Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 37 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Need for speed   Moziajánlók - Page 19 EmptySzomb. Márc. 15, 2014 9:25 pm

Need for speed


Minden mindennel összefügg… ha nem néztem volna meg a Breaking Bad-et, akkor nem tudom, ki az a Jesse és ki az az Aaron Paul. A Need for Speedet egyértelműen azért néztem meg, mert ez a srác volt a főszereplő – de közben meg voltam róla győződve, hogy ez is egy agyatlan, idióta autós film lesz.

És nem. Végre egy mozi, ami túlmutat önmagán. Végre egy autós mozi, ami mentes (nagyjából) az eszement túlzásoktól, ahol nem kell fogni a fejünket a hittelenebbnél hiteltelenebb jelenteknél. Egy epizódot leszámítva az egész film a földön jár, végig hihetőnek tekinthető, amit látunk. Azt az egy jelenetet leszámítva talán csak a menet közbeni road-moviban a rendőrség nehézkes reagálása lehet picit zavaró, de ebben az esetben ez a kis nüánsz elenyésző. Tiszta és erős motiváció (bosszú), jó dumák, néhány kegyetlenül jól elhelyezett poén, no meg beszarás, milyen autók. Valami sejktől biztos kölcsönkérték a garázsból őket, de a finálé hatosa több mint 1 milliárd forintot ér… Feszes történetvezetés, jó CGI, remek karakterek és színészek (a The Pacificből megismert Gázosnak kimondottan örültem) és megfelelő érzelmi töltet. Ennyi elég volt ma a boldogsághoz.

Ami talán zavart, az az elején a lány Andrea borzalmas szinkronja, no meg a fiatal srác, Peete beszólásai. Ja, meg én életemben ennyi pisáló nézőt még egy filmen nem láttam – szinte folyamatos volt a film alatt a ki-be járkálás… látszik, ünnep van, boldog-boldogtalan moziba ment.

85%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: A beavatott   Moziajánlók - Page 19 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 9:27 pm

A beavatott

Fura kettősség van bennem a mozi iránt. Gyakorlatilag minden negatívum igaz, amit felhoznak ellene a neten, nekem azonban – szokás szerint picit érthetetlen módon, különcként -, kimondottan tetszett. Valamiért képes voltam e világban is elmerülni, s átlépni a film nyilvánvaló ostobaságain.

Persze, hogy ez egy Éhezők viadala klón: a jelen kor piac igényei szerint íródott, tök egyszerű, tinik érzelmi világát és gondolkodását megcélzó történettel és karakterekkel. Mosolyogtató még talán a HP párhuzam is, csak itt most nem a süveg választja a delikvenst, hanem a delikvens a csoportot. Az egész képzelt poszt apokaliptikus világ lóg a levegőben, borzasztó sok kérdőjelet hagy maga után. Az önkéntes (?) kasztrendszer, annak felépítése szimpla idiotizmus, a mozi nagy részében azt éreztem, hogy gyakorlatilag semmi tétje nincs az eseményeknek – hogy aztán a végére, az utolsó húsz percre sűrűsödjön össze minden, ami értékes a filmben. Rosszabb napomon talán a sárga földig bírálnám, de valahogy ma kegyetlenül tudtam élvezni az egészet…

Mert már az első képkockák beszívtak: a háború utáni Chicago látképe iszonyat nagy, a mozi képi világa az elején megragadott (valahogy mindig is megragad az elpusztult világ utáni világ)… Az egész – egyébként semmi újdonságot nem hozó -  választósdi bejött, mert a próba, a besorolás szerint talán én is Elfajzott lennék, talán én is hasonló gondolkodású vagyok, mint itt Tris. A lány, annak szülei, de különösen négyes, a szőke herceg borzasztó szimpatikus figura volt. Végig nagy kedvencemet, Moritz Bleibtreut láttam benne, a szerethető karakterek pedig ezúttal szerethető filmet eredményeztek (a másik kiképző pedig nem volt más, mint a Spartacus Valloja)… A fináléra aztán a történet is összekapja magát, az emberi jellemekre épített kasztok hatalmi harca – picit orwelli beütéssel – kimondottan jó lett. Abszolút nem bántam meg, hogy megnéztem, végig lekötött, a bennem élő tini kimondottan jól szórakozott.

Alkonyatnál sokkal jobb, az Éhezők vidalánál egyelőre nem – bár itt is volt digitális kutya, de lényegesen életszerűbb körítésben -, de még lehet. Már ha folytatják.


75%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 9:59 pm

R2-D2 írta:

A beavatott
Alkonyatnál sokkal jobb, az Éhezők viadalánál egyelőre nem...

75%


Nálam kimarad. Egynek talán jó lenne, de már taszít ez a dömping  Neutral .
Alkonyat, Éhezők viadala oké, és az Ender's Game is... aztán még a Végzet ereklyéi, meg a Lenyűgöző teremtmények, meg a Beavatott, meg a Maze Runner, meg a Giver... Ez van, nekem ez a műfaj, ami már sok Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 1:06 am

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

A beavatott
Alkonyatnál sokkal jobb, az Éhezők viadalánál egyelőre nem...

75%


Nálam kimarad. Egynek talán jó lenne, de már taszít ez a dömping  Neutral .
Alkonyat, Éhezők viadala oké, és az Ender's Game is... aztán még a Végzet ereklyéi, meg a Lenyűgöző teremtmények, meg a Beavatott, meg a Maze Runner, meg a Giver... Ez van, nekem ez a műfaj, ami már sok Smile.

Én is így vagyok vele, persze 1-2 alkotás mindig érdekel az aktuális young adult dömpingből, de most én is úgy érzem, hogy jó időre telítődtem ezekkel. A Divergent a kezdetektől fogva nem érdekel, a Maze Runner elvileg önmagában semmi, szóval kvázi félbe van vágva a történet, ráadásul nem is túl jó meg egyedi (pár, a könyvet olvasott kommentelő szerint), a Giver meg... fuck that shit.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: A Grand Budapest Hotel   Moziajánlók - Page 19 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 11:47 am

A Grand Budapest Hotel

Megmondom kereken, egy kicsit többet vártam a filmtől. Wes Anderson alkotásaihoz igaz kell egy hangulat, és lehet, hogy ez épp nem volt meg maradéktalanul, mégis úgy éreztem, hogy új rendezése inkább egy nagyívű stílusgyakorlat, mint teljes értékű mű. Felvonulnak a tőle mostanra megszokottá vált elemek mind tartalmilag, mind a megjelenést illetően, méghozzá akkora dózisban, hogy azt olykor már soknak éreztem. Képileg a film legérdekesebb része, hogy a nagyja 4:3-as (1.37:1) képarányú, ami fura mód ma már egyedinek számít. A sztori bár egy képzeletbeli országban játszódik, Európa, és ezen belül Magyarország történelmére rá lehet ismerni. A címben jelzett szálloda nem kapott akkora szerepet, mint azt vártam. Van egy gyilkossági rejtélyünk, és a főszereplőnek be kell bizonyítani ártatlanságát miközben a törvény elől menekül, de a fő hangsúly ismét a fura, különc karakterekre került.  

A rendező alkotásainak a Tenenbaum, a háziátok óta szenzációs a szereposztásuk, ám új filmjében már szinte az abszurditásig fokozódik, miképp Hollywood apraja-nagyja egymásnak adja a kilincset. A többségük csak pillanatokra bukkan fel, így a centrumban Ralph Fiennes játszotta szoknyavadász főportás és apródjának (Tony Revololi) kalandjai, barátságának alakulása marad. A filmnek ez a remekül működő párosa, illetve a humora ad lendületet, mely néha ugyan megtörni látszik, de mindig időben erőre kap. A végül felerősödő hiányérzetem mögött állhat a szomorkás és túlságosan hirtelen bekövetkező befejezés. A Grand Budapest Hotelben nincs meg az, ami a Holdfény királyságot annyira szerethetővé és könnyen befogadhatóvá tette bárki számára, de, aki kedveli Anderson filmjeit, annak érdemes megnéznie.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 11:53 am

Remo írta:
A Grand Budapest Hotel

... de, aki kedveli Anderson filmjeit, annak érdemes megnéznie.


Hmmm... akkor én ezért nem fogok futni a moziba. A Holdfény királyság mondjuk nagyjából bejött, de annyira azért nem ájultam el a rendező életművétől.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Need for speed   Moziajánlók - Page 19 EmptySzer. Márc. 26, 2014 9:33 pm

R2-D2 írta:

Need for speed

Minden mindennel összefügg… ha nem néztem volna meg a Breaking Bad-et, akkor nem tudom, ki az a Jesse és ki az az Aaron Paul. A Need for Speedet egyértelműen azért néztem meg, mert ez a srác volt a főszereplő – de közben meg voltam róla győződve, hogy ez is egy agyatlan, idióta autós film lesz. És nem.

85%


Need for speed

Na, hát nálam ez volt az a film, ami pont ellentétesen jött le. Need for Speed-hez mérten nem lehettek nagy elvárásaim, de még annál is sikerült egy kicsit kevesebbet kapnom. Nekem az autós jeleneteken kívül butának és műanyagnak hatott az egész, a tűréshatáromnál több idétlenséggel, kínosan nyálas "fordulatokkal", és még a zene is feltűnően zavart. Egy iskolai rivalizálás fajul gyilkossággá, az meg epikus csatává?! A szereplők egymás közötti kapcsolata, köztük is kiemelten Annáé?! És ez még csak a kezdet volt...

Spoiler:

Értem én, látványos autós jeleneteket akartak egymás mögé dobálni, és összekötni ezt egy epikus-romantikus komédiával... csak nem jött be. Túl kevés autóverseny (az is inkább Destruction Derby Need for Speed helyett), túl sok minden más...

5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptySzer. Márc. 26, 2014 9:56 pm

Niwrok írta:
Need for speed

Na, hát nálam ez volt az a film, ami pont ellentétesen jött le.
Spoiler:

Értem én, látványos autós jeleneteket akartak egymás mögé dobálni, és összekötni ezt egy epikus-romantikus komédiával... csak nem jött be. Túl kevés autóverseny (az is inkább Destruction Derby Need for Speed helyett), túl sok minden más...

5/10
.

Ezt sajnálom. Én csak a Halálos iramban-hoz tudok viszonyítani, annál sokkal realistábbnak tartom. Amiket meg írtál - komolyan: egyik sem tűnt fel, egyiken sem időztem el. Sőt, valahol örülök is neki, ha csak ennyi a bajod... tongue

Ebben legalább nem húz le három kocsi egy repülőt.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptySzer. Márc. 26, 2014 10:08 pm

R2-D2 írta:

Ezt sajnálom. Én csak a Halálos iramban-hoz tudok viszonyítani, annál sokkal realistábbnak tartom. Amiket meg írtál - komolyan: egyik sem tűnt fel, egyiken sem időztem el. Sőt, valahol örülök is neki, ha csak ennyi a bajod...  tongue Ebben legalább nem húz le három kocsi egy repülőt.


Más fogalmaink lehetnek a "csak ennyi"-ről, főleg, hogy a "történetet" még ki is hagytam Smile ... Utólag bennem is felmerült a Halálos iramban, de még ahhoz képest is alulmaradt, mert oké, abban mindennek az alja a tank meg az Antonov, de a fennmaradó időben kellemesen szórakoztam. Ez ráadásul csak az első volt, az meg a hatodik. Ha a trendet nézem, az NFS 6-ban két Koenigsegg fog vontatni egy atom-tengeralattjárót Smile .

És ne sajnáld, néha kell ilyen is Smile.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyCsüt. Márc. 27, 2014 12:31 pm

Niwrok írta:
Ha a trendet nézem, az NFS 6-ban két Koenigsegg fog vontatni egy atom-tengeralattjárót Smile.


Smile Talán nem így lesz

De hogy klasszikust idézzek: "A hülyeségfaktor elfogadható" volt számomra, mert a mai filmek jó része sajna olyan magasra (pontosabban mélyre) tette a szintet a fizikai képtelenségekben, hogy kimondottan örültem neki, hogy a NFS-ben jobban a földön jártak.

Amúgy mindenben igazad van, de ezek totál másodlagosak voltak most nekem - minden elhalványult abbéli örömömben, hogy nem húznak páncélszekrényt az utcán, sőt, kamionnal sem győztek le vadászgépet, meg nem motorozotak vonatok tetején, meg nem repültek Ladával vonatba...

EZEKHEZ képest mértem a filmet, mert hasonló kategóriának gondoltam. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyCsüt. Márc. 27, 2014 1:35 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
Ha a trendet nézem, az NFS 6-ban két Koenigsegg fog vontatni egy atom-tengeralattjárót Smile.


Smile Talán nem így lesz

De hogy klasszikust idézzek: " A hülyeségfaktor elfogadható" volt számomra, mert a mai filmek jó része sajna olyan magasra (pontosabban mélyre) tette a szintet a fizikai képtelenségekben, hogy kimondottan örültem neki, hogy a NFS-ben jobban a földön jártak.

Amúgy mindenben igazad van, de ezek totál másodlagosak voltak most nekem - minden elhalványult abbéli örömömben, hogy nem húznak páncélszekrényt az utcán, sőt, kamionnal sem győztek le vadászgépet, meg nem motorozotak vonatok tetején, meg nem repültek Ladával vonatba...

EZEKHEZ képest mértem a filmet, mert hasonló kategóriának gondoltam. Smile


Ez pipa, ez a film valóban nélkülözte a fizikai hülyeségeket AKKORA töménységben Smile ... de nekem legalább annyira nem esett jól, hogy kb. ugyanakkora mennyiségű f*szságot "találtam", csak szétosztva a játékidő hosszában, többféle típusban (dramaturgiai, zenei, fizikai, lélektani, stb.; ahogy elébb felidéztem párat). Sőt, visszagondolva a Halálos iramban 6-ra, ez a folyamatosság még rosszabb is volt, mert a tank és a repülő automatikusan leverte a biztosítékomat, a hirtelen jött feszültséget egy harsány röhögés kíséretében kiadtam magamból, és onnantól a világ "kisimult", a cucc berepült az akciómesék közé, és kész. Azon túl, hogy kicsit kínosan éreztem magam, mert tényleg akkorát röhögtem, hogy azonnal beindult a sutyorgás, hogy ki ez a paraszt, még jól is esett akkorát nevetni, és bár maguk a jelenetek arcpirító ostobaságok, a hozzájuk kapcsolódó élmény nem kellemetlen. Ott van például a Szupercsapat, ami a maga idejében a kedvenc, TOP10-es akciómesémmé tudott válni, pusztán azáltal, hogy egyetlen percig meg sem próbálta magát komolyan venni.

Ez a film meg két órán keresztül b*szogatott kisebb-nagyobb tűszúrásokkal, amiktől csak gyűlt a feszkó, de egyik sem ütütt akkorát, hogy elég legyen a kinevetéses "terápiához" Smile .

És még a Totál szívásban sem tudtam vígaszt találni Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyCsüt. Márc. 27, 2014 3:08 pm

Niwrok írta:

Ez a film meg két órán keresztül b*szogatott kisebb-nagyobb tűszúrásokkal, amiktől csak gyűlt a feszkó, de egyik sem ütütt akkorát, hogy elég legyen a kinevetéses "terápiához" Smile.

És még a Totál szívásban sem tudtam vígaszt találni Smile...
.

Na, közeledünk egymáshoz. Miután örömmel töltött el a tudat, hogy AKKORA faszságok nincsenek benne, ezért innentől engem meg szurkálhattak volna akár varrótűvel is: minden általad jogosan felhozott hiba lepergett rólam. Smile

Szóval a kiindulópont közös (mármint hogy földhözragadottabb, mint társai), de míg Téged az apróbb baromságok felhúztak, én meg észre sem vettem őket.

De ugye félreértettem ezt a Totál szívás dolgot??? Csak nem kezdted el????  Shocked 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyCsüt. Márc. 27, 2014 5:02 pm

R2-D2 írta:

Na, közeledünk egymáshoz. Miután örömmel töltött el a tudat, hogy AKKORA faszságok nincsenek benne, ezért innentől engem meg szurkálhattak volna akár varrótűvel is: minden általad jogosan felhozott hiba lepergett rólam. Smile

De ugye félreértettem ezt a Totál szívás dolgot??? Csak nem kezdted el????  Shocked 

Hát... volt ott azért egy-két kötőtű meg hústű is Smile ...

Nagyon Smile . A Totál szívás dolgot úgy értettem, hogy azért neked Aaron Paulról vannak már jó emlékeid, amik esetleg menet közben is javíthattak valamit a filmen, míg ez nálam nem játszik Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 EmptyCsüt. Márc. 27, 2014 5:13 pm

Niwrok írta:
A Totál szívás dolgot úgy értettem, hogy azért neked Aaron Paulról vannak már jó emlékeid, amik esetleg menet közben is javíthattak valamit a filmen, míg ez nálam nem játszik Smile.
.

Ja!!!! Ja, ez egyébként így van... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Noé   Moziajánlók - Page 19 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 9:24 pm

Noé
 
Csak hithű ateistaként tudok tekinteni erre a mozira, mert ha más szemszögből nézném, ha a számomra totál hihetetlen bibliai történetet próbálom beleképzelni, akkor fognám a fejem attól a rengeteg idiotizmustól, amit a Szentírás – és az abból felturbózott történet - sugall. Kezdve az állatok kavalkádjától („Mondjátok meg az oroszlánnak, legeljen, mert elfogyott a gnu”), ahol mindegyik szépen okosan viselkedve átalussza a történelem legnagyobb viharát, folytatva a hirtelen semmiből kinőtt erdővel, az öregapó kézrátételes gyógyításával… no persze. Így nézve Noé egy pszichopata barom, sugallója meg egy tömeggyilkos…
 
Ha viszont egy szimpla kalandfilmként tekintek rá, úgy nagyjából működik. Bár néha rendesen leül, gyakran bizony elég unalmas is, de összességében megáll a lábán. A víz előtti feszültség okés, Noé, mint a vezér megdöbbentően paraszt és kegyetlen,  a család szereplői, azok motivációi képesek megérinteni. A dráma meglepően jól működik, a CGI víz, állatok is rendben vannak. Ez a lejobb Aronofsky film, amit láttam – mert ez egyben a legkevébé is az. Emmerich biztos több vizet és pusztulást tett volna bele, viszont az Arronofskys látomásokból, képi vlágoktól pont jó lett. A film zöldpárti mondandója átjött, mint ahogy a társadalom/civilizásiós kritikája is. Ezek után ismét azt mondom: az emberiség (újra) megérett a pusztulásra, jöhetne egy következő özönvíz. Lehet tényleg jobb lett volna a kés a puszi helyett.
 
70%
 
 
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 19 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
19 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 37 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: