Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 35 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Isteni színjáték   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Okt. 19, 2015 12:33 am

R2-D2 írta:

Isteni színjáték

6 ember ül egy körasztalnál, elvileg mindenki önként vesz részt a játékban, de természetesen ennek az "önkétességnek" azért fura motivációi vannak. 10 percenként az ún. "Játékmester", a meghívójuk egy dobókockát dob az asztalra, az azon kipörgetett szám birtokosa pedig szabadon lelőhet valakit az asztalnál. Sőt, le kell lőnie... már ha nem üres a tár: a pisztolyban egy golyóval kevesebb van.

Nem hiszem, hogy ennél több ajánló kell... Orosz rulett 6 fővel, a film közben természetesen egy bonyolult kapcsolatrendszer is kibontakozik a szereplők között, és természetesen az sem véletlen, hogy kik és miért ülnek az asztalnál. Zseniális feszültségkeltés, néha kissé ripacs játék, de maradandó filmélmény

85%


Ajánlónak valóban jó volt, de nekem nem jött be ennyire. Két hibája volt nálam a filmnek. Az egyik, hogy a szereplők fele, hárman is "csak" közvetítők, csekély jelentőséggel és háttérrel, csak kellékek a történetben, a negyedik önkéntesen alig beszél a finálét leszámítva, és így a film kétharmada megy el két szereplőre. A másik, hogy ebből a kettőből a szőke szociopata picsát utáltam, mint a szart, megváltás lett volna, ha valaki már elsőre agyonlövi, annyira túljátszott, ahogy rikácsol, bármennyire is ő a történet egyik áldozata. A felvezetés így túl hosszú, a feszültség is igazán csak abból ered, amit nem tudunk, és túl nagy a szerencse szerepe ahhoz, hogy izgultam volna, mert ezzel a sztorival egyszerűen nem történhetett volna máshogy, más áldozatokkal vagy sorrendben. Sokkal többet kellett volna például azzal foglalkozni, hogy ki miért játszik, mire tette fel az életét az asztal körül, hogy ne csak három ember életének vagy halálának legyen súlya. Így csak maga a bűvészmutatvány marad, a showelemek és az illúzió (a mikroportos csavar például jó volt, az jött be az egész filmből a legjobban), meg persze a befejezés, az utolsó párviadal, amikorra a bűvész leleplezi a trükkjeit... még akkor is, ha azt kell mondanom, így csak másolata volt egy majd 10 éves mutatványnak.

Még a végén is kevesebbet akartam adni a hangulatom alapján, de az tetszett, ahogy kiderült, az egész ripacskodásnak van egy mögöttes gondolata, és hogy mindez ki is fejez, üzen valamit, nem csak öncélú vérengzés.

Ezért az egyért lett 7/10. Egyedi, az biztos, de nekem nem biztos, hogy maradandó is lesz.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Okt. 19, 2015 9:42 pm

Niwrok írta:

Isteni színjáték
Ajánlónak valóban jó volt, de nekem nem jött be ennyire. Egyedi, az biztos, de nekem nem biztos, hogy maradandó is lesz.


Azt nem mondom, hogy sajnálom, mert azt nem szereted. Crying or Very sad

Nekem a finálé a "bűvészmutatvánnyal" nagyon bejött, s a végére az addig fura cím is értelmet nyert. Örülök az ilyen minimálmoziknak.

Niwrok írta:

A másik, hogy ebből a kettőből a szőke szociopata picsát utáltam, mint a szart, megváltás lett volna, ha valaki már elsőre agyonlövi, annyira túljátszott, ahogy rikácsol, bármennyire is ő a történet egyik áldozata.

Ezt mondjuk pont így látom. Hihetetlen ripacs volt a nő... fuck off
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyKedd Okt. 20, 2015 6:33 am

R2-D2 írta:

Isteni színjáték

Azt nem mondom, hogy sajnálom, mert azt nem szereted.  Crying or Very sad  
Nekem a finálé a "bűvészmutatvánnyal" nagyon bejött, s a végére az addig fura cím is értelmet nyert. Örülök az ilyen minimálmoziknak.


Nem arról van szó, hogy "nem szeretem" Smile . Tőlem sajnálhatod, csak szükségtelen Smile . Nem kényszerítettél, hogy nézzem meg, ráadásul annyira nem is volt rossz, hogy megbántam volna a rá szánt időt. Voltak részei, elemei, amik nekem máshogy jobban bejöttek volna, míg neked így jöttek be.

A címen én spec. el sem gondolkodtam...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyKedd Okt. 20, 2015 2:58 pm

Niwrok írta:

Isteni színjáték

A címen én spec. el sem gondolkodtam...

Spoiler:

Én most inkább kivételesen a magyar címnél éreztem pozitív áthallást... pedig természetesen először nekem is Dante ugrott be.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: JOBS - Gondolkozz másképp   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Okt. 26, 2015 10:06 pm

.
JOBS - Gondolkozz másképp

Eredetileg hosszabban terveztem írni róla, de a végére úgy éreztem, egyszerűen nem lenne mivel kitölteni az egy oldalt. Egy sima életrajzi filmről van szó, ami Steve Jobs karrierjét követi végig onnantól, hogy egyáltalán eldönti az egyetemen, hogy számítástechnikával akar foglalkozni, odáig, hogy bemutatják az iPodot, mint az akkori innováció csúcsát és a szórakoztató elektronika forradalmi zászlóshajóját, minden mp3-lejátszó ükapját. A történet ezek között nagyjából arról szól, hogy a) Jobs milyen kihívások elé állítja a társait és a beosztottjait az újdonság, a jobbítás és a kitűnés utáni kényszerhajszában, és b) Jobs mindenkivel mekkora paraszt volt, aminek sokszor meglett a böjtje. Ez utóbbit talán elég érzékletesen mutatja, hogy időnként vagy Jobs lop meg valakit, vagy tőle lopnak (a Bill Gateses telefonhívás elég vicces Smile ), míg végül egyszerűen kilopták alóla az egész céget, őt meg hazazavarták családot alapítani. A történeti dolgok korhű és esetenként izgalmas felmondása mellett azonban sokszor hiányzik a szenvedély a filmből, az igazi érdekesség, és elég lyukas is a sztori itt-ott, például a terhes barátnője szó szerinti kibaszása (nem egyszerűen szakít vele, hanem megtagadja a gyereket, és még a láthatásra sem tart igényt, mert ő most nem ér rá a munka mellett a papásmamásra is) és a családi idill képei közé azért csak elkelt volna valami kis átvezetés... Technikailag egyébként hangulatos a JOBS, nekem Ashton Kutcherrel sem volt bajom, de a 70-es évek garázsprojektjei után túl száraz lett a film, amibe csak a céges manipulációk visznek egy kis színt, miközben a tanulsága egy egymondatos közhelyre szorítkozik, azaz hogy "Tarts ki a céljaid mellett, legyél elhivatott és kockáztass, és akkor bármit elérhetsz".

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Okt. 26, 2015 11:49 pm

Niwrok írta:

JOBS - Gondolkozz másképp

Eredetileg hosszabban terveztem írni róla, de a végére úgy éreztem, egyszerűen nem lenne mivel kitölteni az egy oldalt...

7/10

Na, majd én... valamikor. Wink

Köszi, hogy képbe hoztad, én meg is feledkeztem róla. egyetért
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptySzomb. Okt. 31, 2015 7:49 am

R2-D2 írta:

Earth to Echo

Először hosszan akartam írni róla, de aztán az égvilágon semmi nem jutott eszembe hozzá. Sem rá-, sem lebeszélni nem tudok senkit, akit érdekel egy kézikamerás E.T., vágjon bele. Egy lakóparkot a közeli autópálya-építés miatt épp kilakoltatnak, mikor is három srác kapcsolatba kerül egy pici, bagolyszerű űrlénnyel. Az autópálya építés persze kamu, a hatóság emberei is a kis kékszemű lényt keresik (eléggé bénán), a fiúk meg segítenek neki hazajutni. Nagyjából ennyi, kimondottan aranyos minimálköltségvetésű sci-fi. A kézikamerát okosan használja, a gyerekek jók, a behozott tini-love szál nem erőltetett, viszont az egész háttér rendesen megkérdőjelezhető... szülők, hatóság, egyebek. Rolling Eyes

De jó kis mese volt, van benn néhány nagyon jó és ötletes jelenet, soha rosszabbat!

75%


+1, de tényleg nincs nagyon mit írni róla Smile .
A legjobb ötlet benne a kéken világító kis bagoly volt, az azért lényegesen gyerek- és cukiságkompatibilisebb, mint a Super8 hatméteres űrszörnye vagy a teleszart búvárruhára erősen emlékeztető E.T. Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Rettegés / Eskalofrío   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Nov. 02, 2015 8:17 pm

.
Rettegés / Eskalofrío

A 16 éves Santi az anyjával nemrég egy kis, hegyek közé szorított faluba költözött, ahova szinte alig süt be a Nap, mert az állapota miatt mindketten ezt látták jónak, még ha így a srácnak hátra is kellett hagyni a barátait. Santi ugyanis allergiás a napfényre, amellett, hogy ennek egyfajta mellékhatásaként a szemfogai is folyamatosan nőnek. De alighogy kezdené érezni a helyiek vendégszeretetét vagy élvezni a hosszú sétákat nappal, amiket eddig nem nagyon tehetett meg, a házukban motoszkálásra lesz figyelmes, mintha lenne valaki a padláson. Ezzel párhuzamosan egyre gyakoribbak a véres események a falu környékén, ami megcsonkított birkatetemekkel kezdődik, de amikor az egyik helyi fiút szétmarcangolt torokkal találják meg az erdőben, a falusiak gyanúja azonnal az új jövevényekre terelődik. Santi viszont biztos benne, hogy a támadásoknak ahhoz a bozontos alakhoz van köze, akit többször is látni vélt, de sietnie is kell, mielőtt a helyiek között még jobban elterjed az a vélemény, hogy nem egyszerűen egy gyilkos, hanem egy vámpír.

Ahhoz képest, hogy egy egyszerű kis spanyol horrorról van szó, bravúros, ahogy keveri a műfajokat, és éppúgy megkapják a maguk részét a kísértetházas filmek, mint a szörnyesek vagy a kézikamerások, közben meg megmosolyogtató is a kis fricska az Alkonyatnak. A sztori is érdekes, a spanyoloknak ugyanis megvan az a szokásuk, hogy a misztikus történeteket is valós alapokra helyezik, így még az is kiderülhet egyikről-másikról, hogy semmi természetfeletti nincs is benne. És általában azok a legjobb horrorok... A pontszám így inkább csak az összélménynek szól, de elemeiben akadnak egészen kiválóak.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Nov. 02, 2015 8:22 pm

Niwrok írta:
.
Rettegés / Eskalofrío

A pontszám így inkább csak az összélménynek szól, de elemeiben akadnak egészen kiválóak.

7,5/10
.

Akkor te mostanában jobban jártál. Én egy hete gyűröm az iZombie S1-et, de talán ma elfogy.

Nem leszek kíméletes, ígérem... Mad

Ezt meg felírom a végtelen cetlire. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Nov. 02, 2015 8:33 pm

R2-D2 írta:

Én egy hete gyűröm az iZombie S1-et, de talán ma elfogy.
Nem leszek kíméletes, ígérem... Mad


Tru Calling + Eleven testek + Halottnak a csók scratch ?!?

Én külön-külön mondjuk szeretem őket... de téged fegyverrel kényszerítettek hmmm ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyHétf. Nov. 02, 2015 8:47 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Én egy hete gyűröm az iZombie S1-et, de talán ma elfogy.
Nem leszek kíméletes, ígérem... Mad


Tru Calling + Eleven testek + Halottnak a csók   scratch   ?!?

Én külön-külön mondjuk szeretem őket... de téged fegyverrel kényszerítettek  hmmm  ?
.

Nem, csak érdekelt. Nem erre számítottam. De majd meglátod. Laughing
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyPént. Nov. 06, 2015 6:48 pm

Niwrok írta:
.

La casa del fin de los tiempos

A középkörú Dulcét elítéli a bíróság a férje és az egyik fia megöléséért, noha az asszony ártatlannak vallja magát, és a házban levő szellemről beszél, egy öreg férfiról, késsel a kezében. 30 évvel később az idős nőt a börtönből háziőrizetbe helyezik a korábbi házukban, ahol szinte azonnal újrakezdődik a kísértetjárás. Egy fiatal pap, hogy Dulcén segítsen, utánanéz a ház történetének, amiből kiderül, hogy azt még valamikor az 1800-as években építette egy angol szabadkőműves, és régi újságcikkekből az is, hogy a házban rendszeresen történtek gyilkosságok illetve tűntek el belőle emberek... pontosan 30 évente.

Bár alapjaiban leginkább a The Conjuring spanyol megfelelője lenne, annál sokkal lassabb, mert egy külön drámai szálat is bele akartak vonni Dulce családjáról, és ezért eléggé untam. Egy kisebb csavar van a filmben, onnantól gyorsulnak fel egy kicsit jobban az események, de ebből a szempontból igazából már maga a film címe is spoileres. Az viszont ügyes, ahogy a fináléban minden szál összeér.

7/10
.

Bazzeg, ez a 60-ik perctől qrvára tetszet!!!

Igazából még mindig nem egészen értem, tegnap óta agyalok rajta, de még nem látom át teljesen. Legfőképp Leo szerepét. De nagyon tetszett. Köszi!! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyPént. Nov. 06, 2015 8:08 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:


La casa del fin de los tiempos

Bár alapjaiban leginkább a The Conjuring spanyol megfelelője lenne, annál sokkal lassabb, mert egy külön drámai szálat is bele akartak vonni Dulce családjáról, és ezért eléggé untam. Egy kisebb csavar van a filmben, onnantól gyorsulnak fel egy kicsit jobban az események, de ebből a szempontból igazából már maga a film címe is spoileres. Az viszont ügyes, ahogy a fináléban minden szál összeér.

7/10


Bazzeg, ez a 60-ik perctől qrvára tetszet!!!
Igazából még mindig nem egészen értem, tegnap óta agyalok rajta, de még nem látom át teljesen. Legfőképp Leo szerepét. De nagyon tetszett. Köszi!! Very Happy  


Szívesen Smile .
Így már érted, hogy miért nem volt szabad lefordítanom a címet sem Smile ?

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyPént. Nov. 06, 2015 8:30 pm

Niwrok írta:


La casa del fin de los tiempos


Szívesen Smile .
Így már érted, hogy miért nem volt szabad lefordítanom a címet sem Smile ?

Spoiler:
.

Persze, értem, de ezt megtette helyetted a felirat készítője, mikor elindult a film... Rolling Eyes

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 EmptyPént. Nov. 06, 2015 8:45 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:


Próbáltam visszakeresni ezt a rész, de nem találtam. Mikor van ez a jelenet?
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 14 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
14 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 35 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: