Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 41 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyCsüt. Márc. 02, 2017 11:18 pm

R2-D2 írta:

Anthropoid

Most sajnálom csak igazán, hogy esélyem sincs bővebb ajánlókat írogatni...  Crying or Very sad  ugyanis erről a filmről tényleg lehetne írni. Méghozzá jókat, nagyon jókat, jó alaposan bemutatva és körbejárva a hátteret, mindent.

A Metro Manila rendezője, Sean Ellis hozta tető alá (írta és rendezte) ezt a cseh-angol-francia mozit, ami egy eddig számomra teljes ismeretlenségbe burkolódzott második világháborús eseményről szól. Nevezetesen egy bizonyos náci tiszt, Heydrich elleni merényletről, amit 1942 június 4-én hajtottak végre ellene Prágában. Szóval az Antropoid hadműveletre keresztelt akció keretében egy cseh és egy szlovák ejtőernyős, akiket az Angliába emigrált cseh kormány dobott le Prága közelében azt a feladatot kapja, hogy ölje meg a Prágai Mészárosnak nevezett Heydrichet - a két fiatal pedig tűzön vízen keresztül próbálja véghezvini a tervet. Prágában azonban nem mindenki örül ennek, a cseh ellenállás is megosztott - jó okkal és jogosan tartanak a véres bosszútól: a film egyik központi témája egyébként pont ez a dilemma. Márminthogy egy véreskezű náci megölése (aki helyett tucat másik jöhet) megér-e több ezer ártatlan cseh áldozatot - konkrétan egy egész falu kiirtását...  scratch

Josef Gabcik (Cillian Murphy) és Jan Kubis (Jamie Dornan!!!) valós személyek, ahogy utánaolvastam a neten (megint csak szigorúan a film után!!!), a film cselekménye pedig tényleg így történt, ahogy történt. Az első egy óra icipicit talán nyögvenyelősebb, hosszabb a kelleténél, viszont miután megtörtént maga a támadás, onnantól egy percre nem ereszt a mozi. Feszült, izgalmas, drámai: tényleg nem lehet tudni, túléli-e valaki a kalandot. Vajon az élet volt-e olyan kegyes a támadókhoz, hogy hőst csinált belőlük, vagy maradnak mártírok?? Rohadt jó az egész finálé, templomostól, mindenestől, a korrajz, díszletek kiválóak, az amerikai giccsparádé is hiányzik - nem is értem, erről a filmről megint miért csak egy baráti ajánlóból kellett értesülnöm.

80%


Hát, nekem nem annyira "icipicit" volt nyögvenyelős az első fele, hanem inkább nagyon, pedig tényleg jó dilemmákra van felépítve a film, a merénylet hátteréről is sokat lehet beszélni, de már az elején a szöveges résznek is van egy kis "utóíze", hogy hogyan sakkoznak a nagyhatalmak komplett országokkal. Az előkészületek viszont lassan döcögnek, és értem én, hogy kellett az érzelmi kötődés, de a romantikus részeket baromira untam.

A templomos rész viszont tényleg jó volt, az végig tetszett, látványra is a lövöldözésekkel meg az "ürgeöntéssel", de drámailag is, ahogy a szabadulni készülő kiskatonák szembekerülnek a bosszúra szomjazó nácik végeláthatatlan sorával, felszerelésével és tűzerejével. A pánikrohamos jelenetek meg külön jók voltak.

7/10


Apropó "baráti ajánlás"... azt tudtad, hogy van olyan Budapesten játszódó II. világháborús film, amiben Ben Kingsley Horthy-t alakítja?

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyPént. Márc. 03, 2017 12:06 am

Niwrok írta:


Anthropoid


Hát, nekem nem annyira "icipicit" volt nyögvenyelős az első fele, hanem inkább nagyon, pedig tényleg jó dilemmákra van felépítve a film, a merénylet hátteréről is sokat lehet beszélni, de már az elején a szöveges résznek is van egy kis "utóíze", hogy hogyan sakkoznak a nagyhatalmak komplett országokkal. Az előkészületek viszont lassan döcögnek, és értem én, hogy kellett az érzelmi kötődés, de a romantikus részeket baromira untam.


7/10


Ezzel nem igazán tudok vitatkozni, akkor nekem is döcögős volt, viszont a vége teljesen felpörgette az értékelésem. A merénylet után qrva jó a film - meg hááát... megint tanultam valamit.


Niwrok írta:

Apropó "baráti ajánlás"... azt tudtad, hogy van olyan Budapesten játszódó II. világháborús film, amiben Ben Kingsley Horthy-t alakítja?


Eddig nem. Wink Újabb cím a cetlire? scratch


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyPént. Márc. 03, 2017 11:33 pm

Niwrok írta:
.
Túszul ejtve / Secuestrados

Lehet, hogy csak mert nem keresek elég intenzíven, de a tavaly év végi és az idei év eleji dömpinghez képest nem nagyon találtam jó spanyol mozikat mostanában, legalábbis thrillert és horrort. Erre is csak véletlenül akadtam rá, és 2010-ig kellett visszanyúlnom érte, mert a rendezője sem nagy név, a nálunk is vetített/kiadott A kihalás szélén-en és pár rövidfilmen kívül nem is nagyon forgatott mást. Ezután viszont lehet, hogy egy kicsit jobban fogok figyelni rá... mondjuk nem pont legközelebb, mert most a francia Betolakodó spanyol remake-jét forgatja, és abból a francia is elég volt.

A Secuestrados egy háromtagú család brutális éjszakájának története, akiket még aznap, hogy beköltöztek az új, igencsak elit környéken levő házukba, három fegyveres megtámad otthon. Miközben anyát és lányát fenyegetik, az apát kényszerítik arra, hogy az egyik rablóval elinduljon a városba, hogy az ATM-eknél leszedjék a bankkártyáikról a pénzt, mert amit a házban találtak, azt keveslik a rablók. A feszültség, az unalom és egy-két váratlanabb helyzet miatt az otthon maradottak egyre rémültebben akarnak szökni, amitől meg a rablók agya kezd elborulni, és a kezdeti, még majdhogynem abszurdan nevetséges jelenetek után (mint amikor az egyik rabló leül tévézni és nassolni) egyre keményebbek jönnek.

Ez így önmagában is lehetett volna egy jó "home invasion" (még ha annyira nem is vagyok rajongója a műfajnak), mert tempós és izgalmas végig. Az igazi bravúr, amiért meg fogom jegyezni a filmet és a rendezőt, viszont az, hogy azzal próbálta a stáb a nézőket jobban bevonni a család kálváriájába, hogy még jobban átélhető legyen a kiszolgáltatottságuk, a félelmük és az elszenvedett erőszak, hogy az egész filmben 8 darab vágás van... azaz nagyjából tízpercenként egy!

8/10
.

Nekem az első, ami beugrik értékelésként, az az, hogy őrült egy film volt... olyan tipikusan őrült spanyolos...

Nem volt rossz, de ez esetben ez nekem annyira nem tetszett, mint neked. Az első képsorokat még tátott szájjal figyeltem, de az egész ismeretében nem is tudom hova tenni őket: hacsak az nem, hogy előrevetíti a finálét. De ez nem biztos, az egész valahogy csak úgy lóg a levegőben. A betörés, az sokkolóan jó, de aztán az egészből csak az ordibálás meg a kapkodás, a hiszti maradt meg. Annyira zavart a ház káosza, hogy szinte felüdülés volt, mikor a városban jártunk. Van néhány üres folt is az egészben,
mindenekelőt az,:

Az tény, hogy az egész életszagú (leszámítva a farka által vezetett betörőt, az olyan sablonos elem volt), az is tény, hogy roppantul feszült és pörgős az egész, viszont nem tudott maximálisan bevonni a film. Legfőképp az az idegesség, ami a házban uralkodik, az zavart... viszont aztán egy olyan utolsó két percet kapunk, hogy majd' beszartam. Azért már megérte az egész.

Szóval köszi, ez most csak egy átlagosan jó spanyol mozi volt.

75%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptySzomb. Márc. 04, 2017 7:55 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Túszul ejtve / Secuestrados

A Secuestrados egy háromtagú család brutális éjszakájának története, akiket még aznap, hogy beköltöztek az új, igencsak elit környéken levő házukba, három fegyveres megtámad otthon. Miközben anyát és lányát fenyegetik, az apát kényszerítik arra, hogy az egyik rablóval elinduljon a városba, hogy az ATM-eknél leszedjék a bankkártyáikról a pénzt, mert amit a házban találtak, azt keveslik a rablók. A feszültség, az unalom és egy-két váratlanabb helyzet miatt az otthon maradottak egyre rémültebben akarnak szökni, amitől meg a rablók agya kezd elborulni, és a kezdeti, még majdhogynem abszurdan nevetséges jelenetek után (mint amikor az egyik rabló leül tévézni és nassolni) egyre keményebbek jönnek.

8/10


Nekem az első, ami beugrik értékelésként, az az, hogy őrült egy film volt... olyan tipikusan őrült spanyolos...

A betörés, az sokkolóan jó, de aztán az egészből csak az ordibálás meg a kapkodás, a hiszti maradt meg. Annyira zavart a ház káosza, hogy szinte felüdülés volt, mikor a városban jártunk. Van néhány üres folt is az egészben

mindenekelőtt az,:

Az tény, hogy az egész életszagú (leszámítva a farka által vezetett betörőt, az olyan sablonos elem volt), az is tény, hogy roppantul feszült és pörgős az egész, viszont nem tudott maximálisan bevonni a film. Legfőképp az az idegesség, ami a házban uralkodik, az zavart... viszont aztán egy olyan utolsó két percet kapunk, hogy majd' beszartam. Azért már megérte az egész. Szóval köszi, ez most csak egy átlagosan jó spanyol mozi volt.

75%


Nem baj, amíg az átlagosan jó spanyol mozik 7,5 pont körül járnak. Mondjuk szerintem azért tud hisztériát okozni két nő körében pár agresszív betörő, ha az asszony a lányát félti, a lány meg a barátját, aztán mindketten a rég távol levő apát, és ettől a betörőkben is felmegy az agyvér.

Nem néztem vissza, de úgy emlékszem...

Spoiler:

Talán a technikai bravúrját értékeltem jobban egy kicsivel, mint te, azért a 0,5-0,9 pont különbség egyetért .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Sarajevo   Általános film topik - Page 27 EmptyVas. Márc. 05, 2017 10:25 am

.
Sarajevo

Ha már a héten volt egy merényletes film, akkor gondoltam, hozzácsapom a másikat is, ami korábban látókörbe került. Nem is azért, mert annyira rá vagyok kattanva ezekre, de ahogy tanult kollégám mondta, néha nem árt, sőt, érdekes új mozaikokat megismerni a történelemből... még ha a filmek természete miatt egy kicsit túl is lesz dramatizálva.

A címből gondolom bárkinek egyértelmű, hogy a téma a Ferenc Ferdinánd elleni merénylet lesz. Amikor mi erről tanultunk a suliban, beleégették az agyunkba, hogy "casus belli", de hogy ez aztán mit is jelent pontosan, arra már egyik tanár sem nagyon vette a fáradtságot. Helyettük megtette most ez a filmes stáb, akik a merényletet követő nyomozás, a tanúvallomások és a hatalmi viszonyok hálózatából próbáltak felépíteni egy lehetséges, már-már a JFK-ügyhöz hasonló összeesküvést, felnagyítva azokat a részleteket (például az "eltévedő" konvojt), amik azért minimum gyanakvásra adhatnak okot. Hogy ha már rásütötték, hogy "casus belli", és a nagyhatalmak egyes politikai és gazdasági vezetői régóta vártak egy ilyen ürügyre, akkor talán lehet, hogy kicsit "rásegítettek", és nem várták meg, amíg pár nacionalista (...vagy talán kommunista... a motiváció szempontjából érdekes felvetés) szerb diák méltóztatik végre lepuffantani az egyébként állítólag meglehetősen puha elveket valló trónörököst.

Minderre ráhúzták a vizsgálatot vezető osztrák zsidó (1914-ben természetesen ennek is volt jelentősége) személyét és magánéletét, de a film szempontjából ez éppen annyira volt maradandó, mint amekkora a fickó történelmi jelentősége. Történelmi illusztrációként mindenesetre érdekes, legalábbis ami a merénylet tényleges menetét illeti.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: A vörös teknős   Általános film topik - Page 27 EmptyHétf. Márc. 13, 2017 11:11 pm


A vörös teknős

Azt hiszem, tuskó vagyok... megnéztem ezt a "csodálatos" alkotást, és gőzöm sincs, mi tetszik ebben másoknak - sőt, igazából gőzöm sincs, miről szól. Utálom a művészfilmeket, ez pedig vastagon az: egy japán ihletésű, részben Kecskeméten készült animációs művészfilm egy hajótöröttről meg egy teknősről...

Legszívesebben leírnám a történet kulcs jelenetét, de az hatalmas spoiler lenne, úgyhogy nem teszem. Én nagyot néztem az eseményeken és azt hiszem, tulajdonképp ott vesztett el a film. Még ha a többi jelenet meg is érintett volna, még ha megerőszakolva magamat értelmezni is tudtam volna a szimbólumokat, az a teknős... no, az nem ment ki a fejemből. Totál baromság az egész, a jó kis túlélő, robinsonos filmből egy szürreális baromság lett.

A sztori nagyjából két sor: egy férfi hajótörést szenved, partra sodródik, el akar menni kétszer is, de egy nagy vörös teknős mindig megakadályozza. Aztán talál egy nőt, akivel onnantól együtt lesznek a szigeten, gyerekük lesz, felnevelik, megöregednek és kész. Ennyi a film. Hogy mit esznek éveken át, hogy gyújtanak tüzet, stb... nos, az totál lényegtelen... vannak és kész. Szöveg nincs benn, csak zene, a képi világtól én magam részéről nem voltam elájulva. Az istenített hangulat sem ragadott magával, többnyire untam a 80 percet - már amikor nem azon gondolkodtam, mi a faszt is látok.


Na mindegy, Niwrok, neked talán tetszeni fog, te szereted ezt a stílust.


55%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyHétf. Márc. 13, 2017 11:30 pm

R2-D2 írta:

A vörös teknős

Azt hiszem, tuskó vagyok... megnéztem ezt a "csodálatos" alkotást, és gőzöm sincs, mi tetszik ebben másoknak - sőt, igazából gőzöm sincs, miről szól. Utálom a művészfilmeket, ez pedig vastagon az: egy japán ihletésű, részben Kecskeméten készült animációs művészfilm egy hajótöröttről meg egy teknősről...

Na mindegy, Niwrok, neked talán tetszeni fog, te szereted ezt a stílust.

55%


Lehet, de mégis inkább a Kubot néztem meg helyette Smile .
Erről már előzetesen sem olvastam olyan jókat, a nagyon öncélú dolgokat meg én sem szeretem Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyHétf. Márc. 13, 2017 11:37 pm

Niwrok írta:

A vörös teknős

Erről már előzetesen sem olvastam olyan jókat, a nagyon öncélú dolgokat meg én sem szeretem  Smile ...
.

Én meg csak áradozó kritikákkal találkoztam... scratch
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: 1989 - Határon   Általános film topik - Page 27 EmptyCsüt. Márc. 16, 2017 8:27 pm


1989 - Határon



Régóta terveztem, hogy megnézem ezt a dokumentumfilmet, hisz ritkán adatik meg az, hogy az ember olyan események feldolgozásást látja, amiket átélt, amikről esetleg konkrét élményei vannak. Érdekes élmény esetleg látni azt, milyen alkuk, szándékok álltak mindazon események mögött, amik anno bekerültek a hírekbe, amik anno meghatározták mindennapjaimat... pontosabban meghatározták VOLNA.

A marha nagy helyzet ugyanis az, hogy nekem ez az egész tök homály volt. Jó, a páneurópai piknikre emlékeztem, Nagy Imre újratemetésére és a dudálásra is, Kádár apánk leváltásásra feltétlenül, de a '89-es évből elsősorban a karácsonyi romániai forradalom maradt meg bennem. Az úgy bevésődött, ahogy hallgattuk az akkor szárnyait bontogató Danubiust, ahogy a taxisok indultak Romániába... azt a hangulatot még az Ausztriából, a Vasfüggönyön túlról frissen importált music center rádiója is kiválóan visszaadta - de maga a határnyitás, a sok DDR autó valahogy kimaradt, pedig aztán itt a határ nem messze.

Az 1989 központi témája a dicső cocializmus bukása, Nagy Imre újratemetésén, Németh Miklós miniszterelnökségén és egy keletnémet család történetén keresztül. A film tulajdonképpen a mai (2014-es) Nagy Imre interjúja, aki elmeséli miniszterelnökségének két évét, elmeséli, milyen elvek és döntések alapján nyitotta meg a határt 1989-ben 30.000 keletnémet menekült előtt. Izgalmas, érdekes téma, egy kiváló dokumentumfilmet lehetett volna csinálni belőle, ami a nosztalgián kívül is nyújthatott volna nem kevés érdekes aspektust... de nem így.

Az igazság az, hogy ez, így irtó gáz. Először is, ez nem is nekünk, magyaroknak szól, sokkal inkább Európának, de méginkább a németeknek. Aztán, a miniszterelnök végig angolul ad interjút, de olyan angolsággal, hogy az ember falra mászik tőle. De ez még hagyján, legjobban azok a filmes elemek zavartak, amiket felhasználtak a készítők: a korabeli, teljesen oda nem illő képeket újraszinkronizálták, sőt, összevágták élőszereplős betétekkel. Néha már röhejes volt az egész, ahogy a korabeli Németh beszélt a mai színészekkel, ahogy összevágtak egy felvételeken nem létező tárgyalást Németh és Kohl között. Ahány náció, annyi nyelv, egyszer magyarul beszél a magyar, egyszer nem, a Kohl-Gorbacsov telefonbeszélgetés meg egy paródia. Roppant szubjektív az egész, kihegyezve Németh érdemeire, állítólag tele csúsztatással - de Michael Moore után ez még nem is lett volna baj. Inkább az egész film stílusa az, ami nagyon nem jött be, kár, hogy ez, ilyen koncepcióban készült el.

De még így is volt néhány érdekes információja: Grósz Károly, mint az utolsó komcsi vezér és a munkásőrök, Csaucseszku kérése a Varsói Szerződés értekezletén, no meg mindenekelőtt az, hogy SEMMI nem lehetett volna itt, ha nincs Gorbacsov. Így is mozgott a léc, ha a keményvonalasok győznek, itt megint rendet csinált volna a Szovjetúnió. És akkor még állna a Berlini Fal is. De nem így történt, és ez már történelem. A baj, hogy lassan én is az leszek... szóval inkább érdekes, de nem jó film az 1989. Kár érte.



65%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Szcientológia - Avagy a hit börtöne   Általános film topik - Page 27 EmptyVas. Márc. 19, 2017 11:20 am

Niwrok írta:

R2-D2 írta:

Szcientológia - Avagy a hit börtöne

Számomra mindegyik vallás alaptézise komplett elmebeteg felvetéseken alapul, de ez... ez túlmegy minden határon.  Rolling Eyes   Pedig volt egy időszakom, mikor tán még érdekelt is a L. Ron Hubbard nevével fémjelzett dianetika és a szcientológia - ez kb. arra az időszakra tehető, mikor a Lenkei életművel ismerkedtem. Mondjuk ilyen szintre sosem jutottam a kutatásban, Xenu helyett viszont az önmagad és ezáltal a világ jobbá tétele, és a pozitív gondolkodás tetszett, mint ahogy abban is biztos vagyok, hogy a gyógyszergyárak jól felfogott üzleti érdekeik mentén gyártják a sokszor óriási kárt okozó antidepresszánsokat. A helyzet az, hogy a film után sem gondolom másként: soha nem lennék ennek (és semmi) egyház tagja, komplett idióta mindenki, aki ebben részt vesz - viszont míg engem békén hagynak, addig leszarom, mit hazudnak tagjaiknak. A többi egyház sem jobb...

Mindenesetre azt az átütőerőt, amit tulajdonítanak neki, én nem éreztem benne: nagyon száraz, néha roppant zavaros anyag, ami tételesen végigvisz a szcientológia történetén, annak szülőatyjával, Hubbarddal kezdve, rengeteg információt közöl, viszont mindezt rettentő tárgyilagosan teszi. Magam részéről jobban szeretem a Michael Moore féle manipulatív dokumentumfilmeket - ennek a mozinak is jól jött volna több érzelmi töltet. Érdekes volt ez az interjúkra épülő tényfeltáró riport, de nekem nem tiszta a két órás film után sem, hogy hogy lehet 10-20-30 évig tagja lenni valaminek, amiről tudja, hogy nem tetszik neki, ahol bántják, verik, zsarolják, kiszednek belőle minden titkát...


Mondjuk most már nekünk könnyű, de hogy Xenu áll az egész mögött, az a beavatottaknak korábban általában már csak akkor derült ki, amikor annyi pénzük állt benne, annyira mélyen voltak benne, hogy aligha tudtak volna kijönni belőle teljes anyagi és családi megsemmisülés nélkül. Amikorra már mindened odaadtad, a családodtól teljesen elszakadtál, mert az egyházon kívül mindenki "elnyomó személy" (ld. pogány, eretnek... nincs új a nap alatt), és azok a legrosszabbak, akik el akarnak téríteni a megtisztulás útjáról, akkor már sokszor csak az maradt, hogy még mélyebbre mész a dologban, és feladod az ellenállást, hátha akkor jobb lesz.


Ahogy már R2 írása után is említettem, valamennyi előismeretem már volt a szcientológiáról előtte is, az egésznek a hátterét adó, közepesen szar sci-fi ponyváról (amiben a South Parknak, mint Xenu nyilvánosságra hozásának egyik eszköze jelentős szerepe volt) éppúgy, mint a filmben is említett, a terhelő bizonyítékok eltüntetését célzó akciósorozatról (Operation Snow White) vagy a tagokkal szemben elkövetett erőszakról és kizsákmányolásról. Plusz biztos vagyok benne, hogy a nemrég látott The Path c. sorozat jelentős mértékben a szcientológia napvilágra került módszereiből merített ötletet.

Ehhez mérten pár személyes tragédián és a felsővezetés egyes tagjainak belső infóin kívül nem is tudtam meg sokkal többet, leszámítva talán David Miscavige szerepét abban, hogy a szcientológia egy talán jószándékú, de a nagyság utáni vágyba egyre jobban be belebolonduló író kreálmányából hogyan lett egy kizárólag pénzszipolyozásra kitalált bűvésztrükk, ami tökéletesítve a manipulációs technikákat, az emberek legbelsőbb félelmeiből és igényeiből próbált és tudott hatalmassá válni... olyanná, amelyik az IRS-t is hatékonyan és eredményesen tudja zsarolni. Valóban nagyon száraz mindez -még ha nekem Moore szájbarágós stílusa és gagyi animációi sem a kedvenceim- és így inkább csak egy-egy elem vagy nyilatkozó ragadta meg a figyelmem. Fura volt ott látni a "kitaszítottak" között az Ütközéseket rendező Paul Haggist, megtudni, hogy ő miért lépett ki, illetve Sara Goldberg esete gondolkodtatott el az efféle "indoktrináció" hatékonyságáról, ahogy az "egyház" arra kényszerítette a kapcsolat-megszakításokon keresztül, amikor a családjában a szcientológia iránti kétség egyáltalán felmerült, hogy válasszon a fia és a lánya között.

A legérdekesebb, amit megtudtam a filmből, hogy a fénykorához képest mennyire befelé forduló és öncélú lett az egész, hogy gyakorlatilag bedőlt a blöff, és ha a filmben gyakran emlegetett adómentességet is megvonják tőlük (ahogy az tavaly óta újra téma az USA adóhatóságánál), akkor rájuk is omlik az egész.

Nem fogom megkönnyezni.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: A kőmajmok háza   Általános film topik - Page 27 EmptyVas. Márc. 19, 2017 9:52 pm

.
A kőmajmok háza

Amikor Kornél megismerkedik Izával, aki a nagymamájánál tölti a nyári szünidőt, egy egészen új világ nyílik meg számára. Iza ugyanis nagy titkok tudójaként egy párhuzamos világról kezd mesélni a fiúnak, amiben mindenféle mágikus lények élnek, tündérek, sárkányok, manók, és amely világban nagy szerepe van annak a háznak, amiben Kornél is él az anyukájával. A ház ugyanis menedék a varázslényekre leselkedő veszélyek elől, és amíg a házat a korláton "őrt álló" majomszobrok védik, addig biztonságban vannak. Kornél persze azt hiszi, Iza túl sokáig volt a napon, vagy nem vette be reggel a gyógyszerét, de ahogy jobban kezd figyelni a környéken zajló eseményekre, egyre inkább elképzelhetőnek tartja, hogy a harmadikon lakó bácsi egy sárkány, hogy Iza nagymamája tündér... és hogy ő maga is részese valahogyan ennek a világnak.

Úgy tűnik, az újkori magyar ifjúsági filmek elengedhetetlen kelléke a fantasy, ahogy volt az Sherlock Holmes nevében című filmnél is (kis tiszteletadásként meg is emlékeznek róla ebben a filmben), de ha nagyon akarom, még a Kossuthkiflit is ide lehetne csapni. Az a kőmajmok háza le sem tagadhatná, hogy az íróját legalább háromszor fejbe vágták egy Harry Potter összessel, különben nem "mágikókról" és nagyjából a Halálfalóknak megfelelő "peritonokról" szólna a történet. Annyiból mégis jó ez így, hogy szinte végig egyensúlyozik a történet aközött, hogy a mágikók világa valódi-e, vagy csak egy unatkozó kislány találta azokat ki pár furcsa körülményből és váratlan eseményből, csak hogy ezzel tegye izgalmasabbá, kalandosabbá a nyári szünetet... amin már-már a néző is elgondolkodik, mondjuk amikor kiderül, hogy melyik szervezettől jöttek a tűzoltók...

A másik csavar a történetben, hogy Kornél és Iza sztorija mellett egy Gyuri nevű kisfiú nyári szünetét is megismerjük... csak éppen ehhez 30 évet ugrik vissza a film az időben. 1985 pedig sok meglepetést tartogathat azoknak, akik rászánják a filmre a 80 percet  Wink .

Kár, hogy a múltbeli eseményeknek nincs akkora jelentősége, így a végére egy kicsit összecsapott lett a film, de ettől még érdekes darab... Csak az a füttyögős zenéje ne ment volna az agyamra...

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:09 pm

Niwrok írta:
.
A kőmajmok háza

1985 pedig sok meglepetést tartogathat azoknak, akik rászánják a filmre a 80 percet  Wink .

7,5/10

Na, akkor most hogy is lenne az évi keret? Ki miatt is telik le márciusra??? tongue

Kösz, vettem, vettem. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Virsliparti   Általános film topik - Page 27 EmptyKedd Márc. 21, 2017 8:15 pm

Virsliparti



Hogy stílusos legyek: erre mi a fasz szükség volt???

Úgy néz ki, a Deadpool sikere elindított valamit Hollywoodban, ámbár magam részéről nem vagyok benne százszázalkosan biztos, hogy ez mindig jó: itt legalábbis, ebben a nemistudom minek nevezzem animációban már-már a megbotránkoztatás határáig sikerült elvinni a dolgokat. Az is fura volt - és néha kifejezettem életszerűtlen - ahogy a különféle élelmiszerek kocsis módjára káromkodtak, de a csúcs egyértelműen a már-már pornóba hajló tömegszex jelenet volt a végén, amiben a taco nyalja a buci pináját, amiben nem tudom mennyi virsli meg miegymás sorra dugja a ugyanazt a zsemlét, vagy éppen valami másik élelmiszer szopja le a társát az áruházban.

A sztori nagyjából annyi, hogy az élelmiszerek a hipermarketben alig várják, hogy az emberek (akiket ők istenként tisztelnek) megvegyék őket, és az "ajtón túli világ" paradicsomi állapotába kerüljenek. Az egész egy illúzió, de miután nem nagyon szokott visszajönni onnan senki, ezért nem tudják a szörnyű valóságot: az emberek gyilkosok és megeszik őket. Az egyik bevásárlásnál néhány élemiszer aztán kiesik a kocsiból, kvázi megússzák a halált, először szomorkodnak, de aztán a virsli találkozik egy visszahozott mézes mustárral (akit amúgy semmibe vesznek, mert se nem méz, se nem mustár) és megtudja a szörnyű igazságot, hogy az áruházon kívül biztos halál vár rájuk. Elkezd nyomozni, találkozik valami befüvezett indiánutánzatú dobozokkal, és talál egy szakácskönyvet,  ami bizonyítékul szolgál a rémtettekre. Közben a másik szálon egy nyomi virsli túléli a mészárlást, az utcán bóklászva belebotlik egy narkós kölökbe, aki aztán bedrogozva látja és érti az élelmiszereket. Mintha Andy beszívva megértené Woodyt és Buzzt... faceplam  

A finálé meg egy nagy leszámolás, ahol az áruházban az élelmiszerek elintézik a vásárlókat. Közben van egy antagonista női intimzuhany, aki haragszik a virslire, mert ő is kiesett a kosárból - őt értem meg egyedül, ha intimzuhany lennék, én is szívesebben lennék a nők lábai között... Laughing  . Az egész film - amellett, hogy tulajdonképp rém szürreális - roppant ordenáré, mindenki csak dugni akar és folyamatosan káromkodik. Nevetni mindössze kétszer tudtam rajta, egyszer a rágógumi Terminator2  jelenetén, egyszer meg Edward Norton szereplésén - azon kívül kifejezetten kínos és beteg volt az egész. Ehhez én már prűd vagyok, de lehet, a mai tiniknek ez bejön. Mindenestre qrvára nem gyerekfilm, pedig kicsit visszafogottabb módon akár lehett is volna az. Ez egy élelmiszerpornó vígjáték, némi horroros beütéssel, amikből a vígjáték lett a leggyengébb szál.

Az animáció viszont jó volt.


40%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyKedd Márc. 21, 2017 8:38 pm

R2-D2 írta:

Virsliparti

Hogy stílusos legyek: erre mi a fasz szükség volt???

Úgy néz ki, a Deadpool sikere elindított valamit Hollywoodban, ámbár magam részéről nem vagyok benne százszázalkosan biztos, hogy ez mindig jó: itt legalábbis, ebben a nemistudom minek nevezzem animációban már-már a megbotránkoztatás határáig sikerült elvinni a dolgokat. Az is fura volt - és néha kifejezettem életszerűtlen - ahogy a különféle élelmiszerek kocsis módjára káromkodtak, de a csúcs egyértelműen a már-már pornóba hajló tömegszex jelenet volt a végén, amiben a taco nyalja a buci pináját, amiben nem tudom mennyi virsli meg miegymás sorra dugja a ugyanazt a zsemlét, vagy éppen valami másik élelmiszer szopja le a társát az áruházban.

Az animáció viszont jó volt.

40%


MI... A... FASZ   faceplam    tőőőlem  ?!
Legalább mondd, hogy fegyverrel kényszerítettek   ima  .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 EmptyKedd Márc. 21, 2017 9:46 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Virsliparti

40%


MI... A... FASZ     faceplam    tőőőlem  ?!
Legalább mondd, hogy fegyverrel kényszerítettek   ima  .

.

Nem. Laughing

Láttam benn fantáziát, kicsit visszafogottabban be is jött volna, de ez túl sok(k) volt. Íme:





faceplam


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 27 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
26 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 41 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: