Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 34 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyKedd Jan. 14, 2014 7:45 pm

Remo írta:


#4: Machete gyilkol (50%)

A kamuelőzetesből kinőtt Machete folytatása valamivel feszesebb és őrültebb lett, de még mindig nem több egy gagyi akciófilmnél, ami ráadásul még csak nem is viccesen gagyi. A görcsösen kikacsintó poénok annyira fáradtak, erőltetettek és önismétlőek, hogy az már aggasztó. Nincs meg a filmben az az ötletorgia és lelkesedés, amely élvezetessé tette Robert Rodriguez korábbi alkotásait, például a játékos iróniával vastagon átitatott Desperado-t. A Machete gyilkol tesz pár lépést a sci-fi irányába, de mivel a javát az újabb folytatásra tartogatja, ebben az irányban se teljesedik ki a második rész. A random bedobott sztármellékszereplők tanácstalanul téblábolnak, hogy aztán sietve távozzanak a színről. Mel Gibson karrierjének legsötétebb órája ez. Az egyetlen szerencséje, hogy Lady Gagára még nála is rosszabb ránézni. Rodriguez a filmet teletömte CGI-vérrel, amivel valószínűleg az olcsó hatást próbálta erősíteni, de nagyon visszafelé sült el. Attól még, hogy egy film nyíltan vacak, még nem lesz szórakoztató, ahogy Danny Trejoból se király akcióhős, csak azért mert faarccal gyilkol. Akárcsak tehát az első rész, ez is jobb lett volna, ha megmarad előzetesnek.


Ennyire nem látom siralmasnak: az első részen én remekül szórakoztam, de ez ahhoz képest kicsit valóban lapos volt. Az idióta poénok között mégiscsak volt olyan, amin vigyorogtam, nekem a "random bedobott mellékszereplők" kellemes színt vittek az ökörségbe, az egész film jól illeszkedik az Expendables-RED-Machete franchise triumvirátusba. De a harmadik résztől félek, ez a SW megidézés kényes téma nálam... Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyPént. Jan. 17, 2014 8:49 am

Rákaptam a blogolásra. Kritikám az új Jack Ryan-filmről:

http://www.gamekapocs.hu/tag/maktub/blog/6032/jack_ryan_arnyekugynok_kritika
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyPént. Jan. 17, 2014 11:16 am

Remo írta:
Rákaptam a blogolásra. Kritikám az új Jack Ryan-filmről:

http://www.gamekapocs.hu/tag/maktub/blog/6032/jack_ryan_arnyekugynok_kritika

Elolvastam, ötletes írás. Engem ez az egész Jack Ryan franchise totál hidegen hagy, a dolog már ott el lett baszarintva, hogy a Vörös Októberből nem építettek fel egy állandó brandet - amolyan Bourne módra.

Ja, és ahogy olvastam, egy adag Homeland jót tett volna a forgatókönyvróknak. Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 8:45 pm

Én is így vagyok vele, pedig egész jó színészek vannak benne. Sajnos a végére már akkora csavart akartak oda rakni a készítők, hogy elfelejtették gondolom megnézni, mert így biza ezzel a csavarral pont hogy lényegtelen lett a film. Azzal, hogy a film nem gyors tempójú nem is volt bajom de néhány dologgal igen: Most komolyan a jövőben készítenek egy olyan fegyvert amivel sz*rul lehet célozni? Valamint minek kellett oda ez a különleges képesség?, és sajnos megint kaptunk egy irritáló gyereket.

R2-D2 írta:
Remo írta:
A jövő gyilkosa

Hááát, nem is tudom. Megint csak én vagyok, akinek nem jött be??

A VOX is áradozik róla, meg úgy áltAlában a fél filmvilág. Számomra semmi nem volt benn, ami fenntartotta volna az érdeklődést, időutazást rövidre zárták, az álatalad is említett kamaradarab meg kifejezetetten idegesített.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Amerikai botrány   Moziajánlók - Page 13 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 9:08 pm

Amerikai botrány

Ha ez nyeri az Oscart, az botrányos lesz… Remo nagyszerű írásával szemben nekem az a véleményem, hogy nemhogy az év filmje nem lesz nálam, hanem jó eséllyel pályázik a Bottom 10-be…

Ahogy indul, ahogy Bale a kopasz fejével és nagy hasával készülődik, az zseniális. Alapban is ő a film lelke, ez a faszi egy átváltozó művész: a Gépész és e film között kb. 50 kiló a különbség… Szóval a mozi jól indul – hogy utána totál érdektelenségbe torkolljon. Ennyire unalmas, semmitmondó, idegesítő  töketlenkedést rég láttam vásznon. Gyakorlatilag SEMMI nem történik, a film olyan, mintha a parádés színészgárdát összezárták volna egy szobába, hogy kezdjenek egymással valamit forgatókönyv nélkül.

Én egy kis átveréses mozit, egy kis drámai leleplezős történetet vártam, ahol a hazudozásnak súlya van, ahol a jól felépített történet végén van valamiféle katarzis szerű élmény. Lófaszt… Az idegesítő fizurák (oké, hogy ’78, de túlspilázott), a lehetetlenül mély dekoltázsok és a rengeteg fuck mellett a nagy üresség – pontosabban szürkeség – jellemzi a filmet, s hiába a nagyszerű színészgárda, az egész egy idegesítő, erőltetett nem is tudom mi lett. A színészeket nem tudom nem szeretni, de a filmet többé nem akarom látni.

40%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 8:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Én, Frankenstein - I, Frankenstein   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 8:01 pm

Én, Frankenstein /I, Frankenstein/ (2014)

Moziajánlók - Page 13 Ifrank-move-web

IMDB

Idei első mozifilmként a fenti műre esett a választásom. Az Underworld után, ami az egyik kedvenc szériám, sokkal ütősebb és komolyabb filmre számítottam...

A történet szerint Frankenstein teremtménye, akit amúgy Adamnek neveznek el -értitek, mert ő az első a fajtájából, az első szörnyszülött, valami átmenet az emberek és holtak között, egy lelketlen, de érző lény-, miután bosszút állt teremtőjén, egy örökké tartó háborúba csöppen, melyek a vízköpők -akik a ranglétrán valahol az angyalok alatt, de az emberke fölött állnak- és a démonok vívnak az idők kezdete óta a világunkon. Ahhoz képest, hogy egy láthatatlan, árnyékháborúról van szó, elég látványosan osztják egymásnak a pofonokat a Menny és Pokol harcosai, de hát ez nem zavarja az embereket, mert olyan hülyék, hogy ezt nem veszik észre.
Frankensteint valamiért mindenáron be akarja cserkészni a démonok egyik hatalmas hercege, Naberius, így a lelketlen dög hamarosan rájön, hogy egy sokkal nagyobb horderejű dolog kulcsfigurája ő, mint amit gondolt volna. Mindezt már napjainkban.

Na most az itt a baj, hogy amit csak el lehetett rontani, azt rendre el is baszták. Frankenstein karaktereje nagyon érdekes táptalajt biztosított volna olyan morális kérdéseknek és gondolatoknak, hogy mitől ember az ember, a lélek, a szív, vagy a tettek teszik-e azzá, remek karakterfejlődést lehetett volna produkálni ebből, hogyan válik valakivé a címszereplőnk, de hát ez elmarad. Eckhart végig egy sablonfigurát alakít, a történet kezdete óta, aki max. azon őrlődik, hogy éppen melyik csoporthoz álljon, annak függvényében, hogy éppen kik akarják kinyírni, vagy éppen elfogni.

A CGI látványos, tényleg jól néznek ki az összecsapások, de valahogy mégis olyan bénán festettek ezek a jelenetek a vásznon.
A démonok meg... kurva hülyén néztek ki. Mintha az Angel vagy a Buffy sorozatból rángatták volna elő őket, ezek az ordenáré gumimaszkok. Pedig nagyon badass formákat kreálhattak volna, de egy démon nem így néz ki. Ezek inkább valami kései halloweeni buliból elszabadult olcsójelmezes nyomorékoknak tűntek. Főleg, hogy valamiért mindegyik öltönyben nyomta...  :joker: 

Az Underworld-ből újrahasznosított színészgárda is elég furán festett a vásznon, azzal a benga négerrel, meg Bill Nighy-val, aki rendre eljátszotta ugyanazt a szerepet, csak most éppen nem vámpírbőrbe bújva.

Maga a sztori nem elég, hogy rém egyszerű, mentes a csavaroktól, karakterfejlődéstől, sőt, az érdekes karakterektől is, de ezek mellett olyan faszságokat is képesek voltak bejátszani, hogy az hihetetlen. A két tudós párbeszéde valami szánalmas volt, két nagy koponya nem beszél ekkora baromságokat! Alapból a karakterek szájába adott szövegek annyira hatásvadászok, inkább tűnik tőle mindenki szánalmasnak, mint a helyi janinak, aki kurva kemény. "Fájjon a halál, démon!" "Az apám fia vagyok!" - "De akkor meghalhat! - Már úgyis halott!
Mi ez már komolyan???  affraid 

Ja, meg a démonokat amúgy bármilyen szent tárggyal, pl. kereszt, szenteltvíz, meg lehet ölni. Sőt, elég, ha a vízköpő rend hármaskeresztjét bármibe belegravírozod vagy vésed. Akár egy fogpiszkálóba is. Sőt, mint kiderül, ha magába a démonba karcolod bele a szent jelet, az abba is beledöglik. Oké...  Neutral 

Az a baj, hogy az Underwold remekül kidolgozott, sötét, véres, nyomasztó, erőszakos világa után itt is valami hasonlót vártam, csak nem vámpírokkal meg vérfarkasokkal, hanem démonokkal meg angyalokkal vízköpőkkel. Ugyan a sötét képi világ, meg a gótikus hangulat megmarad, minden más tovatűnt. Nem voltak egyedi, érdekes karakterek rendes motivációkkal, abból a kurva jól megalkotott, amúgy tiltott szerelmi szálból sem maradt semmi, ami anno az Underwolrdben remekül működött. Az esély itt is meglett volna rá, egy ember és Frankenstein, egy szörny személyében, de basztak kihasználni a lehetőséget.  Lehet a játékidő volt kevés, nem tudom, de egyszerűen semmit sem ragadtak meg.

Ami úgymond megmentené a filmet, az az, hogy pörgős a cselekmény, bár izgulni így sem nagyon lehet. Frankenstein karaktere és belső vívódásai érdekesek lehetnének, ha éltek volna a lehetőséggel, a harcok egész jók, a gótikus, éjszakai hangulat és színvilág is passzol a filmhez, ez mondjuk alap, és a zenei betétek sem olyan vészesek. Sőt, egy-két remek tájképet és gyönyörű építményt is kapunk, na meg a nagyobb rombolások is jól néznek ki.

Aki csak ki szeretne kapcsolódni valami egyszerű filmmel, amin nem kell agyalni, csak kiiktatni az agyat és bámulni a képernyőt, aki szereti ezeket a Jó vs. Gonosz összecsapásokat, a látványos harcokat, és a gótikus hangulatú környezetet, annak végül egy menetre jó lehet ez a film, viszont aki egy Underworld-kaliberű remekműre számít, az akkorát fog csalódni, mint én.

4/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 8:07 pm

Weide írta:
Én, Frankenstein /I, Frankenstein/ (2014)

4/10


Jó írás!!!

Én ezt az első trailere óta kerülöm. Moziban mindenképp kerülöm... Smile
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 8:13 pm

Weide írta:
Én, Frankenstein /I, Frankenstein/ (2014)



4/10


Na ez az a film, amit szerintem soha, semmilyen körülmények között nem fogok megnézni Smile Már a trailer is ezt a gagyiságot sugallta, az utolsó ilyen jellegű filmem az Abraham Lincoln, a vámpírvadász volt, na az is hasonló élmény, mint amiről itt írsz. Egyszerűen az embernek égnek áll a haja, ha belegondol, hogy ezeket a szórakoztató tömegtermékeket komolyan gondolták és komolyan szórakoztatásra szánták... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 8:57 pm

R2-D2 írta:
Jó írás!!!

Én ezt az első trailere óta kerülöm. Moziban mindenképp kerülöm... Smile

Köszi, azt hiszem minden aspektusból érintettem a filmet.

Érthető a hozzáállásod, de mondom, ha valami agykikapcsolós, semmi extra csihi-puhira vágyik az ember, akkor egynek simán jó.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 9:01 pm

Joe Cornelius Hallenbeck írta:
Na ez az a film, amit szerintem soha, semmilyen körülmények között nem fogok megnézni :)Már a trailer is ezt a gagyiságot sugallta, az utolsó ilyen jellegű filmem az Abraham Lincoln, a vámpírvadász volt, na az is hasonló élmény, mint amiről itt írsz. Egyszerűen az embernek égnek áll a haja, ha belegondol, hogy ezeket a szórakoztató tömegtermékeket komolyan gondolták és komolyan szórakoztatásra szánták... Very Happy

Na ja, de az Abraham Lincoln, vámpírvadász esetében már első blikkre lehetett tudni, hogy egy faszság lett. Itt egyrészt nem volt olyan durván rossz a trailer, másrészt az Underworld után nagyon reménykedtem valami hasonló kaliberű dologban. Csak sajnos nem csak az előzetesből, de a filmből is kispórolták azokat a dolgokat, amik magasabb szinte emelték volna a nívóját. Sajnos nem úgy szórakoztat ez, ahogy én azt elvárnám.  Sad 
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Jan. 26, 2014 10:00 pm

R2-D2 írta:
Amerikai botrány

Ha ez nyeri az Oscart, az botrányos lesz… Remo nagyszerű írásával szemben nekem az a véleményem, hogy nemhogy az év filmje nem lesz nálam, hanem jó eséllyel pályázik a Bottom 10-be…

40%


.

Köszönöm az ajánlást, és sajnálom, hogy neked nem jött be a film!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 10:13 pm

A futurológiai kongresszus / The Congress

Egy alternatív Hollywoodban a Miramount Studiohoz filmszerepért érkező Robin Wright (Robin Wright alakításában) különleges ajánlatot kap: a stúdió meg akarja venni a színészetét. Ezt úgy kell érteni, hogy egy géppel beszkennelik, ezzel létrehozva a digitális mását, amelyet innentől a stúdió szabadon felhasználhat, a kapott pénzért cserébe pedig Robin lemond arról, hogy hús-vér alakjában valaha is játsszon még. A kezdeti felháborodás, majd hosszú tanakodás után Robin elvállalja ezt (leginkább a beteg fiára tekintettel), de egy ügyvéd közbenjárására a szerződés csak 20 évre szól.
A 20 év elteltével Robin Wrightot meghívják a Miramount Hotelben rendezett kongresszusra, ahol végre újra színpadra állhat, és közben arra készül, hogy szerződése béklyóitól megszabadulva felszólaljon a végletekig eltorzult "szórakoztató"ipar ellen. De nem csak ő készül különleges bejelentéssel...

******************

Ezt a filmet még NAGYON emésztenem kell! A filmipar szatírája és a mély személyes dráma mellett olyan gondolatkísérlet az eszképizmus szolgálatába állított tudományról, ami be-sza-rás! A film egy jelentős része fájdalomig és unásig meríti a néző agyát az LSD-be, ami nem mindig volt kellemes, de ez mindegy is, mert a felvezetés és azon belül is a szkennelős jelenet önmagában megérte nekem a jegy árát, és akkor is így lenne, ha a Miramount Hotelbe érkezésnél kijöttem volna a teremből.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 11:16 pm

Niwrok írta:
A futurológiai kongresszus / The Congress


Még csak nem is hallottam róla. Smile

Meg fogom nézni!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 EmptyVas. Feb. 02, 2014 11:36 am

Niwrok írta:
A futurológiai kongresszus / The Congress

Ez nagyon érdekesen hangzik, tuti, hogy meg fogom nézni! Köszi az ajánlót!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Herkules legendája - The Legend of Hercules   Moziajánlók - Page 13 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 8:21 pm

Herkules legendája /The Legend of Hercules/ (2014)

Moziajánlók - Page 13 The-legend-of-hercules-poster

IMDB

Oké gyerekek. Ez az a film, amiről már mindenki tudta az első trailer után, hogy szar lesz. Aztán csak azt lehetett hallani hogy ez bizony egyre szarabb lesz, végezetül a hazai mozibemutató után jöttek is a kritikák, hogy ez bizony szar lett. Mégis, valakinek innen is be kellett vállalnia, hogy a végső ítélet hiteles legyen. Bevállaltam. Szar lett? Hááát... legalábbis rossz. Megérte megnézni? Részemről igen!

A történetet ismerjük, az előzetes szépen el is mesélte nekünk az egészet, ebbe nem is mennék bele. Inkább kezdjük a színészekkel. Kellan Lutz számomra hiteles Hercules volt. Nagydarab, kigyúrt, izmos, magabiztos, érzelmektől mentes. Kb. egy darab fapofával/arckifejezéssel vitte végig az egész filmet, látszott, hogy ő sem gondolja ezt komolyan, szarik bele az egészbe, és ez számomra imponált!  Very Happy De komolyan, ez egy teljesen szimpatikus húzás volt részéről. Scott Adkins, mint zsarnok király, jól hozta a figurát, ahogy Liam Garrigan is, mint elkényeztetett, gőgös kis pöcsarcú herceg. A női szereplők... na jó, kit érdekel ez, de komolyan?

Akkora random faszságok voltak ebben a filmben, hogy az hihetetlen. Nem elég, hogy ránézésre három filmből lett összelopkodva az egész, de ezeket még csak nem is próbálja lepel alá rejteni a mozi. 300 - beállások, lassítások, "Tonight we dine in hell fight for our lives!"... viszont itt egy cseppnyi vér nem folyt! Ez a 12-es karika átka. Pedig ez rohadtul elkélt volna! Nyílt vágások, kard általi keresztüldöfések, buzogány általi hátbabaszások... még sincs egy csepp vörös CGI paca sem. Szánalmas. Halhatatlanok - képi világ, hős felismeri erejét és végzetét, Zeusz általi tűzostor villámostor... Spartacus sorozat - Képesek voltak Liam McIntyre-t becastingolni. Szegénykém kénytelen-kelletlen elmondta a sablonszövegeit, de látszott, ő sem élvezi ezt annyira, mint a sorozatot. Aztán volt itt gagyi CGI aréna, lassított, irreális ugrálások, nagy harcok... De halljátok, képesek voltak Raicho Vasilev-et berakni, mint egyik ellenfél gladiátor. Aki szintén villantott a Spartacus sorozatban. Ez az a faszi: Moziajánlók - Page 13 290px-GnaeusHD
Mikor megláttam, szakadtam! Ja, amúgy ezek a jelenetek is elég szánalmasak voltak. Másik két kemény gladiátor ellenfél, név szerint Fél Arcú és Humbaba  :suspect: meg mintha a Mad Max motoros bandájából léptek volna ki...

Amúgy a színek és a tájak elég szépek, minden élénk, életteli, kellemes rátekinteni... ha nem szállingózna az egész film alatt a kibaszott nyárfavirág... mindenhol, az egész film alatt szállingózik ez a fehér gedva, nem elég, hogy az életben is utálom, most itt is egy órán keresztül kellett néznem, ahogy viszi a szél ezeket a fehér kis irritáló szöszöket.  Mad 

Meg amúgy olyan baszott hülye pár karakter... Iphicles le akarja szúrni Hercules szívszerelmét, erre ez a barom képes magán is keresztüldöfni a kardot... bocs a spoilerért, de hát ez... hihetetlen.

Amúgy egész pörgős a sztori, meg vannak itt jó harcjelenetek, még Hercules meg Hebe szerelme is egész aranyosra és meghatóra sikeredett, a geci karakterek is tényleg máglyára való pokolfajzatok, a sisakok, páncélok is jól néznek ki, de hát olyan ocsmányságokkal van tele a film. A nemeai oroszlán... hát ilyen ocsmány CGI-t talán az Aslyum filmekben láttam utoljára.

Én imádom az ókori mondákra és mítoszokra épülő filmeket, főleg, ha tudnak vele kezdeni is valamit, valami érdekes színfoltot, meglepő látásmódot vinni az amúgy ismert sztoriba, szóval értitek, ezért is érdekelt engem nagyon ez a film, függetlenül a visszhangjától. Na most, ez az új látásmód végül is sikerült. Ott rúgták fel az alapsztorit, ahol érték, ott baszták szét a mítoszt, ahol csak lehetett... mégis, nekem valahogy bejött ez a fajta baromkodás. Mintha mindenki tisztában lett volna azzal, hogy ez egy poén, ez egy fricska úgy mindenkinek a pofájába, ez a film csak azért készült el, hogy a The Rock féle Herkules előszeleként meglovagolja a karakter... mit meglovagolja, análisan kierőszakolja belőle a lelket is!

Ez egy kurva nagy vicc, de annak azért jó volt. Poén karakterek, vicces WTF-momentumok, korrekt harcjelenetek, pofátlan másolás és utánzás... még el is hangzik a filmben, hogy az utánzás a legnagyobb tisztelet jele, vagy valami ilyesmi... ezek erre képesek voltak ezt megcsinálni az egész filmmel! 300, Halhatatlanok, Spartacus, Titánok Harca, Gladiátor... mindből nyúltak, pofátlanul, de tisztelettel!  Very Happy 

Ami amúgy hiányzott, hogy az istenek konkrétan is megjelenhettek volna. Nem csak valami bűn ronda némber képében,  mintegy emberi vázként használva a testét, hogy kommunikálhassanak a halandókkal. És Hercules anyjának szinkronhangja kurva irritáló volt.

Jól van, srácok, nem ragozom tovább, szűrjétek le ebből, érdemes e lecsekkolni, vagy sem. Én azt tanácsolom, ha poénként, egy bazi nagy fricskaként tekintesz rá, simán jól szórakozhatsz. Én ezen jobban éreztem magam, és kevésbé kínosan, mint drága Frankenstein barátomon.

5/10



A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 22, 2014 12:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 13 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
13 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 34 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: