Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 39 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jászberény

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyCsüt. Május 29, 2014 12:11 pm

Írtam már egy hosszabb hozzászólást de hála a "számítógépemnek" szépen el is tűnt, hamarosan ez a masina is remélem...

A lényeg, hogy végre én is láttam Az eljövendő múlt napjait, és nagyon tetszett, simán 8/10-es élmény volt, BD-n pedig több is lehet.


Ugyanakkor kétségtelen, elkélt volna a Fox-nak egy Kevin Feige, aki összetartja az X-Men filmes kánont. Illetve volt is egy ilyen személy,
Bryan Singer, csak miután ő elvállalta a Superman visszatért, szépen félre is állították és pár év szünet után már ő sem emlékezett túlzottan a korábbiakra, vagy csak bosszúból húzta keresztül az X3-ban látottakat...

Spoiler:


Még apadnia kell a látottaknak, talán egy újabb megtekintés után tisztábban látok majd Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyCsüt. Május 29, 2014 12:22 pm

LordPicard írta:


- Ugyanakkor már megint jön egy kis kavarás: Logan és testvére, Victor, a vietnámi háború alatt került sittre és utána válogatja be őket Stryker a kis csapatába és innentől számítva is évek telnek el, mire megkapja Logan az adamantium karmait. Ergo, Logan a háború végén egyenesen Stryker kezére került, míg a legutóbbi filmben Mystique-hez kerül. Mikor és kitől kapja meg az adamantium karmait?

Lehet, hogy ebben az esetben is Magneto segítségével szerzett adamantium csontokat és -karmokat. Én is hallottam már több helyről ezt az információt.

Amúgy jó látni, hogy nagyjából mindenki egyet ért a filmmel kapcsolatban. A Magneto-Higanyszál kapcsolat kikerülésének én örülök, az csak még jobban felbolygatta volna a dolgokat. Amúgy holt volt erre utalás? Én nem fedeztem fel.
Vissza az elejére Go down
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jászberény

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyCsüt. Május 29, 2014 12:51 pm

Weide írta:
LordPicard írta:


- Ugyanakkor már megint jön egy kis kavarás: Logan és testvére, Victor, a vietnámi háború alatt került sittre és utána válogatja be őket Stryker a kis csapatába és innentől számítva is évek telnek el, mire megkapja Logan az adamantium karmait. Ergo, Logan a háború végén egyenesen Stryker kezére került, míg a legutóbbi filmben Mystique-hez kerül. Mikor és kitől kapja meg az adamantium karmait?

Lehet, hogy ebben az esetben is Magneto segítségével szerzett adamantium csontokat és -karmokat. Én is hallottam már több helyről ezt az információt.

Amúgy jó látni, hogy nagyjából mindenki egyet ért a filmmel kapcsolatban. A Magneto-Higanyszál kapcsolat kikerülésének én örülök, az csak még jobban felbolygatta volna a dolgokat. Amúgy holt volt erre utalás? Én nem fedeztem fel.

Mikor Magneto mesél magáról/mutatja erejét Peter-nek, az megjegyzi, hogy az anyja is összeállt egyszer egy ilyen fickóval :-) Ha feltesszük, hogy Eric kb. 35 éves lehet, 18-20 évesen összehozhatta már a gyerek(ek)et. Holnapra még jobban összeszedem gondolataimat, most már lehet menni munkába, ám eszembe jutott még valami. Onnantól, hogy Logan felébredt 1973-ban, egy alternatív idősíkot hozott létre, és bár az általunk ismert idősíkban is elkerülik a háborút, a film végi ébredése már az alternatív síkban történi. Esetleg...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyCsüt. Május 29, 2014 12:59 pm

LordPicard írta:
Mikor Magneto mesél magáról/mutatja erejét Peter-nek, az megjegyzi, hogy az anyja is összeállt egyszer egy ilyen fickóval :-)

Óóó bazzki, tényleg. Most már teljesen rémlik ez a jelenet, de ott a moziban valahogy átfutottam a mögöttes jelentés felett.

LordPicard írta:
Onnantól, hogy Logan felébredt 1973-ban, egy alternatív idősíkot hozott létre, és bár az általunk ismert idősíkban is elkerülik a háborút, a film végi ébredése már az alternatív síkban történi. Esetleg...

Ez egyértelmű szerintem. Ha a régi, X-1-2-3 síkban történt volna az ébredése, akkor nem élne sem Küklopsz, sem Jean. Vagy lehet, a haláluk csak ezután követik/következne majd be?  :suspect: 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyCsüt. Május 29, 2014 5:35 pm

LordPicard írta:


A lényeg, hogy végre én is láttam Az eljövendő múlt napjait, és nagyon tetszett, simán 8/10-es élmény volt, BD-n pedig több is lehet.


Kedves Uram! Magam részéről köszönöm az elmékedésedet, icipicit talán tisztábban látok. Bow 

Bár a kripli Xavier-testvérek esete nekem még mindig bűzlik.  Evil or Very Mad

S ha nem haragszol, utólag elrejtettem írásod.  peace 
Vissza az elejére Go down
LordPicard

LordPicard


Hozzászólások száma : 53
Join date : 2012. Oct. 08.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jászberény

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyPént. Május 30, 2014 10:39 am

Weide írta:
Ez egyértelmű szerintem. Ha a régi, X-1-2-3 síkban történt volna az ébredése, akkor nem élne sem Küklopsz, sem Jean. Vagy lehet, a haláluk csak ezután követik/következne majd be?

Akkor nem csak én látom így, köszi :)Remélem a harmadik Farkas film után többet tudunk meg, létezik-e még az az idősík, amelyben Jean és Scott meghaltak, vagy eltörölték. Valahol olyat is olvastam, hogy Jackman a harmadik rész után nem akart több filmet vállalni, de aztán gyorsan meggondolta magát, állítólag mert a következő össznépi X-Men-el egy időben forgatnák a Farkas-kalandot is, így abban is szerepelhetne.

R2-D2 írta:
Kedves Uram! Magam részéről köszönöm az elmékedésedet, icipicit talán tisztábban látok. Bow

Bár a kripli Xavier-testvérek esete nekem még mindig bűzlik.  Evil or Very Mad

S ha nem haragszol, utólag elrejtettem írásod.  peace

Dehogy haragszom, én nem tudtam hogy kell SmileÉs csak ötletelek én is, majd csak összerakjuk az egészet, ezt mondjuk szeretem, ha agyalni kell egy filmen, de több támpontot azért adhattak volna. A Xavier-testvéreken én is gondolkoztam, ha át is mentette az elméjét, tudatát Charles, a mutációját hogy kapta meg az a test? Ugyanolyan képességekkel született volna ikertestvére is? Ahogy olvasom, képregényekben, egy alternatív síkon, volt egy lány ikertestvére, Cassandra Nova, de őt még az anyaméhben elpusztította Charles, de a lány tudata így is "életben" maradt. Azt hiszem nem kezdek bele az X képregényekbe, elég zavaros már így is Very Happy

És akkor, hogy kipróbáljam a Spoiler-es részt, egy kis spoiler arról a fickóról, akit a stáblista után láttunk:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzomb. Május 31, 2014 5:09 pm

A jogász

Hátha itt kapok választ kínzó kérdéseimre.

Alaptézis.
Tetszett a film, élveztem (nem aludtam el rajta)
De.
A cselekményt elmagyarázná nekem valaki!

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzomb. Május 31, 2014 6:03 pm

tchabee írta:

A jogász

Hátha itt kapok választ kínzó kérdéseimre.


Bocs, egy kicsit belekontárkodtam, mert ide nem kell a SPOILER! megjelölés, van helyette egy remek kis spoiler-gomb (az ikonsoron a kis füzetlap a sárga háromszöggel.

A kérdéseidre viszont nem tudom a válaszokat, mert nem láttam a filmet.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:10 pm

tchabee írta:
A jogász

A cselekményt elmagyarázná nekem valaki!

Spoiler:

Talán Remo erre jár és segít neked. Ő ismeri és szereti e mozit. Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: A holnap határa   Moziajánlók - Page 24 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:12 pm

A holnap határa

Na, megvan az év eddigi legjobb filmje nálam. Mondjuk tekintve a Forráskód iránti rajongásomat, ez egyáltalán nem meglepő, kimondottan szeretem az ilyen időhurkos mozikat…

A legelején pedig még csóváltam a fejemet. Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy Földünket ismét egy idegen civilizáció fenyegeti, ezúttal egy mimic faj képében. Az jelen esetben maximum apró szájgörbülést okozott, hogy erős hasonlóságot véltem felfedezni kinézetük tekintetében a Mátrix Őrszemeivel, az ellenük küzdő katonaságnál pedig az Elysium exosketelon vázával, sokkal inkább ejtett gondolkodóba, hogy kimondottan EU ellenes lett az invázió, Hitler birodalmához hasonlóan a hódítás megállt a La manche csatornánál illetve Oroszország határánál – de mire ezen lett volna elég időm elgondolkodni, meg is volt az első időhurok…

Onnantól a film számomra maga volt a kánaán. Az Idétlen időkig és a Forráskód nyomdokain haladva Tom Cruise figurája naponta újraéli az inváziót, egyre pontosabb képet kapva a csatáról, ismerve az eseményeket pedig egyre jobb katonaként teljesítve azt. Zseniális, ahogy építkezik az egész mozi, a felesleges önismétléseket elkerülve szépen, okosan halad a történet, a rengeteg ebben rejlő, jó ütemben kihasznált humorforrást pedig kiváló ütemben használja ki. Izgalmas, látványos és szórakoztató mozi lett a Holnap határa, ahol nem igazán lehet kitalálni, mi fog következni – s hogy Cage (Tom) hányadszor is van már az adott szituban. A vége meg – ellentétben a Forráskóddal - úgy lett minden igényt kielégítő, hogy közben nem lett nyálas. Bravo!!!

90%



.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 8:53 am

tchabee írta:
A jogász

Hátha itt kapok választ kínzó kérdéseimre.

Alaptézis.
Tetszett a film, élveztem (nem aludtam el rajta)
De.
A cselekményt elmagyarázná nekem valaki!

Spoiler:


Szerintem ez történt:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzer. Jún. 04, 2014 11:01 am

Saját magammal vitatkozva nagyjából megfejtettem A jogászt.

A jogász

Így utólag csak félig vagyok büszke magamra, mert sajnos másnak nem volt ötlete a motorosra, de előbb gondolkoznom kellett volna. Vagyis többet.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Demóna   Moziajánlók - Page 24 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:12 pm

.
Demóna

Ez egy nagyon jó kis inverz mese lenne, Csipkerózsika jól ismert meséje kb. úgy, ahogy az Oroszlánkirály 3-ban Timon és Pumba szemszögéből nézhetjük végig az Oroszlánkirályt. A tanmesei rész működik a kapzsiságról, az elvakult bosszúról és a megbánásról, a karakterek ennek keretében szokatlan jellemfejlődést produkálnak (mármint hogy ez egy mesében nem megszokott; különösen tetszett a zakkant király és Demóna), és a megjelenésük is impozáns. Vagyis az alapjai kiválóak...

...amit ráépítettek, az viszont csak kivételes pillanatokban tetszett igazán, úgyismint a sárkány. Mintha mindenki elfelejtette volna, vagy mást próbálgatott volna, amihez ért. Stromberg például több remek film látványvilágának kialakításában részt vett, de a rendezése a legfantáziátlanabb és legszájbarágósabb, amit évek óta láttam. "Cserébe" aki a látványért felel, az annyit értett a dologhoz, hogy összezugyválta a Gyűrűk Ura (a Balrog-lopás már a pofátlanság-kategória!), az Avatar, a Hófehér és a tavalyi Óz díszleteit és kellékeit, plusz azt, ami a Disney-Csipkerózsikából már adott volt, de mindezen még tovább rontottak az animátorok, akiknek fogalma sem volt, hogyan kell valós maszkot digitális testre rakni (rossz látni, ahogy a három tündérnek végig "lötyög" az arca). És ha már "valós testek"... Jolie-n látszik, hogy berozsdásodott az évek alatt, az addig oké (az a csatajelenet  faceplam ...), az amúgy kedvenc Sharto Copley-nak viszont még ennyi kifogása sincs, még szerencse, hogy a többiek, főleg Elle Fanning egy kis vigaszt nyújtanak. A kegyelemdöfést az önimádó zeneszerző vitte be, aki egy rém tolakodó soundtracket hozott össze, ami már zavart.

Amilyen jó mese lehetett volna ez, annyira kellemetlen érzés volt nézni, úgyhogy:

7/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:15 pm

Niwrok írta:
.Amilyen jó mese lehetett volna ez, annyira kellemetlen érzés volt nézni, úgyhogy:

7/10

Ahhoz képest nem is olyan rossz ez a pontszám. A héten meglesem, aztán majd értekezünk róla. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:24 pm

Weide írta:

Ahhoz képest nem is olyan rossz ez a pontszám. A héten meglesem, aztán majd értekezünk róla. Smile


Átlagként értendő. Az alapok, és ami jó, az úgy 8-8,5 (persze meseként tekintve), a többi ingadozik az 5,5-6 körül, néha benézve a 3-as alá.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 24 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
24 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 39 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: