáció csupán két évadnyi történetet tartogat (bár nem olvastam a könyvet). No de hogy 4-5-6 évad???? MINEK???

Az első sem volt egy mindent elsöprő élmény...

Ugyanakkor a Da Vinci 2, amit tegnap kezdtem el, egész jó. Már három rész lement, eddig Leo minden epizódban feltalált valamit - és eddig gyakorlatilag nem is dugtak benn. Na jó, egy picit, de ennyi belefér. Smile  

Meg nem tudok szabadulni a képzettársítástól mikor Lorenzo nevét meghallom: nekem mindig Jorge Lorenzo ugrik be róla, nem Lorenzo Medici...  Wink
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyPént. Jún. 13, 2014 11:03 pm

R2-D2 írta:
Bajban a Búra alatt???

Eddig meg voltam róla győződve, hogy a King adaptáció csupán két évadnyi történetet tartogat (bár nem olvastam a könyvet). No de hogy 4-5-6 évad???? MINEK???

Az első sem volt egy mindent elsöprő élmény...

Ugyanakkor a Da Vinci 2, amit tegnap kezdtem el, egész jó. Már három rész lement, eddig Leo minden epizódban feltalált valamit - és eddig gyakorlatilag nem is dugtak benn. Na jó, egy picit, de ennyi belefér. Smile  

Meg nem tudok szabadulni a képzettársítástól mikor Lorenzo nevét meghallom: nekem mindig Jorge Lorenzo ugrik be róla, nem Lorenzo Medici...  Wink

Nekem valamiért bejött a Búra alatt, persze nem annyira mint a 24 vagy a trónok, de azért nézhető volt. A könyv meg asszem majdnem 2000 oldalas szóval van ott anyag + King is besegit a forgatásra! Valamint nekem a Lorenzo névről egyből Lorenzo Lamas és az Ő lófarkas haja jut eszembe nem tudom miért?
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptySzomb. Jún. 14, 2014 12:05 am

A búra nekem is tetszett, várom a folytatást.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptySzomb. Jún. 14, 2014 12:52 am

téglagyári megálló írta:
A búra nekem is tetszett, várom a folytatást.

Az első évaddal nagyjából én is elvoltam - bár jóval több BÚRÁT vártam és kevesebb karakterdrámát -, a második évadot is megnézem, de ez így bejelentve egyelőre rétestésztának tűnik.

Majd meglátjuk. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptySzer. Jún. 18, 2014 11:40 pm

Hát véget ért a Fargo... lehet mégiscsak összedobok nektek valami ajánlót a teljes évadról, ugyanis úgy érzem, kár lenne veszni hagyni és ignorálni ezt a sorozatot a részetekről. Elöljáróban csak annyit, hogy jó ideje ez a sorozat tetszett a legjobban (műfajában), és hogy úgymond ebben csalódtam a legnagyobbat - pozitívan. Amilyen jól indult, olyan jól is ért véget. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 12:58 am

Weide írta:
Hát véget ért a Fargo... lehet mégiscsak összedobok nektek valami ajánlót a teljes évadról ....


Jöhet, jöhet.  egyetért 

Ugyanakkor magam részéről egyelőre jegelem:én még az eredeti filmet sem láttam, alapban nem vagyok Coen-fan, úghogy ez a Fargo-téma jelenleg hidegen hagy.

Ami fontosabb: Királyvárban vagyok!!! Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 1:04 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Hát véget ért a Fargo... lehet mégiscsak összedobok nektek valami ajánlót a teljes évadról ....


Jöhet, jöhet.  egyetért 

Ugyanakkor magam részéről egyelőre jegelem:én még az eredeti filmet sem láttam, alapban nem vagyok Coen-fan, úghogy ez a Fargo-téma jelenleg hidegen hagy.

A Coen-tesók filmjét én is utálom, a számomra akkora csalódás volt, nem is értem, hogyan vált az kult filmmé. Pont emiatt először én is kétkedéssel és bizonytalansággal fogadtam a sorozatot, de a rideg minnesotai hangulaton (illetve egy utaláson) kívül semmit sem vesz át a sorozatból. Na jó, ez nem teljesen igaz, mert karaktertípusokat is átemel, meg egy-két alapmotívumot, de amik a filmben számomra nem működtek, azokkal a sorozatban minden rendben. Vannak normális indítékok, érdekes és csavaros sztori, kurva jó színészi játék (amit a filmnél én nem mondhatok el), és van kerete a történetnek. Van vége, van rendes lezárása, és nem egy megfoghatatlan WTF-érzést hagy maga után, mint a film, hanem egy elégedett sóhajt, hogy Igen, ez tényleg ott volt a szeren!

R2-D2 írta:
Ami fontosabb: Királyvárban vagyok!!!

Az esküvőket kerüld el, ha egy tanácsot adhatok.  lol! 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 1:05 am

Weide írta:


Az esküvőket kerüld el, ha egy tanácsot adhatok.  lol! 

Ugyan, ki bántana egy droidot???? Very Happy 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 1:09 am

R2-D2 írta:
Weide írta:


Az esküvőket kerüld el, ha egy tanácsot adhatok.  lol! 

Ugyan, ki bántana egy droidot???? Very Happy 

Ezek a mocskok képesek még az átutazó droidokat is dezintegrálni.  Evil or Very Mad 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 8:00 pm

Ennek örülök, hogy Királyvárban vagy már R2!
A Fargo filmnek(Nekem se jött be annyira, de azért nagyon kedvelem a tesókat még három filmjüket nem kedvelem, de a többi az vagy van a betörő az albérlőm és a legújabb filmjük amit még nem láttam) egy jó dolgot köszönhetünk még pedig a Nagy Lebowski-t, mivel az Oscar után bármit megtehettek a vásznon Coenék ezért ők írtak egy filmet az egyik haverjukról!

Hogy tetszik eddig a Főváros?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 8:07 pm

Weide írta:


Az esküvőket kerüld el, ha egy tanácsot adhatok.  lol! 

Már meg is volt. Én túléltem.  Wink 


Mr. White írta:
Ennek örülök, hogy Királyvárban vagy már R2!

Hogy tetszik eddig a Főváros?

Ahogy eddig is tetszett, és most már királyi esküvőt is láttam. Mindig is bírtam a GoT-ban azt a lelki terrort, amit néhány dialógus magában hordozott, de itt a E02 végén amit a törpe meg a gyerek művelt, az fenomenális volt. Majd felrobbant a képernyő a feszültségtől.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyPént. Jún. 20, 2014 9:47 am

Mr. White írta:
A Fargo filmnek(Nekem se jött be annyira...

Ettől függetlenül a sorozatot neked is ajánlom, a karakterek és az abszurd humor miatt is. Emlékszel, anno mondtam neked, hogy a Coen-filmben a rendőrnő karaktere mennyire idegesített. Na, most itt ugyanezt a karakter megjelenik, lényegében itt is egy fontoskodó, minden lében kanál, elszánt rendőrnő alakjában, de ezt a karaktert képes voltam 2-3 rész alatt megkedvelni, valahogy olyan jól adagolták és mutatták be Solversont.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 EmptyPént. Jún. 20, 2014 6:15 pm

Rövid helyzetjelntés a GoT E05 után: nem rossz, nem rossz, de eddig semmi katartikus dolog nem történt. Leszámítva persze az esküvő végét, meg a dugást másnap, de azokról meg már tudtam korábban...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános sorozat topik - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános sorozat topik
Vissza az elejére 
8 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Általános film topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: