Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mozis hírek

Go down 
+6
Mr. White
Niwrok
Weide
DragonSlayer
Ferrari-Fan
R2-D2
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:27 pm

R2-D2 írta:
Szeretném, ha írnál is róla.

Megkaptam az ukázt, holnapra az asztalodon lesz egy 10 oldalas értekezés a műről, két nyomtatott, fűzött példányban, illetve majd ide is elküldöm az e-verziót. Smile
Persze, ha kivált belőlem olyan érzelmeket/indulatokat, amik megérdemlik, hogy ki is adjam őket magamból, akkor lesz róla írás, természetesen.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:29 pm

Weide írta:

Megkaptam az ukázt, holnapra az asztalodon lesz egy 10 oldalas értekezés a műről, két nyomtatott, fűzött példányban, illetve majd ide is elküldöm az e-verziót. Smile
Persze, ha kivált belőlem olyan érzelmeket/indulatokat, amik megérdemlik, hogy ki is adjam őket magamból, akkor lesz róla írás, természetesen.

Oké! De most nyomás filmet nézni! Csak másfél óra - asszem... Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyPént. Feb. 28, 2014 4:58 pm

Én a vizsgát láttam és a németek által készített kísérletet még nem de fent van a gépemen. Megnézés után esetleg értekezek róla.
A vizsga szerintem olyan 7,5-8 pontos! Igazán érdekfeszítő a végén meg hát nagyon jó volt. A háttértörténet is nagyon érdekes akár egy saját filmet is megérdemelne(vagy már láttunk olyat?).
Emlékszem, hogy éppen az érettségire készültem és megnéztem a horror-mirror nevezetű oldalt és ott ajánlottak 3 filmet ami vizsga időszakra ajánlott ez volt az egyik a mit megnéztem a másik meg egy olyan film amiben pár nem túl népszerű diák úgy dönt, hogy meghívja a bunkókat egy buliba(de úgy hogy nem lehet tudni, hogy ezt ők csinálják), aztán amikor már ott voltak a bunkót akkor mindenki ivott a puncsból amiben altató volt és amikor felébredtek akkor mindegyikük le volt láncolva valamint különböző ruhába öltözve ott voltak azok akiket bántottak(Az egyik pl.:náci tisztnek a másik meg rednexnek és bendzsózik stb.) és szóval eldöntötték, hogy vissza adják nekik amit ők kaptak tőlük. Az alapötlet egész jó egy olyan 7-es szerintem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyVas. Márc. 02, 2014 10:09 am

Mr. White írta:

...másik meg egy olyan film amiben pár nem túl népszerű diák úgy dönt, hogy meghívja a bunkókat egy buliba(de úgy hogy nem lehet tudni, hogy ezt ők csinálják), aztán amikor már ott voltak a bunkót akkor mindenki ivott a puncsból amiben altató volt és amikor felébredtek akkor mindegyikük le volt láncolva valamint különböző ruhába öltözve ott voltak azok akiket bántottak(Az egyik pl.:náci tisztnek a másik meg rednexnek és bendzsózik stb.) és szóval eldöntötték, hogy vissza adják nekik amit ők kaptak tőlük. Az alapötlet egész jó egy olyan 7-es szerintem.


Ilyen nincs Smile! Már amikor írtál róla, akkor gyanús volt, de csak most győződtem meg róla: ez a The Final c. film, amit pont alig pár napja gyűjtöttem be, mert érdekesnek hangozott az alapötlet Smile. Azzal nem is volt baj, az egésznek a hangulata, és főleg a szereplők jelmezei nagyon bejöttek (a kétféle jelmezük ugyanarra a témára), ráadásul ez volt eddig talán a második "legpurge-abb" film, amit láttam (az első Az utolsó ház balra). A 7-est tőlem is megkapta volna, csak kár hogy a film elment unalmas és teátrális szadizásba, és hogy az epilógusig könnyű megkeveredni, hogy kik is vannak az erdőben (például sokáig azt hittem, a rendező elfelejtette, hogy pár szereplőt már ki(ny)írt a történetből, mire használni akarta őket Smile ) Nekem így 6,5-es.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 6:29 pm

Jó hír, hogy a Big Bad Wolves-ot május végén bemutatják a hazai mozik Csúnya, gonosz bácsik (dafuq  No ) címmel, szóval akit megfogott az ajánlóm anno, annak irány a mozi!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 7:40 pm

Weide írta:
Jó hír, hogy ... bemutatják a hazai mozik Csúnya, gonosz bácsik (dafuq  No ) címmel, szóval akit megfogott az ajánlóm anno, annak irány a mozi!

Hehe. És akiknél nem mutatják be???  tongue 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 7:46 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Jó hír, hogy ... bemutatják a hazai mozik Csúnya, gonosz bácsik (dafuq  No ) címmel, szóval akit megfogott az ajánlóm anno, annak irány a mozi!

Hehe. És akiknél nem mutatják be???  tongue 

Az izibe letorrentezi. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:54 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
Weide írta:
Jó hír, hogy ... bemutatják a hazai mozik Csúnya, gonosz bácsik (dafuq  No ) címmel, szóval akit megfogott az ajánlóm anno, annak irány a mozi!

Hehe. És akiknél nem mutatják be???  tongue 

Az izibe letorrentezi. Very Happy

Én is társulók azokhoz akik ajánlják ezt a filmet! Valamint már régóta rájöttem, hogy az a karakter aki nem katona és mégis kemény annak bőrkabátja, bőrdzsekije van! Szóval ha egy akció filmben vagy sorozatban láttok egy ilyen embert de magát a karaktert nem ismeritek akkor tudhatjátok hogy az a csávó majd vagy már az elején is Badass!
Kivéve John McClane aki egy vörös atlétatrikóban szaladgál!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzomb. Ápr. 26, 2014 4:43 pm

Jesszus anyám... Timur Bekmanbetov mint az új Ben Hur rendezője...  faceplam 


http://sg.hu/cikkek/104944/megvan-mikor-lathatjuk-az-uj-ben-hurt

Kell ez nekünk???? Mi lesz ebben? Kanyarló???
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzomb. Ápr. 26, 2014 4:52 pm

R2-D2 írta:

Jesszus anyám... Timur Bekmanbetov mint az új Ben Hur rendezője...  faceplam 
http://sg.hu/cikkek/104944/megvan-mikor-lathatjuk-az-uj-ben-hurt
Kell ez nekünk???? Mi lesz ebben? Kanyarló???


Remélem, azért a forgatókönyvírók nem mennek el a debilitásban, és nem akarják az egész sztorit mondjuk kilőni az űrbe Smile.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyCsüt. Május 01, 2014 8:45 pm

Nixrok, ez a te szalterületed:

Ez jó hír, vagy nem?

http://sg.hu/cikkek/105044/justin-kurzel-rendezi-az-assassins-creed-filmet
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyPént. Május 02, 2014 12:09 am

R2-D2 írta:
Niwrok, ez a te szakterületed:
Ez jó hír, vagy nem?
http://sg.hu/cikkek/105044/justin-kurzel-rendezi-az-assassins-creed-filmet


Jó hír abban az értelemben, hogy (még) nem döglött be teljesen a projekt. Az eredeti bejelentés alapján idén nyáron készen kellett volna lennie, de még csak a forgatókönyvet masszírozzák, az imdb-n meg egyetlen színész neve van már lassan másfél éve, Fassbenderé. Kurzel neve nem mond semmit.

Én örülnék neki, ha elkészülne, hangulatában hasonló lenne, mint az Idővonal, csak megtámogatva némi összeesküvéses sztorival meg sokkal több akcióval. Bár én inkább a leendő második részre ácsingózok, Eziot sokkal jobb figurának tartom, mint Altairt.

Az egyébként gyakori az sg-n, hogy másik színész arcát rakják a cikkekhez? Mert az ott a képen sokkal inkább Jim Caviezel, mint Fassbender Smile.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Godzilla (2014)   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyPént. Május 16, 2014 7:15 pm

Godzilla (2014)

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Godzilla_ver14_xlg-560x830

IMDB

Most kissé rendhagyó lesz a kritikám, ugyanis a történetet nagyjából mindenki ismeri, mindenkinek van egy elképzelése arról, hogy is lehetne hasznos módon reboot-olni óriásgyík barátunk történetét, illetve azt is mindenki maga tudja, mit vár el egy ilyen filmtől. Részemről nagyon felemás lett az élmény, ezért csupán a számomra negatív illetve pozitív dolgokat sorolom fel alant a film kapcsán, némi spoilerrel. Kezdjük akkor a fekete levessel...

Negatívumok

- Bár először sokan fanyalogtak, hogy csupán 90 perces lesz a film, de végül csak a több, mint 2 órás verzió került a mozikba. Először megörültem ennek, hiszen úgy gondoltam, jót fog tenni a történetnek a hosszabb játékidő. Sajnos nem így lett. Baromi unalmas a sztori eleje, eszméletlen lassú a felvezetés, minden túl van magyarázva, de konkrétan izgalmas dolgok nem nagyon történnek a képernyőn.
- A karakterek baromi laposak és jellegtelenek. Egyetlen kivétel Bryan Cranston karaktere
Spoiler:
. Egyedül az ő története kapott egy olyan érzelmi-lelki tragédiát, amiből tudott aztán építkezni, tudott egy szerethető, mégis felemás karaktert alkotni. Egyedül az ő sorsa az, ami tényleg érdekelheti a nézőket, akivel némiképp tudunk azonosulni, tudunk szurkolni neki. A többiek mind sablonos jellemek. Patrióta katona, szerető-féltő-óvó családanya, standard japán tudós... asszem ennyi. Ja, meg persze a vasöklű, meggyőződéses hadparancsnok... tényleg ennyi.
- A szörnyek nagyon későn jelennek meg konkrétan a vásznon, és mikor action lenne, akkor jótékonyan elfordul a kamera, vagy hirtelen köd/füst/por ereszkedik alá, szépen eltakarva a szemünk elől mindent.
- Néha kibaszott bután viselkednek a karakterek, egy-két jelenet annyira hiteltelen és ostoba, illetve ellentmondanak egymásnak az ok-okozatok.
Spoiler:
- Ford fiának olyan képe van, hogy szegény kölyköt napestig püfölném egy péklapáttal, olyan irritáló. Hogy zabált volna meg a Godzilla.godzilla - Mozis hírek - Page 3 Carson+Bolde+Godzilla+Premieres+LA+Part+2+uUGlp64B3hLl
- Érthetetlen módon a címszereplőt néha Godzillának, néha pedig Gojirának ejtik. Ugyanaz a szereplő.
- Valahogy nincs tétje a filmek. Jó, persze, emberek ezrei, millió vannak veszélyben, de én bennük csak a potenciális járulékos veszteséget láttam, kurvára leszartam a sorsukat, a gyíkért jobban izgultam.

Pozitívumok

- A látvány! Hű bazmeg, az Acélember és a Pacific Rim városromboló jelenetei picsafüstök ahhoz képest, amit itt leművelnek a kaijuk.
- A hangkeverés. Godzilla üvöltése tényleg a csontodig hatol, a morajlások, a vészjósló zúgások, nagyon-nagyon ott vannak a szeren, rengeteget hozzátesznek a hangulathoz.
- Godzilla kurva aranyosan néz ki. Tömzsi, masszív, mégis süt róla az erő, a sebezhetetlenség.
- Az óriásgyík használja az extra képességét.
Spoiler:
- A kamerakezelés nagyon ügyes, sokszor kapunk POV jeleneteket, amiknek köszönhetően mi is úgy érezhetjük, hogy ott vagyunk a katasztrófa epicentrumában.
- A lények eredettörténete is korrekten el van magyarázva, itt kapunk némi új aspektust is, illetve bejön az atomfegyverekkel kapcsolatos dilemma, de éppen csak annyira, hogy senkinek se kelljen túlgondolnia a dolgot. Egy giccses jeleneten kívül amúgy is mindenki szarik bele, hogy miért rossz vagy veszélyes az atomfegyverek használata.
- A zene nagyon jól el lett találva, nagyon jó témát találtak a gyíknak és a legtöbb jelenetnek is. CD-n majd megvevős lesz.
- Godzilla karaktere is elég precíz és összetett lett. Látjuk benne a potenciális veszélyforrást, féljük az ősi erejét, mégis valahol a jó és rossz oldal határán billeg, és szerintem mindenki végig neki drukkolt.

Összességében azt mondom, akik szeretik a méltán híres óriásgyík karakterét, azok menjenek el moziba rá, már csak a látvány és a hangrendszer miatt is. A rombolós-harcolós akciójelenetek nagyon jók lettek, viszont a film nagyon lassan és unalmasan építkezik, a film feléig meg sem jelennek a kaijuk, néha túlmagyaráz dolgokat, néha viszont irritálóan fontos lyukakat nem töm be. A karakterek ostobák és érdektelenek, pár jelenet kifejezetten kellemetlen és hiteltelen, ami ront a film realista, sötétebb tónusú megközelítésén.

6/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptyPént. Május 16, 2014 7:39 pm

Weide írta:
Godzilla (2014)


Összességében azt mondom, akik szeretik a méltán híres óriásgyík karakterét, azok menjenek el moziba rá, már csak a látvány és a hangrendszer miatt is.  

6/10

Mindenképp megyek rá, holnap, s majd reagálok. De előbb hívott TM, és ő is hasonlókat mondott - úgyhogy egyre kevesebb az elvárásom.

Másrészt meg remélem, hogy ezúttal nem halkítják le a filmet, mert a múltkori nézői panaszok hatására a Rio2-nél rendesen visszavettek a hangerőből. Kib*szott idióták...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 EmptySzomb. Május 17, 2014 9:26 pm

Weide írta:
Godzilla (2014)

- Néha kibaszott bután viselkednek a karakterek, egy-két jelenet annyira hiteltelen és ostoba, illetve ellentmondanak egymásnak az ok-okozatok.
Spoiler:





Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   godzilla - Mozis hírek - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mozis hírek
Vissza az elejére 
3 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Hírek innen-onnan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: