Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 43 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyVas. Szept. 14, 2014 11:55 am

Weide írta:


... egyrészt már kicsit tököm tele van a YA-filmek megállíthatatlan áradatából ... másrészt most a Mazerunner jobban érdekel, inkább majd azt vállalom be.

Pont azért kezdtem úgy, ahogy kezdtem. Smile Egyébként megyek az Útvesztőre is. Nálam mindkettő belefér - inkább Cronenberget hanyagolom (soha nem szerettem). Kb egy éve úgyis megvettem a két korai filmjét DVD-n (a Parazita meg a másik), de azóta sem volt kedvem megnézni.

Szóval igen, nekem inkább The Giver és Maze Runner. Smile
Vissza az elejére Go down
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyVas. Szept. 14, 2014 3:03 pm

R2-D2 írta:
Az emlékek őre

Tudom, hogy sokatoknak már elege van ezekből az ún. YA filmekből,
75%

Mit jelent az ún. YA filmek?
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyVas. Szept. 14, 2014 3:11 pm

tchabee írta:
R2-D2 írta:
Az emlékek őre

Tudom, hogy sokatoknak már elege van ezekből az ún. YA filmekből,
75%

Mit jelent az ún. YA filmek?

Young Adult. Alkonyat és társai.
Vissza az elejére Go down
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyVas. Szept. 14, 2014 3:26 pm

Remo írta:
tchabee írta:
R2-D2 írta:
Az emlékek őre

Tudom, hogy sokatoknak már elege van ezekből az ún. YA filmekből,
75%

Mit jelent az ún. YA filmek?

Young Adult. Alkonyat és társai.

kösz.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Az útvesztő   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:27 pm

Az útvesztő

No. Ez a mozi az ékes példája annak, hogy nem kell alapból leírni minden tiniknek szánt filmet. Az Az útvesztő ugyanis az elmúlt hónapok legkellemesebb, pozitív MOZIS csalódása volt számomra, gyakorlatilag minden rezdülése tetszett, ilyen felütést pedig még az Az éhezők viadala sem produkált nálam.

A trailer már önmagában is zseniális, mert nagyon bölcsen hallgat a mozi valódi lényegéről. Mint ahogy a cím is, bár ott inkább a magyarosítás nehézségét érzem - mindenestre simán azt hiszi a néző, hogy a film szimplán egy útvesztőből való kijutásról szól. Túl sokat én sem árulok el belőle, amit eddig is tudni lehet róla, az kedvcsinálónak pont elég: fiatalok csoportja él egy tisztáson, ahova a rejtélyes központból minden hónapban új tagot küldenek. Senki nem emlékszik a múltjára, a tisztást pedig egy titokzatos labirintus veszi körül. A fiúk persze keresik a kiutat, de mivel az Útvesztő naponta változik (akárcsak a Kocka), így meglehetősen nehéz. Az új jövevény, Thomas érkezése azonban alaposan felforgatja a kicsit már bepunnyadt csapat életét, a tűz, amit magában hordoz, elvezethet egy hatalmas változáshoz és talán a kiutat is jelentheti..

Qrva jó volt. A helyszín, a díszlet, a labirintus egyszerűen zseniális. A kis fiúcsapat belső viszonyai, a hierarchiarendszer, majd annak felborulása szintén az. Nagyon jó volt, hogy pont annyit tudunk a körülményekről, amennyit a főszereplő, a bizonytalanság ezúttal is a feszültség fenntartásának tökéletes eszköze. A fiatal színészek szintén kiválóak, néhányan már ismerősek voltak, de nagy részük friss hús. Simán lehetett velük azonosulni, izgulni értük, siratni őket – hogy aztán a film végén a meglepő fordulatok után egy új kalandra induljanak tovább. Egyes-egyedül talán a Siratókat, ezeket a skorpió szerű Grievous lényeket éreztem kicsit komikusnak, de még ezeket is sikerült kellő veszélyességgel felruházni. Önmagában az egész történet hiteles, a saját keretein belül nem fogtam a fejem a baromságaitól, s a fejemben visszhangként eszembe jutott filmcímek sem zavartak:

Spoiler:

85%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:43 pm

R2-D2 írta:

Az útvesztő

No. Ez a mozi az ékes példája annak, hogy nem kell alapból leírni minden tiniknek szánt filmet. Az Az útvesztő ugyanis az elmúlt hónapok legkellemesebb, pozitív MOZIS csalódása volt számomra, gyakorlatilag minden rezdülése tetszett, ilyen felütést pedig még az Az éhezők viadala sem produkált nálam.

85%


EZT nem írtam le Smile . És igazából az Emlékek őrzőjéhez is meghoztátok a kedvem, úgyhogy lehet, hogy jövő hét végén tartok egy YA-marathont Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:45 pm

Niwrok írta:


EZT nem írtam le Smile . És igazából az Emlékek őrzőjéhez is meghoztátok a kedvem, úgyhogy lehet, hogy jövő hét végén tartok egy YA-marathont Smile .
.

Nem tudom, az mennyire fog működni, én a helyedben egy pár nap szünetet tartanék kettő között. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:50 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

EZT nem írtam le Smile . És igazából az Emlékek őrzőjéhez is meghoztátok a kedvem, úgyhogy lehet, hogy jövő hét végén tartok egy YA-marathont Smile .


Nem tudom, az mennyire fog működni, én a helyedben egy pár nap szünetet tartanék kettő között. Wink


Persze, az ideális az lenne, de a helyi mozi nem nagyon mutatkozik hajlandónak bármelyiket is vetíteni, Pestre viszont csak mindkettőért éri meg felmenni.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 9:52 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:

85%

Na, ezek mixéből tényleg valami izgalmas és egyedi is születhet. Csak arra kell felkészülnöm -gondolom-, hogy ennek is úgy van vége, hogy igazából nincs vége, mi?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 10:36 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:

Spoiler:

85%

Na, ezek mixéből tényleg valami izgalmas és egyedi is születhet. Csak arra kell felkészülnöm -gondolom-, hogy ennek is úgy van vége, hogy igazából nincs vége, mi?

Miután könyvben van folytatása, ezért igen. Bár ez a történet azért nagyjából lezárult.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 10:44 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:

Spoiler:

85%

Na, ezek mixéből tényleg valami izgalmas és egyedi is születhet. Csak arra kell felkészülnöm -gondolom-, hogy ennek is úgy van vége, hogy igazából nincs vége, mi?

Miután könyvben van folytatása, ezért igen. Bár ez a történet azért nagyjából lezárult.

Fasza, erre gondoltam.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 11:21 pm

Ha már YA filmekről van szó én tegnap megnéztem a Csillagainkban van a hiba c. filmet és azt kell, hogy mondjam ez nagyon jó film volt. Érdemes megnézni egy R2 és egy Niwrok véleményt szívesen elolvasnék, ha még nem tettétek meg azt, hogy írtatok róla, ha igen akkor bocsi mert nem kerestem mivel amikor a film volt a moziban akkor én szinte még nem is hallottam róla.

De számomra az a film egy élmény volt. Persze nem a legvidámabb film, de azért élmény volt!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 11:23 pm

Mr. White írta:
Ha már YA filmekről van szó én tegnap megnéztem a Csillagainkban van a hiba c. filmet és azt kell, hogy mondjam ez nagyon jó film volt. Érdemes megnézni egy R2 és egy Niwrok véleményt szívesen elolvasnék, ha még nem tettétek meg azt, hogy írtatok róla, ha igen akkor bocsi mert nem kerestem mivel amikor a film volt a moziban akkor én szinte még nem is hallottam róla.

De számomra az a film egy élmény volt. Persze nem a legvidámabb film, de azért élmény volt!

Háát, ezt nem terveztem, moziban semmiképp. De majd idővel fogok róla írni biztosan. Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyKedd Szept. 23, 2014 2:19 pm

R2-D2 írta:
Az útvesztő

Jesus fuck, az utóbbi évek legjobb YA adaptációja volt, komolyan mondom, nálam még az Éhezők viadalát is simán kenterbe verte. 1-2 apróbb hibát leszámítva mondhatni, tökéletes volt, simán 9/10 ! Bővebb kritika hamarosan...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 EmptyKedd Szept. 23, 2014 3:41 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
Az útvesztő

Jesus fuck, az utóbbi évek legjobb YA adaptációja volt, komolyan mondom, nálam még az Éhezők viadalát is simán kenterbe verte. 1-2 apróbb hibát leszámítva mondhatni, tökéletes volt, simán 9/10 ! Bővebb kritika hamarosan...

Én mondtam!!! cheers

Amúgy jó hogy elmentél rá, mert az is biztosan kellett hozzá, hogy jöjjön a második rész... Smile

Maze Runner: Scorch Trials
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 32 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
32 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 43 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: