Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 36 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyPént. Nov. 06, 2015 9:45 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Spoiler:


Próbáltam visszakeresni ezt a rész, de nem találtam. Mikor van ez a jelenet?
.

Bocsi, ezt benéztem. Saját magára gondolt... hmmm ... késő volt már, nagyon késő...

Spoiler:



Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyPént. Nov. 06, 2015 9:57 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

R2-D2 írta:

Spoiler:


Próbáltam visszakeresni ezt a rész, de nem találtam. Mikor van ez a jelenet?


Bocsi, ezt benéztem. Saját magára gondolt...  hmmm ... késő volt már, nagyon késő...

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyHétf. Nov. 09, 2015 8:14 pm

Niwrok írta:
.
La cara oculta

Miután a tehetséges fiatal karmester, Adrián megtalálja a barátnője, Belén videós búcsúüzenetét a közös házukban, teljesen magába szakad. Később a bárban, ahol bánatában inni kezd, megismerkedik Fabianával, a pincérnővel, akivel, még ha a szakítás fájdalma láthatóan még nem is múlt el, gyorsan összejönnek, és hamarosan Fabiana odaköltözik Adriánhoz. Szinte az első naptól kezdve gyűlni kezdenek a gyanús jelek: kiderül, hogy a rendőrség nyomozást folytat Belén eltűnése miatt, a videóüzenet óta ugyanis semmifajta életjelet nem adott magáról, és Fabiana is egyre furcsább dolgokat tapasztal a házban, gyanús zajokat és rezgéseket...

Elsőre egy sima thrillernek tűnik, kis misztikus beütéssel, de aztán az írók a közepén tekernek egy isteneset a sztorin, úgyhogy nyilván nem is írok róla többet...

8/10


Köszi! Ez jó volt, nagyon jó. Dance

Jó lenne írni is róla hosszabban, majd meglátom.

Meg jó lenne második rész is, ha már úgy lett vége, ahogy... hmmm


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyHétf. Nov. 09, 2015 11:24 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
La cara oculta

Miután a tehetséges fiatal karmester, Adrián megtalálja a barátnője, Belén videós búcsúüzenetét a közös házukban, teljesen magába szakad. Később a bárban, ahol bánatában inni kezd, megismerkedik Fabianával, a pincérnővel, akivel, még ha a szakítás fájdalma láthatóan még nem is múlt el, gyorsan összejönnek, és hamarosan Fabiana odaköltözik Adriánhoz. Szinte az első naptól kezdve gyűlni kezdenek a gyanús jelek: kiderül, hogy a rendőrség nyomozást folytat Belén eltűnése miatt, a videóüzenet óta ugyanis semmifajta életjelet nem adott magáról, és Fabiana is egyre furcsább dolgokat tapasztal a házban, gyanús zajokat és rezgéseket...

Elsőre egy sima thrillernek tűnik, kis misztikus beütéssel, de aztán az írók a közepén tekernek egy isteneset a sztorin, úgyhogy nyilván nem is írok róla többet...

8/10


Köszi! Ez jó volt, nagyon jó. Dance
Jó lenne írni is róla hosszabban, majd meglátom.
Meg jó lenne második rész is, ha már úgy lett vége, ahogy... hmmm


yeah yeah Örülök, hogy tetszett!

Egy folytatásban én mondjuk nem bíznék...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyKedd Nov. 10, 2015 12:09 am

Niwrok írta:

La cara oculta

Egy folytatásban én mondjuk nem bíznék...

Spoiler:
.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyKedd Nov. 10, 2015 3:47 pm

Ich seh, Ich seh

Juj. Nehezen bírom felfogni, ettől hogy lehet elájulva bárki is, azt meg végképp nem értem, hogy írhattak róla olyat, hogy ez egy fosatós horror...

A film nagy része kimondottan kínos én unalmas, igazi művészfilm, már ami a képeit, stílusát, beállításait illeti. Az első óra egy kibaszott fényképalbum, aztán utána tényleg kicsit érdekesebb lesz - egyetlen rövid pillanatra majdnem eszembe jutott a Mártírok -, de aztán ez a lelkesedés is hamar lelohadt. Ráadásul, a legfontosabb, központi csavar kb 5 perc után (a tavon) teljesen nyilvánvaló volt, onnantól csak az a kérdés, anyu az e akinek mondja magát. Aztán vagy kiderül, vagy nem...

50%

Bővebben hamarosan.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyKedd Nov. 10, 2015 8:23 pm

R2-D2 írta:

Ich seh, Ich seh

Juj. Nehezen bírom felfogni, ettől hogy lehet elájulva bárki is, azt meg végképp nem értem, hogy írhattak róla olyat, hogy ez egy fosatós horror...

A film nagy része kimondottan kínos én unalmas, igazi művészfilm, már ami a képeit, stílusát, beállításait illeti. Az első óra egy kibaszott fényképalbum, aztán utána tényleg kicsit érdekesebb lesz - egyetlen rövid pillanatra majdnem eszembe jutott a Mártírok -, de aztán ez a lelkesedés is hamar lelohadt. Ráadásul, a legfontosabb, központi csavar kb 5 perc után (a tavon)  teljesen nyilvánvaló volt, onnantól csak az a kérdés, anyu az e akinek mondja magát. Aztán vagy kiderül, vagy nem...

50%

Bővebben hamarosan.


Amikor ajánlottad, gyorsan begyűjtöttem, de aztán egy kicsit utánaolvastam meg belenéztem az előzetesbe, így egy kicsit hátraszorult.
Ezek szerint nem akkora baj, ha még hátrább csúszik, mondjuk a "majd ha piros hó esik" szekcióba Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptySzer. Nov. 11, 2015 12:10 pm

Weide írta:
Yang tábornok megmentése

..... nem tudom rá azt mondani, hogy nem érné meg nézni. Akár többször is. Szerintem eléggé alul van pontozva, én egy erős 8/10-et adok rá.


Annyit mindenképp. Kicsit bele kellett rázódni ebbe a kínai harci világba, de miután nem volt eszetlen röpködés, meg agyonlassított felvétel, könnyen ment. Mondjuk, azok amozdulatok nagyon titikusak még így is de összességében tetszett. Köszi! cheers


Bővebben hamarosan. scratch
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Strange magic   Általános film topik - Page 15 EmptyPént. Nov. 27, 2015 8:13 pm

Strange magic

Minden bizonnyal az elfogultság is beszél belőlem - mármint hogy a mese egy Lucasfilm logoval kezdődik -, de ez nekem nagyon tetszett. Igazából egy musical, olyan mint mondjuk a Rocky Horror, vagy a Jézus Krisztus, csak ezúttal egy animációs mesébe öltve. Egy hót egyszerű, rengeteg énekkel színesített történet a szerelemről, amiben Marianne, egy pillangó hercegnő az esküvője előtti napon épp hűtlenkedésen kapja kiszemelt vőlegényét - a lány pedig durcás lesz. Esküvő természetesen ugrott, Roland herceg azonban nem hagyja annyiban a dolgot, megbíz egy manót, hogy a szomszédos gonosz királyságban raboskodó tündérrel készíttessen el egy szerelmi bájitalt, amivel majd Marianne-t újból magához édesgeti. Hisz neki nem csak a lány kell, hanem a trón is.

A manó elmegy, a bájital elkészül, de rossz kezekbe kerül, így hamarosan a fél erdő szerelmes lesz: gombák puszilgatnak békákat, nyulak sárkányokat, stb... ami nagyon nem tetszik a szitatkötőre emlékeztető Láp Királynak. Az igazi kaland aztán akkor kezdődik, mikor a Láp Királya elrabolja Marianne húgát (akire megint csak került a bájitalból), a harcos testvér meg elindul kiszabadítani. A bájital sok kalamajkát okoz, de aztán a végére csak az igaz szerelem győz.

Mióta a gyerekek megnőttek, minimális mennyiségű mesét nézek, de ez nagyon bejött. Egyrészt bámultos képi világa van, annyira jók a karakterei, az egész színvilága, hogy az csoda: első blikkre a Villangók ugranak be a nagy fülek miatt, de annál jóval színesebb, összetettebb az egész. Először még zavart a sok ének, de mikor sorban hallottam az ismert (és nekem tetsző) dalok feldolgozásait, megenyhült a lelkem. Valahogy ez az egész, ebben a formában nagyon bejött, aranyos, kedves, látványos mese, jó zenével. Nem tudom, miért nem lett belőle nagyobb siker, de attól félek, ez is beleesett a Lucas-utálat sodrába - pedig aztán nem is ő rendezte.

Melegen ajánlom. Smile



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 29, 2015 7:11 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Tales of Helloween   Általános film topik - Page 15 EmptyVas. Nov. 29, 2015 7:11 pm

Tales of Halloween

Elég vegyes minőségű antológia, az elején néhány jobb kisfilmmel, a vége felé viszont egye szürreálisabb és idiótább epizódokkal. Egy halloween esti (jövőre próbálom úgy időzíteni, ha lesz második rész) másfél órás időtöltésnek megfelel, de annyira én nem éreztem sem félelmetesnek, sem durvának, hogy igazán horrornak tudjam tekinteni. Hangulatában valóban a Mesék a kriptákból-ra hasonlít, de jó lett volna, ha nem a főcímben vannak felsorolva az epizódok, hanem esetleg menet közben. Az külön tetszett, hogy a vége felé próbálták összefésülni bizonyos képekkel az egyes részeket, mint ahogy néhány fejezet kifejezetten szórakozatató volt. Az UFO-s viszont a Bőrpofával kiakasztott.

60%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyVas. Nov. 29, 2015 7:38 pm

R2-D2 írta:

Tales of Halloween

Elég vegyes minőségű antológia, az elején néhány jobb kisfilmmel, a vége felé viszont egye szürreálisabb és idiótább epizódokkal. Egy halloween esti (jövőre próbálom úgy időzíteni, ha lesz második rész) másfél órás időtöltésnek megfelel, de annyira én nem éreztem sem félelmetesnek, sem durvának, hogy igazán horrornak tudjam tekinteni. Hangulatában valóban a Mesék a kriptákból-ra hasonlít, de jó lett volna, ha nem a főcímben vannak felsorolva az epizódok, hanem esetleg menet közben. Az külön tetszett, hogy a vége felé próbálták összefésülni bizonyos képekkel az egyes részeket, mint ahogy néhány fejezet kifejezetten szórakozatató volt. Az UFO-s viszont a Bőrpofával kiakasztott.

60%


Általános film topik - Page 15 High-five

Szerintem is az elején voltak a jobbak, és dettó nekem is jobban tetszett volna, ha az epizódok címei nem (csak) az elején vannak, hanem közben is.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Bérgyilkos hősök (Bounty Killer)   Általános film topik - Page 15 EmptyCsüt. Dec. 03, 2015 3:40 pm

Bérgyilkos hősök (Bounty Killer)


Nehéz szavakba öntenem azt az élményt, ami ezen műalkotás megtekintése okozott: valami eszméletlenül ócska valami, egy B kategória alját súroló posztapokaliptikus akciófilm, ami rettentő cool akar lenni a maga módján - de csak egy gyenge utánzat lett belőle. Ennél még a Mad Max 4 is jobb volt, legalábbis azon azért a ráköltött pénz meglátszott... no de ez? Van egy távoli jövő, ahol a bérgyilkosok üldözik a fehérgalléros bűnözőket, akik felelősek a világ felégetéséért. Ezek a bérgyilkosok roppant változatos figurák, a főszereplő csaj egy szexbombázó csinibaba - mondjuk a Kill Billből, a férfi meg mondjuk Max fegyverhordozója. No, ők valaha egy pár voltak és most közösen (is) dolgoznak, mígnem egyikük fejére vérdíj kerül. Innentől már nem dolgoznak együtt, megölni mégse tudják egymást (Mr. és Ms Smith). Már csak azért sem,mert a sivatag közepén megjelenik a Sárganyakkendős Kommandó, Garey Busey vezetésével, aki meg az egyetlen eddigi női Terminátornak dolgozik. Közben a férfi főhősünket elkapják a sivatagi cigányok ( faceplam ), akiknek fontos ismertetőjele a King Diamond féle arcfestés. Belőlük lesz majd a hadsereg, aki legyőzi a Sárganyakkendősöket a Grand Fináléban. Logikus, nem?

Leginkább talán a Machete második részéhez lehet hasonlítani, de ez óriási hibájára néha még komolyan is akarja venni magát. Egy-két jobb jelenetet leszámítva nagy nulla az egész. A legvégén, az utolsó nagy harcban az egyik szereplő halálán viszont felnevettem, talán ezért is kap

40%-ot. Smile



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyCsüt. Dec. 03, 2015 7:01 pm

R2-D2 írta:

Bérgyilkos hősök (Bounty Killer)


Nehéz szavakba öntenem azt az élményt, ami ezen műalkotás megtekintése okozott: valami eszméletlenül ócska valami, egy B kategória alját súroló posztapokaliptikus akciófilm, ami rettentő cool akar lenni a maga módján - de csak egy gyenge utánzat lett belőle. Ennél még a Mad Max 4 is jobb volt, legalábbis azon azért a ráköltött pénz meglátszott... no de ez? Van egy távoli jövő, ahol a bérgyilkosok üldözik a fehérgalléros bűnözőket, akik felelősek a világ felégetéséért. Ezek a bérgyilkosok roppant változatos figurák, a főszereplő csaj egy szexbombázó csinibaba - mondjuk a Kill Billből, a férfi meg mondjuk Max fegyverhordozója. No, ők valaha egy pár voltak és most közösen (is) dolgoznak, mígnem egyikük fejére vérdíj kerül. Innentől már nem dolgoznak együtt, megölni mégse tudják egymást (Mr. és Ms Smith). Már csak azért sem,mert a sivatag közepén megjelenik a Sárganyakkendős Kommandó, Garey Busey vezetésével, aki meg az egyetlen eddigi női Terminátornak dolgozik. Közben a férfi főhősünket elkapják a sivatagi cigányok ( faceplam ), akiknek fontos ismertetőjele a King Diamond féle arcfestés. Belőlük lesz majd a hadsereg, aki legyőzi a Sárganyakkendősöket a Grand Fináléban. Logikus, nem?

Leginkább talán a Machete második részéhez lehet hasonlítani, de ez óriási hibájára néha még komolyan is akarja venni magát. Egy-két jobb jelenetet leszámítva nagy nulla az egész. A legvégén, az utolsó nagy harcban az egyik szereplő halálán viszont felnevettem, talán ezért is kap

40%-ot. Smile


Garey Busey és Kristianna Loken a stáblistán Shocked ?! Részemről már ez a két név elég ahhoz, hogy széles ívben elkerüljem ezt a filmalkotást Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyCsüt. Dec. 03, 2015 7:43 pm

Niwrok írta:

Bérgyilkos hősök (Bounty Killer)


Garey Busey (...) a stáblistán  Shocked  ?! Részemről már ez a két név elég ahhoz, hogy széles ívben elkerüljem ezt a filmalkotást  Smile  .
.

Miért? A Holtpontban tök jó volt.... Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 EmptyCsüt. Dec. 03, 2015 8:17 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Bérgyilkos hősök (Bounty Killer)

Gary Busey (...) a stáblistán  Shocked  ?! Részemről már ez a két név elég ahhoz, hogy széles ívben elkerüljem ezt a filmalkotást  Smile  .


Miért? A Holtpontban tök jó volt.... Wink


Aha... És ehhez csak 25 évet kellett visszamenni Smile .

Egyébként tök örült a figura, a Törtetőknek is emblematikus alakja volt... de nézted, milyen filmekben szerepel mostanában Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 15 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
15 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 36 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: