Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 The Strain kibeszélő

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 3:42 pm

Niwrok írta:

The Strain S1E04 - It's not for everyone

- A Master és Palmer találkozója nekem inkább bemutatkozásnak tűnt akkor. A műtét meg csak időnyerés addig, amíg a Mester nem teljesíti Palmer felé az üzletük rá eső részét, ami gondolom valami gyógyítás vagy "örök fiatalság".

Akkor én ezt félreértettem. Azt hittem, meg akarja szállni, úgy biztosítana neki örök egészséget, csupán a megszálláshoz a gazdatest beleegyezése is kell. Ja, bocs, az az Odaátban van, az angyali megszállásnál... Smile

Niwrok írta:

- Az emberi testben most is elfér úgy 5-6 méter bél, úgyhogy feltekeredve gondolom elfér a "burokban" a vámpírangolna is Smile ... még ha az a jelenet tényleg úgy is néz ki, mint egy bűvészmutatvány Razz

Ez igaz, de mikor felvágják az ipsét, akkor ott nyoma sincs öszetekeredett kígyónak. Vagyis honnan húzza elő Eph azt a csodát?

Weide írta:


A Strain világában nem létezik az a szó, hogy biztonsági kamera ... Ez egy ilyen univerzum, kész.

Szegény Chloé a 24-ből... Mire csatlakozna itt rá?

Niwrok írta:


és nehogy azt higgyétek, hogy nincsenek, az imdb-n 8,3 ponton, rottenen 87%-on áll ez a "fos".

Ezt már én is néztem ,kerekedtek is a szemeim rendesen.  Shocked 

Niwrok írta:

Azért lássuk be, annyi előnye mindeképpen lesz a dolognak, a jófajta eszmecsere és a közös "szekatúra" mellett, hogy ha ez így halad tovább, az évad végén simán bevállalom pihenésképpen(!) a Sharknadot vagy bármelyik Asylumot is...
.


Ööööö... azért ezzel vigyázz. A múltkor néztem 10 percet a Sharknado2-ből, de mikor a repülőgép belsejében cápák zabáltak x ezer méter magasan, kikapcsoltam. Ahhoz képest a Strain egy Hamlet.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:25 pm

R2-D2 írta:


ÁÁÁÁÁÁÁÁ..... Mad 

Már itt egyetértettem veled!
Gondolom a telefont azért vette el a csaj mert kellett neki a dokumentált anyag és nem, hogy ne tudjon segitséget kérni.
Amikor beraknak vallásos embereket az engem is zavar mert ilyenkor mindig ezeket a szélsőséges hívőket rakják be. Mintha nem lenne, olyan vallásos ember aki csak eljár a templomba néha olvassa a szent könyvet és ennyi!
Gondolom az öreget azért nem szállta meg amiért anno a Predatornak sem kellett Arni koponyája. Egyszerüen nem volt a kiválasztottak között.
Azért is rossz volt a csaj reakciója mert az előző epizódokban mintha Ő lett volna az aki mintha elkezdett volna gondolkodni az öreg ajánlatán.
Amiket írtál két jó pontot azok nekem is akárcsak a többieknek bejőtt.
Gondolom az autólopás azért kellett, hogy megtudjuk, hogy a pasi nem csak akkor tzud elvezetni egy kocsit ha oda adják neki a kulcsot hanem ha neki kell megszereznie! Go Green! ez hatalmas volt gondolom, hogy mikorben a néző "szórakozik" gondolták közben tanuljon is, hogy a szemetet bizony mindig ki kell vinni! Ez egy fontos dolog.
Lehet, hogy csak minket érdekel a boncmester és a 200+ halott? A készitőket nem?
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:33 pm

R2-D2 írta:


Niwrok írta:

Azért lássuk be, annyi előnye mindeképpen lesz a dolognak, a jófajta eszmecsere és a közös "szekatúra" mellett, hogy ha ez így halad tovább, az évad végén simán bevállalom pihenésképpen(!) a Sharknadot vagy bármelyik Asylumot is...
.

Ööööö... azért ezzel vigyázz. A múltkor néztem 10 percet a Sharknado2-ből, de mikor a repülőgép belsejében cápák zabáltak x ezer méter magasan, kikapcsoltam. Ahhoz képest a Strain egy Hamlet.

Én azt mondanám, hogy vállald be a Sharknadot! Mindkettőt, de nem egymás után az már durva! Figyi én azt mondanám, hogy a Sharknado 2 az év vígjátéka! Persze nem úgy, hogy az is akart volna lenni! Ez már annyira szar, hogy már jó!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:45 pm

Mr. White írta:
Amikor beraknak vallásos embereket az engem is zavar mert ilyenkor mindig ezeket a szélsőséges hívőket rakják be. Mintha nem lenne, olyan vallásos ember aki csak eljár a templomba néha olvassa a szent könyvet és ennyi!

Az ilyen ember valszeg Amerika republikánus államaiban tök átlag, vagyis nem érdekelne senkit. Az ilyen extra-vallásos némberek már inkább, viszont ez a karakter nem csak elcsépelt, de önellentmondásosan is van felépítve.

Mr. White írta:
Gondolom az öreget azért nem szállta meg amiért anno a Predatornak sem kellett Arni koponyája. Egyszerüen nem volt a kiválasztottak között.

Szerintem csak szimplán még nem teljesítette az alku ráeső részét. Bármi is volt/legyen az.

Mr. White írta:
Gondolom az autólopás azért kellett, hogy megtudjuk, hogy a pasi nem csak akkor tzud elvezetni egy kocsit ha oda adják neki a kulcsot hanem ha neki kell megszereznie! Go Green! ez hatalmas volt gondolom, hogy mikorben a néző "szórakozik" gondolták közben tanuljon is, hogy a szemetet bizony mindig ki kell vinni! Ez egy fontos dolog.

 lol! 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:57 pm

R2-D2 írta:
Mindemellett az is biztos, hogy soha többet epizódonként nem nézek sorozatot, hót szar ez így.

Ezt mondjuk eléggé sajnálom, szerintem hatalmas poén ilyen módon hétről-hétre kivesézni az aktuális részt. Még akkor sem vagy meggyőzhető, ha legközelebb te választanál sorozatot?  ima 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 9:22 pm

Weide írta:

Még akkor sem vagy meggyőzhető, ha legközelebb te választanál sorozatot?  ima 

Én támogatom! DE az azt jelenti, hogy mindenki 24-et fog nézni! Bár én nem bánom!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 9:23 pm

Weide írta:


Ezt mondjuk eléggé sajnálom, szerintem hatalmas poén ilyen módon hétről-hétre kivesézni az aktuális részt. Még akkor sem vagy meggyőzhető, ha legközelebb te választanál sorozatot?  ima 

Én mindenre kapható vagyok, de az egyben nézés teljesen más (jobb) élmény, mint ez így szétszedve. Kezdem érteni, hogy lehet egy sorozatot menet közben kaszálni - ha darálva nézem a Straint, lehet, sokkal jobban tetszene.

Majd meglátjuk.  Wink 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 9:35 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Ezt mondjuk eléggé sajnálom, szerintem hatalmas poén ilyen módon hétről-hétre kivesézni az aktuális részt. Még akkor sem vagy meggyőzhető, ha legközelebb te választanál sorozatot?  ima 

Én mindenre kapható vagyok, de az egyben nézés teljesen más (jobb) élmény, mint ez így szétszedve. Kezdem érteni, hogy lehet egy sorozatot menet közben kaszálni - ha darálva nézem a Straint, lehet, sokkal jobban tetszene.

Majd meglátjuk.  Wink 

Esetleg olyan sorozatot kéne találni, ami valamilyen szinten epizodikus, de mellette van egy fő vonala is. Nem azt mondom, hogy kezdjünk el kivesézni egy Doktor Csont-ot, vagy ilyesmit, mert ezekben számomra semmi extra nincs, de talán lehetne találni valami ilyesmit. Nálam az a baj, hogy ha megtetszik valami, képtelen vagyok kivárni azt a 2-3 hónapot, amíg végre egybe ledarálhatom az egészet. Persze úgy is lehetne írni róla, de ahhoz vagy egy rövidebb sorozat kéne, vagy valami olyan, amiben nincs részenként cillfhanger meg pálfordulás, mert ez volt a bajom a Fargóval is. Összeszedtem, mit is tudnék írni róla, de pár karakter annyi mindenben változott az első rész óta, esetleg olyan összefüggések változtatták meg az alapfelállást, hogy spoilermentesen, ugyanakkor az egészet összegezve, közben kedvet is csinálva hozzá képtelen lennék róla írni. Összevárni meg max. animéket szoktam, mivel ott ált. 20 perces egy rész, jobban is esik 2-3 nap alatt letudni egy évadot, de arra meg az itteni társaság zömében szerintem képtelen lenni. Mármint animékről értekezni. Very Happy
Na mindegy, majd agyalj rajta, ha más nem, majd egy-két évadösszefoglaló kritikánál találkozunk. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 5:55 pm

.
The Strain S01E05

Ami nálam a FlashForwardnak volt a "Better Angels", az volt a The Strainnek ez az epizód. Azaz ez az a rész, aminél az egyik forgatókönyvíró az asztalra baszott, és azt mondta, "NEM! Egyszerűen nem vakarhatjuk tovább a tökeinket, és nem nézhetjük tovább debilnek a nézőket!".

Ez az a rész, ahol egy rakás szál összefut, ahol egy rakás esemény lezajlik és ahol a vámpírzombikat már nem lehet a szőnyeg alá söpörni:
- ahol végre tiszteletét teszi az ügyvédnő;
- ahol Abe felvázolja Ephnek, hogy mi is a helyzet a Mesterrel (egy remek kis visszaemlékezés keretében);
- ahol Eph és Abe ellátogatnak Mr. és Mrs. Bigotthoz, egy lángoló fészert hagyva maguk után;
- ahol Bolivar menedzserei végre rájönnek, hogy koncert, az nem lesz;
- ahol Nora is felismeri (amellett, hogy a muszáj erejéig betekintést nyújt a rész az ő magánéletébe is), hogy milyen veszély is fenyeget, miközben ő gyógymódokról ábrándozik;
- ahol Vaszilij rábukkan a féreggránátokra a csatornában;
- ahol mondjuk a CDC is hajlandónak mutatkozik végre azt csinálni, amire való
- és ahol kiderül, hogy mégis vannak kamerák az épületekben, legalábbis egy akadt.

Ezek mellett egyszer sem temettem a tenyerembe az arcom, viszont kétszer is sikerült az epizódnak megnevettetnie (ahogy Abe leoltja Eph-et a kocsi miatt, és Bolivar menedzsere), és mivel még mindig említés sincs Eph családjáról, így ez kapásból három piros pont Smile .

Vagyis igazából semmi olyan nem történik, ami nekünk újdonság lenne, amiről ne beszéltünk volna, viszont csak olyan dolgok történnek, aminek történnie kell, ami kérdésként vagy hiányként eddig felmerült. Ez a rész a sok "Ennek már rég meg kellett volna történnie!"-érzés miatt inkább szükséges volt, mint hűdejó, de jó, és a többihez képest már ezért is tetszeni tudott, úgyhogy jár a 8/10, és ha úgy venném, hogy ez a harmadik rész, és az előző háromból -kihajítva a sallangokat meg a baromságokat- csinálták volna meg a másodikat, akkor a sorozat egészére is ennyit adnék most. De mert nem így van, így az összpontszám most úgy 6,5-7-nél jár.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 8:21 pm

Runaways

Hiába Niwrok lelkes beszámolója, ez a rész pocsék volt. Persze, végre összefutnak a szálak, persze, végre kezdenek eszkalálódni a cselekmények, persze, végre értelmes cselekedeteket is láthatunk (vagy nem) a szereplőktől, de már megint semmi újat, érdekeset, váratlant, meglepőt nem tudott szállítani az epizód.
Abe hatalmas fazon, hatalmas szövegekkel, clear motivációval és megfelelő elszántsággal. Tényleg jó a kooperációja Eph-fel, de nagyjából ennyi ebben a részben a pozitívum. A maradékra később kitérek. A sejtések beigazolódtak, a hullák miatt pattantak le a sewer-kégliből a patkányok, eddig is tudtuk, most már láttuk is. Feltűnt végre az ügyvéd-maca is, bár az megint faszság volt. Mármint a négus házvezetőnő, vagy cseléd, vagy tudja a faszom ki is az, nem az lenne az első dolga, hogy a) Drága úrasszonyom, maga horizontálisan pislog vertikális helyett, ezért tessék befáradni a legközelebbi kórházba de azonnal! b) Büdös reptilian gyíkfajzat, hívom a rendőrséget, amúgy se stírölgesd a cuki lányod artériáit, hogy rohadjá'meg! Ezek helyett c) Semmi baja naccságosaszsony, tessék csak lepihenni, addig én kicsit sem feltűnően lepattanok a kölykökkel, maga meg csak reptiliánkodjon itten önmagába egyedül, kezi'csókolom!
Bolivar menedzserének reakciója hiába mókás, meg vicces és kicsit görbe tükör is, egyszerűen megint baromság. Láthatja, hogy az imádott rocksztárja nem kéjes drogmámorában nyírt ki valami prostit, hanem itt valami komolyabb, súlyosabb elváltozás van a háttérben. Ilyenkor már nem hiszem, hogy bárkinek is a pénz, meg az állása számítana, hanem az, hogy biztonságban tudhassa magát, ergo ráhívni a police-t a mocsokra. De legalább az eltakarító fazon jelenete vicces volt.
Abe és a nyári tábor; Hát itt megint csak felvezetnek valamit, de semmi olyan, amit vártam. Jó, persze, ott van a Master, de semmi konfrontáció Eichorst-tal, semmi olyannak bemutatása, amire fogdai beszélgetés visszautalt volna. Itt én többet vártam.
Ansel-tyúk; Ez megint baromság, egy hithű keresztény nem lesz öngyilkos, főleg nem a keresztet szorongatva. Vagyis kár volt erőltetni a vallásos-szálat, anélkül jobban működött ez volna. Gyerekeket meg szarjuk le, mi, majd a nagyi felneveli őket. Pfff, nonszensz.
Jim; Itt is már lehetett látni, hogy bűnbánás lesz, meg segítségnyújtás, megint semmi váratlan fordulat. Max arra vagyok kíváncsi, hogy Samunak milyen összetűzései lesznek még Eichorst-tal, illetve végül is hova fog állni. Egyelőre ez nem kérdéses.
Palmer; Tessék végre meghalni vagy halhatatlanná avanzsálódni, mert ez a félúton lévő tengődés már nem érdekel.
Nora; Megint valami nemtom honnan előrángatott családi dráma, ami nem tud érdekelni, hiába cuki az anyuci meg szerethető. Öröm az ürömben, hogy ennél a jelentnél legalább kitörni látszik az apokalipszis, amire én már a sorozat kezdete óta várok. Massive vampire massacre-t akarok látni, mert csak.

Asszem ebben a részben csak ennyien voltak. Szóval felemás, mert tényleg kezd kibontakozni (még mindig csak kibontakozni, pedig ez már az 5. rész!) a nagyívű, epikusabb mozzanata a sorozatnak, ugyanakkor semmi olyan nem történik, amit ne láttunk volna előre már 2 résszel ezelőtt. Ami megmenti az egészet, az a humorosabbra, kicsit groteszkebbre vett stílus, illetve Abe és Eph kooperációja, ahol működik a kémia, jók a szövegek, és már tényleg csak Vasilij hiányzik, hogy összeálljon a dinamikus trió. Meg az a hülye mexikói... de akkor már nem lesz trió. Na jó, plusz egy pont még arra, hogy nem szerepelt Eph nyamvadt kölyke meg exe, és az alkoholizmusát sem firtatják.

5/10
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 10:00 pm

Weide írta:

Runaways

Hiába Niwrok lelkes beszámolója, ez a rész pocsék volt. Persze, végre összefutnak a szálak, persze, végre kezdenek eszkalálódni a cselekmények, persze, végre értelmes cselekedeteket is láthatunk (vagy nem) a szereplőktől, de már megint semmi újat, érdekeset, váratlant, meglepőt nem tudott szállítani az epizód.
Abe hatalmas fazon, hatalmas szövegekkel, clear motivációval és megfelelő elszántsággal. Tényleg jó a kooperációja Eph-fel, de nagyjából ennyi ebben a részben a pozitívum. A maradékra később kitérek. A sejtések beigazolódtak, a hullák miatt pattantak le a sewer-kégliből a patkányok, eddig is tudtuk, most már láttuk is. Feltűnt végre az ügyvéd-maca is, bár az megint faszság volt. Mármint a négus házvezetőnő, vagy cseléd, vagy tudja a faszom ki is az, nem az lenne az első dolga, hogy a) Drága úrasszonyom, maga horizontálisan pislog vertikális helyett, ezért tessék befáradni a legközelebbi kórházba de azonnal! b) Büdös reptilian gyíkfajzat, hívom a rendőrséget, amúgy se stírölgesd a cuki lányod artériáit, hogy rohadjá'meg! Ezek helyett c) Semmi baja naccságosaszsony, tessék csak lepihenni, addig én kicsit sem feltűnően lepattanok a kölykökkel, maga meg csak reptiliánkodjon itten önmagába egyedül, kezi'csókolom!
Bolivar menedzserének reakciója hiába mókás, meg vicces és kicsit görbe tükör is, egyszerűen megint baromság. Láthatja, hogy az imádott rocksztárja nem kéjes drogmámorában nyírt ki valami prostit, hanem itt valami komolyabb, súlyosabb elváltozás van a háttérben. Ilyenkor már nem hiszem, hogy bárkinek is a pénz, meg az állása számítana, hanem az, hogy biztonságban tudhassa magát, ergo ráhívni a police-t a mocsokra. De legalább az eltakarító fazon jelenete vicces volt.
Abe és a nyári tábor; Hát itt megint csak felvezetnek valamit, de semmi olyan, amit vártam. Jó, persze, ott van a Master, de semmi konfrontáció Eichorst-tal, semmi olyannak bemutatása, amire fogdai beszélgetés visszautalt volna. Itt én többet vártam.
Ansel-tyúk; Ez megint baromság, egy hithű keresztény nem lesz öngyilkos, főleg nem a keresztet szorongatva. Vagyis kár volt erőltetni a vallásos-szálat, anélkül jobban működött ez volna. Gyerekeket meg szarjuk le, mi, majd a nagyi felneveli őket. Pfff, nonszensz.
Jim; Itt is már lehetett látni, hogy bűnbánás lesz, meg segítségnyújtás, megint semmi váratlan fordulat. Max arra vagyok kíváncsi, hogy Samunak milyen összetűzései lesznek még Eichorst-tal, illetve végül is hova fog állni. Egyelőre ez nem kérdéses.
Palmer; Tessék végre meghalni vagy halhatatlanná avanzsálódni, mert ez a félúton lévő tengődés már nem érdekel.
Nora; Megint valami nemtom honnan előrángatott családi dráma, ami nem tud érdekelni, hiába cuki az anyuci meg szerethető. Öröm az ürömben, hogy ennél a jelentnél legalább kitörni látszik az apokalipszis, amire én már a sorozat kezdete óta várok. Massive vampire massacre-t akarok látni, mert csak.

Asszem ebben a részben csak ennyien voltak. Szóval felemás, mert tényleg kezd kibontakozni (még mindig csak kibontakozni, pedig ez már az 5. rész!) a nagyívű, epikusabb mozzanata a sorozatnak, ugyanakkor semmi olyan nem történik, amit ne láttunk volna előre már 2 résszel ezelőtt. Ami megmenti az egészet, az a humorosabbra, kicsit groteszkebbre vett stílus, illetve Abe és Eph kooperációja, ahol működik a kémia, jók a szövegek, és már tényleg csak Vasilij hiányzik, hogy összeálljon a dinamikus trió. Meg az a hülye mexikói... de akkor már nem lesz trió. Na jó, plusz egy pont még arra, hogy nem szerepelt Eph nyamvadt kölyke meg exe, és az alkoholizmusát sem firtatják.

5/10


Úgy látom, belőled ez a rész ölte ki végleg a reményt, és untad meg a tökölést  silent ... pedig szerintem ebben volt a legkevesebb.

- Én úgy értettem, hogy az ügyvédnő házvezetőnője a d) megoldást választotta, azaz "Semmi baja naccságosasszony, tessék csak lepihenni, addig én kicsit sem feltűnően lepattanok a kölykökkel, biztonságos helyre viszem őket, aztán úgy magára hívom a rendőrséget, a katonaságot és az összes hárombetűst, hogy pislogni sem lesz ideje!". Úgy nem volt annyira faszság Smile . Ez a nő legalább nem aszpirint ajánlgatott, és az első adandó alkalommal, az első pislogásra elhúzott a picsába a kölykökkel, nem úgy, mint az összes többi eddig.
- "Menedzser" alatt én az "eltakarítóra" gondoltam, bocs Smile , nekem is az volt a vicces Smile ; a feliratban úgy volt, hogy "A menedzsere kért fel...", és ebből a menedzser szó maradt meg... végülis jól próbálta menedzselni a dolgokat, nem Smile ? Viszont az igazi menedzser reakcióját sem találtam annyira gáznak, mert szerintem pont a biztonságára gondol, amit hiányolsz; arra, hogy minél kevesebb köze legyen a gyilkos fertőzött menedzseltjéhez, mert minél később jönnek rá, hogy Bolivarral egy helyiségben volt napokig, annál később száll rá a CDC, annál később kerül karanténba, ill. annál később ismerkedik meg a nyaka Abe ezüst pengéjével, ha az öreg elkezd a biztonságra hajtani...
- Az Eichorsttal való beszélgetés magára a koncentrációs táborban történtekre emlékeztette a nagyérdeműt, legalábbis a hosszútávú memóriával nem rendelkező tagjait Smile .
- Az öngyilkosság+vallásosság nekem sem állt össze, de szerintem miután belökte a szomszédot a férje elé, úgyis baszhatta az egész bűntelenséget és Mennyországot, szóval akár lehetett is öngyilkos... A gyerekeknek is lehet, hogy így a jobb, minthogy a rendőrség meghurcolja őket egy tébolyultan gyilkos anya és egy fertőzötten gyilkos apa miatt... így is, úgy is a nagyinál kötöttek volna ki, csak mindenféle kurflik nélkül. A keresztet szorongathatta éppen a bűnbocsánat miatti könyörgés okán is, de nem hiszem, hogy bárki rajtam kívül ilyen mélyen belegondolt volna egy egyszerűen kellékként használt keresztbe...
- Norával bejött a képbe az epehányás-kombóm másik fele, tudtam, hogy megbújik itt még valahol egy beteg szülő... Mondjuk azt így utólag nem értem, hogy honnan is jött az a kis "harapós" az öregek otthonába, mert a túlélőket végig követtük, a csatornagránátok meg láthatóan félnek a napfénytől, ők sem valószínű, hogy kijöttek volna a kanálisból... de örüljünk neki, hogy végre kezd elszabadulni valami kis pokol...

- Kihagytad, ahogy Eph feltárta a főnöke előtt a bizonyítékokat, az meg pont azt csinálta, amit vártunk: elkezdte félteni a főnöki székbe hízott seggét, és épp most készül Eph nyakára lépni... Az sem volt váratlan, de jó jelenet volt.

Szóval kár, hogy pont ez nem jött be. Én úgy voltam vele, hogy annyit húzták eddig az időt, hogy máshogy nem is tudták volna behozni a lemaradást, és legalább behozták, és bár tényleg olyan dolgok történtek, amiket vártunk, de legalább megtörténtek. Még egy olyan részt, mint a múlt heti, biztos hogy nem álltam volna meg anyázás és egy mega- fuck off nélkül. Még pluszban örültem is neki, hogy ilyen korán(!) eljött ez a "felzárkóztatás". Sokkal többhöz vagyok "szokva", a FlashForwardban a Better Angels a 14.(!) rész volt, és volt olyan infó vagy szál, amit a 2. résztől vonszoltak el odáig.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptyKedd Aug. 12, 2014 10:33 am

Niwrok írta:
Úgy látom, belőled ez a rész ölte ki végleg a reményt, és untad meg a tökölést...

Szerintem inkább csak a csalódottság beszél belőlem, én ezt a Kórt kvázi az "év sorozataként" vártam, nagyon rá voltam pörögve, aztán egyre inkább alul teljesíti az elvárásaimat. Persze bőven nem annyira rossz, hogy dobnám, vagy nem várnám a következő epizódot, csak kapják már össze magukat kicsit.

Idézet :
Úgy nem volt annyira faszság. Ez a nő legalább nem aszpirint ajánlgatott, és az első adandó alkalommal, az első pislogásra elhúzott a picsába a kölykökkel, nem úgy, mint az összes többi eddig.

Na majd kiderül a következő részben.

Idézet :
Az Eichorsttal való beszélgetés magára a koncentrációs táborban történtekre emlékeztette a nagyérdeműt, legalábbis a hosszútávú memóriával nem rendelkező tagjait

Jó, de én arra vártam, hogy valami konkrét kontaktusba is lépjenek egymással, kezdődjön el annak a felvezetése, amiről beszéltek is a fogdában. Mert az egyértelmű, hogy durván keresztbe tettek egymásnak a múltban a karakterek, ott van még a kérdés, Abe kit ölt meg, amiért Herr EichorSSt pipa rá, kinek a szívét őrizgeti a pinyóban, stb. Engem ezek érdekelnek, maga a KZ ténye eddig sem volt kérdéses vagy kifejtést igénylő.

Idézet :
Kihagytad, ahogy Eph feltárta a főnöke előtt a bizonyítékokat, az meg pont azt csinálta, amit vártunk: elkezdte félteni a főnöki székbe hízott seggét, és épp most készül Eph nyakára lépni... Az sem volt váratlan, de jó jelenet volt.

Ja, az is korrekt, várható lépés volt, majd kiderül, hogyan tovább.

Még arra leszek kíváncsi, hogy ha már Abe elkezdte felvezetni a strigoi legendáját, vajon meg fogják-e lépni azt, hogy visszavezetik az egészet Erdélybe, annak is egy bizonyos pontjára... szóval behozzák-e a Vlad Dracul lerágott csontjait, vagy a román kötődések ellenére megkímélnek minket egy újabb klisétől.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptySzer. Aug. 13, 2014 1:24 am

The Strain S1E05 - Runaways

Hehe… mivel utolsónak láttam (s ezután azt hiszem mindig is így lesz már, a magyar felirat miatt), s mivel ismerem mindkettőtök véleményét, kicsit gonoszkodva annyit írok csak: Weide, túl sokat akarsz s egyben túl optimista is voltál a sorozattal kapcsoltban, Niwrok, te meg túlságosan örülsz olyan dolgoknak, amiknek – ahogy magad is írtad – már rég meg kellett volna történnie.  tongue
Így sikeresen kettőtök közé helyezkedhetem, nekem ez az epizód lényegesen jobb volt, mint a korábbiak, de összességében ez sem nyűgözött le… De legalább nem fogtam a fejem közben. Pontosabban kevesebbszer.

- Nora anyukája teljesen felesleges időhúzás volt, ráadásul az idősek otthonában feltűnő vámpír nem illett a képbe. Honnan? A csatornából? Miért pont ott? Persze, mert Nora ott van és mert látnia kell … eh..
- Eph és az öreg párosa számomra mindenekelőtt komikus. Egyik sem egy harcos vámpírölő típus, egyszerűen továbbra is hiteltelen a bottal járó öreg fejeket vágva. Jó, tudom, Yoda is hatalmas mester volt mérete és kinézete ellenére, de ez nekem így sántít. Egyelőre. Eph meg aztán végképp: a jámbor boci szemei nem illenek a gyilkoláshoz. Legjobb a patkányirtó lenne, de egyelőre elképzelni sem tudom, milyen banális módon hozzák őket össze…
- Az ügyvédnő jól bírja a kiképzést, hogy még mindig csak gyengélkedik… Az nekem is fura volt, hogy a néger dada egy pillantásból az a következtetést vonta le, hogy el kell vinni  a kölyköket – de lehet, az  ő rokona is ott volt a koncentrációs táborban. Vagy Erdélyben. A gyerekek kimenekítése a mozi címszó alatt pedig kész röhej..
- A flashbackek… nem tudom. Ez már nem itt romlott el nálam, de ez a zsúfolt vonat, gonosz nácik klisére nekem nincs szükségem. Gondolom, ezzel a szállal is elleszünk most egy jó ideig.
- A haldokló öreg esetét még mindig nem értem. Kapott két percet, de semmit nem jutottunk előre vele. Továbbra sem értem, mi volt az a meeting a parkolóban a Mesterrel…
- Továbbra sem tudom és nem értem, ki ez a Mester, mit akar, hogyan repül, stb… Ebben Weidének igaza van, ennyi idő után valamit már mondhatnának, mutathatnának. S nyugi, lesz még Drakula is. Nyakamat rá.
- Az akasztott nő különösen az előző epizód fényében volt komikus. Felakasztja magát, miután megeteti a csápos szörnyeteg férjét a kamrában, ahelyett, hogy kihívta volna a Nemzeti Gárdát vagy bárkit. A gyerekek meg a mamánál… persze. Hatásvadász és buta jelenet. Ráadásul, ha jól emlékszem, az előző epizódban kifolyt a vér a pajta ajtaja alatt, nos, a nő akasztása előtt még ki is takarított odakinn.
- Még mindig nem értem az egész koncepcióját: abba már beletörődtem, hogy ez nem ez vírusos sorozat lesz, hanem egy vámpírzombis, de még mindig nem értem, mikor táplálkoznak és mikor fertőznek az átváltozottak. Meg hogy miért.
- A rocker srác jelenete nagyjából tetszett, jó volt a takarító is, bár normális körülmények között az ember nem takarítót hív, hanem a zsarukat. Mi ez b+, a  Ponyvaregény?
- Eph főnöke meg… oké, hogy seggfej az első perctől kezdve, no de milyen életszerűtlen, hogy a video megnézése után is Ephet akarja elkapni. Samu meg akkor most ki van rúgva vagy nincs?

Viszont előkerültek a hullák, ami jó. Lesz egy napfogyatkozás, mikor gondolom majd kiszabadulnak. Ez is jó. Az megint más kérdés, hogy a hullák senkinek nem hiányoznak, senki nem akarja eltemetni őket. Mégis, feltűnésük a csatornában legalább ötletes és néhány dolgot megmagyaráz. Átmenetileg.

Az ötödik rész számomra olyan lett, mint mikor a bombán begyújtják  gyújtózsinórt. Kérdés, mikor robban végre.


Niwrok írta:

Ez az a rész, ahol egy rakás szál összefut, ahol egy rakás esemény lezajlik és ahol a vámpírzombikat már nem lehet a szőnyeg alá söpörni:
- ahol végre tiszteletét teszi az ügyvédnő;

Ja, valakinek eszébe jutott, jé, volt egy negyedik túlélőnk is. Aki mellesleg már az étteremben (azt hiszem) kiköpte a fogát, de most kimondottan jól van. Rolling Eyes 

Niwrok írta:
- ahol Abe felvázolja Ephnek, hogy mi is a helyzet a Mesterrel (egy remek kis visszaemlékezés keretében);

Mi is a helyzet? Én még mindig nem egészen tudom.  hmmm 

Niwrok írta:

- ahol Eph és Abe ellátogatnak Mr. és Mrs. Bigotthoz, egy lángoló fészert hagyva maguk után;

A világ legtermészetesebb dolga. Tűzoltóság? Szomszédok???

Niwrok írta:

- ahol Bolivar menedzserei végre rájönnek, hogy koncert, az nem lesz;

De nem ám. ez jó volt. metal 

Niwrok írta:

- ahol Nora is felismeri (amellett, hogy a muszáj erejéig betekintést nyújt a rész az ő magánéletébe is), hogy milyen veszély is fenyeget, miközben ő gyógymódokról ábrándozik;

Felismeri? Te biztos vagy benne? Mert én nem. Szerintem simán benn van, hogy még két epizódon keresztül idealistát játszik..

Niwrok írta:

- ahol Vaszilij rábukkan a féreggránátokra a csatornában;

Ez jó volt. Hogy futott...  Very Happy 

Niwrok írta:

- ahol mondjuk a CDC is hajlandónak mutatkozik végre azt csinálni, amire való

Ezt nem értem. Pont nyem csinálnak semmit. amit Eph csinál, az már nem CDC, egyébként is továbbra is úgy gondolom, teljesen feleseges ebbe a járványügyet belekverni.

Niwrok írta:

- és ahol kiderül, hogy mégis vannak kamerák az épületekben, legalábbis egy akadt.

 lol! A többi üzemen kívül...


Weide írta:

Hiába Niwrok lelkes beszámolója, ez a rész pocsék volt. Persze, végre összefutnak a szálak, persze, végre kezdenek eszkalálódni a cselekmények, persze, végre értelmes cselekedeteket is láthatunk (vagy nem) a szereplőktől, de már megint semmi újat, érdekeset, váratlant, meglepőt nem tudott szállítani az epizód.

Ahogy írtam, túl magasak az elvárásaid. Sajnos. Kb a második résztól érezhető volt, hogy nincs benn sok potenciál. Ez nem lesz GoT...  No 

Weide írta:

a) Drága úrasszonyom, maga horizontálisan pislog vertikális helyett, ezért tessék befáradni a legközelebbi kórházba de azonnal! b) Büdös reptilian gyíkfajzat, hívom a rendőrséget, amúgy se stírölgesd a cuki lányod artériáit, hogy rohadjá'meg! Ezek helyett c) Semmi baja naccságosaszsony, tessék csak lepihenni, addig én kicsit sem feltűnően lepattanok a kölykökkel, maga meg csak reptiliánkodjon itten önmagába egyedül, kezi'csókolom!

 lol2 

Weide írta:

Bolivar menedzserének reakciója hiába mókás, meg vicces és kicsit görbe tükör is, egyszerűen megint baromság. Láthatja, hogy az imádott rocksztárja nem kéjes drogmámorában nyírt ki valami prostit, hanem itt valami komolyabb, súlyosabb elváltozás van a háttérben. Ilyenkor már nem hiszem, hogy bárkinek is a pénz, meg az állása számítana, hanem az, hogy biztonságban tudhassa magát, ergo ráhívni a police-t a mocsokra. De legalább az eltakarító fazon jelenete vicces volt.

Szerintem nem látta, de attól még az elvárás jogos.

Weide írta:

Abe és a nyári tábor; Hát itt megint csak felvezetnek valamit, de semmi olyan, amit vártam. Jó, persze, ott van a Master, de semmi konfrontáció Eichorst-tal, semmi olyannak bemutatása, amire fogdai beszélgetés visszautalt volna. Itt én többet vártam.

S akkor mi marad a következő évadokra??? tongue 

Weide írta:

Ansel-tyúk; Ez megint baromság, egy hithű keresztény nem lesz öngyilkos, főleg nem a keresztet szorongatva. Vagyis kár volt erőltetni a vallásos-szálat, anélkül jobban működött ez volna. Gyerekeket meg szarjuk le, mi, majd a nagyi felneveli őket. Pfff, nonszensz.

A hithű keresztény akasztáshoz nem tudok hozzászólni, nekem önmagában az eddigi eseményekből nem jött ez át.  scratch 


Weide írta:

Palmer; Tessék végre meghalni vagy halhatatlanná avanzsálódni, mert ez a félúton lévő tengődés már nem érdekel.

 egyetért 

Weide írta:

Nora; Megint valami nemtom honnan előrángatott családi dráma, ami nem tud érdekelni, hiába cuki az anyuci meg szerethető. Öröm az ürömben, hogy ennél a jelentnél legalább kitörni látszik az apokalipszis, amire én már a sorozat kezdete óta várok. Massive vampire massacre-t akarok látni, mert csak.

Türelem, ifjú padawan. Türelem. Hosszú petting a siker titka.  Vagy nem.   Very Happy 

Weide írta:

már tényleg csak Vasilij hiányzik, hogy összeálljon a dinamikus trió. Meg az a hülye mexikói... de akkor már nem lesz trió.

Dinamikus?  Razz 

Niwrok írta:


- Kihagytad, ahogy Eph feltárta a főnöke előtt a bizonyítékokat, az meg pont azt csinálta, amit vártunk: elkezdte félteni a főnöki székbe hízott seggét, és épp most készül Eph nyakára lépni... Az sem volt váratlan, de jó jelenet volt.

Szerintem ez erősen klisészagú, valóban nem volt váratlan, inkább az, ahogy Jim simán kijuttaja Ephet.  The Strain kibeszélő - Page 5 3603792908 


Niwrok írta:

Sokkal többhöz vagyok "szokva", a FlashForwardban a Better Angels a 14.(!) rész volt, és volt olyan infó vagy szál, amit a 2. résztől vonszoltak el odáig.


Nonono!! A kettő nem egy kategória. A FF hibái ellenére messze nem volt ennyire buta és fárasztó - talán még az időt sem húzták ennyire.  nono 

Weide írta:

Jó, de én arra vártam, hogy valami konkrét kontaktusba is lépjenek egymással, kezdődjön el annak a felvezetése, amiről beszéltek is a fogdában. Mert az egyértelmű, hogy durván keresztbe tettek egymásnak a múltban a karakterek, ott van még a kérdés, Abe kit ölt meg, amiért Herr EichorSSt pipa rá, kinek a szívét őrizgeti a pinyóban, stb. Engem ezek érdekelnek, maga a KZ ténye eddig sem volt kérdéses vagy kifejtést igénylő.

Szerintem simán képesek a szívet elfelejteni, elhagyni. Akkor, ott sokkoló volt, aztán azt gondolják, ki a franc emlékszik már rá...  Smile



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:38 am

R2-D2 írta:

The Strain S1E05 - Runaways

Hehe… mivel utolsónak láttam (s ezután azt hiszem mindig is így lesz már, a magyar felirat miatt), s mivel ismerem mindkettőtök véleményét, kicsit gonoszkodva annyit írok csak: Weide, túl sokat akarsz s egyben túl optimista is voltál a sorozattal kapcsoltban, Niwrok, te meg túlságosan örülsz olyan dolgoknak, amiknek – ahogy magad is írtad – már rég meg kellett volna történnie.  tongue Így sikeresen kettőtök közé helyezkedhetem, nekem ez az epizód lényegesen jobb volt, mint a korábbiak, de összességében ez sem nyűgözött le…


Ja, a "túlzott örülés" abba fogok egyszer belehalni Very Happy . De igen, örültem a "meglepetésnek", hogy valaki legalább formát kezdett adni ennek a rakás szarnak. Attól még ugyanolyan büdös, csak most megengedtem magamnak ezt a luxust. Legalább érződött rajta valami munka, nem csak az unott brainstorming, hogy "Na, ma mivel töltsük ki a 42 percet, de úgy, hogy azért túl sokat ne mutassunk, mert még van hátra X rész?".

R2-D2 írta:

- Az ügyvédnő jól bírja a kiképzést, hogy még mindig csak gyengélkedik… Az nekem is fura volt, hogy a néger dada egy pillantásból az a következtetést vonta le, hogy el kell vinni  a kölyköket – de lehet, az  ő rokona is ott volt a koncentrációs táborban. Vagy Erdélyben. A gyerekek kimenekítése a mozi címszó alatt pedig kész röhej.
Ja, valakinek eszébe jutott, jé, volt egy negyedik túlélőnk is. Aki mellesleg már az étteremben (azt hiszem) kiköpte a fogát, de most kimondottan jól van. Rolling Eyes


A dada látta az ügyvédnőt pislogni, és legalább nem azt a következtetést vonta le, mint az eddigiek, pl.: Bolivarnál, hogy "De csúnya szifiliszed van!".
Más körülmények között talán zavart volna, de most inkább megmosolyogtatott az a pofátlan lazaság, ahogy a problémákat kezelték: "Az influenzától is van, aki csak köhögni kezd, és van, akit lever a lábáról", "A média hajlamosabb a túlélőkkel foglalkozni, és nem a 200+ halottal". Egy mondattal elboronálták ezeket a kérdéseket, amik az elejétől kezdve ott voltak a levegőben Smile ; adtak választ, de azért nem erőltették meg túlságosan magukat.
És neked is mondom: ebben a sorozatban láthatóan kár azon görcsölni, hogy minek mikor kellett volna megtörténnie, legfeljebb azon, hogy még mindig nem történt meg, és csak az amnézia, a közöny meg a leszarás megy, de azt felróni, hogy megtörténik, aminek már rég meg kellett volna történnie Neutral ...

R2-D2 írta:

- A flashbackek… nem tudom. Ez már nem itt romlott el nálam, de ez a zsúfolt vonat, gonosz nácik klisére nekem nincs szükségem. Gondolom, ezzel a szállal is elleszünk most egy jó ideig.


Nem, hanem onnantól, hogy Abe karján felbukkant a szám. Onnantól lehetett tudni, hogy ennek a szálnak minden pillanata klisé lesz.

R2-D2 írta:

- Továbbra sem tudom és nem értem, ki ez a Mester, mit akar, hogyan repül, stb… Ebben Weidének igaza van, ennyi idő után valamit már mondhatnának, mutathatnának. S nyugi, lesz még Drakula is. Nyakamat rá.


"S akkor mi marad a következő évadokra??? tongue " Meg az évad végéig? Ez még "csak" az ötödik rész, és hol van még a 13. cliffhangere...

R2-D2 írta:

- Még mindig nem értem az egész koncepcióját: abba már beletörődtem, hogy ez nem ez vírusos sorozat lesz, hanem egy vámpírzombis, de még mindig nem értem, mikor táplálkoznak és mikor fertőznek az átváltozottak. Meg hogy miért.


Abe válasza: "A strigoi célja elpusztítani az emberiséget" The Strain kibeszélő - Page 5 3603792908 . Ennél több választ én innentől ki sem nézek a The Strainből.

A többi kérdésre -bár persze lennének sokkal hatékonyabb, célravezetőbb és elvárhatóbb emberi reakciók- a válaszok nagyjából az egyéni félelmek mezsgyéjén találhatók, azokkal legalább érintőlegesen magyarázhatók.

R2-D2 írta:

N: - ahol Eph és Abe ellátogatnak Mr. és Mrs. Bigotthoz, egy lángoló fészert hagyva maguk után;
A világ legtermészetesebb dolga. Tűzoltóság? Szomszédok???


Nem az, és eszembe is jutott, hogy mindenki szarik egy lángoló fészerre, de aztán gyorsan elengedtem ezeket az érzéseket, mert minek várjak el olyan dolgokat, amiket ez a sorozat láthatóan nem akar teljesíteni Smile ?

R2-D2 írta:

N: ahol Nora is felismeri (amellett, hogy a muszáj erejéig betekintést nyújt a rész az ő magánéletébe is), hogy milyen veszély is fenyeget, miközben ő gyógymódokról ábrándozik;
Felismeri? Te biztos vagy benne? Mert én nem. Szerintem simán benn van, hogy még két epizódon keresztül idealistát játszik..


Bár valóban semmi olyat nem látott, amit eddig nem (harapós vámpírzombit), annyi remélem azért leesett neki, hogy ha már annyira eszkalálódott a fertőzés, hogy már a drága anyucikája sincs tőle biztonságban, akkor azért már csak abbahagyja az álmodozást. Persze lehet, hogy nem...

R2-D2 írta:

N: ahol mondjuk a CDC is hajlandónak mutatkozik végre azt csinálni, amire való.
Ezt nem értem. Pont nem csinálnak semmit. amit Eph csinál, az már nem CDC, egyébként is továbbra is úgy gondolom, teljesen feleseges ebbe a járványügyet belekeverni.


De, amit Eph csinál, az a CDC. Mármint persze nem az öregetkísérgetős-leezüstkardozós, hanem az, hogy bizonyítékokat gyűjt, és azokat a főnökei elé tárja, hogy azok kiadják az országos riadót meg elrendeljék a karantént. Persze mi tudjuk, hogy ez így már szart sem ér, ennek legfeljebb két-három nappal korábban lett volna értelme, mert Eph sem Nora-anyuka öregekotthonának megtámadásáról nem tud, és háthatóan a féreggránátokról is elfeledkezett. Legfeljebb akkor lenne haszna a dolognak, ha egész Manhattant lezárnák, és végignapalmoznák az egészet... és tényleg annyira meglepő, hogy a főnöke ennek felelősségétől összefossa magát, és inkább Ephre kezdi kenegetni a szart, és halogatni az elkerülhetetlent?

R2-D2 írta:

N: Kihagytad, ahogy Eph feltárta a főnöke előtt a bizonyítékokat, az meg pont azt csinálta, amit vártunk: elkezdte félteni a főnöki székbe hízott seggét, és épp most készül Eph nyakára lépni... Az sem volt váratlan, de jó jelenet volt.
Szerintem ez erősen klisészagú, valóban nem volt váratlan, inkább az, ahogy Jim simán kijuttaja Ephet.  The Strain kibeszélő - Page 5 3603792908 


Jim az igazi klisé, a bűnbánatos vezeklős, ráadásul ha Eph-et lecsukja a CDC, vége is lenne a sorozatnak... "Kalandod itt véget ért."

R2-D2 írta:

N: Sokkal többhöz vagyok "szokva", a FlashForwardban a Better Angels a 14.(!) rész volt, és volt olyan infó vagy szál, amit a 2. résztől vonszoltak el odáig.
Nonono!! A kettő nem egy kategória. A FF hibái ellenére messze nem volt ennyire buta és fárasztó - talán még az időt sem húzták ennyire.  nono 


Nem volt ennyire fárasztó, mert több és érdekesebb szálon mozgatta az eseményeket, és talán buta sem volt ennyire, de közel sem "messze" Smile . Én még emlékszem, hogy hány marhaságot szedtem össze; ha akarod, elküldöm azokat újra Smile . Abban a filmben magához tért a háromórás hulla (pedig nem zombifilm volt), és azt a 2. részben felmerülő kérdést, hogy "Kislányom, mégis hol hallottad te a D. Gibbons nevet?" végül a 14.-ben teszik fel ténylegesen, csak hogy a legnyilvánvalóbbat mondjam... de, buta és időhúzós volt az is, csak az idő meg hogy "darálva" nézted, elsimította a kellemetlen részleteit Wink , még úgy is, hogy nem szánt fél epizódot a mexikói ganxták hulladékkezelési és lakbérfizetési szokásainak bemutatására.

R2-D2 írta:

W: Jó, de én arra vártam, hogy valami konkrét kontaktusba is lépjenek egymással, kezdődjön el annak a felvezetése, amiről beszéltek is a fogdában. Mert az egyértelmű, hogy durván keresztbe tettek egymásnak a múltban a karakterek, ott van még a kérdés, Abe kit ölt meg, amiért Herr EichorSSt pipa rá, kinek a szívét őrizgeti a pinyóban, stb. Engem ezek érdekelnek, maga a KZ ténye eddig sem volt kérdéses vagy kifejtést igénylő.
Szerintem simán képesek a szívet elfelejteni, elhagyni. Akkor, ott sokkoló volt, aztán azt gondolják, ki a franc emlékszik már rá...  Smile


Előkerül az még, pont azért, mert jókat lehet majd még sokkolni vele... úgy a 11.-12. rész környékén Wink .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 EmptySzer. Aug. 13, 2014 1:23 pm

Niwrok írta:

The Strain S1E05 - Runaways

És neked is mondom: ebben a sorozatban láthatóan kár azon görcsölni, hogy minek mikor kellett volna megtörténnie, legfeljebb azon, hogy még mindig nem történt meg, és csak az amnézia, a közöny meg a leszarás megy, de azt felróni, hogy megtörténik, aminek már rég meg kellett volna történnie Neutral ...


Ezzel megfogtad az egész The Strain lényegét.  no1 

Egyébként közel egyetértünk ám mindenben, csupán finomhangolás beli különbség van. Leszámítva a Flashforwardot, mert arra én csak kellemes emlékkel tudok visszagondolni. Továbbá az feltétlenül igaz, hogy a The Strain is más lehetne darálva - így, ebben a formában nézve viszont meglehetősen harmatos.

És magam részéről jobban örültem volna neki, ha egy Andromédás/Fertőzéses/Vírusos sorozat lett volna, ahol a CDS valóban úgy működik, ahogy kell, elterjed egy kór, aminek megfékezésésért folyik a küzdelem. Nem pedig egy boogieman szerű, röpködő pokróchegy nyelvnyújtogató emberevő kalandjait bemutató sorozat.

Arra tud nekem valaki egyébként értelmes választ adni, hogy mi a jó abban, hogy kiirtani az emberiséget? Már a kiirtó szempontjából?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





The Strain kibeszélő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
The Strain kibeszélő
Vissza az elejére 
5 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» 12 majom kibeszélő
» Triangle kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő
» Trónok harca kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: