Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 38 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Rio 2   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzomb. Ápr. 19, 2014 12:48 pm


Rio 2.

Ez az Azúr-kék animációs film a röpképtelen papagájjal elsőre is tetszett, minden egyszerűsége ellenére azt hiszem a nosztalgia miatt, amiért nélkülözte a popkulturális utalásokat, takaréklángon égette a hisztériát, és tetszett rögtön az elején a zenés-táncos madárrevü. Többet vagy mást nagyon a második résztől sem kaptam, de az megint elég volt.

Az, hogy Azúr történetét merre viszik tovább, annyira nem volt meglepő, vagyis hogy a szobamadár-létből kilépő szárnyast még közelebb kell vinni a vadonhoz. Jól kijött, hogy a papagáj és a mamagáj (ismét csak bocsánat Smile ) mennyire eltérő elveket vallanak gyereknevelés szempontjából, úgyhogy Csilinek kapóra jön, hogy állítólag nincsenek egyedül, így adta magát a dzsungeles felfedezőtúra. És mi jut eszébe elsőre a nyugatiaknak az esőerdőről? Naná, hogy az irtásuk. Úgyhogy lesznek rossz favágó emberek, jó természetvédő emberek, meg más madarak, akiknek feláll hátukon a toll az ember szó puszta említésére. A szokásosan sablonos rajzfilm-panelek aktualizálva a környezetre, talán egy fokkal gyengébb összetartó erővel a szálak között, mint kéne. Azt én is láttam, hogy sok rajta az erőltetett hurok, a dzsungeles tehetségkutatótól kezdve Nigel felbukkanásán és románcán át a nyalókás erdőirtóig. Továbbá nem tudtam nem észrevenni, hogy volt egy mögöttes szándék is abban, hogy a film így és most került a mozikba, mégpedig a foci-VB promózása a legkisebbek körében.

Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák, de talán egy kicsit sok volt hozzájuk az énekes betét, pedig én alapvetően szeretem ezeket. Hál'istennek Tulio és a nyálas kutya ezúttal még kevesebbet szerepel, viszont elkezdtek beszivárogni a felnőttes kikacsintások, de legalább ezek közül a Miley Cyrusos megnevettetett.

Összességében azt kaptam, amit vártam. Ami jó volt, az vagy már elsőre is az volt, vagy kiegyenlítették az új negatívumok. Így a pontszám is ugyanaz.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 11:45 am

Niwrok írta:
.
Rio 2.


Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák (...) én alapvetően szeretem ezeket.
8/10
.

Nem tudok mást kiolvasni a soraidból az értékeléseink közötti 30%-ra, mint ezt. Mert nagyjából - ahogy kihámoztam - ugyanazok zavartak Téged is, mint engem...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 8:18 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Rio 2.
Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák (...) én alapvetően szeretem ezeket.
8/10

Nem tudok mást kiolvasni a soraidból az értékeléseink közötti 30%-ra, mint ezt. Mert nagyjából - ahogy kihámoztam - ugyanazok zavartak Téged is, mint engem...


Talán ugyanaz zavart, de nem ugyanaz tetszett Smile . Ha jól emlékszem azt írtad, hogy sem a sztori, sem a figurák nem fogtak meg téged már elsőre sem, nekem viszont a hisztérikus madárkutatón és a gyagyás kutyán kívül szimpatikus volt mindenki, és ez a "Tanulj meg repülni" is jobban esett, mint vártam.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Transzcendens   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 11:11 pm

.
Transzcendens

Most már szinte vicces, hogy minden évben találok egyet-kettőt, amit röviden csak "Lopott idő"-díjasnak szoktam titulálni. Ezek azok a sci-fik, amik ugyan remek és érdekesen szerteágazóan elgondolkodtató alapötlettel rendelkeznek, de mondjuk hasra esnek a saját butaságaikban, vagy egyszerűen sekélyes látványfilmmé degradálódnak a stáb keze alatt. Ez a Transzcendensnek úgy sikerült, hogy a film lényegi kérdései egy narrációba meg egy előadásba vannak belepasszírozva kb. kétszer két percbe, míg a maradék két órát egy ragacsos szerelmi sztori tölti ki, meg az, hogy a gép önmaga által miféle csudákra képes, közben meg a felszínen olyan ostoba emberek vívják harcukat a "szabadságukért", hogy az is csoda, hogy maguktól tudnak levegőt venni.

Spoiler:

Alapvetően szeretem a felelőtlen tudósos filmeket, még emésztem, hogy mit is láttam, de az első élmény nem volt kellemes. Bármennyire is sok az áthallás és a szimbólum (volt, aki a keresztény hitvilágot vélte kihallani belőle, és mindezt Éva, a Nő vezeklésének tartotta az eredendő bűnért), az a helyzet, hogy vannak gondolatok, amiknek a kifejezésére egy könyv, egy filozófiai értekezés hatékonyabb és szerencsésebb eszköz, mint a film, úgyhogy...

5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Transzcendens   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyKedd Ápr. 22, 2014 11:03 pm

Transzcendens

Nehezen hittem a negatív hangoknak, de sajnos be kell ismernem, mindenkinek igaza volt. Ahogy egy „neves kollégám” írta egyszer: a film a nagy erőlködésében sajnos befosott…

Az alapötlet – ahogy sok más egyéb filmnél is – zseniális: a tudós agyát feltölteni egy gépbe, majd ezt a hatalmat veszélyként, kontrollálhatatlan isteni hatalomként ábrázolni nem túl eredeti ugyan, de potenciál mindenképp van benn. Azonban az ezt követő események, az azt közvetítő szereplők és környezetük még a film által felállított univerzum keretein belül is annyira idióták, hogy szinte fájt. A semmiből rekordidő alatt, zavartalanul kinövő gigászi bázis, a szerves és szervetlen anyag gond nélküli rekonstruálódása, az államhatalom kicserélése terroristákkal, valamint a valóságot félreértelmező karakterek futkosása a vásznon borzasztóan átgondolatlan volt. Kicsit részletesebben:

Spoiler:

Mindazonáltal a nanotechnológia, annak felhasználása nagyon tetszett, a mozi erkölcsi kérdései pedig örökérvényű problémákat boncolgatnak. Csak félbehagyják a boncasztalon a beteget…

50%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:50 am

R2-D2 írta:
Transzcendens
Spoiler:

Mindazonáltal a nanotechnológia, annak felhasználása nagyon tetszett, a mozi erkölcsi kérdései pedig örökérvényű problémákat boncolgatnak. Csak félbehagyják a boncasztalon a beteget…

50%


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 3:44 pm

Úgy terveztem, hogy írok egy dupla kritikát a Sanctum-Pioneer párosról, mivel ez utóbbit múlt hét végén néztem meg moziban, de hiába a várakozás, nem nagyon jöttek be a számításaim a filmmel kapcsolatban. Azt hittem, egy kőkemény búváros thriller-rel lesz dolgom, de sajnos ez csak a körítés volt. Aki szereti az életszagú (naná, hisz megtörtént események inspirálták a sztorit) drámákat, amik lassúak, súlyosak, amolyan norvég-módon merengősek, kimértek azoknak egy nézést megérhet a film, de számítani kell rá, hogy túl emberi és talán túl valóságos lett az egész. Nincs feloldás, nincs konkrét csúcspont, nincs vége, csupán a norvég olaj-boom kezdetébe ad betekintést a film egy mélytengeri búvár szemein keresztül, aki az első ilyen akció alkalmával elveszíti testvérét némiképp érdekes körülmények között, és az egész film lényegében a nyomozásáról szól, hogy kiderítse, ki felel a bátyja haláláért, miközben a szálak egyre jobban kuszálódnak, egyre magasabb szintekre vezetnek, és eközben hősünknek a saját lelkiismeretével is el kell számolnia. Elég sok témát vet fel a film, de nagyon semmi sincs kifejtve, állást sem foglal, csupán száraz tényeket közöl. Ebben benne van a korrupció, a norvég-amcsi verseny az első ilyen mélytengeri olajvezetékek kiaknázására és a haszonszerzésre, benne van az a feszültség, amelyet a búvároknak kell kiállniuk egy-egy ilyen akció során, de mindezek csak apró szeletek az egészből, talán túlságosan is visszafogott módon elénk vetítve. A szereplők nem alkotnak semmi kiemelkedőt, de panaszra sem lehet nyomunk. A zene épp oly nyomasztó és delíriumos, mint az egész film, mély, tompa, elkeseredett. A képi megoldásokon húztam néha a számat, a mélytengeri jelenetek nagyon-nagyon el lettek bénázva, bár a sötét és nyugtalanító hangulatot némiképp vissza tudták adni. Viszont cserébe van egy-két kép, ami számomra többet nyújtott, mint a film sok momentuma. A gyönyörű, élénk színekben pompázó norvég öbölből az ég felé törő hatalmas fakó-fém fúrótorony. Amelynek okán Norvégia elképesztő gazdaságra és presztízsre tett szert, és amely közre játszott jó néhány résztvevő búvár melankolikus sorsában. Mindezen pontok még fájóbbá válnak a film végeztével, amikor is tudatják velünk, hány ilyen búvár szenvedett idegrendszeri károsodásokat a mélytengeri akciók során, és hogy veszítették el a pereket a norvég bíróságokon az aktuális vállalattal (vagy éppen az állammal) szemben, és hogy néhány ügy csak a közelmúltban jutott el a strasbourgi EJEB-hez. Mert alapvetően tényleg erről szól a film, egy ország hatalmának növelése hogyan tudja egyes emberek életet megkeseríteni úgy, hogy azokat mindvégig feláldozhatónak gondolják, vagy éppen megvásárolhatóvá teszik a hallgatásukat. Csakhogy mindez nem thriller, nem is amolyan mélytengeri borzongás, amire vágytam, és lényegében nem is csak egyetlen egy ember sorsáról szól ez az egész.

A Pioneer részemről egy 5/10-es filmélmény volt, viszont a  fenti dolgok végett teljesen felesleges összevetni a Sanctum-mal, amit ettől függetlenül/ennek okán még mindig bátran ajánlok bárkinek.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:13 pm

Weide írta:
Úgy terveztem, hogy írok egy dupla kritikát a Sanctum-Pioneer párosról, mivel ez utóbbit múlt hét végén néztem meg moziban, de hiába a várakozás, nem nagyon jöttek be a számításaim a filmmel kapcsolatban.A Pioneer részemről egy 5/10-es filmélmény volt, viszont a  fenti dolgok végett teljesen felesleges összevetni a Sanctum-mal, amit ettől függetlenül/ennek okán még mindig bátran ajánlok bárkinek.

Akkor a Pioneert kihagyhatom, a Sanctum viszont mindig is érdekelt, be fogom táblázni. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:18 pm

Niwrok írta:
Transzcendens

Spoiler:
.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:49 pm

R2-D2 írta:

Transzcendens
Spoiler:


Ez a film annyira magasról szarja le, hogy minek hogyan "kéne lennie" világszerte, hogy feleslegesnek érzem kitalálni helyettük. Ha egy film 30 másodpercet szán arra, hogy megmutasson egy jövőképet, akkor nekünk miért kéne többet szánni a "hézagok" kitöltésére confused ?!

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 9:19 pm

Niwrok írta:
Hallgatás, beleegyezés Very Happy?


Valahogy úgy. Számomra kielégítő volt a magyarázatod és én megelégszem ennyivel.  taps 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: A csodálatos Pókember 2   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Május 04, 2014 10:04 pm

.
A csodálatos Pókember 2.

A legrövidebb és egyébként legpontosabb kritikát egyik barátommal közösen úgy fogalmaztuk meg, hogy ha A csodálatos Pókember 2-ben hanyagolták volna Pókembert, akkor egy egészen jó kis romantikus film lehetett volna. A három nagyobb akciójelenet látványvilágát és az óratornyos finálét kivéve szinte csak a Gwen Stacyvel való évődés működik igazán, mert az összes többi elem a filmben úgy csapong, mint ahogy Pókember pattog az Oscorp erőművének oszlopai között. A forgatókönyvíró képtelen volt arra, hogy vagy 10-12 párhuzamos szállal zsonglőrködjön, amiben csak úgy szemelvényszerűen vannak benne az Oscorp belső hatalmi csatározásai, Elektro kisebbrendűségi komplexusai, Gwen Stacy angliai tanulmányai, de még May néni lelkivilága is. Egyszerre zavaró és unalmas, hogy a film teljesen érdektelen figurákra fecsérli az időt (mondjuk amilyen a Martin Csokas alakította Dr. Kafka), miközben másokat összecsap vagy előkészítetlenül hagy. És még ha szimplán kellemetlen élmény lett volna, a kevés pozitívum miatt adtam volna egy közepest, de a Roosevelt állomás BOTTOM-listáért kiáltó ostobasága, és a végén a kéz alakú háló torokcsiklandó giccsessége elvette ennek lehetőségét is.

3,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Május 04, 2014 10:10 pm

Niwrok írta:
.
A csodálatos Pókember 2.

3,5/10
.

Hehehe... A Pókember univerzumból évekkel ezelőtt kicsuktam magam, úgyhogy ezt sem kell végigszenvednem... Smile

MÁS: Megnéztem a Bikanyakat (mert te is ajánlottad), ha lesz időm holnap,írok róla. De nem jött be annyira, mint neked.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Május 04, 2014 10:36 pm

R2-D2 írta:

MÁS: Megnéztem a Bikanyakat (mert te is ajánlottad), ha lesz időm holnap,írok róla. De nem jött be annyira, mint neked.


Ilyen fel sem merült volna bennem Wink, de akkor ezek szerint annyira rossz élmény nem volt, annak örülök. Gondolom, a marhahús-akció még csak-csak bejött, de Jacky nem a te világod. És azt hiszem, így jó...
.
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 EmptyHétf. Május 05, 2014 8:22 pm

Amerika Kapitány: A tél katonája (enyhén soileres)
A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 15nramr
Az első rész annak idején nem nagyon fogott meg. Kapitány karaktere tetszett, főgonosz is érdekes volt, de valami hiányzott. Talán az ész, de hangulatban erős volt. Tél katonája viszont olyan szinten meglepett, Bosszúállók óta a legjobb Marvel film. Talán a Bósszállók mellett a legjobban is tetszik.
Jól felépített sztori, pár kiszámítható lépéssel, de ha túltesszük ezeken magunkat, nagyon jól leköt és szórakoztat. Azért meg is tudott lepni a film, mert az igazi főgonosz kilétét semmi nem leplezte le, csak a bábját mutatták mindenhol. Ezért mikor kiderült, hogy ki is mozgatja a szálakat eléggé meglepődtem, és elég hatásos is lett.
Nekem nagyon tetszett, jöhet a Bosszúállók 2. Smile

90%
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   A martfűi rém - Moziajánlók - Page 21 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
21 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 38 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: