Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 6:47 pm

Weide írta:

A felszín alatt /Under the Skin/ (2013)

Tudni kell, hogy Skóciában készült a legtöbb jelenet, beavatatlan járókelőkkel, akikkel Scarly interakcióba is lép. Na most, tisztában vagyok a saját nyelvtudásommal, magabiztosnak is mondhatnám magam, de a skót akcentusból egy kurva szót nem értettem.

WTF/10


Maximálisan együtt érzek veled! Én a Child of Goddal jártam ugyanígy, ahol a hegyvidéki amerikai akcentusból kb. minden tizedik mondatot értettem, a főhős meg még pluszban motyogott.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 6:54 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

A felszín alatt /Under the Skin/ (2013)

Tudni kell, hogy Skóciában készült a legtöbb jelenet, beavatatlan járókelőkkel, akikkel Scarly interakcióba is lép. Na most, tisztában vagyok a saját nyelvtudásommal, magabiztosnak is mondhatnám magam, de a skót akcentusból egy kurva szót nem értettem.

WTF/10


Maximálisan együtt érzek veled! Én a Child of Goddal jártam ugyanígy, ahol a hegyvidéki amerikai akcentusból kb. minden tizedik mondatot értettem, a főhős meg még pluszban motyogott.
.

Azt sem értem, hogy ha improvizációs jelenetek voltak ezek, Scarlett hogy a rákba értette meg azt, amit mondtak a skót tuskók? Mondta pár ismerősöm, akik anyanyelvi szinten űzik az angolt, hogy mikor kint voltak Írországban, vagy éppen Skóciában, hatszor meg kellett kérniük a helyieket, hogy lassabban, tagoltabban mondják már el újra, mit szeretnének. Mintha minden szót kettérharapnának, plusz közben igyekeznének a slejmet felkrákogni a torkukból. Na, de legalább ilyen téren tiszteletem Scarlett-nek, meg az is tény, hogy ő gyönyörűen beszéli az angolt.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 6:58 pm

Ha már szóba jött.  Very Happy Very Happy 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 7:00 pm

Weide írta:
A felszín alatt /Under the Skin/ (2013)

Na, de ha valaki mégis megnézné, nagyon meghálálnám, ha leírná ide, hogy szerinte miről is szólt ez a film, mit próbált kifejezni és átadni...

No, az nem én leszek...   Mad  

A nyelvjáráshoz pedig annyit, hogy 30 éve beszélem a németet, de a szomszéd kisvárosban, Ausztria keleti részén a múltkor az Intersparban nem értettem, mit beszéltek egymás közöt a burgenladiak. Sőt, egy bécsi!! ismerősöm azt mondta, ha a burgenlandiak nem akarják, ő sem érti...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Júl. 08, 2014 10:21 am

R2-D2 írta:
No, az nem én leszek...   Mad  

Sejtettem, tudom, hogy nem kenyered a művészfilmek világa, de hátha valaki majd bevállalja. Olvastam róla egy egész jó kis értelmező kritikát, ami helyre rak pár dolgot, és egész szépen levezeti a történet ívét, de így rengeteg benne a homályos, mesterkélt pont.

R2-D2 írta:
A nyelvjáráshoz pedig annyit, hogy 30 éve beszélem a németet, de a szomszéd kisvárosban, Ausztria keleti részén a múltkor az Intersparban nem értettem, mit beszéltek egymás közöt a burgenladiak. Sőt, egy bécsi!! ismerősöm azt mondta, ha a burgenlandiak nem akarják, ő sem érti...

Durvák ezek az akcentusok és nyelvjárások, a területre jellemző kifejezésekről nem is beszélve. Itthon is tetten érhető valamennyire, bár inkább csak a népiesebb, vagy éppen a székely kifejezések szempontjából, de nem annyira durvák, mint egyes osztrák vagy éppen skót területeken. Smile
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Júl. 08, 2014 3:01 pm

Weide írta:
Durvák ezek az akcentusok és nyelvjárások, a területre jellemző kifejezésekről nem is beszélve. Itthon is tetten érhető valamennyire, bár inkább csak a népiesebb, vagy éppen a székely kifejezések szempontjából, de nem annyira durvák, mint egyes osztrák vagy éppen skót területeken. Smile

Franciáknál is durva, van is erről egy film, az "Isten hozott az isten háta mögött" (Bienvenue chez les Ch'tis) című vígjáték, ahol ez a fő humorforrás. Persze csak eredeti nyelven jön ki az egésznek az éle, a szinkronban meg sem kísérelték visszaadni. Egyébként ez az a film, ami - ha hinni lehet az alábbi link mögötti statisztikának - Franciaországban máig a legnépszerűbb francia mozi, még az  volt, húsz és félmillió gall váltott rá jegyet, egymillióval megelőzve az Életrevalókat (ami viszont a nemzetközi eredményeivel együttvéve a globálisan legnépszerűbb francia film). Érdekességképpen a harmadik legnézetebbbb film náluk az 1966-ban készült Funes-komédia, az "Egy kis kiruccanás", ami már majdnem ötven éves, úgyhogy ez is jelzi, hogy az "Isten hozott az isten háta mögött" eredménye rendkívüli, még ha speciálisan a franciák számára jelent igazán vicces élményt.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_highest-grossing_films_in_France
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Júl. 08, 2014 3:34 pm

téglagyári megálló írta:
Weide írta:
Durvák ezek az akcentusok és nyelvjárások, a területre jellemző kifejezésekről nem is beszélve. Itthon is tetten érhető valamennyire, bár inkább csak a népiesebb, vagy éppen a székely kifejezések szempontjából, de nem annyira durvák, mint egyes osztrák vagy éppen skót területeken. Smile

Franciáknál is durva, van is erről egy film, az "Isten hozott az isten háta mögött" (Bienvenue chez les Ch'tis) című vígjáték, ahol ez a fő humorforrás.

Érdekesnek tűnik, csak sajnos franciául abszolút nem tudok, így nem tudom, felirattal is akár mennyire lehet élvezni és kihallani azt, amit kéne. A szinkron meg ilyen téren teljesen elbukik. Sad
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Júl. 08, 2014 4:28 pm

Weide írta:
téglagyári megálló írta:
Weide írta:
Durvák ezek az akcentusok és nyelvjárások, a területre jellemző kifejezésekről nem is beszélve. Itthon is tetten érhető valamennyire, bár inkább csak a népiesebb, vagy éppen a székely kifejezések szempontjából, de nem annyira durvák, mint egyes osztrák vagy éppen skót területeken. Smile

Franciáknál is durva, van is erről egy film, az "Isten hozott az isten háta mögött" (Bienvenue chez les Ch'tis) című vígjáték, ahol ez a fő humorforrás.

Érdekesnek tűnik, csak sajnos franciául abszolút nem tudok, így nem tudom, felirattal is akár mennyire lehet élvezni és kihallani azt, amit kéne. A szinkron meg ilyen téren teljesen elbukik. Sad

Azért így is vicces, csak nem annyira. Olyan "franciás". Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyCsüt. Júl. 31, 2014 5:16 pm

Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)


Ez valami eszméletlen beteg volt. Ha lesz ihletem, írok majd róla, de egyelőre fel kell dolgozom, mit láttam. Egyelőre azt sem tudom megmondani, tetszett-e... utoljára hasonlót a Movie 43-nál érztem. Smile

Viszont az a dal/zene, amit a boszik énekeltek a barlangban, az nagyon bejött. Smile


Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Aug. 05, 2014 12:09 pm

Weide írta:


13 Sins (2014)

A szereplők nem kiemelkedőek, a csavarok sem, 1-2 jelenet nagyon el van találva, de a filmet nem lengi be egy sajátos, egyedi atmoszféra, s bár a stílus kedvelőinek bátran ajánlom egy megnézésre, a világot nem fogja megváltani.

5/10


Ennél azért sokkal jobb volt, nekem kimondottan tetszett. Valóban nem mindig következetes de, a végén többször is rendesen meglepett. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyKedd Aug. 05, 2014 6:23 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


13 Sins (2014)

A szereplők nem kiemelkedőek, a csavarok sem, 1-2 jelenet nagyon el van találva, de a filmet nem lengi be egy sajátos, egyedi atmoszféra, s bár a stílus kedvelőinek bátran ajánlom egy megnézésre, a világot nem fogja megváltani.

5/10


Ennél azért sokkal jobb volt, nekem kimondottan tetszett. Valóban nem mindig következetes de, a végén többször is rendesen meglepett. Smile

Legalább neked tetszett. Ritka manapság közepesnél jobb horrort találni. Amúgy az Oculus már itt pihen a gépemen, köszönhetően a te kritikádnak (is), meg be van tárazva két másik, kevésbé felkapott újabb horror is, de ezekről majd a megfelelő topikban! Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: The signal   Weide írásai - Page 7 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 10:46 am

The Signal (2014)

Weide írásai - Page 7 SignalBanner

IMDB

Hát ez a film abszolút nem az volt, amire számítottam. A cím egy merő megtévesztés. Szó sincs benne fogkrémről, vagy éppen fehér fogakról, de még a szájápolásról sem. Pedig megnéztem volna egy ilyen újító, formabontó experimental filmet.
Viccet félretéve, a film első fél órája tényleg nagyon érdekesen és kissé hektikusan indul, 20 perc alatt kapunk vagy 4 stílust, amit nem nagyon sikerül összehozniuk, valahogy nincs semminek súlya és megfelelő aránya, ráadásul maga a keretsztori is érthetetlen és kicsit in medias res. Három jóbarát, Nic, Haley és Jonah egy titokzatos hacker, Nomad nyomában van, aki betört a szervereikre meg mittudom én, nem is értem, annyira miért vannak rákattanva erre, de lényeg, hogy igyekeznek lenyomozni Nomad helyzetét és konfrontálódni vele. Mellette Nic-nek kapcsolatával és saját éltével is meg kell birkóznia, ugyanis Haley-vel éppen a szakítás szélén állnak, mellette pedig béna (mankóval azért tud járni) lábai is megnehezítik az életét. Szóval kezdünk rögtön egy thriller szállal, mellette ott van ez a road movie feeling a három barát utazása alatt, illetve egy romantikus/drámai szál, megannyi visszaemlékezéssel, szépen fényképezett flashback-ekkel. Ez a műfaji katyvasz nagyon furán hatott az elején, nem is nagyon lehetett szépen összeilleszteni a puzzle darabkáit, és aztán bejött még egy...
Mikor sikeresen lenyomozzák Nomad IP-jét, rögtön a helyszínre hajtanak, ahol egy elhagyatott kis házat találnak a semmi közepén. Ide merészkedik be a két faszi egy kézi kamerával és hirtelen az egész átvált egy found footage horrorba, de valami eszméletlen durván. Nem azt mondom, hogy magam alá csináltam, de azért ott volt a chill meg a creeps a levegőben. És itt csavarnak egy hatalmasat a történeten, innentől vált át egy teljesen más stílusba, egy olyan sci-fi/dráma horrorba, ami az utóbbi évek egyik legjobb ilyen próbálkozása. Éppen ezért tovább nem is mesélném a történetet, egyrészt véletlenül sem szeretnék egy csavart nem lelőni, másrészt szerintem kifejezetten jót tett ennek a filmnek, hogy minimális információ nélkül ültem le megnézni.
Lényeg a lényeg, a szereplők zseniálisak. A kiszolgáltatott, tehetetlen helyzet, amellyel Nic szembesül, remekül tudja átadni a képernyőn, érezzük dühét, haragját, felháborodását. Fishburne karaktere pedig tipikusan azt hozza, amit leginkább lehet utálni ezekben a karakterekben, de azt zseniálisan. Nem tudni, miért nem oszt meg bizonyos dolgokat, nem tudjuk, kinek dolgozik, mi is a fő célja, feladata, vanna-e hátsó szándékai, stb. Ezzel kombinálva a kimért, rideg stílusa egy alapvetően félelmetes elegyet alkot, de mindez aztán meg is lesz magyarázva. Innentől lényegében az egész film az információk hiányára, apró morzsák összeszedegetésére és a helyzet megértésére vannak kihegyezve.  Nic nem bízhat már saját tulajdon eszében sem, s lényegében az egész ismert/ismeretlen környezetén érezni lehet, hogy nincs valami rendben.
Emellett a film témája, alapja, az egész dolog mögött álló csavar kifejezetten felkavaró és hosszasan el lehet szerintem majd beszélgetni róla.
Ugyanakkor okos módon nem csak a végső, nagy revelációra van kihegyezve az egész mozi, folyamatosan kapjuk a meghökkentő, bizarr, esetleg durva jeleneteket, ami csak rájátszanak a kiszolgáltatottság, tudatlanságban hagyás és a tehetetlen düh érzéseire, amik fokozatosan gyűlnek Nic-ben és a nézőben is. A betegszobás/műtős jelenet pl. olyan zsigeri és hirtelen felfedezéssel és haraggal voltak képesek adni, hogy csak szájtátva néztem. "Mi a fasz? Mi a fasz folyik itt?"
Aztán a menekülés, a "fenti világ" poszt-apokaliptikus mivolta, bizarrsága mind rájátszik ezekre az érzésekre és tovább növeli azokat. Mellette pedig ügyesen bánik a szereplőkkel is, végig érezhető, hogy itt valami nincs rendben.
Technika terén meglátszik az alacsonyabb költségvetés, vagyis nincs sok CGI, de ami van, az jó, a lassítások zseniálisak, még ha néha kicsit mintha el is szaladt volna velük a ló, a zene pedig ott van a szeren. Alkalmazkodva az aktuális helyzethez, éppen nyomasztó, szenvedős, sivár, esetleg hősies, feltámadó vagy éppen leleplező. Hallgassátok végig rögtön a végső jelenet utáni stáblistánál a zenét, nagyon jól megragadták szerintem az egész lényegét, mellette pedig szerintem segít is feldolgozni illetve ráhangolni arra, amit lényegében a képernyőn láttunk.

Tudom, talán némileg hiányosnak és kapkodónak tűnhet az írásom, de egyszerűen véletlenül sem akartam lelőni semmilyen csavart a film kapcsán, így meg elég nehéz beszélni mindenről, amiről szeretne az ember, másrészt maga a film is rengeteg kis morzsát szór elénk, amiket, ha szemfülesek vagyunk, hamar össze tudunk szedni és kihámozni a kellő információt, így csökkenhet az esély a totális meghökkentésre. De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 12:24 pm

Weide írta:
The Signal (2014)

De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10


Ez már nekem elég, köszi! Így is, úgy is megnéztem volna, remlem hamarosan felirat is lesz hozzá.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 12:27 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
The Signal (2014)

De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10


Ez már nekem elég, köszi! Így is, úgy is megnéztem volna, remlem hamarosan felirat is lesz hozzá.

Én is. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 12:37 pm

Weide írta:
The Signal (2014)


8/10


Megnéztem, nagyon jó volt. Pontszámban is egyetértek, fogalmazom a kritikát magamban.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
7 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: