Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyPént. Márc. 28, 2014 12:23 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:
Óóóó.... Amíg nincs hozzá magyar felirat, addig nem vágok bele. Sad

Snowpiercer magyar felirat ITT!

Megvan! Ma vagy holnap nézem!!! Smile

Végre! Már nagyon várom, hogy valakivel kivesézhessem a filmet.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: 13 Sins (2014)/Here Comes the Devil/ (2012)   Weide írásai - Page 4 EmptyPént. Márc. 28, 2014 5:37 pm

Horror csomag

13 Sins (2014)

Főhősünkre rájár a rúd. Nem elég, hogy az apja egy rasszista faszkalap, a tesója mentálisan sérült, a főnöke is kibassza munkahelyéről, ami kifejezetten nem tesz jót neki az anyagiakat nézve, főleg, hogy ő finanszírozza a tesója gyógykezelését, másrészt éppen esküvő előtt állnak barátosnéjával.
Szerencsére egy váratlan telefonhívás megoldást kínál a problémákra. Ha emberünk teljesít 13 próbát, minden egyes próbáért tetemes pénzmennyiséget utalnak át a számlájára, csak ahogy az lenni szokott, a feladatok egyre durvábbak lesznek...
Nem lenne olyan rossz ez a film, de sajnos rengeteg lehetőséget nem aknáz ki. A kihívások ugyan operálnak némi fekete humorral, meg vannak benne jócskán durva részek is, de egyik sem olyasmi, amit ne láttunk volna. A titokzatos háttérszervezetről sem derül ki semmi, ami irányítja ezt az egész játékot, s bár a cselekmény pörgős és gyorsan követik egymást az események, valahogy olyan semmilyen az összbenyomás. Főleg azzal összevetve, hogy mindez egy thai horror (13 Beloved) remake-je, ami sokkal durvábbnak tűnt, beleolvasva a plotjába.
A szereplők nem kiemelkedőek, a csavarok sem, 1-2 jelenet nagyon el van találva, de a filmet nem lengi be egy sajátos, egyedi atmoszféra, s bár a stílus kedvelőinek bátran ajánlom egy megnézésre, a világot nem fogja megváltani.

5/10

Ahí va el diablo /Here Comes the Devil/ (2012)

A mexikói házaspár kirándulni viszi két gyermekét a közeli barlangokhoz, ám a fiatal testvérpár eltűnik, és amikor előkerülnek, már nem azok, akik voltak... Na jó, nem is így kezdődik a film, de azt nézzétek meg magatok, a kezdés amúgy sokkalta erőteljesebb és hatásosabb.  Very Happy 
De komolyan, kb. 25 perc telik el, és már három szexjelenetet is a képünkbe tolnak. Ami még csak nem is öncélú.
A film elég sok tabut döntöget, ráadásul semmit sem az arcunkba tolva, de ami meg explicit, az valóban durva és kifejezetten slasher jellegű. Persze a téma adott, és már a címből sejteni lehet, mire megy ki a játék, de ezen kívül érhetik még finom meglepetések a műfaj kedvelőit. Nehéz lenne spoilermentesen beszélni a további sztoriról vagy akár a karakterekről, de igazából mindennel meg voltam elégedve. Bár a történet viszonylag lassú folyású, ez a tempó illeszkedik a film súlyos, nyomasztó hangulatához. Az operatőri munka néhol nagyon irritáló, főleg a gyakori zoomolgatásokkal, viszont a hanghatások és a zene baromi jól el vannak a találva. A karakterek érdekesek, főleg a szülők (mivel más érdemi karakterek nagyon nincsenek is) jellemváltozása, s bár előkerül 1-2 baromság és illogikus cselekedet vagy éppen a cselekedet hiánya a filmben, az egészet megmenti a vége. Komolyan, nagyon-nagyon féltem, hogy el fogják baszni a végét, már látni is véltem azt a kliséhegyet, amit a képünkbe fognak tolni, de szerencsére nem így történt. Remek lezárást kapott a film.
Összegezve, a történet már látott ugyan, de szolgál némi újdonsággal, a horror elemek fizikai és lelki-érzelmi szinten is megjelennek, szóval van itt slasher motívum, megszállás, misztikum, bosszú, vérfertőzés, nyomozás és egy egyedi lezárása a sztorinak. Ugyan úgy érzem, a 100 perces játékidőt nem sikerült maradéktalanul kitölteni a készítőknek, a film érdemi része méltó csemegét kínál a horror rajongóinak.

6/10


A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 29, 2014 6:11 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyPént. Márc. 28, 2014 7:41 pm

Weide írta:
Horror csomag


Köszi az ajánlókat! Egyik filmet sem ismerem, sőt még csak nem is hallottam róluk, de az utóbbi érdekesnek tűnik. Nem ígérem, hogy egyhamar tudok róla beszélni veled, mert borzasztóan sok néznivalóm van, de azért szem előtt tartom őket. Smile

Te meg azért csak feküdj rá arra a Vizsgára!  Laughing 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyPént. Márc. 28, 2014 11:36 pm

Weide írta:

Végre! Már nagyon várom, hogy valakivel kivesézhessem a filmet.

Na, jóccakát! Kezdődik! Smile

Holnap jelentkezem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 7:56 am

Weide írta:

Horror csomag

13 Sins (2014)
Ahí va el diablo /Here Comes the Devil/ (2012)


Az elsőnek az eredetijét láttam, bár a "Beloved" enyhe túlzás, én 13 Game of Death néven láttam. Maga az ötlet egyébként érdekes volt, szerintem jól épített a játékszenvedélyre és a kapzsiságra, amikor már az "ártatlan" feladatok után túl nagy összeg gyűjt össze ahhoz, hogy a pénzhiányban szenvedő, és az elveit, aggályait könnyen anyagiakra váltó ember azt mondja, kösz, akkor mégsem kérem. Pedig már a negyedik feladat is az, hogy raboljon ki egy koldust... Látom, azért itt ráaggattak egy-két drámai szálat, meg egy pár klisét, de nem hangzik rosszul. Kösz a tippet, lehet, hogy ez azon kevés remake-ek egyike lesz, amit megnézek Smile .

Spoiler:

A másodikkal meg szemezek egy ideje, ez is egy plusz lökés, hogy megnézzem azt is.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 1:33 pm

Weide írta:
Snowpiercer


Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10


Hááát, kedves kolléga irigyellek. Mindig jó, ha egy mozi valakit valami miatt ilyen szinten képes megérinteni.

Nekem ez most homlokegyenest másogy jött le, egy irdatlan ökörségnek, ahol nem tudtam a film valós társadalmi, rendszerkritikás mondanivalójára figyelni, mert az idiótaságok lavinája teljesen hazavaágta az élményt.

Sajnálom. Sad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 3:15 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

Horror csomag

13 Sins (2014)
Ahí va el diablo /Here Comes the Devil/ (2012)


Az elsőnek az eredetijét láttam, bár a "Beloved" enyhe túlzás, én 13 Game of Death néven láttam. Maga az ötlet egyébként érdekes volt, szerintem jól épített a játékszenvedélyre és a kapzsiságra, amikor már az "ártatlan" feladatok után túl nagy összeg gyűjt össze ahhoz, hogy a pénzhiányban szenvedő, és az elveit, aggályait könnyen anyagiakra váltó ember azt mondja, kösz, akkor mégsem kérem. Pedig már a negyedik feladat is az, hogy raboljon ki egy koldust... Látom, azért itt ráaggattak egy-két drámai szálat, meg egy pár klisét, de nem hangzik rosszul. Kösz a tippet, lehet, hogy ez azon kevés remake-ek egyike lesz, amit megnézek Smile.

Wikipédián több címmel is hivatkoznak rá a 13 Beloved ezek közül az egyik. A kapzsiság motívuma itt is szépen megjelenik ugyan, de bőven nem éreztem olyan kilátástalannak és szarnak a főhős helyzetét, hogy rögtön ilyen megoldásokhoz kelljen folyamodnia, miközben folyamatosan hazudik ugye a szerető és odaadó barátnőjének. A klisékkel meg drámai szállal kapcsolatban pedig abszolút igazad van, még így látatlanban is.

Idézet :
Spoiler:

Spoiler:

Idézet :
A másodikkal meg szemezek egy ideje, ez is egy plusz lökés, hogy megnézzem azt is.

Hajrá, a kritikámból szerintem világosan kitűnik, hogy bátran ajánlom a filmet.

Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 6:02 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Snowpiercer


Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10


Hááát, kedves kolléga irigyellek. Mindig jó, ha egy mozi valakit valami miatt ilyen szinten képes megérinteni.

Nekem ez most homlokegyenest másogy jött le, egy irdatlan ökörségnek, ahol nem tudtam a film valós társadalmi, rendszerkritikás mondanivalójára figyelni, mert az idiótaságok lavinája teljesen hazavaágta az élményt.

Sajnálom. Sad

Hát erre nem nagyon tudok mit reagálni. Sajnálom, hogy nem jött be, de azért kifejthetnéd, hogy konkrétan milyen baromságok rontották le ennyire a film megítélését. Meg néha tényleg nem tudok eligazodni rajtad, mikor egy erősen középkategóriás műre adsz simán 8 pontot (A kolónia) - és az most más dolog, hogy nekem is baromira bejött az említett film, de azért helyén kell tudni kezelni a dolgokat - és egy minden tekintetben profibb, összetettebb, nagyobb volumenű filmet meg ennyire lehúzol.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 8:35 pm

Weide írta:


Meg néha tényleg nem tudok eligazodni rajtad, mikor egy erősen középkategóriás műre adsz simán 8 pontot (A kolónia) - és az most más dolog, hogy nekem is baromira bejött az említett film, de azért helyén kell tudni kezelni a dolgokat - és egy minden tekintetben profibb, összetettebb, nagyobb volumenű filmet meg ennyire lehúzol.

Ne foglalkozz vele, néha én sem tudok... Smile

A Kolóniában nem járt az első perctől fogva azon az agyam, amilyen környezetet a történethez teremtettek - bár ott is összehúztam néha a szemöldökömet, mi a rosseb volt az a magkeltető. De az úgy nagyjából elfogadható volt, hogy a túlélők egy csoportja, szigorú szabályok mellett összezárva él egy föld alatti bázison. De VAN ÉLET MÁSHOL IS!!!

Itt nincs...

Spoiler:

Első nekifutásra ennyi. Mint írtam, ezen bosszantó ésszerűtlenségek miatt abszolút nem tudtam figyelni mindazon dolgokra, amik értékessé tehették volna mozit - pedig tényleg volt olyan.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 11:47 am

R2-D2 írta:
Első nekifutásra ennyi. Mint írtam, ezen bosszantó ésszerűtlenségek miatt abszolút nem tudtam figyelni mindazon dolgokra, amik értékessé tehették volna mozit - pedig tényleg volt olyan.

Bocsi, hogy ennyit váratott magára ez a válasz, de még nálam is ülepedett kicsit a film, jobban átgondoltam 1-2 aspektusát. Nem mondom, hogy nem változott meg bennem semmi a film iránt, már én is látok benne pár igazán nagy faszságot, de azért megpróbálok válaszolni a feltett kérdéseidre.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 12:29 pm

Weide írta:
Bocsi, hogy ennyit váratott magára ez a válasz, de még nálam is ülepedett kicsit a film, jobban átgondoltam 1-2 aspektusát. Nem mondom, hogy nem változott meg bennem semmi a film iránt, már én is látok benne pár igazán nagy faszságot, de azért megpróbálok válaszolni a feltett kérdéseidre.


A végén még kiderül, nem is olyan nagy a véleménykülönbségünk. :)Ha nem haragszol, elrejtettem, hátha valaki a vitánk hatására megnézi majd...

Nem másolgatok be tételenként, igazából értem a nézőpontodat, néhány gondolat csak.


Spoiler:


Egyébként ismét nyilvánvalóvá vált, ami már a Csak Isten bocsáthat meg esetében is: sokkal földhözragadottabb módon nézek filmet, mint Te. A mozikban elsősorban a látottak győznek meg (vagy nem), s nem agyalok mindenféle mögöttes jelentésen. Te ezt viszont megteszed helyettem, ezért köszi!  Wink 


.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 10:10 pm

Spoiler:

R2-D2 írta:
Egyébként ismét nyilvánvalóvá vált, ami már a Csak Isten bocsáthat meg esetében is: sokkal földhözragadottabb módon nézek filmet, mint Te. A mozikban elsősorban a látottak győznek meg (vagy nem), s nem agyalok mindenféle mögöttes jelentésen. Te ezt viszont megteszed helyettem, ezért köszi!

Nincs mit, ezen nem tudok és valszeg nem is fogok tudni változtatni. Talán ezért varázsolt el engem ilyen könnyen ez a film, és ezért nem sikerült téged. Mindig vannak kérdések, amikre én sem tudom a választ, és tudom, hogy nem lehet mindent a szimbólumrendszerrel meg átvitt jelentéstartammal megmagyarázni, lévén valami hitelnek kell lennie, hogy eladhassa magát a film, már ha nem teljesen elvont művészfilmekről beszélünk. És ezért is szeretem én Triert meg Refnt, mert sok dolgot belelátok a cselekmény és a -látszólag- ráció nélküli filmjeikbe, amit Te nem. De egy dolog összeköt minket, s ebben biztos vagyok, hogy erősebb ez a kapocs bárminél. Tarr Béla istentelen művészete...  lol!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyCsüt. Ápr. 03, 2014 11:53 am

Weide írta:

Mindig vannak kérdések, amikre én sem tudom a választ, és tudom, hogy nem lehet mindent a szimbólumrendszerrel meg átvitt jelentéstartammal megmagyarázni, lévén valami hitelnek kell lennie, hogy eladhassa magát a film, már ha nem teljesen elvont művészfilmekről beszélünk.

Még két dolog is eszembe jutott:

Spoiler:

Egyébként ez a szimbólumrendszer minden bizonnyal működött volan nálam is, egy hitelesebb környezetben. Akár egy Kolóniában.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyHétf. Május 12, 2014 4:29 pm

Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 EmptyHétf. Május 12, 2014 11:11 pm

Akkor már csak az újabb jégkorszak hiányzik.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
4 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: