Kritikák, gondolatok a filmek világából

HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Általános film topik

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2848

TémanyitásTárgy: Tébolyult / Unsane   Csüt. Szept. 13, 2018 5:58 pm

.
Tébolyult / Unsane

Sawyert, a magányos, fiatal nőt olyan szintű zaklatásnak tette ki egy távoli ismerőse, aki többet látott a kapcsolatukba, mint amennyi abban volt, hogy Sawyer mindenféle rendőrségi és jogi ügyek után sem látott megoldást, mint hogy másik városba költözzön. Az új helyen viszont nem igazán találja a helyét, nehezen alakít ki új kapcsolatokat és barátságokat, és ha ritkán össze is jön egy-egy randi, az átélt traumák mindegyiket tönkreteszik. Sawyer ezért nem lát más megoldást, mint hogy pszichiáter segítségét vegye igénybe... csakhogy a várt segítség helyett a kiválasztott intézetben a "Csak formaság..." felkiáltással aláírt dokumentum egy még kilátástalanabb helyzetbe taszítja.

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3942

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Csüt. Szept. 13, 2018 7:58 pm

Niwrok írta:
.

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Az átlagos intelligencia folyamatos csökkenésével a 26. századra az emberiség sok egyéb kreténség mellett eljutott arra a szintre, hogy a legtöbb Oscart egy olyan film nyeri, amiben 90 percig csak egy fingó segg látható. Most a félresikerült hibernálási kísérletből hátramaradt Átlag Joe-ra és a korábban a legősibb foglalkozást űző, bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik... de persze csak a közvetlen kihalási veszély elhárítása és a korabeli igazságszolgáltatási rendszer túlélése után.

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...

.

Niwrok írta:
.

Tébolyult / Unsane

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.

6,5/10
.

lol!

Mi van, bolondnapokat tartasz??? tongue

Előbbiről két dolog:

1. Hiányzik a pontszám...
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda. Laughing

A másodikra tetszett volna több pontot adni, akkor felvettem volna a végtelen listára. tongue

.

Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Csüt. Szept. 13, 2018 8:21 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Átlag Joe-ra és bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik...

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...

Előbbiről két dolog:
1. Hiányzik a pontszám...  
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda.  Laughing

Erősen bennem volt, hogy még odaírom a "...ragozni..." után, hogy "... talán csak a készítők végtelen optimizmusát", de végül csak odaképzeltem. A film tíz éves, akkor még talán jogosnak tűnhetett az 500 év, de ha engem kérdezel, 500 év múlva jelenlegi formájában már nem lesz sehol az emberiség, másrészt már éppen elég "segg" van most is a filmekben, és alig valakit érdekel, hogy az kinek a segge, és miért fingik. Szép új világ...
Lemaradt a pont, valóban... Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed tongue ?

A második alapvetően jó, a témája miatt tetszett, van benne egy frankó kis csavar, az sokat dob rajta, meg mert Soderbergh rendezte, egy jópofa Matt Damon cameo is elfért... de ez az egykamerás, "beszűkült" kép, még ha a forgatókönyvhöz illett is, nekem nem jött be. Különösen olcsó az a trükk, amikor Sawyer-t elkábítják, és ezt úgy érzékeltetik, hogy két képet (egyet elölről, egyet hátulról felvéve) egymásra vetítenek.
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Csüt. Szept. 13, 2018 8:24 pm

Niwrok írta:

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Helent is megnéztem... tongue

.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Csüt. Szept. 13, 2018 8:33 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Helent is megnéztem... tongue

Megígértük Weidének, hogy nem tépjük fel többet ezt a sebet... nono
Mondjuk pillanatnyilag eléggé úgy tűnik, hogy elijesztettük ezzel a sok Helenezéssel. Sad

,
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: The Outsider   Pént. Szept. 14, 2018 7:25 pm

.
The Outsider

Minden rossz igaz, amit e filmről a kevés netes kritikában olvashattok: a Netflix mennyiségi dömpingje kezd a minőség rovására menni...

Nick (Jared Leto - nélküle szerintem senki nem beszélne erről a moziról) az 50-es évek közepén épp egy japán börtönben rohad, ahol véletlenül megment egy japán faszit a haláltól. Kiyoshi egy maffiacsalád tagja, és - jó tett helyébe jót várj - miután Nick segít neki kijutni a börtönből, ő is segít az amerikainak ebben, sőt, utána munkát is ajánl a családban. Mondjuk, hogy írógéppel szét kell verni valakinek a fejét... A család, ahol az öreg yakuza az apu, a tagok meg a testvérek uralják Oszakát, de persze van egy konkurrens család is, akivel apu nem akar háborúzni. Csak ha muszáj... és természetesen majd muszáj lesz.

Szívesen írnám - mert hát szerintem az volt a cél - hogy megvan a japán Keresztapa, de sajnos nem tehetem: jobb pillanatai ellenére rendkívül unalmas és érdektelen a film háromnegyede. Az utolsó fél óra jó, az, arra a zenére kifejezetettenm tetszett, de addig eljutni kínszenvedés. Jómagam elsőre be is aludtam rajta, mert tulajdonképp semmi nem történik benn: ha az volt a terv, hogy a japán alvilágot bemutassák, nagyon nem sikerült, s ha az is terv volt, milyen nehéz egy amerikainak yakuzává válni... nos, az is mellément. Mindkét téma totál érintőlegesen van csak ábrázolva, senkinek és semminek semmi mélysége nincs. Még Nickről sem tudunk meg egész film alatt!!! semmit, hiányos motivációk és érzelmi kötődések, teljesen lyukas dramaturgia. Leto már-már Gosslingi magasságokban néma, csak néz maga elé a boci szemeivel (amúgy számomra kísértetiesen hasonlít egy helyi politikusra, aki szintén sitten van), nem tudni, honnan van az a személyisége, aki kérdés nélkül öl. Semmit nem tudni - senkiről. Csak vánszorog a történet, míg nem eljutunk a nagy összecsapáshoz, aminek megint csak nincs meg a háttere, ki, milyen érdekért, milyen személyes indíttatásból miért harcol.

Oké, már 2018 van, de én totál máskánt képzelem el a yakuzákat...  scratch

50%

.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Újjászületés / Spring   Szomb. Szept. 15, 2018 10:43 pm

.
Újjászületés / Spring

Ezzel akkor a harmadik film is megvan a Moorhead/Benson duó munkásságából (a The Endless és a Resolution után), és ez a minden szempontból különálló kis történet be is fért e kettő közé.

A történet szerint az anyja hosszú ápolását követően, annak halála után a huszonéves Evan egy haverját leszámítva magára marad a világban, megfakult tervekkel, kisiklott álmokkal, és hogy egy kicsit rendbe szedje a gondolatait, a hátralevő életét, tesz egy olaszországi kiruccanást. A kötelező látnivalókkal és két lökött brittel fűszerezett út végül egy kis tengerparti városba vezeti Evant, ahol az utcán sétálva megragadja a figyelmét egy gyönyörű nő. Úgy alakul, hogy némi beszélgetés után még azon az éjszakán az ágyban kötnek ki, és Evan úgy érzi, Louise számára az igazi. Csakhogy a nő, látszólag bármilyen jól is érzi magát Evan társaságában, az első alkalom után egyre furcsábban viselkedik, ha hajlandó is Evannel találkozni, hirtelen szakítja meg ezeket a randevú-kezdeményeket, és egyre távolságtartóbb. Ezt azonban az egyre szerelmesebb Evan nem igazán veszi észre addig, amíg Louise egy este nem szakít vele, és hogy milyen okból, arra a srác álmában vagy rémálmában sem gondolna...

Bár sokféle műfajt kever a film, leginkább mégis egy romantikus road-movienak mondanám, amiben van egy kis misztikum és némi horror beütés is. Engem egy régi kedvencemre, a Before-trilógiára emlékeztetett, mert Evan élményein és a Louise-szal való kapcsolatán alapszik, és a bulis részeket leszámítva annyi van benne, hogy Evan beszélget egy öreg olajbogyó-termesztővel a szerelem és az élet nagy dolgairól, majd este ugyanígy beszélget Louise-szal ugyanezekről. Ha nem lenne benne a csavar a felénél, egy sima, kicsit lassú drámának is elmenne, azzal együtt viszont némi filozófiai mélységet is ad a filmnek. A stílusa ugyanaz a kicsit, de szimpatikusan amatőr és játékos, mint a másik két filmmé, így nekem minden szempontból bejött. De talán ez is az a film, amit elég volt egyszer látnom, ezért annyi a pont, amennyi... de benne van a lehetőség, hogy a gondolataim között marad, és akkor majd pár nap múlva korrigálom a pontszámot  Smile .

7/10
.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   

Általános film topik
Vissza az elejére 
41 / 41 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41
 Similar topics
-