Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Júl. 26, 2015 12:30 am

Niwrok írta:
.
A Hangya / Ant-Man

Noha Hulknak szinte a kezdetektől nincs saját filmje, pedig alapítótag, és mellékszereplőből is akad jó pár, aki rászolgált, a régebbiek helyett a Marvel Hank Pymet és Scott Langot vette elő a szekrényből és a kicsinyítő technológiát. A néző megkapja a maga szuperhősös sablonjait (megint van valami "cucc", ami csúcstechnológia, de nem kerülhet rossz kezekbe, mert ha igen, akkor jaj), a pár visszautalás a korábbi részekre, egy profi és három botcsinálta tolvajt, Michael Douglast, aki folyamatosan szörnyülködik, hogy hogy hozhatta össze az élet az utóbbi három hülyével, és Paul Ruddot meg Evangeline Lilyt... de az egész kb. lófüttyöt nem érne a miniatűr és a valós világ dinamikus váltogatása nélkül. Azzal együtt viszont egy kellemes és vicces mellékága a Bosszúállóknak. Amikor Scott a ruhát használja, az mindig remek, tele olyan poénokkal, hogy a végső leszámolást a nézőtér végignevette. Lehet, hogy csak függelék, de jobb és érdekesebb, mint a "nagytesók" filmjei közül néhány... csak az a gázos szubatomi baromság ne lenne...

7,5/10
.

Csak idézni tudok: ..."engem ez a film döbbenetesen nem érdekel"  tongue

Csurig vagyok a Marvellel, kizárt dolog, hogy én ezt valaha is megnézem. Hangyafasznyi kedvem sincs hozzá... de azért köszi az ajánlót! peace


.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Júl. 26, 2015 11:56 am

Niwrok írta:
.
A Hangya / Ant-Man

Noha Hulknak szinte a kezdetektől nincs saját filmje, pedig alapítótag, és mellékszereplőből is akad jó pár, aki rászolgált, a régebbiek helyett a Marvel Hank Pymet és Scott Langot vette elő a szekrényből és a kicsinyítő technológiát. A néző megkapja a maga szuperhősös sablonjait (megint van valami "cucc", ami csúcstechnológia, de nem kerülhet rossz kezekbe, mert ha igen, akkor jaj), a pár visszautalás a korábbi részekre, egy profi és négy botcsinálta tolvajt, Michael Douglast, aki folyamatosan szörnyülködik, hogy hogy hozhatta össze az élet az utóbbi három hülyével, és Paul Ruddot meg Evangeline Lilyt... de az egész kb. lófüttyöt nem érne a miniatűr és a valós világ dinamikus váltogatása nélkül. Azzal együtt viszont egy kellemes és vicces mellékága a Bosszúállóknak. Amikor Scott a ruhát használja, az mindig remek, tele olyan poénokkal, hogy a végső leszámolást a nézőtér végignevette. Lehet, hogy csak függelék, de jobb és érdekesebb, mint a "nagytesók" filmjei közül néhány... csak az a gázos szubatomi baromság ne lenne...

7,5/10
.

Örülök, hogy Neked is tetszett! Valóban egy üdítő színfolt, pont azoknak való, akiknek már herótjuk volt az izzadságszagú Amerika kapitány 2 vagy Thor 2. filmektől. Ez családi film, játékos, jópofa, nekem kicsit retrós is volt, eszembe jutott néhány huszonéves film, például az Inner Space vagy a Rocketeer. Az az igazság, hogy eddig nem hibázott a Marvel. Mikor már besokallna az egyik karakterrel, előhúz egy másik, teljesen másmilyent. Számomra évente kétszer belefér a szabadidőbe ez az unuverzum. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Júl. 26, 2015 12:11 pm

téglagyári megálló írta:

A Hangya / Ant-Man

Örülök, hogy Neked is tetszett! Valóban egy üdítő színfolt, pont azoknak való, akiknek már herótjuk volt az izzadságszagú Amerika kapitány 2 vagy Thor 2. filmektől. Ez családi film, játékos, jópofa, nekem kicsit retrós is volt, eszembe jutott néhány huszonéves film, például az Inner Space vagy a Rocketeer.  Az az igazság, hogy eddig nem hibázott a Marvel. Mikor már besokallna az egyik karakterrel, előhúz egy másik, teljesen másmilyent. Számomra évente kétszer belefér a szabadidőbe ez az univerzum. Smile


Mondjuk én az Amerika Kapitány 2.-t pont szeretem, az akciójelenetei elég újszerűek voltak és a Kapitány is a kedvenc karakterem a négy közül... de a Thor 2. Loki "vendégjátéka" nélkül tényleg nem volt egy nagy eresztés.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Bíborhegy   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyKedd Okt. 20, 2015 11:22 pm

.
Bíborhegy

Pontosan szerepel a filmben: ez nem kísértethistória, hanem egy történet kísértetekkel, amin egyenlő arányban osztozik Jane Austen és Mary Shelley. Hogy del Toro hihetetlen aprólékos a díszletek és a lények megalkotása tekintetében, azt eddig is tudtam, és még ahhoz képest is elég véresnek találtam pár jelenetet (mondjuk az apa halálát), hogy azért sem szokott a szomszédba menni. A hangulat az egész vörös anyaggal meg a gótikus díszletekkel kiváló (mondjuk én előbb költenék a tetőre, mint bányagépekre, de ez legyen az én bajom), csak ezt a "rémes lánylegényt" nem sikerült igazán érzésekkel megtölteni. Túl féloldalas a film, igazán csak Edith és Lucille párviadala hangsúlyos, akik mellett a férfiak inkább csak funkcionálisak.

Persze, minden ilyen történet magában hordoz némi logikátlanságot, de mondjuk itt az elszigeteltséggel és a szerelemmel sok mindent meg lehet magyarázni. Kivéve azt, ha valakit hónaljnál szíven szúrnak... abba illik belehalni.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyKedd Okt. 20, 2015 11:49 pm

Niwrok írta:
.
Bíborhegy

Pontosan szerepel a filmben: ez nem kísértethistória, hanem egy történet kísértetekkel, amin egyenlő arányban osztozik Jane Austen és Mary Shelley. Hogy del Toro hihetetlen aprólékos a díszletek és a lények megalkotása tekintetében, azt eddig is tudtam, és még ahhoz képest is elég véresnek találtam pár jelenetet (mondjuk az apa halálát), hogy azért sem szokott a szomszédba menni. A hangulat az egész vörös anyaggal meg a gótikus díszletekkel kiváló (mondjuk én előbb költenék a tetőre, mint bányagépekre, de ez legyen az én bajom), csak ezt a "rémes lánylegényt" nem sikerült igazán érzésekkel megtölteni. Túl féloldalas a film, igazán csak Edith és Lucille párviadala hangsúlyos, akik mellett a férfiak inkább csak funkcionálisak.

Persze, minden ilyen történet magában hordoz némi logikátlanságot, de mondjuk itt az elszigeteltséggel és a szerelemmel sok mindent meg lehet magyarázni. Kivéve azt, ha valakit hónaljnál szíven szúrnak... abba illik belehalni.

7/10
.

Maxi egyetértek. Lassan kész az én írásom is, kb ugyanerről szól. Smile Csak kicsit hosszabb...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: 007 James Bond Spectre   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Nov. 08, 2015 8:45 pm

.
007 Spectre - A Fantom visszatér

Amikor három éve, egyik első posztomként a Skyfall-ról írtam, nagyjából azt írtam le benne, hogy jubileumi Bondként mennyire megidézi, és mégis mennyire eltávolodik azokról a jellegzetességektől, amiket a néző általában a James Bond filmekkel azonosít. Hogy talán éppen azért tetszett annyira a sok, többé-kevésbé szórakoztató, de maradandónak nem nevezhető akciófilm között, mert az volt a legkevésbé Bondos Bond.

Ezt most már tudom. Amennyire ugyanis a Skyfall kiemelte a Bond-filmek számomra vonzó tulajdonságait, a Spectre mintha sportot űzne abból, hogy mindent a visszájára fordítson. A mexikóvárosi felvonulásjelenet még egészen biztató, látványos, dinamikus, és bár az épület felrobbanása után meg a helikopteres dulakodásnál kicsit felszaladt a szemöldököm (az emberek jó nagy késleltetéssel reagálják le, amikor majdnem bezuhan közéjük egy heli, aztán meg egy hulla), igazán jó bevezető lett... volna. De nem ezzel a folytatással, ami próbált egy rejtélyes háttérhatalmat felépíteni, hűvös eleganciával és művészi képekkel, kis nosztalgiával, kis humorral fűszerezve, de egyre inkább rideg lett, sznob és idétlen. Amelyikben bármilyen egzotikus helyszínekre megyünk is, mindegyik kietlen és jellegtelen, amelyikben Bond kötelességszerűen, érzelmek nélkül fekszik le a "csereszabatos" nőivel, és amit a remek színészek (köztük olyan arcokkal, mint Andrew Scott, a Sherlock Moriartyja) sem tudnak kitölteni. A Spectre legtöbbször egy hosszúra nyúlt reklámfilmnek hat, de nem a felvonultatott termékek miatt, hanem a luxustermékekre szakosodott spotok stílusáért. Amúgy sem nagyon szól másról Bond, mint jó csajokról, drága kocsikról meg vodkáról, de próbáljátok csak meg mondjuk ezt a Dolce & Gabbana reklámot nézni két órán keresztül, rögtön megértitek, mi volt a bajom. Ettől még lehetne legalább érdekes a Spectre, ha összekötné ezeket valami sztori, de az a középső másfél órás(!) szakaszban kb. nem létezik, és azokból a jelenetekből, amik nem Londonban játszódnak, szívbaj nélkül ki tudtam volna vágni legalább a felét. Annyira dögunalmas, kínos vergődés az egész olasz, osztrák meg afrikai kiruccanás, hogy már azon sem tudtam igazán felhúzni magam, ahogy Christoph Waltz nekiállt furkálni Bondot, pedig az azt követő robbanással együtt az az a rész, ahol igazán elmerül a film a pöcegödörben. Sam Mendes még próbálta menteni a menthetetlen az MI-6 kihalt épületében tett, nagyon hangulatos akcióval, de csak annyit ért el vele, hogy nem dühösen, csak közönyösen jöttem ki a teremből.

A Spectre nagy része lelketlen és üres, árnyéka csak a Bond-filmeknek. Egy kísértet.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Nov. 08, 2015 11:41 pm

Niwrok írta:
.
007 Spectre - A Fantom visszatér

A Spectre nagy része lelketlen és üres, árnyéka csak a Bond-filmeknek. Egy kísértet.

5,5/10
.

Megnyugtató. Képzeld, mennyi lenne nálam... tongue
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Nov. 08, 2015 11:49 pm

R2-D2 írta:
Lucy

A Lucy zseniális film. Amivel foglakozik, amilyen témát felvet és ahogy azt tálalja, egyszerűen zseniális.

A Lucy végtelenül ostoba film. A legnagyobb hibája, hogy Luc Besson rendezte: gigászi lövöldözéssel, autós üldözéssel teletömött akciófilmre degradálta az egészet, ami még saját szabályait sem képes betartani.


Nos, újranézve nagyjából ugyanezen véleményen maradtam, bár az ostobasága másodszorr nem fájt annyira, mint anno a moziban. Magát az alapötletet, az agyi kapacitás növekedésének hatásait, annak tovább kombinálását továbbra is roppant érdekesnek gondolom - tényleg érdekes lehetett volna ez mondjuk Nolan kezében.

De inkább tetszik, mint nem. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyVas. Nov. 08, 2015 11:56 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
007 Spectre - A Fantom visszatér

A Spectre nagy része lelketlen és üres, árnyéka csak a Bond-filmeknek. Egy kísértet.

5,5/10


Megnyugtató. Képzeld, mennyi lenne nálam... tongue


Elképzeltem. Szerintem ha valami csoda folytán el is jutottál volna a közepéig, a repülővel szánkózós burleszknél otthagytad volna a picsába...
Az hány pontnak számít Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyHétf. Nov. 09, 2015 12:04 am

Niwrok írta:

Elképzeltem. Szerintem ha valami csoda folytán el is jutottál volna a közepéig, a repülővel szánkózós burleszknél otthagytad volna a picsába...
Az hány pontnak számít Smile ?
.


lol2 lol2 lol2 lol2 lol2 lol2

30% ?? 20% ??? Nem tudom.

Ahogy írtam, már a Skyfallról is kijöttem volna, ha nem a terem közepén ülök... ez meg gondolom, nagyobb, látványosabb, miegymás. A szokásos. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyHétf. Nov. 09, 2015 11:31 pm

R2-D2 írta:

Ahogy írtam, már a Skyfallról is kijöttem volna, ha nem a terem közepén ülök... ez meg gondolom, nagyobb, látványosabb, miegymás. A szokásos. Smile


Nem, ez szimplán csak dögunalmas   Sleep  . De ha ennyire "bejött" a a repülővel szánkózós burleszk, ha töredékesen is, de az előzetesben benne van, 1:00-től 1:16-ig Smile . Enjoy Very Happy !


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptyKedd Nov. 10, 2015 12:11 am

Niwrok írta:


De ha ennyire "bejött" a a repülővel szánkózós burleszk, ha töredékesen is, de az előzetesben benne van, 1:00-től 1:16-ig Smile . Enjoy Very Happy !


középső ujj középső ujj

Nem neked, hanem Bondnak. Meg a repülőnek. Simán lehetne egy MI/FF/Bond közös mozi. lol2
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptySzomb. Jan. 09, 2016 9:44 pm

.
Aljas nyolcas

Azt hiszem, az volt a fő bajom, hogy Tarantino "pofázunk és végünk"-stílusa, amiben a hosszú adomázást és haverkodást valaminek a fröccsenése zárja le, nálam nem bírja el, hogy ilyen szűk térbe zárják. Ez a nyolc ember ezen a helyen ilyen hosszan képtelen volt anélkül kitölteni a három órás műsoridőt, hogy ne legyenek benne felesleges lassítások, kültéri közeledős snittek percekig, és amin a legjobban felhúztam magam, hogy ne kelljen egy csomó dolgot elnyújtani, szájba rágni, és főleg elismételni vagy hatszor, kb.:
- Van egy levele Abe Lincolntól?
- Tényleg van egy levele Abe Lincolntól?
- Magának van egy levele Lincolntól? Az elnök Lincolntól?
- Lincolntól van egy levele?
Igen, bazdmeg, van egy levele Abe Lincolntól!! Tudom, mire számíthatok Tarantinotól, de bármilyen jók is a sztorijai meg a karakterei, vegyítve a szabadságharc utáni időszak hangulatával, hogy szabadon lehessen niggerezni, fűszerezve az elég kabaréba hajló véres jeleneteivel, ezt a közepére már eléggé untam.
Utána jött a váltás, a visszaugrás a reggelre, és az a jelenet lett a kedvencem pörgős dumával és a feszültséggel, hogy tudjuk mi jön, és onnantól a végéig tulajdonképpen ki is tartott a lendület. A második fele nekem lényegesen szórakoztatóbb volt.
A többi hozza a szintet, el lehet vele lenni, de részemről sem a Djangonak, és főleg a Brigantyknak a nyomába sem ér.

7/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 09, 2016 11:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptySzomb. Jan. 09, 2016 9:48 pm

Niwrok írta:
.
Aljas nyolcas

A többi hozza a szintet, el lehet vele lenni, de részemről sem a Djangonak, és főleg a Brigantyknak a nyomába sem ér.

7/10
.

Én is így gondolom. Ráadásul nyakon hánytak a filmen - mármint szerencsére csak a képernyőn - azt meg eleve nehezen bírom.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 EmptySzomb. Jan. 23, 2016 3:18 pm

Niwrok írta:
.
Mad Max - Fury Road

... és az egy nap alatt önmagától visszaépülő sziklaboltívet rühelltem.

6,5/10
.

No, képzeld el, kiokosítottak és igazuk volt. Shocked

Itthon lassítva leellenőriztem, és NEM a sziklaboltívet robbantják be, hanem mellette a falat, az zárja el az utat az üldözők elől. A boltív egyben marad - visszafelé meg simán LÁTSZIK, hogy a sziklákat félreszórták az útból, egy keskeny közlekedősávot hagytak csak.

Ez persze nem változtat sokat az összképen... No
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 38 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
38 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: