HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Filmzene topik

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3419

TémanyitásTéma: Filmzene topik   Szer. Okt. 10, 2012 10:15 pm

Minden, ami a filmzenéről általában eszedbe jut
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Szomb. Jan. 04, 2014 2:42 am

Tegnap volt időm nyugiban filmezni, úgyhogy elővettem az egyik újabb kedvencemet, és bedobtam a lejátszóba a Man with the Iron Fists-et. Miközben pörögtek a filmkockák, elfilóztam, mennyire jól illik a filmhez a zenéje. Alapból ki nem állhatom a hip-hop műfajt, a soul-lal se vagyok kibékülve, ezeknek meg valami fura elektronikus keveréke aztán végképp nem az én világom, de valahogy a film annyira magába szippantott, hogy a jelenetekhez rendelt zenét szépen lassan megkedveltem.
Gondoltam, letöltöm külön az O.S.T.-et, hátha önmagában is megállja a helyét... háááát, pár szám után kinyomtam, egyszerűen nem tudtam befogadni, viszont egy szám különösen megtetszett; I Go Hard
Valahogy olyan búskomoran beszívott nigga feelingje van, s bár még mindig nem tudom megfogalmazni, mi is tetszik benne, folyamatosan ez a szám pörög, és valahogy ez az, ami rögtön visszaadja a film hangulatát.  :afro: 
Felhasználó profiljának megtekintése
Weide

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Máj. 19, 2014 8:54 pm

Tudtok valami jó kis filmzenét ajánlani? Mostanában a Godzilla és a 47 Ronin OST-jére kattantam rá. Műfajilag bármi lehet, bár manapság jobban bejönnek a vonós/nagyzenekari, esetleg a tradicionális hangszereket felvonultató zeneművek. Persze jöhet az electro-ambient-től kezdve bármi.  Smile 
R2-D2
Admin

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Máj. 19, 2014 8:56 pm

Weide írta:
Tudtok valami jó kis filmzenét ajánlani? Mostanában a Godzilla és a 47 Ronin OST-jére kattantam rá. Műfajilag bármi lehet, bár manapság jobban bejönnek a vonós/nagyzenekari, esetleg a tradicionális hangszereket felvonultató zeneművek. Persze jöhet az electro-ambient-től kezdve bármi.   Smile 

Én minap néztem a Jézus Krisztus Szupersztárt. Azt esetleg ajánlhatom... Very Happy
Weide

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Máj. 19, 2014 9:05 pm

R2-D2 írta:
Én minap néztem a Jézus Krisztus Szupersztárt. Azt esetleg ajánlhatom... Very Happy

Valami újabbra gondoltam elsősorban. Pl. a Divergent filmzenéjét több helyen láttam dicsérni. Jó, az ilyen LoTR meg Hobbit OST alap, inkább valami újabb, de kevésbé ismert, mégis ütős, dallamos dologra gondoltam.
purple rain

Hozzászólások száma : 81

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Pént. Máj. 23, 2014 7:59 am

Weide írta:
R2-D2 írta:

Valami újabbra gondoltam elsősorban. Pl. a Divergent filmzenéjét több helyen láttam dicsérni. Jó, az ilyen LoTR meg Hobbit OST alap, inkább valami újabb, de kevésbé ismert, mégis ütős, dallamos dologra gondoltam.

Ajánlom a Gravity, Only God Forgives zenéjét, elég ütős lett mindkettő Smile Ha hallgatnál régebbi zenéket is, akkor többet tudnék ajánlani, sajnos eléggé híg lett a felhozatal az utóbbi pár évben, nem látok nagy fantáziát bennük... Ami még odabasz, az a Trent Reznor féle Tetovált lány zene. 3 lemez, pusztítóan pozitív zene :DDD
Weide

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Jún. 02, 2014 8:42 pm

purple rain írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:

Ajánlom a Gravity, Only God Forgives zenéjét, elég ütős lett mindkettő :)Ha hallgatnál régebbi zenéket is, akkor többet tudnék ajánlani, sajnos eléggé híg lett a felhozatal az utóbbi pár évben, nem látok nagy fantáziát bennük... Ami még odabasz, az a Trent Reznor féle Tetovált lány zene. 3 lemez, pusztítóan pozitív zene :DDD

Köszi, ezek közül mindegyiket elő szoktam venni. Smile
Weide

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Szer. Jún. 18, 2014 11:51 pm

Uhh, ez az I Saw the Devil OST elég súlyos anyag lett, bátran ajánlom meghallgatásra.
kistülök

Hozzászólások száma : 1

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Csüt. Júl. 03, 2014 8:49 am

Weide írta:
R2-D2 írta:

A Beavatott zenéjét azóta meghallgattad már? Érdekelne, hogy szerinted milyen.
Mr. White

Hozzászólások száma : 252

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Csüt. Júl. 03, 2014 8:10 pm

Weide írta:
Tudtok valami jó kis filmzenét ajánlani? Mostanában a Godzilla és a 47 Ronin OST-jére kattantam rá. Műfajilag bármi lehet, bár manapság jobban bejönnek a vonós/nagyzenekari, esetleg a tradicionális hangszereket felvonultató zeneművek.  

Ajánlanám Morricone mester két legnagyobb összehozott sountrack-jét:
The Good, The Bad and the Ugly
Once upon a time in the West

Legjobb komponált filmzenék a legnagyobb százalékában az!
És neked mondom nem tudom hogy tudod-e de Ennio volt a 82-es Dolognak is a zeneszerzője!
Weide

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Júl. 14, 2014 9:02 pm

kistülök írta:
A Beavatott zenéjét azóta meghallgattad már? Érdekelne, hogy szerinted milyen.

Még mindig nem jutottam el oda, mostanában a Hobbit és a Maleficent pörög, illetve a legújabb Transformers zenei anyaga.

Mr. White írta:
És neked mondom nem tudom hogy tudod-e de Ennio volt a 82-es Dolognak is a zeneszerzője!

Naná, hogy tudom, Remo nemrég csinált egy top 10 horrorzene listát, linkeltem is neki, mert ez éppen kimaradt nála. De haragomtól megmenekült, mert nagy örömömre a Hellraiser zenéje felkerült a listára, pedig arról nem gondoltam volna. Razz
mesterjani

Hozzászólások száma : 89

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Szept. 28, 2015 6:24 pm

Az megvan, hogy a Star Wars filmzenék január 8-án újra megjelennek, gyűjteményes pakkokban?
http://www.amazon.com/dp/B015NOT9FY?tag=smarturl-20
http://www.amazon.com/Star-Wars-Ultimate-Vinyl-Collection/dp/B015NOT9AY?tag=smarturl-20
R2-D2
Admin

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Szept. 28, 2015 7:37 pm

mesterjani írta:
Az megvan, hogy a Star Wars filmzenék január 8-án újra megjelennek, gyűjteményes pakkokban?

Megvan! egyetért
mesterjani

Hozzászólások száma : 89

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Szept. 28, 2015 7:43 pm

R2-D2 írta:
mesterjani írta:

Megvan! egyetért

Mindkettő pakkra fáj a fogad? Very Happy
CD-sen erősen gondolkodom, eddig csak a harmadik rész filmzenéje van meg, de annak a DVD-je elég sokat járt a lejátszóban. Klippes zeneösszeállítás nagyon tetszik rajta.
R2-D2
Admin

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   Hétf. Szept. 28, 2015 7:50 pm

mesterjani írta:

Mindkettő pakkra fáj a fogad? Very Happy
CD-sen erősen gondolkodom, eddig csak a harmadik rész filmzenéje van meg, de annak a DVD-je elég sokat járt a lejátszóban. Klippes zeneösszeállítás nagyon tetszik rajta.

Áááá.. bakelitet felesleges venni, minek, ha nincs lejátszóm... csak azért, mert rajt van a SW embléma, felesleges.

A CD-n még elgondolkodnék, de miután nem vagyok óriási filmzene fan (inkább csak egyes filmek egyes dallamai jönnek be), ráadásul minden megvan már egyszer, ezért arra sem pályázom.

A The musical journey pl. bőven elég + az Anakin's Betrayal a CD-ről. Az is azért, mert a SWTOR egyik előzetesének (Decevied) az lett a zenéje. Smile
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Filmzene topik   

Filmzene topik
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal