Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 44 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptyKedd Szept. 23, 2014 3:48 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:
Az útvesztő

Jesus fuck, az utóbbi évek legjobb YA adaptációja volt, komolyan mondom, nálam még az Éhezők viadalát is simán kenterbe verte. 1-2 apróbb hibát leszámítva mondhatni, tökéletes volt, simán 9/10 ! Bővebb kritika hamarosan...

Én mondtam!!! cheers

Amúgy jó hogy elmentél rá, mert az is biztosan kellett hozzá, hogy jöjjön a második rész... Smile

Maze Runner: Scorch Trials

Van egy olyan érzésem, hogy maga az útvesztő a Felperzselt Földhöz képes egy lepkefing lesz, pedig már az első próba sem volt egyszerű.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Az útvesztő   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 6:39 pm

Az útvesztő

Na, nem ragozom, a sztorit mindenki vágja nagyjából, úgyhogy emiatt nem is koptatom a billentyűzetet, csapjunk is bele a közepébe.
Az alapszituáció, bár nem újszerű, de nagyon jó, én imádom az ilyet. Amnézia, halovány emléktöredékek, egy új, ismeretlen világ, adaptáció a környezethez, kihívás, veszély. Imádom, főleg úgy, hogy nem minden a szánkba van rágva utólagosan, mikor egy addig teljesen érdektelen karakter gyorsan összefoglalja az egészet, hogy a hülye nézőnek ne kelljen megerőltetnie az agyát, hanem szépen fokozatosan, a főszereplővel együtt ismerjük meg a világot, jövünk rá a logikájára, ismerjük ki az alaphelyzetet, illetve fedezzük fel a múlt és jelen titkait. Ez akár egyemberes projekt is lehetne, de sokkal izgalmasabb, ha közben a környezet és annak "lakosai" is segítenek ebben.  Ehhez viszont jó karakterek és színészek kellenek, és komolyan mondom, bár nem vagyok oda a gyerek-/tiniszínészekért, itt mindenki kurva jó volt. Mindenki. A különböző elvek, a hierarchia, dominancia, ugyanakkor az egymásutaltság, összetartás eszméje, közben a "közös ellenséggel" való szembenézés nagyon jól ki vannak fejtve, egyik sem mesterkélt vagy éppen túljátszott. Itt el tudtam képzelni, hogy kb. én is így viselkednék egy hasonló szituációban. És nem kellenek ehhez tipikus gonosz, meg rögeszmés, meg félénk, meg bátor, meg mit tudom én milyen karakter, ehhez elég egy csapat fiatal, akik próbálnak a túlélni a ki tudja mi közepén, néha ünnepelnek, bebasznak, verekednek, gyümölcsöt ültetnek, megemlékeznek a halottakról, értitek.
Egyszóval az egész sztori, hiába úgymond össze van lopkodva máshonnan, kicsit sem mesterkélt, vagy éppen unalmas, esetleg klisés. Tud így is újszerű és izgalmas lenni. De ami a legjobban tetszett az egészben.
Spoiler:
Akkor a technikai részéről egy kicsit. Maga a labirintus nagyon durva. Egyrészt kurva jól néz ki, másrészt ahogy a szereplők fedezik fel, úgy fed fel magából egyre többet a sztori is, az útvesztő képén keresztül. Az első fél órában simán azt lehetett hinni, hogy akár a középkorban is lehetnének. Ódon kőfalak, liánok és borostyán mindenhol, por, mocsok, stb. Aztán megjelennek a groteszk, mechanikus lények. Aztán a labirintus is egyre modernebb, egyre vészjóslóbb lesz. Hatalmas, rozsdás fémlapátok, festékkel felfestett számok, valami lézeres/LED-es biztonsági zár, és hoppá, akkor ez most nem is valami fantasy? Inkább sci-fi, valami jövőbeli groteszk elme szüleménye? Természetesen úgy-ahogy ezekre választ ad a film végső felvonása, de úgy, hogy közben szájtátva bámulsz, és várod a következő filmet.
A látvány egyszóval remek, a karakterek dinamikája és viszonya konszolidáltan kellemes, nem túl harsány, nem túl klisés, nem túljátszott. A színészi játék csillagos ötös. A zene pedig (igen, ez nekem nagy szívügyem), bár nem szállít epikus témákat, de remekül illeszkedik a jelenethez. Menekülés a labirintusban, pörgős tam-tam dobok, aztán egy kis nagyzenekari a hősies jeleneteknél, itt egy kis baljós zene, itt egy pillanatnyi nyugalmat árasztó. Nem kiemelkedő, de változatos és szépen illeszkedik a mozihoz.
Még egy jó pont, hogy a végső, nagy felfedezés mellett folyamatosan képes meglepni minket a film. Nem érkezik több ellátmány? Nem tudni, melyik karakter fog elhullani legközelebb?
Spoiler:
Az egyetlen gondom az volt, hogy néha bizony vonatott volt. Több akció kellett volna bele. Nem mintha fukarkodtak volna vele, 3 remek akció-szcénát is szállítottak nekünk, csak hát ezek nem voltak túl hosszúak. Jöhetett volna még valami.
Összességében ilyen egy remek, YA-adaptáció, aminek kellett is az a 16-is karika! Tini téma felnőtteknek is, meg igazából akárkinek.
Még egy bónusz pont, hogy rengetegszer használtak rendes díszletet a CGI helyett
Spoiler:

És mindezt eredeti nyelven, 3D ránkerőszakolása nélkül!
9/10
Remélem jön majd itthon BD-n! Nagyon-nagyon remélem!

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 7:40 pm

Weide írta:
Az útvesztő

Annak mi is volt a magyar neve?

Sirató. Smile

Amúgy én mondtam... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 8:53 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Az útvesztő

Annak mi is volt a magyar neve?

Sirató. Smile

Amúgy én mondtam... Smile

Ahh, tényleg. beer
Én csak tényleg attól félek, hogy a 3D és a szinkron hiánya miatt nem fog annyit hozni a hazai moziknál, és ezért maximum egy DVD megjelenésre számíthatunk idehaza, de hátha ez is olyan -megérdemelten- jó fogadtatásban részesül, mint az Éhezők viadala.
Én pl a Végjátéknál is szentül meg voltam győződve, hogy ez nálunk valamiért sikeres, aztán koppant az állam a padlón, mikor kiderült, hogy nem jön BD-n. Vagy a Csontváros. Vagy nem tudom még hány YA filmet mutattak be a közelmúltban a mozik.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 9:00 pm

Weide írta:

Én csak tényleg attól félek, hogy a 3D és a szinkron hiánya miatt nem fog annyit hozni a hazai moziknál, és ezért maximum egy DVD megjelenésre számíthatunk idehaza, de hátha ez is olyan -megérdemelten- jó fogadtatásban részesül, mint az Éhezők viadala.
Én pl a Végjátéknál is szentül meg voltam győződve, hogy ez nálunk valamiért sikeres, aztán koppant az állam a padlón, mikor kiderült, hogy nem jön BD-n. Vagy a Csontváros. Vagy nem tudom még hány YA filmet mutattak be a közelmúltban a mozik.

Félelmed teljesen jogos... A mai trendek alapján mindenképp. Bassza a csőrömet, lehet valamikor írok egy kis szösszenetet a hazai kiadási anomáliákról: Gengszterkorzó félbehagyva, TWD és társai kanyarba sem. Rengeteg film csak DVD-n, miközben kinn MINDEN van BD-n is, fillérekért - amik hozzánk még el sem jutnak.

Te hallottál valamit az Augusztus Oklahomában-ról??? A Nebraska még csak moziban sem volt.. Mad

Az GYU bővítettről, Indy-ről pedig végképp lemondhatunk, de szerintem a Gremlinsről is, az most jön ki újra BDn kinn, de nem vagyunk rajt sehol. Tucatjával lehetne sorolni a címeket...

Ja, Útvesztő majd lesz, mondjuk 10990-ért, mert arra már az lesz a BD ára itthon.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 9:09 pm

R2-D2 írta:
Ja, Útvesztő majd lesz, mondjuk 10990-ért, mert arra már az lesz a BD ára itthon.

De akkor már legyen rajta minimum egy Dolby Atmos, vagy mi a rák... Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 9:10 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
Ja, Útvesztő majd lesz, mondjuk 10990-ért, mert arra már az lesz a BD ára itthon.

De akkor már legyen rajta minimum egy Dolby Atmos, vagy mi a rák... Very Happy

Komlett Atmosféra lesz rajt. Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Szept. 24, 2014 9:17 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:
Ja, Útvesztő majd lesz, mondjuk 10990-ért, mert arra már az lesz a BD ára itthon.

De akkor már legyen rajta minimum egy Dolby Atmos, vagy mi a rák... Very Happy

Komlett Atmosféra lesz rajt. Wink

Amúgy felőlem behozhatnák úgy is, mint a Vasember 1-et, vagy a Vasöklű férfit, csak jöjjön, mert ez a film nekem kelleni fog. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Az emlékek őre/Az útvesztő   Moziajánlók - Page 33 EmptyVas. Okt. 05, 2014 10:09 pm

.
Az emlékek őre

Simán el tudom képzelni , hogy ez a történet úgy született, hogy a stáb megnézte, csinált-e már valaki filmet a Logan futása és a Pleasantville fele-fele arányú felhasználásával, és amikor látták, hogy nem, megnyugodtak, és ők leforgatták. Ez pedig nekem két jó alapanyag: a Logan hozta magával a társadalomkritikai részt, az érzelmileg sterilizált közösség taszító ridegségét, kegyetlenségét (az ikrek sorsa brutális) és unalmas vegetálását, de hiányzott belőle a Pleasantville játékos korlátoltsága (legfeljebb a "puha tárgy" ilyen, az nagyon tetszett), viszont ez a játék a színekkel le sem tagadhatná, hogy onnan jött. És ha tiniszemmel nézem -elvégre ők a célközönség, nem a többé-kevésbé kétszer olyan idősek- akkor mindez működik is szerintem, hiszen abban a korban az ember még jellemzően ugyanúgy tanulja ezeket az érzéseket, mint ahogy Jonas teszi, ahogy egy tágabb világot is megismer, annak minden reményével és erőszakosságával együtt. Nekem már feltűnnek a hibák is, ahol a szépen megtervezett szabályrendszer gyakorlatilag csak névleg létezik, és a film bármikor beáldozza azokat egy érzelmesebb fordulat miatt... vagyis éppúgy hazudhat, mint az Őrző. És ez az, ami az időnkénti sekélyességnél, és a kétmondatos, szájbarágós tanulságnál is nagyobb, potenciális "Lopott idő"-díjat érő negatívum volt ennél az amúgy most kellemesen nézhető tini-sci-finél.

7/10


***************************

Az útvesztő

Akkor már inkább legyen az Útvesztő, ami nem akar a magától értetődő bajtársiasságon kívül semmit behozni, két mondatban sem megmondani a tutit a világról, csak a rétegenként lebomló titokhálójával és a szörnyeivel elszórakoztatni. És jól csinálja! Mi ez a lift? Honnan jön? Ki van benne? Ja, és hogy amnézia? Naná, hiszen a nézőt is bizonytalanságban kell tartani, hogy ő is együtt agyaljon, találgasson a fiatalokkal, és benne is legyen némi kétkedés, hogy melyik jobb: a szabályok által övezett rutin biztonsága, és a külső erők kegyelmére hagyatkozás, vagy a szabadság, de legalábbis a cél érdekében elszenvedett halál kockázata. A rejtélyek működnek, a szörnyek "jól" néznek ki és a folyton változó labirintus önmagában is elég érdekes alap; azt hiszem, így egyben jó bemelegítés lehet mondjuk tiniknek a Losthoz. Ami igazi bónusz, az a vége; hogy fanfárok és konfetti helyett valami egészen más várja a kijutókat, az is jó, de hogy még azon is tudott a stáb csavarni egyet... az ilyenek miatt vár folytatásokat az ember.

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptyVas. Okt. 05, 2014 10:56 pm

Niwrok írta:
.
Az emlékek őre

7/10

***************************

Az útvesztő

8,5/10


Ugye, ugye... nem minden tinifilm alapból rossz... még akkor sem, ha az Alkonyat mindent megtett a nimbusz lerombolásáért...

Ahogy nézem, majdnem grammra pontosan egyetértünk. Szerintem mindkét film sokkal többet adott, mint azt esetleg várni lehetett volna tőle - ugyanakkor én is, ahogy mindenki, egyértelműen az Az útvesztőt tartom jobbnak. Ebben nagy az egyetértés itt. egyetért

Képregényt kaptál?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptyHétf. Okt. 06, 2014 1:20 am

Niwrok írta:
.

Az útvesztő

Akkor már inkább legyen az Útvesztő, ami nem akar a magától értetődő bajtársiasságon kívül semmit behozni, két mondatban sem megmondani a tutit a világról, csak a rétegenként lebomló titokhálójával és a szörnyeivel elszórakoztatni. És jól csinálja! Mi ez a lift? Honnan jön? Ki van benne? Ja, és hogy amnézia? Naná, hiszen a nézőt is bizonytalanságban kell tartani, hogy ő is együtt agyaljon, találgasson a fiatalokkal, és benne is legyen némi kétkedés, hogy melyik jobb: a szabályok által övezett rutin biztonsága, és a külső erők kegyelmére hagyatkozás, vagy a szabadság, de legalábbis a cél érdekében elszenvedett halál kockázata. A rejtélyek működnek, a szörnyek "jól" néznek ki és a folyton változó labirintus önmagában is elég érdekes alap; azt hiszem, így egyben jó bemelegítés lehet mondjuk tiniknek a Losthoz. Ami igazi bónusz, az a vége; hogy fanfárok és konfetti helyett valami egészen más várja a kijutókat, az is jó, de hogy még azon is tudott a stáb csavarni egyet... az ilyenek miatt vár folytatásokat az ember.

8,5/10
.

Egyébként most, hogy három napig Narniában voltam, most döbbentem rá, honnan volt ismerős a Gally karakterét játszó srác, Wil Poulter ... Exclamation Ő volt az idegesítő Eustace a Narnia 3-ban...

És akkor fel is vetődik a kérdés, hog a Narnia 4-hez, az Ezüst trónhoz nem lesz-e túl öreg...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptyHétf. Okt. 06, 2014 6:34 am

R2-D2 írta:

Ugye, ugye... nem minden tinifilm alapból rossz... még akkor sem, ha az Alkonyat mindent megtett a nimbusz lerombolásáért...

Képregényt kaptál?


Nem azt mondtam, hogy rosszak, csak azt, hogy besokalltam tőlük Wink . És ebből a szempontból az Éhezők viadala és az Ender sokkal meghatározóbb volt, mint az Alkonyat (amiből amúgy is csak az elsőt és az utolsót láttam Smile )... pedig jók Smile .

Képregényt nem. Volt valami Útvesztős füzetke a pultra kirakva, de annyira nem hatott meg.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Holtodiglan   Moziajánlók - Page 33 EmptyKedd Okt. 14, 2014 11:29 pm

.
Holtodiglan

Remek hangulatú thrillernek indult ez a film, amiben ugyan csak egyetlen kérdés maradt már eleve a tizedik perctől vagy bármilyen előzetes tudástól kezdve, de közben jó karaktereket dolgoz ki, és tök jól működnek a naplóbejegyzések, a "kincskeresés" és az egyre gyarapodó gyanús jelek, a drámai feszültség, ami két embert ilyen helyzetbe juttathat... csak éppen azt az egy dolgot nem tudja elhitetni, amire a film eredetileg épül. Ennél is nagyobb baj, hogy a film második fele eltolódik az abszurd felé, így több izgalmasnak vagy feszültnek szánt jelenetet is hangos hahotával fogadott a közönség, és ha ott lett volna vége, ahol kell, és nem követi húsz percnyi teljesen felesleges túlmagyarázás a nyilvánvalóról, akkor adtam volna plusz egy-két pontot simán. Így viszont az utóíz keserű, és bár az elején még igazán élveztem a filmet, utólag csak a Csodálatos Amy fog megmaradni kellemes emlékként, az viszont akkora drámai telitalálat, ami kevés történetben akad.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Okt. 15, 2014 12:07 am

Niwrok írta:
.
Holtodiglan

7/10
.

Holnap megnézem és reflektálok. Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 EmptySzer. Okt. 15, 2014 8:18 am

Niwrok írta:
.
Holtodiglan

7/10


Érdekes, nekem éppen, hogy a második fele tetszett jobban.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 33 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
33 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 44 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: