Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 60 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyKedd Okt. 14, 2014 11:08 pm

Mr. White írta:


Azt akartam írni, hogy tetszik ahogy összehasonlítod az emlékeidet az újrázással jövő érzelmekkel!

Értem. Igyekszem, köszi!

Lesz még: Maraton életre halálra, Flatliners, Legbelső félelem, Amistad, Harcosok szövetsége, Tigrisek földjén, Óvakodj a törpétől... úgyhogy csak figyeld. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Enemy   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptySzer. Okt. 15, 2014 3:34 pm

R2-D2 írta:

Enemy

Az Enemy nem könnyű film. A Fogságbant is jegyző rendező, Dennis Villeneuve azt hiszem, ezúttal túl messzire ment: másfél órás agymenéséből hiányoznak azok az egyértelmű támpontok, amik a nézők útbaigazítását hivatottak segíteni egy film nézése közben. Mert az még hagyján, hogy a felütés képeit nem értjük (s később se nagyon értjük meg), de utána jó ideig inkább egy diavetítés a film, mint valód történettel rendelkező alkotás. Ezek után érünk el a fináléhoz, ami után viszont állunk, mint fasz a lakodalomban. Az égvilágon semmi támpontot nem kapunk, hogy mi miért is történt, s egyre inkább úgy érzem, nincs is mögötte valós koncepció.

Nekem olybá tűnik az egész, a rendező szándékosan csinált egy ilyen: "Nesze bazzeg, képzelj bele, amit akarsz!" finálét, mert tudja nagyon jól, hogy itt is működni fog, ami más filmeknél már bejött: miután senki nem érti a záróképet, ezt senki sem nagyon fogja beismerni, ezáltal a filmje valami különleges, mindenek felett álló spirituális hangulatot fog kapni… Magyarán: amit nem értek, azt kultstátuszba helyezem – egy film azonban ettől korántsem lesz jó.

70%

Spoiler:


Ahogy a South Parkban mondták: "Csak mert egy ötlet túlbonyolított, még nem biztos, hogy jó."

Nem írok külön az Enemyről, mert mint film, szinte semmit nem tudnék hozzátenni ahhoz, amit elmondtál, és nagyjából ugyanúgy is gondolom az egészet, ahogy te. És bejött, itt a kultstátusz, a kommentekben meg próbálnak utánamenni az eseményeknek, de mindenki hibádzik valamiben. Az sajnos nálam nem működik, hogy ami nem illik az elképzelésbe, azt félresöpörjük, esetleg elintézzük annyival, hogy "Na, ott álomképek vannak, így nem kell közük legyen az ébrenléthez és annak összefüggéseihez".

Pedig egyébként ez a történet lehetne tök egyszerű, a felszínen majdhogynem unalmasan banális, egy mindfuck Koldus és királyfi, ha nem kéne minimum az alábbi motívumokat egy rendszerbe (rendezett káoszba) kényszeríteni:

Spoiler:

Szeretem én az agyalós filmeket, de ennyi támpontot, főleg ilyen távol a központi száltól elég nehéz összefésülni... de ha már ezért készült, a puszta élményen túl, legyen, megpróbálok eljátszani a gondolattal, hogy mi miért történik.

Ha akarom, elfogadom a fenti link kommentjei között levő megfejtést, ha akarom, akkor ezt a változatot...



...ha akarom, akkor meg azt mondom, hogy:

Spoiler:
.
Egyetlen megoldás persze nincs, és talán nem is baj. Tippjeink lehetnek a miértekről, de ezúttal -utánaolvasva és végiggondolva- már önmagában az tetszik, hogy ebben a filmben tényleg mindennek jelentősége, szimbolikus jelentése van, még egy kulcs feliratának vagy a filmek címeinek is. Néha az is elég...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptySzer. Okt. 15, 2014 3:54 pm

Niwrok írta:

Enemy

Nem írok külön az Enemyről...

lol!

Idézet :


És bejött, itt a kultstátusz, a kommentekben meg próbálnak utánamenni az eseményeknek, de mindenki hibádzik valamiben. Az sajnos nálam nem működik, hogy ami nem illik az elképzelésbe, azt félresöpörjük, esetleg elintézzük annyival, hogy "Na, ott álomképek vannak, így nem kell közük legyen az ébrenléthez és annak összefüggéseihez".

Igen, ezt már láttam/olvastam én is. Inkább nem mondok semmit... peace


Idézet :

Ha akarom, elfogadom a fenti link kommentjei között levő megfejtést, ha akarom, akkor ezt a változatot...



Ezt majd valamikor megnézem, kíváncsi vagyok rá. Köszi!

Idézet :

...ha akarom, akkor meg azt mondom, hogy:


Spoiler:
.
Egyetlen megoldás persze nincs, és talán nem is baj. Tippjeink lehetnek a miértekről, de ezúttal -utánaolvasva és végiggondolva- már önmagában az tetszik, hogy ebben a filmben tényleg mindennek jelentősége, szimbolikus jelentése van, még egy kulcs feliratának vagy a filmek címeinek is. Néha az is elég...[/spoiler]
.


Spoiler:

Probléma megoldva. Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 21, 2019 7:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptySzer. Okt. 15, 2014 9:54 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 K3amTJS




Vihar




Göndör, vörös hajú nő rohan egy alagútszerű valamiben. Első pillantásra ő is egy dauerolt hajú Scarlett Johanssonra hasonlít, aztán eszembe jut még róla szokott módon Liptai Claudia, no meg a legutóbbi hasonló dizájnú csaj, Rachelle Lefevre a Búra alattból… ennek a vörös ördögnek azonban van valami más kisugárzása is, volt egy pillanat, egy beállás, mikor azt hittem, a Croodék vörös hajú családtagját, Eepet látom… na de mindegy is. Csaj fut, találkozik egy másikkal, majd egy aknafedélen át menekül. Később elkapják valakik, szegényemet fel akarják gyújtani, de megérezve a benzingőzt – ez még egyszer lesz majd, úgyhogy fontos -, erőre kap és elintézi a pasikat, akik ütik-verik. Még szerencse, hogy a következő fogságba esésére megszárad a ruhája (cserélni nem cserél), mert a főzőüstben még jobban megéghetne….

Donny (DD) egy fiatal srác, aki totál antiszociálisnak tűnik. Legfőbb tevékenysége számítógépes játékok értékelése, no meg némi hokizás – miután kézzelfogható pinához nem jut, vélhetően életvitele és zárkózottsága miatt. Egyébként bármennyire is megdöbbentő DD figurája, úgy érzem, egyre több hasonló sorsú ember fog közöttünk éldegélni – látva a gyerekem környezetében a társas és közösségi kapcsolatok elsivárosodását, látva a digitális világ kapcsolatromboló hatását, hamarosan sok-sok otthon faszát verő DD lesz a világon. De ez most nem a fő problémám, a fő problémám az, hogy a vörös hajú nő – akinek a neve Ígéret (hogy miért, végig nem jöttem rá) – és DD egy abnormális szituációban találkoznak, a nő rábíz DD-re valamit, ami sötét titkokat rejt. A titkok megfejtéséhez pedig elsősorban DD emlékeire van szükség, így a film nagy része innentől azzal telik, hogy a fiú felidézett múltjában járunk, külső szemlélőként: ahogy a srác, mi is látjuk a múlt eseményeit, de nem átéljük azt…

Közben aztán van egy emo-s faszi – legalábbis olyan karikásak a szemei – aki az egész filmen át a vörös nőt kergeti. Oké, én is kergetném, de ez el akarja égetni, mint egy boszorkányt. Fogalmam sincs, ki ez a figura és igazából mit akar, mint ahogy tulajdonképp Ígéretről sincs semmi támpontom. Az egész mozi egy kibaszott drogos, szürreális látomás, amiben még arra is jut idő, hogy egy képregény lapjai elevenedjenek meg... Biztos van valahol egy támpont, egy kulcs, amit a megfelelő lyukba illesztve kitárul egy ajtó, kinyílik a magyarázatok nagy kincsesládája, de ez a kulcs, momentum qrva jól el van rejtve a moziban. Mint ahogy a zár is. Az égvilágon semmi, de semmi támpontot nem kapunk arról, hogy most épp hol is járunk: egy virtuális világban, DD elemezendő játékai között, esetleg egy képregény lapjaiban (kicsit Utolsó akcióhős módon), vagy egyszerűen egy sérült elme sötét bugyraiban. Vélhetően utóbbi: számomra az egész DD sérült lelkének pszichiátriai feldolgozásának tűnik, egyre mélyebbre ásva a saját múltjában végül is elérkezve egy olyan pontra, ahonnan a taplósága eredeztethető. Ez tűnik a legértelmesebb és legelfogadhatóbb magyarázatnak számomra – de még ekkor is millió olyan nyitott kérdés marad, ami simán keresztülhúzhatja elméletemet. Ekkor ugyan némi értelme van a vörös bigének meg az emós faszinak, de a képregényes résznek, égetésnek továbbra sincs. No meg azért nem ártana valami módon icipicit utalni arra, DD hogyan is került ebbe a katatón állapotba…

Nem lenne ez egy rossz film, ha amit mondani, mutatni akarna, azt közérthetőbben tenné. A tököm kezd tele lenni azzal, hogy elborult művészek agymenései, víziói közül hámozzam ki a lényeget. Ezért utáltam mindig is, a „Mit gondolt a költő” tézist irodalomból, számomra a filmnek ennél – és még jó néhány társánál - mindenképp érthetőbbnek kellene lennie. Legalább egy minimális útmutatást elvárnék, legalább az alapot, amire építhetem az elméletemet. Ez, így, ahogy tálalva vagyon borzasztóan zavaros és értelmezhetetlen, még jobban az, mint a legutóbbi Enemy… Ott csak a felütés és a zárókép zavart meg, itt gyakorlatilag az egész moziban értetlenül lestem a képernyőt. Azzal meg még nem is volt bajom, hogy rendesen keverednek benne a sci-fi, a horror, a dráma elemek, valahogy az egész képi világ remekül sikeredett. Kétségtelenül van hangulata, az elején inkább egy thriller-akció keverék, a felétől viszont, miután DD a múltjában bolyong, nagyon jó parás hangulat telepszik a képernyőre. A Silent Hill mellett a 28 nappal később kihalt Londonja jutott eszembe rögtön – ez pedig mégiscsak jó ajánlólevél lehetne.

Lehetne, ha a képek között létezne valami összekötő erő, mint mondjuk a népek feletti uralomra késztető erő a Gyűrűk urából, ami a kilenc gyűrűt köt össze. Itt ilyen nincs: képek, hangulatok értelmetlen és értelmezhetetlen egymásutánja, fájdalmas tudatlanság a mozi végéig – még akkor is, ha a feldolgozandó tragédia, DD tettei a múltban valóban kemény jelenetek. Pszichiáterek előnyben, tekintve viszont, hogy a mozi immár 9 éves és viszonylag kevesen ismerik, talán a kultstátusz ezúttal nem jut neki. Nem is érdemelné meg.

Mindezektől függetlenül, Niwrok, köszi az ajánlót. Nem bántam meg, hogy megnéztem, ismét láttam egy érdekes, nem hollywoodi mozit, aminek bizonyos képei, jelenetei eléggé maradandóak ahhoz, hogy emlékezzem rájuk.



60%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 14, 2019 10:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 10:42 am

R2-D2 írta:

Vihar

Mindezektől függetlenül, Niwrok, köszi az ajánlót. Nem bántam meg, hogy megnéztem, ismét láttam egy érdekes, nem hollywoodi mozit, aminek bizonyos képei, jelenetei eléggé maradandóak ahhoz, hogy emlékezzem rájuk.

60%


Szívesen Smile . Azt hiszem, az írásomban sem hallgattam el, hogy inkább egyes jeleneteiben jó, mint egészében, ami egy zavaros katyvasz Smile .

Ahogy írtam, az én megoldásom az lenne, hogy kombinálom a "virtuális világot" a terápiával, nálam csak így lesz minimális értelme. Játéknak lennie kell, hiszen azt DD látja is, ahol felbukkan Ígéret az összetéveszthetetlen vörös hajával.

És hogy ki lenne Ígéret? Talán a felszabadulás ígérete, a lehetőség, hogy szembenézve a múltjával, a veszteségeivel és az általa okozott veszteségekkel is, tovább tudjon lépni. Az "emo-s faszi" meg jelentheti a könnyebb utat, a "minden maradjon szépen a régiben" nyugalmát, amikor nem kell, hogy fájjon a múlt.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 2:02 pm

R2-D2 írta:

Harcban élve

Ami mindenképp fontos: a forgatókönyvet Stallone írta, egy Chuck Holgan nevű háborús veterán novellájából. Ezen két információ, no meg Mr. Statham neve azért nagyjából meghatározza, mit is kap az ember a drága idejéért – úgyhogy aki valami erős családi drámára vágyik, az utazzon el Oklahomába, esetleg Nebraskába a vásznon. Aki viszont semmi mást nem akar, mint üres fejjel bámulni a képernyőt, elmerülni a gépfegyverek és a csontok ropogásában, az bátran belevetheti magát a Harcban élve történetébe.

Végül is, jól éreztem magam nézése közben.  Smile 

75%


Szerintem aki drámára vágyik némi bunyó és lövölde mellett, az is megtalálhatja benne a számítását. Persze Louisiana lápvidéke nem egy Oklahoma meg egy Nebraska, viszont baromi jól néz ki, és remek táptalaj egy kis szociodrámához, amiben persze nincsenek túl új összetevők, de azért akad benne turcsiorrú bully "az én kisfiam nem olyan, ő nem csinált semmit" kiskölyök, drogos anya, puhapöcs apa, cajun redneck szósszal nyakon öntve, és máris minden megvan hozzá, hogy egy, az "Öldöklés istene"-jellegű iskolai verekedés elfajuljon, és véres maffialeszámolásba torkolljon. Haláli, ahogy a drogtól szétszívott aggyal senki sem méri fel a tettei következményét, illetve ahogy mindenki macsó kényszert érez, hogy megmutassa, vele aztán nem lehet packázni, aztán meg sipákolnak, hogy "De hát nem ezt akartam"!
Ja, igen, és Statham is tök jól verekszik még mindig Smile, bár eleve is inkább James Franco miatt akartam megnézni, akinek a karaktere és a játéka is érdekesebbnek tűnt és az is lett. Viszont az a böszmeség az aktákkal nekem is fájt... hát nem volt egy széf abban a tetves városban, ha már mindenképpen őrizgetni akarta a múltját, gyönyörködve emlékezni a dicsőséges napokra  faceplam ?!

Kategóriáján belül simán 8 felett van nekem, mondjuk úgy 82%.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 2:40 pm

Niwrok írta:

Vihar

Azt hiszem, az írásomban sem hallgattam el, hogy inkább egyes jeleneteiben jó, mint egészében, ami egy zavaros katyvasz Smile .

Ahogy írtam, az én megoldásom az lenne, hogy kombinálom a "virtuális világot" a terápiával, nálam csak így lesz minimális értelme. Játéknak lennie kell, hiszen azt DD látja is, ahol felbukkan Ígéret az összetéveszthetetlen vörös hajával.


Nem hallgattad el, tényleg - felelősségem teljes tudatában vágtam bele.  Smile

Jogos a felvetés, de én szívesebben vennék ennél földhözragadottabb magyarázatot. Az enyémhez már csak egy kép hiányzik, hogy mondjuk DD fekszik egy pszichológusnál egy ágyon...


Niwrok írta:


Harcban élve


Kategóriáján belül simán 8 felett van nekem, mondjuk úgy 82%.


Simán... 82% ... lol2


Ebben is nagyjából egyetértünk, bár én kritikusabb vagyok Stathammel...  

Kíváncsian figyelem a pendrive ürülési sorrendjét. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 3:09 pm

R2-D2 írta:

Kíváncsian figyelem a pendrive ürülési sorrendjét. Wink


Ez talán ürülési, de semmiképpen sem fontossági sorrend Smile ... Az elmúlt egy-másfél hét drámái és mindfuckjai után eszem ágában sem volt olyan filmet nézni, ami nem lineáris és/vagy agytevékenységet kíván Razz .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 3:55 pm

Niwrok írta:


Az elmúlt egy-másfél hét drámái és mindfuckjai után eszem ágában sem volt olyan filmet nézni, ami nem lineáris és/vagy agytevékenységet kíván Razz .
.

Hehe... pont tegnap este mondtam nagyjából ugyanezt a barátomnak. egyetért
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 6:32 pm

R2-D2 írta:
Spoiler:

Probléma megoldva. Smile

Enemy -szerintem-

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 6:44 pm

Weide írta:

Enemy -szerintem-

Spoiler:


Igen, nagyjából ez a magyarázat volt az aeonflux kommentjei között, és nagyjából ezért írtam fent, amit írtam Smile .

El tudnám képzelni ezt a magyarázatot is, ha számot adna a nyomok mindegyikével... de nem teszi.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 6:51 pm

Niwrok írta:


El tudnám képzelni ezt a magyarázatot is, ha számot adna a nyomok mindegyikével... de nem teszi.

Spoiler:
.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 6:58 pm

Weide írta:

Spoiler:


Mivel nem egy változat van, és mert nem tudom bizonyítani, hogy nem így van... így tőlem ez is lehet Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 7:01 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

Spoiler:


Mivel nem egy változat van, és mert nem tudom bizonyítani, hogy nem így van... így tőlem ez is lehet Smile .
.

Akkor problem solved, case closed. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 7:51 pm

Weide írta:


Akkor problem solved, case closed. Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 53 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
53 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 60 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Niwrok írásai 1.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: