Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Az izraeli film ami olyan mint a vadászat/fogságban de mégsem!    Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 5:08 pm

Ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet és ezen kivül még a mocsok! Amikor megnéztem akkor majd írok róla ha olyan.


A hozzászólást Mr. White összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 25, 2014 5:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 5:16 pm

Mr. White írta:
Ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet valamint a Mocsok! Amikor megnéztem akkor majd írok róla ha olyan.

Szuper, ott van az Általános film topik, de ha szépen megkéred R2-D2-t, simán nyit neked is külön topikot, ahova a saját ajánlóidat/kritikáidat írhatod. Csak akkor majd írj is!  Smile 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 5:34 pm

Csak az a baj, hogy én nem tudok olyan szépen és bőven írni egy filmről mint te! Én csak az egyszerű szimbólumokat veszem észre, de majd törekszem!

Weide írta:
Mr. White írta:
Ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet valamint a Mocsok! Amikor megnéztem akkor majd írok róla ha olyan.

Szuper, ott van az Általános film topik, de ha szépen megkéred R2-D2-t, simán nyit neked is külön topikot, ahova a saját ajánlóidat/kritikáidat írhatod. Csak akkor majd írj is!  Smile 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 5:40 pm

Mr. White írta:
Csak az a baj, hogy én nem tudok olyan szépen és bőven írni egy filmről mint te! Én csak az egyszerű szimbólumokat veszem észre, de majd törekszem!

Amikor szóban vagy éppen Facebookon beszélgettünk, néha nagyon érdekes mögöttes tartalmat, rejtett kikacsintásokat/utalásokat vettél észre filmekkel kapcsolatban, amik nekem elsőre fel sem tűntek, szóval ha másért nem, ezért mindenképpen érdemes írásba öntened a gondolataidat, legalább pár mondat erejéig, én azt mondom.
Na meg én, személy szerint bízok is az értékítéletedben (kivéve ugye a horror műfajt, ahol nálad már van pár olyan mozzanat, ami nem fér bele  Cool ), ugyanis általában egyezik a véleményünk a filmek kapcsán.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Nurse 3D   Weide írásai - Page 2 EmptyPént. Feb. 21, 2014 9:33 pm

Nurse 3-D (2013)

Weide írásai - Page 2 Nurse3D-new-poster-finally

IMDB

Ez a film egy kalap szar! Mindent, de mindent elrontottak benne. A sztori sablonos, a rendezés amatőr, de komolyan, olyan szánalmas és ezerszer látott, begyakorolt jelenetkkel operál, de minden téren, hogy az hihetetlen. Az Asylum produkciókba több eredetiség szorult, mint ebbe. A karakterek annyira egyszerűek és ostobák, ráadásul sztereotip balfékek, hogy az már kimondhatatlan határokat súrol. Ráadásul ez a Paz de la Huerta, ez a főszereplő nővérke... én ilyen szar színésznőt még életemben nem láttam. Hogy a bús rákba szerepelhetett ez ennyi mindenben eddig? Egyetlen egy hangszínt ismer és használ, függetlenül a karaktere aktuális érzelmeitől és a szituációtól. Fél, retteg, bánatos, együtt érző, gonosz, mérges... neki ez tök mindegy, egyetlen egy hangsúllyal mondja végig a szánalmas kis szövegét. Ráadásul ez is olyan kurva irritáló! Mintha folyamatosan kéjelegne, mintha már több éve nem kúrta volna meg jól senki, ezért mintha mindenáron el akarna csábítani... bárkit. Sőt, olyan tagoltan és lassan ejt ki minden egyes szót, mintha valami agykárosult kisgyerek lenne. És annyira ocsmány egy képe van... hogy a rákba néz ki ez a nő, hogy a fenébe gondolták ezt szexinek? Hiába mutogatja a seggét, meg félpucéran, riszálva vonagolja végig majdnem az egész filmet, egy cseppnyi erotika nem szorult ebbe az irritáló ribancba. Ja, és képes olyan gyorsan eltűnni, egyik percről a másikra, mintha ő volna Batman...
A történetre szót sem pazarolok, egyszerű, bárgyú, kiismerhető, sablonokból építkezik. És ez a idióta kamu szöveg a film elején... bazmeg, annyira szánalmas. A vége meg, ez a sehonnan előkapott felfoghatatlan moralizálásnak kinéző akármi a sablon csavarral... Minden, minden egyes dolog ebben a filmben sablonos. A korrekt zsaru, a nagyszájú feka nővér, a kedves, de lúzer szomszéd, az ártatlan, mindenkinek jót akaró hősnő, annak a sztereotip pasija, a csalfa férj, a hataloméhes fődoktor... sebaj, legalább mindenkit jól helybenhagynak. Illetve ez sem jó, mert a véresebb jelenetek meg olyan CGI technikával operálnak, amit a Sharknado letagadna!
Én egyetlen egy pozitív dolgot nem látok az egész filmben! Még ha direkt akarna szar lenni, meg önmaga paródiája, de nem, ez a film igyekszik eladhatónak és normálisnak feltüntetni magát.
Ostoba motivációk, vagy azoknak a hiánya, arcpirítóan gyenge rendezés, hihetetlenül kritikán aluli színészek -főleg ez a nyesettképű rusnya némber a főszerepben-, gáz sztori, gagyi jelenetek, és mindezen mellett olyan ostoba az egész...
Ha szereted az erotikus (???) thrillert, a kórházi mészárlást, a véres jeleneteket... akkor se nézd meg, mert ez még annak is kevés!



1/10... szánalmas.

De rég baszott fel ennyire film...  Evil or Very Mad Mad


A hozzászólást Weide összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 22, 2014 12:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:33 am

Weide írta:
Nurse 3-D (2013)


De rég baszott fel ennyire film...  Evil or Very Mad Mad

De jó neked én ebben a hónapban több filmet nem bírtam végig nézni + volt egy film amit meg engem baszott fel
A filmek amiket nem bírtam ki:

Dög 2
Az elejére azt mondom oké de amikor szinte már csak faszokat<és itt konkrét faszokra gondolok> látni meg hogy tele van hányva és valami takony okádék jön ki a szörnyből akkor azt mondtam, köszi nekem ebből elég volt! ),

Blue Jasmine
A főkarakter egyszerűen olyan hogy nincs benne semmi amiért lehetne szeretni, kedvelni vagy szurkolni vagy bármi pozitív drukkolást iránta.

Országúton
Sajnálom megpróbáltam más Fellini filmet nézni az Amarcodon kívül<ami amúgy tetszett> de ezt se tudtam folytatni, bár ennek már nem is tudom az okát.

Az időutazó felesége
Mivel nagyon kedvelem az időutazós filmeket ezért és Rachel McAdams-ért gondoltam megnézem ezt a filmet, hát sajna nem néztem meg teljesen. Itt a probléma nálam az volt, hogy nézem a filmet és aközben egyszerűen nem érdekel a film(ez a filmnézés közben jött rám, pedig előtte érdekelt).

Amadeus
Először is le kell szögezzem, hogy kedvelem Milos Formant(bár ugyan ebben a hónapban néztem a 2. filmjét a Egy szöszi szerelmét amit megnéztem nem bántam meg de azért annyira nem tetszett). De ez a filmje nekem nem jött be mert nem egy szabványos életrajzi film mivel nem Mozarttól ismerjük meg Mozart-ot hanem az udvari zeneszerzőtől Salieritől aki egy zene ismeretben járatos, de amúgy szerzésben pocsék zenész. Ráadásul többet is látjuk Salierit mint Mozart-ot a filmben. Leginkább róla volt szó ameddig láttam (80perc a director cutból).

Égető bizonyíték és egy Komoly ember
Mindkét film a Coen tesók csinálták akiket szintén kedvelek, de ez a két filmjük szerintem nem sikerült jól. A bizonyiték egyes jelenetei annyira abszurdak voltak, hogy az már sok. Az embert meg szimplán nem értettem, hogy

Spoiler:


Ami felbaszott:
Fiatal és gyönyörű
Francia film (2013-as) amiben egy 16-17 éves csaj elveszti a szüzességét egy nyári(a film négy évszakra van bontva) családi nyaralás során, de mint aki nem is örül neki egyszerűen olyan kedvtelenül vesz részt benne. Aztán haza mennek és azt látjuk, hogy a csak interneten keresztül árulja magát pénzért, de hogy konkrétan mi volt az oka azt nem tudjuk meg.Ha valaki látta és tudna róla írni hogy szerinte mi volt az indoka azt megköszönném. Ez a film legalábbis számomra művészkedős volt. Legutoljára (és elnézést kérek mert ez a film nagy kultusznak örvend és hátha van itt is valaki akinek a kedvencei közé tartozik) a requiem egy álomért volt ami ennyire felbaszott(elnézést a kis káromkodásért de muszáj volt!) Azt is eléggé művészieskedőnek vélem a vége amikor csecsemő pózban vannak az volt a csúcsa ennek, valamint a Fekete hattyú is olyan film amit direkt az Oscarra csinálnak nem pedig mert egy élvezhető filmet szeretne összehozni a rendező.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzer. Márc. 05, 2014 12:29 am

.
Weide, jól emlékszem, hogy te ajánlgattad korábban többször is az Antiviralt? Próbáltam visszakeresni, de nem jártam sikerrel...

Csak mert ma megnéztem, és azt kell mondanom, igencsak ütős kis alapötletet sikerült összehozni a mániákus rajongók perverzióiról meg az erre épülő iparágról, de rövid úton sokalltam be a szürreális és groteszk megvalósítástól. A sok fehértől majdnem kiégett a retinám (még ha érteni is vélem, hogy ezzel és a minimalista dizájnnal jelezték, hogy ezeknek az embereknek semmi sem fontos, csak az imádott celeb), és sajnálom, hogy egy gyengécske és unalmas krimiszálra pazarolták a műsoridőt, ahelyett, hogy azt a világot mutattál be jobban, amiben a Lucas Clinic meg a Vole & Tesser helyet kaphat, és amely a profitorientált kultusz-világnak a szintjeibe oly szép fokozatosan vezet be.

Na nem mintha a mai világban elképzelhetetlennek tartanám, hogy valaki pénzt adjon Kiszel Tünde taknyos zsebkendőjéért Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 06, 2014 8:59 pm

Niwrok írta:
.
Weide, jól emlékszem, hogy te ajánlgattad korábban többször is az Antiviralt? Próbáltam visszakeresni, de nem jártam sikerrel...

Igen, én voltam, és örülök, hogy végre a sok szájtépésem /billentyűkoptatásom/ hatására valaki rászánta az időt.  Smile 
Szerintem Brandon Cronenberg nagyon ügyesen és tudatosan vitte tovább apja hamisíthatatlan stílusjegyeivel ötvözött, egyedi látásmódjával bíró horrorjainak a zsigeri esszenciáját, de úgy, hogy közben maga is hozzáadott ehhez. Számomra nagyon tetszetős volt, hogy jól elkeveredett az a materialista, hús-vér-zsiger horror, amit az idősebb Cronenberg képviselt azzal a szürrealista, letisztult, üres, kietlen világ-koncepcióval, amit pedig az ifjabb mester kreált. Mindehhez hozzájött az a társadalmi él, ami alapjait képezte a történetnek, és ami -számomra- pont azért volt félelmetes és még hihető is, mert nem mutatott túl sokat. Hagyta nekem elképzelni, milyen motivációk, milyen elfajzott fan-kultusz mozgatja azt a társadalmat, milyen szociológiai rákfenéket táplál az a közösség, ahol értéknek számít celebek betegségével megfertőződni, és ahol csak erre a jelenségre épül a húsiparon át egészen a fekete piacig ki tudja mi minden.
Ez már szerintem így is tömény volt, így úgymond felüdülés volt a krimi-szál, ami a maga módján igenis érdekes volt, és hajtotta előre a sztorit is.
A beteges víziók, a rohanás az életben maradásért, a főszereplő szenvedése végig fenntartotta és táplálta azt a gyülemlő feszültséget, ami aztán a film végpontján csúcsosodott ki, ami végül felette a beteg társadalom I-jére a pontot. Ráadásul én még további morális igazságokat és le tudok vonni mindezek után abból, mit is akarhat üzenni a film. Nálam elérte a célját, szerintem az utóbbi idők legtudatosabb, legértelmesebb és leginkább egyedi horrorjáról beszélhetünk, ami talán több is annál, mint amit mutat nekünk.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptyPént. Márc. 07, 2014 11:55 am

Weide, tartozol egy Vizsga nézésssel és írással!! Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/   Weide írásai - Page 2 EmptyHétf. Márc. 17, 2014 9:23 pm

Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Weide írásai - Page 2 Witching_and_bitching_poster-218x340

IMDB

Álex de la Iglesia rendező már az Egy őrült szerelem balladájával megkedveltette magát velem, ahol is egy végletekig elborult, tragikomikus, szatirikus, szörnyen visszataszító képet tárt elénk egy lehetetlen szerelem, és egy meg nem értett cirkuszi bohóc keserédes, bosszútól fűtött történetén keresztül. Bár a rendező korábbi filmjeit nem láttam, a Bűbáj és kéjelgés már az első trailerével (lásd alant) megvett magának, és már abból tudtam, mire is számíthatok. Szerencsére nem kellett csalódnom.

A történet egy félig-meddig félresikerült ékszerrablással veszi kezdetét, ahol aztán az elkövetők menekülését és további sorsát követhetjük nyomon, illetve az őket üldöző nyomozók, és egy anyuka megpróbáltatásait. Ugyanis egyik rablónk éppenséggel a fiát is magával vitte a kiruccanásra, aminek a mama kurvára nem örül... Hőseink viszontagságos útja a lopott szajréval Zugarramurdi baljós faluján vezet keresztül, ahol kénytelen-kelletlen belebotlanak a helyi kovenbe, aminek a boszorkányainak éppen kapóra jön a fura társaság...

Először is le kell szögezni, ez egy vérbeli horror-komédia, de ezen belül is inkább az utóbbi. A fő téma a nők általi elnyomás, férfiakkal való kapcsolatuk, kegyetlen és gonosz mivoltuk, és ennek alapból remek táptalajt tud nyújtani a boszorkányság. Nem kell amúgy semmi komolyra, Trier-féle női megvetésre gondolni, az egész téma laza humorral és cinizmussal van megfűszerezve, és mindként nem legalább úgy kapja az oltásokat, mint a másik. Már a bevezető képsorokon jókat mosolyogtam, de utána is, szinte végig, miközben néztem a filmet, vigyorra állt a szám. Jók a beszólások, a helyzetkomikumok, a poénok, sőt, a karakterek is.

Ha már a karakterek, a szereplők leginkább ismertebb spanyol színészekből kerülnek ki, és igazából bárkit kiemelhetnék, hogy jól hozta a figuráját, de külön öröm volt felfedezni az Egy őrült szerelem balladájának Javier bohócát és mindannyiunk kedvenc Torrentéjét, Santiano Segurát, mint két boszorkány. Még ilyen téren is merészen és viccesen vannak összemosva és kigúnyolva a nemi szerepek. De persze van itt még becsületes taxisofőr, ártatlan áldozat (aki ugye mindig a leginkább megszopja az ilyeneket Very Happy), szerető apa, aki csak a fiának akar jót, és egy kéjenc nagymenő, akit amúgy úgy tart igában a barátnője és vezeti az orránál fogva az összes szexi idomokkal rendelkező nőszemély, mint annak a rendje.

A bő két órás játékidő tehát egy korrekt, laza szórakozást nyújt, ha vevő vagy a sötétebb tónusú, bizarrabb komédiákra, sőt, a vége egy hatalmas WTF-momentumot is tartogat a néző számára, ha ugyan addig nem fárad el. Mert sajnos a film egy idő után durván elkezd leülni, a poénok, a kép világ, a hangulat ugyan marad, de itt, az én esetemben már a túl sok a jóból esete állt fent. A történet nem kifejezetten unalmas, de így is bőven elég lett volna a másfél óra a filmnek, mert sajnos fárasztó is tud lenni a móka. Erre pont tudok egy remek példát hozni, ugyanis a film nézése közben eszembe jutott az Alkonyattól pirkadatig ominózus táncos jelenete, ami annyira kurvára jó, hogy bármikor meg tudnám nézni. Jelen filmünknél is volt egy hasonló jelenet, mikor egy kántálásos rítust hajtanak végre a boszik, de mindezt elhúzva négy percre se nem volt elég látványos, izgalmas, vagy éppen olyan hangulatú, hogy berántaná magával a nézőt. Bár a zene nem volt rossz, de értitek...

Aki ismeri nagyjából a rendező úr jegyeit, amikkel egy sajátos és egyedi ízt tud kölcsönözni filmjeinek, az tudja, mire számíthat. Bár a Zugarramurdi boszorkányok nem olyan beteg és sötét, mint az ...Balladája, azért így is jócskán kilóg a manapság megszokott horror-komédiák sorából. Mondhatni, annyira spanyol, amennyire csak lehet. A karakterek teljesen rendben vannak, a képi világ maradéktalanul illeszkedik a sztori milyenségéhez, a poénok teljesen korrektek, maga a cselekmény viszont eléggé botladozik, néha képes leülni, vagy éppen érdektelenné válni, illetve a lezárás és egy-két karakterbeli pálfordulás is elég fura megoldásokkal bír. A grandiózusabb(nak) szánt jeleneteknél a CGI sajnos kimutatja a foga fehérjét, látszik, erre már nem sok maradt a budget-ből, de hát ez nem is egy kibaszott hollywoodi blockbuster. Az ínyenceknek ráadásul a film szolgáltat még pár meglepetést, úgy mint az Ősanya szimbolikájának kifigurázását, illetve magát a nemek közötti feszültségek feloldását, melyek az androgíniában oldódhatnak fel, illetve hogy melyik nem is az igazán elnyomó, az uralkodó... persze ezt sem túl komolyan, de azért el lehet gondolkodni a dolgokon, főleg a mai társadalom tükrében, ami tele van maszkulin nőkkel és elkurvult hisztis kis hülyegyerekekkel... akik férfiaknak hívják magukat.

7/10



A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 18, 2014 11:11 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptyHétf. Márc. 17, 2014 10:24 pm

Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)


Hogy Te miket találsz...  Shocked 

Ígéretes baromság, azt meg nem csodálom hogy a trailer megvett kilóra. Az a Jézus... anyám...  Very Happy 

Fölírtam. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptyKedd Márc. 18, 2014 11:14 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Hogy Te miket találsz...  Shocked 

Anno egy mozis vetítésen futottam bele a trailerbe, azóta nyomon követtem, mikor jön már a film. Az ADS tervezte is moziba küldeni, de sajnos az nem jött össze (ami vicces, mert mindenhol ott volt a heti premier mozibemutatók között, csupán egyetlen vetítési időpontja sem akadt), úgyhogy maradt a letöltés, de jó hír, hogy DVD-n jönni fog.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 12:18 pm

Snowpiercer kritika hamarosan... nagyon fel vagyok spanolva, egyik legjobban várt film volt ez számomra idén, szóval mindenki kösse fel a gatyáját! What a Face 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Snowpiercer   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 3:34 pm

Snowpiercer

Weide írásai - Page 2 Snowpiercer-poszter-560x759

IMDB

Rendhagyó kritika lesz ez, ugyanis most nem szándékozok se történetet és cselekményt fejtegetni, se trailert berakni, ugyanis minél kevesebbet tudsz a filmről, annál durvábban és hatásosabban fog érni téged a cselekmények láncolata, a csavarok, a végkifejlet, konkrétan minden.

Annyit azért érdemes tudni, hogy a közeli jövőben járunk, mikor is az emberiség maradéka egy örökmozgó vonaton kénytelen tengetni a mindennapjait, mivel a hőmérséklet egy balul elsült klímaszabályozásnak köszönhetően olyan drasztikusan lecsökkent, hogy percek alatt jéggé fagy az ember, ha a szabadban tartózkodik. Jótékony homály borítja amúgy a film egy részét, persze szépen lassan mindenre fény derül, a trailert ezért is kerüljétek, ugyanis pár dolgot lelőhet. A vonat számtalan vagonból áll, melyek közül a legutolsóban élnek embertelen körülmények között az elnyomottak,  akik persze egy idő után megelégelik ezt, és feltett szándékuk, hogy lázadást szítva eljussanak a legelső vagonba, hogy akaratukat kifejezhessék a vonat rejtélyes urának, Mr. Wilfordnak.

Azt a jó édes kurva egeket, ez a film valami eszméletlen! Szavakat nem találok. Az egész rendszer a vonaton belül, az újabb és újabb felfedezések, a rejtélyes cselekmények, a lassan kibontakozó szál, újabb és újabb csavarok, áll leejtős mozzanatok kísérik végig a film bő 2 óráját. A karakterek zseniálisak, a főszereplő olyan háttérsztorival bír (melyet szintén egy jó ideig balladai homály leng be), hogy azt bármelyik produkció megirigyelhetné. Ráadásként a színészek is hatalmas tapsot érdemelnek, egyszerűen süt róluk, mennyire élvezték a maguk kis szerepét. Mindezzel mi, nézők is jól járunk, ugyanis tudunk kiért aggódni, tudunk kit szívből-zsigerből gyűlölni... Tilda Swinton , hogy rohadnál meg, ilyen zseniálisan vérgeci karaktert ilyen profi módon alakítani... tényleg, le a kalappal! Mindehhez hozzáadódik a látvány, az egész vonat szűkös-bezárt, nyomasztó légköre, egy olyan totalitárius rendszeren belül, mely újabb és újabb ocsmányságokat böfög fel magából, mi meg csak szájtátva nézünk. Aztán ott vannak még az életszerű, kicsit sem eltúlzott, bántóan realisztikus és borzoló akció jelenetek, amik tényleg olyanok voltak, hogy tiszta erőből szorítottam a karfát, miközben lestem őket. "Csak a következő vagonig jussanak el, csak a következőig... Ó, fuck, ezt hogy fogják túlélni! Mi vár rájuk még ezután?" A lázadás eszméje, az elnyomó rendszer iránti gyűlölet, az igazságtalanság felszámolása, a kérdések megválaszolása olyannyira mély és sértő, hogy pillanatok alatt bevonzza a nézőt, aki úgy érzi, "Igen, én is ezt cselekedném!". Aztán kapunk még az arcunkba olyan mozzanatokat, olyan jeleneteket, amikből süt az a felemás keserédes koreai film-feeling, némi bizarr humorral megspékelve. Nem, nem is akarok több szót szánni a filmre, mert felesleges lenne az egekig magasztalnom, minél kevesebbet tudtok, minél nagyobb meglepetésként ér titeket ez a csoda Joon-ho Bong rendező mesteri kezei alól, annál nagyobbat fog ütni, annál fájóbb és durvább lesz. És ez a film meg merte lépni azt, amire manapság kevés film képes. Adni egy olyan lezárást az egésznek, amit én nagyon hiányolok a mai filmekből. Ezt sem lövöm le, majd ha megnéztétek, spoiler alatt beszélhetünk róla.

Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 3:44 pm

Weide írta:
Snowpiercer

Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10


Örülök, hogy felhoztad, azt hiszem, arzo ajánlotta már pár hónapja, meg is akartam nézni, de feledésbe merült.

Erre nagyon hamar sort fogok keríteni és dumálhatunk róla!!!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
2 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» R2-D2 írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: