Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 46 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Mad Max   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 24, 2015 11:44 pm

.
Mad Max - Fury Road

Mivel nem láttam az előző részeket, ill. amit láttam, már rég elfelejtettem, így egy gyomorszájassal ért fel az a brutál-metál-groteszk sokk, amivel a második perctől tol ez a film. Van itt teljes téboly a sugárfertőzéstől és a vízhiánytól, Harkonnen báró távolba szakasz unokatestvérének kumiszos kamionja, krómgermánilag fanatizált ágyútöltelékek, topmodell tenyészkancák, egy szökevény hadnagy, a vértartálynak elfogott Max, és persze rozsdamarta, agyonturbózott és csicsázott benzinzabálók és robbanóanyag minden mennyiségben. Értelem?! Vannak helyette csöcsök és metál, és még macskapisit sem kell szagolni érte.

Az elején nagyon irritált a cucc, a beteg külsőségei mindent agyonnyomtak, és csak amikor elhagytuk a Hegyet, akkor jött elő a tumorok meg a fekélyek alól egy brutál tesztoszteronmozi, aminek az emberi túlélésről és a kilátástalanságban is megtalált kapaszkodókról, a jobb életről szőtt hitről még némi mondanivalója is akad. Azt aláírom, hogy adrenalin- és hormonlöketnek elsőrangú, de nekem túl nagy volt az ár, amit fizetni kellett érte, mert a harciindulós metálszekeret, a szétzúzott roncsból karcolás nélkül kihúzott harcifiút, a kifogyhatatlan benzintankokat, és az egy nap alatt önmagától visszaépülő sziklaboltívet még az Emberevő elefántiázisos lábánál is jobban rühelltem.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 24, 2015 11:58 pm

Niwrok írta:
.
Mad Max - Fury Road

... és az egy nap alatt önmagától visszaépülő sziklaboltívet ...

.


Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:06 am

R2-D2 írta:

Mad Max - Fury Road
Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???


Gondolod, hogy a hűtés nélkül szállított, tartálykocsinyi anyatej után fennakadtam még egy ilyenen Fejbevert ???
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:08 am

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Mad Max - Fury Road
Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???


Gondolod, hogy a hűtés nélkül szállított, tartálykocsinyi anyatej után fennakadtam még egy ilyenen Fejbevert ???

Fürödni pont jó meleg volt... tongue egyébként az hogy lehet, hogy a csajok az elején még vízben fürödtek a tartályból, Maxnek meg már anyatej jutott. Question Question Question Question
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:12 am

R2-D2 írta:

Fürödni pont jó meleg volt... tongue  egyébként az hogy lehet, hogy a csajok az elején még vízben fürödtek a tartályból, Maxnek meg már anyatej jutott. Question Question Question Question


Rekeszekre bontott tartálykocsi, és akkor lehet, hogy volt hűtés. Kis tartály a tejnek, körülötte egy nagyobb, vízzel töltve Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 2:05 pm

Niwrok írta:


Rekeszekre bontott tartálykocsi, és akkor lehet, hogy volt hűtés. Kis tartály a tejnek, körülötte egy nagyobb, vízzel töltve Smile .
.

Igen, mert a sivatagon keresztülcipelt, napsütötte fémtartályban lötykölődő víz olyan igazi hűtőközeg... scratch
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 8:51 pm

"A harag útja a női egyenjogúságról, a nők erejéről, illetve arról a felismerésről szól, hogy az erő különféle módokon mutatkozhat meg."

"Először a Mad Max őrületes sebessége, ezernyi izgalmas apróságból összeálló világa rántja be a nézőt, aztán a karakterek összetettsége. A tettekkel érzékeltetett jellemváltozás érzelmileg is átélhetővé teszi a filmet. Mindezt akkora élmény volt megtapasztalni, hogy már a film felénél azt éreztem, erre nekem még egyszer be kell ülnöm. Ha ezt hozza magával a feminista akciófilm, akkor én még sok ilyet szeretnék látni."


Te, Niwrok, mi jó filmet néztünk???? scratch scratch scratch

ORIGO FILMKLUB
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:09 pm

R2-D2 írta:

"A harag útja a női egyenjogúságról, a nők erejéről, illetve arról a felismerésről szól, hogy az erő különféle módokon mutatkozhat meg."
"Először a Mad Max őrületes sebessége, ezernyi izgalmas apróságból összeálló világa rántja be a nézőt, aztán a karakterek összetettsége. A tettekkel érzékeltetett jellemváltozás érzelmileg is átélhetővé teszi a filmet. Mindezt akkora élmény volt megtapasztalni, hogy már a film felénél azt éreztem, erre nekem még egyszer be kell ülnöm. Ha ezt hozza magával a feminista akciófilm, akkor én még sok ilyet szeretnék látni."

Te, Niwrok, mi jó filmet néztünk????   scratch  scratch  scratch
ORIGO FILMKLUB


Ha nagyon akarom, bele lehet magyarázni... Végülis az összes, a régi rendszerrel szembehelyezkedő, az ellen fellázadó szereplő mind nő, aztán ahogy mondtad is, Max sokáig csak egy orrdísz a motorháztetőn, és később is csak kisegítő szerepe van az akcióban, és amikor nem lőttek, robbantottak és lánggitároztak a filmben, akkor volt benne érzelem (pl.: a harcifiúnál, Maxnél és Furiosánál is).

Mondjuk én ezekkel együtt nem lelkesedtem a filmért, de csak mert az írónak ilyen szenvedélyesen jött ez le A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 2u467go ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:12 pm

Niwrok írta:


A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 2u467go ...
.

Smile Ezt honnan szedted???

Tedd be az emotikonok közé!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:31 pm

R2-D2 írta:

Smile Ezt honnan szedted??? Tedd be az emotikonok közé!


Találtam jobbat, azt betettem Smile .

tőőőlem
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:41 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Smile Ezt honnan szedted??? Tedd be az emotikonok közé!


Találtam jobbat, azt betettem Smile .

tőőőlem
.

yesmaster Bow
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Törtetők / Entourage   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Jún. 30, 2015 8:41 am

.
Törtetők

Az alternatív Hollywood bemutatása annak is szórakoztató lehet a saját magukat játszó hírességekkel, aki nem látta a sorozatot, nekem viszont, aki igen, a cameok mellett egy oltári poéngyűjtemény is volt. Nem hiába vártam már gyakorlatilag azóta, hogy az ötlete felmerült. Mintha kaptam volna egy új évadot, csak ezúttal a moziba kellett érte menni Smile .

Sztorija nem sok van, de már a sorozat is igazából csak filmekről szólt, szakításokról, csajozásokról, arról, hogy Drama milyen szar színész, Turtle milyen kövér, E meg alacsony. Meg persze arról, hogy Ari Gold, az ügynökök (azóta stúdiófőnökök) gyöngye mekkora tuskó. Mondjuk néha a kevesebb több lett volna, sokakon látszik, hogy csak egy pár másodpercre azért bukkannak fel, hogy itt legyenek, míg hiányoznak olyan karakterek, akiknek hosszabb szerepük is volt a sorozatban (én pl. nagyon hiányoltam a "német rendező" Stellan Skarsgardot).

Ha már a sorozatból nem idéztem, egy párat megjegyeztem a filmből Smile :

Spoiler:

+1 pont jár majd arra, ha felirattal is látom majd (a sorozatot is úgy néztem, ráadásul Piven, Dillon és Debi Mazar is sokkal karakteresebb az eredeti hangjukkal), és ha kijavítják a szinkronban levő hibát, addig a szórakozásfaktor alapján...

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Agymanók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyPént. Júl. 03, 2015 7:36 pm

.
Agymanók

A Pixar filmek nem mindig fognak meg, és azon belül sem mindig tetszenek, de erről zsinórban jöttek az elragadtatott vélemények, meg hát még is csak pszichológia... Ehhez mérten az Agymanók második helyre jött fel nálam a L'ecsó mögé. Talán nem feltétlenül gyerekeknek való minden vonatkozása (az Up! és a Toy Story 3. után továbbra sem értem, hogy miért jó arra emlékeztetni lépten-nyomon a kölyköket, hogy a gyerekkori emlékeik, tárgyaik, álmaik mind szemétre kerülnek, ahogy felnőnek), de bevezetésként az érzelmek és az emlékek működésébe, ezek hatásaiba a viselkedésre, a hangulatra és a tettekre egészen jó. Telitalálat az alapérzelmek öt kis figurája (Derű, Bánat, Undor, Majré, Harag), ezek dumája, kölcsönhatása, és ahogy "irányítanak" mindent, az zseniális, főleg ahogy... na, de ez túl nagy spoiler Smile ! Ehhez képest a Fejen kívüli külső rész már csak jó, amiért azért jócskán kárpótol a befejezés.

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Bazi nagy francia lagzik   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Júl. 07, 2015 10:44 pm

.
Bazi nagy francia lagzik

- Nálatok Elefántcsontparton is vannak bevándorlók?
- Persze, arabok, kínaiak...
- De legalább a feketékkel nincs gond...


Vidám romantikus francia komédia, ami aktuálisabb nem is lehetne Smile . Amikorra a tősgyökeres francia családban a szülők elfogadták, hogy a lányaik sorban arab, zsidó és kínai férjet választottak maguknak, már csak abban bíznak, hogy legalább az utolsó lányuknak megtarthatják álmaik templomi esküvőjét, és ez beteljesülni is látszik, amikor a lány elmondja, hogy a vőlegénye keresztény... meg mellette mondjuk néger is. A nagy multikultiban persze röpködnek a rasszista-soviniszta beszólások és poénok, miközben a rokonok egymásnak esnek, a szülőknek pedig a családi fészek kiüresedésén túl is akadnak gondjaik, de legalább a film meg sem próbálja takargatni a tényeket, például azt, hogy az előítélet nem a fehér ember sajátossága, ahogy a bevándorlók csoportjai között is bőven vannak olyan ellentétek, amik köztük is konfliktusokat szülhetnek, még ha a végére persze kell is a tortamázas egymásra borulás.
A Four Lions óta nem láttam ennyire vicces filmet ennyire komoly témáról. A nézőtér kb. az első egy órát végignevette, és a végére is csak azért halkult valamelyest, mert az írók túl magasra próbálták emelni a tétet a giga hepiend miatt (pl.: a válás belengetése), ezzel párhuzamosan viszont a poénok nem működtek már annyira.

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: A Hangya / Ant-Man   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Júl. 26, 2015 12:23 am

.
A Hangya / Ant-Man

Noha Hulknak szinte a kezdetektől nincs saját filmje, pedig alapítótag, és mellékszereplőből is akad jó pár, aki rászolgált, a régebbiek helyett a Marvel Hank Pymet és Scott Langot vette elő a szekrényből és a kicsinyítő technológiát. A néző megkapja a maga szuperhősös sablonjait (megint van valami "cucc", ami csúcstechnológia, de nem kerülhet rossz kezekbe, mert ha igen, akkor jaj), a pár visszautalás a korábbi részekre, egy profi és négy botcsinálta tolvajt, Michael Douglast, aki folyamatosan szörnyülködik, hogy hogy hozhatta össze az élet az utóbbi három hülyével, és Paul Ruddot meg Evangeline Lilyt... de az egész kb. lófüttyöt nem érne a miniatűr és a valós világ dinamikus váltogatása nélkül. Azzal együtt viszont egy kellemes és vicces mellékága a Bosszúállóknak. Amikor Scott a ruhát használja, az mindig remek, tele olyan poénokkal, hogy a végső leszámolást a nézőtér végignevette. Lehet, hogy csak függelék, de jobb és érdekesebb, mint a "nagytesók" filmjei közül néhány... csak az a gázos szubatomi baromság ne lenne...

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 37 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
37 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 46 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: