Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 47 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: A fiú / The Boy   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 14, 2016 10:24 am

.
A fiú / The Boy

Amit az előzetes alapján vártam tőle, azt hozta a film, és néha még egy-két, korábban már látott, de azért elég újszerű ötlettel sikerült is feldobnia a kedvem.

Már eredetileg is tetszett a háttere, a porcelánbabás koncepció, ami amellett, hogy elég bizarr, sejthető volt belőle a gyász is, azaz hogy a két idős angol szülő így próbálja feldolgozni az igazi fiuk elvesztését. A másik része, Greta motivációja is jól illeszkedő, szerves része volt a történetnek, azaz hogy az erőszakos ex-pasija elől menekül egy másik földrészre babysitternek. Ezektől mondjuk sokszor inkább éreztem magam egy drámában, mint horrorban, már csak azért is, mert utólag kiderült, hogy a kettő(!) darab jumpscare-t csak Greta álmodja, a többiben meg az próbál félelmetes lenni, amit nem látunk, mert Brahms csak Greta háta mögött mer "csibészkedni".

Igazából csak a "gügyögés" volt rossz élmény belőle, azon inkább nevetett, mint parázott a közönség, de a többi, a furcsa események, a háttér (köztük a kúria hangulata), a lassan épülő feszültség, Greta "behódolása", majd az igazi, "kirobbanó" katarzis kellemes kísértethistóriát eredményezett.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 14, 2016 11:40 am

Niwrok írta:
.
A fiú / The Boy

Amit az előzetes alapján vártam tőle, azt hozta a film, és néha még egy-két, korábban már látott, de azért elég újszerű ötlettel sikerült is feldobnia a kedvem.

7,5/10

Látod, erre elmentem volna a Deadpool helyett, de ezt meg nem játsszák nálunk. Nálatok hogy Question Question Shocked Shocked

Marad majd a nettéka.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 14, 2016 11:52 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
A fiú / The Boy

Amit az előzetes alapján vártam tőle, azt hozta a film, és néha még egy-két, korábban már látott, de azért elég újszerű ötlettel sikerült is feldobnia a kedvem.

7,5/10


Látod, erre elmentem volna a Deadpool helyett, de ezt meg nem játsszák nálunk. Nálatok hogy Question Question  Shocked Shocked


Természetesen sehogy  Sad . Budapesten.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 14, 2016 11:55 am

Niwrok írta:


Természetesen sehogy  Sad . Budapesten.
.

Ja, valami ilyesmire gondoltam... mindegy, pár hónap és meglesz. Vagy még előbb, van egy kapcsolatom máshova. Wink

Basszák meg, ha nem képesek moziban játszani. Mad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyKedd Feb. 16, 2016 11:15 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Fast & Furious 7

Szerintem még a kórházas nyitójelenetet is nézd meg Smile .
.

tongue Ha megtalálod valahol a neten, megnézem... Az elég hülyén látszódna, ha a moziból kijönnék öt perc után... scratch


Megtörtént, ha még esetleg nem láttad Smile...



.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyKedd Feb. 16, 2016 11:49 pm

Niwrok írta:

Megtörtént, ha még esetleg nem láttad  Smile...


Nagyszerű... Rolling Eyes

Te, és ilyenkor a többi szerv hol van? Vagy kiirtotta a komplett Nemzeti Gárdát? Nem kéne szirénázástól hangosnak lennie a városnak? Helikopterek tömegeivel körözni a kórház körül (média, rendőrség, hadsereg)?


Áááá, tudom, nem... peace
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 21, 2016 9:05 am

.
Brooklyn

Ezt sem értem igazán, hogy miért lett Oscar-jelölt, mert a Brooklyn egy sima, lassú romantikus történet, amiben egy fiatal ír lány próbál új életet kezdeni az USÁ-ban az '50-es években. Sem színészi alakításokban (na persze Saiorse Ronan mindig jó), sem korrajzban (szinte végig belső terekben játszódik, és a külső felvételek jó része is közeli, így a háború utáni időket csak pár autó idézi) nem ennyire kiemelkedő. Legfeljebb a drámája indokolhatja, ahogy Amerika benépesült, ahogy kifejezi, milyen volt nekiindulni egy ismeretlen világnak, új életet kialakítani, hátrahagyva a családot, állandó honvággyal kísérve. Igazán két erős jelenete volt, a karácsonyi ének és a közepén bekövetkező haláleset, de még így is csak egy jó film, nem több.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Feb. 21, 2016 2:58 pm

Niwrok írta:
.
Brooklyn

Ezt sem értem igazán, hogy miért lett Oscar-jelölt, mert a Brooklyn egy sima, lassú romantikus történet, amiben egy fiatal ír lány próbál új életet kezdeni az USÁ-ban az '50-es években. Sem színészi alakításokban (na persze Saiorse Ronan mindig jó), sem korrajzban (szinte végig belső terekben játszódik, és a külső felvételek jó része is közeli, így a háború utáni időket csak pár autó idézi) nem ennyire kiemelkedő. Legfeljebb a drámája indokolhatja, ahogy Amerika benépesült, ahogy kifejezi, milyen volt nekiindulni egy ismeretlen világnak, új életet kialakítani, hátrahagyva a családot, állandó honvággyal kísérve. Igazán két erős jelenete volt, a karácsonyi ének és a közepén bekövetkező haláleset, de még így is csak egy jó film, nem több.

7,5/10
.

Ha nem lenne szoborjelölt, én kihagynám, de így azért meglesem.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Brooklyn   Moziajánlók - Page 39 EmptyKedd Feb. 23, 2016 8:19 pm


Brooklyn


El nem hiszem, hogy az idén nem találtak ennél jobb filmet a nyolcas mezőnybe, mint ezt... ez egy akkora nulla, hogy még írni is nehéz róla. Nem rossz film, kicsit érzelgős, romantikus történet egy ír lányról, aki szerencsét próbálni megy Amerikába, ahol megtatálja élete célját és szerelmét, majd akit egy targédia hazahív, és majdnem elcsábul. Ennyi. Vannak a filmnek kifejezetten jó pillanatai, a hajós fosás nagyon tetszett, a boltos öregasszonyhoz majdnem hozzávágtam a távirányítót, a dráma működött, mint ahogy az új csaj "beavatása" is a hajón, de nagyjából ennyi.

Az a gyanúm, ez most a migrációs válság miatt került a középpontba - miszerint a migráció jó dolog - de akinek enyni jött le a csürhe beözönléséből, azt csak sajnálni tudom. Meg azzal a véleménnyel sem tudok mit kezdeni, miszerint a végén az öregasszony és Eilis közötti dialógust Tarantino is megirigyelhetné... faceplam

Számomra totál semleges film, és qrvára nem Oscar mezőnybe való.


70%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyKedd Feb. 23, 2016 10:14 pm

R2-D2 írta:

Brooklyn

Meg azzal a véleménnyel sem tudok mit kezdeni, miszerint a végén az öregasszony és Eilis közötti dialógust Tarantino is megirigyelhetné... faceplam

70%


Question confused Question
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyKedd Feb. 23, 2016 11:22 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Brooklyn

Meg azzal a véleménnyel sem tudok mit kezdeni, miszerint a végén az öregasszony és Eilis közötti dialógust Tarantino is megirigyelhetné... faceplam

70%


Question   confused   Question
.

http://hu.ign.com/brooklyn/10361/review/kritika-brooklyn

Az utolsó kép alatti bekezdés... Laughing

Értem én, hogy valaki szeret valamit, de ez túlmutat a nettó rajongáson... scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptySzer. Feb. 24, 2016 5:19 pm

R2-D2 írta:

Brooklyn

http://hu.ign.com/brooklyn/10361/review/kritika-brooklyn
Értem én, hogy valaki szeret valamit, de ez túlmutat a nettó rajongáson... scratch


A rajongás egy dolog, de ezek a mondatok vajon honnan jöttek   hmmm   confused  ?! :
" A rendező kétértelműen ábrázolja a nő viselkedését, a néző így csak találgathat arról, hogy mi játszódik le a fejében. Nincs szájba rágva, hogy hol jár az esze. A lány eddig csak sodródott az árral, sosem volt választása, most viszont win-win szituációban van, két főnyeremény közül választhat, így a saját kezébe kell vennie a sorsát. Otthon vagy emigráció, Írország vagy New York?"

Mármint mi a tököm "kétértelmű" abban, hogy a csaj képtelen nemet mondani bárkinek is, mert akkor azt úgy kéne kezdeni, "Bocs, anya, de nem mondtam el, hogy már van egy férjem és úgysem maradok!", vagy úgy, hogy "Bocs, drágám, sajnos hiába biztosítottad be magad a házassággal, attól én még maradni akarok!". Mi az árral sodródás, ha nem ez?! Hogy mi jár a fejében? Húzza az időt, dobálja a férje leveleit a fiókba, közben sűrűn bólogat minden kérésre és kérdésre, és várja, hogy majd legyen valahogy, hogy mondjuk hirtelen megözvegyüljön, és akkor anélkül maradhatna, hogy bárkinek bármit el kéne mondania.

De ehelyett jön a "nagy összecsapás" a "tarantinoi párbeszéddel", a nyanya zsarolása, és mivel onnantól Eilisnek nincs választása (Írországban már csak a szégyenkezés és bűntudat várná, és évtizedekig kísérné a faluban a pletyka, hogy miket művelt férjes asszonyként), gyakorlatilag menekül onnan.

Ez ám a WIN-WIN  faceplam ! Az a szerencséje, hogy Tony szart sem tud Eilis otthoni kis cicázásáról, különben a nagy "win-win"-ből lehet, hogy gyorsan "két szék között a pad alá"-típusú pofáraesés lenne.

Szóval a rajongás egy dolog, ilyen légből kapott csúsztatásokkal reklámozni, és -kicsit erős kifejezéssel élve- hamis színben feltüntetni egy filmet meg egy másik.

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptySzer. Márc. 23, 2016 9:05 pm

.
Zoolander 2.

Mit lehet arra a filmre mondani, amiben a "Derek Zoolander Központ Gyerekeknek, Akik Nem Tudnak Olvasni Elég Jól és Akik Egyéb Klassz Dolgokat Is Szeretnének Megtanulni" összedőlése személyes tragédiák sorozatát indítja el, amiben Justin Biebert mindenki legnagyobb megelégedésére agyonlövik, de még utána lő magáról egy életbevágó szelfit, amiben a gondosan kiművelt bosszú része az ellenfél fiának felhizlalása, amiben Benedict Cumberbatch maga All, a divatbemutatók új sztárja, miközben a valódi divatvilág bemutat saját magának, és Stingtől Katy Perry-n és Susan Boyle-on át Kiefer Sutherlandig mindenki a legidiótább szerepeket vállalja el, utóbbi például azt, hogy terhes? Meg amiben ilyen reklámok (is) vannak (az Aqua Vitae az kész Smile !)?



Nagyjából semmit  Smile   faceplam .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Május 08, 2016 1:31 pm

Amerika Kapitány: Polgárháború

Ezzel a mozival a Marvel visszaadta a lelkesedésem: utoljára a Bosszúállók első részén szórakoztam ilyen jól. Egyébként ez is inkább Bosszúállók film, mint Kapitányos, annak ellenre, hogy azért a fő szál egyértelműen Bucky és Steve kapcsolata. Nehezen tudtam alképzelni, mivel lehet összeugrasztani a csapatot, de jelentem, működött. Pörgős, látványos, de mindenek előtt roppant vicces és élvezetes az egész. Hangyát ugyebár nem ismerem, de lehet, ez után megnézem, viszont az eddig kimondottan rühellt Pókember karaktere a Lehetetlenes Tom Holland által új életre kelt. A mozi legjobb dumái hozzá kötődnek - a SW kiszólás különösen tetszett.

A helyzet az, hogy pont, mikor belefáradtam volna az MCU-ba, ez a film kizökkentett a fásultságból. Talán lesz időm hamarosan bővebben is kifejteni, de egyelőre semmire sincs időm.

85%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 EmptyVas. Május 08, 2016 11:22 pm

R2-D2 írta:

Amerika Kapitány: Polgárháború

Ezzel a mozival a Marvel visszaadta a lelkesedésem: utoljára a Bosszúállók első részén szórakoztam ilyen jól. Egyébként ez is inkább Bosszúállók film, mint Kapitányos, annak ellenre, hogy azért a fő szál egyértelműen Bucky és Steve kapcsolata. Nehezen tudtam alképzelni, mivel lehet összeugrasztani a csapatot, de jelentem, működött. Pörgős, látványos, de mindenek előtt roppant vicces és élvezetes az egész. Hangyát ugyebár nem ismerem, de lehet, ez után megnézem, viszont az eddig kimondottan rühellt Pókember karaktere a Lehetetlenes Tom Holland által új életre kelt. A mozi legjobb dumái hozzá kötődnek - a SW kiszólás különösen tetszett.

A helyzet az, hogy pont, mikor belefáradtam volna az MCU-ba, ez a film kizökkentett a fásultságból. Talán lesz időm hamarosan bővebben is kifejteni, de egyelőre semmire sincs időm.

85%

Nálam is ennyi, majd jelentkezem a részletekkel.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 39 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
39 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 47 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: