Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 37 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Enter Nowhere   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyKedd Feb. 02, 2016 6:58 pm

.
Enter Nowhere

Dylan listájáról szemezgettem egy pár darabot, köztük ez tűnt a legérdekesebbnek a három utazóról, akik ugyanabban az erdei viskóban kötnek ki, aztán mindenféle furcsaságok történnek velük.

Sokáig azt hittem, hogy az lesz a film legérdekesebb eleme, hogy láttam színészkedni Clint Eastwood fiát, mert ahogy összeverbuválódik a banda, az ritka unalmas volt még úgy is, hogy azért voltak dolgok, amiket "nyomként" az arcomba toltak, meg olyanok is, amire a későbbi események tükrében fel lehetett volna figyelni... ez van, sajnos nem értek sem a divathoz, sem a kocsikhoz  Smile . A felétől viszont egy egészen kellemes történet bontakozott ki, azért mindenképpen érdemes volt megnézni, de közben a félmilliós költségvetéstől azért nem szabad csodákat várni  Smile .

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyKedd Feb. 02, 2016 7:53 pm

Ezt én is felírtam magamnak, valamikor sorra is kerül. Rolling Eyes

De most visszaállok az egy évvel ezelőtti SoA időszakos ütemezésre: hétfő-kedd film, szerdától vasárnapig sorozat + ha van, akkor szombat mozi. Valami rendszer kell, mert belefulladok a pótlásokba.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Szcientológia - Avagy a hit börtöne   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 12:36 pm


Szcientológia - Avagy a hit börtöne


"Xenu, a galaktika ura története fontos szerepet játszik az egyház mitológiájában, csak a szcientológia magasabb szintjét elérő, ún. OT III-as egyháztagok hallhatják. A mitológia szerint a gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra." /Wiki/

De miután egy emberi testbe több, több tíz, több száz Thetán is beköltözhet, így a testet meg kell tisztítani tőlük, ők okozzák a pszichiátriai betegségeket, de a sima hangulatváltozásokat is... te jószagú atayúristen.  faceplam  faceplam  faceplam  Számomra mindegyik vallás alaptézise komplett elmebeteg felvetéseken alapul, de ez... ez túlmegy minden határon.  Rolling Eyes   Pedig volt egy időszakom, mikor tán még érdekelt is a L. Ron Hubbard nevével fémjelzett dianetika és a szcientológia - ez kb. arra az időszakra tehető, mikor a Lenkei életművel ismerkedetem. Mondjuk ilyen szintre sosem jutottam a kutatásban, Xenu helyett viszont az önmagad és ezáltal a világ jobbá tétele, és a pozitív gondolkodás tetszett, mint ahogy abban is biztos vagyok, hogy a gyógyszergyárak jól felfogott üzleti érdekeik mentén gyártják a sokszor óriási kárt okozó antidepresszánsokat. A helyzet az, hogy a film után sem gondolom másként: soha nem lennék ennek (és semmi) egyház tagja, komplett idióta mindenki, aki ebben részt vesz - viszont míg engem békén hagynak, addig leszarom, mit hazudnak tagjaiknak. A többi egyház sem jobb...

Ja, hogy ez nem egyház?? Az simán lehet, de hát amíg annak van bejegyezve, addig az - és ezen ez a roppant egyoldalú dokumentumfilm sem fog változtatni. Mindenesetre azt az átütőerőt, amit tulajdonítanak neki, én nem éreztem benne: nagyon száraz, néha roppant zavaros anyag, ami tételesen végigvisz a szcientológia történetén, annak szülőatyjával, Hubbarddal kezdve, rengeteg információt közöl, viszont mindezt rettentő tárgyilagosan teszi. Magam részéről jobban szeretem a Michael Moore féle manipulatív dokumentumfilmeket - ennek a mozinak is jól jött volna több érzelmi töltet. Érdekes volt ez az interjúkra épülő tényfeltáró riport, de nekem nem tiszta a két órás film után sem, hogy hogy lehet 10-20-30 évig tagja lenni valaminek, amiről tudja, hogy nem tetszik neki, ahol bántják, verik, zsarolják, kiszednek belőle minden titkát... hush - Általános film topik - Page 17 3603792908

Mindegy, érdekes volt, új tudás birtokosa lettem, de ettől nem fogom kevésbé bírni sem Tom Cruise-ot, sem Michael Penát. Akkor sem, ha ezek szerint ők is sültbolondok. Csak nem Krisztusban hisznek, hanem Xenuban.  tongue


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 6:31 pm

R2-D2 írta:

Szcientológia - Avagy a hit börtöne


"Xenu, a galaktika ura története fontos szerepet játszik az egyház mitológiájában, csak a szcientológia magasabb szintjét elérő, ún. OT III-as egyháztagok hallhatják. A mitológia szerint a gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra." /Wiki/

De miután egy emberi testbe több, több tíz, több száz Thetán is beköltözhet, így a testet meg kell tisztítani tőlük, ők okozzák a pszichiátriai betegségeket, de a sima hangulatváltozásokat is... te jószagú atayúristen.  faceplam  faceplam  faceplam  Számomra mindegyik vallás alaptézise komplett elmebeteg felvetéseken alapul, de ez... ez túlmegy minden határon.  Rolling Eyes   Pedig volt egy időszakom, mikor tán még érdekelt is a L. Ron Hubbard nevével fémjelzett dianetika és a szcientológia - ez kb. arra az időszakra tehető, mikor a Lenkei életművel ismerkedetem. Mondjuk ilyen szintre sosem jutottam a kutatásban, Xenu helyett viszont az önmagad és ezáltal a világ jobbá tétele, és a pozitív gondolkodás tetszett, mint ahogy abban is biztos vagyok, hogy a gyógyszergyárak jól felfogott üzleti érdekeik mentén gyártják a sokszor óriási kárt okozó antidepresszánsokat. A helyzet az, hogy a film után sem gondolom másként: soha nem lennék ennek (és semmi) egyház tagja, komplett idióta mindenki, aki ebben részt vesz - viszont míg engem békén hagynak, addig leszarom, mit hazudnak tagjaiknak. A többi egyház sem jobb...

Ja, hogy ez nem egyház?? Az simán lehet, de hát amíg annak van bejegyezve, addig az - és ezen ez a roppant egyoldalú dokumentumfilm sem fog változtatni. Mindenesetre azt az átütőerőt, amit tulajdonítanak neki, én nem éreztem benne: nagyon száraz, néha roppant zavaros anyag, ami tételesen végigvisz a szcientológia történetén, annak szülőatyjával, Hubbarddal kezdve, rengeteg információt közöl, viszont mindezt rettentő tárgyilagosan teszi. Magam részéről jobban szeretem a Michael Moore féle manipulatív dokumentumfilmeket - ennek a mozinak is jól jött volna több érzelmi töltet. Érdekes volt ez az interjúkra épülő tényfeltáró riport, de nekem nem tiszta a két órás film után sem, hogy hogy lehet 10-20-30 évig tagja lenni valaminek, amiről tudja, hogy nem tetszik neki, ahol bántják, verik, zsarolják, kiszednek belőle minden titkát... hush - Általános film topik - Page 17 3603792908

Mindegy, érdekes volt, új tudás birtokosa lettem, de ettől nem fogom kevésbé bírni sem Tom Cruise-ot, sem Michael Penát. Akkor sem, ha ezek szerint ők is sültbolondok. Csak nem Krisztusban hisznek, hanem Xenuban.  tongue



Én azért előbb hiszek egy misztikus körítéssel emblematikussá tett prófétában, akivel évszázadokig takargatták a katolikus egyház a fekélyes testét, mint valami szépségtapasszal, mint ebben a C-kategóriás sci-finek is szar valamiben Razz . Bizonyíték amúgy nincs az ellenkezőjére, így marad a hit, hinni meg mindenki abban hisz, amiben akar.

Mondjuk most már nekünk könnyű, de hogy Xenu áll az egész mögött, az a beavatottaknak korábban általában már csak akkor derült ki, amikor annyi pénzük állt benne, annyira mélyen voltak benne, hogy aligha tudtak volna kijönni belőle teljes anyagi és családi megsemmisülés nélkül. Amikorra már mindened odaadtad, a családodtól teljesen elszakadtál, mert az egyházon kívül mindenki "elnyomó személy" (ld. pogány, eretnek... nincs új a nap alatt), és azok a legrosszabbak, akik el akarnak téríteni a megtisztulás útjáról, akkor már sokszor csak az maradt, hogy még mélyebbre mész a dologban, és feladod az ellenállást, hátha akkor jobb lesz.

"...de nekem nem tiszta a két órás film után sem, hogy hogy lehet 10-20-30 évig tagja lenni valaminek, amiről tudja, hogy nem tetszik neki, ahol bántják, verik, zsarolják, kiszednek belőle minden titkát... hush - Általános film topik - Page 17 3603792908 ".

Úgy, hogy fordítva van a sorrend...

"...Xenu helyett viszont az önmagad és ezáltal a világ jobbá tétele, és a pozitív gondolkodás tetszett."

És ebben mikor burjánzott el a cinizmus Razz ?!

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 9:08 pm

Niwrok írta:

Szcientológia - Avagy a hit börtöne

És ebben mikor burjánzott el a cinizmus  Razz ?!

.

lol! Valamikor akkor, mikor rájöttem, hogy a világ túl buta ahhoz, hogy megérje jobbá válnom... tongue
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyVas. Márc. 06, 2016 2:29 pm

Egyelőre csak röviden, aztán talán a héten a Black sails S2 alatt lesz időm bővebben is kifejteni. Rolling Eyes

Mustang


A Saul fia legnagyobb ellenfelének tartották, de szerintem a Krigen jobb volt. Egy aranyos film 5 török kislányról, akiket az ország hagyományai alapján férjhez kívánnak adni - csak mi van akkor, ha ők nem akarnak (vagy nem ahhoz akarnak) férjhez menni??? Lázadás, szökés, dráma... meg a legvégén néhány könnycsepp. Érdekes társadalmi kórkép a mai Kelet-Törökországról, kicsit talán felületes és nagyvonalú módon. Drámája ellenére kifejezetten vidám és optimista mozi, egyszeri, kellemes élmény. De nem maradandó.


80%


A sivatagon át

Ez meg egy jordán film az első világháború körüli időkből. Amikor is egy Theeb nevű fiú keveredik a felnőttek gyilkos játszmájába: pillanatok alatt mindent elveszít, aztán saját erejéből kell talpon maradni a sivatag közepén. Hangulatában, az épülő vasúttal az egész olyan, mint egy western, csak lovak helyett tevék vannak. Helyenként kimondottan izgalmas, hatásos film, jó háttér, jó korrajz: én bírom az arabos, sivatagos mozikat. Ez is az idegennyelvű Oscaron indult a Saul ellenében és ez is jobb nála - viszont ez inkább kalandfilm, kevesebb nagy társadalmi mondanivalóval. Nem bántam meg, hogy megnéztem, a határokat bővíteni jó volt.


80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptySzomb. Márc. 12, 2016 4:17 pm

.
Citizenfour

A House of Cards vonatkozó részei miatt adta magát, hogy most ez a film kerüljön sorra, főleg, mert amúgy is emlegettük itt már a Snowdenről készült dokut.

Eredetileg csak egy kicsit bővebb, átfogóbb körképet vártam a Snowden-ügyről és annak utóhatásairól, mint amiket amúgy a hírekből össze lehetett szedni, de ez a rész, a megfigyelési botrányok, majd a kiszivárgott információk a filmnek kevesebb, mint a felét teszik ki. Azt is elég töredékesen, csapongva a britek, a németek, az amerikaiak és a brazilok között, ahogy a Snowden által kiadott adatok és eljárások alapján egyre több ország próbálja feltérképezni, mennyire látnak bele az amerikaiak a lapjaikba. Ezeket a részeket az egész miatti felháborodás, az NSA oldaláról alkalmazott "védekezések" (mondjuk hogy egy meghatározott személy megfigyeléséhez bírói végzés kell, de ha mindenkit egyformán lehallgatnak, akkor nem kell, ahogy külföldi állampolgároknál sem), aztán a bujkálás miatti feszültség, a zaklatások és a tanácstalanság tartották egyben valamennyire.

A nagyobbik rész magáról Snowdenről szól, azon belül is inkább a személyes oldaláról. A filmet forgató Laura Poitras ugyanis nem pusztán feldolgozta Snowden történetét, hanem ő (és a The Guardian újságírója, Glenn Greenwald) volt Snowden közvetlen kapcsolata a nyilvánosságra hozatal során. Snowden kereste őt fel, mielőtt bármi történt volna, hogy legyenek szűrői és tolmácsolói az általa kicsempészett információknak, ahogy segítsenek neki abban is, hogy a nyilvánosság elé léphessen, merthogy sem az anonimitásra nem tartott igényt, sem azt nem akarta, hogy olyan adatok is kikerüljenek, amik ténylegesen kárt okozhatnak ártatlanoknak a személyes adataik kikerülésével, ha mondjuk simán csak feltöltötte volna mindezt a Wikileaksre. Pár kódolt üzenetváltás után történt meg a Poitras, Greenwald és Snowden személyes találkozója egy hong kongi hotelben, utána pedig napokig beszélték át a dolgokat... és közben végig forgott Poitras kamerája. Az ez alatt történtekből egy órányit vágtak össze, így a legtöbb a nyilvánosságra hozatal hátteréről derült ki, Snowden motivációiról és dilemmáiról, ami jó is lenne... csak közben túl sok idő megy el a maga elé meredő Snowdenre.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptySzomb. Márc. 12, 2016 4:24 pm

Niwrok írta:
.
Citizenfour

A House of Cards vonatkozó részei miatt adta magát, hogy most ez a film kerüljön sorra, főleg, mert amúgy is emlegettük itt már a Snowdenről készült dokut.

7/10
.

lol! Akkor majd a House of Cards vonatkozó részei után én is megnézem. Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 7:59 pm

3096 nap

A múltkori az A szoba kapcsán találtam rá erre a mozira, ami Natasha Kampusch önéletrajzi könyve alapján készült. Őszintén szólva, meg voltam róla győződve, hogy jobb lesz, mint az A szoba - de ez esetben csalódnom kellett. Kicsit nagyvonalúan végigzakatol a 8 és fél évnyi fogságon, de eléggé szubjektív válogatási szempontok alapján. Sem Wolfgangról, sem Natasháról nem tudunk meg jóformán semmit, csak nézzük a képeket: dokumentumfilmnek túl színpadias, drámának túl száraz. Egy árva könnycseppet sikerült ugyan elmorzsolni, mikor a csaj kijutott és találkozott szüleivel, de nagyjából ennyi. Hatástalan és unalmas két óra - ráadásul angol nyelvű,  ami szerintem főbenjáró bűn egy osztrák történetnél.

Azon, hogy ki lehet ilyen aberrált barom, meg hogy egyáltalán hogy lehet 8 évig egy pincében élni, azon e film nélkül is el lehet merengeni...



65%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: By The Sea   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 8:48 pm

.
By The Sea

Valahányszor hallottam erről a filmről, nem tudtad szabadulni a gondolattól, hogy Angelina Jolie ezzel a filmmel próbálta feldolgozni és megérteni a  Brad Pitt-tel való házasságuk válságát. Persze nem feleltethető meg teljesen a filmbeli helyzet a valóságnak, de mégiscsak Jolie írta és rendezte a By The Sea-t egy középkorú házaspárról, akik hivatalosan azért utaznak a filmbeli dél-francia tengerpartra, hogy a férj, Roland megpróbáljon túljutni az írói válságán, de aztán lassan kiderül, hogy a mindenben unott és megkeseredett Vanessával, a feleséggel vannak a nagyobb gondok. Különösen azzal kerülnek felszínre a problémák, amikor a szomszéd szobába beköltözik egy nászutas fiatal pár (Lea és Francois)...

Egyszer azt olvastam Jolie-ről, hogy csak az aláfestőzenével megtámogatott, néma maga elé meredésben tud értékelhetőt nyújtani, de most láttam először, mire is gondolhatott, aki ezt írta. Ugyan néha borzasztó lassú a film, és néha túlságosan el is kalandozik, maga az alaphelyzete és a cselekménye egy széthulló házasság romjainak ábrázolásaként egészen találó és jó. Két ember története, akik szeretik egymást és szeretnék ebben a kötődésben újra megtalálni a boldogságukat, de egyre elkeseredettebbek és nyomorultabbak attól, hogy ez mennyire nem jön nekik össze... Csak éppen a női karakter, Nessa van gyengén megírva és igazából eljátszva is ehhez; Brad Pitt Rolandja mellett rikító a kontraszt. Jolie ezúttal rendezőnek a legjobb, utána írónak, és lehet, hogy jobban járt volna, ha másnak adja le Vanessa szerepét, mert az több érzelmet kívánt volna meg, mint amit Jolie talán meg mert mutatni Vanessán keresztül... csak persze akkor nem lett volna meg a párhuzam...

6,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 08, 2016 8:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 8:54 pm

R2-D2 írta:
3096 nap

65%


Niwrok írta:
.
By The Sea

6,5/10

lol! Megírom helyetted is, jó: Akkor ezt most kihagyom. tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 9:02 pm

R2-D2 írta:

R2-D2 írta:

3096 nap

65%


Niwrok írta:
.
By The Sea

6,5/10

lol!  Megírom helyetted is, jó: Akkor ezt most kihagyom. tongue


Deal peace !
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyHétf. Márc. 28, 2016 12:29 pm


A passió - Recut

Mel Gibson rengeteg kritikát kapott az A passiójáért, hogy túlontúl explicit az erőszak benne, ezért nagyon gyorsan alkalmazkodott a helyzethez és újravágta a filmet. 7 percnyi vér és húscafat hiányzik belőle, ezzel viszont szerintem kiherélte az eredeti filmet, annak koncepcióját. Nekem legalábbis hiányoztak azok a jelenetek, amitől igazán össze tudtam rándulni, amik igazán fájni tudtak. Mindegy, nagyon rég láttam a mozit, ez jó volt így is, de legközelebb (10 év múlva??) inkább a moziváltozatot nézem. A másik kritikával, miszerint antiszemita lenne a film viszont nem tudok mit kezdeni... ezek szerint, ha a zsidókat valaki nem a haláltáborok szenvedő alanyainak ábrázolja, már antiszemita.. faceplam

Írni viszont sajnos nem fogok róla, mert képtelen lennék kordában tartani az indulataimat az egész keresztény hittel, Krisztussal és eseménylánccal kapcsolatban. Jobb mindenkinek, ha nem írom le, amit gondolok. Szegény bolondot két órán keresztül ütik-verik, aztán fölszögezik egy keresztre... ehh.. hush - Általános film topik - Page 17 3603792908 ... s mondd csak kedvesem, miért is?

A film viszont még mindig nagyon jó.

90%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 8:49 pm

.
Southbound

Egy frissebb és kellemesebb horror-antológia került tegnap lejátszóba, amiben négy történet szálai kapcsolódnak egymásba, és amiben további összekötésként a filozofikus narrátor szerepét egy rádió bemondója látja el. A helyszín Kalifornia sivatagos része, és mindössze egy nap története az egész, amely során egy csajbanda három tagja szeretne megoldást találni a defektes kisbuszuk problémájára, aztán egy autós próbálja az általa elgázolt áldozatot kórházba juttatni, ami átköt egy idősebb férfinak a húga utáni keresésébe, végül egy mindentől távol eső nyaralóban éjszakázó családon üt rajta három maszkos férfi.

Keveset árultam el a történetről, mert a kellemes vizuális megvalósítás mellett a film legnagyobb vonzereje a misztikus-nyomasztó hangulaton túl, hogy a stílusváltások és a többféle horrorzsáneren (ha úgy tetszik, sablonon) keresztül gyorsan felkelti, és fenn is tartja az érdeklődést, nagyjából az "ez most mi?" és a "hogyan tovább?" között pattogva. Más körülmények között talán zavarosnak találtam volna, ami történik, de igazából most pont jól esett, és bár a "bosszú angyalait" már kicsit soknak találtam a vége felé, szinte minden jelenetben találtam kapaszkodót. A legjobban a kórházas jött be, pedig nem is szeretem a trancsírt... igaz, ez annak azért elég lightos Smile .

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 8:55 pm

Niwrok írta:
.
Southbound

7,5/10
.

Jó. Akkor ezt feljegyeztem. egyetért
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





hush - Általános film topik - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
17 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 37 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: