Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 32 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Yang tábornok megmentése   Általános film topik - Page 9 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 5:36 pm

Yang tábornok megmentése

"986-ban a legendás Yang klán vezére, Yang Ye tábornok a Song dinasztiát próbálja megvédeni a nomád Khitánok támadásától, amikor csapdába csalják. Hét fia azonnal a segítségére siet, azonban őket is sikerül apjukkal együtt bekeríteni. A Yang klánnak alig egy maroknyi emberrel ezreken kell átverekednie magát, hogy élve hazajuttassa a tábornokot."

Aki szereti a kínai legendás/történelmi filmeket, annak ezt bátran ajánlom. Maga a történet egy kínai gyűjteményes kötet egyik sztoriját viszi vászonra, így a történelmi helyessége alapból megkérdőjelezhető, de itt nem kell számítani métereseket ugráló harcosokra, meg mágikus fegyverekre, meg varázslásra, szóval ez egy földhöz ragadt, realista adaptáció. A történet ugyebár adott, de leginkább azon izgulhat a néző, hogy -egy bizonyos jóslat után meg főleg-, hogy egyáltalán sikerül-e a fiúknak megmenteni apjukat, illetve hányan is térnek vissza a veszélyes küldetésről. A gyerekek ugye kurva sokan vannak, szám szerint heten, ráadásul az európai szemnek nehezen megkülönböztethetőek, de szerencsére nem kell mindegyik háttérsztoriját, motivációt, meg érzéseit nyomon követnünk. Persze előfordul az is, de ami a leginkább tetszett, hogy egy kollektív eszme és akarat mozgatta az összes fiút; az anyjuknak tett ígéretükhöz híven hazavinni apjukat. Talán párhuzamba lehet állítani itt  is az eszméket a 47 ronin-nal, szóval ezek a Yang fiúk kicsit olyanok a kínaiaknak, mint a 47 ronin a japánoknak. Ők testesítik meg bátorságot, becsületességet, a családi kötelék erősségét, meg ehhez hasonló dolgok. Nem tudni, tényleg pontosan így zajlottak-e le az események, ahogy a filmben voltak, de maga az alap- és háttérsztori, a háborús helyzet nem légből kapott dolog.
Itt kell megjegyezni, hogy egy dologban baromi erős a film. Ezek a harci koreográfiák. Esküszöm, itt még a leghátsó sorban hadonászó kaszkadőr is vért izzadt a forgatás végére, olyan intenzív az összes csata. Dinamikus, félelmetes, roppantóan erős az összes összecsapás. Folyik a vér -persze csak módjával- minden mocskos, száll a por, esnek a lovak -még a lovas jelenetek is baromi élethűek lettek! - egyszóval én ilyen látványos és realista harci koreográfiát már régen nem láttam. A korhű díszletek és páncélok is baromi jól festenek, és fegyverarzenálból is kapunk bőségesen.
3 jelenet különösen tetszett, az egyik az első csata utóképe, illetve annak maradványai... az kellően borzongatóra sikeredett, a másik pedig a nyilas vadászat a magas fűben. A harmadik pedig az anya visszaemlékezései a teremben a 9 székkel. Majd megértitek, ha megnézitek a filmet. Smile
Szereplőket nem akarok kiemelni nagyon, mindenki hozta a kötelezőt, igazából egyikük sem kapott külön olyan fontos és olyan lelki mélységekben vájkáló történetszálat, ami megkövetelte volna a kiemelkedő alakításokat, de kollektíven mindenki faja.
Hát, aki szereti az ilyen filmeket, annak tényleg csak ajánlani tudom, az évezredeken átívelő eszme, amit közvetít, az a mai napig nem vesztett értékéből. Látványos, izgalmas, van miért izgulni, tele van kreatív megoldásokkal, és persze autentikus tradicionális kínai zenével, megjelenik a politika, az árulás illetve a bosszú fogalma is, egy-két helyen még váratlan is tud lenni, képes meglepni az embert, s bár felemás érzéssel ereszt el a film -kissé szomorú, mégis felemelő-, nem tudom rá azt mondani, hogy nem érné meg nézni. Akár többször is. Szerintem eléggé alul van pontozva, én egy erős 8/10-et adok rá.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:10 pm

Weide írta:
Yang tábornok megmentése


Hát, aki szereti az ilyen filmeket, annak tényleg csak ajánlani tudom, az évezredeken átívelő eszme, amit közvetít, az a mai napig nem vesztett értékéből. Látványos, izgalmas, van miért izgulni, tele van kreatív megoldásokkal, és persze autentikus tradicionális kínai zenével, megjelenik a politika, az árulás illetve a bosszú fogalma is, egy-két helyen még váratlan is tud lenni, képes meglepni az embert, s bár felemás érzéssel ereszt el a film -kissé szomorú, mégis felemelő-, nem tudom rá azt mondani, hogy nem érné meg nézni. Akár többször is. Szerintem eléggé alul van pontozva, én egy erős 8/10-et adok rá.    

Lehet, valamikor teszek vele egy próbát - mint ahogy Te is tehetnél azzal, hogy a szokásos formába öntöd és elhelyezed eme ajánlót a Weide írásai topikban. Ha már egyszer van olyan... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:18 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Yang tábornok megmentése


Hát, aki szereti az ilyen filmeket, annak tényleg csak ajánlani tudom, az évezredeken átívelő eszme, amit közvetít, az a mai napig nem vesztett értékéből. Látványos, izgalmas, van miért izgulni, tele van kreatív megoldásokkal, és persze autentikus tradicionális kínai zenével, megjelenik a politika, az árulás illetve a bosszú fogalma is, egy-két helyen még váratlan is tud lenni, képes meglepni az embert, s bár felemás érzéssel ereszt el a film -kissé szomorú, mégis felemelő-, nem tudom rá azt mondani, hogy nem érné meg nézni. Akár többször is. Szerintem eléggé alul van pontozva, én egy erős 8/10-et adok rá.    

Lehet, valamikor teszek vele egy próbát - mint ahogy Te is tehetnél azzal, hogy a szokásos formába öntöd és elhelyezed eme ajánlót a Weide írásai topikban. Ha már egyszer van olyan... Smile

Előbbinek örülnék, utóbbinak pedig nem éreztem szükségét, ugyanis egyszerűen képtelen vagyok többet írni, mélyebben boncolgatni a filmet, ezért gondoltam, hogy ez megteszi amolyan mini-kritikának. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyKedd Szept. 30, 2014 8:46 pm

Niwrok, Weide, Remo, ezt nézzétek meg... (nettékában fönn van)

http://www.imdb.com/title/tt2316411/?ref_=nv_sr_1

Két napja zavarban vagyok, mit is lehetne írni róla, totál elvesztem az egész moziban. Nem igazán tetszett, pontosabban annyira értelmezhetetlen és fura, hogy még a történetét sem egészen értem, nemhogy a mondanivalóját...

Jake Gyllenhaal neve csábító, viszont ugyanez a faszi csinálta a Prisonerst is - ami számomra inkább hátrány. Valamikor írok is róla, de a héten bébiszitter vagyok és gyakorlatilag sz@rni sincs időm.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyKedd Szept. 30, 2014 9:03 pm

R2-D2 írta:
Niwrok, Weide, Remo, ezt nézzétek meg... (nettékában fönn van).

Okés, a héten csekkolom (talán már ma is).
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyKedd Szept. 30, 2014 9:26 pm

R2-D2 írta:

Niwrok, Weide, Remo, ezt nézzétek meg... (nettékában fönn van)


Hónapok óta a látókörömben van, már csak Gyllenhaal miatt is, de az aeonflux is jókat írt róla.
Mindenképpen igyekszem mielőbb megnézni, de ahogy te, úgy én sem magam osztom be most a filmnézésre szánt időmet silent ...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyKedd Szept. 30, 2014 9:44 pm

Niwrok írta:


Hónapok óta a látókörömben van, már csak Gyllenhaal miatt is, de az aeonflux is jókat írt róla.
Mindenképpen igyekszem mielőbb megnézni, de ahogy te, úgy én sem magam osztom be most a filmnézésre szánt időmet  silent ...

.

A filmnézésel nincs bajom - 11-kor már mindenki alszik, úgyhogy nézni tudok -, csak írni nincs időm róluk. Mad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyKedd Szept. 30, 2014 11:00 pm

R2-D2 írta:
Két napja zavarban vagyok, mit is lehetne írni róla, totál elvesztem az egész moziban. Nem igazán tetszett, pontosabban annyira értelmezhetetlen és fura, hogy még a történetét sem egészen értem, nemhogy a mondanivalóját...

Jake Gyllenhaal neve csábító, viszont ugyanez a faszi csinálta a Prisonerst is - ami számomra inkább hátrány. Valamikor írok is róla, de a héten bébiszitter vagyok és gyakorlatilag sz@rni sincs időm.

Úgy érzem nagyjából értem a sztorit, kivéve ezt a pókos szimbólumot. De még elég friss az élmény, filózok rajta egy keveset, addig max. rakd be spoilerbe a kérdéseidet, hátha ketten összehozunk valami épkézláb egészet a filmnek. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptySzomb. Okt. 04, 2014 9:39 pm

Niwrok írta:
Godzilla


És akkor az irdatlan faszságokról!

Spoiler:


lol!

Most megy a TV-ben a Transformers 1, ott is dolgoznak, mikor az Álcák meg az Autobotok zúznak!!! Mikor Megatron és Optimus átzúg egy irodaházon, dolgoznak az emberek. lol2
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyVas. Okt. 05, 2014 7:45 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Godzilla

És akkor az irdatlan faszságokról!

Spoiler:


Most megy a TV-ben a Transformers 1, ott is dolgoznak, mikor az Álcák meg az Autobotok zúznak!!! Mikor Megatron és Optimus átzúg egy irodaházon, dolgoznak az emberek. lol2


Emlékeim szerint a Transformerses jelenetben van annyi enyhítő körülmény, hogy nem egy nap "evakuálás" és áramnélküliség, meg egy napja folyamatosan a város irányába haladó szörnyek tudatában üldögélnek a fekete monitoraik előtt a töksötétben a sztahanovista kretének, a MUTOra "várva", hanem azon frissiben csap le rájuk a robotgyepa Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyVas. Okt. 05, 2014 11:00 pm

Niwrok írta:


Emlékeim szerint a Transformerses jelenetben van annyi enyhítő körülmény, hogy nem egy nap "evakuálás" és áramnélküliség, meg egy napja folyamatosan a város irányába haladó szörnyek tudatában üldögélnek a fekete monitoraik előtt a töksötétben a sztahanovista kretének, a MUTOra "várva", hanem azon frissiben csap le rájuk a robotgyepa Smile .
.

Hááát... ez valóban egy icipici mentség....

Mindazonáltal akkor már az egész város zengett a harctól, épületek dőltek össze, robotszörnyek és a hadsereg lőtték egymást fél órája... szóval azért így is fura.

De ez eddig fel sem tűnt, kellett hozzá Godzilla. Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyVas. Nov. 02, 2014 1:45 pm

Niwrok figyelmébe:

Terápia 2 és a szakértő

Nem tudom, szoktál-e MH onlinet olvasni, de hátha nem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptyVas. Nov. 02, 2014 2:11 pm

R2-D2 írta:

Niwrok figyelmébe:
Terápia 2 és a szakértő
Nem tudom, szoktál-e MH onlinet olvasni, de hátha nem.


Ritkán, ezt például nem olvastam. Köszi!

A sorozatot úgyis nézni fogom, ha kijön az összes rész, az ünnepek között simán jó is lesz. Ennyire a szakmai mélységeit nem ismertem, és mindenképpen érdekes, hogy a párbeszédekben hogyan vannak elrejtve a technikai fogások. Néha éppen ez volt a feltűnő az első évadban is, hogy úgy tűnt, a pszichológus helyett a páciens irányít, de ezek szerint lehet, hogy csak kevésbé voltak nyilvánvalóak nekem a pontok, ahol András manipulálta a vele beszélgetőket.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 EmptySzer. Nov. 12, 2014 6:40 am

.
Ha már a találkozón téma volt Smile :

Feliratfordítás házilag
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: The ABCs of Death 2   Általános film topik - Page 9 EmptySzer. Dec. 03, 2014 11:56 pm

.
The ABCs of Death 2

Az a koncepció még mindig tetszik, hogy 26 rendezőt felkérnek a világ minden részéről, hogy egy-egy betűt kapva az ábécéből találjanak ki egy szót, és az alapján forgassanak valami "halálos" kisfilmet, általában horrort vagy thrillert... de sajnos ennyi és ennyiféle kisfilmnek csak hullámzó lehet a hangulata, az meg összességében kiütik egymást. A véleményem nem sokat változott az első rész óta, vagyis a távol-keleten még mindig csupa elmeroggyant filmes él, hót zakkant az összes film, amit ők csináltak, és csak ritkán jó értelemben (az óriáspénisszé változó sült krumpli mellett a "zombíróság" még egész normális), míg mondjuk a spanyolok jellemzően nekem tetsző darabokkal leptek meg, de vannak itt angolok, franciák és amerikaiak is szép számmal, mutatóba egy-egy afrikaival vagy izraelivel (ez utóbbi a Big Bad Wolvesos fickó). Műfajokban is akadnak rövid "meghökkentő mesék", vagy egy-egy színvonalasabb vérengzés, de van jó pár gagyi trancsír is, ha valakinek arra lenne ingere. Talán egy fokkal kevésbé tetszett, mint az első válogatás, kevesebb is jött be igazán, és a negatív oldalról is többet tudnák felemlegetni, főleg a film közepéről, ahol egymást érik a baromságok. Ami a legjobban bejött, az a főcím és az átvezetők kisiskolás-koponyás stílusa, az meg azért elég kevés.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 9 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
8 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 32 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: