Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 2.0

Go down 
+6
Remo
R2-D2
Niwrok
Gyulus
andrew1975
mesterjani
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 42 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 1:02 am

Niwrok írta:
Éjszakai ragadozók

Spoiler:

Kíváncsi lennék, a filmes barátod mit szólna ehhez a filmhez, és utána a fejtegetésemhez  hmmm ... Esetleg nem dobod fel neki az ötletet Smile ?
.




Spoiler:

Laughing A mai beszélgetésünk egyik témája pont ez volt, de ő még annyira sem értette az egészet, mint én. Mindegy, megígérte, hogy elolvassa okfejtésed és jövő héten visszatérek vele rá. Wink


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 1:02 am

Na bazzeg, jól eltüntettem mindent, amit írtál. Bocsi... Sad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 6:43 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
Éjszakai ragadozók

Kíváncsi lennék, a filmes barátod mit szólna ehhez a filmhez, és utána a fejtegetésemhez  hmmm ... Esetleg nem dobod fel neki az ötletet Smile ?
.



Spoiler:

Laughing A mai beszélgetésünk egyik témája pont ez volt, de ő még annyira sem értette az egészet, mint én. Mindegy, megígérte, hogy elolvassa okfejtésed és jövő héten visszatérek vele rá. Wink


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 12:38 pm

Niwrok írta:


Éjszakai ragadozók


Spoiler:
.

Nem szeretem azokat a filmeket, amiken ennyit kell agyalni, hogy épkézláb története legyen... pont, mint ahogy említetted, ez tipikusan a "Mire gondolt a költő?" esete...

Szóval akkor:


Én inkább az olyan mozikat kedvelem, aminek a története egyértelmű, inkább csak a témáját kell továbbgondolni. Komolyan mondom, minél többet beszélünk erről, annál inkább a Csak Isten bocsáthat meg szintjére süllyed az egész... peace


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 1:05 pm

R2-D2 írta:


Éjszakai ragadozók


Nem szeretem azokat a filmeket, amiken ennyit kell agyalni, hogy épkézláb története legyen... pont, mint ahogy említetted, ez tipikusan a "Mire gondolt a költő?" esete...

Szóval akkor:

Én inkább az olyan mozikat kedvelem, aminek a története egyértelmű, inkább csak a témáját kell továbbgondolni. Komolyan mondom, minél többet beszélünk erről, annál inkább a Csak Isten bocsáthat meg szintjére süllyed az egész... peace


Nem "kell" ennyit agyalni, csak figyelni arra, mi történik a filmben, mert nem minden film olyan, amit éjfél körül is van agya az embernek megnézni  Smile .

Olyanért meg ne köpködd ezt a szerencsétlent, amit most már csak te kavarsz bele, mintha az egész csak művészieskedő káosz lenne, konkrétumok és utalások nélkül   nono :

Spoiler:

De abbahagyom, mielőtt a Torinói ló szintjére süllyed a dolog  Wink  peace .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 3:13 pm

Niwrok írta:


Éjszakai ragadozók


Nem "kell" ennyit agyalni, csak figyelni arra, mi történik a filmben, mert nem minden film olyan, amit éjfél körül is van agya az embernek megnézni  Smile .

Olyanért meg ne köpködd ezt a szerencsétlent, amit most már csak te kavarsz bele, mintha az egész csak művészieskedő káosz lenne, konkrétumok és utalások nélkül   nono :

Spoiler:

De abbahagyom, mielőtt a Torinói ló szintjére süllyed a dolog  Wink  peace .
.

Jó, oké, ilyen útmutatás elég. peace


Én sem akarom annyira szétszedni, csak jeleztem, hogy messze nem volt minden annyira világos, mint neked. Megmondom őszintén, még annyira sem, hogy egyáltalán az eszembe jutott volna, hogy John és a két nő tulajdonképp Edward, Susan és a lánya. Senki nem mondta - nekem meg csak egy könyv volt, amit olvas egy nő... justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 3603792908

Spoiler:
... nem lehet akkor, hogy mégiscsak a film szimbólumrendszerével van baj?

Mindegy, egyszer jó volt, meg nem bántam, de meg sem értettem annyira, mint te. Smile


.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 4:16 pm

R2-D2 írta:

Éjszakai ragadozók

Spoiler:

Mindegy, egyszer jó volt, meg nem bántam, de meg sem értettem annyira, mint te. Smile


Olvastam a filmről pár kritikát, elemzést, és akik rosszat írtak róla, jellemzően két dolgot emeltek ki Smile :
a) túl zavaros;
b) túl szájbarágós;
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Mr. Holmes   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 4:17 pm

.
Mr. Holmes

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 2nlwfup

Sherlock Holmes van annyira népszerű figura, hogy nem csak konkrét feldolgozások készülnek a karakterével, tévésorozatként, mozifilmként vagy számítógépes játékként, nyomozásokról, amiket akár Sir Arthur Conan Doyle is írhatott volna, vagy írna, ha napjainkban élne, de több olyan novellát is olvastam elismert íróktól (pl.: Stephen King, Neil Gaiman), akik a maguk képére formálták Holmes karakterét. Hiszen Holmes mindig rendelkezésre áll, ha egy írónak egy deduktív detektívre van szüksége. De ezek mind Holmes aktív éveire koncentrálnak, és a Mitch Cullin írásából készült Mr. Holmes éppen azzal tudott kíváncsivá tenni, hogy egy teljesen új korszakot próbál bemutatni Sherlock Holmes életéből.

Sir Arthur Conan Doyle még valamikor az 1900-as évek elején nyugdíjba küldte Holmest, hogy visszavonultan éljen egy kis sussexi tanyán, hátralevő napjait a méhészkedésnek szentelve... és még jó sok nap adatott meg neki ebben a környezetben. Hiába teltek el azóta évtizedek, az emberek még mindig megismerik és elismerik a tudását, továbbra is megkeresik kisebb-nagyobb nyomoznivalóval, pedig Holmes számára éppen ez okozza a legnagyobb problémát. Így a kilencvenen túl őt is elérte ugyanis a szenilitás, és a szellemi képességei, amiknek a hírnevét köszönheti, már csak foszlányos emlékek. Noha az is rettentő kínos számára, hogy már a neveket elfelejti, de ennél is nagyobb gond, hogy eleve azt elfelejtette, miért is költözött el Londonból, feladva a magánnyomozói praxisát. Miközben elszántan próbál valamilyen serkentőt találni, amivel felfrissíthetné a memóriáját, kutatva egy olyan rejtély kulcsa után, amit egyszer már megoldott, a házvezetőnőjével is állandó konfliktusa van amiatt, mert a nő szerint az efféle zsémbes vénembernek már rég egy szanatóriumban lenne a helye, és a fiát, Rogert is rossz irányba befolyásolja szerinte.

Mivel a film jelentős része az öregedéssel járó veszteségekről, köztük a saját emlékek, képességek elvesztéséről, azaz a demenciáról szól, lehetne nagyon negatív hangvételű is. Holmes mostanra már mindenkit eltemetett maga körül, teljesen egyedül maradt, és a film egy külön drámai szálat, a házvezetőnőét, Mrs. Munroét szánja arra, hogy a mindig is magának való detektív számára az utolsó társasága legyen, aki viszont éppen megszakítani készül ezt a kapcsolatot, mert nehezen viseli Holmes rigolyáit, amiket régen a barátai még csak különcségnek mondtak volna. A magányában különös szerepe van a Watson által írt elbeszéléseknek, mert Holmes azokat visszaolvasva próbálja felidézni, ami történt, de némely esetben határozottan máshogy emlékszik, mint ahogy azt a jó doktor lejegyezte. Kiemelten igaz ez a "szürke ruhás hölgy" esetére, ami Holmes szerint teljes kitaláció, aminek Holmes sosem érezte helyét a munkájában és az életében, így még a halála előtt szeretné megírni a valódi történetet, hogy a múlt kirakósjátékában szintén csak halállal, gyásszal és megbánással találkozzon.

Hogy mégsem annyira nyomasztó a hangulat, az szinte csak Rogernek köszönhető. Hiába próbálja az anyja távol tartani Holmestól, a kissrác igazi rajongója az egyszervolt detektívnek, és nem csak a könyveit bújja rendszeresen, hanem folyton a nyomában jár, ahogy a méheivel foglalkozik, és egyben segédje is, együtt próbálva fényt deríteni egy ház körüli "gyilkosságra". Ettől a Mr. Holmesnak van egy kis ifjúsági film hangulata, mintha Roger lenne a főszereplő, aki néha átlóg a szomszédban lakó remetéhez, és összebarátkoznának. A látványvilága is kellemes a filmnek, sok a világos, napfényes jelenet a kertben, a tengerparton, vagy a visszaemlékezésekben megjelenő Londonban; utóbbinál látszik, hogy takarékosságból szűk látószögekkel dolgoztak, de azon belül minden korhűre sikeredett. Az időtávok viszont elég szélesek voltak, külön kitérve arra, hogyan lett Holmes ezen idő alatt a "popkult" része, és így talán a legjobbat azon mosolyogtam, ahogy Holmes inkognitóban beül a moziba egy olyan filmre, ami az egyik esetéről, vagyis róla készült.

Bár a Mr. Holmes sok olyan dolgot felvet a nagy detektív vélt öregkorából, amire más körülmények között, a modern feldolgozásokat vagy a történeteket olvasva nem is gondolnánk, ahogy a romos, omladozó "elmepalota" kellő drámaiságot is hordoz, de voltak olyan elemei (pl. a felidézett nyomozás vontatottsága és Mrs. Munro unalmas zsörtölődése), ami miatt azért bőven nem ez lesz a kedvenc Holmes-történetem.


7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyPént. Márc. 10, 2017 9:25 pm

Niwrok írta:

Éjszakai ragadozók


Olvastam a filmről pár kritikát, elemzést, és akik rosszat írtak róla, jellemzően két dolgot emeltek ki  Smile :
a) túl zavaros;
b) túl szájbarágós;
.

Netán a kettőt együtt, mi? Wink

Niwrok írta:

Mr. Holmes

a Mitch Cullin írásából készült Mr. Holmes éppen azzal tudott kíváncsivá tenni, hogy egy teljesen új korszakot próbál bemutatni Sherlock Holmes életéből.


Bár a Mr. Holmes sok olyan dolgot felvet a nagy detektív vélt öregkorából, amire más körülmények között, a modern feldolgozásokat vagy a történeteket olvasva nem is gondolnánk, ahogy a romos, omladozó "elmepalota" kellő drámaiságot is hordoz, de voltak olyan elemei (pl. a felidézett nyomozás vontatottsága és Mrs. Munro unalmas zsörtölődése), ami miatt azért bőven nem ez lesz a kedvenc Holmes-történetem.


7/10

Erről még anno a VOX-ban olvastam, de teljesen "radar alá" tongue került. Köszi, hogy felhoztad, s bár nagy kedvet nem csináltál hozzá, felírom a cetlire... Smile


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptySzomb. Márc. 11, 2017 6:45 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Mr. Holmes

a Mitch Cullin írásából készült Mr. Holmes éppen azzal tudott kíváncsivá tenni, hogy egy teljesen új korszakot próbál bemutatni Sherlock Holmes életéből.


Bár a Mr. Holmes sok olyan dolgot felvet a nagy detektív vélt öregkorából, amire más körülmények között, a modern feldolgozásokat vagy a történeteket olvasva nem is gondolnánk, ahogy a romos, omladozó "elmepalota" kellő drámaiságot is hordoz, de voltak olyan elemei (pl. a felidézett nyomozás vontatottsága és Mrs. Munro unalmas zsörtölődése), ami miatt azért bőven nem ez lesz a kedvenc Holmes-történetem.


7/10

Erről még anno a VOX-ban olvastam, de teljesen "radar alá" tongue  került. Köszi, hogy felhoztad, s bár nagy kedvet nem csináltál hozzá, felírom a cetlire... Smile


Nem is nagyon tudtam, mert azért ez is hasonló, mint a Logan: hiába az ifjúsági film hangulat, nem jó látni egy kedvelt karakter leépülését, "meggárgyulását", amikor az egykori híres detektív már a Cavintonját is elfelejti bevenni scratch ...
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Batman vs Superman - Dawn of Justice - Ultimate Edition   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyVas. Márc. 12, 2017 4:42 pm

.
Batman vs Superman - Dawn of Justice - Ultimate Edition

Bár már a mozis verzióról sem írtam igazán jókat (enyhe kifejezés...), a karakter iránti kíváncsiságom és az állítólagos magyarázkodás, hogy a bővített változat egy kicsit több kérdésre ad választ, együtt rávett arra, hogy az amúgy is baromi hosszú két és fél óra mellé még egy felet rászánjak az újranézésre, hátha...

Amit ígér a bővítés, azt legalább teljesíti. Ugyan van jó pár ráadás jelenet, ami felesleges, de a többségük egy kicsivel logikusabbá teszi Lois Lane nyomozását a rejtélyes töltény után, aminek enélkül semmi értelme és szerepe nem volt. Ugyanígy árnyaltabb egy kicsit a kép a fő konfliktussal kapcsolatban, Bruce Wayne paranoiája is jobban kidolgozott a űrcserkésszel kapcsolatban, aki szerinte bármikor bekattanhat, mondjuk ha elveszíti Loist, és Clark Kent is jobban utánaolvas egy kicsit Batmannek, így alapozva meg a megvetését a Denevér iránt, aki félelemmel akarja biztonságosabbá tenni Gothamet. Az is jobban kidolgozott lett így, hogyan akarja Lex Luthor egymásnak ugrasztani őket, mindkettőjüket a másik ellen hergelve.

De ezt leszámítva a forgatókönyv ugyanúgy szar, mert a témában nagyjából egy három részes minisorozat lett volna leginkább, abban lehetett volna jól elosztani az eseményeket, ez meg egy három órás film, aminek legalább a harmada egyszerűen szemét. Snyder gigantikus tűzijátékokkal és lassításokkal bőséggel ellátott rendezése és látványvilága ugyanúgy vacak, amik közül a Superman-disztópia ultraszar. Jesse Eisenberg Lex Luthorja ugyanúgy szar. Gal Gadot pedig annyira szar ripacs, hogy így a "saját" filmje előtt (nyár elején jön az önálló Wonder Woman film) megkapja tőlem a Worst Actress in a Supporting Role Ezüst Málnáját... és csak azért az ezüstöt, mert az Arany kicsavarhatatlanul ott van egyelőre Emily Browning kezében.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Vnjqx3

5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyVas. Márc. 12, 2017 6:13 pm

Niwrok írta:
.
Batman vs Superman - Dawn of Justice - Ultimate Edition

De ezt leszámítva a forgatókönyv ugyanúgy szar, mert a témában nagyjából egy három részes minisorozat lett volna leginkább, abban lehetett volna jól elosztani az eseményeket, ez meg egy három órás film, aminek legalább a harmada egyszerűen szemét. Snyder gigantikus tűzijátékokkal és lassításokkal bőséggel ellátott rendezése és látványvilága ugyanúgy vacak, amik közül a Superman-disztópia ultraszar. Jesse Eisenberg Lex Luthorja ugyanúgy szar. Gal Gadot pedig annyira szar ripacs, hogy így a "saját" filmje előtt (nyár elején jön az önálló Wonder Woman film) megkapja tőlem a Worst Actress in a Supporting Role Ezüst Málnáját... és csak azért az ezüstöt, mert az Arany kicsavarhatatlanul ott van egyelőre Emily Browning kezében.


5/10

lol!

Most már értem, miért kérdezted az összehasonlító oldalt.... peace

Nem gondolod, hogy kicsit hátrébb kellene lépned ettől a baca univerzumtól? Láttam a WW előzetest, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, akkor se ülnék be rá... Evil or Very Mad


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyVas. Márc. 12, 2017 9:08 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Batman vs Superman - Dawn of Justice - Ultimate Edition

De ezt leszámítva a forgatókönyv ugyanúgy szar, mert a témában nagyjából egy három részes minisorozat lett volna leginkább, abban lehetett volna jól elosztani az eseményeket, ez meg egy három órás film, aminek legalább a harmada egyszerűen szemét. Snyder gigantikus tűzijátékokkal és lassításokkal bőséggel ellátott rendezése és látványvilága ugyanúgy vacak, amik közül a Superman-disztópia ultraszar. Jesse Eisenberg Lex Luthorja ugyanúgy szar. Gal Gadot pedig annyira szar ripacs, hogy így a "saját" filmje előtt (nyár elején jön az önálló Wonder Woman film) megkapja tőlem a Worst Actress in a Supporting Role Ezüst Málnáját... és csak azért az ezüstöt, mert az Arany kicsavarhatatlanul ott van egyelőre Emily Browning kezében.


5/10

lol!

Most már értem, miért kérdezted az összehasonlító oldalt.... peace

Nem gondolod, hogy kicsit hátrébb kellene lépned ettől a baca univerzumtól? Láttam a WW előzetest, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, akkor se ülnék be rá... Evil or Very Mad


Ja, hát a film után elkelt valami összevetés a változtatásokról, mert az akkori megtekintésből -szerencsére- már nem sok minden maradt meg Smile .

Az univerzumnak részemről nincs akkora baja, hogy akár "bacának" tartsam, akár hogy hátrébb lépjek tőle. Batman világának rengeteg zseniális részletét ismertem meg a mindenféle történetekből az évek alatt, és hiába volt filmként szarul megcsinálva, a váz, amire felhúzták a többit, még ennek a vacaknak is tetszett: ahogy a két igazságosztó egymásban is veszélyt lát a mentalitásuk, a módszereik és a saját tapasztalataik miatt.

Hogy a DC Cinematic Universe-hez nem feltétlenül fogok asszisztálni, az egy más kérdés. A WW előzetese szerintem is nevetséges; ha kis társaságom ragaszkodik hozzá, akkor fogom valószínűleg csak megnézni az űramazon kalandjait. Az Aquaman sem hat meg különösebben, de ott legalább abban bízhatok, hogy a rendezés jó lesz Smile ... A Justice League viszont érdekel, remélem, hogy a külön filmek nélkül is érthető lesz.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Préda / Quarry S1   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptyKedd Márc. 14, 2017 11:51 pm

.
Préda / Quarry S1

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Ei8a9w

Ahogy a Válaszcsapás után jó volt keresni valami hasonló kis akciókoktélt, és találtam rá ennek révén az egyre jobban megkedvelt Banshee-ra, úgy utóbbi lezárásával is hiányérzet maradt bennem. Nem kellett sokáig nézelődni, elvégre a másik kettőt is vivő Cinemax kinálatában ott is volt a Quarry, és reméltem, hasonló élményt fogok kapni. Az rögtön nyilvánvalóvá vált, hogy sem a Strike Back pörgését, és képregénybe meg videojátékba illő akciójeleneteit, sem a Banshee jó értelemben véve elborult karaktereit és konfliktusait nem fogom visszakapni, azoknál a Quarry jóval földhözragadtabb... de azért nem teljesen. Viszont az alaphelyzete, már csak a korszak és a helyszín miatt is érdekes volt.

A főszereplő Mac Conway és a barátja, Arthur második kiküldetésükről is sikerrel érnek haza a vietnami háborúból Memphisbe, de ebben nem sok örömük akad. Az eleve sok ellenkezést kiváltó háborúban kettejüket még külön beárnyékolja a városiak körében egy tömegmészárlás vádja, amivel az újságok is tele vannak, így Arthur még csak-csak visszamehet minimálbérért gürcölni a régi helyére, Mac azonban egyre esélytelenebbnek látja magát a munkaerőpiacon, senki sem akar egy ilyen zűrös figurát alkalmazni. A hírnév azonban vonzza azokat is, akik Mac katonai múltjából kívánnak hasznot húzni, így nemsokára becsönget hozzá egy öregebb fickó, Broker azzal, hogy jó pénzt kereshetne, ha neki dolgozna, és csak azt kéne csinálni, amit eddig: gyilkolni. Mac hiába utasítja vissza az ajánlatot, pár nap alatt akkorát fordul vele a világ, hogy nem csak Broker pénzére lesz rászorulva, de a segítségére is.

Amire érezhetően a legtöbb hangsúlyt fektették a stábtagok, az a 70-es évek hangulatának megidézése a Mississippi partján. Talán tíz perc nem telik el úgy, hogy a bárokból, a kocsmákból, a stúdiókból vagy hanglemezekről ne szólaljon meg a folyóvidéket idéző blues keserédes dallama, ami akkor is működne, ha az ember becsukná a szemét. De nem kell, mert a díszletekkel, a ruhákkal és főleg a sokféle korabeli autóval a vizuális része is kiváló. És ahogy mondtam, az idő is fontos; nem csak a vietnami háború miatt, hanem történtek például olyan események '72 nyarán, amik akár egy egész epizódot végigkísérnek. A hely és az idő metszéspontjában pedig talán a feketék megítélése a legkiemeltebb téma, hiszen ott járunk és alig pár évvel azután, ahol és amikor Martin Luther Kinget lelőtték, ahol akár egy iskolabuszt is érhet támadás, ha a hatóságok tenni próbálnak a szegregáció ellen, és ez páraknak nem tetszik.

Ugyanígy jók a drámák, főleg ami Macet illeti. Nem csak az van, hogy természetesen hazahozza magában a háború szörnyűségeit, félelmeit és veszteségeit, vagy hogy már a reptérről is laposkúszásban kell hazamennie a tüntetők elől, de az első idilli napok után a feleségével, Jonival is a felszínre kerülnek a problémák, az apjával való kapcsolatáról, az Arthurral történtekről és a Broker jelentette fenyegetésről épp csak említést téve. Ebből Mac és Joni kapcsolata olyan gazdag konfliktusokban, titkokban és kihívásokban, az őket alakító Logan Marshall-Green (na, rá aztán lehet mondani, hogy "a szegény ember Tom Hardy-ja", pedig a negyvenen túl, ilyen játékkal nagyon megérdemelné, hogy végre felfedezzék) és Jodi Balfour alakításával pedig olyan jól átjön, hogy amikor csak nézik egymást, vagy némán megfogják egymás kezét, az is beszédes. De sok időt szánnak egyes mellékszereplőkre is, akár a testőr-asszisztens Karlt, akár a nyomozó magánéletét vagy a moteltulajdonost veszem elő, de mondhatnám a "call-centeres" öreg, szakállas fószert az autókereskedésből, mint jellegzetes figurát, vagy a meleg bérgyilkos Buddy-t, akit olyan szintig bemutatnak, hogy azt is látjuk, ahogy az anyjának pityergi el, milyen szar is az élete bérgyilkosként.

Noha eddig csak drámasorozatként mutattam be a Quarry-t, az akciójelenetei legalább ilyen minőségiek. Az előzetesek még ezekre voltak kiélezve, de nincs belőlük sok, igazán epizódonként csak egy, viszont mindegyik meghatározó tudott lenni, a moteles lövöldözés éppúgy, mint a buszállomáson történtek, és olyan gyöngyszemek is vannak köztük, mint egy nyolc perces, vágatlan(!) jelenet a vietnami háborúról. Ezek kis szigeteket jelentenek a lassan hömpölygő drámaiságban, a gond csak az, amikor ez a lassúság elkezdett vontatottságba átmenni. Ilyen az, amikor Mac "elréved"; a legstresszesebb helyzetekben egyszerűen kikapcsol az agya, és csak annyit látunk, hogy ő, a környezetében élők, és mindenféle tárgyak lebegnek a vízben... hát, végülis jobb, mintha Mac kapálózna egy medencényi szarban... de nem is annyira szórakoztató. Ugyanígy elréved néha a forgatókönyvíró is, és hiába sző bele két-három zseniális szálat minden epizódba, ezek összekötése nem egyszer unalmas és csapongó. Igencsak lehúzta a kedvem, hogy a közepén két rész is a puszta várakozással telt el, ahol velem együtt a szereplők is unatkoztak mindaddig, amíg nem ütött be a ménkű, ahogy az is, hogy a végére teljesen szétesett az egész, és mindenki csak kóválygott.

Csak ezért az egy dologért tudom és kell lehúznom a Quarryt, és tudnám jobban is, de a többi stábtag remek munkájáért ezt egyszerűen nincs szívem megtenni. Még úgy sem, hogy nem azt kaptam, amit vártam; a vér és az akciózás helyett a vízben és az emberi lélekben merül el, de azt nagyon jól teszi. Kár, hogy ez megint egy olyan sorozat, ami az időtényezőn és a sztori ívén csúszik el nálam; ami tökéletes lenne, ha nyolc helyett mondjuk hat részre bontották volna le ugyanezt.


6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 EmptySzer. Márc. 15, 2017 12:16 am

Niwrok írta:
.
Préda / Quarry S1

Csak ezért az egy dologért tudom és kell lehúznom a Quarryt, és tudnám jobban is, de a többi stábtag remek munkájáért ezt egyszerűen nincs szívem megtenni. Még úgy sem, hogy nem azt kaptam, amit vártam; a vér és az akciózás helyett a vízben és az emberi lélekben merül el, de azt nagyon jól teszi. Kár, hogy ez megint egy olyan sorozat, ami az időtényezőn és a sztori ívén csúszik el nálam; ami tökéletes lenne, ha nyolc helyett mondjuk hat részre bontották volna le ugyanezt.


6,5/10
.

Pedig ahogy olvastalak, menet közben jobbnak tűnt... scratch

Egyébként gondolj bele: milyen jól összeraktad: míg néhányan a Koponya-szigetre mentek Vietnam után, mások meg haza... beletrafáltál a korszakba. Laughing
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   justice - Niwrok írásai 2.0 - Page 19 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 2.0
Vissza az elejére 
19 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 42 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: