Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 The Strain kibeszélő

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 1:09 pm

Niwrok írta:

The Strain S1E09 - The Disappeared

Csak nem lőhetünk le minden meglepetést előre Smile ! Nálam amúgy a korona Nora sértődött "De hát most húztad ki belőlem a farkad!"-nézése volt Smile .


Hehe, jó duma... Smile

Egyébként - bármennyire is nehéz néha megállni -, nem olvaslak benneteket addig, míg meg nem néztem a részt. Ez így jó, így lett megbeszélve, hogy spoilerezhetünk - csupán a képeidet néztem meg és jót röhögtem rajta... Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 9:03 pm

Amikor megláttam a Mestert, vagyis a fővámpírt, aki megalapította a vámpirlétet (De hogy is jött ez létre??), eszembe jutott Murnau filmje, ahol először lehetett látni vámpírt: a Nosferatu, az nézet ki hasonlóan, csak ez egy kicsit felturbózva 21. századiassá téve! De lehet nincs igazam a két lény kinézetének hasonlóságában, bár gondolom Del Toro látta és kedveli is a fent említett filmet.
Valamikor meg eszébe juthatott a film és gondolta ha már első vámpir akkor adjuk meg a módját, de ki tudja.

Valamint mindenkivel egyetértek amiket írtok.
->Weide a gyereket én is utálom, de asszem ezt mondtam is neked.

Sajnálom, hogy Szenilla(R2 ez a név már örök!) nem fog főzni ennyi emberre!

Nekem az tetszett amikor mondja Eph, hogy a ex feleségem pasija erre Vasilij Not anymore! Hát kegyetlen a csávó.

Remélem nem fogják elrontani azzal, hogy összehozzák a hacker csajjal.

Eph vallomása az exfeleésge barinőjéhez, hogy még mindig szereti miközben ott van Nóra mögötte akivel kieresztették a gőzt(De nem úgy mint Bennett a Kommandóban!) elmondja, hogy még mindig szereti. Bár én asszem mindenféleképpen beválalnám azt a Latinot bár lehet, hogy már nekem se főzne az anyja, de sebaj. Amúgy tényleg érdekes, hogy egy nyilvánvalóan művelt, okos nőből, hogy csináltak egy butu csajt!
Duckface-> lol!

Amúgy üzenném annak aki azt írta, hogy az öreget azért nem ölte meg anno, hogy valaki megtudja ölni őt később, hogy teljesen igaz! Egyértelmű, hogy meg kell hagyni az esélyt, hogy valaki megtudjon ölni, bár ez egy kicsit nehéz, ha a időd java részét a bunkidban töltöd.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 9:40 pm

Mr. White írta:

Remélem nem fogják elrontani azzal, hogy összehozzák a hacker csajjal.

Szerintem simán lesz egy Vaszilij/hacker csaj páros, szerintem Eph és exe újra összejön, Nora meg vagy Gussal nyomul majd, vagy bezombul. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 9:49 pm

R2-D2 írta:
Mr. White írta:

Remélem nem fogják elrontani azzal, hogy összehozzák a hacker csajjal.

Szerintem simán lesz egy Vaszilij/hacker csaj páros, szerintem Eph és exe újra összejön, Nora meg vagy Gussal nyomul majd, vagy bezombul. Smile

Abe meg összejön a kisgyerekkel, ezért aztán a csapat többi tagja összefog a Mesterrel, hogy leszámoljanak a vén pedofillal. Aztán ezalatt összemelegednek és rájönnek, hogy nem is lenne olyan rossz ez a vámpíruralom. The End.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 9:51 pm

Weide írta:


Abe meg összejön a kisgyerekkel, ezért aztán a csapat többi tagja összefog a Mesterrel, hogy leszámoljanak a vén pedofillal. Aztán ezalatt összemelegednek és rájönnek, hogy nem is lenne olyan rossz ez a vámpíruralom. The End.

Most még kiröhögsz, de a hajunkat tépjük majd, ha igazam lesz! tongue
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 9:51 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Abe meg összejön a kisgyerekkel, ezért aztán a csapat többi tagja összefog a Mesterrel, hogy leszámoljanak a vén pedofillal. Aztán ezalatt összemelegednek és rájönnek, hogy nem is lenne olyan rossz ez a vámpíruralom. The End.

Most még kiröhögsz, de a hajunkat tépjük majd, ha igazam lesz! tongue

Hát még ha nekem lesz igazam... Embarassed
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptySzer. Szept. 10, 2014 10:14 pm

Weide írta:

Abe meg összejön a kisgyerekkel, ezért aztán a csapat többi tagja összefog a Mesterrel, hogy leszámoljanak a vén pedofillal. Aztán ezalatt összemelegednek és rájönnek, hogy nem is lenne olyan rossz ez a vámpíruralom. The End.


Amilyen otthonosan üldögélt a zaci ablakában, én simán el tudok képzelni egy Abe-Szenilla viszonyt Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyCsüt. Szept. 11, 2014 7:25 pm

Niwrok írta:

Amilyen otthonosan üldögélt a zaci ablakában, én simán el tudok képzelni egy Abe-Szenilla viszonyt Smile .

Simán lehet belőle valami hisz neki azért főzött!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyVas. Szept. 14, 2014 9:29 am

.
Nem tudom elképzelni, hogy az áthallás véletlen lenne, és ez így szerintem hatalmas poén Smile :

"Az Úr megígérte az örök életet. Mi el is hozzuk neked."
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyVas. Szept. 14, 2014 10:41 am

Niwrok írta:
.
Nem tudom elképzelni, hogy az áthallás véletlen lenne, és ez így szerintem hatalmas poén Smile :

"Az Úr megígérte az örök életet. Mi el is hozzuk neked."
.
egyetért
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyHétf. Szept. 15, 2014 7:43 pm

.
The Strain S01E10

Az alcím alapján -"The Loved Ones"- várható volt, hogy az akciódúsabb szakaszok után most egy kicsit drámaibb rész következik, már csak azért is, mert hát két része levegőben lógott a kérdés: hol van Kelly? Nem mintha hatalmas űrt okozott volna számomra, ha egyszer csak Eph elé toppan, akár így, akár úgy (bár azért Matt valószínűsítette a dolgokat...), de ez ugye nem az a sorozat, ami ne tökölne a felesleges részletkérdéseken...

...és ez volt az a pillanat, amikor másodszor is elgondolkodtam, nem való ez nekem. A szeméttel és a lopott kocsival bénázó Gus villant be, amikor megjelent a felirat "32 órával korábban", mert hirtelen el nem tudtam képzelni érdektelenebbet, mint Kelly elmúlt 32 órájának történetét, főleg egy olyan éjszaka után, aminek az eseményei két epizódba fértek csak bele, és mintha nem lenne elég az a tökvakarás, amit a sorozat folyamatosan maga előtt görget, még vissza is pörgetjük a szalagot, hogy újabb, teljesen felesleges jelenetek borzolják az idegeimet... faceplam  nono ! A dögunalom és az agyhalál jeges érintését akkor éreztem meg igazán a szívem körül, amikor Kelly a táblára írás közben, egyik kollégája megjegyzésére, meglepődve nézett hátra, hogy jééééé, tényleg hiányzik a fél osztály mögülem, meg a tanáriban is alig találkoztam kollégákkal! És akkor, ott, hirtelen összefossa magát, hogy Eph talán mégsem csak a száját szellőztette, amikor a vírusról beszélt, és rohan haza...

...ahol gyakorlatilag a fuckoff-gólvonalról sikerült menteni ezt az epizódot. Nem azért, mert annyira meglepett, hogy Mattel összefutva Kellynek nem csak a csipát kéne kidörgölnie a szeméből (itt a magyarázat a jellegzetes Strain-plakátra), vagy mert annyira lekötött, ahogy Kelly is átéli azokat a jellegzetes szakaszokat, amiket a négy túlélő kapcsán megismertünk (a szerettek iránti vérszomjat vagy Duckface telepatikus suttogását)... De az, ahogy néha konkrétan belső nézetbe váltva ismerjük meg az átváltozás és a vadászat folyamatát, a sorozat kevés hatásos ötleteinek egyike lett, meglepetésemre működtek a már unásig ismert dolgok is, eleve annak drámaisága miatt, hogy mindez Kelly-vel történik. Ezzel még akár az idegesítő évad eleji felvezetés a válással meg a gyerekelhelyezéssel is megbocsáthatóvá válik, mert azok közül, akiket eddig láttunk, Kelly kötődik legszorosabban a Csipet Csapat tagjaihoz, pontosabban kettejükhöz... és nem, még Jim sem, ráadásul neki nem is volt ideje túl sokáig drámázni. Higgyétek el, engem legalább annyira meglep, mint titeket, amikor leírom: Kelly portyázása meg ahogy Eph őt keresi, és könnyes szemmel takarítja el a nyomait, nálam benne van az évad jeleneteinek felső 10%-ában... különösen azzal, ahogy utalnak arra, hogy Kelly Duckface terveiben is előkelő helyet foglal el. Elismerésre méltóan okos gondolat, hogy nem hagyja Kelly-t tucat-vámpírangonlává válni, hiszen remek adu Eph és Zack ellen.

És nem is ártanak az okos gondolatok, mert az epizód jelentős része megint jól közelíti a negatív IQ-t, így legalább átlagban kijön a The Strain megszokott ostobasági szintje:

- Bocs, Weide, de szerintem még mindig Zack az egyik legjobb szereplő, már eleve mert nem úgy viselkedik, mint akinek kioperálták a fél agyát. Fél perc alatt összerak a zaci kínálatából egy netképes laptopot, pusztán azért, hogy az anyja telefonjának nyomára bukkanjon, miközben Vasilij szomorúan sóhajtozik, hogy ej, de jó is lenne, ha nem csak ez a használhatatlan térképünk lenne a lezárt metróalagutakról, ha fel tudnánk menni a neten levő archívumba, a hacker csaj meg szomorúan rákontrázik, hogy tényleg, de jó lenne...
- Miután annyira kellemesen meglepett a gumicserés felismerésével, ezúttal duplán is Dutché a fuck off  Díj. Jó, tegye meg a Nagy Gyónást a többiek felé is, Vasilij beszólása tetszett, az enyelgésük a kocsiban is cuki, de utána AZ MI?! A "beosonás" ötlete és annak lefolytatása is annyira abszurdan ostoba, hogy a fejem fogtam tőle!! Hogy a picsába gondolhatta a szőke picsa (vagy a forgatókönyvíró), hogy "álruhában" (egy darab rovarirtós overall) bemegy egy olyan épületbe, ahol őt hackerként már jól ismerik ?!?! Ennél már csak az lett volna rosszabb, ha tényleg bejutnak, és el kellett volna hinnem, hogy egy ilyen konspirációs vámpírfészekben nincs kamera, a biztonságiak átjáróházat üzemeltetnek, és egyébként is, bármelyik recepcióst elkápráztatja Vasilij "mosolya" és "karizmatikus" stílusa... Szóval remélem ebből is érzitek, MEKKORA nagy szar is ez a jelenet!

Még jó, hogy rögtön utána megint egy jó jelenet jön, és itt jöttem rá arra, hogy önmagában ennek a sorozatnak a jeleneteivel külön-külön nincs is akkora baj, a többségével, na de ahogy ezeket összekötik meg amilyen nyögvenyelősen felvezetik  faceplam . Mert Palmer ágyhoz kötve is simán az egyik kedvencem, dicsekvése, az örök életről szőtt, végre kimondott ábrándjai megint jók (bár mi már beszéltünk róla), és ezt még a muszáj-hűdemeglepő fordulat is legfeljebb csak megkeserítette egy kicsit.

A végéről már csak Abe tuskósága említésre méltó, aki másodpercre pontosan akkor akar a Norával egy nap alatt kiokumulált tervéről beszélni (már alig várom, hogy megtudjam, mikre jöhettek rá egy használhatatlan térképet 12 órán keresztül nézegetve), amikor Eph éppen könnyes szemmel néz Zackre...

Az elején simán 5 alá akartam menni, de összességében 7/10 lett.


U.i.: Ja, igen, még kimaradt egy kérdés: szerintetek mitől lett poros Kelly kocsija egy nap alatt? Amikor Kelly kibotorkál belőle, a légy is seggen csúszik a fényezésén, Eph meg már egy hótt retkes kocsiban keresi az exneje nyomait...
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyHétf. Szept. 15, 2014 10:19 pm

The Loved Ones

Hát igen, már a címből is sejthető volt, hogy ez nem egy hentelős rész lesz. Sajnos viszont a drámai- és egyéb fordulatok nem voltak elegendőek ahhoz, hogy ez egy jó rész legyen, akár a sorozat berkein belül is.
Mivel nincs így is épp elég idióta picsa a kis csapatban, Eph elmegy, hogy összeszedje az exét, ami amúgy logikus lépés is lenne, de cserébe végül is nem jut semmi érdemi dologra ezzel kapcsolatban, másrészt unalmas és felesleges flashback-ek képében megtudhatjuk, mi is történt Kelly-vel.
Szerintem az egész jobban működött volna, ha mindez csak utólag derül ki.
Spoiler:
Így egy értékes és váratlan fordulatot léphettek volna meg egy későbbi epizódban, de ezt most kb. előre elspoilerezték nekünk. Ráadásul szerintem abszolút nem is volt annyira izgalmas az, ami az ex-szel történt. Mármint maga a folyamat.
Persze azért voltak előnyei a dolognak, a poszter megidézése kellőképpen fasza volt, ráadásul kaptunk gyerekhentelést is, ami nagyon-nagyon kényes téma a legtöbb filmben, sorozatban. Itt szerencsére nem.
Ez nagyjából kiteszi az epizód 30 percét, a maradék 15-ben pedig Dutch és Vaszilij párosát nézhetjük, ami most szerintem sem sikerült jóra. Az ukrán nagy terve egy vicc, a kis csipkelődésük nem volt humoros, egyedül a Palmer-rel folytatott beszélgetés vitt egy kis színt az egészbe, de újat ez sem hozott. Az viszont érdekes lehet, hogy Dutch a kiválása után hogyan és mi módon fog még bekavarni, és egyáltalán kinek? Nagy rá az esély, hogy a kis csoportnak, illetve valami elbaszott szerelmi szálra is számítani lehet Vaszilij-jel, de ez már a jövő zenéje. Ilyen téren azért érdekel, hogyan tovább.
Összességében szerintem egy unalmas és döntő részében felesleges rész volt, elrontott drámázással, kevés jó beszólással és valahogy hiányzott is belőle a jól megszokott ostoba/groteszk Strain-feeling.
5/10

Niwrok írta:
amikor Kelly a táblára írás közben, egyik kollégája megjegyzésére, meglepődve nézett hátra, hogy jééééé, tényleg hiányzik a fél osztály mögülem, meg a tanáriban is alig találkoztam kollégákkal!

Ráadásul úgy pattan le, hogy el sem köszön a kis kenyérpusztítóktól, esetleg mondhatná nekik, hogy akkor elmarad az óra, vagy valami... Kellemetlen egy némber.

Idézet :
ahogy néha konkrétan belső nézetbe váltva ismerjük meg az átváltozás és a vadászat folyamatát, a sorozat kevés hatásos ötleteinek egyike lett

Maga az ötlet valóban nem volt rossz, de szerintem sok újdonságot és izgalmat nem hozott, másrészt, mint írtam, szerintem ezt az egész 'megtudjuk-mi-történt-Kellyvel' dolgot kicsit elsiették.

Idézet :
Bocs, Weide, de szerintem még mindig Zack az egyik legjobb szereplő, már eleve mert nem úgy viselkedik, mint akinek kioperálták a fél agyát. Fél perc alatt összerak a zaci kínálatából egy netképes laptopot, pusztán azért, hogy az anyja telefonjának nyomára bukkanjon

Mint szereplő, csak minimálisan van vele bajom -pont, mint a legtöbb Strain szereplővel-, de mint színész, ez a gyerek egyszerűen pocsék. Annyira rosszul, mesterkélten és hiteltelenül, közben okoskodva meg szépen, ügyesen, lassan artikulálva beszél, hogy egyszerűen szétbasz az ideg, ha pár percnél tovább kell néznem. De maga az egész telefon-megkeresős dolog is baromság szerintem. Nem hiszem, hogy pont sikerült találnia egy free wi-fi spot-ot, és ha mégis, maga a program mi már? Tuti, ha beírom, hogy John Smith rögtön kidobja majd utcára pontosan, hol van annak a konkrét személynek a mobilja, akire amúgy gondoltam. Aha. Nope.

Idézet :
A végéről már csak Abe tuskósága említésre méltó

Nagy forma az öreg! Laughing

- Amúgy ez, hogy a néger bodyguard menekülni hagyta a duót... számomra inkább ez vet fel kérdéseket, nem a poros kocsi (ami amúgy nekem is feltűnt). Miért, ha tudja, hogy előbb-utóbb úgyis konfrontálódni fognak a munkaadójával, és akkor besül, hogy szarul teljesíti a feladatát. Ha pedig nem ért egyet az öreg eszméivel, akkor segítőkészebb is lehetett volna akár, hogy belső infókkal, egyebekkel támogassa őket. Ebből viszont így egyértelmű, hogy lesz majd egy végső, szorult helyzet, amikor a néger amolyan darth vaderesen az utolsó pillanatban fellázad a mestere ellen, hogy megmentse a kis csapat pár emberét, megfogja Palmer vézna testét és belebassza a Halálcsillag reaktorába. Ez lesz.

- Hol vannak azok a kurva kommandósok? A nyúlfogúak.

De, hogy legyen egy bónusz jó pont is; jól teszi a Mester, hogy -bár már felfedte magát- magán hagyja a csuklyát. Így még mindig kifejezetten ijesztő és félelmetes. Hiába is tudjuk, mi lapul a csuklya árnyai alatt... Razz
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyHétf. Szept. 15, 2014 11:20 pm

Weide írta:

The Loved Ones

Szerintem az egész jobban működött volna, ha mindez csak utólag derül ki. Így egy értékes és váratlan fordulatot léphettek volna meg egy későbbi epizódban, de ezt most kb. előre elspoilerezték nekünk. Ráadásul szerintem abszolút nem is volt annyira izgalmas az, ami az ex-szel történt. Mármint maga a folyamat. Összességében szerintem egy unalmas és döntő részében felesleges rész volt, elrontott drámázással, kevés jó beszólással és valahogy hiányzott is belőle a jól megszokott ostoba/groteszk Strain-feeling.

5/10


egyetért Ahogy írtam, az 5 pont alatti értékelés is simán benne van az epizódban Smile .
Viszont az addig oké, hogy megszokott az ostoba Strain-feeling, na de hogy az bárkinek hiányozzon Very Happy ?!
Meg aztán egy annál nagyobb ostobaság, mint a Nagy Terv, már erősen az egészségügyi határértékem körül lenne Smile .

Weide írta:

De maga az egész telefon-megkeresős dolog is baromság szerintem. Nem hiszem, hogy pont sikerült találnia egy free wi-fi spot-ot, és ha mégis, maga a program mi már? Tuti, ha beírom, hogy John Smith rögtön kidobja majd utcára pontosan, hol van annak a konkrét személynek a mobilja, akire amúgy gondoltam. Aha. Nope.


Pedig jepp Smile . Nekem ugyan nincs okostelóm, de tudtommal tucatnyi olyan applikáció van, amivel az előre eltárolt telefonok a GPS segítségével megkereshetők. Ráadásul az iCloud, ahova a srác belép, arra szolgál, hogy összehangolja a különböző eszközök közötti adatforgalmat, úgyhogy én nem tartom lehetetlennek megtalálni vele a telót. A wi-fi az persze, nem valószínű, de végülis csak lelassult a net, nem teljesen megdöglött, és ha Abe boltja forgalmas helyen van, csak nem elképzelhetetlen, hogy van a közelben egy netkávézó...

Weide írta:

Amúgy ez, hogy a néger bodyguard menekülni hagyta a duót... számomra inkább ez vet fel kérdéseket. Miért, ha tudja, hogy előbb-utóbb úgyis konfrontálódni fognak a munkaadójával, és akkor besül, hogy szarul teljesíti a feladatát. Ha pedig nem ért egyet az öreg eszméivel, akkor segítőkészebb is lehetett volna akár, hogy belső infókkal, egyebekkel támogassa őket. Ebből viszont így egyértelmű, hogy lesz majd egy végső, szorult helyzet, amikor a néger amolyan darth vaderesen az utolsó pillanatban fellázad a mestere ellen, hogy megmentse a kis csapat pár emberét, megfogja Palmer vézna testét és belebassza a Halálcsillag reaktorába. Ez lesz.


Tulajdonképpen örülnék, ha tényleg így lenne, mert ez azt jelentené, hogy előre terveznek az írók, és nem csak ötletszerűen csinálják a baromságokat. Nevetséges, hogy eddig a testőr kettőt nem szólt, csak annyit, hogy "Igen, Uram!", erre most előadja a nagy meghasonlót, csak hogy Dutch és Vasilij ne egy golyóval a tarkójában végezze, akik eleve azért mentek oda, hogy Palmer elmondhassa a nagymonológját, ami a történet ezen pontján keveseknek szolgálhatott meglepetésül... vagyis nem történt más, mint ostoba módon előre lelőttek egy használható fordulatot, és ugye nem az egyetlent ebben a részben.

Weide írta:

Az viszont érdekes lehet, hogy Dutch a kiválása után hogyan és mi módon fog még bekavarni, és egyáltalán kinek?


Dutch szerintem "valahogy" megtalálja a számítógépét, meg összegerebélyézi a csapatát, és segíteni fog az Ezüst Triónak a biztonsági rendszerrel, hogy ezúttal úgy jussanak be Palmerhez, mint azok, akiknek az IQ-ja legalább a reszelt répáét megközelíti.

Weide írta:

De, hogy legyen egy bónusz jó pont is; jól teszi a Mester, hogy -bár már felfedte magát- magán hagyja a csuklyát. Így még mindig kifejezetten ijesztő és félelmetes. Hiába is tudjuk, mi lapul a csuklya árnyai alatt... Razz


egyetért
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyKedd Szept. 16, 2014 8:05 am

Weide írta:

The Loved Ones

Mivel nincs így is épp elég idióta picsa a kis csapatban, Eph elmegy, hogy összeszedje az exét, ami amúgy logikus lépés is lenne, de cserébe végül is nem jut semmi érdemi dologra ezzel kapcsolatban...


Frissebb fejjel láttam, hogy efelett átsiklottam, pedig ez is megérdemel egy pár szót, ugyanis pár másodpercben is tökéletesen mutatja be a Strain-nel, mint jelenséggel a bajom.

Én még az életben nem láttam olyan sorozatot, ami ennyire szarna arra, hogy a környezeti dolgokat bemutassa, megmagyarázza, összekösse! Amikor Eph Kelly-t keresve hazamegy, valamelyik hangmérnök meg benyomta a fazékzörgés-effektet, hogy hú, most izgulj, mert vajon Eph bemegy-e a konyhába, és hú, ott mit talál, vagy éppen hú, mi ugrik rá az árnyékból... aztán snitt, és legközelebb Eph már Diane házába oson be, aggódóan tanácstalan ábrázattal. Minden alap nélkül beraknak egy feszültségfokozó elemet, de utána arra nem veszik a fáradtságot, hogy legalább egy rühes kóbor macskát mutassanak, vagy egy kóbor zombit, vagy hogy a huzat csörömpölt-e az edényekkel...

Örülök, hogy ti még láttok ebben annyi potenciált, hogy lehet ebből valami (ami biztosan lesz is, hiszen az utolsó két rész biztos majd csöpögni fog az izgalomtól az évad végi cliffhanger felvezetése miatt, a Nyúlkommandó is gondolom arra az időszakra időzíti majd a visszatérését...), meg hogy az idő megszépíti az emlékeiteket... de én már csak azt várom, hogy vége legyen ennek az évadnak. Én, amikor azt írom, hogy "benne van az évad jeleneteinek felső 10%-ában", akkor nem valami kimagaslót látok, hanem a jéghegy csúcsát, ami az unalom és a hülyeség tengerén úszik.
.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 EmptyKedd Szept. 16, 2014 11:42 pm

Niwrok írta:

The Loved Ones

Örülök, hogy ti még láttok ebben annyi potenciált...

Lát a rosseb. Ráér

A többit holnap. Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





The Strain kibeszélő - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő - Page 10 Empty

Vissza az elejére Go down
 
The Strain kibeszélő
Vissza az elejére 
10 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Triangle kibeszélő
» 12 majom kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő
» Trónok harca kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: