Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 44 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyVas. Okt. 15, 2017 11:03 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Air

Szinte biztos vagyok benne, hogy olvastam legalább pár mondatot ezekről a posztapokaliptikus karbantartókról, de az istennek sem találtam meg... Többet nem hiszem, mert nincs nagyon mit mondani róla. Közepes kétszereplős kamaradarab egy világégés utáni túlélőtelepen, kb. a The Divide és az Utazók nyomdokain, aminek a trükkjeit a sokadik hasonló film után elég gyorsan ki lehetett találni, így inkább csak a befejezés volt érdekes (bár azért azt is sejtettem).


6,5/10
.

Laughing

Légszomj


Ja, hogy majdnem két éve Shocked ... Frissebbre emlékeztem, addig nem mentem vissza Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Okt. 25, 2017 6:42 pm

Niwrok írta:
.
Free Fire

Pedig minden simán is mehetett volna... Az IRA tagjai csak fegyverekhez szerettek volna jutni, a kereskedő meg egy táska pénzhez, és ehhez elsőre minden adott is volt, amikor leszervezték a találkozójukat egy elhagyott kikötői gyárépületben két közvetítő segítségével.

Elsőre érdekesnek és furának hangzott a film, aminek a kétharmadában nem történik más, mint hogy a szereplők patthelyzetben lövik egymást, és próbálnak túlélni, de igazán akkor kezdett érdekelni, amikor megláttam a stáblistát. Cillian Murphy, Sharlto Copley, Brie Larson és Armie Hammer, csak hogy az ismertebbeket mondjam, és a karaktereiket is sikerült úgy megírni, hogy másfél órán ár sorakoznak a jó szövegek és a remek jelenetek... ...

7/10
.  

Ez viszont nagyon bejött!! peace

Ennek volt hangulata, stílusa, remek volt a folyamatosan növő feszültség, kiválóak a dumák, zakkantak a karaktrek... és jó volt a zene is. Ez sokkal jobb volt, mint a Bébis - mégis ennek van kisebb hype-ja. Az IRA amerikai fegyvervásárlása a SoA egy évadának (is) fő témája volt, úgyhogy az nekem nagy kedvencem, a korabeli ruhák, maszkok, pajeszok roppant autentikusak voltak. Ahogy a '71-nél, itt is kicsit gondban voltam először, ki kicsoda a nagy zűrzavarban, de aztán a végére már minden összeállt.

Jó, valóban kicsit sokat lőttek, talán kicsit túl sokat is éltek túl, de remek volt a színészgárda, a humor, minden. Ez kiváló másfél órás kikapcsolódás, szerintem simán újra lehet nézni.

Már csak az a kérdés, hogy tényleg azt csinálta-e a srác a másik húgával, amivel vádolták, vagy csak a balhé kirobbanásához kellett? hmmm

Mindegy, 80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Okt. 25, 2017 9:39 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Free Fire

Pedig minden simán is mehetett volna... Az IRA tagjai csak fegyverekhez szerettek volna jutni, a kereskedő meg egy táska pénzhez, és ehhez elsőre minden adott is volt, amikor leszervezték a találkozójukat egy elhagyott kikötői gyárépületben két közvetítő segítségével.

Elsőre érdekesnek és furának hangzott a film, aminek a kétharmadában nem történik más, mint hogy a szereplők patthelyzetben lövik egymást, és próbálnak túlélni, de igazán akkor kezdett érdekelni, amikor megláttam a stáblistát. Cillian Murphy, Sharlto Copley, Brie Larson és Armie Hammer, csak hogy az ismertebbeket mondjam, és a karaktereiket is sikerült úgy megírni, hogy másfél órán ár sorakoznak a jó szövegek és a remek jelenetek... ...

7/10
.  

Ez viszont nagyon bejött!!  peace

Ennek volt hangulata, stílusa, remek volt a folyamatosan növő feszültség, kiválóak a dumák, zakkantak a karaktrek... és jó volt a zene is. Ez sokkal jobb volt, mint a Bébis - mégis ennek van kisebb hype-ja. Az IRA amerikai fegyvervásárlása a SoA egy évadának (is) fő témája volt, úgyhogy az nekem nagy kedvencem, a korabeli ruhák, maszkok, pajeszok roppant autentikusak voltak. Ahogy a '71-nél, itt is kicsit gondban voltam először, ki kicsoda a nagy zűrzavarban, de aztán a végére már minden összeállt.

Jó, valóban kicsit sokat lőttek, talán kicsit túl sokat is éltek túl, de remek volt a színészgárda, a humor, minden. Ez kiváló másfél órás kikapcsolódás, szerintem simán újra lehet nézni.

Már csak az a kérdés, hogy tényleg azt csinálta-e a srác a másik húgával, amivel vádolták, vagy csak a balhé kirobbanásához kellett? hmmm

Mindegy, 80%


Nekem, ahogy a számokból is nagyjából látható, kb. egy szint volt a kettő. Hangulata szerintem mindkettőnek volt, a karaktereket is mindkét helyen bírtam, és amennyire az egyikben a langyos romantika untatott, a másikban a sokadik intermezzoként szolgáló golyózápor. Ha nagyon döntenem kéne, azért inkább efelé billenne a mérleg Smile , de ebből a műfajból mindkettőt üti a Logan Lucky Smile . Azt se hagyd ki, ha gondolod peace ...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyCsüt. Okt. 26, 2017 12:59 pm

Niwrok írta:
.
Bilincsben

Miközben a filmes közvéleményt lefoglalta az AZ, fű alatt készült egy másik Stephen King feldolgozás is az azonos című regényből.

Feszültségben ugyan kicsit elmaradt a könyvtől, de ez szinte minden King-feldolgozással így van... ami viszont mozgóképen is besz*rás, az a Holdfényember...

7,5/10
.

Az ám... hát még igaziban. A szegény faszin nem kell sokat sminkelni... Laughing

Bővebben hamarosan, de nekem is kb ennyire jött ki. peace


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 29, 2017 4:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyCsüt. Okt. 26, 2017 8:40 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Bilincsben

Miközben a filmes közvéleményt lefoglalta az AZ, fű alatt készült egy másik Stephen King feldolgozás is az azonos című regényből.
Feszültségben ugyan kicsit elmaradt a könyvtől, de ez szinte minden King-feldolgozással így van... ami viszont mozgóképen is besz*rás, az a Holdfényember...

7,5/10


Az ám... hát még igaziban. A szegény faszin nem kell sokat sminkelni... Laughing
Bővebben hamarosan, de nekem is kb ennyire jött ki. peace


Várom Smile !

A Netflix egyébként nagyon rácuppanni látszik a témára, azóta kijött még egy Stephen King feldolgozásuk (1922). Helloween kapcsán igyekszem is rövidesen megnézni.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyHétf. Okt. 30, 2017 12:19 pm

Niwrok írta:
.


2:22

Hiába akar itt a film valami nagy kozmikusan drámai romantikus történetet előadni, ha közben nem jut beljebb egy misztikus ponyvaregény borítójánál. Ha nem erőltetik ezt az időtlen kapcsolatos, agyonbonyolított maszlagot, még lehetett volna jó, így meg...

5/10
.

Ennél azért sokkal jobb véleményem van róla... persze, nem az év filmje, meg olyan óriási újdonságot nem nyújtott, de én elvoltam vele.

Mindenekelőtt a Meghalsz újrához tudom kötni, az időhurkos szál csak egy kellemes "ízfokozó" - meg nem is egészen az. Ebből a szempontból mindenképp érdekes, ilyen talán még nem volt, hogy a hurok nem is az, hanem egyfajta szimbólumrendszer, amit a főszereplő a finálé felé nap mint nap átél, lát. A kezdet, a reptéres rész nagyon jó, csak aztán kicsit lassan épül fel az egész, túl sok romantika, kevés és elnyújtott megfejtés. A díszlettervező képbe kerülésével nagyjából ki lehet találni, mi a vége és ki kicsoda - mégis, a magam részéről rendesen tudtam izgulni és rácsodálkozni a végjátékra. Szóval, egyszer simán nézhető.

70%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyHétf. Okt. 30, 2017 2:19 pm

R2-D2 írta:

2:22

Ennél azért sokkal jobb véleményem van róla... persze, nem az év filmje, meg olyan óriási újdonságot nem nyújtott, de én elvoltam vele.

Mindenekelőtt a Meghalsz újrához tudom kötni, az időhurkos szál csak egy kellemes "ízfokozó" - meg nem is egészen az. Ebből a szempontból mindenképp érdekes, ilyen talán még nem volt, hogy a hurok nem is az, hanem egyfajta szimbólumrendszer, amit a főszereplő a finálé felé nap mint nap átél, lát. A kezdet, a reptéres rész nagyon jó, csak aztán kicsit lassan épül fel az egész, túl sok romantika, kevés és elnyújtott megfejtés. A díszlettervező képbe kerülésével nagyjából ki lehet találni, mi a vége és ki kicsoda - mégis, a magam részéről rendesen tudtam izgulni és rácsodálkozni a végjátékra. Szóval, egyszer simán nézhető.

70%


Az sosem baj, ha jobban tetszik egy film, amiről annyira nem írtam jókat Smile ... és fordítva sem Smile .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Beépített tudat   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Nov. 01, 2017 1:29 pm

R2-D2 írta:

Beépített tudat

Túlnyomórészt negatív hangokat lehet hallani erről a filmről szerte a neten, de ez ne riasszon el senkit: semmivel nem rosszabb, mint más, felkapott akciófilm. Sőt… ha jól visszagondolok, tulajdonképp egyetlen egyszer sem temettem fejem kezembe, egyetlen egyszer sem éreztem magam igazán kínosan nézése közben. Persze, azt készséggel elismerem, hogy magában az alapötletben sokkal több volt, meg az is fura, hogy egy éven belül ez már a második tudat átültetéses mozi – viszont nekem ez speciel jobban tetszett, mint Reynolds másik hasonló témájú filmje, az Önkívület.

A történet szerint egy CIA ügynök egy balszerencsés akció után/közben meghal, viszont agyában annyi fontos információ van, amiről a CIA kissé ripacs és nagyon elmebeteg főnöke, Garry Oldman nem akar lemondani. Tommy Lee Jones orvos segítségével a halott ügynök tudatát áttöltik egy balesetben megsérült, totál antiszociális, pszichopata bűnöző, Kevin Costner fejébe – hogy ki tudják nyerni belőle, hol van az elsőszámú közellenséget lebuktatni készülő „Holland”. A mutatvány ott bukik meg, mikor is mr. Costner nem azt és nem úgy csinálja, ahogy várják, a régi ént az új nem tudja maradéktalanul felülírni. Szóval most már van egy szabadon engedett tömeggyilkos is, aki után vadászni kell, közben meg a számítógépje előtt ücsörgő főgeci csak arra vár, mikor nyomhatja meg az atomrakétákat elindító gombot. Ja, az a szoftver még a Hollandnál van, tehát ő is keresi a srácot…

Nem rossz ez, van ritmusa, sőt, forgatókönyve is, a főszereplő személyének van érzelmi íve, van benn néhány jó poén és jó kis akciójelenet is. Costner megdöbbentően jól néz ki erre a szerepre és jól is játssza azt, a film mélypontja nálam egyértelműen Oldman és karaktere, illetve Jordi Molla, a főgonosz. Utóbbi csak azért, mert egyszerűen azon kívül, hogy anarchistának állítják be, semmit nem tudunk róla. Csak van, lett és mindenki fél tőle… egy gép előtt ülve.

70%


Én mondjuk az Önkívületnél gyengébbnek éreztem, de főleg csak Oldman miatt, az a hisztéria tényleg borzalmas, amit itt leműveltettek vele.

Az alapötlet is elég gagyi, hogy pont egy valami segglyukból előkapart szociopata a legalkalmasabb a szupertitkos kísérletre, de hát 20 év eltelt az Ál/arc óta, valahogy modernizálni kellett a koncepciót... azt még valahol, jóindulattal megértem. Azt már kevésbé, hogy ügynök Bill nem csak úgy szépen meghalt, hanem megfőzték az agyát egy túlterhelt sokkoló pálcával, ami azért feltételezném, hogy "kissé" összekuszálta a neuronokat a fejében, amiket éppen át akarnak másolni, ugyebár... De az arckézbetemetés ott jött el, amikor Oldman tombolni kezd, hogy a kísérlet nem plug&play, és nem azonnal köpi az infót az agyműtéten frissen átesett csávó faceplam , és bár nem akarva nyomot hagyni ott helyben is megölethetné, nem, inkább elküldi kocsikázni "valahova", hogy meg tudjon szökni faceplam .

Közben azért a forgatókönyv sem volt a toppon, mert ugyan mindenki előre megkapja a kis névjegytábláját, de én sem nagyon tudtam követni az elején, hogy akkor most ki és mit akar kitől, hogy ki is az a "Holland"... és ahogy látom, te sem Smile .

Ezek nagyjából meghatározták a film első felét, az részemről egy "gyenge alá" minősítést kap, de onnantól már szerintem sem volt rosszabb, mint egy akármilyen "B" kategóriás akciófilm Smile ...

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Nov. 01, 2017 1:47 pm

Niwrok írta:

Beépített tudat


Én mondjuk az Önkívületnél gyengébbnek éreztem, de főleg csak Oldman miatt, az a hisztéria tényleg borzalmas, amit itt leműveltettek vele.

Az alapötlet is elég gagyi, hogy pont egy valami segglyukból előkapart szociopata a legalkalmasabb a szupertitkos kísérletre, de hát 20 év eltelt az Ál/arc óta, valahogy modernizálni kellett a koncepciót... azt még valahol, jóindulattal megértem. Azt már kevésbé, hogy ügynök Bill nem csak úgy szépen meghalt, hanem megfőzték az agyát egy túlterhelt sokkoló pálcával, ami azért feltételezném, hogy "kissé" összekuszálta a neuronokat a fejében, amiket éppen át akarnak másolni, ugyebár... De az arckézbetemetés ott jött el, amikor Oldman tombolni kezd, hogy a kísérlet nem plug&play, és nem azonnal köpi az infót az agyműtéten frissen átesett csávó   faceplam , és bár nem akarva nyomot hagyni ott helyben is megölethetné, nem, inkább elküldi kocsikázni "valahova", hogy meg tudjon szökni   faceplam .

Közben azért a forgatókönyv sem volt a toppon, mert ugyan mindenki előre megkapja a kis névjegytábláját, de én sem nagyon tudtam követni az elején, hogy akkor most ki és mit akar kitől, hogy ki is az a "Holland"... és ahogy látom, te sem  Smile .

Ezek nagyjából meghatározták a film első felét, az részemről egy "gyenge alá" minősítést kap, de onnantól már szerintem sem volt rosszabb, mint egy akármilyen "B" kategóriás akciófilm  Smile ...

5,5/10
.

Látod, én meg már arra se nagyon emlékszem, mi történt benn... úgyhogy simán elfogadom érveidet és pontjaidat. Laughing

peace


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: 1922   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzomb. Nov. 04, 2017 9:18 am

.
1922

Szemben a Bilincsbennel ez elég harmatos King-feldolgozás lett. Ezt nem olvastam, de már a novella sem lehetett egy nagy eresztés a földművelőről, aki inkább a fia segítségével elteszi a feleségét láb alól, mint hogy az elváljon tőle, és ezzel elvegye tőle az imádott földjét, aztán meg mindkettejüket felőrli a bűntudat... leginkább patkányok képében.

A sztori legérdekesebb része az volt, hogy egy ennyire szűk, elszigetelt közösségben mi minden zajlik titokban, egyben ez volt a legfőbb hangulati elem is: a végtelen kukoricaföld, és minden, ami alá el lett ásva. Aztán még Henry volt izgalmas figura, nekem még drámaibb is volt, mint Wilf, már csak azért is, mert az egyébként hiteles karakterek között Thomas Jane szinte karikatúraszerű volt ezzel az összeszorított fogas tájszólással, ahogy kb. egy New York-i irodában elképzeli valaki, milyen lehetett a nebraskai paraszt 1922-ben. Azon túl nekem langyos víz volt, amiben megint csak nehezen ment a feszültségkeltés a pár olcsó beijesztéssel és a még olcsóbb látomásokkal, sőt, néha még komikusba is átment, például annál a röhejes balesetnél a tehénnel.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Kill Switch   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Nov. 08, 2017 10:26 pm

R2-D2 írta:

Kill Switch

Niwrok, ez a te filmed... Wink

Valamikor a nem oly távoli jövőben egy cég megoldást talál a Föld energiaproblémájára: egy másik dimenziót megcsapolva, annak összes energiáját átszívva bolygónkra, ezzel évszázadokra ellátná az egész Földet. A másik dimenzió pedig nem más, mint a Föld másolata, élőlények nélkül: valahogy tükröznénk az egészet, majd azt atomjaira szedve gyakorlatilag átszívnák hozzánk. De ahogy lenni szokott, szar kerül a palacsintába, a kísérletnek nem várt mellékhatásai lesznek, az emberek is duplázódnak, a két dimenzió meg túl szorosan összekapcsolódik - aminek egyik látványos és érdekes esete, hogy az egyik világból eltűnő repülőgép, vonat, stb az simán lezuhan a másik világban... (ez zseniális)

Nem is kérdés, az első, ami eszébe jut az embernek, az az Upside down... ami teljesen rendben is van. Viszonyítási alapnak is megteszi, költségvetésben, kategóriában, ötletben, mindenben, s a különböző oldalak pontszámait sem érdemes túl komolyan venni: ez egy meglepően jól sikerült low budget mozi. Különlegessége pedig az, hogy a mozi túlnyomórészt FPS módban készült, a főszereplő srác szemszögéből megyünk végig a történeten, mintha egy videojátékban lennénk. Nem tudom, ott hogy van, de itt vele együtt fedezzük föl a világot, először fogalmunk sincs, hol vagyunk és mi ez az egész, aztán szép lassan - meg jó sok hulla után - jövünk rá vele együtt, mi a helyzet. Ez pedig kifejezetten érdekessé és izgalmassá tudja tenni a történetet, a sok-sok akció mellett tulajdonképp totál kiszámíthatatlan az egész, még azt sem tudjuk nagyon sokáig, hogy a túlélésért döntést kell hozni. Nagyon fontosat... azzal a dobozzal, amit végi magával cipel, ami nem más, mint egy Gyilkos kapcsoló.

Soha rosszabb másfél órát!

75%


Soha rosszabb másfél órát, valóban  Wink  ...

Régen néztük, de nálam inkább a Skyline volt a párhuzam, hiszen ahhoz hasonlóan inkább CGI-demónak tudtam tekinteni. A párhuzamos világos-energiakrízises sztori jó, a hozzá kapcsolódó dilemmák is, ahogy a családi szálnak is voltak jobb jelenetei. Nekem inkább a körítés volt az, ami igazán low budget lett, főleg azok a vészhelyzetben is szenvtelen szövegek, amiket szegény karakterek szájába adtak néha. Most valahogy az FPS-nézet sem jött be annyira (amúgy sem nagyon játszok olyanokkal), ilyen hosszan már nem a beleélést javította, hanem a látóteret szűkítette be, főleg, hogy abban mindenféle hibajelzések-figyelmeztetések villogtak folyamatosan. Ettől összességében olyan volt, mint ha egy videojáték átvezető videóit vágták volna össze: látványos, de kissé suta lesz a végeredmény, mert hiányoznak azok a dolgok, amikre a játékmenet közben derülne fény...

Egyszer jó volt, az alapötlet és a CGI jó része tetszett is (a vonat   taps ), csak hát sokkal-sokkal jobban is meg lehetett volna ezt írni...

6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Nov. 22, 2017 11:57 am

Niwrok írta:
.
Keep Quiet

Nem ajánlóként írok erről, inkább csak érdekességként, hogy mik is akadnak a Netflixen... hogy mikre lehet találni ott kis segítséggel -most már azt kell mondanom- a sok bollywoodi és ázsiai szemét között...

Merthogy nem feltétlenül mond bármi újat az "idősebbeknek", legfeljebb csak a mostani gimnazistáknak Szegedi Csanád itt bemutatott története, aki egészen addig volt hithű Jobbikos, amíg ki nem derült, hogy akad egy pár zsidó gyümölcs a családfán. Annyiból viszont jól utánament a két amerikai dokumentumfilmes a részleteknek, hogy nem csak híradó-bejátszásokból és Szegedi elbeszéléséből lehet megismerni a hátteret, hanem családi videókból, fényképekből is, és az érintettek közül is jó párnak utánamentek, hogy nyilatkozzanak. És az Index-cikknek is igaza abban, hogy nem egy érdekes áthallása, általános kérdése van a filmnek, akár csak arról, hogy egy ember tényleg hittel "pálfordulhat-e" ennyire.

De, akkor mégiscsak tekinthető ajánlónak  Smile . Hátha ez is felbukkan majd valahol máshol is...
.

Felbukkant... Smile

Ahogy írtam már, a téma mindenképp érdekelt, totál emlékszem szinte mindenre a történetből, de főleg Szegedi bukására. Onnantól viszont semmi hír, ez a doku volt hivatott kitölteni az űrt a zsidóvá vált antiszemita ügyében.

Inkább érdekes, mint jó film, kevésbé manipulatív és torzító, mint vártam, picit talán még túl száraz is. Viszont mindenképp alapos, jól utánamentek dolgoknak, egy-két fontosabb infó is átjött (az újdonság mellett), mindenekelőtt megerősítést nyert az, hogy a maga módján a zsidók ugyanúgy tudnak rasszisták lenni, csak fordítva. De ez már a Bin Ladenes dokuban is így volt.

Igazából csak egyet nem éretek meg, a lényeget. Tényleg hogy lehet ekkorát fordulni, miért kellett Csanádnak átesni a ló másik oldalára, és most ilyen kőkemény ortodox zsidóvá válnia? Kiderül a dolog, oké, kilépek a Jobbikból, oké, elnézést kérek nagyitól, oké... aztán kész. Attól, hogy a nagymama még anno zsidó volt (amit amúgy következetesen titkolt, tehát nem volt neki fontos annyira), attól nekem még nem kell vállaltan az lenni, pláne, ha addig nem kedveltem őket. Cikis, hogy az vagyok, de befogom a számat. Tényleg kicsit hiteltelen és erőltetett Csanád viselkedése. De összességében nem volt rossz.

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptySzer. Nov. 22, 2017 11:40 pm

R2-D2 írta:

Keep Quiet

Inkább érdekes, mint jó film, kevésbé manipulatív és torzító, mint vártam, picit talán még túl száraz is. Viszont mindenképp alapos, jól utánamentek dolgoknak, egy-két fontosabb infó is átjött (az újdonság mellett), mindenekelőtt megerősítést nyert az, hogy a maga módján a zsidók ugyanúgy tudnak rasszisták lenni, csak fordítva. De ez már a Bin Ladenes dokuban is így volt.

Igazából csak egyet nem értek meg, a lényeget. Tényleg hogy lehet ekkorát fordulni, miért kellett Csanádnak átesni a ló másik oldalára, és most ilyen kőkemény ortodox zsidóvá válnia? Kiderül a dolog, oké, kilépek a Jobbikból, oké, elnézést kérek nagyitól, oké... aztán kész. Attól, hogy a nagymama még anno zsidó volt (amit amúgy következetesen titkolt, tehát nem volt neki fontos annyira), attól nekem még nem kell vállaltan az lenni, pláne, ha addig nem kedveltem őket. Cikis, hogy az vagyok, de befogom a számat. Tényleg kicsit hiteltelen és erőltetett Csanád viselkedése. De összességében nem volt rossz.

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!


Érdekes, hogy nálad is most került elő hmmm . Éppen hétvégén volt errefelé téma ez a film, párom a múlt héten látta.

Azt hiszem, így a távolból abban van a válasz a kérdésedre, az "értetlenségedre", hogy máshogy gondolkodtok a rasszizmusról, te és Szegedi. Lehetne kertelni, de így magunk között azt hiszem mondhatom, hogy te egyéni, ideológiai alapon vagy rasszista, a film alapján viszont Szegedi "szociális" alapon volt az. Ha még emlékszel, a Kriegerin kapcsán beszélgettünk erről, hogy szerintem nem csak azért lesznek tagjai emberek egy neonáci közösségnek, mert rasszisták (vagy éppen nem lesznek tagok, noha azok...), hanem mert egy közösséghez akarnak tartozni, és hogy ehhez a belépti díj a rasszizmus... azt hajlandóak "megfizetni". Szegedi maga beszél arról, hogy a Jobbikban leginkább a közösség motiválta, hogy a lázadás könnyen összehozta az embereket, hogy könnyen talált barátokra... és a származásának napvilágra kerülésével kiesett belőle, az akkori Jobbiknak nem maradhatott tagja. Így ő azzal, hogy ennyire látványosan zsidó lett (amellett, hogy talán magának és másoknak is bizonyítani akart, hogy ebből a "vert helyzetből" is ki tudja hozni a legtöbbet), szerintem egyszerűen keresett egy másik közösséget, amelyiknek tagja lehet, és amelyik igazából ki sem tagadhatja, hiszen a vére "jogosítja fel" arra, hogy közéjük tartozzon.

A nagyi zsidósága, és az, hogy az ő esetében ez mennyire nem volt hivalkodó, hogy senki nem is gondolt rá, hogy az lenne, ugyanebben jelenik meg. Őt is a vére teszi azzá, aki, és akkor is az, ha nem tartja a hagyományokat, hiszen egyik vallás sem olyan, hogy mindenki fundamentalista meg ortodox közülük... és ugyanez miatt mindegy, hogy mennyire fontos ez neki. Ráadásul sokan voltak úgy a nácik tömeggyilkosságai után, hogy csak idő kérdése, hogy ők legyenek megint az aktuális bűnbakok... és az már majdnem mindegy, hogy zsidónak vagy kuláknak hívták őket ehhez. Akár a családját is gondolhatta védeni ezzel. Hogy titkolta, az viszont érdekes kérdés... a filmben a nagyinak van egy fél mondata arról, hogy a tetoválását például nem takargatta folyamatosan, azt valószínűleg a kis Csanád is látta... amikor rákérdeznek, akkor is rögtön megmondta, hogy mi a szitu... Nem beszélt róla, nem kérkedett vele, nem idézte fel a múltat, de hogy titkolta...

És hogy a rasszizmus oda-vissza működik? Nem véletlenül él a mondás, hogy "minden szentnek maga felé hajlik a keze"  Smile ... A kérdés csak az, hogy milyen szélességben, kiket "ölel" át velük.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyCsüt. Nov. 23, 2017 1:55 am

Niwrok írta:

Keep Quiet


Érdekes, hogy nálad is most került elő   hmmm . Éppen hétvégén volt errefelé téma ez a film, párom a múlt héten látta.

Lehetne kertelni, de így magunk között azt hiszem mondhatom, hogy te egyéni, ideológiai alapon vagy rasszista...


Nemrég találtam a tékában, és már mikor írtál róla akkor mondtam, hogy érdekel. Az egész közeg érdekel, képben voltam vele.

Erről eszembe jut a Gyilkosság az Orient expresszen mondata... Wink és nem, nem feltétlenül ideológiai alapon, hanem tapasztalati alapon. Történtek olyan események korábban, amik engem, mint egyedet, feljogosítnak arra, hogy bizonyos dolgokban sarkalatos legyek. bilincsben - Általános film topik - Page 32 3603792908

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 EmptyCsüt. Nov. 23, 2017 7:48 am

R2-D2 írta:

Keep Quiet

Erről eszembe jut a Gyilkosság az Orient expresszen mondata... Wink  és nem, nem feltétlenül ideológiai alapon, hanem tapasztalati alapon. Történtek olyan események korábban, amik engem, mint egyedet, feljogosítanak arra, hogy bizonyos dolgokban sarkalatos legyek. bilincsben - Általános film topik - Page 32 3603792908


Én is így gondoltam, általában így kezdődik: tapasztalattal. Senki sem születik úgy, hogy utál embereket, embercsoportokat, de legalábbis ösztönösen bizalmatlan velük szemben.

.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   bilincsben - Általános film topik - Page 32 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
32 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 44 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: