Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 34 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyPént. Jan. 30, 2015 8:11 pm

R2-D2 írta:

Doboztrollok

Kiakasztott rendesen. Az utóbbi idők legunalmasabb, legötlettelenebb, legvicctelenebb animációs filmje, aminek egyetlen egy értékelhető tulajdonsága a készítési technikája. Gyerekenek túl komoly és félelmetes, felnőtteknek túlságosan kiszámítható és sablonos. Karakterei részben szögről leakasztott klisékabátba bújtatott meglehetősen absztrakt kinézetű figurák (Dobozfiún kívül egyik sem néz ki normálisan, mintha csak egy Korcsmáros képregényt lapoznánk), részben meg ugye hát maguk a doboztrollok, amik inkább tűntek a Domestos WC reklámból kivett bacilusoknak, mint eredeti ötletnek...

30%



lol2

Rosszul nézted! Hogy lehetne már sablonos meg ötlettelen az, amiben a fehér kalapos sajtfüggőkhöz tartozni akaró piros kalapos sajtfüggő Domestosos bacikat írt Samantha Foxra hangszerelve Zionban, és a végén valaki felrobban, plusz játékbaba meg testképzavaros kiskölyök?!
Ez nem egy fos, hanem egy dadaista mestermű  Very Happy  ! Ennél már csak akkor lett volna jobb, ha még valaki beleszart volna egy zongorába  lol2  !

Egyszerűen vétek lenne ezt a kincset az "Általános film" topik süllyesztőjére kárhoztatnod  lol2  !
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyPént. Jan. 30, 2015 8:24 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Doboztrollok

Kiakasztott rendesen. Az utóbbi idők legunalmasabb, legötlettelenebb, legvicctelenebb animációs filmje, aminek egyetlen egy értékelhető tulajdonsága a készítési technikája. Gyerekenek túl komoly és félelmetes, felnőtteknek túlságosan kiszámítható és sablonos. Karakterei részben szögről leakasztott klisékabátba bújtatott meglehetősen absztrakt kinézetű figurák (Dobozfiún kívül egyik sem néz ki normálisan, mintha csak egy Korcsmáros képregényt lapoznánk), részben meg ugye hát maguk a doboztrollok, amik inkább tűntek a Domestos WC reklámból kivett bacilusoknak, mint eredeti ötletnek...

30%



lol2

Rosszul nézted! Hogy lehetne már sablonos meg ötlettelen az, amiben a fehér kalapos sajtfüggőkhöz tartozni akaró piros kalapos sajtfüggő Domestosos bacikat írt Samantha Foxra hangszerelve Zionban, és a végén valaki felrobban, plusz játékbaba meg testképzavaros kiskölyök?!
Ez nem egy fos, hanem egy dadaista mestermű  Very Happy  ! Ennél már csak akkor lett volna jobb, ha még valaki beleszart volna egy zongorába  lol2  !

Egyszerűen vétek lenne ezt a kincset az "Általános film" topik süllyesztőjére kárhoztatnod  lol2  !
.


Smile

Nem szoktam animációs filmekről írni, de ha már ilyen szépen noszogatsz, lehet teszek vele egy próbát.

Meg, megmondom őszintén, kicsit hülyén is éreztem magma, mert megint csak istenítik gyakorlatilag mindenhol.... scratch

Zongora? hmmm ... az tényleg nem volt...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Bullit   Általános film topik - Page 11 EmptySzer. Feb. 04, 2015 9:47 pm

Bullit

Előzetesen meg voltam róla győződve, hogy én ezt már láttam, de aztán menet közben jöttem rá, hogy mégsem... pedig ha emlékeztem volna rá, biztosan nem akartam volna újranézni.

Egy újabb film, aminek nem egészen értem a kultstátuszát. Kimondottan unalmas, lassú, érdektelen és néha érthetetlen rendőrsztori a 60-as évek végéről. A helyszín San Francisco - szinte vártam, mikor bukkan fel M. Douglas meg öreg partnere -, amit maximálisan ki is használnak benne. Úgy volt a tudatomban, hogy egy jófajta autós film, aztán a lófaszt. Egy darab autós üldözés van benne, ami csak SF miatt érdekes: úgy röpködnek az autók a levegőben, mint a madarak. Amin felnevettem: vélhetően egy darab díszlet autójuk volt, egy zöld bogár, mert azt négyszer előzik meg, a város különböző pontjain... Smile

Ja és van egy újabb Néma Leventénk, ezúttal a kékszemű Steve McQeen, aki már-már Goslingi magaságokban néma, s az üldözésben ismét csak senki nem szól az autókban egy qrva szót sem. De ezek szerint ez a kor sajátja volt.

Felesleges 109 perc.

60%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Dec. 02, 2015 12:17 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Gyilkos emlékek / Extracted   Általános film topik - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2015 4:22 pm

.
Gyilkos emlékek / Extracted

Ezt a filmet is keverékként néztem ki magamnak, ebben éppen a Sejtet és az Eredetet próbálták összeházasítani, a maga szűk, direct-to-DVD lehetőségei között kellemesen elfogadhatóan.

A főszereplője Tom, aki feltalált egy gépet, mellyel emberek emlékei egy külső személynek is bejárhatóak lesznek. Hogy miért pont ezt a gépet találta fel, arra nem igazán tud magyarázatot (tényleg nem, megkérdezik tőle Smile !), arra mindenesetre jó a dolog, hogy felfigyeljen rá valamilyen állambiztonsági/rendfenntartó szerv, és mire Tom észbe kaphatna, már meg is bízzák vele, hogy "kapjon már" a gyilkossággal vádolt Anthony eszébe, demonstratív céllal. A bejutás sikeres, maga a felderítés bizonyító erejűnek tűnik, a kijutás során viszont beüt némi gikszer, így Tom Anthony tudatában ragad, miközben a teste kómába kerül. És így telnek el a napok, hónapok, évek, hogy Tom Anthony emlékei között mozizik, míg egyszer ki nem derül, hogy mindenféle véletlenek együttállása esetén Tom képes az emlékein keresztül kapcsolatba kerülni Anthonyval... ez pedig talán az egyetlen esély Tomnak, hogy kikerüljön ebből az elmebörtönből.

Tudom, tudom, mindez rém esetlenül hangzik, és legalább ilyen esetlenek azok a fordulatok, amivel Tom éveket kénytelen tölteni Tony tudatában, de miután feláll az alaphelyzet, nem találtam nagyobb negatívumot a filmben, igaz, kimagasló pozitívumot sem. A film hangulata az abszurd drámai helyzet ellenére is kissé langyoska, a megvalósításra sokat nem kellett költeni (a legnagyobb beruházás a drótokkal felszerelt úszósapka lehetett). De maga az, ahogy Tom és Anthony drámája kibomlik az eseményeken és a beszélgetéseiken keresztül, meg a végén levő fordulatok, azok jók voltak. Amolyan "SzívTV esti műsorsáv"-jók Smile .

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyVas. Feb. 22, 2015 6:31 pm

Végjáték - harmadszor

Még mindig nagyon jó. Most már leginkább a fináléval nem vagyok kibékülve, a tojás megtalálása, annak helye nagyon kilóg a sorból - de ez a tömörítés átka.

A könyv után persze szembetűnőbbek az egyszerűsítések, Ender kemény kiképzése jóformán semennyire nem jön át. Peter és Valentine földi szála nem hiányzik, mivel bele sem kezdtek, sőt - direkt figyeltem - önmagának a Harmadik-ságnak sincs itt szerepe. A pszichés terror helyett a látványra mentek rá, ezáltal sokkal könnyebben befogadható a film: az egész sci-fi hangulat baszottul betalál most is. A játékterem megjelenítve, kombinálva a könyv rengeteg plusz csatájával igazi élmény: megértem ugyan a fanalgókat, de én most már egymás kiegészítésének tkintem a két művet.

Ja, a német BD meg megint új dimenziókat nyitott: eszméletlen a kép és a hang. Bekaphatják itthon, hogy ez sem jelent meg.


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyVas. Feb. 22, 2015 8:43 pm

R2-D2 írta:

Végjáték - harmadszor

Még mindig nagyon jó. Most már leginkább a fináléval nem vagyok kibékülve, a tojás megtalálása, annak helye nagyon kilóg a sorból - de ez a tömörítés átka. A könyv után persze szembetűnőbbek az egyszerűsítések... a pszichés terror helyett a látványra mentek rá, ezáltal sokkal könnyebben befogadható a film: az egész sci-fi hangulat baszottul betalál most is. Megértem ugyan a fanyalgókat, de én most már egymás kiegészítésének tekintem a két művet.


"Most már" Smile ? Amikor a könyvről írtál, akkor is így mondtad, és már én is így hivatkoztam a film és a könyv közötti különbségekre Smile . Igazából a két műfaj, a két megközelítés ad ki egy teljes egészet, ahol a könyv adja a mélységet, a film meg az intenzitást.

Mivel olvastam a könyvet, így nem sajnálom, hogy az amúgy a film után nekem legérdekesebb Démoszthenész/Locke-vonal kimaradt. Túlságosan széttöredezte volna a tini-űrinváziós dolgot, és mintha előre úgy készültek volna, hogy nem lesz folytatás, nem készül el a Szószóló, annak hiányában nem is lett volna értelme. Meg hát teljesen újra kellett volna gondolni érte az egész politikai vonalat, arra meg egy külön film kellet volna. Ráadásul nem lehet elégszer tudatosítani, hogy a Végjáték csak egy, a Szószólóhoz írt prequel volt Card szándéka szerint. Az egy más kérdés, hogy az olvasókat jobban lekötötte a hangyok elleni nagy invázió parancsnokának kiválasztási folyamata, mint egy új faj viselkedéskultúrájának elemzése és egy családi dráma okai utáni nyomozás...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyVas. Feb. 22, 2015 8:48 pm

Niwrok írta:

Végjáték - harmadszor


"Most már" Smile ? Amikor a könyvről írtál, akkor is így mondtad, és már én is így hivatkoztam a film és a könyv közötti különbségekre Smile . Igazából a két műfaj, a két megközelítés ad ki egy teljes egészet, ahol a könyv adja a mélységet, a film meg az intenzitást.


Jól van na. Feltételezem, hogy nem csak ketten beszélgetünk. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyVas. Feb. 22, 2015 9:01 pm

R2-D2 írta:

Jól van na. Feltételezem, hogy nem csak ketten beszélgetünk. Smile


Valóban Razz , kell is próbálkozni. De ugyanezt a read-only társaság is tudja, mert olvasni azért olvasnak Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Feltörő színek / Upstream Color   Általános film topik - Page 11 EmptyPént. Feb. 27, 2015 7:42 pm

.
Feltörő színek / Upstream Color

Ezúttal Shane Carruth, a Primer mindenese nálam is jócskán túltolta az elvontságot és a tudatalatti filmezést. A történet önmagában érdekes lenne a nőről, akit elrabolva és bekábítva kiforgatnak mindenből (kb. mint egy hipnotikus hatású gina), aztán magához térve próbálja összerendezgetni az életét, de ezt a filmből alig lehet kiásni, mert minden el van temetve tíz tonna szimbólum, művészi képek, hangulati elemek és sejtelmesen nyomasztó zene alá. A végére már erőltetett menet volt követni, hogy hogy kerülnek a képbe a disznók, mi van az orchideákkal, és úgy egyáltalán. Becsületből néztem végig, de biztos én nem értek a modern, transzcendentális filmművészethez...

4/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyPént. Feb. 27, 2015 7:54 pm

Niwrok írta:
.
Feltörő színek / Upstream Color

Ezúttal Shane Carruth, a Primer mindenese nálam is jócskán túltolta az elvontságot és a tudatalatti filmezést. A történet önmagában érdekes lenne a nőről, akit elrabolva és bekábítva kiforgatnak mindenből (kb. mint egy hipnotikus hatású gina), aztán magához térve próbálja összerendezgetni az életét, de ezt a filmből alig lehet kiásni, mert minden el van temetve tíz tonna szimbólum, művészi képek, hangulati elemek és sejtelmesen nyomasztó zene alá. A végére már erőltetett menet volt követni, hogy hogy kerülnek a képbe a disznók, mi van az orchideákkal, és úgy egyáltalán. Becsületből néztem végig, de biztos én nem értek a modern, transzcendentális filmművészethez...

4/10
.

Jó. Megint olyanról írtál, amit nem kell felírni a listára... taps

Weide a szimbólumok mestere, de kétlem, hogy megmagyarázná mindezt.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptySzomb. Márc. 07, 2015 3:36 pm

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyHétf. Márc. 09, 2015 5:15 pm

Mivel ember nincs, aki ne várná a Halálos iramban hetedik részét, pár érdekesség biztos jól jön mindenkinek

lol2 Hát ezért vagyok asztrodroid... én nem várom. Qrvára nem... középső ujj

FF7
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyHétf. Márc. 09, 2015 6:30 pm

R2-D2 írta:

Mivel ember nincs, aki ne várná a Halálos iramban hetedik részét, pár érdekesség biztos jól jön mindenkinek
lol2  Hát ezért vagyok asztrodroid... én nem várom. Qrvára nem... középső ujj
FF7


Én várom, de csak James Wan miatt. Legfeljebb megint röhögök egy jót Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyHétf. Márc. 09, 2015 6:40 pm

Niwrok írta:


Én várom, de csak James Wan miatt. Legfeljebb megint röhögök egy jót Smile .
.

Ergo: Te ember vagy. Smile
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 EmptyKedd Márc. 10, 2015 3:44 pm

R2-D2 írta:
Mivel ember nincs, aki ne várná a Halálos iramban hetedik részét, pár érdekesség biztos jól jön mindenkinek

lol2  Hát ezért vagyok asztrodroid... én nem várom. Qrvára nem... középső ujj

FF7

Èn sem várom, filmeken nem szoktam elaludni de a hatodikon sikerült. Világrekorder kifutòpályás résznél ébredtem meg azt meg végröhögtem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
11 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 34 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: