Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 36 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyPént. Feb. 28, 2014 11:32 am

Remo írta:
NON-STOP (2014)


70%

Köszi az ajánlót, így most bátrabban ülök be rá!! Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Non-stop   Moziajánlók - Page 17 EmptyHétf. Márc. 03, 2014 9:24 pm

Non-stop

Azon lépjünk túl először, hogy miért is ez a film címe… mert erre nem jöttem rá. Ugyanakkor túlságosan nem is akarom ismételni Remo remek ajánlóját, az abban írtakkal maximálisan egyetértek. Neeson újabb kalandja – ezúttal egy repülőn – egy kiváló thriller lett, végletekig feszült és izgalmas, okosan csavaros és úgy nagyjából hiteles is. Azon picit morfondíroztam én is, hogy lehet így kiszámítani a halálokat, meg hogy már megint egy kib*szott alkoholista a főhős, de a lendület vitt magával. Nekem a mélypont a marshall látványos megszólalása volt az utasok előtt, az nagyon nem tetszett, valamint valóban az elkövető borzasztóan bárgyú indoka.

A fináléval, az akciójelenettel viszont nekem nem volt bajom, az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.

Nálam 75% Minimum. Smile

.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyHétf. Márc. 03, 2014 10:13 pm

R2-D2 írta:
Non-stop

...az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.

.

Ez nekem is nagyon tetszett. Már előre sajnálom, hogy a DVD/Blu-ray verziónál erről le kell mondani.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyHétf. Márc. 03, 2014 10:30 pm

Remo írta:
R2-D2 írta:
Non-stop

...az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.

.

Ez nekem is nagyon tetszett. Már előre sajnálom, hogy a DVD/Blu-ray verziónál erről le kell mondani.

Az ilyen megoldásokat én is szeretem, a Pacific Rim esetében is magyarul voltak a helyszínnevek, ha jól emlékszem. Mármint a moziban.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 1:38 pm

Remo írta:
Gyilkos Joe

Míg a Coen-tesók és David Lynch kijönnek egy újabb éjfekete filmmel addig tudom ajánlani William Friedkin hasonlóan perverz módon humoros krimijét. Matthew McConaughey sok év után végre újra kezdi felfedezni színészi oldalát és bár ezt az alakítását nem éreztem annyira átütőnek, de kétség kívül jól hozza Gyilkos Joe hátborzongató figuráját. Számomra a film sztárja a suttyó család volt (az élén az apát játszó Thomas Haden Church-csel), akik annyira lazán jutnak túl a tetteikkel járó erkölcsi gátakon, hogy azt nem tudtam röhögés nélkül megállni. Míg a Fargo egyes szereplőit lehetett valahol sajnálni, addig a Gyilkos Joeban az összes nyomorult megérdemli a sorsát. A lány is csak azért nevezhető hellyel-közzel ártatlannak, mert már rég belebolondult a helyzetébe. Friedkin nem egy szívbajos rendező így hetvenen túl se, és Tracy Letts íróval a legnagyobb határozottággal, sőt élvezettel löki bele szereplőit a mocsokba. A Gyilkos Joe így lesz egy végletekig bűnös élmény, amin úgy lehet szórakozni, hogy belül közben iszonyodunk. Ezt elérni is egyfajta bravúr, amire aztán a totálisan elmebeteg zárókép teszi fel a koronát.

+
A szinkron egész jól sikerült (Nagy Ervin brillírozik McConaughey hangjaként, de a Thomas Haden Church - Haás Vander Péter párosítás is nagyon el lett találva), viszont a képpel nem voltam elégedett. A hiányosságaiban benne lehetett a szűkös költségvetés, ezzel együtt úgy találtam, hogy a hozzánk került kópia egy dvix részletszegénységével vetekszik és a kontúrok is helyenként pixelesek voltak. Röviden nem ezt várom moziélményként, különösen a nemrég felemelt 1590 forintos jegyáron!


Basszus, ez nagyon gáz volt. Még össze kell szednem a gondolataimat, de most megint elsőre csak annyi ugrik be, hogy Bolondokat a bolondokházába!!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:14 pm

R2-D2 írta:
Pompeii

Ez állat volt!! Ha úgy részleteiben még bele is tudnék kötni a filmbe, a vége akkora élményt nyújtott, amire végképp nem számítottam – és ez a finálé simán + százalékokat nyújtott az értékeléskor… Végre!!!

80%

Hű, de mennyire egyetértek! Végre ma volt időm haverral megsasolni, és baromi jól szórakoztunk! Végig pörgős, érdekes, izgalmas, autentikus, a vége pedig... nem vagyok oda a katasztrófafilmekért, de ezt konkrétan szájtátva lestem végig. Valóban nagyon szép volt a CGI, a pusztítás pedig elképesztően látványos! És amit még ki kell emelnem, az a zene! Jó, a nagy része sablon epic theme, de annyi jól passzolt a filmhez, ráadásul ugye a mozis hangfalakból szólt... kurva jó volt az OST, asszem ez is eredetiben megvevős lesz! Nagyon örülök, hogy végre letettek az asztalra valami igazán ütős, szórakoztató kaland/katasztrófa filmet, ráadásul ugye az egyik kedvenc korszakomból. Ha a Herkules legendájával annyira jószívű voltam, erre simán merek adni akár 9/10 pontot is! És ami a legszebb, még a 3D-t is élveztem, még ha nem is végig, de pár jelentenek kifejezetten jól állt!  Very Happy 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:34 pm

Weide írta:
Pompeii

Hű, de mennyire egyetértek! ... a vége pedig... nem vagyok oda a katasztrófafilmekért, de ezt konkrétan szájtátva lestem végig.  

Spoiler:

Amúgy örülök, hogy bejött, mi vagyunk kevesebben. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:39 pm

R2-D2 írta:
Pompeii

Spoiler:

Igen, ilyen szempontból is úgymond tetszett a film, de én kifejezetten a katasztrófa jellegére reflektáltam, és nem a te írásod ezen részére! Smile


A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 04, 2014 9:44 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:43 pm

És ha már ennyire benne vagyunk haverommal az ókori-szandálos hangulatban, ha minden igaz, csütörtökön összejöhet a 300 II. Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:51 pm

Weide írta:
És ha már ennyire benne vagyunk haverommal az ókori-szandálos hangulatban, ha minden igaz, csütörtökön összejöhet a 300 II. Very Happy

A 302-re én szombaton megyek. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 9:56 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Gyilkos Joe
Basszus, ez nagyon gáz volt. Még össze kell szednem a gondolataimat, de most megint elsőre csak annyi ugrik be, hogy Bolondokat a bolondokházába!!

Én még moziban láttam anno, s bár a kritikámat nem fogom már visszakeresni, az biztos, hogy nekem bejött a film. Tetszett a környezet, a hangulat, a suttyó redneck poénforrások, illetve volt az egésznek egy Tarantino-jellegű beütése. Na meg azt is el kell ismerni, hogy Matthew McConaughey kurva nagyot alakított. Ráadásul szeretem az olyan filmeket, amiknek nincs teljesen lezárva a vége, könnyen tovább tudja gondolni az ember, illetve elmerengeni a miérteken és hogyanokon. Mégis, a legélénkebb kép az bennem, mikor valami önérzetes nő puffogva robogott ki a teremből a csirkecombos résznél, hogy mégis "Ki a fasz néz ilyen idióta, aberrált filmet...?" Szegény gyerekei gondolom azóta hiába kérlelik anyut, hogy menjenek a KFC-be...  Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptyKedd Márc. 04, 2014 11:10 pm

R2-D2 írta:

Non-stop

Azon lépjünk túl először, hogy miért is ez a film címe… mert erre nem jöttem rá.
Nekem a mélypont a marshall látványos megszólalása volt az utasok előtt, az nagyon nem tetszett, valamint valóban az elkövető borzasztóan bárgyú indoka.
A fináléval, az akciójelenettel viszont nekem nem volt bajom, az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.
Nálam 75% Minimum. Smile


Talán mert közvetlen transzatlanti járat volt New York és London között...

Emlékeztetnélek a Forráskódra, ahol az volt a tettes indoka "Mert a világ egy szar hely!" Smile! Annál azért csak jobb még ez is.

Nekem egy Airportnak simán elment, és bár döcögősen indult és vajmi keveset használt ki a repülőgépes klausztrofóbiából, de az utolsó 20 perc igazán izgalmasra sikerült. Még az a kevés poén is jól el volt helyezve.
A 75% nekem is belefér.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptySzer. Márc. 05, 2014 2:51 pm

Niwrok írta:

Non-stop


Nekem egy Airportnak simán elment, és bár döcögősen indult és vajmi keveset használt ki a repülőgépes klausztrofóbiából, de az utolsó 20 perc igazán izgalmasra sikerült. Még az a kevés poén is jól el volt helyezve.
A 75% nekem is belefér.
.

Érdekes, nekem eszembe sem jutott az Airport... de komolyan...

Inkább a Légcsavar járt a fejemben, no meg néha a Flight. De számomra a helyszín, a repülőgép most kevésbé volt fontos, inkább a ki az SMS-ező jellegű szál kötött le. Mindegy, hogy hol. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 EmptySzer. Márc. 05, 2014 9:46 pm

Moziajánlók - Page 17 La6vyhu46ayaqo5buqpr
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: 300: A birodalom hajnala    Moziajánlók - Page 17 EmptyCsüt. Márc. 06, 2014 8:31 pm

300: A birodalom hajnala/300: Rise of an Empire/ (2014)


Moziajánlók - Page 17 Q6r2nlwuuk8i1sirra1t


IMDB

Nem kertelek, akinek tetszett az első rész, annak ez is tetszeni fog, aki azt nem szerette, az ezzel se próbálkozzon. Én az előbbiek táborát erősítem, vagyis nekem maximálisan azt az élményt nyújtotta a film, amit elvártam tőle. Persze ez együtt jár pár dologgal, amikkel a nézőnek tisztában kell lennie.
Először is maximális történelmi hűséget senki se kérjen számon a filmtől. A fő momentumok és mozzanatok persze nincsenek teljesen elferdítve, de jó pár módosítás akad. Ilyen például Xerxes apjának, Darius királynak a halála, de jelen esetben a történelem megmásítása konkrét célokat szolgál, amikre alant ki is térek.
Ami a leginkább tetszett, az az, hogy a legtöbb szereplő (leginkább perzsa oldalról) kapott háttértörténetet. Vagyis nem csak annyi volt, hogy gonoszok, mert el akarják venni a görögök hőn áhított szabadságát és lerombolni demokráciájukat, hanem konkrét, múltbeli sérelmek vezérlik tetteiket. Jó volt látni, hogy ezek a bosszútól fűtött indokok azért jócskán merítenek a valódi történelmi háttérből, és például ilyen téren Artemisia karaktere baromi jól el lett találva és felépítve.
Persze a szemben álló oldal derék legényeit sem kell félteni, s bár őket nem mozgatják oly' összetett és mély indulatoktól fűtött érzelmek, mint a perzsákat, de nemes lelkük, bátorságuk és a hazájuk iránti szeretet bőven ad okot arra, hogy megszeressük őket.
Vagyis a karakterekkel nincs semmi gond, sőt, Themistokles és Artemisia között olyan jó a kémia, hogy minden együtt töltök percük, bár nem sok, de teljesen hiteles és élvezetes. És, komolyan srácok, ez szolgáltatja a legjobb sex-scene alapjait, amit az elmúlt időben láttam mozifilmben. Az az agresszív ösztön, egymás iránt érzett gyűlölettel vegyes tisztelet és csodálat, ami a  két szereplőt övezi, egy olyan epic szexjelenetben csúcsosodik ki, amilyet még nem láttam. Sőt, még egy jól elhelyezett poénnal rá is tesznek egy lapáttal! Hatalmas jelenet volt, ez tény.  Very Happy 
A film amúgy három idősíkot is felölel, egyrészt Xerxes istenkirállyá válását, másrészt a 300 thermopülai csatájának cselekményével párhuzamosan futó görög készülődést a perzsa tengeri hadak érkezésére, harmadrészt pedig az artemiszioni és szalamiszi tengeri ütközeteket. És ez utóbbiak, srácok... kibaszott jól néznek ki. Nagyon jól meg voltak tervezve, minden téren, a hatalmas famonstrumok, ahogy egymásnak feszülnek, a görögök logikája, ahogy tőrbe csalják az övékénél jóval hatalmasabb perzsa hajóhadat, de legalább ugyanilyen látványosak és élvezetesek az ember-ember küzdelmek is. A besorolás ne tévesszen meg senkit, folyik itt a vér rendesen, töményebb és sűrűbb kivitelben, mint a 300-ban.
A látványvilág is erősen hajaz az előzményfilmjére, vagyis kurva sok a szűrő, ugyanakkor nem olyan irritálóan világos és színesen tarka, mint azt várnánk. Az egész film kapott egy jóval sötétebb tónust, mind történetileg, mind a színvilágot illetően. A tenger szürke és zavaros, az ég sötét és borult, a spártaiak élénk-vörös köpenye helyett most a görög harcosok mélykék palástját áztatja a perzsák vére.
Amiben hiányt szenved a film, azok az elborult fantasy elemek, amikben az előző rész úgymond tobzódott. Itt már nincsenek elfajzott szerzetek, szörnyetegek, gusztustalan nevenincs lények, itt már csak kurva dizájnos páncélba bújtatott harcosok vannak. Nálam ez egy fájó pont volt, de kárpótoltak a baromi látványos öltözékek és jelmezek.
Maga a látvány is elsőosztályú, az égő Athén, a hatalmas hajóhadak, a tengeri ütközetek, a látványos és dinamikus harcjelenetek, a görög poliszok és a gyönyörű Perszepolisz látképe egyszerűen mesés és magával ragadó. Persze, eltúlzott, túldizájnolt, túlszínezett, de ha nem így lenne, nem is lenne ez igazán 300.

Nem hiszem, hogy ezek utána nagyon szükség lenne összegzésre, de hát ne térjünk el a papírformától. Ha szeretted az első részt, akkor nyomás a moziba, ha pedig nem, akkor nyugodt szívvel kihagyhatod. Ha még filóznál a dolgon, hát tessék; látványos helyszínek, dinamikus, erőteljes összecsapások, érdekes karakterek, nagyon jó történetvezetés, rengeteg visszatérő szereplő az első részből, érdekes koncepció, hamisíthatatlan 300 feeling, és olyan muzsika, ami könnyedén beránt az események forgatagába. Az operatőri munka is jeles, kifejezetten a harci részeket illetően, néha mintha tényleg, te magad is benne lennél a csatában. Sötét, komor látványvilág, amit ellensúlyoz a hatalmas, ókori városok fényűző pompája, ugyanakkor kevesebb elborult fantasy elem és talán a oldaláról kevesebb emlékezetesebb karakter. Mert azt is meg kell hagyni, hogy itt sajnos nem születtek olyan klasszikusok, mint a Leonidas általi "This is SPARTA!" vagy a "Tonight we dine in Hell!" esetleg a "We will fight in the shade!"... Hát igen, az ösztönző, harcra buzdító beszédek itt nem ütöttek akkorát, mint az előzményfilmben, de legalább nem is olyan elcsépeltek és unalmasak, mint a legtöbb hasonló témájú moziban.

Eleget pofáztam, egy kibaszott erős 8/10!

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
17 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 36 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: