Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 33 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: A lökött tesó / Our Idiot Brother   hush - Általános film topik - Page 10 EmptySzer. Dec. 17, 2014 8:56 am

.
A lökött tesó / Our Idiot Brother

Úgy emlékszem, innen ajánlotta valaki ezt a filmet, és köszönöm, de ez most annyira nem jött be.

"Nedből hiányzik a józan ész. Vagy inkább tele van naivitással és optimizmussal", írja a port.hu a film ajánlójához, és gyakorlatilag ezen a ponton el is válik, hogy ki milyen élményekkel fog gazdagodni a film nézése közben a srácról, aki hippiként él egy kis kommunában biokertészkedésből, mígnem füvet nem próbál eladni egy egyenruhás rendőrnek, a sitt után meg a nővérei próbálják befogadni, de Ned alig pár nap alatt képes felforgatni az életüket, pusztán azzal, hogy Ned nem igazán tud mit kezdeni a gátlásokkal és a titkokkal, viszont nagy az igazságérzete. Pedig a nővérek is elég színes egyéniségek, akad köztük karrierista, leszbi művészlélek meg pacifista állatvédő, de mindannyiukban közös, hogy beleszoktak egy szerepbe, és ebből löki ki őket Ned a maga bumfordi módján... és itt már a nézőn múlik, hogy a saját kis dolgai miatt úgy érzi majd, hogy ezek olyan "szokások", amiből nem is baj, ha a testvérek "kirángatódnak", vagy felhúzza magát azon, hogy ez a kretén mit avatkozik bele mások életébe, csak mert nem bír lakatot tenni a lepcses szájára.

Ned ezek miatt éppúgy lehet egy kedvesen gyerekes, de nagyon őszinte figura, mint egy idióta, idegesítő balfék, és nem is a történet a rossz, vagy a színészek, sőt!, de nekem nagyon nem akart összeállni az egész, a nagy csapongásban nem éreztem, hogy bármi történne. A szokásos: "Jó ez, csak ebben a stílusban láttam már jobbat (Mindenki megvan).".

6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Így neveld a sárkányodat 2   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyCsüt. Dec. 18, 2014 8:24 pm

Így neveld a sárkányodat 2

Miután tegnap összevesztem a BD lejátszómmal, egészen pontosan az A védelmező című film feliratának kódolásával, mérgemben bevágtam a pendrive-ot a sarokba, és levettem egy filmet a polcról lemezen. Amire anno még terveztem is, hogy elmegyek moziba, de egyik gyerek sem mutatott rá hajlandóságot - így dedós énemet éjjel éltem ki, amikor a nagyközönség nem lát... Wink

Jó volt. Kimondottan jó. Az első epizód borzasztóan tetszett, így kíváncsian vártam, hogy sikerül folytatniuk Hablaty kalandjait, mennyire lesz megerőszakolva a forgatókönyv a zökkenőmentes folytatás érdekében. Nos, semennyire: az 5 éves ugrás pont elég ahhoz, hogy az új helyzet kellőképp izgalmas legyen, de ne is nagyon kelljen semmit magyarázni. A kezdő képsorok a báránykviddidzzsel nagyszerűek, még akkor is, ha szinte vártam Potter feltűnését a sárkányon. Jó volt, ahogy a 20 éves főszereplő továbbra is megy a saját feje után, az Éjfúria meg az egyik legcukibb állat, amit manapság láttam. Rengeteg macskás beütése van, a film szempontjából meg legalább olyan fontos főszereplő, mint a vikingek.

Tovább mesélni spoileres, tök jó, hogy kicsit komolyabb lett az egész, a dráma meglepően jól működik, mint ahogy a Sárkánylovas karaktere is. A készítők biztos sok HP-t néztek előtte, mert nekem erről a Drako nevű főgonoszról állandóan Draco Melfoy jutott eszembe (a neve alapján), viszont maga a karakter egész jó lett. Amúgy is, a viking hangulat most már másodszor lett sikeresen felskiccelve egy rajzfilmben.

Szóval: kalandos, látványos, vikinges, sárkányos, poénos kis rajzfilm, tökéletes szórakozás felnőtteknek is. Otthon. Smile


80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Hadak útján   hush - Általános film topik - Page 10 EmptySzomb. Dec. 27, 2014 11:25 am

.
Hadak útján

Mint az ennyire kellemetlen élményeknek általában, egy közös mozizás keretében ennek is adtam egy második esélyt, hátha akkor csak rossz passzban voltam...

Lehet, hogy kijárna neki a teljes terjedelmű vélemény, de sajnos csak azt tudnám bővíteni, amit elsőre is leírtam. Az általam kritizált elemeken túl összességében is egyszerre volt dühítő és nevetséges az a mesevilág, aminél az lett volna a természetes, ha a házőrző liba nyomában bekocog Babe, vagy a dombra felfutó Albert mögött Julie Andrews énekelni kezd, és hogy ezt próbálták bármilyen összefüggésbe is hozni egy háború drámájával és vérességével, ahogy mondjuk egy berezelt kiskatonának a saját társait kéne agyonlőni... Pont azt a komolyságot és drámaiságot ölte ki a film csúcsait jelentő háborús jelenetekből, amit azok akár a tisztelet miatt is megköveteltek volna... A másik "csúcsot", az agyfelbaszást ezúttal is rögtön kimaxolta az apa, aki egy vagyont szór el szeszgőzös dacból arra a lóra, amelyik nem alkalmas arra, amire megveszi, de utána ezért a ló a hibás, dögöljön meg a rohadt virslinekvaló. Továbbra is a lovak voltak a legjobb szereplők, az emberiek közül sokáig kedvelhető is alig akadt (inkább csak a lövészárkos részekben, ami a Fegyverszünet karácsonyra c. filmet idézte fel), és megint csak felhúzott, hogy...

Ehh, láttam én már elég filmet tőle, de ez még a megszokott spielbergi romantikán is túlmutat. Ez egy mese a háborúról, ami a legkevésbé sem mese, ami a történetben benne levő, fontos érzéseket, gondolatokat is aprópénzre váltja, és ettől lesz hamisabb ez a film nálam, mint évek óta bármi.

4,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 12, 2015 10:25 pm

.
Kockázatos túra / Safety Not Guaranteed

"Útitársat keresek egy múltbéli utazáshoz. Ez nem beugratás! Fizetés a visszatérés után. Fegyvert magadnak kell hoznod! A BIZTONSÁG NEM GARANTÁLT! Eddig még én is csak egyszer csináltam."

Miközben témákra vadásznak a magazinjuk számára, Darius, Jeff és Arnau felfigyel a fenti hirdetésre, és a főnökük engedélyével utána akarnak járni a dolognak. Pontosabban Jeff számára inkább az a fontos, hogy a hirdetéshez mellékelt cím azé a kisvárosé, ahol az első nagy szerelme élt, és őt akarja megtalálni, Arnau-t pedig alig lehet elrángatni a laptopja elől, nemhogy ki a motelszobából, így az amúgy elég életunt és cinikus Dariusra marad, hogy az időutazást hirdető fickó bizalmába férkőzzön. A baj csak az, hogy az amúgy bolti eladóként dolgozó Kenneth hiába viselkedik úgy, mint egy lüke és paranoid tudós, nem igazán nézi ki belőle senki, hogy képes lenne időgépet barkácsolni...

Az elmúlt hetek után jól esett volna megint valami időkavirnyászós filmet látni, de ehelyett "csak" egy aranyos filmet kaptam jó szereplőkkel, kicsit lassan és esetlenül hömpölygő történettel. Ahogy a három főszereplő kiszakad egy kicsit a saját mókuskerekéből, és az időutazás egyre távolibbnak és bizonytalanabbnak tűnik, úgy kezdik felfedezni az életet meg hogy mi is a fontos benne, és igen, az is lehet egyfajta múltbeli kirándulás, ahogy az ember megpróbálja újraélni azt, megpróbálni helyrehozni, amit régen elrontott, vagy hogy egy kis ösztönzéssel elkezdje alakítani a jövőjét. Jópofa és kedves, de hát időutazás... az nem sok van benne Smile .

7,5/10

Csak érdekességképpen jelzem, hogy ennek a filmnek a forgatókönyvírója és a rendezője most éppen a Jurassic Worldöt hegeszti...
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 2:35 pm

Niwrok írta:
.
The ABCs of Death 2

Na, végre kijött belőle HD verzió, úgyhogy le is szedtem izibe.
Nekem őszintén szólva jobban tetszett, mint az első, változatosabb volt -annyira egyértelműek amúgy a különböző nemzetek rendezőinek stílusjegyei... mármint eltekintve attól, hogy a japánokat könnyű felismerni a japán szereplőkről, de ettől eltekintve is simán meg lehetne mondani, mely szegmenseket rendezte spanyol vagy éppen ázsiai-, több műfajt és témát is boncolgattak. Egyetlen egy dolog nem tetszik csak, hogy a legtöbb rendező valahogy csak egyetlen irányba képes elmenni, ha horrorról van szó, -és ez nagyrészt igaz az első felvonás műveire is- méghozzá, hogy legyen benne vér és gusztustalanság. Nem nagyon volt egyetlen thrilleres, elvontabb, misztikusabb, pszichológiai horror szegmens sem, inkább az összes thrash, splatter, explotation vonalon mozgott... ez hosszú távon eléggé fárasztó azért.
Na de sebaj, azért itt is volt pár kifejezetten kurva jó betű! Kedvenceim; Az Amateur remek kezdés volt, ilyen egy igazi jó horror minifilm. Van benne csavar, vér, és horror. Very Happy
Deloused - Asszem az első rész WC-s überfilmjére itt sikeresen rálicitáltak.
Equilibrium ... lol! lol!
Grandad - Hát ezen is szakadtam.
Jesus - Talán ez lepett meg a legjobban, ügyesen mixelték az elemeket.
Masticate - lol2
Zygote - bazmeg, ez nagyon durva volt. Erre nehéz lesz rálicitálni.

Amúgy nekem az ázsiai szegmensek is bejöttek, vagy az alapszituáció, vagy a vizuális baromságaik miatt.

Remélem lesz majd harmadik ABC-s lecke is! Very Happy

Ja, és ugye maradtál a stáblista alatt? Very Happy Ott is van egy kurva nagy poén!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 5:00 pm

Weide írta:

The ABCs of Death 2

Nem nagyon volt egyetlen thrilleres, elvontabb, misztikusabb, pszichológiai horror szegmens sem, inkább az összes thrash, splatter, explotation vonalon mozgott... ez hosszú távon eléggé fárasztó azért.

Ja, és ugye maradtál a stáblista alatt? Very Happy Ott is van egy kurva nagy poén!


Nekem is ez tűnt fel, de végülis a halál a téma, nem a horror, ezért is akad benne olyan sok fekete humor.

Most megnéztem Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 5:04 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

The ABCs of Death 2

Nem nagyon volt egyetlen thrilleres, elvontabb, misztikusabb, pszichológiai horror szegmens sem, inkább az összes thrash, splatter, explotation vonalon mozgott... ez hosszú távon eléggé fárasztó azért.

Ja, és ugye maradtál a stáblista alatt? Very Happy Ott is van egy kurva nagy poén!


Nekem is ez tűnt fel, de végülis a halál a téma, nem a horror, ezért is akad benne olyan sok fekete humor.

Most megnéztem Smile .
.

Az a csávó... tényleg, mikor jön már a Human Centipede 3? Evil or Very Mad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 7:54 pm

Na jó srácok, ideje elkezdeni indiai filmeket nézni.

hush - Általános film topik - Page 10 Badassgifs5

hush - Általános film topik - Page 10 Badassgifs4

hush - Általános film topik - Page 10 IF61cXYXmYG23

hush - Általános film topik - Page 10 Comics-movies-tv-indian-633365
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 8:07 pm

Hey Artu, az Ouija (azt hiszem te linkelted a trailerét) már szedhető a magról, de most nézem, hogy PG13-as és 4,4 ponton áll az IMDB-n... fuck off
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 8:15 pm

Weide írta:

Na jó srácok, ideje elkezdeni indiai filmeket nézni.


Már amikor Artu belinkelte nemrég az imdb BOTTOM-listáját, akkor mondani akartam, hogy nyugati ízlés szerint azért Bollywood filmjeit nem nehéz tucatjával a listába pakolni Smile .



Viszont a fentiekért nem is kell indiait néznem, csak a Wantedet Smile ... Na jó, a lovashoz igen Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 8:52 pm

Weide írta:
Hey Artu, az Ouija (azt hiszem te linkelted a trailerét) már szedhető a magról, de most nézem, hogy PG13-as és 4,4 ponton áll az IMDB-n... fuck off

Hehe, ezt is köszi, soha nem találtam volna meg, mert "oiuja"- ként kerestem.. Smile

Nem baj, ha szar, lesz párja a Jinn-nek. Dance
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 9:03 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Hey Artu, az Ouija (azt hiszem te linkelted a trailerét) már szedhető a magról, de most nézem, hogy PG13-as és 4,4 ponton áll az IMDB-n... fuck off

Hehe, ezt is köszi, soha nem találtam volna meg, mert "oiuja"- ként kerestem.. Smile

Nem baj, ha szar, lesz párja a Jinn-nek. Dance

Attól is faszán elvetted a kedvem. Abban volt az ominózus kocsis üldözés, nem?

Amúgy mi ez a nagy avatar csere? Mindjárt én is lövök magamnak valami újat.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 9:05 pm

Ezek az indiaiak mit szívnak? Én is kérek belőle! Ezekben is énekel a jó nép? Ezek az indiaiak milyen kreatívak!
Apropó R2 jó a képed! Nem gondoltam volna, hogy egyből váltasz!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 9:12 pm

Weide írta:
Attól is faszán elvetted a kedvem. Abban volt az ominózus kocsis üldözés, nem?

Bizony! lol2 A driftelő jinnel...


Weide írta:

Amúgy mi ez a nagy avatar csere? Mindjárt én is lövök magamnak valami újat.

Csere? Niwroknak ez az első. Nekem meg a tökéletes szimbiózis. Minyartu...

Mr. White írta:

Apropó R2 jó a képed! Nem gondoltam volna, hogy egyből váltasz!

Bow

Ezúton is köszi!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Doboztrollok   hush - Általános film topik - Page 10 EmptyPént. Jan. 30, 2015 4:06 pm

Doboztrollok

Kiakasztott rendesen. Az utóbbi idők legunalmasabb, legötlettelenebb, legvicctelenebb animációs filmje, aminek egyetlen egy értékelhető tulajdonsága a készítési technikája. Gyerekenek túl komoly és félelmetes, felnőtteknek túlságosan kiszámítható és sablonos. Karakterei részben szögről leakasztott klisékabátba bújtatott meglehetősen absztrakt kinézetű figurák (Dobozfiún kívül egyik sem néz ki normálisan, mintha csak egy Korcsmáros képregényt lapoznánk), részben meg ugye hát maguk a doboztrollok, amik inkább tűntek a Domestos WC reklámból kivett bacilusoknak, mint eredeti ötletnek...

Van egy város valahol, ami Gondorhoz hasonlóan felfelé szűkülve építkezik, a csúcsra macskaköves út visz fel. A város neve Sajthida (Andráshida, Berhida, Sajthida... faceplam ), a város vezetője pedig Mr. Camembert. Ő és néhány társa FEHÉR fehér kalapjukban a közjó érdekében időnként sajtokat kóstolnak, sőt az adók 1%-ból hatalmas sajtplakettet gyártanak. Egyébként igazán bevehették volna a csapatba Wallace-t Gromit nélkül, ő hasonló sajtbolond volt. No. Ebben a világban fehér kalaposnak lenni nagy kiváltság lehet, pláne annak, aki szereti a sajtot - így logikusnak is tűnik, hogy a PIROS kalapos városi rágcsálóirtó feltétlen szeretne ebbe az elitbe tartozni. De mivel a kalapot ki kell érdemelni, ezért vállalja, hogy a városban garázdálkodó doboztrollokat az utolső szemig kiirtja.

Pedig szerencsétlen lények csak guberálnak - akár hazánkba is eljöhetnének hajléktalannak - no meg valami egetrengető csavar folytán kiderül, hogy zseniális műszaki szakemberek... faceplam Szóval rájuk vadászik a piroskalapos, meg 3 társa (igazán bevehették volna Wallace-t Gromit nélkül, ő is humánus rágcsálóirtó volt), szép lassan be is gyűjtik a meglehetősen együgyű lényeket. Akik mellesleg akkora barlangrendszerben élnek, ami még a Mátrixba is elmenne Zion testvérvárosának-. nem is csoda, hogy oly nehezen fúrják át a tetőt a vadászok. A trollok között aztán van egy kisfiú, aki pont olyan, mint Ellie a Jégkorszak kettőből - nem, ő nem oposszumnak képzeli magát, hanem trollnak. A kisfiúnak persze szörnyű múltja van, persze találkozik egy játékbaba kinézetű lánnyal (Mini Camemberttel), s persze a végére kiderül, hogy trollok nem is olyan gonoszak, s hogy a FEHÉR kalap igéző hatalma képes kihozni a sajtra allergiás szereplőből is a sajtkóstolás iránti olthatatlan vágyat. Hogy aztán egy távoli tehén vigyázó szemei láttára szétpukkadjon... :fuck2:

Az 50-ik percig SEMMI nem történik, a szereplők csak futkosnak a képernyőn. A tudathasadásos főhős szimpi ugyan, de  rajta kívül senki nem az, a humort - ami amúgy egy ilyen többféle réteget megcélzó mesének elengedhetetlen kelléke - teljesen nélkülözi. A mondanivaló átjött, de ezt sokkal jobban feldolgozták már (akár mesében is), a végére nem marad más, mint egy gonosz mazochista sajtimádó eszemenet küzdelme egy fehér kalap megszezésésért. Ehh...


30%



.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





hush - Általános film topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   hush - Általános film topik - Page 10 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
10 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 33 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: