Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Triangle kibeszélő

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 17, 2013 5:15 pm





R2-D2 írta:


Úgy gondolom - s szerintem Niwrok osztja véleményem -, hogy a 2009-ben készült Triangle című angol/ausztrál mozi megérdemli, hogy nyissunk neki külön topikot, ahol a spoiler kapcsoló szigorú használata mellett érdemes beszélgetni a filmről.

Szóval ha valaki látta még rajtunk kívül, bátran írhat ide!!!





Triangle
Lehet, hogy valóban nem hibátlan mozi a Triangle. De hogy az utóbbi idők legnagyobb élményét nyújtotta, az biztos.
S legvégül nem bírom ki, hogy spoiler mögé ne írjam le, mihez lehet a mozit viszonyítani (történésekről nem írok, csupán csak útmutatónak néhány címet) :
Spoiler:
95%
Mi az, hogy "csak" 95%?! Az kérlek 96%, legalább Very Happy !

Csak két apróság a referenciákhoz:
Spoiler:
A Triangle a legjobb példája és ösztönzője annak, hogy miért adtam a fejem a mániáig fajuló filmes "guberálásra": a Triangle nemhogy tű, hanem 24 karátos aranyrög volt a szemétkupacban! És a legvadabb, hogy találomra választottam ki rögtön elsőre, amikor két éve elkezdtem kintről vásárolgatni, igazából csak azért, mert volt a DVD borítóján balta meg maszkos alak, tükörkép, annyit elolvastam róla, hogy egy tengerjáró hajón játszódik (a kártyáknál után rögtön ezek jönnek a "belevagyokpistulva"-listán, a Costa Concordia kiemelését is szinte tízpercenként lesem, hogy hol tartanak Smile), gondoltam, egy ilyen kis Szellemhajós vagy sorozatgyilkosos ijesztgetésnek jó lesz... aztán meg qrvára nem!

Én a vitorlásos résszel is ki voltam békülve, bár az a rész a fedélzeten csevegéssel borzasztó lassú, vihar, besiklott az óceánjáró, mint valami modern Mary Celeste, utána jött a maszkos-baltás, ahogy vártam, a hajó furcsaságain kívül semmi extra. Na és akkor a gramofon! Szélesebbre szaladt a szám, mint a Julia Robertsé, amikor rájöttem, mire is megy ki a játék, a sirályos résznél meg a pincéből kellett összeszedni az állam Very Happy ! Onnantól aztán úgy vitt a lendület, hogy alig győztem kapkodni a fejem. A hibái, az esetleges következetlen apróságai sem tudtak zavarni azután, hogy úgy éreztem, itt sokkal inkább egy szimbolikus történetről van szó, mint bármi másról.
Spoiler:
Nekem is az egyik legnagyobb élmény volt az utóbbi években. Rossz hír, de egyelőre ennél csak "rosszabbakat" tudok ajánlani Smile.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 17, 2013 9:16 pm

Nekem is jár az agyam rajta még rendesen. Egyszerűen azt a döbbenetet, amikor kiderült a film felénél, mire is megy ki a játék, nagyon rég éreztem. Külön jó pont volt, hogy semmit nem is tudtam róla, a Te írásodból is csak valami szellmhajós bolyongós horrort vártam. De ez a hurok.. Beszarás!

Iszonyat jó volt a többféle nézőpont - 8 tanú Razz-, s nekem is megfordult a fejemben egy Azonosság szerű értelmezés is.

Ezt terjeszteni fogom mindehol. Picit hátrány, hogy csak torrenten érhető el itthon, de talán ez a mai magyar viszonyok közt inkább a normális.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 17, 2013 10:42 pm

R2-D2 írta:
Egyszerűen azt a döbbenetet, amikor kiderült a film felénél, mire is megy ki a játék, nagyon rég éreztem. Külön jó pont volt, hogy semmit nem is tudtam róla, a Te írásodból is csak valami szellmhajós bolyongós horrort vártam.
Ezért nem is nagyon írtam szinte semmit az ömlengésen kívül, az "idő" szót is csak elrejtve, mert szerettem volna, hogy mások is érezzék "azt" Smile.

Idézet :

Spoiler:
Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 17, 2013 10:56 pm

Niwrok írta:
Spoiler:
.

No, ez már Te vagy. Smile Nekem is eszembe jutott az Eredet közben, s valószínűleg úgy van, ahogy mondod. A gyerekes rész meg tényleg kemény,
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptySzer. Szept. 18, 2013 7:51 pm

Az meg már mekkora, hogy

Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyCsüt. Szept. 19, 2013 12:23 am

R2-D2 írta:
Az meg már mekkora, hogy
Spoiler:
Most már hogy ennyit beszéltünk róla, "természetesen" újra kellett néznem, úgyhogy nagyon felkészült vagyok Smile! És lenne két "ellenőrző" kérdésem Smile:

Spoiler:

Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyCsüt. Szept. 19, 2013 12:49 am

Az ajánlásokat köszi, a Maradj!-ot láttam rég, de nagyon nehéznek találtam, és nem fogott meg, a másikat megkeresem...
Spoiler:

Ha megyek Ausztriába, tuti megvezem és újranézem. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyCsüt. Szept. 19, 2013 7:34 am

R2-D2 írta:

Spoiler:

Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyCsüt. Szept. 19, 2013 11:46 am

Niwrok írta:
Spoiler:

.

Én közben már többnél tartok:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyCsüt. Szept. 19, 2013 6:52 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
Spoiler:
Én közben már többnél tartok:

Spoiler:
Ja, tényleg, Victort kihagytam, pedig "Thor Jr."-t még bírom is:

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyHétf. Szept. 23, 2013 11:32 pm

Niwrok! Lécci értelmezd Te is, aztán ha újranéztem, megbeszéljük!!!


Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 24, 2013 4:44 pm

R2-D2 írta:
Niwrok! Lécci értelmezd Te is, aztán ha újranéztem, megbeszéljük!!!
Az informatikában van erre egy szállóige: "It's not a bug. It's a feature!"Smile

Érdekes felvetés, de engem a Tökéletes trükk buborékos magyarázatára emlékeztet Smile, amikor valaki észrevesz forgatási pontatlanságokat vagy érdekességeket, és ebből von le következtetéseket, mintha azok az írói/rendezői szándék részei lettek volna, miközben más, amúgy lényegi eseményeket tökéletesen figyelmen kívül hagy, mert azok nem illenek bele az ő elképzelésébe.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptyKedd Szept. 24, 2013 9:23 pm

Ma voltam Ausztriában, de nem kaptam meg a filmet... nincs offline sehol. Úgyhogy marad a netes rendelés, de az meg nem jön meg a héten. Csak jövő héten tudok rád érdemben reagálni. Sad

Egyébként a swsaga-n nagy sikere van a filmnek, ez pedig nagyban a Te érdemed is, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Én meg bőszen terjesztem mindenhol. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptySzomb. Okt. 05, 2013 2:43 pm

No, az újranézéssel sem lettem igazából okosabb. Néháyn dolgot tisztábban látok, a video is elgondolkodtatott, de annak magyarázatát én is kétkedve fogadom. Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő EmptySzomb. Okt. 05, 2013 7:39 pm

R2-D2 írta:
No, az újranézéssel sem lettem igazából okosabb. Néháyn dolgot tisztábban látok, a video is elgondolkodtatott, de annak magyarázatát én is kétkedve fogadom. Smile

Spoiler:
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Triangle kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Triangle kibeszélő   Triangle kibeszélő Empty

Vissza az elejére Go down
 
Triangle kibeszélő
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» The Strain kibeszélő
» 12 majom kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő
» Trónok harca kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: