Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 36 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: 300 - A birodalom hajnala   Moziajánlók - Page 18 EmptySzomb. Márc. 08, 2014 1:27 am

300 - A birodalom hajnala


This is not Sparta.. this not not 300…

Még ha minden vizuális és egyéb elem azt is sugallja. Nem voltak túl vérmes reményeim, csupán csak azt vártam, vigyen el megint a 300 világába, legyenek hősies karakterek, sok látványos csata – no meg valami épkézláb történet. Amit átitat a hősiesség, amiben lehet valakihez, valamiért kötődni. Mondjuk, legyen egy bosszúfilm, ahol Leonidasz hősies halálát megbosszulja a görög (spártai) nép… Ezzel szemben kapunk egy meghamisított történelmi tablót, gyakorlatilag a görög-perzsa háború esszenciáját: a ferdítéssel az égvilágon semmi bajom nincs, viszont úgy érzem, túl nagy a merítés és így borzasztó felszínes lett az egész. Ugrálunk csatából csatába, mindig esőre áll (de sosem esik), s néhány egészen idióta jelenet színesíti a filmet. Mert mondja meg valaki nekem – tudom, hogy képregényfilm, de akkor is – hogy a p*csába van az, hogy egy félholt, 1,80-as, nyeszlett valaki belemegy egy forrásba, aztán agy 3 méteres óriásként jön ki belőle??? Hogy lehet a tengeren, pár száz méter távolságban több tízméteres szintkülönbség??? Az meg már csak hab a tortán, hogy ha a Hold akkora lenne, mint itt volt, nem kellett volna az egész csata, mert már rég nem lenne Föld sem…

Rengeteg mindent zsúfoltak bele ebbe a filmbe: gyakorlatilag itt van mindenki az első részből. Ez jó. A képi világ a lassítások remek hangulatot adnak. Ez is jó. A Válaszcsapás Scott-ja egész jól hozza Themisztoklész figuráját - csak itt a farka nem olyan kemény-, ellenfele, Artemiszia pedig egy igazán tökös, kegyetlen csaj. Ez is jó. Mégis: a mozi megmarad a középszerűség szintjén, mert az egyetlen igazi, érzelmeket kiváltó motiváció, a bosszú csak az utolsó öt percben tűnik fel. Nélküle csak ugrabugrálnak az érdektelen szereplők a vásznon.

Sajnálom, de csak 60% . De menet közben volt ez 40 is…



.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptySzomb. Márc. 08, 2014 8:05 pm

R2-D2 írta:
300 - A birodalom hajnala


This is not Sparta.. this not not 300…

Még ha minden vizuális és egyéb elem azt is sugallja. Nem voltak túl vérmes reményeim, csupán csak azt vártam, vigyen el megint a 300 világába, legyenek hősies karakterek, sok látványos csata – no meg valami épkézláb történet. Amit átitat a hősiesség, amiben lehet valakihez, valamiért kötődni. Mondjuk, legyen egy bosszúfilm, ahol Leonidasz hősies halálát megbosszulja a görög (spártai) nép… Ezzel szemben kapunk egy meghamisított történelmi tablót, gyakorlatilag a görög-perzsa háború esszenciáját: a ferdítéssel az égvilágon semmi bajom nincs, viszont úgy érzem, túl nagy a merítés és így borzasztó felszínes lett az egész. Ugrálunk csatából csatába, mindig esőre áll (de sosem esik), s néhány egészen idióta jelenet színesíti a filmet. Mert mondja meg valaki nekem – tudom, hogy képregényfilm, de akkor is – hogy a p*csába van az, hogy egy félholt, 1,80-as, nyeszlett valaki belemegy egy forrásba, aztán agy 3 méteres óriásként jön ki belőle??? Hogy lehet a tengeren, pár száz méter távolságban több tízméteres szintkülönbség??? Az meg már csak hab a tortán, hogy ha a Hold akkora lenne, mint itt volt, nem kellett volna az egész csata, mert már rég nem lenne Föld sem…

Rengeteg mindent zsúfoltak bele ebbe a filmbe: gyakorlatilag itt van mindenki az első részből. Ez jó. A képi világ a lassítások remek hangulatot adnak. Ez is jó. A Válaszcsapás Scott-ja egész jól hozza Themisztoklész figuráját - csak itt a farka nem olyan kemény-, ellenfele, Artemiszia pedig egy igazán tökös, kegyetlen csaj. Ez is jó. Mégis: a mozi megmarad a középszerűség szintjén, mert az egyetlen igazi, érzelmeket kiváltó motiváció, a bosszú csak az utolsó öt percben tűnik fel. Nélküle csak ugrabugrálnak az érdektelen szereplők a vásznon.

Sajnálom, de csak 60% . De menet közben volt ez 40 is…

Ne haragudj, de szerintem önmagadnak mondasz ellent a kritikádban. Persze, hogy ez nem a 300, ugyanis ez nem a bátor spártai katonákról szól, hanem a nem kevésbé hősies görögökről. Akik ugyanúgy egy verhetetlennek tűnő túlerővel állnak szemben. A motiváció semmit sem változott; a hazájukat, szabadságukat, asszonyaikat, gyermekeiket védik a külső betolakodók ellen. Ez miért lenne kevésbé hősies? Mert nem 300-an vannak többezer ellenében? Itt 380 hajó áll szemben az 1000 perzsa és főníciai hadigályát számláló flotta ellenében. A motiváció van annyira dicsőséges és megkapó, mint ahogy a 300-ban is, ahogy a merészség és bátorság sem veszik el, ugyanis a túlerő itt is számottevő.

Ugrálunk csatából csatába? Kettő darab tengeri ütközet van bemutatva, ez nehogy már túlzsúfolt vagy sok legyen. Na meg nem értem, miért lenne bármi is felszínes ebben. Az indokok tiszták és egyszerűek, nem kell túlkomplikálni semmit.

Xerxes átváltozásába belekötni pedig abszolút hülyeség. Egyrészt lehet értelmezni egy szimbolikus elemként, ami az uralkodó hatalmának és jellemének megerősödését, imperatív zsarnokságának kiteljesedését jelképezi, másrészt ugyanúgy bele lehet látni egy elborult fantasy elemet, amikből az előző rész sem szenvedett hiányt. Ha ott ilyenekbe nem kötöttél bele, akkor szerintem itt is felesleges. A holdas jelenet meg kifejezetten kurva szép és látványos volt, de legalább annyira túlzó, mint maga a franchise. Ennyi erővel szinte bármelyik film bármelyik jelenetét elő lehetne venni, hogy fizikailag vagy történelmileg inkorrekt...

És mi az, hogy az egyetlen értelmes motiváció, a bosszú, csak a film végén jelenik meg? Spártai részről, persze, jogos (is lehetne), de görög részről végig ott vannak a fentebb már említett indítékok. Ezek mivel kevesebbek, mint a bosszú? Sőt, szerintem a spártaiak sem feltétlen a Leonidas iránt érzett érzelmeik miatt vonultak hadba, hanem belátták azt, hogy buzi Carnea, idióta ephor-ok, beszívott orákulumok ide vagy oda, a haza és Göröghon megvédése jóval fontosabb bárminél, ha egy ekkora erővel rendelkező zsarnoki hatalom fenyegeti a békéjüket.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptySzomb. Márc. 08, 2014 9:33 pm

Weide írta:

Ne haragudj, de szerintem önmagadnak mondasz ellent a kritikádban.

Jól van na, nem kell dühöngeni...  Shocked 

A 300 azért volt 300, mert 300 spártai katonahősies küzdelmét mutatta be. E szempontból teljesen felesleges volt azt a filmet folytatni, annak, akkor,ott vége volt, kerek volt az egész.

Értem, hogy a franchise keretén belül - a jellegzetes stíluselemek, környezet miatt - muszáj volt megtartani a nevet, de nekem ebben borzasztóan kevés volt Spárta. Ráadásul az eső epizód végén Leonidasz exe egy halom spártai katonával állt egy fennsíkon, szárazföldön - az a jelenet most hova lett????

Nekem ez egyszerűen sótlan volt. Ez az új görög fiú messze nem képviselt akkora vonzást, hogy céljai beszippantsanak a filmbe, a kitágított történet, a 10 év számomra túlságosan sok mindent akart elmesélni. Valahogy jobban bejött az első rész egyszerű helyszíne, az a maroknyi csapat sokkal jobban belopodzott a szívembe, mint itt az egész bagázs. Igen: kevés volt Spárta, sok volt a görög.

Másrészt engem néha teljesen ki tudnak zökkenteni azok a teljesen életszerűtlen képek, jelenetek, amik itt is voltak (ide tartozik az általad dicsőített szexjelenet is: inkább nevetséges volt, mint hatásos - bár a Válaszcsapásos Scott-tól normális).

Ehhh.. minek is magyarázkodok. Ez nem jött be és kész. Meg lehetett nézni, de nem fogok rohanni, hogy megvegyem. Inkább újranézem az elsőt.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptySzomb. Márc. 08, 2014 10:41 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Ne haragudj, de szerintem önmagadnak mondasz ellent a kritikádban.

Jól van na, nem kell dühöngeni...  Shocked

Ne érts félre, nem dühöngtem... azt hiszed, ilyen amikor dühöngök? He? Hát nagyon tévedsz!!!!!4444négy  Mad 

Viccet félretéve, tényleg nem haragból írtam a riposztot, és nem is az a fajta sértődöttség beszélt belőlem, hogy neked nem tetszett egy általam kultivált film, egyszerűen nem éreztem jogosnak a film felé támasztott kritikáidat, és erre próbáltam válaszolni. Smile

Amúgy rosszul emlékszel, az előző rész végén Dilios áll a pusztán egy halom katonával, nem pedig Gorgo királynő. A csata amúgy is két fronton zajlott, a szárazföldön, ahol Dilios vezette a spártai sereget és a tengeren, ahol Gorgo vezetésével szállt be a spártai flotta a buliba.

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyVas. Márc. 09, 2014 12:39 am

Weide írta:

Amúgy rosszul emlékszel, az előző rész végén Dilios áll a pusztán egy halom katonával, nem pedig Gorgo királynő. A csata amúgy is két fronton zajlott, a szárazföldön, ahol Dilios vezette a spártai sereget és a tengeren, ahol Gorgo vezetésével szállt be a spártai flotta a buliba.

Utánanéztem, jogos. Smile

Egyébként kicsit bővebben megpróbálom kifejteni, mik voltak a konkrét dolgok, amik zavartak - azon a három példán keresztül, amiket felhoztam:

Spoiler:

Ahogy mondtam, sótlan az egész. Attól még Neked természetesen tetszhet. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyVas. Márc. 09, 2014 12:59 am

R2-D2 írta:

Egyébként kicsit bővebben megpróbálom kifejteni, mik voltak a konkrét dolgok, amik zavartak - azon a három példán keresztül, amiket felhoztam:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyVas. Márc. 09, 2014 1:03 am

Niwrok írta:

Spoiler:
.

Azért megvárom, kedd után mit szólsz hozzá. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: A Lego-kaland   Moziajánlók - Page 18 EmptyHétf. Márc. 10, 2014 1:48 pm

Tegnap megnéztem A Lego-kalandot moziban, és az előzetes ajnározások és jó kritikák ellenére én kurva nagyot csalódtam a filmben. Azt meg kell hagyni, hogy tele volt kreatív ötletekkel és maga a megvalósítás is nagyon-nagyon ügyes, a stop-motiont idéző technikához is nagyon gyorsan hozzá lehet szokni, ráadásul a karakterek is egyediek voltak, de ebben kimerül minden pozitívuma a filmnek. A tanulság, hogy hiába vagy csak egy a sok közül, merj egyedien kreatív lenni, merj nagyokat gondolni szájbarágós és lerágott csont, a poénok eszméletlen bárgyúak, de olyannyira, hogy még a kisgyerekek sem röhögtek, pedig tömve volt velük a terem. Én összesen 3 alkalommal kacagtam fel, de az is csak inkább a poén-próbálkozásnak szólt, mintsem magának a viccnek... Maga a sztori amúgy eszméletlenül unalmas, én nem csodálom, hogy jó pár gyerek alig bírta végigülni, az egész film hektikus és néha idegesítően gyors, ennek ellenére nincs egy normális folyása a történéseknek. Will Ferrell "cameója" és az ehhez kapcsolódó jelenetek pedig aztán tényleg sablonosan unalmasak voltak, nem beszélve, hogy ott aztán megtörik az egész sztori íve, másodpercek alatt lezajlik egy pálfordulás, indokolatlanul gyors szemléletváltás történik, ami nem csak, hogy kizökkenti a nézőt, de annyira ügyetlenül kezelték le az egész szituációt, hogy nekem volt kínos nézni.
Nagyon nem talált be nálam ez a film, vagy untam, vagy a túl feszült, ugráló történet miatt már kedvem sem volt követni, éppen mit miért csinálnak, a poénok szarok voltak, hiába a felnőtteknek szóló pop-kulturális utalások, meg pár önkritika, nem voltak viccesek, a gyerekeknek szánt poénok felett meg egyértelmű ítéletet mond az, hogy a közel 30 gyerek közül egy sem nevetett a film alatt... a LEGO kreatív esszenciáját sablonos és szánalmas módon adták át, a real-life jeleneteket meg aztán végképp patetikusak voltak, a szó negatív értelmében. Na, itt aztán tényleg megáll az a jelző, hogy hiába egy kreatív ötlet, hiába az érdekes és újszerű látvány, ennyivel nem lehet eladni egy filmet. Külön fájó pont, hogy kurva sok rejtett/nem rejtett potenciállal rendelkező karakter közül, amelyekből tényleg rengeteg van, nem sikerült egyből sem kihozni annyit, hogy bármilyen módon kötődjünk hozzá, nevessünk rajta, féljük, szeressük, akármi. Mert egyediek és sokszínűek a karakterek, de egyenként vizsgálva őket mind elbuknak a képzeletbeli próbán. Egyedüli kivétel talán a jó zsaru-rossz zsaru figurája, de hát ez édeskevés. Na meg ami leginkább felbosszantott, hogy a LEGO aztán tényleg megannyi érdekes világot kreált önmagán belül is, meg átvetett brand-ek segítségével is, mégis megkapjuk a legérdektelenebbeket. Metropolisz, Vadnyugat, meg valami csilivili nonszensz baromság. Ennyi? Kritikán aluli...

3/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyHétf. Márc. 10, 2014 3:20 pm

Weide írta:
Tegnap megnéztem A Lego-kalandot moziban...
3/10

Kevés film van, ami ekkora közönyt képes kiváltani belőlem, de ez azok közé tartozik.. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyHétf. Márc. 10, 2014 4:52 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Tegnap megnéztem A Lego-kalandot moziban...
3/10

Kevés film van, ami ekkora közönyt képes kiváltani belőlem, de ez azok közé tartozik.. Smile

Ez a film nem is igazán érdemel többet.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: 300 - A birodalom hajnala   Moziajánlók - Page 18 EmptyKedd Márc. 11, 2014 11:01 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Spoiler:


Azért megvárom, kedd után mit szólsz hozzá. Smile


300 - A birodalom hajnala

Azt, hogy azokat, amiket leírtam, továbbra is tartom Smile . Tisztában voltam vele, hogy ebben a filmben folyamatosan fog keveredni a történelem, az abból leszűrt legenda és a képregény, és abból a világból, amit az első rész teremtett, egyik figura sem lógott ki, ahogy a tetteik és a jellemük sem. Az egy más kérdés, hogy erőlködnöm kellett, Themisztoklészt ne egy amatőr görög színjátszó-szakkörben vendégeskedő Scottnak lássam, hogy a szövegkönyv nyugodtan elmehetne egy sekélyes katonai közhelygyűjteménynek, hogy Xerxész istenkirály helyett inkább egy durcás kölyöknek tűnik (nem mintha múltkor az a homoerotikus önimádat jobb lett volna), de igazából ezek még mind olyanok, amikre számítottam. Hogy a CGI olcsó lesz, rusnya és üres (a vízalatti képeket leszámítva), arra már kevésbé... bőven elég mondjuk megnézni a két Ephialtes közti különbséget, úgy, hogy az összehasonlítási alap hét éves.

Ellenben érdekes, hogy a film műfajából és eredetéből következő dolgokon fennakadtál, miközben más, számomra sokkal szembeszökőbb ostobaságokon vagy átsiklottál... vagy csak elhallgattad azokat, hogy annál nagyobb legyen a pofáraesésem Smile ?
Spoiler:

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyKedd Márc. 11, 2014 11:33 pm

Niwrok írta:

Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptyKedd Márc. 11, 2014 11:49 pm

Niwrok írta:
Spoiler:

5,5/10
.


Nem egészen volt szándékos, de akkor jól jött ki... Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptySzer. Márc. 12, 2014 7:12 am

R2-D2 írta:

Nem egészen volt szándékos, de akkor jól jött ki... Smile

Spoiler:


"Nem egészen"... Aha...  Rolling Eyes .
Nem gályatan ez, csak egyszerűen impozáns tengeri csatákat vártam, aminek a műélvezetéből folyamatosan zökkentettek ki a baromságok (ahogy szoktak)... meg a CGI-vér, mert az a Spartacusénál is rondább volt.
Én nem tudom, hova dugták ebben a filmben azt a plusz 35 milliót...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 EmptySzer. Márc. 12, 2014 10:56 am

Niwrok írta:

"Nem egészen"... Aha...  Rolling Eyes .
Nem gályatan ez, csak egyszerűen impozáns tengeri csatákat vártam, aminek a műélvezetéből folyamatosan zökkentettek ki a baromságok (ahogy szoktak)... meg a CGI-vér, mert az a Spartacusénál is rondább volt.
Én nem tudom, hova dugták ebben a filmben azt a plusz 35 milliót...
.

Nem tudom, az impozáns tengeri csatához nem ártott volna valami világosság sem, itt az egész film esőre álló időben játszódik (mégsem esik). Nekem amúgy nem hiányzott annyira, egyébként is sok volt már az elsőtől eltérő hangulat és minden.

Hova dugták? Ha magyar film lenne, azt mondanám, majd valami titkos bankszámláról előkerül. De így nem tudom. Vagy lehet, a világ mégis mindenhol egyforma????  Exclamation 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 18 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
18 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 36 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: