Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 The Strain kibeszélő

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 12:53 pm

The Strain S1E10 - The Loved Ones

Miután már majdnem elhittem, hogy a The Strain még a nyolcadik epizód után fordulhat pozitív irányba, az utóbbi két rész (ezzel az élen) gyorsan visszarántott a földre. Az E10 kimondottan unalmas és pocsék lett, egyetlen egy eredménye volt: a korábban felvetődött Eph és exe közti kapcsolat rehabilitációjának lehetőségét rövidre zárta. Smile

- A kölök a zsidó boltjában (ami egyébként olyan volt, mint egy antik Media Markt) talál egy laptopot. Ami természetsen totál le van merülve. Bedugja tölteni, majd a következő snittben jelet keres a házban a feltöltött készülékkel!!! Gyors töltés volt, az biztos!!  peace
- A telefont megtalálni egy szoftverrel számomra is fura volt, pláne úgy, hogy az okos szoftver tudja, hogy az Kelly telefonja!!. És ki is írja a jobb sarokba!!  
- Önmagában az egész epizód fárasztott, a flashbackek színtiszta időhúzó jelenetek voltak. Miután eldőlt, hogy Kelly megfertőződött ( a féreg a szembe király jelenet), szerintem kár volt ennyi időt pazarolni rá. A tanórás felismerés, mármint hogy nincs ott a fél suli, valóban nettó baromság, de nekem utána Kelly vonaglása sem tetszett a városon át. Különben is: az egész annyira idióta, némelyik zombiként vonszolja magát, némelyik normálisan (öntudatosan) közlekedik. Többnyire azonban marad a paraolimpiás mozgás - tök röhejessé téve az egészet. Very Happy
- Ehhez is kapcsolódik:  már megint, Kelly simán elhajol Matt nyelve elől, míg a barátnője tátott szájjal nézi a nyakszívást... faceplam
- Én már azt sem értem, Eph miért nem mondja el a fiának, hogy anyunak annyi, de hogy ha ő valóban lát még esélyt a gyógyításra, az iszonyat gáz lesz. Csak nehogy majd legyen olyan, hogy Kelly hazatér, Eph meg gyógyítgatja.  No
- Szenillának nem mutatták az arcát!!!!!  bounce
- A hacker csaj meg Vaszilij látogatása Palmernél idegtépően ostoba jelenet volt  The Strain kibeszélő - Page 11 3603792908 - amit még megfejeltek a végén a nigger biztonsági főnök pálfordulásával. Majdnem felröhögtem... faceplam
- Az egész környezet, háttér, tabló kezd iszonyat idegesítővé és hiteltelenné válni. Ennyi idő után, ennyi támadás, sétáló halott, eltűnt hulla után a város még mindig viszonylag normális életet próbál élni. TANÍTÁS van!!!!  Az számomra nem kielégítő, hogy a háttérben néhányan bevásárlókocsival futkosnak, az egész esemény, fertőzés súlya továbbra sem érzékelhető. S még mindig úgy érzem, a kis csapatban sem fogta fel mindenki, mit is jelen ez. Szenillán kívül sem!!!  Smile
- Hol van a kommandó???? Egy akkora cliffhanger után????? Hol a zenész??? Ehh... ez mindegy is...  Rolling Eyes  

Egyetlen egy dolog tetszett: A Mester és Kelly, pontosabban a Mester terve Kellyvel. Lehet, csinál belőle egy női Eichorstot??? Milyen szép pár lennének... Wink

Niwrok írta:
.

A végéről már csak Abe tuskósága említésre méltó, aki másodpercre pontosan akkor akar a Norával egy nap alatt kiokumulált tervéről beszélni (már alig várom, hogy megtudjam, mikre jöhettek rá egy használhatatlan térképet 12 órán keresztül nézegetve), amikor Eph éppen könnyes szemmel néz Zackre...


Szerintem nem tuskó volt, én inkább úgy értelmeztem, próbálja elterelni a gyerek figyelmét a kellemetlen beszélgetésről. Arra mondjuk szerintem nem gondolt, hogy Eph nem tudja majd beismerni, hogy az asszony elment, de én Abe viselkedésésben nem tuskóságot, inkább egy suta jószándékot éreztem...

Weide írta:


Persze azért voltak előnyei a dolognak, a poszter megidézése kellőképpen fasza volt, ráadásul kaptunk gyerekhentelést is, ami nagyon-nagyon kényes téma a legtöbb filmben, sorozatban. Itt szerencsére nem.



Kaptunk? Biztos? Eph behunyt szemmel lő valahova, amit a kamera nem mutat. Ez nem Rick és a TWD vagy esetleg a BB...



Ahogy mondtam, végignézem, de én már semmit nem várok tőle. Hetente fikázni viszont jó. Már csak be kéne linkelni a kibeszélőnket valami olyan oldalra, ahol beszélnek (és istenítik) róla.  Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 3:10 pm

R2-D2 írta:


The Strain S1E10 - The Loved Ones

- Én már azt sem értem, Eph miért nem mondja el a fiának, hogy anyunak annyi, de hogy ha ő valóban lát még esélyt a gyógyításra, az iszonyat gáz lesz. Csak nehogy majd legyen olyan, hogy Kelly hazatér, Eph meg gyógyítgatja.  No


Nem hiszem, hogy ilyen lenne  Wink ; szerintem nem a gyógyításra lát esélyt, inkább arra (kb. 0,00000001%-nyit), hogy Kelly jól van. Bár Eph megtalálta a nyakláncot meg a véres zsebkendőt is, azért nem 100%-os a dolog, és amíg biztos nem lesz , addig a gyereket sem akarja stesszelni jobban. Egyik sem hülye (legalább ebben), tisztában vannak a valószínűségekkel, meg Eph arca, a könnyes szeme is elég beszédes... És hogy Abe sután jószándékú lenne... Szerintem ne akkor próbálja sürgetni a dolgokat, amikor napokig ment a tökvakarás, bármennyire is "elpazarol" tíz másodpercet Eph azzal, hogy erőt gyűjt, hogy egyáltalán bármit mondani tudjon, és amúgy sem hiszem, hogy bárki idegennek is joga lenne késleltetni bármire is hivatkozással, amikor egy apa akarja elmondani a fiának, hogy az anyja szinte biztos, hogy az utcán kóborló vámpírangolna lett.

R2-D2 írta:

- Az egész környezet, háttér, tabló kezd iszonyat idegesítővé és hiteltelenné válni. Ennyi idő után, ennyi támadás, sétáló halott, eltűnt hulla után a város még mindig viszonylag normális életet próbál élni. TANÍTÁS van!!!!  Az számomra nem kielégítő, hogy a háttérben néhányan bevásárlókocsival futkosnak, az egész esemény, fertőzés súlya továbbra sem érzékelhető.


"...kezd..."?!  lol2  lol2  lol2  Erről írtam az "epilógusban", de ez nem "kezd" ilyen lenni, hanem kb. a második résztől folyamatosan és látványosan szánalmas, hogy a szereplők és a világ lakói SEMMIT nem fognak fel a környezetükben zajló eseményekből, és a környezet sem látszik reagálni az eseményekre! Most, a tizedik részben jutnak el oda, hogy legalább mutatnak egy pár fosztogatót, meg bejátszanak aláfestésnek egy pár rádióadást, amik utalnak rá, hogy talán-esetleg valami qrvára nincs rendben, miközben három napja egy csápos boncmester gyilkolászott a Times Square-en! És akkor olyanon akadjak fenn, hogy nem tudnak elszámolni 200 hulla rokonaival, egy zenésszel, meg hogy felgyullad egy fészer, miközben egy csáposokkal teli felrobbant benzinkút és egy csáposokkal teli felborult rabszállító sem érdekel senkit?!

fuck off

És persze, próbálják a szőnyeg alá söpörni mindennek a faszságát azzal, hogy alig mutatnak külső helyszíneket és tömegjeleneteket, de csak még látványosabbá teszik ezt akkor, amikor Kelly iskolájában "normál" ügymenet van, amikor Vas és Dutch fennakadás nélkül autókáznak a városban, amikor a hidak még nem dugultak be a pánikoló tömegektől... és a sor gyakorlatilag a végtelenségig folytatható! És ami a legsúlyosabb, a legpofátlanabb hülyeség: senki nem pletykál semmiről!! Mert legyen lassú a net, akadozzon a telefon... de hogy az emberek alapvető pletykálási hajlama nem létezik, olyan nincs!

fuck off

R2-D2 írta:

Weide írta:
...ráadásul kaptunk gyerekhentelést is, ami nagyon-nagyon kényes téma a legtöbb filmben, sorozatban. Itt szerencsére nem.

Kaptunk? Biztos? Eph behunyt szemmel lő valahova, amit a kamera nem mutat. Ez nem Rick és a TWD vagy esetleg a BB...


Kaptunk Smile . Weide szerintem nem a lövésre gondolt (nekem legalábbis nem a lövés ugrott be erről a mondatáról), hanem az, hogy premier plánban mutatják, ahogy Kelly a gyerek nyakába harap, kiszívja, és utána a kvázi-élettelen test a padlóra zuhan. Már volt ugye zombigyerek az átváltozott kiscsajjal, meg ott volt annak a lefejezése is, de ez azért még így is brutálabbnak tűnt... nekem.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 7:49 pm

Niwrok írta:
Pedig jepp Smile . Nekem ugyan nincs okostelóm, de tudtommal tucatnyi olyan applikáció van, amivel az előre eltárolt telefonok a GPS segítségével megkereshetők. Ráadásul az iCloud, ahova a srác belép, arra szolgál, hogy összehangolja a különböző eszközök közötti adatforgalmat, úgyhogy én nem tartom lehetetlennek megtalálni vele a telót. A wi-fi az persze, nem valószínű, de végülis csak lelassult a net, nem teljesen megdöglött, és ha Abe boltja forgalmas helyen van, csak nem elképzelhetetlen, hogy van a közelben egy netkávézó...  

Akkor úgy mondom, hogy ugye az lenne Dutch munkájának célja, hogy blokkolja a kommunikációt és az információ áramlását. Szerinte ez sikerült is. Ehhez képest, ha egy 8 éves hülye kölök képes információt nyerni és bemérni az anyja mobilját, ezzel akár kommunikálni is, akkor teszem azt egy mobilszolgáltató, internetes hálózatot biztosító cégnek, ami tele van profi programozókkal meg IT-sokkal, hogy nem sikerült még helyreállítani a saját rendszerüket? Engem ez zavar...na, ha mindettől függetlenül az élet nem úgy folyna tovább New Yorkban, ahogy azt R2 is írta, mintha misem történt volna. Persze, lehet ez már csak szőrszálhasogatás, de az eddigi bullshit-ek után ezt már csak hab a tortán.

Idézet :
Weide szerintem nem a lövésre gondolt (nekem legalábbis nem a lövés ugrott be erről a mondatáról), hanem az, hogy premier plánban mutatják, ahogy Kelly a gyerek nyakába harap, kiszívja, és utána a kvázi-élettelen test a padlóra zuhan. Már volt ugye zombigyerek az átváltozott kiscsajjal, meg ott volt annak a lefejezése is, de ez azért még így is brutálabbnak tűnt... nekem.

Pontosan. Nem az kell nekem, hogy premier plánba mutassák, hogyan loccsan ki a kisfiú agyveleje, hanem hogy egyáltalán képesek meglépni azt, hogy gyermeket változtatnak át, tesznek egy szörnnyé, majd ölnek meg. Ez általában tabu szokott lenni, és ez számomra pozitívum, hogy be merik vállalni. A francia kiscsaj esetében is ugyanez áll fent.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 8:26 pm

The Strain S1E10 - The Loved Ones

Niwrok írta:


És hogy Abe sután jószándékú lenne... Szerintem ne akkor próbálja sürgetni a dolgokat, amikor napokig ment a tökvakarás, bármennyire is "elpazarol" tíz másodpercet Eph azzal, hogy erőt gyűjt, hogy egyáltalán bármit mondani tudjon, és amúgy sem hiszem, hogy bárki idegennek is joga lenne késleltetni bármire is hivatkozással, amikor egy apa akarja elmondani a fiának, hogy az anyja szinte biztos, hogy az utcán kóborló vámpírangolna lett.

Vámpírangolna... taps

Oké, az öregnek nincs jó érzéke a megszólaláshoz, de hogy feltételezhetsz egy zsidóról olyat, hogy paraszt lenne??? Ez már antimittudoménmicsoda.... tongue

Niwrok írta:


"...kezd..."?!  lol2  lol2  lol2  Erről írtam az "epilógusban", de ez nem "kezd" ilyen lenni, hanem kb. a második résztől folyamatosan és látványosan szánalmas, hogy a szereplők és a világ lakói SEMMIT nem fognak fel a környezetükben zajló eseményekből, és a környezet sem látszik reagálni az eseményekre! Most, a tizedik részben jutnak el oda, hogy legalább mutatnak egy pár fosztogatót, meg bejátszanak aláfestésnek egy pár rádióadást, amik utalnak rá, hogy talán-esetleg valami qrvára nincs rendben, miközben három napja egy csápos boncmester gyilkolászott a Times Square-en! És akkor olyanon akadjak fenn, hogy nem tudnak elszámolni 200 hulla rokonaival, egy zenésszel, meg hogy felgyullad egy fészer, miközben egy csáposokkal teli felrobbant benzinkút és egy csáposokkal teli felborult rabszállító sem érdekel senkit?!

fuck off

És persze, próbálják a szőnyeg alá söpörni mindennek a faszságát azzal, hogy alig mutatnak külső helyszíneket és tömegjeleneteket, de csak még látványosabbá teszik ezt akkor, amikor Kelly iskolájában "normál" ügymenet van, amikor Vas és Dutch fennakadás nélkül autókáznak a városban, amikor a hidak még nem dugultak be a pánikoló tömegektől... és a sor gyakorlatilag a végtelenségig folytatható! És ami a legsúlyosabb, a legpofátlanabb hülyeség: senki nem pletykál semmiről!! Mert legyen lassú a net, akadozzon a telefon... de hogy az emberek alapvető pletykálási hajlama nem létezik, olyan nincs!

fuck off


Ez egy tökéletes összefoglaló az egész Strainről. De kitartás, már csak három rész!!!

Aztán az is lehet, jövőre meg alig várjuk majd, hogy elkezdődjön.. yeah


Niwrok írta:


Kaptunk Smile . Weide szerintem nem a lövésre gondolt (nekem legalábbis nem a lövés ugrott be erről a mondatáról), hanem az, hogy premier plánban mutatják, ahogy Kelly a gyerek nyakába harap, kiszívja, és utána a kvázi-élettelen test a padlóra zuhan. Már volt ugye zombigyerek az átváltozott kiscsajjal, meg ott volt annak a lefejezése is, de ez azért még így is brutálabbnak tűnt... nekem.

Weide írta:


Pontosan. Nem az kell nekem, hogy premier plánba mutassák, hogyan loccsan ki a kisfiú agyveleje, hanem hogy egyáltalán képesek meglépni azt, hogy gyermeket változtatnak át, tesznek egy szörnnyé, majd ölnek meg. Ez általában tabu szokott lenni, és ez számomra pozitívum, hogy be merik vállalni. A francia kiscsaj esetében is ugyanez áll fent.

Oké, meggyőztetek. Wink Mindazonáltal számomra totál természetes volt a gyerek halála, átváltozása, fel sem tűnt, hogy ennek megrázónak kellett volna lennie. A TWD nyitánya durvább volt, ott a semmiből jött a jelenet. A Breaking Badről meg ne is beszéljünk...
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 8:45 pm

Niwrok amiket írtál, hogy mekkora f@szságok vannak arra, csak úgy tudok reagálni(azon kivül, hogy igazad van), hogy a Men In Black 2-ben mondták, hogy maguk New Yorkiak nem vesznek észre semmit, semmi különleges történést!

Eph exét az is minősiti, hogy nem is veszi észre, hogy mennyien is vannak a teremben! Kérdés, hogy a tanáriban is ennyivel kevesebben lehetnének, mert sztem még azt se vette észre! Aztán lehet, hogy rosszul láttam, de hova is ment melyik iskolába a fiáért? Csak mert mintha ugyan az az iskola lenne ahol Ő is tanit! Szóval neki is vagy 10 órába vagy mennyibe jut eszébe, hogy a gyerekért elkéne menni? És most az nem érdekel, hogy pár óra kimaradt neki, hisz amikor kiment a suliból már akkor a gyerekéért kellett volna mennie! + (És ez még mindig régi sérelemféleség) Ha a volt férjed aki egy megbecsült egészségügyi szervet sokra tartott kollégája azt mondja, hogy menj el ebből a városból és vidd el Zack-et is(érted aki Eph a legjobban szeret!) Akkor az azt jelenti, hogy majd 4-5 nap múlva jutsz el arra a pontra, most elmegyek! De akkor se mész!

+ mi lesz azzal a Egészségügyesekkel? Vagyis még mindig nem tünik fel nekik, hogy van 1 halott kémünk és már nem is tudom mennyi ideje nem jön be dolgozni?

+Eph amúgy miért érzi, hogy Ő beszólhat másnak,hogy nem vagy a társaság tagja!

+ Ephre kellett meg arra a hülye gyerekére fecsérelni az epizód utolsó perceit miközben az öreg valamit akart mondani ha minden igaz akkor valami lehetséges tervet! Lefogadom(bár ne legyen igazam) a következő részre a készitők kur*ára elfogják felejteni, hogy az öreg akart volna valamit mondani!

+Lehet, hogy már ezeket a beszélő vámpir-zombikat is elfelejtették!
Amúgy tényleg a repülőről végül is ki volt választva a 4 ember, de még mindig nem tudjuk, hogy mi a f@szért is!
R2 amikor írsz Szenilláról én mindig röhögök valahogy mindig képes vagy észre venni a lényeget!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 8:53 pm

Mr. White írta:
Ephre kellett meg arra a hülye gyerekére fecsérelni az epizód utolsó perceit miközben az öreg valamit akart mondani ha minden igaz akkor valami lehetséges tervet! Lefogadom(bár ne legyen igazam) a következő részre a készitők kur*ára elfogják felejteni, hogy az öreg akart volna valamit mondani!

Very Happy Very Happy

Amúgy szerintem Kelly másik suliba ment. Bár igazából lényegtelen.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 10:35 pm

-
The Strain S1E10 - The Loved Ones

Weide írta:

Akkor úgy mondom, hogy ugye az lenne Dutch munkájának célja, hogy blokkolja a kommunikációt és az információ áramlását. Szerinte ez sikerült is. Ehhez képest, ha egy 8 éves hülye kölök képes információt nyerni és bemérni az anyja mobilját, ezzel akár kommunikálni is, akkor teszem azt egy mobilszolgáltató, internetes hálózatot biztosító cégnek, ami tele van profi programozókkal meg IT-sokkal, hogy nem sikerült még helyreállítani a saját rendszerüket?


Nekem ez azért nem volt probléma, mert úgy emlékszem, Dutchnak csak lassítani kellett a netet, nem blokkolni; egészen pontosan túlterhelte, teleszemetelte, és ezzel eldugította. A gyerek azért képes információt nyerni, mert megpróbálja (ellentétben ugye Dutch-csal, akinek ez a foglalkozása lenne, de aki a laptopján hordhatta a mesterséges intelligenciáját, mert amióta tudja, hogy ellopták tőle, azóta hülyébb, mint Nora), de ezt lehetővé éppen azok a programozók, IT-sok tették, akiket te is emlegettél. A gyerek csak használta azt a hálózatmaradékot, amit valaki más megjavított.


R2-D2 írta:

Vámpírangolna...

Aztán az is lehet, jövőre meg alig várjuk majd, hogy elkezdődjön..


Már vagy két hónapja így (is) hívom a fertőzötteket Smile ...

Feledékeny vagyok, de nem ennyire No ...


Mr. White írta:

Amúgy tényleg a repülőről végül is ki volt választva a 4 ember, de még mindig nem tudjuk, hogy mi a f@szért is!


De, Abe vagy négy-öt résszel ezelőtt egy mondatban megerősítette azt, amit amúgy is gondoltunk, vagyis, hogy a 4 "túlélő" elterelésnek kellett, mert senkit nem érdekel, mi lesz 196 hullával, ha van négy, aki életben maradt. Persze akkor ő még nem tudhatta, hogy a 4 túlélő sem érdekel majd senkit, de ez egy ilyen sorozat...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptySzer. Szept. 17, 2014 10:36 pm

Mr. White írta:

R2 amikor írsz Szenilláról én mindig röhögök valahogy mindig képes vagy észre venni a lényeget!

Hát mert fontos!!! Smile

Egyébként ott a széken háttal ülve olyan volt, mint Bates anyja a Psychoban... Laughing

Meg még arra is gondoltam, hogy azért nem mutatják szemből, mert már ő is zombi, csak közben Abe beleszeretett és nem ölte meg... vagy már levágta a fejét és szépen visszatette a helyére. scratch

Mindegy, majd meg kell nézni, honnan hoznak szendvicset, ha tényleg nem főz az öreglány. Question
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 11:22 am

Niwrok írta:
-
The Strain S1E10 - The Loved Ones

Weide írta:

Akkor úgy mondom, hogy ugye az lenne Dutch munkájának célja, hogy blokkolja a kommunikációt és az információ áramlását. Szerinte ez sikerült is. Ehhez képest, ha egy 8 éves hülye kölök képes információt nyerni és bemérni az anyja mobilját, ezzel akár kommunikálni is, akkor teszem azt egy mobilszolgáltató, internetes hálózatot biztosító cégnek, ami tele van profi programozókkal meg IT-sokkal, hogy nem sikerült még helyreállítani a saját rendszerüket?


Nekem ez azért nem volt probléma, mert úgy emlékszem, Dutchnak csak lassítani kellett a netet, nem blokkolni; egészen pontosan túlterhelte, teleszemetelte, és ezzel eldugította. A gyerek azért képes információt nyerni, mert megpróbálja (ellentétben ugye Dutch-csal, akinek ez a foglalkozása lenne, de aki a laptopján hordhatta a mesterséges intelligenciáját, mert amióta tudja, hogy ellopták tőle, azóta hülyébb, mint Nora), de ezt lehetővé éppen azok a programozók, IT-sok tették, akiket te is emlegettél. A gyerek csak használta azt a hálózatmaradékot, amit valaki más megjavított.

Rendben, ez így elfogadható magyarázat. Smile

R2-D2 írta:
Mindegy, majd meg kell nézni, honnan hoznak szendvicset, ha tényleg nem főz az öreglány.

A Nyúlszáj Kommandó után úgy érzem, köreinkben ez lett a második legfontosabb cliffhanger és kérdés a sorozatban. Very Happy

Idézet :
Aztán az is lehet, jövőre meg alig várjuk majd, hogy elkezdődjön..

Én teljesen rápörögtem erre a heti kibeszélős szapulásra, olyanokat röhögök a kommenteken. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 8:43 pm

Niwrok írta:


Nekem ez azért nem volt probléma, mert úgy emlékszem, Dutchnak csak lassítani kellett a netet, nem blokkolni; egészen pontosan túlterhelte, teleszemetelte, és ezzel eldugította. A gyerek azért képes információt nyerni, mert megpróbálja (ellentétben ugye Dutch-csal, akinek ez a foglalkozása lenne, de aki a laptopján hordhatta a mesterséges intelligenciáját, mert amióta tudja, hogy ellopták tőle, azóta hülyébb, mint Nora), de ezt lehetővé éppen azok a programozók, IT-sok tették, akiket te is emlegettél. A gyerek csak használta azt a hálózatmaradékot, amit valaki más megjavított.

->Ez engem is érdekelt, hogy adott egy hacker csaj aki kurvára ért a gépekhez nem igaz, hogy abból az Ókori Média Márktban nem tudott volna összerakni valami gépet! Hisz a Függetlenség napjában is Morze jelekkel továbbították az infokat! És az meg már mikor volt! Mielőtt írnátok tudom, hogy a Morzével nem lehet internetezni!
Weide írta:

R2-D2 írta:
Mindegy, majd meg kell nézni, honnan hoznak szendvicset, ha tényleg nem főz az öreglány.

A Nyúlszáj Kommandó után úgy érzem, köreinkben ez lett a második legfontosabb cliffhanger és kérdés a sorozatban. Very Happy
->Most már tudni szeretném, hogy mit tud főzni! Esetleg egy Főzőműsorban le is adhatnák amit abban a bunkiban vennének fel! Amúgy még jó,hogy érdekel minket Szenilla hisz benne még lehet találni potenciált, hogy egy izgalmas karakter legyen! Gondolj bele amikor megismerkedtünk vele csak tőmondatokban beszélt és majdnem kinyitotta az fbi-nak az ajtót, de azóta Ő 180 %-os fordulatot vett. Ellentétben a lányával. Lehet, hogy majd neki fog eszébe jutni a Végső terv?

Weide írta:

Én teljesen rápörögtem erre a heti kibeszélős szapulásra, olyanokat röhögök a kommenteken. Very Happy

Nem vagy egyedül!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 8:51 pm

Mr. White írta:
Lehet, hogy majd neki fog eszébe jutni a Végső terv?


Aztán el is felejti gyorsan. Talán valakinél lesz egy diktafon, hogy felvegye... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:20 pm

Mr. White írta:

Amúgy még jó,hogy érdekel minket Szenilla hisz benne még lehet találni potenciált, hogy egy izgalmas karakter legyen! Gondolj bele amikor megismerkedtünk vele csak tőmondatokban beszélt és majdnem kinyitotta az fbi-nak az ajtót, de azóta Ő 180 %-os fordulatot vett. Ellentétben a lányával.


Noránál is megvolt a 180°, sajnos Neutral ...

Valahogy olyan rejtélyesség sugárzik Szenillából, nem Smile ? Gyakorlatilag az ő múltja még teljesen homályban maradt, és szerintem szépen építi a sorozat a feszültséget, hogy nem csak mi lepődnénk meg a múltja felszínre kerülő részletein, hanem ő maga is. Új színt, ún. jellemfejlődést is hozhatnának magukkal a titkok, amik az amnézia mögött megbújnak.

Még a végén főzne...
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyHétf. Szept. 22, 2014 6:29 pm

The Third Rail

Srácok, ezt nem fogjátok elhinni! Tudjátok, melyik jelenetet rakták be az epizód eleji emlékeztető részébe? Amikor Gus anyja nem vitte le a szemetet! Very Happy Bazmeg, akkor sem volt semmi értelme, és most sem! Erre minek emlékeztettek? Nem az, hogy bevágták volna, mikor Gus hazamegy megölelgetni az anyját, vagy mikor mondja neki, mennyire szereti, vagy mit tudom én. Nem, itt arra kellett emlékeznünk, hogy anno nem volt képes levinni a szemetet. Very Happy
Amúgy baromi jól szórakoztam most ezen a részen, kb. minden jelenetben találtam valami vicceset. De nem azt a Strain-féle szánalmasan vicces ökörségeket, hanem tényleg mókás dolgokat. Persze azért az előbbiből is volt pár. Pl. mikor a mexikói zombivámpír lefagyva nézi a tévén a focimeccset. Vagy mikor Gus anyja a szekrényben sziesztázik. Vagy mikor irritáló illegális határátlépő barátunk élvezettel nyakazza le azt a mocskos, aljas, gerinctelen főbérlőt, aki az anyjával akarta levitetni a szemetet. Érzitek ezt a kompozíciót, hogy megágyaztak neki már x résszel ezelőtt. Very Happy
De voltak még jó dolgok. Pl. ahogy Szenilla rászállt a kis buzeráns homárfejűre a zálogház alagsorában. Vagy ahogy Vaszilij és Eph baszogatják egymást, most (is) kurva jó szövegekkel operáltak, valahogy a csapatdinamika is egyre élvezetesebbé válik. Ahogy az öreg Abe nyomja a szövegeit, és ahogy megnyilvánul, ő amúgy leszarja az egész csapatot, inkább maximálisan a bosszújára szomjazik, és nem fél feláldozni senkit, hogy kinyiffantsa a Mestert. Ez jó, ebből még lehet majd valami érdekes dilemma-helyzet, remélem élnek vele. Az ukrán még mindig hatalmas forma, de amúgy Eph érzelmi befolyásolhatósága is érdekes volt, valahogy nem gondoltam ennyire ostobának és naivnak ezt a karaktert. Nora sem idegesít engem annyira, szóval ilyen téren jól össze volt rakva a rész.
Meg végre meg tudták mutatni, hogy azért szépen lassan, de csak kitört a káosz New York utcáin. Betört kirakatok, kifosztott boltok, frissen lopott plazmatévékkel rohangáló homoki niggerek az utakon, szignált kereső kétségbeesett néger hölgyek... igen, ez az a káosz, amire mindannyian vártunk.
Persze Zach azért megint csak sikeresen felbaszott. Miután sikeresen teljesítette az első mellékküldetését, amit Szenillától kapott, a kapott XP-n felbuzdulva előveszi level 1-es tőröcskéjét és kurva szánalmasan elkezdi döfködni a levegőt, hogy ő akkor ezentúl majd kemény lesz, és szembeszáll az ellennel, nem fog elmenekülni, vagy másra bízni a piszkos munkát. Aha, azt majd megnézem...
Ja igen, bár kapunk megint kicsit-sem-ijesztő Mestert, azért azok a részek jók voltak. Pl. a szűk nyílásban való szorult helyzet és menekülés, vagy éppen Abe agressziója, ahogy szétveri mestermunkáját, illetve a végső, nagy felfedezés. Ezek úgy ott voltak a szeren, a Strain jobb pillanatai közé tartoztak. Sok még a hiányosság, a sztori még mindig döcög, de legalább már tudok röhögni a tényleg vicces jeleneteken, és azért történt konkrét konfrontáció is. Meg azért hullottak a vámpírfejek, fröccsent a fehér vér, égett a sápadt bőr. Szóval ez is a jobbak közé tartozott. 7/10

Az milyen aranyos volt már, mikor a vámpírzombi rácsászkált a sínekre. Laughing
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyHétf. Szept. 22, 2014 10:17 pm

.
The Strain S01E11

Tényleg a jobb részek között volt ez is, amivel kicsit sikerült keverni a 8. rész "B" kategóriás hentelését a 10. rész drámázásával, és a muszájmegoldásokat leszámítva jól működött majdnem minden.

- Az egy napnyi rejtélyes kóválygás után (ugyanis addigra másfél nap eltelt a rabszállítós szökés óta) Gus hazaér, de már csak azért, hogy megtudja, ő is feliratkozhat Abe és Vas mellé a "nincs mit vesztenem"-listára, és rövid pakolás és búcsúzás után le is lép. Nekem tetszett ez a rész, főleg a bosszú a főbérlőn, és igen, a beszólásért még a szemetelős-lakbérezős tökölést is el tudom valamennyire nézni Smile (most már csak az azt követő autólopásra és kéne a sorozatba írni valami enyhítő körülményt).
- Nem tudom, honnan jött, hogy azok, akik "tegnap" még arra is képtelenek voltak, hogy egy laptopot összemadzagoljanak a netezéshez és a metrótérkép frissítéséhez, "ma" stroboszkópos UV-bombákat csinálnak, de tetszett. Ahogy az is örvendetes, hogy a "tegnapi" "sasszézzunk be Palmerhez" után egy relatíve normális ötlet, hogy a frissen verbuvált csapat kiránduljon egyet a metró- és csatornaalagutakban, ahol elvileg a Mester tanyázik. Remélem, maradandó lesz ez a frissen felfedezett leleményesség, mert így mégiscsak több hajszálam marad az évad végére taps ! Külön öröm, hogy Eph is felzárkózott Vas mögé a savazós beszólások osztogatásába, a kakaskodásuk az epizód csúcsa, de persze ebben még mindig az ukrán a király, az "Eau de Strigoi"-t szabadalmaztatni kéne  Very Happy !
- Aki ezúttal kis csalódást okozott, az Zack volt. Már eleve unalmas, hogy Szenilla nikotinfüggősége megint olyan dolog, amit a semmiből rángattak elő, de még ennél is rosszabb, hogy az amúgy értelmes kölyköt is be tudja hülyíteni vele. Ahelyett, hogy rávezetné, amúgy Bendegúzosan a "büdös banyát", bagózás helyett inkább főznie kéne valamit (pedig amúgy hogy aggódik a nagyi egészségéért), mégse üreskedjen céltalanul az a fazék a tűzhelyen, inkább kimegy a még mindig gyér (de észrevehetően fokozódó) káoszba, hogy cigit kajtasson neki  faceplam . Azt, hogy az egész jelenetnek csak annyi az értelme, hogy Zack összefusson Gusszal, csak részben menti, hogy a zombiapokalipszisek elengedhetetlen kellékei, a kaját és túlélőfelszerelést kereső menekülők jelenete nem rossz. Az is egy piros pont volt, hogy előre felkészültem rá, Szenilla panaszkodni kezd a mentolos cigi miatt (Zack a kiürült arany dobozos helyett zöldet vitt neki), de végül megkíméltek ettől a hülyeségtől yeah .
- Visszatérve a Csipet Csapatra: azt leszámítva, hogy ilyen akadálytalanul eljutni a Mesterhez elég nevetséges volt, hogy az efféle jelenetek más filmekben legfeljebb töltelékek lettek volna, nem a fő témák, és hogy Duckface most Eph-et kíméli meg teljesen feleslegesen (Abe-hez hasonlóan nyilván azért, hogy majd legyen, aki megölje), az összhatás tetszett. A felbukkanó tárgyak (erről jut eszembe, most már végre Eph-nél van a kardja, amit a borítón láttunk), a vámpírzombik folyamatosan visszhangzó szörtyögése és a sokaságuk, Abe őrjöngése a kudarc után (némi bűntudattal fűszerezve, mert hát ha az életét féltve nem csinálja meg a szerkényt, akkor talán megspórolhatta volna az elmúlt 60 évet és a mostani inváziót), továbbá hogy ezúttal Duckface kinézete sem volt annyira röhejes, mind hangulatosak. Egy jelenet volt, amin felnevettem, amikor két életunt vámpírangolna mindenfajta támadó szándék nélkül Vasilij elé csoszogott (semmi nyelvnyújtogatás, semmi vonaglás), aki vicsorogva lenyakazta őket  faceplam  Smile .

7,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 22, 2014 11:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 EmptyHétf. Szept. 22, 2014 11:42 pm

Weide írta:

The Third Rail

Srácok, ezt nem fogjátok elhinni! Tudjátok, melyik jelenetet rakták be az epizód eleji emlékeztető részébe? Amikor Gus anyja nem vitte le a szemetet! Very Happy Bazmeg, akkor sem volt semmi értelme, és most sem! Erre minek emlékeztettek? Nem az, hogy bevágták volna, mikor Gus hazamegy megölelgetni az anyját, vagy mikor mondja neki, mennyire szereti, vagy mit tudom én. Nem, itt arra kellett emlékeznünk, hogy anno nem volt képes levinni a szemetet. Very Happy


A kulcsszó szerintem a főbérlő Smile . Emlékeztetni kellett a sok agyhalottat, hogy mekkora szemét, mert folyton a szemét miatt rinyált, és még a lakbért is hogy követelte, ja, és miatta Gus anyukája is szomorú lett. Hát az a minimum, ahogy megmutatják, hogy Gus nekifutásból csapja le a fejét egy tűzoltófejszével! Nem mindenkiben ragadt meg ám annyira ez a szelektívhulladékos jelenet, mint bennünk Smile !  

Weide írta:

Pl. mikor a mexikói zombivámpír lefagyva nézi a tévén a focimeccset.


Ezek a zombik állandóan néznek valamit, mint Kim Jong-Un Smile ! A francia kiscsaj is így bámulta a zenedobozt, és utálnivaló volt, ahogy ugyanilyen semmibe bámulással próbálták kelteni most a feszkót, hogy Szenilla is bezombult. Mintha a készítők elfelejtették volna, hogy ez itt nem az inverz Vaklárma, Szenilla csak stu-pid, és nem sü-ket. Mert ugye ha a kölyök kiabál, hogy hoztam cigit, akkor az a normális, hogy a nyanya tovább ül háttal, persze  faceplam ...

Weide írta:

Vagy mikor Gus anyja a szekrényben sziesztázik.


Nekem nem volt ez a része sem rossz a jelenetnek, elvégre nappal volt, és napfényben a vámpírangolnáknak a szekrényben a helye (ld. Duckface).

Weide írta:

Nora sem idegesít engem annyira, szóval ilyen téren jól össze volt rakva a rész.


Most engem sem. Úgy tűnik, stresszhelyzetben és szakmai kérdésekben még mindig penge a csaj... csak furcsa, ahogy már ő győzködi Eph-et, hogy nincs más megoldás.

Weide írta:

...igen, ez az a káosz, amire mindannyian vártunk.


Hááát, izé... részemről inkább úgy mondanám, hogy erre a káoszra vártam úgy 4-5 résszel ezelőtt, de persze, jobb későn, mint soha Wink .

Weide írta:

Persze Zach azért megint csak sikeresen felbaszott. Miután sikeresen teljesítette az első mellékküldetését, amit Szenillától kapott, a kapott XP-n felbuzdulva előveszi level 1-es tőröcskéjét és kurva szánalmasan elkezdi döfködni a levegőt, hogy ő akkor ezentúl majd kemény lesz, és szembeszáll az ellennel, nem fog elmenekülni, vagy másra bízni a piszkos munkát. Aha, azt majd megnézem...


Már láthattad is, elvégre elég szépen elegyengette Mattet, mielőtt Eph "elásta" volna Smile . Értem, hogy irritál a kölyök, és szerinted nem ilyennek kéne lennie, de ENNEK a Zacknek van vér a pucájában Razz . És ha a The Strainnek legalább annyi lenne, akkor nem Eph-et és Kelly-t eresztenék össze egy későbbi kézitusában, hanem Zacket és Kelly-t...
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





The Strain kibeszélő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
The Strain kibeszélő
Vissza az elejére 
11 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» 12 majom kibeszélő
» Triangle kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő
» Trónok harca kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: