Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 43 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Bosszúállók: Ultron kora   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 1:39 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Za0VdlY




Bosszúállók: Ultron kora




Az ember belefásul… amennyi idióta képregényfilmet az utóbbi években a nyakukba zúdítottak (s amennyit még terveznek!!!), nem is csoda, hogy az átlagnézőnek már a könyökén jön ki az egész eszetlen hiteltelen látványorgia a soha el nem pusztuló szuperhősökkel. Magam részéről ráadásul az egész Marvel Filmes Univerzummal felemás viszonyban vagyok, Thoron kívül egyik moziért sem rajongtam soha – viszont mindezek ellenére a Bosszúállók első része földöntúli élményt és szórakozást biztosított pár éve. Az sosem volt kérdés, hogy a második fejezetre még mindenképp beülök, de hiába csökkentettem a megismételhetetlenhez viszonyított elvárásaimat, az Ultron kora sajnos még azokat is alulmúlta. Nem nagyon, csak egy picit…

Az Avengers 2 (A2) rögtön belecsap a lecsóba, rögtön jelezve azt az irányt, azt  a hangulatot, azt a pörgést, ami vár ránk 150 percen keresztül. Ezzel mindösszesen egyetlen bajom van: a film bizony nem áll meg önállóan a lábán. Miután egy filmes/képregényvilág szerves része, egy nevetséges „második fázis” lezárása, ezért egyszerűen szükséges ismerni a többi alkotást hozzá. Márpedig – a saját példámból kiindulva – ha valaki nem látta, vagy csak szimplán nem emlékszik a korábbi mozifilmekre, az csak passoghat azok, ki is az a Strucker, hol van Fury meg az egész S.H.I.E.L.D. Mit keres egy marketingilag lassított felvételen a havas Boszniában (bocsi, Sokoviában) a szuperhős csapat, sőt, én még arra sem emlékeztem, mi lett Loki jogarával. Szóval felfrissített információk nélkül kimondottan mellbevágó a film, így már rögtön az elején csak kapkodhatjuk a fejünket azon, ki mit miért tesz – bónuszként meg ott a nagy meglepetés, mit keresnek mutánsok egy Boszúállók filmben. Ebből rengeteg további kérdés is következik, de az nem ezen írás témája kell, hogy legyen…

Szóval az A2 feltételezi azt, hogy ismered minden szereplőjét, azok minden motivációját, kapcsolati hálóját, történetét. Ha nem, rendesen gondban lehetsz, mert bizony idő aztán ebben a filmben semmire sincs. A 150 perc úgy röpül el, hogy egyetlen percnyi unalom nincs rajt, két gigászi akció között épp a karakterekkel együtt épp csak fújunk egyet, nyalogatjuk a sebeinket, aztán rögtön újra akcióba lendülünk. Az előzetest leszámítva én semmit nem tudtam a történetről, így érdeklődéssel vártam, hogyan fogják tudni hitelesen előadni azt, hogy az aktuális főgonoszt maga a csapat, azon belül is Stark kreálta – hááát… csak nagyjából sikerült. Kicsit értetlenkedve néztem az egészet, hogy a mesterséges értelem magától hogyan ébred öntudatra, majd kebelezi be a fél világot (Transzcendens?), de tulajdonképp mindegy is: kellett egy überleggyőzhetetlen valaki a csapat ellenében. Az meg megint csak kósza gondolat volt a film után, mi a rossebért választotta Ultron ezt a módszert az emberiség kiirtására, ennél lett volna sokkal gyorsabb, költségkímélőbb módszer is (pl. tényleg az atom), de persze akkor nem kellett volna a bosszúállóknak egy valagnyi röpködő robottal harcolni. Akik persze soha nem fogynak el, számuk egyenesen arányos Sólyomszem ügynök tegezében lévő nyilak számával…

Az igazság azonban az, hogy mindezeket a film szemére vetni gonoszkodás. Az A2 – minimális háttérismerettel – tökéletesen teljesíti feladatát, két és fél órán keresztül székbe szögez akcióival. Iszonyat tömény az egész, egy brutális zúzda, parádés látványvilággal. A már megismert karakterek hozzák a formájukat, viccesek mikor kell, összefognak, mikor kell, s néha a nagy káoszban még látni is, mit csinálnak. Meglepő volt a „védett ház”, meg az ott lakó szereplők, mint ahogy az X-men világból való átjárás is. A helyzet az, hogy miután az X-men filmeket sokkal jobban szeretem, az A2 legjobb pillanatai számomra azok voltak, mikor Higanyszál és Skarlát boszorkány a vásznon van, bírom az egész mutánsvilágot. Jó volt az új pirosfejű figura is, és nekem új volt (legalábbis elfeledtem) a néger repkedő faszit is. Loki viszont hiányzott, meg Natalie Portman is – ha már a norvég profeszort belepasszírozták. Látványilag ugyanakkor nem éreztem azt a forradalmi áttörést, ami mondjuk az A1 esetében még megvolt: egy jófajta hatalmas akció az egész, profin megcsinálva – ennyi, de nem több. Mintha kicsit kevesebb poén lenne benn (a legtöbb Hulkhoz kapcsolódik), mint volt korábban, a „Gyere Legolas, felviszlek!” beszóláshoz hasonlókat most nem találtam. Talán tényleg kicsit sötétebb, komorabb is egyben, az akció viszont ugyanolyan látványos. Több, nagyobb, üresebb: az A2 általa viszont borzasztóan túlzsúfolt lett.

Biztos, aki az MCU+sorozatok minden rezdülését ismeri, annak Kánaán az egész film a sok utalással, kiszólással, kapoccsal. Viszont az átlagember meg csak passoghat, mi ez az egész túlságosan tömény világ. Magam részéről nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez mindenképp jó így. S még valami eszembe jutott: azért mennyit képes számítani, az ember hogyan hangolódik rá egy-egy filmre, mit néz előtte, milyen a viszonya a filmes világhoz. Talán hiba volt az elmúlt hónapokban a súlyos sorozatok és drámák után beülni az A2-re, de hát így hozta a sors… de lehet, ezzel tele is lett az MCU filmvilág pohara nálam. Pláne, ha ilyen böszmeségek jönnek, mint a Hangya.  faceplam

Az A2 mindazonáltal egy szórakoztató, pörgős film, de nincs olyan jó, mint elődje. Fura írni ilyet, de az jóval visszafogottabb volt – és ezáltal jobb is. Nem szoktam másokra hivatkozni, de az Origo írásával most maxi egyetértek...  egyetért




80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 04, 2019 4:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 3:41 pm

R2-D2 írta:

Bosszúállók: Ultron kora

Az ember belefásul… amennyi idióta képregényfilmet az utóbbi években a nyakukba zúdítottak (s amennyit még terveznek!!!), nem is csoda, hogy az átlagnézőnek már a könyökén jön ki az egész eszetlen hiteltelen látványorgia a soha el nem pusztuló szuperhősökkel. Magam részéről ráadásul az egész Marvel Filmes Univerzummal felemás viszonyban vagyok, Thoron kívül egyik moziért sem rajongtam soha – viszont mindezek ellenére a Bosszúállók első része földöntúli élményt és szórakozást biztosított pár éve. Az sosem volt kérdés, hogy a második fejezetre még mindenképp beülök, de hiába csökkentettem a megismételhetetlenhez viszonyított elvárásaimat, az Ultron kora sajnos még azokat is alulmúlta. Nem nagyon, csak egy picit…

Ezzel mindösszesen egyetlen bajom van: a film bizony nem áll meg önállóan a lábán. Miután egy filmes/képregényvilág szerves része, egy nevetséges „második fázis” lezárása, ezért egyszerűen szükséges ismerni a többi alkotást hozzá. Márpedig – a saját példámból kiindulva – ha valaki nem látta, vagy csak szimplán nem emlékszik a korábbi mozifilmekre, az csak passoghat azok, ki is az a Strucker, hol van Fury meg az egész S.H.I.E.L.D. Mit keres egy marketingilag lassított felvételen a havas Boszniában (bocsi, Sokoviában) a szuperhős csapat, sőt, én még arra sem emlékeztem, mi lett Loki jogarával.

80%


Az még beleférne nálam, hogy magukra a mozifilmekre emlékezni kéne, meg hogy pár easter egg kimarad a sorozatok miatt, na de az, hogy alapvető történeti hiányosságai vannak az Ultronnak, ha nem ismered magát a képregényes hátteret, ha nem tudod, hogy milyen Marveles sorozatok mennek a tévében vagy vannak készülőben (mert különben mondjuk kiderül, hogy Thor látomásának meg a fürdőzésének semmi jelentősége ebben a filmben), az eléggé R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 3603792908 ... De tulajdonképpen még azokkal együtt is, mert például ötletem sincs, hogy az "altató" mikor és hol lett "kifejlesztve".

Én felvezetésnek megnéztem az elsőt, és kb. a felénél jöttem rá, hogy majdnem feleslegesen, mert a Bosszúállók 2. nem is annak a folytatása Smile . Ettől még jó volt újra látni az akciózást, de azt kell mondanom, a szintén most újranézett Tűzgyűrűvel szemben kissé alulmaradt.

A filmeket még biztos nézem a moziban, igazából tetszenek, de már félek attól, milyen lesz az Infinity War három év múlva, amikorra erre a gombolyagra még ráhurkolódnak további sorozatok, mozifilmek, és beleszövődik mindebbe mondjuk a Galaxis őrzői, hiszen náluk is van egy kő...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 3:46 pm

Niwrok írta:


... és beleszövődik mindebbe mondjuk a Galaxis őrzői, hiszen náluk is van egy kő...
.

Tényleg? scratch

Az a kő az ezek közé való? Shocked
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 3:55 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

... és beleszövődik mindebbe mondjuk a Galaxis őrzői, hiszen náluk is van egy kő...


Tényleg? scratch Az a kő az ezek közé való? Shocked


Igen...

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 E6RG1T6

...és a kesztyű, amit a stáblista utáni jelenetben Thanos felhúz, abba illenek bele.

Mondjuk a filmben az Elmekő a sárga, a Térkő meg nekem inkább kék, mint zöld, úgyhogy még a zöld meg a narancs hiányoznak a filmekből, az Időkő és a Lélekkő.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 4:47 pm

Niwrok írta:


Igen...

...és a kesztyű, amit a stáblista utáni jelenetben Thanos felhúz, abba illenek bele.

Mondjuk a filmben az Elmekő a sárga, a Térkő meg nekem inkább kék, mint zöld, úgyhogy még a zöld meg a narancs hiányoznak a filmekből, az Időkő és a Lélekkő.
.


Jézusom. Akkor talán az egész hóbelevancot úgy kellett volna kezdeni, hogy van 6 kő és a következő 10 mozis év ezek megszerzéséért zajlik.

A törpök Arken köve nincs köztük? Evil or Very Mad

Ennél egyszerűbb a gyűrűk sorsa. Azokat legalább tudjuk, hol vannak.


Nem tudom, ahogy írtam/írtad, ez nekem már túlságosan komplexnek tűnik, ami csak egészében élvezhető maradéktalanul. Így, kiragadva a történeteket (AV2) csupán bámulja az ember a zúzást, de az igazi katarzis elmarad. És egye inkább el is fog maradni, mert egyre jobban lemaradok az eseményekkel... mert egyre kevésbé érdekel az egész. Sad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 6:30 pm

R2-D2 írta:

Jézusom. Akkor talán az egész hóbelevancot úgy kellett volna kezdeni, hogy van 6 kő és a következő 10 mozis év ezek megszerzéséért zajlik.
A törpök Arken köve nincs köztük? Evil or Very Mad


Szerintem az egy jó ötlet, hogy csak idővel jönnek filmenként a kirakósok az egész képhez, hogy kicsit minden mindennel összefügg... engem csak az zavar, hogy az Ultronnál úgy kerültek be a kirakósok, hogy nyilvánvalóan hiányos azok eredete.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 6:57 pm

Niwrok írta:


Szerintem az egy jó ötlet, hogy csak idővel jönnek filmenként a kirakósok az egész képhez, hogy kicsit minden mindennel összefügg... engem csak az zavar, hogy az Ultronnál úgy kerültek be a kirakósok, hogy nyilvánvalóan hiányos azok eredete.
.

Nem hiányos az... csak Te sem nézel sorozatokat ebben a témában velem együtt. Olvasgatom Dzséjt írásait a swsagán, csak passogok, mennyi minden átjön a két-három sorozatból. De gondolom TM is jobban átlátja.

Mindegy, ez nekem már így marad. Időről időre megnézem EZEN karakterek filmjeit, viszont újakat már nem. Annak meg külön örülök, hogy sem Acélembert, sem Pókembert nem néztem, az új ökörségeket meg nem fogom.

Egyelőre azzal barátkozom, hogy a bosszúllók között polgárhábú lesz... micsoda faszság.... faceplam
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 7:34 pm

R2-D2 írta:

Nem hiányos az... csak Te sem nézel sorozatokat ebben a témában velem együtt. Olvasgatom Dzséjt írásait a swsagán, csak passogok, mennyi minden átjön a két-három sorozatból. De gondolom TM is jobban átlátja.

Egyelőre azzal barátkozom, hogy a bosszúllók között polgárhábú lesz... micsoda faszság.... faceplam


Adsz linket, hogy Dzséjt miket írt le? Abban válasz van az altatásra Smile ?

Pedig a Civil War megint olyan dolog, aminek itt ágyaztak meg, mert az látszott, Stark és Rogers elég máshogy képzelik el, mit hogyan kéne csinálni sok pénzzel meg a technikával. De innen vezetik át az új Thor filmet, a Ragnarokot (ezért nem ért itt semmit a látomásos jelenete) is. Na meg persze ott vannak a kivágott jelenetek, amire utalnak, aztán "elvesztek". Mindezektől lett olyan az Ultron, mint valami zavaros utó- és előzményfilm, ahol ráadásul olyan érzésem volt, mintha Ultron is csak azért kéne, hogy Víziót létrehozza és leleplezze az Elmekövet. Ez nem a sorozatok vagy azok nem-ismeretének hibája.

Úgy szerintem nem lehet filmet csinálni, hogy azt sem tudom, mit akarok kezdeni az egyes karakterekkel. Olvastam egy cikket, ami szerint leforgattak egy olyan változatot is, amiben Quicksilver életben marad, és csak azért nem az került a filmbe, mert Whedon egy áldozattal akarta érzékeltetni, milyen veszélyes is volt ez a háború Ultron ellen. Az milyen karakter, amelyik mindegy, hogy ott van-e vagy nincs? Na és hol érdekelne az az áldozat, amelyik kb. 10 percet szerepel összesen?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 7:51 pm

Niwrok írta:


Adsz linket, hogy Dzséjt miket írt le? Abban válasz van az altatásra Smile ?



SW Saga

Nem tudom, benn van-e, de pörgess vissza.. Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 04, 2019 5:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyVas. Május 10, 2015 11:30 pm

R2-D2 írta:

Jézusom. Akkor talán az egész hóbelevancot úgy kellett volna kezdeni, hogy van 6 kő és a következő 10 mozis év ezek megszerzéséért zajlik.


Közben nézelődtem egy kicsit, és kiderült, hogy ezt a kívánságodat pont teljesítették a Thor - Sötét világ végén Smile ("One down, five to go."), és volt bővebb magyarázat is a Galaxis őrzőiben, ahol többek között a Tesseract is látszik.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyHétf. Május 11, 2015 12:34 am

Niwrok írta:


Közben nézelődtem egy kicsit, és kiderült, hogy ezt a kívánságodat pont teljesítették a Thor - Sötét világ végén Smile ("One down, five to go."), és volt bővebb magyarázat is a Galaxis őrzőiben, ahol többek között a Tesseract is látszik.
.

Ja, köszi. Ettől kellett volna megvilágosodnom??? scratch

A Galaxis Őrzőiben ráadásul csupán 6 szingularitásról beszélnek, s csak az egy kő erejét mutatják. De oké, értem, minden a kövekről szól, amiben valószínűleg majd a Bosszúállók 3-4 lesz a csúcspont.

Nem vagyok Marvel guru. Akkor inkább SW. Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 04, 2019 5:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyHétf. Május 11, 2015 11:38 am

Erre illik az a mondás, hogy nem akarásnak nyögés a vége.

Itt ez az egyre komplexebben kiépített univerzum, amiben ráadásul az a ritka eset áll fenn, hogy a mozifilmek készítője, írója a kísérősorozat szerzője is, producere is,  ami elősegíti, hogy minél homogénebb, egységesebb legyen az egész, és a nézőnek olyan kényelmes dolga van, hogy csupán szórakoznia kell mindegyiken, mert rendesen egymásra pakolódik minden, de ennek ellenére mégse jó, ez sem. Megint félig üres a pohár.

Az X-Men szériánál ehhez képest galaxis méretű befoltozhatatlan lukak tátonganak a sztorivonalban.

Ha már szóba került a Star Wars, ott is vannak események, meg szereplők, amiknek, akiknek a háttérsztorijai, korábbi vagy későbbi cselekedetei nem az adott filmből, rajzfilmből, sorozatból vagy könyvből derülnek ki, kell hozzá több forrás együttes ismerete. Na de nem pont ez egy jól felépített univerzum ismérve? Dehogynem! Aki ettől szándékosan elhatárolódik, mert mondjuk nincs ideje, nincs kedve, noch dazu már egy másik univerzum szerelmese, s ilyeténképp ő hű rajongóként nem szervezhető be holmi akármilyen másikba, nos, azoknak csak annyit lehet mondani, hogy magukra vessenek, a hiba az ő készülékükben van. Smile
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyHétf. Május 11, 2015 12:34 pm

A Herkulesről szóló írás nagyon tetszett! Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyHétf. Május 11, 2015 1:05 pm

téglagyári megálló írta:
Erre illik az a mondás, hogy nem akarásnak nyögés a vége


Ezt így nem mondanám, mert igazándiból akartam, hogy tetsszen, s a maga módján be is jött.


téglagyári megálló írta:
Itt ez az egyre komplexebben kiépített univerzum, amiben ráadásul az a ritka eset áll fenn, hogy a mozifilmek készítője, írója a kísérősorozat szerzője is, producere is,  ami elősegíti, hogy minél homogénebb, egységesebb legyen az egész, és a nézőnek olyan kényelmes dolga van, hogy csupán szórakoznia kell mindegyiken, mert rendesen egymásra pakolódik minden, de ennek ellenére mégse jó, ez sem. Megint félig üres a pohár.

Na jó, de a néző akkor tud igazán szórakozni, ha az egymásra pakolt elemeket mind ismeri. Anékül tényleg félig üres a pohár, mert az alkotók a másik felét holmi sorozatokba öntötték.


téglagyári megálló írta:
Az X-Men szériánál ehhez képest galaxis méretű befoltozhatatlan lukak tátonganak a sztorivonalban.

Ebben nincs vita, már az Eljövendő múlt... mozibemutatója idején felvetettem ezt. Az X-menekben nekem más tetszik, de az nagyon.

téglagyári megálló írta:
Ha már szóba került a Star Wars, ott is vannak események, meg szereplők, amiknek, akiknek a háttérsztorijai, korábbi vagy későbbi cselekedetei nem az adott filmből, rajzfilmből, sorozatból vagy könyvből derülnek ki, kell hozzá több forrás együttes ismerete. Na de nem pont ez egy jól felépített univerzum ismérve? Dehogynem! Aki ettől szándékosan elhatárolódik, mert mondjuk nincs ideje, nincs kedve, noch dazu már egy másik univerzum szerelmese, s ilyeténképp ő hű rajongóként nem szervezhető be holmi akármilyen másikba, nos, azoknak csak annyit lehet mondani, hogy magukra vessenek, a hiba az ő készülékükben van. Smile

Nem gond, együtt tudok élni ezzel. peace  A tököm kezd tele lenni az összes idétlen képregényfilmmel - eddig még nagyjából elvoltam velük, de a pl. már a Hangya is átlép nálam minden határt. Az egész DC/Marvel filmes építkezés kezd visszataszító lenni számomra - és még így is benn van a pakliban, hogy időnként beülök majd egy-egy filmre (amit előzetesen jól megszűrök), és még szórakoztat is. De aztán ennyi. Köszönöm, van jobb dolgom is, meg sok remek felfedezendő másik film/sorozat.

téglagyári megálló írta:
A Herkulesről szóló írás nagyon tetszett! Smile

Köszi! Bow
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 EmptyHétf. Május 11, 2015 1:09 pm

"Köszönöm, van jobb dolgom is"

Valamiben egyetértünk. Léptem is.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
19 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 43 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Weide írásai
» Niwrok írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: