Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 45 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyVas. Nov. 30, 2014 7:28 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
A Madagaszkár pingvinjei
8/10
.

Majd egyszer valamikor megnézem, vagy netről, vagy lemezről.

Bár inkább előbbi, most próbálok megszabadulni a sok mese DVD-től, amit a kölkök kiskorában halmoztam fel. Már nem érdekli őket, s moziba sem mennek el ilyenekre...

Öregszenek... Rolling Eyes


Ja, tudom, és így már téged sem tudnak magukkal vinni az ilyen filmekre Razz .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyVas. Nov. 30, 2014 7:33 pm

Niwrok írta:

Ja, tudom, és így már téged sem tudnak magukkal vinni az ilyen filmekre Razz .
.

Pontosan... Smile

De a nagyobb bajom inkább az, hogy annyi minden mást kell csinálnom/néznem, hogy nem szívesen szakítok magam időt rá. Ha visznek, az oké, de egyedül nem veszem rá magam, hogy a moziba beüljek.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Hobbit - Az öt sereg csatája   Moziajánlók - Page 35 EmptyCsüt. Dec. 18, 2014 11:07 pm

.
Hobbit - Az öt sereg csatája

Sajnos bejött, amitől féltem, azaz hogy a Smaug pusztasága a maga turisztikai jellegű kalandfilmjével és a sárkánnyal egyszeri élmény volt, nekem kimagasló az egész A Gyűrűk ura - Hobbit szextológiából, és mindez visszasüllyed az érzelemmentességbe. Aki magában a világban merül el, figyelője és értője az olyan apróságoknak, mint az ork alvezér koponyás szuszpenzora, annak mindez biztos élmény, de nekem ez most sem sikerült. Én csak annyit láttam, hogy a negyedórás felvezetés után, ami mint egy hurkot zárja le a második részt, futószalagon gyártott seregek sorakoznak fel egymással keménykedni, miközben Thorin szappanoperákat idézően nyomja tovább a mániás-depressziós dumát, és utána csak megy a dara, ahol már megint törpék kommandóznak, hiszen nincs náluk fürgébb széles e határban, ahogy az orkok nőkre és gyerekekre pazarolják az energiáikat, és ahol a tündék egyedül akkor teszik le az íjat, amikor a használatának értelme is lenne egy pajzsfal mögül. Hiába az öt sereg, a hatalmas csata és a viszonylag sok helyszín, csak ritkán villan fel a párhuzamos események izgalma, mintha a mindenféle harci eszközök vagy ellenféltípusok is csak egyszeri használatra lennének, és utána el is tűnnek a színről. Nem éreztem ezen a filmen sem a lelkesedést, sem a törődést, kicsit mintha már mindenki unta volna, és a végére az ötletek is megfogyatkoztak. A romváros utcáit leszámítva a látványra sem nagyon kaptam fel a fejem, sőt, feltűnően sok volt (legalábbis nem emlékszem, hogy a többiben ennyi lett volna) a homályos háttér előtt beszélő fej, amihez hasonló olcsójános greenbox trükköt nem vártam volna egy ennyi pénzből készülő monumentális és epikus fináléba.

A kedvenceim a "mobil" ostromgépek lettek, az alja a repülőmókusmedvemacska, amelyik 20-30 méterről zuhan a talpára egy karcolás nélkül, és ezek átlaga körül szóródik a film többi része, de azért megint jó volt látni Smaugot, a legerősebb jelenet talán Galadriel dol gulduri akciózása volt, és mondjuk a Megyébe hazatérés is tetszett.

7/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 19, 2014 12:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyCsüt. Dec. 18, 2014 11:36 pm

Niwrok írta:
.
Hobbit - Az öt sereg csatája
.
7/10
.

Annyira nem lep meg, sosem voltál elfogult Középföldével. Na majd én. Szombaton megyek rá, aztán értekezhetünk. De legalább most már van vitaindító, ha Weide át akar jönn, most már nincs kifogás... Wink

Idézet :
... az alja a repülőmókusmedvemacska, amelyik 20-30 méterről zuhan a talpára egy karcolás nélkül,

repülőmókusmedvemacska

Question Question Question Question Question Question lol!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyPént. Dec. 19, 2014 12:02 am

R2-D2 írta:

repülőmókusmedvemacska
Question Question Question Question Question Question  lol!


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Elrabolva 3   Moziajánlók - Page 35 EmptyVas. Jan. 11, 2015 11:40 pm

.
Elrabolva 3

Nem nézhetetlenül rossz, csak rém kínos, hogy az elején azt várod, hogy mikor lesz már valami akciójelenet, mert Millsék családi drámájára megy el a film bő első fél órája, utána meg az akciójelenetek erőtlenségétől fogod a fejed. A rosszfiúk és a CGI harmatosabbak, mint a tavaszi mező, a verekedésekben, autós üldözésekben  a dinamika nulla (sírnivaló, ahogy a fickó szétlövi a saját agyát, de persze nuku vér, és csak úgy eldől, mint a zsák), mert ami lenne, a vágó azt is szétcseszte. Közben van egy "nagyon okos" rendőr, akiről onnan tudni, hogy az, hogy megeszi a bizonyítékot az eseményeket kiváltó gyilkosság helyszínén, aztán végig egy sakkfigurát pörget az ujjai között, a végén meg bőszen helyesel, ahogy Liam Neeson felvázolja, mi hogy történt, hogy ő ezt végig tudta. A zsaruk elől menekülő Neeson tiszta David Copperfield, azt is túléli, ha bezuhan egy kocsival a liftaknába, ami utána akkorát robban, hogy tíz méterre csap a lángcsóva. Amúgy meg enélkül a film nélkül sosem tudnátok meg, hogy minden szerelőakna alatt van egy embernagyságú alagút, ami az esővíz-csatornába vezet.

De most, hogy mindezt elmondtam, nyugodtan adhatjátok a jegyre szánt pénzt inkább az árváknak.

4/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 12, 2015 6:52 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyVas. Jan. 11, 2015 11:44 pm

Niwrok írta:
.
Elrabolva 3

Közben van egy "nagyon okos" rendőr, akiről onnan tudni, hogy az, hogy megeszi a bizonyítékot az eseményeket kiváltó gyilkosság helyszínén, aztán végig egy sakkfigurát pörget az ujjai között

4/10
.

Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyHétf. Jan. 12, 2015 12:23 am

Niwrok írta:
.
Elrabolva 3

Nem nézhetetlenül rossz, csak rém kínos, hogy az elején azt várod, hogy mikor lesz már valami akciójelenet, mert Millsék családi drámájára megy el a film bő első fél órája, utána meg az akciójelenetek erőtlenségétől fogod a fejed. A rosszfiúk és a CGI harmatosabbak, mint a tavaszi mező, a verekedésekben, autós üldözésekben  a dinamika nulla (sírnivaló, ahogy a fickó szétlövi a saját agyát, de persze nuku vér, és csak úgy eldől, mint a zsák), mert ami lenne, a vágó azt is szétcseszte. Közben van egy "nagyon okos" rendőr, akiről onnan tudni, hogy az, hogy megeszi a bizonyítékot az eseményeket kiváltó gyilkosság helyszínén, aztán végig egy sakkfigurát pörget az ujjai között, a végén meg bőszen helyesel, ahogy Liam Neeson felvázolja, mi hogy történt, hogy ő ezt végig tudta. A zsaruk elől menekülő Neeson tiszta David Copperfield, azt is túléli, ha bezuhan egy kocsival a liftaknába, ami utána akkorát robban, hogy tíz méterre csap a lángcsóva. Amúgy meg enélkül a film nélkül sosem tudnátok meg, hogy minden szerelőakna alatt van egy embernagyságú alagút, ami az esővíz-csatornába vezet.

De most, hogy mindezt elmondtam, nyugodtan adhatjátok a jegyre szánt pénzt inkább az árváknak.

4/10
.

Most végképp elvetted a kedvem. Vagy inkább meghoztad egy jó kis fikázós íráshoz... Question

Asszem, megnézem... hmmm
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyHétf. Jan. 12, 2015 6:24 pm

R2-D2 írta:


Most végképp elvetted a kedvem. Vagy inkább meghoztad egy jó kis fikázós íráshoz... Question

Asszem, megnézem... hmmm

Hát én ezt tuti kihagyom, már a második része is elég vérszegény volt, az elsőt meg már talán túlságosan sokszor is láttam.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyHétf. Jan. 12, 2015 8:02 pm

Niwrok írta:
.
Elrabolva 3

De most, hogy mindezt elmondtam, nyugodtan adhatjátok a jegyre szánt pénzt inkább az árváknak.

Vagy inkább a pultosnak?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:50 pm

Taken 4???? tongue

Amúgy ahhoz képest, hogy szerda délután volt, valóban sokan voltak rajta. De legnagyobb meglepetés az volt, hogy A Fekete ruhás nő 2 előzetese volt előtte!!!

Nem is tudom, moziban mikor láttam horrot vagy egyáltalán horror előzetest!!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptySzer. Jan. 14, 2015 10:00 pm

R2-D2 írta:
Taken 4????   tongue

Amúgy ahhoz képest, hogy szerda délután volt, valóban sokan voltak rajta. De legnagyobb meglepetés az volt, hogy A Fekete ruhás nő 2 előzetese volt előtte!!!

Nem is tudom, moziban mikor láttam horrot vagy egyáltalán horror előzetest!!

Annabelle? Deliver us from Evil? A Lehalkítottak? Azért csurran-cseppen néha ez-az.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptySzer. Jan. 14, 2015 10:28 pm

Weide írta:


Annabelle? Deliver us from Evil? A Lehalkítottak? Azért csurran-cseppen néha ez-az.

Ez Szombathely. Itt ilyenek nem voltak. Még előzetes szinten sem.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 9:40 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Annabelle? Deliver us from Evil? A Lehalkítottak? Azért csurran-cseppen néha ez-az.

Ez Szombathely. Itt ilyenek nem voltak. Még előzetes szinten sem.

Bocs, mindig elfelejtem, hogy mennyire kiegyensúlyozatlan a vidéki-fővárosi mozibemutatók aránya. Sad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 9:51 pm

A szellem inasa A hetedik fiú (hetedik fia)

Nem volt ez olyan szar. Mondjuk annyira jó se.
Az első fél óra; Mi ez a fos?
Az első egy óra; Na, nem is olyan szar ez, kezd beindulni...
Az utolsó fél óra; Hát mi volt ez a középszerű bizbasz fantasy?

Igazából a két fő probléma a szövegkönyvvel (ezeket a jellegtelen, üres, klisés odamondásokat, meg sehova ki nem futó ál-beszélgetéseket, te jó ég...) meg a színészi alakításokkal voltak. Bridges mondjuk jól tolta a részeges zsémbes faszkalapot, neki még a poénjai is jók voltak, de a többiek... Moore bazmeg mintha valami kezdő színésznőcske lenne, a Tom meg Alice közötti "kémia"... por a kézen, annyit sem ért, mások meg jószerivel szöveget sem kaptak. Lehet a szinkron is rátett egy lapáttal, de komolyan mondom, ilyen unott, amatőr, élvezhetetlen karakterjátékokat ritkán látok mozifilmben.
Legalább a CGI jó volt, meg a harcjelenetek, sőt a lényeket is kifejezetten jól megcsinálták. Meg valamennyire sikerült visszahozni a könyvek kicsit sötétebb, néhol kifejezetten beteges-félelmetes hangulatát, bár ehh... nah, ennek majd lehet szentelek egy külön posztot, már ha érdekel titeket, de amúgy sok köze nem volt a könyvhöz. A nagyon-nagyon gyermeteg fordulatokat és meglepetéseket azért jobban sikerült megalapozni a regények folyamán, itt csak egymásra dobálták azokat, amik átmentek a szűrőn, meg az egész olyan kapkodósra sikeredett. Bár épp emiatt egész pörgős és "izgalmas" is volt, de a sztorit hát nem éppen sikerült elmélyíteni.
Mindegy, ezt is értékelni kell, ritka az igényesebb fantasy manapság, hát még moziban, úgyhogy egy csütörtök esti kikapcsolódásnak bőven jó volt, unalmasabb őszi estéken, mikor már megfeküdte a gyomrom és elmém a Hobbittal egybekötött LOTR trilógia, talán még elő is veszem.

Gyenge 6/10.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 35 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 35 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
35 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 45 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: