Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Noé   Moziajánlók - Page 20 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 9:24 pm

Noé
 
Csak hithű ateistaként tudok tekinteni erre a mozira, mert ha más szemszögből nézném, ha a számomra totál hihetetlen bibliai történetet próbálom beleképzelni, akkor fognám a fejem attól a rengeteg idiotizmustól, amit a Szentírás – és az abból felturbózott történet - sugall. Kezdve az állatok kavalkádjától („Mondjátok meg az oroszlánnak, legeljen, mert elfogyott a gnu”), ahol mindegyik szépen okosan viselkedve átalussza a történelem legnagyobb viharát, folytatva a hirtelen semmiből kinőtt erdővel, az öregapó kézrátételes gyógyításával… no persze. Így nézve Noé egy pszichopata barom, sugallója meg egy tömeggyilkos…
 
Ha viszont egy szimpla kalandfilmként tekintek rá, úgy nagyjából működik. Bár néha rendesen leül, gyakran bizony elég unalmas is, de összességében megáll a lábán. A víz előtti feszültség okés, Noé, mint a vezér megdöbbentően paraszt és kegyetlen,  a család szereplői, azok motivációi képesek megérinteni. A dráma meglepően jól működik, a CGI víz, állatok is rendben vannak. Ez a lejobb Aronofsky film, amit láttam – mert ez egyben a legkevébé is az. Emmerich biztos több vizet és pusztulást tett volna bele, viszont az Arronofskys látomásokból, képi vlágoktól pont jó lett. A film zöldpárti mondandója átjött, mint ahogy a társadalom/civilizásiós kritikája is. Ezek után ismét azt mondom: az emberiség (újra) megérett a pusztulásra, jöhetne egy következő özönvíz. Lehet tényleg jobb lett volna a kés a puszi helyett.
 
70%
 
 
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptySzomb. Márc. 29, 2014 9:58 pm

R2-D2 írta:
Noé

Ahogy haverom szokta volt mondani; "The Bible is the greatest fantasy book written by God."  Very Happy 
Én egy dolgot várok el ettől a filmtől. Egy fasza kis fantasy filmet Aronofsky különös vízióival teli látásmódjával tűzdelve. Hamarosan majd kiderül, beváltja-e a hozzá fűzött reményeket. Amúgy személy szerint nekem a The Fountain a kedvencem a rendező úrtól.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Noé   Moziajánlók - Page 20 EmptyKedd Ápr. 01, 2014 10:27 pm

.
Noé

A film, ami az első percekben elvesztett engem, hogy aztán egy nagyon mély gödörből evickéljen ki. A gólemangyalok... a legalja; kínos minden perc, amit a vásznon töltenek, annyira kilógnak a sztoriból, pedig van mellettük mágikus-pogány kígyóbőr meg aranylón ragyogó, mágikus lőporkő is, és tobzoskutya, meg steampunk-indusztriális romvárosok, meg.... Lehet, hogy túl érzékenyen éltem ezt meg, pedig nem vagyok vallásos (és lehet, hogy pont ezért nem ismerem a történet minden aspektusát, tehát akár lehetnek is a Noé-történetben torz-nyomorék pókként vánszorgó gólemangyalok...), de ha már Hollywood saját ötlettelenségében és/vagy politikai megfontolásokból a legősibb novelláskötet felé fordul ihletért, akkor lesz mán' szíves nem beletaknyolni minden szart az egymásnak rontó szörnyek és seregek látványa nélkül meglenni képtelen nézők terembe csábítása érdekében, ahogy Smaugot sem az Ezeréves Sólyommal sorozzák meg tudtommal...

A maradék tetszett, és pont azzá a több szempontból is tanulságos történetté tették ezt a bibliai sztorit, amikért ezeket szerintem eredendően megőrizték és leírták... de azért kellett egy kis kreacionista mesedélután is, mert ugye az eredeti teremtéstörténetet már lassan a pápa sem hiszi el. Lehet csemegézni a férfivá érés rögös útjaiból, arról, hogy mit is jelent "jó"-nak lenni, hogy hogyan és mikor válik el a kitartó küzdelemtől a megszállottság, hogy mi is az ember küldetése ezen történet szerint, és hogy milyen elfajzott, nyílegyenes út vezet a húsevéstől a lealjasult pusztulásig, pusztán a húsevésben megjelenő elv okán. Ezt kísérik, keretezik nyomasztó látomások, a pusztulás majd később az újjászületés epikus képei, a várakozás feszültségét hozó zene, stb.. Összetett és érdekes a szereplők jellemrajza a köztük levő drámával együtt, és bár kicsit hosszú a film, valahogy mégis az jött le, hogy az Özönvíz elmeséléséhez ennyi kell. Kár, hogy a végére megbotlik a tanulság, és minden szivárvány ellenére az egészből az jön le...

Spoiler:

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyKedd Ápr. 01, 2014 10:39 pm

Niwrok írta:
.
Noé

A film, ami az első percekben elvesztett engem, hogy aztán egy nagyon mély gödörből evickéljen ki. A gólemangyalok...
Spoiler:

7,5/10
.

Smile Ha kedd, akkor ezek szerint mozi. Én a szombattal vagyok így...

Jó volt ez az írás, más megközelítésből, de a lényeg ugyanaz, mint nálam. A Kőangyalokat én már el is feledtem (csak közben mosolyogtam rajtuk, mert ők voltak a Hobbit 1-ben is), de a spoileres részen én is felhúztam magam. Mondtam is itthon:

Spoiler:

Katasztrófa-fantasynek azért elmegy.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyKedd Ápr. 01, 2014 11:01 pm

R2-D2 írta:

Tudom, vörös posztó, de akkor is...


A "vörös posztó" csak egy egyszerű szemléltető eszköz volt a "profilodból" Smile , elvégre bárkinek meglehetnek azok az érzékenyebb pontjai, amik bizony keményen a tapasztalataiban gyökeredznek, és nem előítéletről vagy egyébről van szó... Ahogy már mondtam, nekem is megvannak a magam ilyenjei, és azokból nekem meg az szűrődött le, hogy nem a piával lenne itt a gond (ahogy némely, ma egyszerűen drognak titulált szernek is megvolt a maga spirituális-rituális jelentősége...), hanem a túlzásba vitellel, a mértéktelenséggel és az önkontroll hiányával, és ez nekem a "miért?" és a "hogyan?" kérdéseknél válik el.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 11:03 am

Niwrok írta:
.de ha már Hollywood saját ötlettelenségében és/vagy politikai megfontolásokból a legősibb novelláskötet felé fordul ihletért, akkor lesz mán' szíves nem beletaknyolni minden szart

Történetesen kőóriásokat emleget pár apokrif irat, szóval Aronofsky nem a seggéből rángatta elő ezeket a lényeket. Az már más kérdés, hogy iszonyat hülyén néznek ki. Már-már túlságosan is szánalmasan.



Niwrok írta:
Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 1:14 pm

Weide írta:

Történetesen kőóriásokat emleget pár apokrif irat, szóval Aronofsky nem a seggéből rángatta elő ezeket a lényeket. Az már más kérdés, hogy iszonyat hülyén néznek ki. Már-már túlságosan is szánalmasan.

Spoiler:

Spoiler:


Ahogy mondtam, bőven előfordulhat, hogy az általam kifogásolt dolgok megjelenhetnek más történetekben, iratokban, de itt a "más iratokon" van a hangsúly, amitől a film eleje egy fantasy-katyvasznak hat. Más helyeken meg ugyanez jobban sült el, mondjuk ahol a tanmese és a dráma érdekében nyúlt bele...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Noé   Moziajánlók - Page 20 EmptySzer. Ápr. 02, 2014 11:13 pm

Noé

Kissé röviden, de valamiért nem igen tudok róla szónokolni.
Maga a film szerintem nagyon kettősre sikeredett. Egyrészt egy Hollywoodias fantasy másrészt pedig egy drámai művészfilmesdi. Fantasy rajongóként annyira nem jött be az első.
Látványra jó, meg kicsit más mint ahogy a hittanórákról emlékeztem rá. Szerintem jobb lett volna ha ezt a vega természetszerető leszármazottak a barbár gyilkosok ellen szálat bontják jobban ki.
Mondjuk a barbárok lelakják a területeiket, túlnépesedés stb. Míg a többiek harmóniában, szeretetben békében élnek a természettel.  
De nagyjából mindkét tábornál kialakulhatott volna egy közel egyforma haderő ami összecsap egymással. Barbároknál a pusztítás, zöldeknél a barbár fenyegetés ellen.(És akkor nincs ilyen vita, hogy ők nem háborúznak ezért nincs sereg.)  Nem ezeket a bukott angyalos kőgólemeket kellett volna erőltetni.
Drámai rész viszont nagyon erősre sikeredett. Noé egy döntésébe is belerokkanna egy ember. Jól átjött az, hogy az egész világ terhe nyomta a vállát. Merjen e felelősséget vállalni még egy gonosz emberiségért vagy hagyja, hogy örökre elenyésszünk. Szóval az egész özönvizes rész szerintem rendben volt.

Számomra 10/7 de csak azért mert film után is még jócskán beszélgettünk róla, de még azt követő 2 napon is. Ez mindenképp pozitívum.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Rio 2   Moziajánlók - Page 20 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 6:28 pm

Rio 2

Az első részt csupán az Angry Birds miatt néztem meg, s hát - leszámítva a kimondottan hangulatos zenét – nem okozott túlságosan maradandó élményt. Persze, azóta többször forgott otthon a lejátszóban a gyerekek miatt, így sikerült nagyjából megbarátkoznom vele, de kedvencem igazából sosem lett.

Ehhez képest a második rész még ezt sem éri fel. Borzasztóan érződik rajta az izzadtságszag, főhőseink ezúttal az esőerdőbe repülnek, ahol a faj utolsó példányainak köre jócskán kibővül, ráadásul egy nagy családi összeborulás is megejtődik. Még gyerekfejjel is unalmas történet (mondták a srácok), minimális poénok, a minden korábbi szereplő visszahozása pedig erőltetett. Egyébként is: azon gondolkodtam, ki a francnak jut eszébe, hogy egy béka beleszeret egy kakaduba… anyám… Vagy ez már a liberalizmus animációs megjelenítése???
A Rio 2 ugyanakkor egy ökomozi is lett, egy nagy ívű animációs tiltakozás az esőerdők kivágása ellen. Díjazandó az ötlet, de véleményem szerint e témára ez a mozi és körítés nem eléggé alkalmas és messze nem eléggé komoly – mert a kék és piros madárhad támadása a csúnya favágók ellen inkább röhejes volt, mint felemelő/elgondolkodtató. Ha a gyerek ezt elhiszi, akkor baj, ha meg már ő sem, akkor meg minek…

Látványra ugyanakkor parádés, néha olyan, mint egy NatGeo mozi, viszont a rengeteg felesleges éneklős-táncos-zenés betét ok nélkül lassítja a mozit. Érezni, hogy az első részt lovagolták meg újra, de csak egy felmelegített káposzta lett belőle, az eredetiség legkisebb szándéka nélkül. Nem fájt, egyszer meg lehetett nézni – ha másért nem, legalább együtt van a család a moziban.

50%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 8:02 pm

R2-D2 írta:
Rio 2

50%

Annyira egy kaptafára mennek manapság ezek az animációs mesék, hogy őszintén szólva egyik sem kelti fel az érdeklődésem. Utoljára egyedül az Epic-et vártam úgy konkrétan, de az is beetetett a kurva jó előzetesével, aztán kaptam az arcomba a sablon témákat. Azóta viszont... na jó, a Gru 2-t élveztem, de egyszer bőven elég volt, a ParaNorman is ilyen egyszermegnézős, annakjóvolt film volt, de ennyi. Semmi egyedi ötlet, élvezetes történet, újféle karakterek, csak a tipikus, unalmas, banális hülyeségek. A gyerekek biztos bekajálják, én már nem. A Szörny Egyetem is elég nagy csalódás volt. Mondjuk már az egyet sem nézném újra.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Amerika kapitány    Moziajánlók - Page 20 EmptySzer. Ápr. 16, 2014 10:50 pm

Amerika kapitány 2

Óriási szerencse, hogy tegnap megnéztem az első részt, ugyanis ha nem tettem volna, bizony néha csak passogtam volna, ki kicsoda a filmben, s hogy mit keres az egyik karakter egy számítógépben…

Nem tudom. Összességében ugyan tetszett az egész, de igazándiból megint csak ámulok azon az általános ováción, amit a CapAm2 nemzetközileg kiváltott, mert nekem pontosan az nem tetszett, amit mindenki egekig magasztal. Így, első élményként inkább az jött le, hogy túl komoly, túlságosan keszekusza lett, a szórakoztatás kifejezetten háttérbe került holmi, 70-es évekbeli kémhangulat megidézése miatt. Annyira nem is a nagyszabású akciók hiányoztak belőle (azért akad az is jócskán), inkább az a könnyed, laza stílus, az a humor, ami nálam a Bosszúállókat minden fölé emelte tavalyelőtt. Redford, és az egész világ, amit itt vénségére képviselt, számomra teljesen idegen volt a franchise-tól – vagy inkább úgy mondom, hogy ilyen arányban ez nekem nem is igazán lett Marvel film. Míg az első egy prológus, ott fontos szerepe volt a világháborúnak, mint háttérnek – itt tök erőltetettnek éreztem a komplett S.H.I.E.L.D.-es, Hydrás  hátteret. Ha meg már így alakult, nekem (is) egyre inkább zavaró, hogy a többi karakter miért is nem tűnik föl, ha már ekkora a baj.

A másik, ami mindig is vesszőparipám: kényes vagyok arra, hogy saját kategóriájában, saját világában hiteles legyen egy mozi. Nos, ez sem lett maradéktalanul hibátlan: azzal, hogy a kémtörténetes vonallal „lerántották” a történetet a földre, azzal néhány akció, verekedés nálam kilógott a sorból. Gondolok itt mindenekelőtt a Kapitány és a Katona gigabunyójára, ahol egy fémkézzel történő pofonverésnek nem csak néhány horzsolás lenne a következménye az arcon… Ráadásul – de ez nem minden tekintetben baj!!! – a mozi más filmek tömegét idézi meg, leginkább a Bourne 2-őt, a régi Redford filmeket (anyám, hogy néz ki), a még be nem mutatott Transzcendenst, amik első gondoltra eszembe jutnak. A War games kiszólás viszont nagyon király lett, mint ahogy a kapitány listája is a film elején (Nirvana rulez!!!).

Bármennyire is negatívnak tűnik az ajánló, messze nem az: a film simán megéri a mozijegyet még így is, de a lazaság, a humor, no meg némi Vasember és/vagy Hulk jól jött volna bele.


80%

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 12:55 pm

R2-D2 írta:

Amerika kapitány 2
Annyira nem is a nagyszabású akciók hiányoztak belőle (azért akad az is jócskán), inkább az a könnyed, laza stílus, az a humor, ami nálam a Bosszúállókat minden fölé emelte tavalyelőtt.

80%


Mivel nincsenek itt a többiek (persze, "miért nincsenek itt?" Smile ... ), így aztán nem is lehet meg az a civakodás, ami a Bosszúállókat jellemezte. Plusz azt se hagyjuk ki, hogy Steve Rogers a négyből a "legbúvalbaszottabb", és annak is kell(!) lennie... A Vasembert ugye nem kell részletezni, Thornál ott van showman-nek Loki, Hulknál legalább a zúzásai viccesek (a Bosszúállók két legjobb poénja is hozzá kötődik), na de mit és min poénkodjon egy 95 éves patrióta trotty Smile ? Ha már amúgy is egy kaptafára készülnek ezek, engem csak jobban zavarna és untatna, ha mindegyik ugyanúgy lökné a sódert, de a Marvel hellyel-közzel azért még figyel arra, hogy melyik szereplőhöz milyen stílus illik, és legalább ezzel megkülönbözteti a filmeket. Lehet a Bosszúállók a csúcs, nekem is az, de szerintem Amerika kapitány történetébe ennyi való, hogy egy kicsit húzzák az agyát a csajok miatt... meg a GPS, az halálos volt Very Happy ; ő meg mond egy keserédes poén arról, hogy nem ment sehova szombat este, mert az ivócimborái rég halottak...
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 2:10 pm

R2-D2 írta:
Amerika kapitány 2

80%

.

Én többet is elviseltem volna a kémes dolgokból. Tetszett a koncepció, de mintha nem csinálták volna végig, hogy a törzsközönség is megkapja a magáét. Így viszont kémfilmként és képregényfilmként is felemás érzéseim maradtak utána. Azért soha rosszabbat, valszeg ez is megy a többi Marvel-film közé, de máskor határozottabban eldönthetnék, hogy mit is akarnak.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 7:03 pm

Egyre biztatóbb kritikákat olvasok az Amerika Kapitány 2 kapcsán, úgyhogy a lelkesedésem is egyre csigázódik. Még R2-D2 kritikája sem vette el a kedvem, sőt, így látatlanban is Niwrok-kal értek egyet, már ami a főszereplő jellemét érinti. A nyomozós-kémkedős szálak is be szoktak jönni, szóval nagyon-nagy baromság kell ahhoz, hoyg elbaltázzák számomra ezt a filmet. Sajnos hétfőn nem tudtam megnézni, pedig akkorra terveztem, de hát majd jövőhéten.

Holnap megyek haverommal a Pioneer-re (a trailerét kiraktam a megfelelő topikba), ha lesz olyan jó a film, hogy megérjen egy elemzést, akkor számíthattok tőlem egy dupla Under the Water kritikacsomagra.

Jövőhéten meg irány a Transzcendens, amiről bár sorra bukkannak fel a negatív kritikák, de maga az alapötlet annyira érdekesnek tűnik, hogy nem hagyom eltántorítani magam.

Amúgy a 'Murica Capt kapcsán belefutottam egy érdekes spoilerbe, alant leírom, ti már úgyis láttátok.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 9:15 pm

Weide írta:
Még R2-D2 kritikája sem vette el a kedvem, sőt...

Nem is állt szándékomban kedved szegni. Ahogy írtam, tetszett nekem is, de valahogy másfajta mixre voltam kiéhezve.

Remo fogalmazta meg jól, kémfilmként és képregényfilmként is csak mértékkel nagyszerű. Egyébként itt van egy írás egy kollégától, érdemes elovasni:


Amerika Kapiány - A tél katonája

Nagyjából spoilermentes, legalábbis az igazán lényeges dolgokat nem lövi le. Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
20 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: