Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 41 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyCsüt. Feb. 09, 2017 12:54 am

Niwrok írta:
.
247 °F

Erről tényleg csak pár mondatot, mert nincs mit ragozni az egymondatos sztorin: "Négy fiatal egyikük nagybátyjának tóparti házába érkezik, ahol addig szórakoznak a szaunával, hogy hárman beragadnak". Egyszerűsége ellenére egész hihetően van felépítve a történet (állítólag valós), így az is, hogy miért nem tudják kikapcsolni a szaunát, és hogy miért nem veszik őket észre órákon keresztül, és egészen ötletesek azok a dolgok is, amivel a hőgutát próbálják késleltetni. Ennek ellenére viszont nehezen jön a feszültség, túl sok a jelenet, ami nem szól másról, csak az izzadt fiatalok mutogatásáról és a súlytalan lelkizésről, így igazán csak a vége felé kezdtem izgulni, addigra lett tényleg átérezhető a bezártság és a hőség... de akkor már pár perc múlva vége is lett...

6/10
.  

Csak hogy tudd: figyelem én ezt a topikot is ám... Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Az ember, akit Ovénak hivnak   Általános film topik - Page 26 EmptyKedd Feb. 14, 2017 11:03 pm


Az ember, akit Ovénak hivnak


Agyonajnározott svéd film, ami ezúttal nekem nem jött be annyira...

A történet egy eszméletlen zsémbes öregúrról szól, aki valami lakópark gondokának tűnik (de aztán már nem is az), és aki elég nehezen boldogul volt felesége gyászával. Az film fő idősíkja az, hogy Ove zárkózottságát hogyan oldja fel egy újonnan beköltöző iráni nő (PC 1), illetve egy meleg fiú (PC2). A rengeteg flashback pedig azt a célt szolgálja, hogy megismerjük az ifjú Ove hogy lett öreg Ove, mik és kik hatottak rá úgy, hogy az az undok vénember lett, akit most látunk.

Nem tudom, nekem annyira unszimpatikus volt ez a faszi, hogy szinte fájt: gyerekkorunkban az ilyen károgó öregeket szoktuk elküldeni melegebb éghajlatokra. A fitala Ove meg annyira teszefosza volt, hogy ott meg az fájt, nem is értettem, a csaj, a volt felesége mit látott meg benne. Képtelen voltam azonosulni a fő karakterekkel, így magával a filmmel sem sikerült. Ráadásul totál kitalálható, mire megy ki a "játék", Ove öltönyös kísérleteinek csak egyelen egy vége lehet... ami aztán így jóval kisebb hatást váltott ki, mint kellene...

Néhány jó dolog volt benn, bár a Saab-Volvo párhac szerintem erősen sarkított, ezen kívül akad néha vicces jelenet... de sem drámaként, sem szatíraként nem igazán működött nálam. Láttam, ennyi.



70%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptySzer. Feb. 15, 2017 6:27 am

R2-D2 írta:

Az ember, akit Ovénak hivnak

Agyonajnározott svéd film, ami ezúttal nekem nem jött be annyira... Néhány jó dolog volt benn, bár a Saab-Volvo párhac szerintem erősen sarkított, ezen kívül akad néha vicces jelenet... de sem drámaként, sem szatíraként nem igazán működött nálam. Láttam, ennyi.

70%


Jól sejtem, hogy ezt (is) csak az Oscarra felvezetésként meg az éves ajánlások miatt nézted meg, nem azért, mert alapból annyira érdekelt volna hmmm ?

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptySzer. Feb. 15, 2017 12:02 pm

Niwrok írta:

Az ember, akit Ovénak hivnak

Jól sejtem, hogy ezt (is) csak az Oscarra felvezetésként meg az éves ajánlások miatt nézted meg, nem azért, mert alapból annyira érdekelt volna  hmmm ?


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Into the Forest   Általános film topik - Page 26 EmptyHétf. Feb. 20, 2017 6:22 pm

.
Into the Forest

Két lánytestvér, az orvosnak készülő Nell (Ellen Page) és a táncos Eva (Evan Rachel "Dolores" Wood) az apjukkal együtt laknak az erdő közepén álló házukban, valamikor a közeli jövőben. A vizsgákra felkészülést azonban egy átmenetinek tűnő áramszünet zavarja meg, ami aztán sehogy sem akar megoldódni, sőt, egyre jobban lebomlanak azok az ellátási láncok, amik a modern társadalmat egyben tartják. A lányoknak együtt kell megtalálniuk az áram nélküli világban a túlélés lehetőségeit, alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, súlyos döntéseket hozni.

Azt előre sejtettem, hogy nem egy zombimentes TWD-t fogok látni, de a tempója még így is lassabb volt a vártnál. Először is nagyon kevés a mellékszereplő, gyakorlatilag öt embernek vagy szerepe az egész filmben, és ezekből három talán öt percet képernyőn összesen. Nem is vadonbeli túlélési tippekkel próbál a film szolgálni, azt is megértem, de a giccsbe hajló lekvárfőzés és gyümölcsaszalás nekem már túl émelyítő volt. Helyette a film egyszerűen be akarja mutatni, hogy két lány magukra maradva hogyan dolgozza fel az áram hiányát, nem csak az élelemszerzés trükkjeit vagy a támadók elleni fellépést, nem is csak az olyan kérdéseket, hogy menni kéne vagy maradni, hanem azt, hogy már valószínűleg sosem látják a  rokonaikat, barátaikat, de azt is, hogy az álmaik, amire az eddigi életüket áldozták, kiüresedtek, és amibe beleférnek az olyan viták is, hogy házimozizzanak-e a maradék benzin generátorba öntésével, vagy tegyék félre, ha valamiért be kéne menniük a városba a kocsival. Ahogy az idő múlásával alakul a lányok viszonya, ahogy Eve egyre inkább dominánssá válik, és ahogy kisajátítja mindazt, amit Nell a testvéréhez kötődés miatt nem mert megtenni, sőt, Eve kifejezetten tiltotta neki rideg racionalitásában, ezzel újraalakítva a szerepeiket, az volt talán a legérdekesebb ebben a filmben... de ettől még nem éreztem, hogy valami kihagyhatatlant kaptam volna az Into the Foresttől.

6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyHétf. Feb. 20, 2017 6:35 pm

Niwrok írta:
.
Into the Forest

6/10

Azt hittem, erről már írtál egyszer, de az a The Forest volt... Laughing
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyHétf. Feb. 20, 2017 6:42 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
Into the Forest

6/10

Azt hittem, erről már írtál egyszer, de az a The Forest volt... Laughing


Eleve az Into the Forest azért került képbe, mert tudtam, hogy valami "forestes" filmet kell megnéznem Natalie Dormer miatt, de a "tékából" a másikat töltöttem le véletlenül elsőre Smile . Viszont ha már letöltöttem, megnéztem azt is Smile . Nem is volt rosszabb, drámának legalábbis nem volt rossz.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Summer Camp   Általános film topik - Page 26 EmptyVas. Feb. 26, 2017 11:02 pm

.
Summer Camp

Négy fiatal önkéntes egy nemzetközi szervezet keretében gyerekek nyári táboroztatására készül egy elhagyatott, de részlegesen felújított spanyol udvarházban. A két csaj és a két srác az utolsó simításokat végzik a mindössze két fős személyzettel a gyerekek érkezését megelőző napon, de hirtelen a feje tetejére áll minden. A helyi gondnok veszettség miatt el akarja altatni az egyik kutyát, de amire sikerül, addigra az megharapja az egyik táboroztatót. Az első ijedtség után elcsendesedni látszanak a kedélyek, estére azonban újabb élőlények vadulnak be, és kezdenek vadállatias pusztításba a tábor területén és környékén, és ezt egyáltalán nem biztos, hogy bárki túl fogja élni.

Sokáig féltem attól, hogy az utóbbi idők legostobább filmjét fogom végigkínlódni, mert ahogy az események felpörögtek, és ez mindössze annyit jelentett, hogy mindenféle ember és állat vadul őrjöng, miközben fekete ételfesték folyik a szájukból, az operatőrt meg rázza a röhögés a kamerával és a képpel együtt, annyira kínos mindez... hát, nem sok jóval kecsegtetett, még a néhány, jól elhelyezett trükk és "tréfa" mellett sem. De nem kellett csalódnom az író/rendező Alberto Mariniben, akinek olyan remek filmek sztorijait köszönhetjük, mint az Amíg alszol, az El desconocido, és "aki" látta, annak az A kihalás szélén is mond valamit (utóbbi hiányosságomat most már tényleg pótolni fogom Smile ). Marini ugyanis az egész fertőzöttes/vérzombis témán egy picsaegyszerűségében zseniális   Shocked ötlettel olyat csavart, hogy a huszadik perctől a hetvenedikig majdnem végig fülig ért a szám  Smile . Leginkább az a szórakoztató benne, ahogy a végletekig kihasználja ezeknek a horroroknak a sablonjait, és nem egyszer nyom velük kedélyesen egy barackot a nézők fejére, de úgy, hogy nem is nagyon tudni, a káoszban mi is fog történni.

A Summer Camp újabb bizonyíték rá, hogy egy filmnek nem kell bonyolultnak és/vagy drágának lennie ahhoz, hogy jó legyen  yeah !


8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyVas. Feb. 26, 2017 11:09 pm

Niwrok írta:
.
Summer Camp

A Summer Camp újabb bizonyíték rá, hogy egy filmnek nem kell bonyolultnak és/vagy drágának lennie ahhoz, hogy jó legyen  yeah !


8,5/10
.

Ez jól hangzik, köszi!

Vége az Oscar szezonnak és ilyeneket fogok nézni! yeah
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Hétköznapi titkaink   Általános film topik - Page 26 EmptyHétf. Feb. 27, 2017 8:32 pm


Hétköznapi titkaink



Arzo barátom már több hónapja felhívta figyelmemet erre a filmre, de csak tegnap kerített hatalmába az az érzés, hogy ezt nekem látnom kell... ugyanis (jó szokásomhoz híven) még korábban bele-belekukkantottam a kópiába, hogy mégis milyen hangulatú alkotásra számítsak, és azok alapján elraktároztam magamba egyfajta lassú folyású, kicsit monokróm drámának. Nos, óriásit nem tévedtem, de miután nem olvastam utána, mire is számíthatok, azért némileg meglepett az újabb családi kör, ami szembejött velem. Márpedig mi itten az ilyesmit ugyebár szeressük, és e szempontból nem igazán okozott csalódást a Hétköznapi titkaink sem...

Már csak azért sem, mert a film kettő aspektusába különösen bele tudtam magam élni: az egyik nem publikus, a másik meg szimplán az introvertált gyerekkel való bánásmód esete. A sztori lényege ugye az, hogy egy híres fényképész nő halála után három évvel egy tervezett újságcikk miatt felszínre kerül az özvegy apa és két fia közti kapcsolati háló minden probélmája, amiben a kisebbik, kamaszodó fiú totál nem találja a hangot az apjával (amúgy a világgal sem), a nagyobbik viszont már elköltözve otthonról nem tud mit kezdeni új feleségével és gyerekével. Miután pedig egy játéktérre kerülnek, sorra derülnek ki hétköznapi titkaik, egyre mélyebb lesz a szakadék közöttük, amit természetesen csak úgy lehet majd áthidalni, ha végre képesek lesznek őszintén beszélni egymással.

Akár egy zseniális mozi is lehetne ez az egész, ha nem folyt volna szét a kapcsolati háló a rendező (Trier távoli rokona Rolling Eyes  ) kezei között. Az igazi drámát magukban hordozó jelenetek simán félbe vannak hagyva, lezáratlanok, a szereplők néha teljesen irracionálisan képesek viszonyulni dolgokhoz, egymáshoz és másokhoz. Többször feleslegesen művészieskedik a film, holmi látomások és álomjelenetek behozásával, az elején rendszertelennek tűnő pókháló a végére sem lesz sokkal átláthatóbb. A legerősebb képek tényleg a már halott nőhöz, pontosabban annak munkájához kötődnek, de ez meg sajnos nem elég a katarzishoz. Icipici érzelmi töltetet is csak az apa/fiú egymásba borulása hordoz - de az egész film tükrében ez is édeskevés.

Lassú, vontatott, néhol kissé unalmas és depressziós mozi, ami valahol megint csak a gyásszal foglalkozik: csak most a központi téma az, amiket nem mondanak ki az érintettek. Ebből lehetett volna egy kiváló alkotás, csak még egy pici munka kellett volna hozzá... esetleg egy Susanne Bier...



70%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyHétf. Feb. 27, 2017 9:10 pm

R2-D2 írta:

Hétköznapi titkaink

Arzo barátom már több hónapja felhívta figyelmemet erre a filmre, de csak tegnap kerített hatalmába az az érzés, hogy ezt nekem látnom kell... ugyanis (jó szokásomhoz híven) még korábban bele-belekukkantottam a kópiába, hogy mégis milyen hangulatú alkotásra számítsak, és azok alapján elraktároztam magamba egyfajta lassú folyású, kicsit monokróm drámának. Nos, óriásit nem tévedtem, de miután nem olvastam utána, mire is számíthatok, azért némileg meglepett az újabb családi kör, ami szembejött velem. Márpedig mi itten az ilyesmit ugyebár szeressük, és e szempontból nem igazán okozott csalódást a Hétköznapi titkaink sem...

70%


Már az én listámon is szerepel egy ideje ez a film, és ezek szerint érdemes lesz belevágni egyetért .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyCsüt. Márc. 02, 2017 11:18 pm

R2-D2 írta:

Anthropoid

Most sajnálom csak igazán, hogy esélyem sincs bővebb ajánlókat írogatni...  Crying or Very sad  ugyanis erről a filmről tényleg lehetne írni. Méghozzá jókat, nagyon jókat, jó alaposan bemutatva és körbejárva a hátteret, mindent.

A Metro Manila rendezője, Sean Ellis hozta tető alá (írta és rendezte) ezt a cseh-angol-francia mozit, ami egy eddig számomra teljes ismeretlenségbe burkolódzott második világháborús eseményről szól. Nevezetesen egy bizonyos náci tiszt, Heydrich elleni merényletről, amit 1942 június 4-én hajtottak végre ellene Prágában. Szóval az Antropoid hadműveletre keresztelt akció keretében egy cseh és egy szlovák ejtőernyős, akiket az Angliába emigrált cseh kormány dobott le Prága közelében azt a feladatot kapja, hogy ölje meg a Prágai Mészárosnak nevezett Heydrichet - a két fiatal pedig tűzön vízen keresztül próbálja véghezvini a tervet. Prágában azonban nem mindenki örül ennek, a cseh ellenállás is megosztott - jó okkal és jogosan tartanak a véres bosszútól: a film egyik központi témája egyébként pont ez a dilemma. Márminthogy egy véreskezű náci megölése (aki helyett tucat másik jöhet) megér-e több ezer ártatlan cseh áldozatot - konkrétan egy egész falu kiirtását...  scratch

Josef Gabcik (Cillian Murphy) és Jan Kubis (Jamie Dornan!!!) valós személyek, ahogy utánaolvastam a neten (megint csak szigorúan a film után!!!), a film cselekménye pedig tényleg így történt, ahogy történt. Az első egy óra icipicit talán nyögvenyelősebb, hosszabb a kelleténél, viszont miután megtörtént maga a támadás, onnantól egy percre nem ereszt a mozi. Feszült, izgalmas, drámai: tényleg nem lehet tudni, túléli-e valaki a kalandot. Vajon az élet volt-e olyan kegyes a támadókhoz, hogy hőst csinált belőlük, vagy maradnak mártírok?? Rohadt jó az egész finálé, templomostól, mindenestől, a korrajz, díszletek kiválóak, az amerikai giccsparádé is hiányzik - nem is értem, erről a filmről megint miért csak egy baráti ajánlóból kellett értesülnöm.

80%


Hát, nekem nem annyira "icipicit" volt nyögvenyelős az első fele, hanem inkább nagyon, pedig tényleg jó dilemmákra van felépítve a film, a merénylet hátteréről is sokat lehet beszélni, de már az elején a szöveges résznek is van egy kis "utóíze", hogy hogyan sakkoznak a nagyhatalmak komplett országokkal. Az előkészületek viszont lassan döcögnek, és értem én, hogy kellett az érzelmi kötődés, de a romantikus részeket baromira untam.

A templomos rész viszont tényleg jó volt, az végig tetszett, látványra is a lövöldözésekkel meg az "ürgeöntéssel", de drámailag is, ahogy a szabadulni készülő kiskatonák szembekerülnek a bosszúra szomjazó nácik végeláthatatlan sorával, felszerelésével és tűzerejével. A pánikrohamos jelenetek meg külön jók voltak.

7/10


Apropó "baráti ajánlás"... azt tudtad, hogy van olyan Budapesten játszódó II. világháborús film, amiben Ben Kingsley Horthy-t alakítja?

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyPént. Márc. 03, 2017 12:06 am

Niwrok írta:


Anthropoid


Hát, nekem nem annyira "icipicit" volt nyögvenyelős az első fele, hanem inkább nagyon, pedig tényleg jó dilemmákra van felépítve a film, a merénylet hátteréről is sokat lehet beszélni, de már az elején a szöveges résznek is van egy kis "utóíze", hogy hogyan sakkoznak a nagyhatalmak komplett országokkal. Az előkészületek viszont lassan döcögnek, és értem én, hogy kellett az érzelmi kötődés, de a romantikus részeket baromira untam.


7/10


Ezzel nem igazán tudok vitatkozni, akkor nekem is döcögős volt, viszont a vége teljesen felpörgette az értékelésem. A merénylet után qrva jó a film - meg hááát... megint tanultam valamit.


Niwrok írta:

Apropó "baráti ajánlás"... azt tudtad, hogy van olyan Budapesten játszódó II. világháborús film, amiben Ben Kingsley Horthy-t alakítja?


Eddig nem. Wink Újabb cím a cetlire? scratch


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptyPént. Márc. 03, 2017 11:33 pm

Niwrok írta:
.
Túszul ejtve / Secuestrados

Lehet, hogy csak mert nem keresek elég intenzíven, de a tavaly év végi és az idei év eleji dömpinghez képest nem nagyon találtam jó spanyol mozikat mostanában, legalábbis thrillert és horrort. Erre is csak véletlenül akadtam rá, és 2010-ig kellett visszanyúlnom érte, mert a rendezője sem nagy név, a nálunk is vetített/kiadott A kihalás szélén-en és pár rövidfilmen kívül nem is nagyon forgatott mást. Ezután viszont lehet, hogy egy kicsit jobban fogok figyelni rá... mondjuk nem pont legközelebb, mert most a francia Betolakodó spanyol remake-jét forgatja, és abból a francia is elég volt.

A Secuestrados egy háromtagú család brutális éjszakájának története, akiket még aznap, hogy beköltöztek az új, igencsak elit környéken levő házukba, három fegyveres megtámad otthon. Miközben anyát és lányát fenyegetik, az apát kényszerítik arra, hogy az egyik rablóval elinduljon a városba, hogy az ATM-eknél leszedjék a bankkártyáikról a pénzt, mert amit a házban találtak, azt keveslik a rablók. A feszültség, az unalom és egy-két váratlanabb helyzet miatt az otthon maradottak egyre rémültebben akarnak szökni, amitől meg a rablók agya kezd elborulni, és a kezdeti, még majdhogynem abszurdan nevetséges jelenetek után (mint amikor az egyik rabló leül tévézni és nassolni) egyre keményebbek jönnek.

Ez így önmagában is lehetett volna egy jó "home invasion" (még ha annyira nem is vagyok rajongója a műfajnak), mert tempós és izgalmas végig. Az igazi bravúr, amiért meg fogom jegyezni a filmet és a rendezőt, viszont az, hogy azzal próbálta a stáb a nézőket jobban bevonni a család kálváriájába, hogy még jobban átélhető legyen a kiszolgáltatottságuk, a félelmük és az elszenvedett erőszak, hogy az egész filmben 8 darab vágás van... azaz nagyjából tízpercenként egy!

8/10
.

Nekem az első, ami beugrik értékelésként, az az, hogy őrült egy film volt... olyan tipikusan őrült spanyolos...

Nem volt rossz, de ez esetben ez nekem annyira nem tetszett, mint neked. Az első képsorokat még tátott szájjal figyeltem, de az egész ismeretében nem is tudom hova tenni őket: hacsak az nem, hogy előrevetíti a finálét. De ez nem biztos, az egész valahogy csak úgy lóg a levegőben. A betörés, az sokkolóan jó, de aztán az egészből csak az ordibálás meg a kapkodás, a hiszti maradt meg. Annyira zavart a ház káosza, hogy szinte felüdülés volt, mikor a városban jártunk. Van néhány üres folt is az egészben,
mindenekelőt az,:

Az tény, hogy az egész életszagú (leszámítva a farka által vezetett betörőt, az olyan sablonos elem volt), az is tény, hogy roppantul feszült és pörgős az egész, viszont nem tudott maximálisan bevonni a film. Legfőképp az az idegesség, ami a házban uralkodik, az zavart... viszont aztán egy olyan utolsó két percet kapunk, hogy majd' beszartam. Azért már megérte az egész.

Szóval köszi, ez most csak egy átlagosan jó spanyol mozi volt.

75%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 EmptySzomb. Márc. 04, 2017 7:55 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Túszul ejtve / Secuestrados

A Secuestrados egy háromtagú család brutális éjszakájának története, akiket még aznap, hogy beköltöztek az új, igencsak elit környéken levő házukba, három fegyveres megtámad otthon. Miközben anyát és lányát fenyegetik, az apát kényszerítik arra, hogy az egyik rablóval elinduljon a városba, hogy az ATM-eknél leszedjék a bankkártyáikról a pénzt, mert amit a házban találtak, azt keveslik a rablók. A feszültség, az unalom és egy-két váratlanabb helyzet miatt az otthon maradottak egyre rémültebben akarnak szökni, amitől meg a rablók agya kezd elborulni, és a kezdeti, még majdhogynem abszurdan nevetséges jelenetek után (mint amikor az egyik rabló leül tévézni és nassolni) egyre keményebbek jönnek.

8/10


Nekem az első, ami beugrik értékelésként, az az, hogy őrült egy film volt... olyan tipikusan őrült spanyolos...

A betörés, az sokkolóan jó, de aztán az egészből csak az ordibálás meg a kapkodás, a hiszti maradt meg. Annyira zavart a ház káosza, hogy szinte felüdülés volt, mikor a városban jártunk. Van néhány üres folt is az egészben

mindenekelőtt az,:

Az tény, hogy az egész életszagú (leszámítva a farka által vezetett betörőt, az olyan sablonos elem volt), az is tény, hogy roppantul feszült és pörgős az egész, viszont nem tudott maximálisan bevonni a film. Legfőképp az az idegesség, ami a házban uralkodik, az zavart... viszont aztán egy olyan utolsó két percet kapunk, hogy majd' beszartam. Azért már megérte az egész. Szóval köszi, ez most csak egy átlagosan jó spanyol mozi volt.

75%


Nem baj, amíg az átlagosan jó spanyol mozik 7,5 pont körül járnak. Mondjuk szerintem azért tud hisztériát okozni két nő körében pár agresszív betörő, ha az asszony a lányát félti, a lány meg a barátját, aztán mindketten a rég távol levő apát, és ettől a betörőkben is felmegy az agyvér.

Nem néztem vissza, de úgy emlékszem...

Spoiler:

Talán a technikai bravúrját értékeltem jobban egy kicsivel, mint te, azért a 0,5-0,9 pont különbség egyetért .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 26 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
26 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 41 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Könyvajánló topik
» Filmzene topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: