Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 37 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:04 pm

R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:18 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.

Hát, az Unfriended, A The Uninvited, A Green Inferno meg a Karmpus van csak rajt. Smile

Ne tudom, melyik mennyire jó... még az ABC-s halálok, de azt már láttad.

Én ma befejezem a Különvélemény sorozatot, aztán szombattól partra szállok Nassauban harmadszor. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:28 pm

R2-D2 írta:

Én ma befejezem a Különvélemény sorozatot, aztán szombattól partra szállok Nassauban harmadszor. Smile


Hát, bizony, a jövő hetet már én is a karibi partokon tervezem tölteni Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Momentum   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyVas. Ápr. 10, 2016 10:39 pm


Momentum

Azt nem tudom, mit keres ez most a mozikban, kinn már BD megjelenés is van belőle, no meg a nettéka is tele van vele - elsősorban emiatt tudtam megnézni én is. Az elősztes pontszámok, írások alapján sokkal rosszabbra számítottam, a havi VOX is lehúzta (mit nem??), de én kifejezetten élveztem.

Egy sima akciófilm, amin egy percig nem lehet unatkozni. Kicsit talán Lucys, kicsit John Wickes, de mindenképp jobban a földön jár mindkettőnél. Egyedül a parkolóházból tolatva lejövetelnél futott át az agyamon, hogy ki kéne kapcsolni, a többi jelenete nem fájt.. sőt. A sztori nagyjából anyni, hogy egy - újszerű dizájnú!! - bankrablás után kiderül, hogy a tét jóval nagyobb, mint azt gondolták, így a bankrablóknak bérgyilkosok elől kell menekülni. A lány (Kurnyenko) meglepően profi - ki is derül, majd miért - a férfi (Purefoy) szokásosan geci, a megszerezni kívánt dolgon levő információ pedig kegyetlen jó fricska. Izgalmas, sodró lendületű, pörgős film, néhány egészen jó ötlettel... ha lesz időm, a héten bővebben is írok róla.

75%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Mr. Heineken elrablása   hush - Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 13, 2016 10:00 pm

.
A Heineken emberrablás / Kidnapping Mr. Heineken

A film egy "sima" emberrablás története (nahát!), kevés karakterdrámával, viszont a vélt költségvetéshez képest elég pörgős és látványos akciójelenetekkel (inkább a film elején), amiben a legérdekesebb vonás az volt, hogy 1983-ban játszódott, Amszterdamban. Pár, a 20-as éveiben járó srác a központi szereplő, akiknek befuccsol az építőipari vállalkozása (maximálisan ajánlott a "kilakoltatási" jelenet  Smile !), a bankok elhajtják őket (a szokásos duma: "Gyere vissza akkor, amikor annyi pénzed lesz, hogy már nem is lenne szükséged arra a pénzre, amit adnánk!"), ezért úgy döntenek, hogy máshonnan kerítenek pénzt, és könnyű kitalálni, hogy ez az emberrablást is (másik ajánlott jelenet a bankrablásos) magába foglalja. Elterveznek mindent, szépen felkészülnek, de egy dologra nem számítanak... és ez elég lesz arra, hogy szétzilálja a csapatot, és az addigi krimi-akciófilm pszichológiai drámába forduljon.

Jók a színészek (Jim Sturgess, Sir Anthony Hopkins, de mondjuk szerintem Sam Worthington is az), és mind a történetben, mind a megvalósításban vannak egészen jó vonások a pár középszerű mellett, de sajnos sok szempontból felszínes maradt a sztori (hatalmas hiba volt szerintem a családi hátteret egy-két emberre korlátozni, utána viszont félbehagyni például az apa szálát, ami baromi ütős is lehetett volna). A leggyengébb láncszem éppen a címszereplő, akinek a "követelései" egészen komikusnak hatnak ebben a szituban, utána viszont teljesen abszurd a "bekattanása". Egy estére mindennel együtt is jó volt.

Viszont DVD-transzferből rég láttam ilyen mocskos szart, az egész olyan, mintha homokot szitáltak volna a képre...

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyKedd Ápr. 26, 2016 11:47 pm

Ez most nagyon kellett... folytatják a Libabőrt... What a Face



A képen egyébként a "vámpírzombi levitáló fehér kutya". Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:26 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.

The vvitch. Bár szerintem nagyobb volt a füstje, mint a lángja, már ami a fesztiválvetítéseket, meg a kritikákat illeti, azért korrekten darkos, nyomasztó, lassan építkező, nyugtalanító horror. Egy próbát megérhet. Vagy itt van a legújabb antológia, a Holidays. Ebben meg aztán van minden, a test-horroron át az elvont baromságig a groteszk túltolt hülyeségen keresztül minden. 1-1 szegmens tuti fog tetszeni. Nekem a The Boy (amit a mozikban is adtak) is bejött a maga módján, talán mert az egésznek volt egy ilyen oldschool-feelingje. Nem csak a környezetre gondolok, hanem ahogy építkezett a film. Ha home invasion horrora vágysz, ott van a Hush, egy siketnéma csajjal, akit elkezd basztatni valami beteg állat. Kurva jó megoldásokkal operál a film, hogy teljesen bele tudd élni magad a nő helyzetébe. Plusz kifejezetten reálisra sikeredett az egész, nincs benne eltúlozva a gore meg az általában unalmas macska-egér kergetőzés. Vagy akár a Cabin Fever remake, amit mindenki olt, de igazából pont ugyan az, mint az eredeti, csak sokkal durvább és kihagyták belőle a poénkodást. Vagyis kurva jó, szerintem. Ha meg valami folkos fertőzéses mókázásra vágysz, ajánlom a The Hallow-ot. Egyiket se mondanám világmegváltó horrornak, de a maguk alműfaján belül teljesen korrekt alkotások, amiken én teljesen jól el tudtam szórakozni. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:41 pm

Weide írta:

Niwrok írta:

BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.


The vvitch. Bár szerintem nagyobb volt a füstje, mint a lángja, már ami a fesztiválvetítéseket, meg a kritikákat illeti, azért korrekten darkos, nyomasztó, lassan építkező, nyugtalanító horror. Egy próbát megérhet. Vagy itt van a legújabb antológia, a Holidays. Ebben meg aztán van minden, a test-horroron át az elvont baromságig a groteszk túltolt hülyeségen keresztül minden. 1-1 szegmens tuti fog tetszeni. Nekem a The Boy (amit a mozikban is adtak) is bejött a maga módján, talán mert az egésznek volt egy ilyen oldschool-feelingje. Nem csak a környezetre gondolok, hanem ahogy építkezett a film. Ha home invasion horrora vágysz, ott van a Hush, egy siketnéma csajjal, akit elkezd basztatni valami beteg állat. Kurva jó megoldásokkal operál a film, hogy teljesen bele tudd élni magad a nő helyzetébe. Plusz kifejezetten reálisra sikeredett az egész, nincs benne eltúlozva a gore meg az általában unalmas macska-egér kergetőzés. Vagy akár a Cabin Fever remake, amit mindenki olt, de igazából pont ugyan az, mint az eredeti, csak sokkal durvább és kihagyták belőle a poénkodást. Vagyis kurva jó, szerintem. Ha meg valami folkos fertőzéses mókázásra vágysz, ajánlom a The Hallow-ot. Egyiket se mondanám világmegváltó horrornak, de a maguk alműfaján belül teljesen korrekt alkotások, amiken én teljesen jól el tudtam szórakozni. Wink


Az A fiú jó tipp volt, valami hasonlóra gondoltam, csak azt éppen láttam, pár mondat van is róla a Moziajánlók között. Igazából a Conjuring 2. jöhetne már, de a hátralevő másfél hónapot már csak kibírom Smile .

A többieket is köszönöm. A Hush listán van, a Witch és a Holidays meg látókörben Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 12:00 am

Niwrok írta:


Az A fiú jó tipp volt, valami hasonlóra gondoltam, csak azt éppen láttam, pár mondat van is róla a Moziajánlók között. Igazából a Conjuring 2. jöhetne már, de a hátralevő másfél hónapot már csak kibírom  Smile .

A többieket is köszönöm. A Hush listán van, a Witch és a Holidays meg látókörben Smile .
.

Tényleg, rakhattam volna a Cloverfield-et a Moziajánlók topikba... Olyan rég voltam már itt, azt se tudom mi-merre van. Very Happy
Amúgy elolvastam a mini-kritikád róla, igazából maximálisan egyetértek vele. Megérte végül is a mozijegyet.

Az viszont számomra egyelőre lehetetlennek tűnik, hogy visszaolvassam az elmúlt idők történéseit, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy mostantól igyekszem felvenni a fonalat a jövőbeli ajánlások meg kritikák tekintetében. egyetért

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 1:49 pm

Weide írta:

Az viszont számomra egyelőre lehetetlennek tűnik, hogy visszaolvassam az elmúlt idők történéseit, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy mostantól igyekszem felvenni a fonalat a jövőbeli ajánlások meg kritikák tekintetében.  egyetért


Dance Dance Dance Yeah2 Yeah2 ördögvilla ördögvilla

Niwrok a másik topikban örült, én itt teszem. Jó lenne, ha maradnál is, már olyan egyedül éreztük magunkat... peace

A visszaolvasásról meg annyit... azért csak pörgess vissza, mert jó pár film a te ajánlásodra lett megnézve, aztán elsumákoltad a reagálást rá... Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyPént. Ápr. 29, 2016 4:03 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Az viszont számomra egyelőre lehetetlennek tűnik, hogy visszaolvassam az elmúlt idők történéseit, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy mostantól igyekszem felvenni a fonalat a jövőbeli ajánlások meg kritikák tekintetében.  egyetért


Dance Dance Dance Yeah2 Yeah2 ördögvilla ördögvilla

Niwrok a másik topikban örült, én itt teszem. Jó lenne, ha maradnál is, már olyan egyedül éreztük magunkat... peace

A visszaolvasásról meg annyit... azért csak pörgess vissza, mert jó pár film a te ajánlásodra lett megnézve, aztán elsumákoltad a reagálást rá... Wink

Szerintem a legtöbbjüket olvastam, csak a reagálás maradt el. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyVas. Május 08, 2016 6:27 pm

Már szedhető az új Cloverfield! bounce
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyVas. Május 08, 2016 7:14 pm

Weide írta:
Már szedhető az új Cloverfield! bounce

Shocked Ez most rendesen meglepett. De köszi, jövő hét egyik estéjére meg van a program!!! yeah
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Hush   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyPént. Május 13, 2016 1:21 am

.
Hush

Köszönöm a fenti ajánlót, bár az csak megerősített a nézésben. Amúgy is látókörben volt ez a mozi, mert ugyan a maszkos "home invasion" nem annyira az én műfajom, amik így hirtelen eszembe jutnak, mind elég bénácskák voltak (The Purge, The Strangers), de ennek a némaságában volt valami, ami megfogott.

Ez szó szerint értendő, a "piros sarokban" levő leendő áldozat, Maddie ugyanis süketnéma, aki az írói válsága és a sikertelen párkapcsolatai elől egy mindentől távoli erdei kis házba menekült. Így igencsak esélytelennek tűnik a "kék sarokban" a késével integető, maszkos fickóval szemben, aki mint egy macska, játszana még kicsit Maddievel, hiszen mindketten tudják, semeddig nem tartana rátörni az ajtót a kiszolgáltatott, duplán is a külvilágtól elzárt nőre, és agyonszúrni.

Eleinte kicsit unalmas volt, soknak találtam a felvezetést a könyvről beszélgető barátnőkkel, de rögtön a felütés jól sikerült, ahogy a maszkos megjelenik, és szép lassan a bevezető minden elemének lett valami szerepe, és nem is csak az olyan nyilvánvaló dolgoknak, mint a tűzjelző. Tetszett, hogy az 1 vs. 1 felállásban nem csak Maddie van hátrányban, hanem a maszkos sem tud egyszerre két helyen lenni, így Maddie többször is próbálkozni tud a szökéssel, és ezek keretében nem csak bele-bele marnak egymásba, de az is látszik, minél tovább hagyja életben őt a támadója, annál több esélye van a menekülésre (még ha az egy-két százalék is csak). Egyszerre működött a filmben az állandó feszültség, majd később a véres támadások is, és mindezek között olyan kiváló pillanatok is voltak, mint a fürdőszobai. Az a része, a harmadik harmad eleje tetszett igazán, a finálé már inkább leszálló ág volt.

Csak utólag láttam, hogy miért is kellett volna amúgy is megnéznem ezt a filmet: az Oculusos Mike Flanagan írta és rendezte.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: A hangya   hush - Általános film topik - Page 18 EmptyVas. Május 15, 2016 1:42 pm

A hangya

Ha nincs a CapAm3, pontosabban ha nem olyan jó, mint amilyen, eszembe sem jutott volna megnézni ezt a fimet, úgyhogy a Hangya Amerika Kapitánynak köszönheti létezését nálam. Ugyanakkor talán szerencse is, hogy a későbbi filmet láttam először, mert itt, ezek alapján nem biztos, hogy annyira örültem volna feltűnésének.

Ez egy nulla. Valahol az első percekben már elvesztett a film, mikor a visszafiatalított Michael Douglast megláttam... irtó gagyi volt az a CGI. De aztán a továbbiak sem nyűgötek le: felesleges háromnegyed óra karakterfelvezetés, aztán az első betörés olyan heistes volt, az tetszett, sőt, onnantól talán a végső ütközetig tetszett. Tetszett, ahogy a faszi felfedezi kicsiként a világot (Drágám, a kölykök össszementek), viszont a végén a sárgaruhás Eph-el való bunyó számomra kifejezetten kínos volt. Kínos volt a Pena által fémjelzett haveri szál, irtó erőltetettet poénokkal: az egészben nincs annyi humor, mint amit Hangya a CapAm3-ban 15 perc alatt produkál, a főszereplő srác, Paul Rudd viszont legalább nem irritált. Kate-nek a Lostból viszont örültem, az tetszik, hogy viszontláthatom majd még a MCU-ban. Azt ugyan nem bántam meg, hogy megnéztem - most már legalább tudom, miért vették elő a faszit később - de messze elmarad még a korábbi MCU filmektől is.

65%
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





hush - Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 18 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
18 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 37 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: