Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 3:41 am

.
Snowpiercer

Ha már Weide volt kedves "bevárni"  Wink , amíg én is megnéztem a Snowpiercert, hogy rögtön becsatlakozhassak az eszmecserébe, akkor pár gondolatot én is hozzáfűznék, bár egyébként majdnem mindent leírtatok, amit fontosnak tartottam volna kibeszélni, akár így, akár úgy:

R2-D2 írta:
...utána már rezignáltam figyeltem az idiótábbnál idiótább helyszíneket, elgondolkodva rajta hogy az akváriumba, de pláne a főzőüstbe honnan szereznek annyi friss halat, de különösen azon, hogy a hentesáru hűtőben milyen állatok milyen alkatrészei lógnak – ugyanis a farmervagonon nem mentünk át.

A "főzőüst" esetében arra gondoltál, amiből a proteinrudak kijönnek? Csak mert abban nem halak vannak, ahogy azt Weide írta is... (na, ide kéne részemről egy hányás-szmájli)...

És akkor a többi Spoiler! alatt:

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 2:59 pm

Niwrok írta:
.
Snowpiercer

Ha már Weide volt kedves "bevárni"  Wink , amíg én is megnéztem a Snowpiercert, hogy rögtön becsatlakozhassak az eszmecserébe, akkor pár gondolatot én is hozzáfűznék...



Te képes voltál mindezt éjjel háromkor megírni??? Gratulálok, egyben hatalmas köszönet. taps 
Niwrok írta:


És akkor a többi Spoiler! alatt:

Spoiler:
.

Bármennyit is olvaslak benneteket, képtelen vagyok befogadni ezt a filmet. Nem értem szimbólumrendszerét, de nem is akarom érteni: számomra ez semmi más, mint a Polar Express, amibe vízszintesen el van fektetve a The Raid toronyháza, csak nem egy rendőr megy végig rajta, hanem maga Oldboy.

Sajnálom. Ja, és a Mikulásban sem hiszek.... Smile


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 4:16 pm

Niwrok írta:
.
Snowpiercer

.

A faszomba, csak nem hagy nyugodni....


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 9:10 pm

R2-D2 írta:

Snowpiercer

A faszomba, csak nem hagy nyugodni....

Spoiler:


Engem sem hagy nyugodni, hogy a legelső -a főzőüstös- kérdésemre nem válaszoltál, pedig arra nagyon kíváncsi lennék Smile...

Nem tudok mit mondani annál többet, mint amit leírtam álmatlanságomban. Bármennyire is "izzadságszagú" vagy "idióta" dolgokkal is, de megelégedtem ezekkel, mert úgysem találnék ki ennél jobbakat... és hogy neked nem, na bumm, legközelebb meg fordítva lesz, ahogy volt is már nem egyszer Smile . Ezek is olyanok, hogy nagyobb odafigyeléssel ki lehetett volna iktatni a zavaró tényezőket, de ahogy mondtam, "a Snowpiercer egyetlen dologként képzelhető el egyáltalán "reálisan": szimbólumként.", és emiatt gondolom a 438.000km-nek is van valami szimbolikus jelentése, utalása. Elvégre elég gyanús, hogy ilyen szépen kijön vele az 50km/h sebesség, filmen meg tutira látványosabb, ahogy a vonat száguld a havasokon, és nem ötvennel döcög Smile .

Bár azt mondtad, hogy nem érted a szimbólumrendszerét, és nem is akarod érteni, innentől tukmálásnak, győzködésnek tűnik minden, amit leírok, de nem szeretem a "bennszorult" gondolatokat.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 9:24 pm

Niwrok írta:

Snowpiercer


Engem sem hagy nyugodni, hogy a legelső -a főzőüstös- kérdésemre nem válaszoltál, pedig arra nagyon kíváncsi lennék Smile...


Spoiler:
.

Hát mert eszembe sem jutott - egész eddig -, hogy mi van az üstben.... Smile

Ezt a WHO ajánlást én is olvastam (szakmai ártalom?), de nem merem havi ajánlatba kitenni Smile. Ugyanaz a véleményem róla, mint neked. Ugyanakkor az is tény, hogy a '86-os Ez Amerika filmben már láttam komplett ilyen éttermet is - úgyhogy működik a dolog. Wink

A Snowpiecerről még annyit: minden bizonnyal túl komolyan vettem az egészet, a vonatban ELSŐSORBAN én a túlélés eszközét látom csak - nekem nem volt meg nézése köben az a finom sugallás, mitől és mikor kell szimbólumrendszert keresni benne. Nem tláltam a kapcsolót, mikor kell átválatnom... A filmet nézve a VALÓSÁGOT, a posztapokaliptikus jövőt láttam, nem civilizációs görbe tükröt. Ezúttal nem.

De elfogadom, hogy arról szól.  peace 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 9:29 pm

R2-D2 írta:

Ugyanakkor az is tény, hogy a '86-os Ez Amerika filmben már láttam komplett ilyen éttermet is - úgyhogy működik a dolog. Wink


Tudom, hogy működik, de más a hangulata mindezt kalandvágyból vagy ínyencségként fogyasztani, azaz majdhogynem luxusként, mint azt mondani, hogy "Eszed, nem eszed, nem kapsz mást!" Wink .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyPént. Május 30, 2014 9:33 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Ugyanakkor az is tény, hogy a '86-os Ez Amerika filmben már láttam komplett ilyen éttermet is - úgyhogy működik a dolog. Wink


Tudom, hogy működik, de más a hangulata mindezt kalandvágyból vagy ínyencségként fogyasztani, azaz majdhogynem luxusként, mint azt mondani, hogy "Eszed, nem eszed, nem kapsz mást!" Wink .
.

Nem kell megmondani, miből van az, amit eszel... Smile

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyVas. Jún. 15, 2014 5:40 pm

Weide írta:

Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

7/10


A nem menthetetlennek tűnő, magyar kiadással rendelkező horrorokat amúgy is meg szoktam nézni, de segített hogy felhívtad rá a figyelmet, úgyhogy köszi Smile .

Leírni nagyjából azt tudnám, amit te is, hogy a boszorkányos horror komédiának kifejezetten jót tett a kicsit abszurd-morbid stílus (már eleve az elején mondott jövendöléssel, és ahogy az megjelenik a későbbi rablásban... bár a "sárga szivacs" nagyon adta magát Smile ), a hosszú játékidő (bár bő két óra nem volt... ezek szerint a DVD-n vágott verzió van), pontosabban az időnkénti kapkodás és ritmustalanság meg nem. A figurák jók voltak, és a történet menetében sem voltak túl nagy bakik, csak néha azt éreztem, hogy az őrültségek és a hangulati elemek kicsit agyonnyomják a filmet. Például a Leszbikus vámpírok gyilkosaiban történet és hangulat sokkal jobban egyensúlyban voltak, és bár kevesebb poén volt benne, de azok nagyobbat ütöttek.

Egy erős 7-es azért nálam is benne volt a filmben. Vannak ismerőseim, akikkel időnként halloweeni horrormarathont szoktunk tartani, nekik a nemi szerepek és a nőiesség szatírája miatt pont tökéletes lesz Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 11:35 am

Niwrok írta:
Egy erős 7-es azért nálam is benne volt a filmben. Vannak ismerőseim, akikkel időnként halloweeni horrormarathont szoktunk tartani, nekik a nemi szerepek és a nőiesség szatírája miatt pont tökéletes lesz Smile .

Örülök, hogy tetszett. Haverokkal, sörrel, egy halloweeni horror-maraton keretein belül egy könnyedebb horror-komédiának kifejezetten megteszi a film, akár többször is. A Leszbikus vámpírok gyilkosait láttam anno, bár sok mindenre nem emlékszem belőle, de azt tudom, hogy vicces volt. Számomra itt sem volt gond a humorral, nem volt annyira masszív és odafigyelős a fő szál, hogy az a pár abszurd baromkodás a kárára ment volna. A szövegek és egymás basztatás szerintem kifejezetten parádés volt, ahogy az olyan örök sablonok filmre vitele is, minthogy mindig az ártatlan, semmiről sem tehető balfék szopja meg a legjobban. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Blutgletscher (2013)   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 3:55 pm

Blutgletscher (2013)

Weide írásai - Page 5 Blutgleitscher-poster

IMDB

Osztrák barátaink szállítottak nekünk egy horrort, én meg úgy voltam vele, bepróbálom a visszafogott, de korrekt kritikák után. Lássuk csak!

Az Alpok kietlen csúcsai között egy maroknyi gleccserkutató és tudós éppen a globális felmelegedés káros hatásait vizsgálgatja, mikor egyik nap furcsa dolgot fedeznek fel egy gleccseren. A jégtömeg vérvörös színben pompázik, s amiről először azt hitték, csak valami algafajta, kiderül, hogy egy sokkal veszélyesebb és kiszámíthatatlanabb organizmus, ami képes szörnyű hibrideket létrehozni a helyi élővilág sejtjeinek felhasználásával. Jól hangzik, mi?

Jól indul a film, de tényleg. Kicsit Carpenter's The Thing utánaérzése van az embernek, amit minden épeszű horrorrajongó pozitívumként könyvelhet el már az első pár percben. A zord körülmények, kis, összezárt kutatócsoport egy viszonylag nehezen megközelíthető helyen, illetve egy ismeretlen létforma, amivel egyedül kell szembenézniük. Eleinte rá is játszik erre a film. Az atmoszféra kellően borzongató, az Alpok sivár ormai vészjóslóak és nehéz terepet szolgáltatnak. Még a főhős, az alkoholista, magának való Janek is hajaz kissé a jó öreg Kurt MacReady-jére. Van itt is kutya, akit lehet szeretni, meg aki fontos katalizátora az eseményeknek, illetve úton van egy kisebb csapat is a kutatóállomás felé, szóval már dörzsölheti az ember a tenyerét, hogy szépen gyűlnek a feláldozható kellékek.

Aztán telik a játékidő, telik, de nem történik semmi. Janek-en kívül az összes többi karakter egy dilettáns barom, nem is értem, hogyan lehetnek ezek tudósok. Talán még a miniszterasszony karaktere az (mert igen, ilyen is van), aki egy kis színt visz a szürke társaságba, de ahhoz meg túl keveset szerepel. Szóval szépen lassan haladunk előre, aztán mikor megjelennek az első hibrid lények, meg elkezdődne az akció, csak nézünk, hogy ez még ugyanaz a film? Én tisztelem az olyan movie-kat, ahol igyekeznek kerülni a CGI-t, és minél természetesebben, bábokkal megoldani a parásabb jeleneteket, de amíg az a The Thing-ben remekül működött, itt valami kurva gagyi lett. Sátánista kőszáli kecske, skorpió-sólyom, meg szarvasbogár-róka. Hagyjál már. Egyszóval a megvalósítás pocsék, a CGI meg még ennél is szarabbul van kivitelezve, bár azt szerencsére ritkán használják.

Igazából amint elkezdődik az akció meg a harc a szörnyek ellen, egyszerűen leül a film, és nem tart sehová. Hullanak el a karakterek, nem érdekel senkit, jajj, nincs kommunikáció, keressük meg a műholdas rádiót, jajj kint hagytuk egy barlangban, nosza ki érte, jajj egy szörny, megöljük, ennyi.
Az is fura volt, hogy meg sem próbálták megszerettetni vagy megismertetni velünk a szereplőket, szóval kicsit sem lehet izgulni értük. Bezzeg a kutya haláltusájához bevágtak egy olyan szívszorító, epic sad music theme-et, hogy már nekem is kezdett legörbülni a szám. Amúgy tényleg a kutya alakítása volt a legértékelhetőbb.

Amúgy ha akció van, akkor azért fröcsög a vér, meg van pár undorító jelenet, szóval nem nézhetetlen a dolog, de amilyen jól indult, annyira vált banálissá és nevetségessé a végére. Sőt, még maga az alapkoncepció is jó, mert igazából ezzel a sejtkombináló hibrid organizmussal bármilyen szörnyű, halálos kreatúrát létre lehetne hozni, meg tényleg veszélyessé tenni akár az emberiség számára is, de ezt nem használták ki. Nézzétek csak meg, mikor felbukkan a sárgán izzó szemű, dögvészt hozó kőszáli kecske. Hát én felröhögtem.

Egyszóval horror faktorban mérve elmegy a dolog, amíg kicsit játszanak a misztikummal, meg nem mutatnak túl sokat, aztán átesnek a ló túloldalára, és egy ökörség lesz az egészből. A karakterek szarok és érdektelenek, a dialógusok pláne, a kutya aranyos és jól játszik... ja, meg van egy szerelmi szál is, ami szintén szart se érdekelne, HA nem lenne a filmnek olyan befejezése, amilyen. Ez... ez akkora bullshit volt, hogy menthetetlenül szétbarmolta az egészet, és elvitte egy rossz komédia irányába az egész misztikus-horror hangulatot.

5/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 4:33 pm

Weide írta:
Blutgletscher (2013)

.... Sátánista kőszáli kecske, skorpió-sólyom, meg szarvasbogár-róka. Hagyjál már... A karakterek szarok és érdektelenek, a dialógusok pláne, a kutya aranyos és jól játszik... ja, meg van egy szerelmi szál is, ami szintén szart se érdekelne, HA nem lenne a filmnek olyan befejezése, amilyen. Ez... ez akkora bullshit volt, hogy menthetetlenül szétbarmolta az egészet, és elvitte egy rossz komédia irányába az egész misztikus-horror hangulatot.

5/10


Csupa kellemes gondolat - ha nem haragszol, ezt kihagyom. Smile Erről nem fogunk tudni beszélgetni...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 4:37 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Blutgletscher (2013)

.... Sátánista kőszáli kecske, skorpió-sólyom, meg szarvasbogár-róka. Hagyjál már... A karakterek szarok és érdektelenek, a dialógusok pláne, a kutya aranyos és jól játszik... ja, meg van egy szerelmi szál is, ami szintén szart se érdekelne, HA nem lenne a filmnek olyan befejezése, amilyen. Ez... ez akkora bullshit volt, hogy menthetetlenül szétbarmolta az egészet, és elvitte egy rossz komédia irányába az egész misztikus-horror hangulatot.

5/10


Csupa kellemes gondolat - ha nem haragszol, ezt kihagyom. Smile Erről nem fogunk tudni beszélgetni...

Nem haragszom, sőt... nem is nagyon akarnék én erről többet beszélni. Very Happy
Viszont azt már nagyon várom, hogy tiszteleted tedd a Trónok harca topikban, és megoszd velünk gondolataidat az évad kapcsán.  king 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 5:23 pm

Weide írta:

Blutgletscher (2013)

Osztrák barátaink szállítottak nekünk egy horrort, én meg úgy voltam vele, bepróbálom a visszafogott, de korrekt kritikák után. Lássuk csak!

Janek-en kívül az összes többi karakter egy dilettáns barom, nem is értem, hogyan lehetnek ezek tudósok. Talán még a miniszterasszony karaktere az (mert igen, ilyen is van), aki egy kis színt visz a szürke társaságba, de ahhoz meg túl keveset szerepel. Sátánista kőszáli kecske, skorpió-sólyom, meg szarvasbogár-róka. Hagyjál már. Egyszóval a megvalósítás pocsék, a CGI meg még ennél is szarabbul van kivitelezve, bár azt szerencsére ritkán használják. Bezzeg a kutya haláltusájához bevágtak egy olyan szívszorító, epic sad music theme-et, hogy már nekem is kezdett legörbülni a szám. Amúgy tényleg a kutya alakítása volt a legértékelhetőbb.
A karakterek szarok és érdektelenek, a dialógusok pláne, a kutya aranyos és jól játszik... ja, meg van egy szerelmi szál is, ami szintén szart se érdekelne, HA nem lenne a filmnek olyan befejezése, amilyen. Ez... ez akkora bullshit volt, hogy menthetetlenül szétbarmolta az egészet, és elvitte egy rossz komédia irányába az egész misztikus-horror hangulatot.

5/10


Még, még, még több ilyen nem annyira visszafogott, viszont korrekt kritikát Smile !

Most nekem van deja vu-m: ekkora alázás után 5 pont Smile ?! Az 5 pont nálam a középszer, esetleg a langyos lábvíz, nem "a kutya játszik benne a legjobban"-kategória  Very Happy !
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 5:34 pm

Niwrok írta:
Még, még, még több ilyen nem annyira visszafogott, viszont korrekt kritikát Smile !

Most nekem van deja vu-m: ekkora alázás után 5 pont Smile ?! Az 5 pont nálam a középszer, esetleg a langyos lábvíz, nem "a kutya játszik benne a legjobban"-kategória  Very Happy !
.

Igyekszem, jó pár középszarú horrort gyűjtögettem az elmúlt hetek alap, amik mind elbírálásra várnak. Amúgy pont az ilyen filmek jók arra, ha összeülsz haverokkal Halloween-kor filmezni egyet. Garantált poénforrás biztosítva másfél órára.

Hát, 5 pont azért jár neki, mert a horror-faktort valamennyire teljesíti, a környezet is tetszetős, meg azért Janek és a miniszter asszony jópofa figura volt. Látszik, hogy próbálkoztak, aztán nem tudom, hogy beetetés volt-e a film eleje, vagy pedig ténylegesen kisiklottak egy rossz irányba a készítés közben, de láttam én ennél értékrendekkel minősíthetetlenebb horrort is, szóval egy közepest simán ér. Meg legalább elszórakoztatott, csak nem azon a módon, amit elvártam. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)   Weide írásai - Page 5 EmptySzer. Jún. 18, 2014 12:43 am

Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)

Weide írásai - Page 5 220px-Confession_of_Murder-poster

IMDB

Choi nyomozó egy sorozatgyilkos után kutat, aki 10 nő meggyilkolásáért felel. Már éppen sikerülne is elkapnia, de a gyilkos végül egy örök nyomot hagy a nyomozó arcán, majd sikeresen elszökik és felszívódik. Ám pont miután elévül az ügy, egy rejtélyes fiatal Lee tűnik fel a médiában azzal, hogy kiadja könyvét, az Egy gyilkosság vallomását, amiben részletesen beszámol a sorozatgyilkosságról, ezzel magára vállalva a bűncselekményeket. Choi mellett pedig feltűnnek az elhunytak családtagjai is, akik személyes kis bosszújukat kezdik tervelni az immár ismert gyilkos ellen.

A sztori tele van remekebbnél remekebb csavarokkal, ezért többet nem is árulnék el a történetből. Az éveken átívelő dráma különböző szálai remekül illeszkednek egymáshoz a film végén, de közben végig sejtelmesen csak egy-egy apróbb részletét fedik fel az igazságnak. A bő 2 órában csavar csavarra épül, hogy a legvégén kapjunk egy lenyűgöző, intelligens, megrázó történetet.

Leginkább az Oldboy-hoz tudnám hasonlítani ezt a remekművet, melyet nem csak a személyes bosszú, és a rejtélyes szálak, az okok kibogozása köt össze, hanem maga a hangulat. A látványvilág, a szereplők érzelmei, kirohanásai, de még néhol a zenei is egyértelműen Chan-wook Park klasszikusát idézik. Szinte minden egyes mozzanatát, részletét kiemelhetném a filmnek... és bassza meg, meg is teszem, ugyanis ez az alkotás megérdemli.

A kamerakezelés valami bámulatos. Nézzétek csak majd meg már rögtön az első akciójelenetet, ahol a kamera végig követi az üldözést, átugorva ablakon, tetőkön, lépcsőkön. Szinte mi magunk is az akció részének érezzük magunkat, és erre még rá is játszanak néha a POV jelenetekkel. Persze nem viszik túlzásba, csak pont annyira, hogy az érdekes és izgalmas legyen, de ne váljon kellemetlenné. És nem csak az akciók során. Egy-egy drámai résznél is kifejezetten hatásos volt, hogy a főszereplő szemszögéből, az ő szemeivel élhettük át az eseményeket.

A film szinte végig pörög, egy pillanatra sem lehet unatkozni, s mindez a remek hangulati váltakozásoknak is köszönhető. Alapvetően egy thrillerről van szó, elég sötét atmoszférával, de megjelenik egy erős drámai szál, sőt, néha még pár humorforrást is bedobnak. De olyan ügyesen, hogy kicsit sem érzi zavarónak az ember. Egy ilyen komor történet alatt tényleg jól esett néha elmosolyodni, vagy akár felnevetni. A nyomozós, drámai szál mellett erőteljesen képviselteti magát az akció is. Olyan autós üldözések, bunyók és menekülések vannak, hogy csak szájtátva néztem. Na jó, az első autós üldözéses jelenet néha akár már komikusba is hajolhat, de komolyan mondom, rég láttam ennyire jól megkoreografált jelenetet.
Mindezek mellett pedig olyan feszültség uralkodik végig a filmen, hogy egyszerűen nem lehet felállni és félbehagyni. Kiemelném mindkét talkshow-s jelenetet, főleg mikor várjuk annak a bizonyos J-nek a megérkezését. Konkrétan tapinthatóvá válik a feszültség és a megvilágosodásra várás a filmben... de akár a monitor előtt is.

A zene pedig minduntalan alájátszik ezeknek a nagyszerű jeleneteknek. Hangulatában itt is az Oldboy-hoz tudnám hasonlítani, Kim Woo-geun fülbemászó, csodálatos témákat szállít nekünk.

A színészek is remekül játszanak, de persze az ázsiaiakra jellemző túljátszás itt is tetten érhető, de szerintem itt még mindig visszafogottabb formában jeleneik meg, mint a legtöbb dél-koreai moziban. Kiemelendő Choi és Lee karaktere, a jeleneteik egyszerűen zseniálisan, olyan könnyedén adják át a belső érzelmeiket, dühüket, haragjukat, jellemüket, hogy lehetetlen nem szimpatizálni velük.

Úgy érzem, ez egy remekül összerakott történet, ami stíluselemeiben, karaktereiben, és még műfajában is változatos és meglepő tud lenni. A fordulatok, csavarok és azok felépítése nem engedi a néző figyelmét. Karakterek, zene és kamerakezelés terén szintén csillagos ötöst érdemelne a mozi, és hát hangulatában is. Sajnos minduntalan vissza kell utalnom az Oldboy-ra, ugyanis egyszerűen bármilyen oldalról is közelítem meg a filmet, mindig ide lyukadok ki. Számomra az egy klasszikus, egy filmművészeti mestermű, és jelen filmünk is megérdemli azt, hogy -jelenleg és számomra- a második legjobb dél-koreai film díját lazán besöpörje. Ha az tetszett, ezt ki ne hagyd, ha pedig nem, akkor is tégy vele egy próbát. Az alaptémája nem annyira felkavaró, és stílusában sem annyira elborult, de kellőképpen egyedi és nagyon intelligensen összerakott film.

Kibaszott 10/10!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
5 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: