Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 47 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Icarus   hush - Általános film topik - Page 37 EmptySzomb. Márc. 10, 2018 9:05 pm

.
Icarus

Bár az Oscar-jelölt vagy ~nyertes filmek közül inkább csak a legjobb film és a legjobb idegen nyelvű film kategóriát szoktuk szem előtt, azért a többiben is akadnak érdekes darabok. Idén például ilyen volt az orosz dopping-botrányt feldolgozó Icarus, ami korábban is szem előtt volt nálam, de azért kellett hozzá a díj, hogy igazán felkeltse az érdeklődésem. Lehet előítélet, de azért felidézve az igencsak "férfias" NDK és szovjet sportolónőket, és hallva ezt-azt arról, hogy a teljesítménysportok egy része már félig nyíltan a vegyészek vetélkedése, nem a doppingolás ténye volt a kérdéses, legfeljebb az, hogy nem sikerült bizonyítani.

Bryan Fogel rendező sok már nagy horderejű dokumentumfilmeshez hasonlóan leginkább annak köszönheti a sikerét, hogy jókor volt jó helyen. Eredetileg esze ágában sem volt az oroszokat belekeverni a filmjébe, helyette Lance Armstrong bukását követően olyan filmet szeretett volna, mint a Super Size Me, csak doppinggal; saját magán és egy amatőröknek szóló, de elég neves kerékpárversenyen akarta bizonyítani, hogy a dopping mekkora teljesítménykülönbséget is jelent. Ehhez azonban Fogelnek szüksége volt valakire, aki olyan típusú doppingot tud neki biztosítani, és olyan módszert tud garantálni, amivel a teszteken nem bukik meg. Ez lett némi személycsere után Grigory Rodchenkov, aki akkoriban a WADA, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség moszkvai laboratóriumát vezette. Az együttműködés Vogel doppingolására és a pozitív tesztek elkerülésére hónapokig sikerrel zajlott, de Rodchenkov egyre többször mesélt Fogelnek a laboratórium működéséről, hogy a dopping felfedése helyett hogyan vált elsődleges feladatukká a lebukás kockázatának csökkentése, és arról, hogy a nemzetközi politika és a belső hatalmi harcok középpontjába hogyan került az az elvben feltörhetetlen üvegcse, amiben a sportolók vizeletmintáit tárolják. Olyan harcokéba, amik a KGB utódszervezetének, az FSB-nek az árnyékában ritkán kecsegtetnek hosszú élettel... Fogel pedig kapva kapott az alkalmon hogy krónikása legyen a Rodchenkovot övező eseményeknek, sőt, kettejük kialakuló barátsága odáig vezetett, hogy nem egyszer Fogel volt a közvetítő a vizsgálati szervek és Rodchenkov között.

Nyilván lehetett hallani/olvasni a témáról, hiszen a rioi után a phjongcshangi olimpia is attól volt hangos, hogy eltiltják-e az orosz sportolókat vagy sem, ezért egy kicsit mélyebb betekintésként érdekes volt. Persze tényleg inkább krónika, egy-két erőltetettnek tűnő utalással az 1984-re, de ahogy itt bemutatásra kerül, szinte már olyan az egész, mint egy kémfilm, amiben Rodchenkov a sport Snowdenje. Egy kicsit hosszúra hagyott, de azért elég fordulatos kémfilmé, amiben megint az a szál volt felesleges, amiért a rendező egyáltalán elkezdte a filmet... mert ahelyett egy rövid montázs elég lett volna Rodchenkov képbe kerülésével, és annak indoklásával, hogy egy orosz laboratórium vezetője miért kompromittálná magát egy olyan program kamerák előtti irányításával, ami ellen eredendően küzdenie kéne... Mert erre az összes "pisa-tesztes" ügyeskedés közben sem sikerült rájönnöm...


7,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 10, 2018 11:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptySzomb. Márc. 10, 2018 9:15 pm

Niwrok írta:
.
Icarus

Nyilván lehetett hallani/olvasni a témáról, hiszen a rioi után a phjongcshangi olimpia is attól volt hangos, hogy eltiltják-e az orosz sportolókat vagy sem, ezért egy kicsit mélyebb betekintésként érdekes volt. Persze tényleg inkább krónika, egy-két erőltetettnek tűnő utalással az 1984-re, de ahogy itt bemutatásra kerül, szinte már olyan az egész, mint egy kémfilm, amiben Rodchenkov a sport Snowdenje. Egy kicsit hosszúra hagyott, de azért elég fordulatos kémfilmé, amiben megint az a szál volt felesleges, amiért a rendező egyáltalán elkezdte a filmet... mert ahelyett egy rövid montázs elég lett volna Rodchenkov képbe kerülésével, és annak indoklásával, hogy egy orosz laboratórium vezetője miért kompromittálná magát egy olyan program kamerák előtti irányításával, ami ellen eredendően küzdenie kéne... Mert erre az összes "pisa-tesztes" ügyeskedés közben sem sikerült rájönnöm...


7,5/10
.

Bazzeg, totál meglepődtem, kb 5 perccel ezelőtt nézegettem imdb-t, amin EZT találtam...

Egy pillanatra azt hittem, Te már láttad... Wink

Érdekes téma, lehet, a biciklis mozi után érdemes lesz majd megnézni.


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Bőrpofa   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyVas. Márc. 11, 2018 1:55 pm

.
Bőrpofa


Szívesebben írnék róla hosszabban is, de nincs mit... nem azért, mert annyira borzalmas volt, mint ahogy mondják róla, sokkal inkább azért, mert olyan semmilyen volt. Legalábbis a legvégére az égvilágon semmit nem éreztem, telejesen átfutott rajtam ez az egész - hiába volt menet közben néhol egészen jó és ötletes, a legvégén csak az maradt meg bennem, hogy láttam egy totál középszerű trancsírfilmet, amit valóban teljesen felesleges volt elkészíteni.

Ami jó benn, hogy kicsit más az egész, mint az eddig megismert feldolgozásokban. Csak a fináléra derül ki, ki is lesz Bőrpofa, a mozi addig egész jól játszik a bizonytalansággal. A nyitó képsorok nagyon beteg családja ugye kötelező elem, de aztán meglepő módon először egy elmegyógyintézetben kötünk ki, majd onnan egy őrült, Született gyilkosok szerű road-moziban. Mindkét eseményláncnak voltak egészen kiváló és totál illúzióromboló elemei (a szex a halott múmia mellett pl ilyen), többségében természetesen a gore elemek dominálnak - annak ellenére, hogy úgy istenigazából sokszor mégis szemérmesen elfordul a kamera. Félni tulajdonképp egy percet sem lehet rajta, megijedni végképp nem lehet, viszont van hangulata, amit ugye a korabeli Texas nagyban meghatároz.

Én nem értem, erre amúgy mi szükség volt, én maradok az eredeti Texasi láncfűrészesnél, sőt inkább annak remake-jénél és folytatásánál. Ennek azokhoz nem sok köze van.



60%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Desierto   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyVas. Márc. 11, 2018 2:08 pm

.
Desierto

Mexikói illegális bevándorlók egy csoportja embercsempészek segítségével próbál átjutni az USÁ-ba. Amikor a furgon lerobban, a két csempész és a kb. tíz mexikói gyalog indul a több napos útra a hőségben, keresztül a sziklás, veszélyeket rejtő sivatagon. Most azonban még külön veszély leselkedik a bevándorlókra, egy férfi a puskájával és a kutyájával ugyanis a határ önkéntes és önbíráskodó megvédésére készül, egyesével vadászva le mindazokat, akik így akarnak a szabadság földjének területére lépni.

Ebben a három sorban benne van az egész történet, aminek a nagy része így menekülés és rejtőzködés. Igazán csak az olyan természetes akadályok dobták fel, mint a kaktuszok és a csörgőkígyók, meg a két főszereplőt alakító színész, azaz Jeffrey Dean Morgan és Gael Garcia Bernal.


6,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 11, 2018 3:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyVas. Márc. 11, 2018 2:12 pm

Niwrok írta:
.
Desierto

Mexikói illegális bevándorlók egy csoportja embercsempészek segítségével próbál átjutni az USÁ-ba. Amikor a furgon lerobban, a két csempész és a kb. tíz mexikói gyalog indul a több napos útra a hőségben, keresztül a sziklás, veszélyeket rejtő sivatagon. Most azonban még külön veszély leselkedik a bevándorlókra, egy férfi a puskájával és a kutyájával ugyanis a határ önkéntes és önbíráskodó megvédésére készül, egyesével vadászva le mindazokat, akik így akarnak a szabadság földjének területére lépni.

Ebben a három sorban benne van az egész történet, aminek a nagy része így menekülés és rejtőzködés. Igazán csak az olyan természetes akadályok dobták fel, mint a kaktuszok és a csörgőkígyók, meg a két főszereplőt alakító színész, azaz Jeffrey Dean Morgan és Gael Garcia Bernal.


6,5/10
.


Két dolog jutott eszembe: 1. Ez a valóság (ld még The Cartell doku).
2. Jók a színészek, még az is lehet, megnézem. peace


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: A pince / Im Keller   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyHétf. Márc. 12, 2018 1:04 pm

.

A pince / Im Keller


Azóta meg akartam nézni ezt a dokumentumfilmet, mióta pár éve belefutottam az ajánlójába: a szinopszis szerint Ulrich Seidl megmutatja, mit csinálnak az osztrák emberek második életükben a pincében. A promó szerint lesz fegyvermániás lőteres, szado-mazo pár, náci klubgyűlés… az egész tűnt annyira sokkolónak és érdekesnek, hogy felkeltse figyelmemet…. Az, hogy ez pont Ausztria, az annyira nem lep meg, Natasha Kampusch és az amstetteni rém után nem hihetetlen, hogy ez a kissé… khmmm… fura nép csinál fura dolgokat – de a kisördög azonban már akkor ott motoszkált a fejemben, hogy ki az az állat, aki mindezt kamerák előtt felvállalja.

Azt nem mondom, hogy olyan nagyot csalódtam, de ez egy baromság. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezek nem megrendezett jelenetek lettek volna (az talán lehet, hogy ihlet volt hozzájuk), ráadásul az egésznek van egy roppant fárasztó és unalmas művészi attitűdje: sokszor annyi a film, hogy emberek állnak percekig néma csendben (vagy zenei aláfestés alatt) és bámulnak a kamerába. Van itt minden, mint a bucsuban, az egy főre eső bolondok száma több is lehet: a legenyhébb egy vadász, aki páviánt még nem evett, de mindenféle trófeája van a pincében, meg talán a fegyvermániás (tisztára USA) osztrák, aki lőteret csinált az alagsorban, nem kis rasszizmussal átitatott előadásokat tart. Nálam nem verte ki a biztosítékot – de a világ jelentős részén igen – a pincében berendezett náci emlékszoba az öt ott italozó öreggel: valahol tök logikus, hogy az egész nemzetszocializmushoz így áll hozzá az idősebb generáció egy része. Erről amúgy konkrét infóim is vannak a mai Németországból, no meg ugye ott volt az Emlékezz! is… Ami már kicsit jobban meglepett, az a bolond nő, aki a pincében cipős dobozokban tartott játék babákat, és azokat saját gyermekeként pátyolgatta. De a leginkább a három szexista szakasz volt fura – már csak azért is, hogy ezt, így felvállalták. Az egyikben egy nem túl szép (senki nem szép a filmben) nő önfeledten meséli, hogy hogyan és miért lett olyan, aki elélvez a fájdalomtól – némi fenékpaskolásos, korbácsolós jelenetekkel kísérve.

A másikban egy alacsony férfi meséli, milyen nagyon jó neki, mert az átlagosnál több ondót tud spriccelni és ez mennyire tetszik a nőknek, a faszi a pincében űzi a spriccelőipart… de még ez mis mind semmi. A csúcs az, amikor egy civilben tök normális és átlagos biztonsági őr otthon anyaszült meztelenül négykézláb közlekedik, takarít, pisilés után tisztára nyalja a felesége pináját (!!!), és ez még csak az otthon édes, otthon. Az igazi buli a pincében van, ahol a szerencsétlen fickó farkára mindenféle dolgot köt az asszony, úgy húzatja, mint egy törött lábú beteg lábát szokták a kórházban. Ha a jóember mosogat, a golyóira nehezéket tesz… stb… oké, elhiszem, hogy van ilyen, de azt már nem, hogy mindezt hús-vér emberek fel is vállalják. Ahogy olvastam, nemcsak nekem jutott ez eszembe, az akkori fogadtatás is felemás volt: a rendező annyit mindenesetre elért, hogy középpontba került filmje. Igazi botrányfilm, erősen művészi vénával, ami – ha nem is mind igaz – ismét rávilágít arra, hogy talán a sógorok degeneráltabbak az átlagnál.

Ja, egy fontos még: én tudok németül, de ezen bazzeg osztrák hang van. Annak ellenére, hogy itt élek a határ mellett és az átlagnál kicsit jobban értem a burgenlandi paraszt tájszólást, gyakran fogalmam sem volt elsőre, mit beszélek a filmben. A másfél órás alkotás közel három órássá bővült, mert vissza kellett pörgetnem a beszédet – a lényeg az, hogy ez, felirat nélkül még annak is embert próbáló, aki tud németül. A sokkolást és a röhejt leszámítva túlságosan nem volt maradandó, részben hiteltelensége, részben művésziessége miatt.



55%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Z, az elveszett város / The Lost City of Z   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyPént. Márc. 16, 2018 5:08 pm

.
Z, az elveszett város / The Lost City of Z

Fawcett őrnagy a brit hadsereg katonájaként már igencsak öregnek számít ebben a rangban, de az apja miatt a családja nevén esett folt miatt az újoncok kiképzésénél komolyabb feladatot nem bíznak rá, akárhányszor is bizonyította már rátermettségét. Amikor a Királyi Térképészeti Társaság expedíciót szervez, Fawcett felettesei úgy látják, ez az egyetlen esélye, hogy visszaszerezze a családja becsületét. Fawcett így hátrahagyja kisfiát, várandós feleségét, és mindössze pár emberrel vág neki Bolívia felderítetlen őserdejének, kiszolgáltatva az időjárásnak, fertőzéseknek, csúszómászóknak és az ott élő őslakosoknak. Amit azonban újra során megtud arról a vidékről, az alapjaiban forgatja fel nemcsak az ő életét, hanem a fejlett világ gondolkodását is.

Ebben a Percival Fawcett életéről és munkásságáról szóló filmben minden adott volt egy jó kis kalandfilmhez, hiszen Fawcett nem csak egy expedíciónak volt a részese. Nem csak a dzsungelben átéltek miatt, hanem mert társadalmi-politikai vetülete is lett a feljegyzéseinek, hiszen az elitista britek hallani sem akartak róla, hogy nem velük, de legalábbis nem Európában kezdődött a civilizáció, és hogy a konkvisztádorok feljegyzései a nádkunyhónál nagyobb, fejlettebb épületekről a "vadak" földjén nem csak lázálomban született dajkamesék. Az utazás, a küzdelem fáradalmai mellett a film leginkább erről szól, mindez az őserdőről készült gyönyörű képekkel kísérve. De azt hiszem, a rendező túlságosan megilletődött a félelmetes ismeretlentől, túlságosan lenyűgözte az őslakosok kultúrája, így a film, hogy kifejezze ennek nagyságát, monumentalitását, bőven túlnyúlik az egészséges két órán. Pedig éppen a vége lenne izgalmasabb, amikor Fawcettet alakító Charlie Hunnam és Robert Pattinson mellé csatlakozott Tom Holland is Fawcett addigra felnőtté cseperedett fiaként.

Részben Kon-Tiki, részben Az új világ, de mindkettőt mozgalmasabbnak éreztem ennél, pedig azok sem szaggatták szét az istrángot.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: A pince / The Basement   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyKedd Márc. 20, 2018 8:19 pm

.
A pince /The Basement



Tavalyi hír volt, hogy két szombathelyi srác saját erőből (illetve a neten összeszedett pénzből) minimálköltségvetésű horrort forgatott, A pince címmel. Egy éve még mozibemutató és közönségtalálkozó is volt itt a helyi moziban, de akkor valahogy nem volt kedvem hozzá - most viszont, hogy megtaláltam a filmet a neten, szinte rögtön rávetettem magam. Túl sok elvárásom nem volt - elvégre valahol mégiscsak egy amatőr film -, de aztán már menet közben egyik ámulatból a másikba estem, ugyanis a film sokkal, de sokkal jobb, mint azt feltételezni lehet róla.

Amatőr filmekben ugye azért nincs hiány kis fórumunkon, és az ember az ilyen mozikat azért helyén is tudja kezelni. Itt ráadásul az operatőr srác sem teljesen kezdő, de még úgy is az volt a prekoncepcióm, hogy a szereplők, a látvány, a hitelesség nem lesz tökéletes. Viszont azt gondoltam, hogy pont a történettel nem lesz gond, általában ötletben könnyű megverni a nagyokat - nos, valahol viszont épp ez az, amiben a vártnál kevesebbet nyújt a mozi: csupán ügyesen újrahasznosít, semmi több.

Amit mindenképp el kell mondanom, hogy bár magyar a film, majdnem végig full angol nyelvű - és sajnos felirat sincs hozzá. Csak a rendőrös dialógus van magyarul, meg a két magyar karakter beszél néha magyarul, a többieknek viszont anyanyelvük is angol, így a mozi tulajdonképp végig angolul van (látszik, nem is hazai piacra készült, sőt Amerikában DVD és BD kiadás is van belőle). Szóval sajnos csak az vágjon bele, aki valamennyire beszéli a nyelvet, mert a nélkül nehéz lesz... az is igaz viszont, hogy a sztori tükrében viszont ez így autentikus. Az van ugyanis, hogy egy pesti bérházban buli van, egy magyar srác angol barátnőjének társasága bulizik, de a túlságosan heves házibulit a rendőrség megszünteti. Néhányan maradnak záróra után, és kitalálják, hogy szellemet idéznek - például tök tetszett ennek szkeptikus megközelítése is. Egyikük, egy lófejjel a fején, no meg a lány macskája viszont eltűnik, a nyomok pedig a bérház pincéjébe vezetnek... ahova természetesen főhőseink utánuk mennek. Nem kellett volna, mert a használaton kívüli próbababák mellett egy vérszomjas, kifejezetten ijesztő pofájú és hangú lány kezdi őket üldözni, a film második felében így a túlélés lesz a tét.

Még ha nem is először látunk ilyet, valahogy működik: jó a hangulat, remek a helyszín, kellően véres és izgalmas az egész, sőt a végére még egy csavarra is futja (bár... azért erre némileg lehetett számítani, még ha nem is pont így). A pince szokás szerint akkora, mintha egy egész lakótelep alatt lenne, no meg azért az is megkérdőjelezhető, miért is nem próbálnak a főszereplők öten azon nyomban kifelé menni, ahelyett, hogy egyre mélyebben merülnek bele az útvesztőbe, de összességében annyira nagy baromság szerintem nincs a filmben. Talán kicsit sok a sikoltozás, meg a futkosás, de a jump scare és a parás hangulat is működik. Ennyi pénzből, ezt, így megcsinálni legalábbis parádés. A színészekről sem rí le, hogy full amatőrök, nem keresik tekintetükkel a kamerát, jók a beállítások, jók a vágások... de mindenekelőtt jó a zene és az effektek. Már a főcím is brutálisan jó, simán nagyfilmesnek is elmenne.

Szerintem érdemes megnézni, tudnak az amatőrök is, ha hagyják őket és ha egy icipicit jobb technikával és emberanyaggal dolgoznak. Az imdb 3.1-e baromság, ez, a maga közegében simán 75%, de a nagyok között is megállja a helyét. Láttam már ennél sokkal bénább, istenített horrort, ami sokkal több pénzből készült. Kár, hogy nincs hozzá magyar felirat, kár, hogy többen nem láthatják ezért.


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyKedd Márc. 20, 2018 10:31 pm

R2-D2 írta:

A pince /The Basement



Tavalyi hír volt, hogy két szombathelyi srác saját erőből (illetve a neten összeszedett pénzből) minimálköltségvetésű horrort forgatott, A pince címmel. Egy éve még mozibemutató és közönségtalálkozó is volt itt a helyi moziban, de akkor valahogy nem volt kedvem hozzá - most viszont, hogy megtaláltam a filmet a neten, szinte rögtön rávetettem magam. Túl sok elvárásom nem volt - elvégre valahol mégiscsak egy amatőr film -, de aztán már menet közben egyik ámulatból a másikba estem, ugyanis a film sokkal, de sokkal jobb, mint azt feltételezni lehet róla. Amatőr filmekben ugye azért nincs hiány kis fórumunkon, és az ember az ilyen mozikat azért helyén is tudja kezelni. Itt ráadásul az operatőr srác sem teljesen kezdő, de még úgy is az volt a prekoncepcióm, hogy a szereplők, a látvány, a hitelesség nem lesz tökéletes. Viszont azt gondoltam, hogy pont a történettel nem lesz gond, általában ötletben könnyű megverni a nagyokat - nos, valahol viszont épp ez az, amiben a vártnál kevesebbet nyújt a mozi: csupán ügyesen újrahasznosít, semmi több.

Amit mindenképp el kell mondanom, hogy bár magyar a film, majdnem végig full angol nyelvű - és sajnos felirat sincs hozzá. Csak a rendőrös dialógus van magyarul, meg a két magyar karakter beszél néha magyarul, a többieknek viszont anyanyelvük is angol, így a mozi tulajdonképp végig angolul van (látszik, nem is hazai piacra készült, sőt Amerikában DVD és BD kiadás is van belőle).


Mi, hogy ebből van kint BD kiadás?! Shocked Shocked

Biztos nem rossz, és mert youtube-on nézhető, talán bele is fog férni Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyKedd Márc. 20, 2018 11:38 pm

Niwrok írta:

A pince /The Basement

Mi, hogy ebből van kint BD kiadás?!  Shocked  Shocked  


Most hirtelen nem találom, csak a film Facebook oldalán láttam valakinek a kezében. Meg a korai hírekben volt róla szó, hogy lesz...

Amúgy, én már semmin nem lepődök meg. A héten megyek Ausztriába, Veszettek BD-t venni. Shocked
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyVas. Ápr. 01, 2018 10:34 pm

R2-D2 írta:

A felfedezés

Azt kell mondjam, az alapötlet zseniális. Nem csak az, hogy van élet a halál után, hanem hogy ez mit jelent a civilizáció szemszögéből. A mozi sok tekintetben hasonlít az Egyenesen átra, rengeteg remek ötlettel, egy kifejezetten megdöbbentő fináléval - viszont valahol nem képes kilépni a szürkeségből, a saját árnyékából. Ennek ellenére érdemes megnézni, a végjáték kellően meglepő (még ha vannak is kérdőjelek vele kapcsolatban), a felvetett témái meg... minimum elgondolkodtatóak.

75%


Nincs mit hozzátennem, ugyanígy éreztem én is, csak éppen ez most nekem kevesebb pontot ér. Vagy a kérdésekkel, a túlvilág témájával kellett volna többet foglalkozni, vagy a végét jobban kibontani az első órát felfaló tökölés rovására. De így az egész olyan, mintha az utolsó tíz percben egy teljesen másik film kezdődne el...

6,5/10

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 12:10 am

Niwrok írta:

A felfedezés

Nincs mit hozzátennem, ugyanígy éreztem én is, csak éppen ez most nekem kevesebb pontot ér. Vagy a kérdésekkel, a túlvilág témájával kellett volna többet foglalkozni, vagy a végét jobban kibontani az első órát felfaló tökölés rovására. De így az egész olyan, mintha az utolsó tíz percben egy teljesen másik film kezdődne el...

6,5/10

.

Most én voltam úgy, ahogy egyszer Te... nem is ugrott be, mi az a cím, amire reagáltál. Laughing

Ennyire volt maradandó, így utólag a te értékelésed a helytállóbb. Akkor, frissen jobban tetszett, de hogy ne emlékezzek rá...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: The Open House   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 11:43 pm

.
The Open House

Az érettségire és sportösztöndíjra készülő Logan az apja tragikusan hirtelen halála után az anyjával a nagynénje hegyvidéki nyaralójába költözik, hogy távol a megszokott, folyamatosan csak sebeket feltépő környezettől próbálják mindketten feldolgozni a gyászt és az új helyzetet. A használat feltétele mindössze annyi, hogy mivel a házat a nagynéniék amúgy el akarják adni, hetente egyszer máshol kell tölteniük a napot, amikor az ingatlanügynök a potenciális vevőknek mutogatja a házat. A ház hatalmas méreteivel, zegzugos pincéjével már önmagában is elég hátborzongató, sok furcsaság történik meg benne estéről estére, de igazán a bizarr szomszédok és környékbeliek teszik fel az egészre a koronát... és ez Logan és az anyja pattanásig feszült idegeinek egyáltalán nem tesz jót. Egyre gyakrabban hallanak fura hangokat, vélnek látni elsuhanó árnyakat, és egyre kevésbé szívesen maradnak a házban... még ha az adósságaik miatt nem is nagyon van más választásuk.

Az a baj ezzel a filmmel, hogy addig volt valamennyire jó, amíg az eseményeknek igazán semmi értelme nincs... mert a sok furcsa jelenet közben még jár a néző agya, hogy az ismert klisék közül végül melyikre is fut ki ez a film. Hogy mi szerepe lesz az egészben a zakkant néninek, hogy ki élvezkedik azon, hogy a bojlert kapcsolgatja, és hogy kerül a képbe az állandóan felbukkanó fekete boltoslegény... És mert ez egy nemajánló, így nyugodtan leírhatom, hogy tíz perccel a vége előtt egy ótvarosan rossz "home invasion" filmbe torkollik a cselekmény, de olyanba, amiben Logant hideg vízzel locsolják az udvaron, talán azért, hogy tüdőgyulladást kapjon faceplam , meg a földre teperve is csak a kontaktlencséjét lopják ki a szeméből, hogy utána félvakon botorkáljon az éjszakai erdőben faceplam ...


5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyKedd Ápr. 03, 2018 12:11 pm

Niwrok írta:
.
The Open House

hogy tíz perccel a vége előtt egy ótvarosan rossz "home invasion" filmbe torkollik a cselekmény, de olyanba, amiben Logant hideg vízzel locsolják az udvaron, talán azért, hogy tüdőgyulladást kapjon   faceplam , meg a földre teperve is csak a kontaktlencséjét lopják ki a szeméből, hogy utána félvakon botorkáljon az éjszakai erdőben   faceplam ...


5/10
.

lol!

Akkor ez kimarad. Jobbnál jobbakat nézel. Laughing
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Pilgrimage   hush - Általános film topik - Page 37 EmptyKedd Ápr. 10, 2018 9:51 pm

.
Pilgrimage

A XIII. században, a keresztes hadjáratok idején pápai zarándok érkezik egy aprócska írországi szerzetesrendbe. Feladata, hogy magával vigye azt az ereklyét, amit a rend évszázadok óta őriz, és ami hitük szerint megbünteti azokat, akik Isten szolgái ellen tesznek. Hogy az ereklye biztonsággal Rómába érjen, a szerzetesek és egy helyi nemes katonái biztosítanak kíséretet... de útjuk nem marad sokáig titokban.

Mivel azt nem lehet várni, hogy pár szerzetes road-movieja egy ládát kísérve a XIII. században túl pörgős lenne, így erre sok szót nem is vesztegetnék... igencsak unalmas tudott lenni néha (mondjuk annyira talán nem, mint a Némaság). De az egész vallás/hit filozófia, a karakterei és a színészei miatt mégis kellemes volt. Az egész hangulat jól átjött, és abból kiindulva már könnyen el lehetett gondolkodni rajta, milyen is az érintett emberek viszonya az "ereklyéhez". Szerepek közül a néma figura körüli rejtély volt érdekes, meg az, hogy a fiatal szerzetes milyen külvilággal találkozik. Ami pedig a színészeket illeti, gondolom itt sem Tom Hollandot, sem Jon Bernthalt, sem Richard Armitage-et nem kell bemutatnom különösebben.


6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





hush - Általános film topik - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 37 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
37 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 47 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: