Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 3:53 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
The Signal (2014)


8/10


Megnéztem, nagyon jó volt. Pontszámban is egyetértek, fogalmazom a kritikát magamban.

Már nagyon várom!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:23 pm

Weide írta:

13 Sins (2014)

Nem lenne olyan rossz ez a film, de sajnos rengeteg lehetőséget nem aknáz ki. A kihívások ugyan operálnak némi fekete humorral, meg vannak benne jócskán durva részek is, de egyik sem olyasmi, amit ne láttunk volna. A titokzatos háttérszervezetről sem derül ki semmi, ami irányítja ezt az egész játékot, s bár a cselekmény pörgős és gyorsan követik egymást az események, valahogy olyan semmilyen az összbenyomás. Főleg azzal összevetve, hogy mindez egy thai horror (13 Beloved) remake-je, ami sokkal durvábbnak tűnt, beleolvasva a plotjába.
A szereplők nem kiemelkedőek, a csavarok sem, 1-2 jelenet nagyon el van találva, de a filmet nem lengi be egy sajátos, egyedi atmoszféra, s bár a stílus kedvelőinek bátran ajánlom egy megnézésre, a világot nem fogja megváltani.

5/10


Mivel én a 13 Belovedet előbb láttam, és ahhoz viszonyíthatom, így nyugodtan mondhatom, hogy ez nekem sokkal jobban tetszett. Nem a ráaggatott csicsák miatt, mert bár elsőre baromi jó ötletnek tartottam, hogy erősebb a személyes kötődés, többet megtudunk Elliot hátteréről, mint Phuchitéról, és nagyon tetszett a morbid humor is (Mr. Shaw megkávéztatása verhetetlen!), de a végére túlmagyarázottnak és túlbonyolítottnak éreztem a titkos szervezet dolgot, és a sokk helyett egyszerűen csak elfáradt, kiürült az egész. Ja, és ami még sokkal-sokkal jobb volt, az a telefonhang dumája volt: "Kérem, lássa meg a pozitívumot ebben, vegye úgy, mint ösztönzést... mondjuk mint egy fejéhez szorított pisztolyt!" Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:28 pm

Niwrok írta:

13 Sins (2014)


Mivel én a 13 Belovedet előbb láttam, és ahhoz viszonyíthatom, így nyugodtan mondhatom, hogy ez nekem sokkal jobban tetszett.
.

Mármint az új, ugye?
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:41 pm

R2-D2 írta:

Mármint az új, ugye?


Jaaa, nem írtam pontot Smile! A 13 Beloved volt nálam 5 pont körül, a remake 7.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:44 pm

Niwrok írta:


Jaaa, nem írtam pontot Smile! A 13 Beloved volt nálam 5 pont körül, a remake 7.
.

Jó, az egy pont eltérésünk nem akkora különbség. peace
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 2:05 pm

Blue Ruin (2013)

Weide írásai - Page 8 Fid13793

Na, ilyen egy nem átlagos bosszúfilm!
A történet szerint Dwight egy ártalmatlan csavargó, aki szülei halála megzuhanva, csövesként tengeti napjait. Kocsijában él, másik kidobott kajáját fogyasztja, illetve házakba tör be hogy fürödhessen és tisztálkodhasson, benzint meg isten tudja honnan szerez...
Egy nap aztán egy rendőrnő keresi fel, hogy tudassa vele, kiengedték a börtönből a szülei gyilkosait. Dwight egy pillanat alatt vedli le magáról a mocskos hobó kinézetét, hogy aztán egy átlagos, tényleg, szintje jelentéktelen karizmával és kisugárzással rendelkező kispolgár képében útnak induljon és bosszút álljon anyja és apja gyilkosán...

Számomra mindeddig ismeretlen volt ez a Macon Blair fazon -ami a filmográfiáját tekintve nem is csoda-, de emelem a kalapom előtte. A bágyadt tekintetével, a gülü szemeivel, a szótlanságával képes volt egy olyan teljesen átlagos, "kisember" hőst bosszúját kereső, megfáradt embert alakítani, amiért jár az elismerésem.
Pont ez tetszett az egészben, hogy végig képes a realitás talaján maradni a film. Dwightból egyszer sem kreáltak egy olyasfajta bosszúállót, amit manapság tömegével ontanak a filmek, -most leginkább a Drive jutott eszmbe példaként, erre majd kitérek-, hanem végig megmaradt abban a szerepben, ami mindig is volt.
Nem azért nem beszél, vagy csak alig, mert attól rideg és félelmetes marad a karaktere, hanem mert nincs mit mondania. Nem azért válik rettentővé és félelmetessé, amilyen elszántásággal és kegyetlenséggel járja az útját, hanem mert nincs mit veszítenie. Nem azért kegyetlen, hogy a néző pofájába loccsanthassák explicit módon a vért és húscafatokat, hanem mert nincs más módja a céljai kivitelezésének. Remélem érzitek a Drive hasonlatot. Smile

Nem akarok többet elmondani a sztoriból, mert egyrészt nincs is, másrészt azt a kevés, és annyira azért nem is erős csavar(oka)t nem akarom feltétlen lelőni előttetek, de azért néhány dolgot kiemelnék, amit mindenképpen meg szeretnék említeni.

Nagyon tetszett, hogy Dwight a 'hadjárata' során egyszer sem avanzsált, még pillanatokig se tipikus badass keményfiúvá. Erre a legjobb jelenet, mikor lábon küldik egy számszeríjjal, ő meg megy a kisboltba, szépen megveszi a tűt, cérnát, harapófogót, csipeszt, kötszert, fertőtlenítőt (a fizetésnél volt a film legnagyobb poénja), majd miután 5 percig sikertelenül basztatja a combjába fúródott csonkot, bebattyog a kórházba és elájul. Igen, ennyi. Ez valszeg így lenne az életben is.

Tetszett még Ben karaktere, aki ugyan nem katalizátora az eseményeknek, de megfelelő lendületet és színt visz a sztoriba, hogy az magabiztosabban gördülhessen tovább. Illetve fontos eszközt játszik Dwight megítélésében is, hisz látszik, nem fél segítséget kérni (amire rá is szorul), ugyanakkor feleslegesen sem akar senkit belerángatni a maga kis őrült játszmájába.

Aztán ott van Sam, Dwight nővére, akinek szintén csak annyi a dolga, hogy a film legjobb igazságait szolgáltassa nekünk, illetve újabb célt adjon Dwight-nak és a sztori folyását segítse. Igazából ő festi le a legjobban, miért is annyira kibaszottul félelmetes Dwight karaktere. I'd forgive you if you were crazy, but you're not. You're weak.

A kevés párbeszéd és lassú folyású cselekmény ellenére a film kifejezetten feszült, a jelenetek jól megkomponáltak, az egész hangulata pedig hűen tükrözi a cím többfajta értelmezésének módját is. Mert legyen szó a Dwight által véghezvitt pusztításról vagy önmaga összeomlásáról, a keserves, lehangoló hangulat végig rátelepszik a nézőre, amit segít a kifejezetten visszahúzódó, semleges zene is. Az erőszak is itt hirtelen kirobbanó és brutális, mégsem öncélú és annyira nem is eltúlzott.

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:09 pm

Weide írta:
Blue Ruin (2013)

8/10


Ez érdekes, köszi. Valamikor meglesem.

A Confession of a Murdert is meg akartam már nézni, de nincs ncoron. Legalábbis nem találatam... scratch
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:12 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Blue Ruin (2013)

8/10


Ez érdekes, köszi. Valamikor meglesem.

A Confession of a Murdert is meg akartam már nézni, de nincs ncoron. Legalábbis nem találatam... scratch

Pedig fent van, ezen a release néven; Confession.of.Murder.2012.720p.BluRay.x264-GiMCHi
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:21 pm

Weide írta:


Pedig fent van, ezen a release néven; Confession.of.Murder.2012.720p.BluRay.x264-GiMCHi

KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeah
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:50 pm

Weide írta:
Blue Ruin (2013)

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10


Már éppen mondtam volna, hogy "jobbulást", de hogy ennek keretében van időd végre ilyeneket írni, azért nem lenne 100%-osan őszinte a dolog Smile .

Egy előzetest láttam már belőle, az alapján tetszett, és most már szem előtt is lesz. Köszi!
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:55 pm

Niwrok írta:
Weide írta:
Blue Ruin (2013)

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10


Már éppen mondtam volna, hogy "jobbulást", de hogy ennek keretében van időd végre ilyeneket írni, azért nem lenne 100%-osan őszinte a dolog Smile .

Egy előzetest láttam már belőle, az alapján tetszett, és most már szem előtt is lesz. Köszi!
.

Hehe, köszi!

Amúgy nagyon bejött az animés irományod, más hasonló műről nem szándékozol írni esetleg? Akira? Paprika? Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 5:16 pm

Weide írta:

Azt tudtam, hogy Artu nem rajong a műfajért, bár azért pár alapművet látott. Ezért gondoltam, hogy inkább te lehetsz az, aki jobban benne van a japán fun-ban. A The Girl Who Leapt Through Time-ot láttam már, a Summer Wars viszont nem cseng ismerősen.

Amúgy nagyon bejött az animés irományod, más hasonló műről nem szándékozol írni esetleg? Akira? Paprika? Rolling Eyes


Akkor talán majd így Smile :
Summer Wars
Summer Wars

A Paprikát szívesen újranézném, azt majd besorolom. Az Akira is megvan, meg általában ami Miyazakitól meg Satoshi Kontól kijött magyarul, azok is, de azokban most nem érzek eleget az újranézéshez. Persze nem kizárt...
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptySzomb. Okt. 31, 2015 12:41 pm

Weide írta:

Blue Ruin (2013)

Na, ilyen egy nem átlagos bosszúfilm!

Számomra mindeddig ismeretlen volt ez a Macon Blair fazon -ami a filmográfiáját tekintve nem is csoda-, de emelem a kalapom előtte. A bágyadt tekintetével, a gülü szemeivel, a szótlanságával képes volt egy olyan teljesen átlagos, "kisember" hőst bosszúját kereső, megfáradt embert alakítani, amiért jár az elismerésem. Nem azért nem beszél, vagy csak alig, mert attól rideg és félelmetes marad a karaktere, hanem mert nincs mit mondania. Nem azért válik rettentővé és félelmetessé, amilyen elszántásággal és kegyetlenséggel járja az útját, hanem mert nincs mit veszítenie. Nem azért kegyetlen, hogy a néző pofájába loccsanthassák explicit módon a vért és húscafatokat, hanem mert nincs más módja a céljai kivitelezésének.

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10


A körülményeihez képest, ha tényleg kickstarteres, tényleg teljesen rendben volt, nekem csak a lassúsága miatt lehetett egy kicsit kevésbé feszült. Még akkor is, ha a hétköznapi ember véres bosszúja ilyen, sok időt szánt pár jelenet túlmagyarázására. Tetszettek viszont az akciójelenetek, a kis költségvetéshez képest elég látványosra sikeredtek, de legalább ilyen jók a drámák, leginkább azok, amik a családtagok közötti kötelességekről szólnak, és nagyon bejött, hogy mindkét oldalon, nem csak Dwightén.

A sztorija, a karakterei és a színészei hitelesek, szépen fényképezett, jó a rendezés... tényleg érdemes lehet majd figyelni a stáb tagjaira.

Nekem 7/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:09 pm


Weide írásai - Page 8 W1pfy8tzsla3o6y5cgzd



Cloverfield Lane 10.




Hát ez a film úgymond villámcsapásként ért. Nem nagyon volt reklámozva, nem volt nagy körülötte a hype, egyszerűen csak beszivárgott a mozikba. Persze ott volt a watchlistemen rögtön, amint tudomást szereztem róla, de nem nagyon volt rajta a figyelmem.

Aztán úgy alakult egy haverral, hogy menjünk már moziba, nézzünk meg valamit, és pont kapóra jött ez a film.

Ami nagyon-nagyon tetszett, hogy az előzetesek pont annyit szellőztettek meg a filmből, ami szükséges volt, de semmi nagy fordulatot nem lőttek le, és még az alapszituáció sem volt teljesen egyértelmű. Szerencsére pont ez adja a film legnagyobb előnyét is, hogy baromi sok dolgot nem tudunk meg, vagy maximum utalás van rá, de a végső konklúziót mind magunk vonhatjuk le, és magunk is csámcsoghatunk rajta.

Alapszituáció ugye annyi, hogy Michelle egy bunkerban találja magát egy autóbaleset után, ahova is a fura Howard cipelte le, lévén kint dúl az apokalipszis. Nem tudjuk, hogy pontosan mi is történt, valami atomtámadás, vegyi támadás, háború, idegen invázió? Kérdések kérdések hátán, amik nem nagyon akarnak válaszra találni, és ezzel elkezdődik az egyik legnyomasztóbb, legdurvább kamaradarab, amit jó ideje láttam. Sajnos spoiler nélkül nehéz kielemezni a dolgokat, ezért azokat majd alant ejtem meg, nagy vonalakban viszont csak leírom, mit is éltem át.
- kibaszott jó színészi alakításokat, Goodman egy állat, komolyan mondom, utólag nem is tudnék mást elképzelni a helyébe. Az alapból ismeretlen helyzetet tetézi a visszás, kiismerhetetlen karakterével. Winstead is nagyon jó, jól állnak neki az effajta karakterek, a számomra ismeretlen Gallagher pedig szintén OK volt.
- olyan fordulatokat és váratlan helyzeteket, amikre nem igazán voltam felkészülve. Szerencsére olyan ügyesen volt megoldva a karakterek lelki átalakulása, hogy sokként ért sok jelenet, mert nem úgy építkezett a film, mint mondjuk a Divide, hanem puff, belebaszott a lecsóba.
- A Cloverfield univerzum effektív tágulását, ami nekem kedvemre való. Elvileg terveznek is további filmeket, amit összekötik/folytatják az eseményeket.
- Nyomasztó hangulatot és atmoszférát, amit mostanság nagyon kevés film tudott nyújtani, ez viszont valahogy bennem maradt több órával a mozi után is.
- Végre egy film, amit nem nyugtázok, hogy ilyen-olyan téren milyen fasza volt, hanem elgondolkodok rajta. Nem a mögöttes tartalmán vagy az átvitt motívumokon, hanem a ténylegesen cselekményen és a mögötte rejlő ok-okozatokon. Ilyen filmmel tényleg régen találkoztam.

Vannak ugyan kisebb hibái (nem így működik egy molotov-koktél, pár perccel a mérges gáz-dömping után csak nem kéne gázmaszk nélkül akciózni, és ehhez hasonlók), de ha ezek felett szemet hunyunk, és a film értékeire koncentrálunk, egy nagyon erős élményben lehet részünk.

Minél kevesebbet tud róla az ember, annál nagyobb hatásként tudja érni a film, úgyhogy én azt mondom, moziba be, aztán hadd szóljon.

8/10


És akkor a spoilerek, amiket esetleg majd ki lehetne beszélni;
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:16 pm

Weide írta:

Cloverfield Lane 10.

Vannak ugyan kisebb hibái (nem így működik egy molotov-koktél, pár perccel a mérges gáz-dömping után csak nem kéne gázmaszk nélkül akciózni, és ehhez hasonlók), de ha ezek felett szemet hunyunk, és a film értékeire koncentrálunk, egy nagyon erős élményben lehet részünk.

Minél kevesebbet tud róla az ember, annál nagyobb hatásként tudja érni a film, úgyhogy én azt mondom, moziba be, aztán hadd szóljon.

8/10


Yeah2 Yeah2 Yeah2 Yeah2 Yeah2

Ez neked szólt Smile , mert a filmet nálunk sajnos nem játsszák, pedig már nagyon jól esne valami kis parásabb horror...

Vissza fogok rá térni, amikor megnézem, és remélem, akkor is előkerülsz majd peace .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
8 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: