Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 11:45 am

R2-D2 írta:

A kísérlet

Legutóbb az A Grönholm-módszer kapcsán gondoltam arra, hogy ez a egész „kis közösség terhelése” téma engem legeslegelőször a német A kísérlet című alkotásban vágott mellbe igazán, azt hiszem az volt az első emlékezetes moziélményem e témában – túl sokat hát nem is gondolkodtam rajta, hogy a tegnapi nap mivel töltsem az éjszakám egy részét, s hogy miről fog szólni a mai írásom. Az meg csak külön pikantériája a dolognak, hogy olvasóink nagy része vélhetően nem ismeri Oliver Hirschbiegel filmjét – részben az immár 13 éves kora, részben a német mivolta miatt…

Én talán 4-5 éve láthattam, eszméletlenül sokkoló és nyers élményként él bennem azóta is. Külön fájdalmas és borzongató része a dolognak az általad is említett, valóban megtörtént Stanfordi kísérlet. Szörnyű belegondolni, mennyire képes elveszíteni az ember az önkontrollját egy szimulált környezetben, és milyen könnyen képesek nem is kihasználni, hanem kiélvezni a -bármilyen- különbségek nyújtotta "lehetőségeket". Félelmetes.

R2-D2 írta:

Van belőle egy amerikai remake is, amit nem láttam, de képtelenségnek tartom, hogy az felér ehhez.

Én láttam, a közélbe sem ér ennek.

R2-D2 írta:
100%

Maximálisan egyetértek, témájában a legfelkavaróbb, de egyben a legjobb film is.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 11:46 am

Niwrok írta:

Eszement zaci

Hoppá-hoppá! Csak most nézem, hogy ez is lekerült A listáról Smile...

De le ám!! Smile S nem csak a finom és diszkrét bökködés miatt, hanem mert tényleg érdekel, amiket látsz. Még a Bosszútól fűtve me a Teáscsésze van hátra, de közben bejött a DaVinci S2, jön a GoT S4, meg a foci VB, de azért hamarosan előkerül minden. A The Congresshez, az Act of Killinghez meg még mindig nincs felirat.  Mondjuk az is igaz, hogy a tegnapi német beszélgetés után mindig elgondolkodom rajt, mi a f*sznak kell nekem magyar felirat egy filmre... Smile

Niwrok írta:

Ahogy látom, szerinted is az lett volna az igazi, ha a film csak két harmadból áll. Az utolsó szakasszal én sem nagyon tudtam mit kezdeni, még talán leginkább a fodrászokkal, távolról, hunyorítva egy teológiai rivalizálást véltem kihallani belőle, de kb. ennyi. A többi viszont hatalmas, nekem a legnagyobb röhögés az volt...

Spoiler:

Igen egyetértünk, azzal a különbséggel, hogy valahogy én ezen a találkozáson az erdőben kevéssé tudtam nevetni. Persze, a szitu vicces volt, ahogy Raw Dog előadja és vizionálja, de nekem önmagában az esemény drámai éle erősebb volt. Ellenben én a második szakasz fináléja és az első szakasz útelhagyása közti kapcsolaton röhögtem föl... Smile


Niwrok írta:

Kár, hogy a vallási vonalat annyira erősen akarták tartani, hogy a végére már tényleg csak az "Ez meg mi a f*** akar lenni?!"-érzés maradt. Bár...

Spoiler:


Spoiler:


Niwrok írta:


U.i.: Ha már neked sikerüt szinkronos példányt szerezni, félretennéd nekem Smile? Köszi.
.

Természetesen. Smile A DaVinci 2-vel együtt archiválom.


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:06 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 11:48 am

Weide írta:

Maximálisan egyetértek, témájában a legfelkavaróbb, de egyben a legjobb film is.

Csak mert ezt ki akartam próbálni:  yesmaster 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 12:08 pm

R2-D2 írta:


Még a Bosszútól fűtve me a Teáscsésze van hátra...

Igen egyetértünk, azzal a különbséggel, hogy valahogy én ezen a találkozáson az erdőben kevéssé tudtam nevetni. Persze, a szitu vicces volt, ahogy Raw Dog előadja és vizionálja, de nekem önmagában az esemény drámai éle erősebb volt. Ellenben én a második szakasz fináléja és az első szakasz útelhagyása közti kapcsolaton röhögtem föl... Smile

Spoiler:


Meg a Vaskabátok, meg a Manderlay... de nem akarok türelmetlennek vagy telhetetlennek tűnni  Wink . Már annak is örülnék, ha a fenntartásaid ellenére megnéznéd ezeket.

A drámai él, az igen, de amikor látja őket, és amikor beszél róluk, akkor nekem még nem volt drámai él, hiszen akkor még azt sem tudtam, mit látott Smile. Inkább a morbid humor tetszett benne, ahogy Raw Dog legvadabb haluzása valóság volt Smile.

Spoiler:


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 12, 2014 12:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 12:12 pm

Niwrok írta:


Meg a Vaskabátok, meg a Manderlay... de nem akarok türelmetlennek vagy telhetetlennek tűnni  Wink . Már annak is örülnék, ha a fenntartásaid ellenére megnéznéd ezeket.

Nono! nono Őket nem ígértem meg. Vagy mégis?

Niwrok írta:

Spoiler:
.

Hehe, és már itt is vagyunk kedvenc témámnál... Smile Mindegy, én továbbra sem őt láttam a figurában- de ez már lehet a nézői szabadság kérdése, nem??? Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 12:39 pm

R2-D2 írta:

Nono! nono Őket nem ígértem meg. Vagy mégis?


Ígérni, az nem  Smile  . De a Kannát sem ("Dollár, kanna, szerelem" lett egyébként a magyar cím... hát fújj!). Reménykedni ettől még reménykedek Smile , amíg nem kapok egy ilyet rájuk:  középső ujj  ...
.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 5:18 pm

R2-D2 írta:

Odaát S9

Ezt jól eldugtad, csak most találtam meg. Smile Örülök, hogy egyezünk.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyCsüt. Jún. 12, 2014 6:00 pm

téglagyári megálló írta:
R2-D2 írta:

Odaát S9

Ezt jól eldugtad, csak most találtam meg. Smile Örülök, hogy egyezünk.


Dugta a fene... Smile Ahogy már menet közben is beszéltünk róla, tök tetszett az egész.

Egyébként a főoldalról van egy külön topik az adott ember adott írásainak listájáról - ott könnyebb követni, ki mit írt. Az enyém pl. itt van:


https://filmforum.hungarianforum.com/t73-r2-d2-irasai


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:09 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptyPént. Jún. 13, 2014 9:43 pm

R2-D2 írta:


A regisztrált aktív tagok valóban (kivétel Weide  tongue ), viszont a naponta feltűnő 10-15 vendégről nincs információm... Amúgy meg egy jó filmet mindig szívesen ajánl az ember, nem?

Bocsi, de én is itt vagyok, mint 30 év alatti akárcsak Weide! Aktív vagyok csak ezen a héten a munka beosztásom miatt nem voltam alkalmas 100%-ig aktív lenni, de ne féljetek az vagyok! Mindig olvasom a hozászolásokat!


Niwrok írta:

Régen láttam, de az hiszem, részemről meg kell elégednie a filmnek a 9 ponttal Smile.
.

Nálam ez a film benne van a kedvencekben és legalább egy 9-es pontozást kap tőlem! Igaz a lista nálam 500-as, de még csak 400 film van benne valamint az sem rangsorolás alapján jött létra a lista!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzomb. Jún. 14, 2014 12:54 am

Mr. White írta:

Bocsi, de én is itt vagyok, mint 30 év alatti akárcsak Weide! Aktív vagyok csak ezen a héten a munka beosztásom miatt nem voltam alkalmas 100%-ig aktív lenni, de ne féljetek az vagyok! Mindig olvasom a hozászolásokat!

Nem szándékosan hagytalak ám ki, csak Weidét akartam icipicit piszkálni... Smile Örülök, hogy ismered a fimet és tetszik is.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Da Vinci démonai S2   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzer. Jún. 18, 2014 8:06 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 StXG5UI



Da Vinci démonai S2



Mintha Hollywood, illetve az általam nézet sorozatok showrunnerei figyelnének rám: a Hannibal S2 után a Da Vinci Démonai S2 is pont azokon a változtatásokon esett át, amik az egész évadot egy szinttel magasabbra emelték. Kicsit változtattak az arányokon, kicsit módosítottak az összetevőkön – elvégezték a finomhangolást – és szinte egy csapásra eltűnt az első évad majd összes negatívuma… No persze a hajmeresztő cliffhangert  a végén csak képtelenek elhagyni, meg a sok pozitív változás mellé egy új bosszantó dolog is belopódzott – de mindezek nem akadályoznak meg abban, hogy meleg szívvel ajánljam a második évadot. Mindenekelőtt természetesen azoknak, akik már végigülték az elsőt, de aki ez alapján kap hozzá kedvet, bátran kezdheti az elsővel is: nem volt az sem rossz. Csak más.

Legutóbb ugyebár a Pazzi vs. Medici család gyilkos küzdelmének kellős közepén hagytuk abba a történetet: az első évad egyértelműen inkább volt egy történelmi sorozat, benne az epizódszereplő Da Vincivel. Az indulásnál azonban már az első epizódban középpontba kerül Leo, s hatalmas szerencsére egész évadon át kitart ez a lendület. A S2 legjobb és legfontosabb változtatása, hogy a Firenze birtoklásáért folytatott gigászi küzdelem mellett egyre nagyobb szerep jut Da Vinci zsenialitásának: a korhű történelmi tabló előtt egyre inkább egy kegyetlen jó kalandfilm(sorozat) bontakozik ki. Bőven övezi az egészet ugyan a misztikum, de sokkal inkább egy Tulipános Fanfan/Zorro/Három testőr szerű kosztümös-kardozós mozi pereg tíz órán át. Aztán ahogy Leo elhagyja Itáliát, még inkább ez az érzés kerít hatalmába, az Új Világban tett látogatása, ottani kalandjai pedig a legjobb Indy filmek hangulatát idézik meg. Mindezt amolyan Sherlockos módon…  Smile 

Lehet, kicsit keszekusza így, de úgy gondolom, a példaként felhozott filmek remekül prezentálják a hangulatot, képi világot, stílust, amit ezen évad felvonultat. A történetbe igazándiból nem is célszerű belefolyni, kellően meglepő fordulatokkal és rejtélyes karakterekkel terhes, a globális politikai és hatalmi játékokba új szereplők és szervezetek lépnek be. Alaposan kitágul a világ, Firenze, Róma mellé bejön a képbe Nápoly, Konstantinápoly, no meg Dél-Amerika is: ezen változás pedig kimondottan pozitív irányba billenti a mérleget. Az új karakterek is szenzációsak, legyen az akár Amerigo Vespucci (a legjobb beszólás az ő nevéhez fűződik), Machiavelli, de akár Carlo Medici is. Nem sok üresjárat van a sorozatban, a több szálon futó cselekmény kiválóan van egybefűzve, néha még a vágások, hangulati elemek is ezt a célt szolgálják: az egyik szál egyik mozdulatára esetleg a másik szál másik mozdulata a válasz és fordítva… zseniális (ld. még Felhőatlasz).

Legnagyobb örömömre a sok felesleges szex és dugás is kikopott a sorozatból: az első 5 részben jóformán semmi sincs, ami meg utána van, az végre nem öncélú. A történet íve, a kalandok, a feszültség mellett végre nem volt idő és szükség ilyesmire. A korrajz, a díszlet egyszerűen parádés, imádok elmerülni a filmes világokban: ráadásul most nem csak a középkori Firenzét kellett megteremteni, hanem minimum két másik – ettől totál eltérő – világot. A hajókról nem is beszélve. Mindezen pozitívumok mellett ugyanakkor a legfontosabb az, hogy a címszereplő végre súlyt kapott: végre róla szól az egész. Leo zsenialitása, annak egy-egy szelete minden epizódban megjelenik, legyen az akár egy vérátömlesztés, akár egy kis autó, akár egy csillagászati felfedezés. Zseniálisan van keverve a misztikum a valósággal, a fikció a tényekkel – ugyanakkor Leo látomásai, halál közeli élményben látott víziói (van belőle több is) korántsem annyira szürreálisak, mint mondjuk az első évadban voltak. Riario és Leo viszonya pedig, kettejük Jin és Jang kapcsolata nagyon tetszett, kellően drámai és bizony néha felemelő is volt. Ahogy írtam, tök jól eltalálták az arányokat, mindig mindenből annyi van, hogy tökéletes legyen az elegy: tökéletesen megfeleljen önmagának a címnek is. Egy polihisztor története, aki a saját vízióit követve elmegy a világ másik felére, keresve egy minden tudást feltételező könyvet – mindezt pedig egy hatalmi harcokkal fűszerezett Itáliai történelmi tabló előtt. Amiben a pápát simán pofán vágják, amiben egy őrült király boncolásokat végez a pincében… Innentől kezdve a történelmi hűség természetesen erősen megkérdőjelezhető, de azt hiszem, aki pont az ilyen sorozatoktól vár hasonlót, az valamit nagyon benézett. Korrajznak ugyanakkor mégiscsak zseniális.

Csupán egyetlen dolog lett, amit negatívumnak fel tudok hozni (a finálé cliffhangere mellett): bizony, ahogy haladunk előre a történetben, ahogy tágul ki a sorozat, úgy vesztik el az írók az időérzéküket. Talán az első percektől látni lehet ezt, de nekem a 7-8-ik epizódra vált csak igazán zavaróvá. Leo útja nem volt elég egy gyerek megszületésére, egy török napok alatt eljut Rómába, a Firenze-Nápoly út sem tartott tovább néhány napnál, ráadásul a bennszülöttek karmaiból való szökés, majd az ejtőernyős kaland… khmmm... hogy is mondjam… meglehetősen hiteltelen és nevetséges. Minden nem tudható be a sorozat, mint műfaj szükséges velejárójának, a félbehagyott cselekmények, el- és feltűnő karakterek mellett igenis odafigyelhettek volna néha a következetes idővonalra. Aztán az is lehet, hogy ez csak „darálva” szembetűnő, lehet, hogy heti bontásban nézve ezt észre sem lehetett volna venni – de hát mit csináljak, engem nagy, egész filmként nézve zavart.

De ettől még qrva jó volt.

" - Lehet, hogy az egészet magamról nevezem el!!!! Vespucciának!!!"



85%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:05 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:01 pm

Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:27 pm

R2-D2 írta:

Da Vinci démonai S2

Minden nem tudható be a sorozat, mint műfaj szükséges velejárójának, a félbehagyott cselekmények, el- és feltűnő karakterek mellett igenis odafigyelhettek volna néha a következetes idővonalra. Aztán az is lehet, hogy ez csak „darálva” szembetűnő, lehet, hogy heti bontásban nézve ezt észre sem lehetett volna venni – de hát mit csináljak, engem nagy, egész filmként nézve zavart.
De ettől még qrva jó volt.

85%


Jó is az, amikor egy film vagy sorozat stábja -ha nem is mindenben, de- a folytatásra tanulni tud a hibáiból, és ennyire szembetűnőek a fejlődés jelei.
Bár elmondható lenne ez arról a folytatásról is, amit most nézek  Neutral  ... (majd megtudod, de amúgy sem a te műfajod Wink )
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:44 pm

Weide írta:
Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.

Mindkettőt. Egyértelmű.... Smile

Niwrok írta:



Jó is az, amikor egy film vagy sorozat stábja -ha nem is mindenben, de- a folytatásra tanulni tud a hibáiból, és ennyire szembetűnőek a fejlődés jelei.
Bár elmondható lenne ez arról a folytatásról is, amit most nézek  Neutral  ... (majd megtudod, de amúgy sem a te műfajod Wink )
.

Azért kíváncsian várom, mi is az... Smile

Remélem, hamarosan Te is elmerülsz Leonardo elméjében és a Levelek Könyve utáni hajszájában....
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 EmptySzer. Jún. 18, 2014 11:23 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.

Mindkettőt. Egyértelmű.... Smile

Sajnos a Crossbones gyorsan befoglalt már egy szabad helyet. Razz
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 39 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
39 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Niwrok írásai 1.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: