Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Godzilla   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptySzomb. Május 17, 2014 9:21 pm

Godzilla

Megszületett az év eddigi legbutább filmje. Óriási csalódás volt, még a saját fiktív világán belül is hajmeresztő logikátlanságok, idióta reakciók és dialógusok övezik a kétségkívül óriás szörny útját. Ami néhány beállításban mégsem olyan nagy…

A film után azt kell mondjam, a trailer zseniális. Teljesen félreviszi az elvárásokat, a legnagyobb és legfontosabb dolgokat okosan elhallgatja. Ráadásul olyan karakterekre és jelenetekre épít, amik igazából csak árnyalják a nagy egészet: mit és miért is művel kedvenc háziállatunk a nagy amerikai anyaföldön. Képes bizony átúszni az óceánt, hisz ott vannak a derék amerikai katonák, akik gépfegyverrel felveszik vele a harcot. Meg rejtőzködés helyett belevilágítanak a pofájába elemlámpával… ehhh… nem is találok szavakat, mennyi ökörség van ebben a moziban. Van benne egy eszköz, amihez képest egy régebben használt hasonlót csak csillagszóróként emlegetnek, nos, ezt a kütyüt először egy tehervonaton szállítják, majd helikopterrel, majd hat dicső katona gyalog… Anyám. De egyébként is: a komplett emberiségből nincs egyetlen szereplő, akinek valódi súlya van a sztoriban, nincs senki, akiért igazán lehetne izgulni. A párbeszédek egy általános iskolai olvasókönyvben is cikisek lennének (különösen a hajón), a főszereplő apa filmbeli útja meg a komikum határait súrolja: csak összejön neki mindig beslisszolni az események középpontjába.

Spoilerek nélkül meglehetősen nehéz beszélni róla, a látvány – mármint kb. egy óra után, miután a cuki vastaglábú dínó feltűnik – egész jó. A vágásoktól viszont a falat lehetne kaparni, valahogy mindig sikerült úgy elkapni a kamerát, hogy semmi ne látszódjon. A vége meg… hmmm. Mi lesz vajon a folytatásban? A naplementébe ellovagoló hős ezután mit fog csinálni?

A Tűzgyűrű ehhez képest egy Oscar díjas forgatókönyvvel rendelkező alkotás.


40%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 18, 2014 1:36 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptySzomb. Május 17, 2014 9:32 pm

R2-D2 írta:
Godzilla

A Tűzgyűrű ehhez képest egy Oscar díjas forgatókönyvvel rendelkező alkotás.


40%

És az Emmerich-változathoz képest?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptySzomb. Május 17, 2014 9:35 pm

Remo írta:
R2-D2 írta:
Godzilla

A Tűzgyűrű ehhez képest egy Oscar díjas forgatókönyvvel rendelkező alkotás.


40%

És az Emmerich-változathoz képest?

Szerintem az Emmerich változat sokkal jobb. Ebben nem is tudtam, miért voltak emberek - ott legalább volt kiért izguli.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: X-men: Az eljövendő múlt napjai   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyHétf. Május 26, 2014 9:55 pm

X-men: Az eljövendő múlt napjai

Ezt még bizony emésztenem kell… első gondolatom az róla, hogy iszonyat tömény volt. Tömény, de feltétlenül szórakoztató, baromi látványos és a rengeteg új/régi szereplő miatt borzasztóan .. hmmm... epikus.

Azonban mégsem tudok szabadulni attól a bizonyos WTF érzéstől. Amit láttam, az nagyon tetszett, az akciójelenetek, a karakterek egymáshoz való viszonya, ennyi ismert színész együtt, az időutazás önmaga már simán elég lenne, hogy a legjobb X-filmként lehessen erre tekinteni. Mégis: valahogy úgy érzem, ez az rész nem illeszkedik bele az egészbe. Mert hol is vagyunk? Egy jövőben, ahol robotokkal ölik a mutánsokat. Farkasnak pedig vissza kell mennie a múltba, hogy megváltoztatva azt egy békés jövőt hozzon el. Attól, most tekintsünk is el, hogy az egész szitu, ahonnan és amilyen körülmények között visszamegy, szinte egy az egyben Mátrix, meg attól is, hogy mostanában minden ilyen két lábon járó gépszörny az Amikor megállt a Föld nanorobotjára emlékeztet, sokkal inkább foglalkoztat a puzzle eleme az egész kép tükrében.  Még csak nem is az időparadoxonon csúszik el az egész, hanem inkább a korábbi filmekhez való kapcsolódási pontokon – hogy a végére kvázi egy gigászi reboot legyen belőle…

Mondom, még emésztenem kell, ha nem próbálok mögé nézni, egy eszméletlen jó blockbuster: üresjárat nélküli, pörős, látványos X-film. Az egész eddigi X univerzum legjobb jelenete pedig a gyorsan futó fiú ténykedése a konyhában: azon majdnem könnyesre röhögtem magam… Kiváló  szórakozás két órára, méltó folytatása az Elsőknek, néhány zseniális elgondolással (JFK szál rulez), de míg nem teszem magamban rendbe a mozi által felvetett kapcsolódási pontokat, a megváltoztatott idővonal következményeit, nem tudok rá maximális tetszéssel tekinteni.

80%

S még valami: az ifjú Magneto karakterének motivációival, a jelen/jövőbeli énjével való mérhetetlen különbségének feloldásával sem vagyok egészen képben… Mondom, még gondolkozni kell rajta…


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyHétf. Május 26, 2014 11:14 pm

R2-D2 írta:
X-men: Az eljövendő múlt napjai

Holnap nézem moziban, utána majd kreálhatunk neki egy thread-et, de addig nem olvasok el semmit a filmmel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyHétf. Május 26, 2014 11:16 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
X-men: Az eljövendő múlt napjai

Holnap nézem moziban, utána majd kreálhatunk neki egy thread-et, de addig nem olvasok el semmit a filmmel kapcsolatban.

Oké, ennek örülnék, mert azóta jár az agyam rajta, és egyre logikátlanabbnak találom...  scratch 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 3:26 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:
X-men: Az eljövendő múlt napjai

Holnap nézem moziban, utána majd kreálhatunk neki egy thread-et, de addig nem olvasok el semmit a filmmel kapcsolatban.

Oké, ennek örülnék, mert azóta jár az agyam rajta, és egyre logikátlanabbnak találom...  scratch 

Faszán elszállt az egész hozzászólásom.  Neutral 
Mindegy, azért a kérdéses részeket átbeszélhetjük spoiler-ben.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 3:30 pm

Weide írta:


Faszán elszállt az egész hozzászólásom.  Neutral 
Mindegy, azért a kérdéses részeket átbeszélhetjük spoiler-ben.

Nem állítom, hogy nem én csesztem el valamit, ha így volt, akkor bocsi. Válaszolgattam,idézgettem, lehet, elrontottam...  hmmm 

Csak annyit akartam - ami egyébként lejött az írásodból is -, hogy ezek szerint teljesen törölték a három (öt) korábbi X-filmet... Ennek mi értelme van??? Ez volt a logikátlan számomra...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 3:48 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Faszán elszállt az egész hozzászólásom.  Neutral 
Mindegy, azért a kérdéses részeket átbeszélhetjük spoiler-ben.

Nem állítom, hogy nem én csesztem el valamit, ha így volt, akkor bocsi. Válaszolgattam,idézgettem, lehet, elrontottam...  hmmm 

Csak annyit akartam - ami egyébként lejött az írásodból is -, hogy ezek szerint teljesen törölték a három (öt) korábbi X-filmet... Ennek mi értelme van??? Ez volt a logikátlan számomra...

Sebaj, max írok egy normál kritikát a filmhez.

Nem tudom, mi értelme volt, de eléggé felbaszott a dolog, lényegében súlytalanná, sőt, meg nem történtté válnak az eddigi X-filmek. Ráadásul így van egy üres folt is az egész történetben, lévén nem tudjuk, mi a fasz történt 1973 és... a jelen között, ami még mindig valami alternatív jövő. Ez meg indukál sok -szerintem- fontos kérdést is, pl. mi van Wolverine adamantium karmaival és -csontozatával? Mi van Mystique-kel, ő juttatta vissza az iskolába? Most ő akkor kinek az oldalán áll jelenleg? Hogyan alakult Xavier és Magneto kapcsolata? Mi van a jövőben látott mutánsokkal?
A következő film, az Apocalypse pedig elvileg teljesen az új színészekkel fog tovább futni, vagyis Fassbenderrel és McAvoy-jal viszik tovább a sztorit. Akkor a következő rész a múltban fog játszódni? Vagy elindítanak egy újabb alternatív időfolyamot? Mert ezek szerint vagy kezdődik kvázi az egész előröl, vagyis törölve lesz ez a rész is a hivatalos(?) filmes kánonból. A stáblista utána jelenet meg egyértelműen a múltban játszódik. De akkor melyik kánon szerinti múltban? Vagy már az is egy alternatív folyamot feltételez? Fuck this shit, ilyen téren teljesen bekavartak a teljes X-filmográfiának.  fuck off 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 4:16 pm

Weide írta:
Fuck this shit, ilyen téren teljesen bekavartak a teljes X-filmográfiának.  fuck off 

Pontosan ezeken gondolkodtam én is tegnap. S ezért nem lesz nálam soha ez kedvenc, legyen bár önmagában kiváló szórakozás is...

De ami még bosszantóbb. Ha csak eltörölték volna a másik filmeket, hagyján. De Farkas emlékei alapján azok megtörténtek!!!!! Amikor azifjú Charles belenéz Farkas fejébe, akkor lát jeleneteket a korábbi mozikból, az X2-ből, X3-ból!!!!

WTF??? Megint úgy érzem, mint a Godzinál: hát nem volt senki, aki szólt volna az írónak/rendezőnek: "Öreg, ez hülyeség!"
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 4:37 pm

R2-D2 írta:
De ami még bosszantóbb. Ha csak eltörölték volna a másik filmeket, hagyján. De Farkas emlékei alapján azok megtörténtek!!!!! Amikor az ifjú Charles belenéz Farkas fejébe, akkor lát jeleneteket a korábbi mozikból, az X2-ből, X3-ból!!!!

Ez szerintem nem hülyeség. Mindaddig, amíg Mystique le nem teszi a fegyvert a film végén, addig azok az események várnak bekövetkezésre, amiket az előző X-filmekben láthattunk. Mindaddig nem "semmisül meg" az az idővonal, amíg a blue bitch nem mondott le a gyilkos szándékáról. De amint ez bekövetkezett, ugye semmissé vált a jövőbeli mutánsirtás, és ezáltal Wolverine teljes múltja is. De ugye ez sem biztos, mert még mindig nem tudjuk, mi történt vele '73 és a "jelen" között. Lehet, hogy a traskos Sentinel program nem következett be, de a strykeres adamantium-műtét igen. De én úgy fogom fel, hogy a film végéig Rozsomák emlékei valósak voltak, vagyis Xavier láthatta őket az elméjén keresztül, de miután sikerült megváltoztatni a jövőt, mindez lényegét vesztette. Most már csak az a kérdés, hogy Xavier ettől függetlenül őrzi-e Rozsomák "törölt" múltját az emlékeiben, vagy a jövő átírásával azok is semmissé váltak. Nem a konkrét meg nem történt események, hanem csak az azokról őrzött emlékek.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 4:51 pm

Weide írta:
De én úgy fogom fel, hogy a film végéig Rozsomák emlékei valósak voltak, vagyis Xavier láthatta őket az elméjén keresztül, de miután sikerült megváltoztatni a jövőt, mindez lényegét vesztette.

Ez elfogadható. De.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 5:01 pm

R2-D2 írta:


Spoiler:

Én ezt úgy magyarázom meg, hogy; '73-ban kifejlesztették a Sentineleket, de elraktározták őket egy olyan időre, amikor konkréttá válik a mutáns fenyegetés. Nem egyetlen mutáns fenyegetése (lásd Mystique, akit amúgy akkor már el is kaptak), hanem amikor össznépileg, az egész mutáns "faj" fenyegetést jelent. Mert ha megnézzük a korábbi filmeket, azért volt már szó mutáns-regisztrációs törvényről a filmekben, szóval voltak próbálkozások arra, hogy kiszűrjék őket, de ez így logikus is. Semmit sem a totális megtorlással és elpusztítással kell kezdeni. Aztán az X-3-ban Magneto meg a bagázsa rendeztek egy olyan ramazurit, hogy akkor már elgondolkodtak, lehet ideje lenne bevetni a Sentineleket, mert ha ennyire nem bírnak magukkal az x-génes kis gecik, akkor mit nekik regisztrációs törvény, meg nyilvántartás, komolyabb, határozottabb lépések kellenek. Eltelik 1-2 év, és már ott is vagyunk, ahogyan a film kezdődik. De ez csak az én meglátásom.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 5:55 pm

Weide írta:
... De ez csak az én meglátásom.

 A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 3603792908 Ez nekem olyan belemagyarázásnak tűnik... ha nagyon akarnám, el is tudnám fogadni.

De nem akarom.  nono Elég bajnak tartom, ha a nézőnek kell elméleteket gyártani arról, hogy a film logikátlanságait kimagyarázza. Ld. még Godzilla...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 EmptyKedd Május 27, 2014 6:07 pm

Na jó, időközben megleltem a legnagyobb fellelhető bullshit-et, az X-men univerzumban. Az X-3-ban egy Trask nevezetű fazon. És mondjuk azt, hogy jó, Bolivarnak volt egy rokona, aki átvette tőle a céget, ezért is a névegyezés, meg minden. De... ez a fazon... egy nagydarab néger. Fehér törpe - néger állat... fuck logic. Feladtam.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Trask
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 22 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
22 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: