Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Jinn   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptyKedd Dec. 09, 2014 8:11 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 ZSRAcEb





Jinn





Anyám.  faceplam  faceplam  faceplam  Rég láttam ennyire értelmetlen és felesleges filmet… Kb. egy éve volt egy időszak, mikor is sorozatban futottam bele az ilyen nulla horrorokba, úgy látszik a természet úgy döntött, ismét pofán vágott eggyel. Pedig az előzetese, amit idén márciusban ide is belinkeltem, még talán ígéretes is volt, sőt, saját honlapja is van, de sajnos a csicsás körítés alatt nagyon kevés az érdemi tartalom. A Jinn nagy része értelmezhetetlen zagyvaság, egy milliószor látott kiválasztott történet újabb feldolgozása, jórészt borzasztóan unalmasan és sablonosan. Az, hogy végül is végig lehet nézni, az semmi másnak nem köszönhető, mint az időnként fotelből kiugrasztó ijesztgetésnek: egyszer, mintha be is aludtam volna rajta, de aztán a hirtelen hanghatásra szívbajt kapva felébredtem…

A prológus szerint az ősidőkben az emberek, az angyalok meg a dzsinnek voltak a Földön, de aztán az emberek átvették a Föld irányítását ( lol2,  pont az emberek), s a dzsinneket meg lassan elfeledték. Ezek az emberhez hasonlatos teremtmények pedig úgy gondolják, 2010-es években eljött az ő idejük és megmutatják magukat – no nem pedofil Margit-szigeteki bácsiként, hanem természetesen átvennék a hatalmat a bolygón.  A baj (nekik) csak az, hogy a dzsinneken belül van egy al-dzsinn csoport, aki viszont az emberiség védelmébe szegődött, s megpróbálja megakadályozni a föld eldzsinnesedését. Logikus, nem? Szóval a nagyhatalmú rosszak között vannak jók, s van Shawn (Dominic Rains). Ő a dzsinnek Neoja, aki egyszer csak egy videokazettát kap egy ismeretlentől szülinapjára, amiben halott apja üzen neki, hogy vegye fel a harcot. Szegénynek fogalma sincs ki ellen és miért, a történet a szokásos köröket futja: nem hisz, hisz, de gyenge, hisz és erős. Totál kiszámítható és érdektelen messiás sztori, ahol a főhős a film végére a legnagyobb hatalmú őrzővé válik – még a tüzes féreglyukon(!!!) át érkező gonosz tűzdzsinnek is visszahúzódnak láttára, miután torkon ragadja egyiküket.

Ez komoly!!! Ez a sztori nagyjából. Természetesen Shawn nem önmaga világosul meg, van neki segítője is: egy pap (naná!), meg egy hozzá hasonló őrző dzsinn. Meg még van egy pszichiátriára zárt jó dzsinn, akinek talán nagyapja már harcolt a hosszú hajú, levitálni képes főgonosszal 1901-ben Indiában, de elbukott, s bánatában unokája bolondokházába került. De az is lehet, hogy ez ő maga. Érdekes egyébként, mikor a fináléban a reá is szükség van, simán elszakítja láncait ( lol2 , leláncolt beteg a gyogyóban), s Shawn segítségére siet. De a legjobb és legkomikusabb mégiscsak az autós üldözés volt: ilyet még nem láttatok, basszus!! Shawn kikezd a főgonosszal, majd autóba pattan, a dzsinn pedig üldözi… fekete füstként tekereg a (azt hiszem) Mustang után, de nem éri utol!!!! A dzsinnverő Mustangot!!!  faceplam

Ökörség az egész, úgy, ahogy van. Már az is érdekes, hogy elvileg 2010-ben már kész volt a mozi, de 3 évig sikerült vágni, Ajmal Zaheer Ahmad rendezőnek kétségkívül sokat kellett ehhez a végeredményhez gondolkodni. A jobbik eset az, ha érdemi tartalmat vágta ki, amitől élvezhetőbb lenne az egész, de inkább gyanítom, hogy ezt tartotta a fogyasztható összeállításnak. Tévedett. Ahogy írtam, egyetlen egy dolog, amiben viszont jól teljesít: az ijesztgetésben. Miután parás hangulat egyáltalán nincs, valóban a legváratlanabb pillanatokban jön egy-egy képi és hanghatás, olyan, mint mikor valakit megijesztesz hátulról, aki nem számít rá. Ezen kívül még egy dolog volt, ami tetszett, aminek még hangulata is volt: a szembeszomszéd ablakában meredten álldodgáló árnyék. Az jó volt. A színészekre tulajdonképp rossz szavam nem lehet, nem rajtuk múlt a dolog, a film pedig kategóriájában kimondottan normális trükkökkel és látvánnyal rendelkezik. Jó, sokat csaltak is, mert rengeteg sötét jelenet van benne és lófaszt sem látni, de ennek ellenére meglepően jó a CGI.

Senkinek nem ajánlom, hiába másfél óra, teljesen felesleges áldozni rá még annyit is. Még egy jót aludni sem lehet rajta, mert mindig felébreszt valami effekt.  Evil or Very Mad



40%


Ui: Miután németül néztem, nincs kizárva, hogy valamit totál félreértelmeztem és ez egy feledhetetlen filmélmény. Akkor bocsi. Bár... kétlem, hogy bárki leellenőrizne.  Smile






.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 26, 2020 5:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptyKedd Dec. 09, 2014 8:54 pm

R2-D2 írta:

Jinn

Anyám.  faceplam  faceplam  faceplam  Rég láttam ennyire értelmetlen és felesleges filmet… Kb. egy éve volt egy időszak, mikor is sorozatban futottam bele az ilyen nulla horrorokba, úgy látszik a természet úgy döntött, ismét pofán vágott eggyel. [...] Senkinek nem ajánlom, hiába másfél óra, teljesen felesleges áldozni rá még annyit is. Még egy jót aludni sem lehet rajta, mert mindig felébreszt valami effekt.  Evil or Very Mad

40%

Ui: Miután németül néztem, nincs kizárva, hogy valamit totál félreértelmeztem és ez egy feledhetetlen filmélmény. Akkor bocsi. Bár... kétlem, hogy bárki leellenőrizne.  Smile


taps

Úgyis hiányoltad már a "köpködős kritikát", és legalább nem a Nightcrawler lett az Razz .

A nemajánlást elfogadom, főleg mert már ez előzetes is hidegen hagyott, de van itt "valahol" egy Sharknado-osztag, akik eddig fogékonyabbnak bizonyultak az ilyenekre, talán felderítik majd a film rejtett erőforrásait Smile . Az írást elolvasni nekem éppen elég szórakoztató volt Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptyKedd Dec. 09, 2014 9:04 pm

Niwrok írta:


taps

Úgyis hiányoltad már a "köpködős kritikát", és legalább nem a Nightcrawler lett az Razz .

A nemajánlást elfogadom, főleg mert már ez előzetes is hidegen hagyott, de van itt "valahol" egy Sharknado-osztag, akik eddig fogékonyabbnak bizonyultak az ilyenekre, talán felderítik majd a film rejtett erőforrásait Smile . Az írást elolvasni nekem éppen elég szórakoztató volt Smile .
.

A Nightcrawlerre még nem jutottam el, de ami késik, nem múlik. Amúgy ez könnyebben ment, a dzsinn vs. Mustang jelenet mindent vitt.

Egyébként hihetetlen... A teljes film fenn van a Youtubeon!!! 1:03:28-tól nézd meg!!

Ez simán mehetne a Fast&Furious 7-be!!!


Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptyKedd Dec. 09, 2014 9:23 pm

R2-D2 írta:

Egyébként hihetetlen... A teljes film fenn van a Youtubeon!!! 1:03:28-tól nézd meg!!
Smile


Na igen, az azért "bájos", ahogy a ködszellem a drifteknél többször is kisodródik faceplam lol2 ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptyKedd Dec. 09, 2014 9:26 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Egyébként hihetetlen... A teljes film fenn van a Youtubeon!!! 1:03:28-tól nézd meg!!
Smile


Na igen, az azért "bájos", ahogy a ködszellem a drifteknél többször is kisodródik faceplam lol2 ...
.

egyetért
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Időbűnök   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 5:38 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 YIQGEi2





Időbűnök





Ha azt mondom, hogy a viszonyítási alap a Triangle??? Akkor elég magasan van a léc, ugye??? És ha azt mondom, az Időbűnök (aminek címét amúgy nem egészen tudom hova tenni) átviszi ezt a lécet???

A Time Crimes (Los cronocrímenes)  egy 2007-es spanyol sci-fi, ami először a 2007-es Fantastic Fest filmfesztiválon tűnt fel, de megjárta a hazai 2009-es Titanicot is, meglehetősen pozitív visszhangot kapva. Azt eddig is tudtam, hogy a fesztiválokon nem csak köldöknézegetős alkotásokat vetítenek, de most két héten belül a második fesztiválos időutazásos moziba botlok bele – anélkül, hogy korábban bármit hallottam volna róluk. Érdekes egyébként ez a műfaji besorolósdi is, mert magát az időugrást leszámítva semmi sci-fi elem nincs ebben a filmben, sokkal inkább egy izgalmas thriller az alapja, mint a fantasztikum világa. A jelenben járunk, az egész film 4!!! darab szereplővel játszódik, három helyszínen. Annyira minimalista, amennyire csak lehet, viszont egyetlen egy percre nem érezzük azt, hogy a kevesebb pénz nyomot hagyna a filmen. A látvány ugyanis ezt egyáltalán nem igényli, a történet meg nem pénz kérdése: ezt a filmet pedig a zseniális forgatókönyve adja el. Egy olyan csavaros, agyalós kis sztori, ami a maga nemében végletekig egyszerű, de a több idősík miatt szenzációsan egybefonódva igazi agytornát eredményez a végére.

Hector (Karra Ejelande) egy középkorú, kissé pocakosodó, kopaszodó spanyol átlagember, aki feleségével épp egy vidéki házba költözéssel van elfoglalva. Egy teljesen átlagos napon ledől pihenni a félkész házba, majd ébredés után is a pihenésnek akarja szentelni idejét, de egy váratlan telefonhívás belerondít az idillbe. Hector felveszi, de senki nincs a vonal végén… tapasztaltabb néző ugyan kezdhet gyanakodni, milyen szerepe van a telefonnak a történetben, de ahogy haladunk előre a sztoriban, simán el lehet felejteni. Olyan jelentéktelen esemény, ráadásul pár perc múlva Hector az erdőben meglát egy vetkőző csajt, s a két cici igéző szépsége tettekre sarkallja (de a nézőnek is gyorsan kimegy a fejéből minden más). No, ezt nem kellett volna… mármint a cicik után indulni… utána ugyanis egy olyan eseménylánc veszi kezdetét, aminek végén elégedetten csettinthet minden filmrajongó.

Zseniális, ahogy minden mindennel összefügg. Zseniális, ahogy a varázsdoboz kinyílik, ahogy az elejtett mondatoknak, puffanásoknak, sikolyoknak a film folyamán értelme lesz. Egyszerűen a mozi minden perce mosolyt csal az arcunkra, mert úgy érezzük, jutalmat kapunk, mikor is a puzzle egy-egy darabja a helyére kerül. Hogy valami támpontot nyújtsak (amit tán többen ismernek): az egész film olyan, mint a Potter III. időnyerős része… szenzációs. S miután a film kétharmadánál azt hiszed, vége van, képesek még egyet csavarni rajta: ami aztán szintén nem erőltetett, mert korábban valóban voltak olyan események, amik eddig képen kívül esetek. Imádom!! Azt viszont sajnálom, hogy mélyebben nem lehet belemenni a történet ecsetelésébe: ezt mindenkinek magának kell felfedezni, s csak utána spolierek mellet kibeszélni – ahogy anno a Triangle-t is. Az Időbűnök mondjuk talán kevésbé összetett, mint az, a hurok sokkal zártabb és egyszerűbb, de itt is csupán egy fél nap alatt történik minden, és ez is rengeteg gondolatot ébreszt. Már rögtön azt, hogy a szerkezet maga hogyan működik, ugyanis mikor is Hector be- és kiszáll az időgépből, az egész idő visszamegy, nem csak ő…  hmmm  

Annyit azért ki kell hangsúlyoznom, hogy spanyol film. Látványában, beállításaiban, képi világában totál más, mint Hollywood, számomra tök jól beleillik az Amíg alszol, a 211-es Cella hangulatába. Semmi hatásvadászat, semmi felesleges érzelmi túlfűtöttség: mindenből pont annyi van, hogy működjön az egész. Ahogy az elején is írtam, csupán három helyszínünk van, egy erdő, Hectorék félkész háza, meg egy kutatóbázis a dombtetőn. Hehe, itt is egy tudós van ott, mint a legutóbbi Retroactive-ban, de itt legalább van értelme és értelmes magyarázata annak, miért is van ott egyedül. A tudós szerepében pedig magát a rendezőt, Nacho Vigalondot tisztelhetjük, akinek mellesleg ez volt az első egészestés filmje  taps , s aki maga is írta a scriptet.  A lényeg tehát az, hogy qrvára lehet jó filmet csinálni kevés pénzből is, a spanyolok, franciák, északiak, németek ezt már megtanulták, ideje lenne nekünk is. Egyszerűen egy jó történet kell hozzá, amiben le lehet vetkőzni a honi viselkedésmintákat és a karakterek kötelező sztereotípiáit.

A kétes sikerű Időhurok és a kínos Időcsavar után végre ismét egy gyöngyszemet találtam, amit odatehetek a Triangle (meg az A pillangó-hatás) mellé a polcra. Már csak azért is, mert ez bizony megjelent nálunk lemezen (bár már nem lehet kapni). Ez simán újranézős darab, kiváló mozi!!!



95%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 26, 2020 5:23 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 6:17 pm

Niwrok írta:


A nemajánlást elfogadom, főleg mert már ez előzetes is hidegen hagyott, de van itt "valahol" egy Sharknado-osztag, akik eddig fogékonyabbnak bizonyultak az ilyenekre, talán felderítik majd a film rejtett erőforrásait Smile . Az írást elolvasni nekem éppen elég szórakoztató volt Smile .
.

Haha, én is kurva jót röhögtem az íráson, erre tuti rá fogok nézni, már ha a német nyelvű RIP-en kívül ráakadok valami más release-re.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 8:07 pm

Weide írta:

Haha, én is kurva jót röhögtem az íráson, erre tuti rá fogok nézni, már ha a német nyelvű RIP-en kívül ráakadok valami más release-re.


Milyen "német nyelvű RIP" Shocked ?! Ott van Artunál feljebb a link, és az angol !
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 8:40 pm

R2-D2 írta:

Időbűnök

Ha azt mondom, hogy a viszonyítási alap a Triangle??? Akkor elég magasan van a léc, ugye??? És ha azt mondom, az Időbűnök (aminek címét amúgy nem egészen tudom hova tenni) átviszi ezt a lécet???

A kétes sikerű Időhurok és a kínos Időcsavar után végre ismét egy gyöngyszemet találtam, amit odatehetek a Triangle (meg az A pillangó-hatás) mellé a polcra. Már csak azért is, mert ez bizony megjelent nálunk lemezen (bár már nem lehet kapni). Ez simán újranézős darab, kiváló mozi!!!

95%


NA VÉGRE, BASZKI egyetért !  Azt hittem, már sosem nézed meg  cheers ! "...anélkül, hogy korábban bármit hallottam volna róluk." Razz ?! Hát ezért koptatom én itt a számat meg a billentyűzetet Wink ?!

Bizony, hogy újranézős, tanúsíthatom, mert legalább háromszor láttam már, és ha nekem nem is ér fel a Trinagle-ig, azért a 9-es ott az elején vastagon kijár részemről is. Az egyszerűsége, a hurkok, meg ahogy még az olyan kis dolgoknak is jelentősége van, mint a félretolt kuka... kiváló!

És hogy miért "bűnök"?

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 9:05 pm

Niwrok írta:

NA VÉGRE, BASZKI egyetért !  Azt hittem, már sosem nézed meg  cheers ! "...anélkül, hogy korábban bármit hallottam volna róluk." Razz ?! Hát ezért koptatom én itt a számat meg a billentyűzetet Wink ?!

"Ha még nem láttad, akkor még egyszer ajánlom az Időbűnöket..."

- ó, csezdmeg, ennyi alapján emlékeznem kéne? Tessék normális kritikát írni, hogy szem előtt legyen!  tongue

Niwrok írta:

És hogy miért "bűnök"?

Spoiler:
.

Persze, ez ennyire nekem is lejött, de a prekoncepcióm alapján egy Időhurokhoz hasonló filmet vártam, ahol a bűnöket megakadályozandóan történik meg az ugrás. De homlokegyenest mást kaptam, ami viszon sokkal jobb lett.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 9:32 pm

.
R2-D2 írta:

"Ha még nem láttad, akkor még egyszer ajánlom az Időbűnöket..."
- ó, csezdmeg, ennyi alapján emlékeznem kéne? Tessék normális kritikát írni, hogy szem előtt legyen!  tongue


Nem, de EZ alapján gondoltam, hogy legalább a listádra felkerült: "Az ajánlásokat köszi, a Maradj!-ot láttam rég, de nagyon nehéznek találtam, és nem fogott meg, a másikat megkeresem..."  tongue  Very Happy . Meg hát ott van, hogy "még egyszer", szóval ez nem is az első volt Wink .

Amúgy meg boldog lennék, ha az újdonságok keltette kíváncsiság kielégítése mellett lenne időm a régi jó filmeket újranézni és írni róluk  Wink ...

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

És hogy miért "bűnök"?

Spoiler:


Persze, ez ennyire nekem is lejött, de a prekoncepcióm alapján egy Időhurokhoz hasonló filmet vártam, ahol a bűnöket megakadályozandóan történik meg az ugrás. De homlokegyenest mást kaptam, ami viszont sokkal jobb lett.

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 9:52 pm

Niwrok írta:
.
Nem, de EZ alapján gondoltam, hogy legalább a listádra felkerült: "Az ajánlásokat köszi, a Maradj!-ot láttam rég, de nagyon nehéznek találtam, és nem fogott meg, a másikat megkeresem..."  tongue  Very Happy  . Meg hát ott van, hogy "még egyszer", szóval ez nem is az első volt Wink .

Jól van na. peace Akkor szerintem még nem használtam cetlit. Egyébként a film címe valami miatt a fejemben volt régóta, csak nem tudtam, ki ültette belém az incepciót.

Niwrok írta:

Amúgy meg boldog lennék, ha az újdonságok keltette kíváncsiság kielégítése mellett lenne időm a régi jó filmeket újranézni és írni róluk  Wink ...

Én is!!! ima

Niwrok írta:


Spoiler:
.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzer. Dec. 10, 2014 9:57 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Az elveszett szoba S1   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzomb. Dec. 13, 2014 5:52 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 HyWXsTo





Az elveszett szoba S1





Fel van adva a lecke, ugyanis Niwrok írása után baromi nehéz bármi újat is mondani erről a négy órás kalandról. Tartalmat írni végképp felesleges, az ajánlóban minden tudható dolog benne van: annál viszont semmivel sem több, s ez jó így. Annyi biztos, hogy az elmúlt hetek/hónapok kedvcsináló kritikái közül toronymagasan ezt a filmet akartam látni legelőször – s egyáltalán nem bántam meg. Akkor sem, ha azért vannak rendesen fenntartásaim is vele…

„Az elsődleges véleményem az, hogy amikor ez a sorozat a Tárgyakkal foglalkozik, azok képességeivel, a múltjukkal, a köréjük szerveződött, egymással rivalizáló csoportokkal, és amikor a Tárgyak kapcsán gyakorlatilag minden részre jut legalább három WTF-pillanat, az egyszerűen QRVAJÓ!”

Ez a mondat tökéletesen kifejezi a sorozat lényegét, egyúttal magam is maximálisan azonosulni tudok vele. Az Elveszett szoba, mint film(sorozat), maga a Tárgyak (anyám, Wikije is van  Dance ) története, minden olyan misztikum, ami hozzájuk kapcsolódik, egyszerűen zseniális. A gyilkos töltőtolltól a főtárgyig eljutva rengeteg érdekes és ötletes tulajdonság, néhányon csak mosolyogtam, néhány rendesen meglepett, de pl. a Doboz működését nem is értettem. A legjobban egyértelműen a Kulcs és a Buszjegy tetszett, mert bár a Fésű sem rossz, gyakorlatilag mégiscsak a Kulcs az, amit mindennapjaimban el tudnék képzelni, s alantas céljaimra használni. Nagyon jók voltak – egyfajta Kő-Papír-Olló rendszerben – a Tárgyak (illetve az őket birtokló személyek) párharcai, sokszor sikerült meglepniük az íróknak egy-egy újabb és újabb fegyvernek használatos dologgal. Tetszett az egész minisorozatnak a hangulata, a főcím ugyan kicsit emlékeztetett a Takenre, de ez talán még jobban ráerősített az egésznek a sci-fi hangulatára. Jó volt, ahogy a misztikum, a realitás és a néha izgalmasabb, parásabb részek, hangulatok keveredtek egymással, a teljesen nyilvánvaló amatörizmus mellett ezek jó ütemben voltak adagolva. S végül nagyon jó volt (csak meglehetősen nagyvonalú) a különféle érdekcsoportok ideológiája, versenyfutása a Tárgyak megszerzéséért: a Rend, a Gyűjtők, a Légió, mind-mind nagyszerű, de kidolgozatlanul maradt szereplői a történetnek.

Ugyanis az egész legnagyobb hibája számomra, hogy az egészről süt a félbehagyottság érzése. Az elején még talán a tanácstalanság és a bénaság is, de a végén csupán a félbehagyottság: s itt nem csak a nyilvánvalóan folytatni kívánt Próféta szálra gondolok, hanem az egészre összességében. Valamennyi csoport lóg a levegőben, igazán jó lett volna motivációikat, hierarchiájukat megismerni. A 10-es szobában lezajlott eseményekről semmit sem tudunk, így arról sem, melyik tárgyból miért és hogyan is lett az, ami lett. A finálé – ahogy azt Niwrok is írta – így borzasztóan összecsapott lett, előszedtek egy Fő Tárgyat a semmiből, aminek aztán tulajdonképp nem is ismerjük meg a sorsát… ugyanis ha feltételezzük, hogy John megtette, amit kértek tőle, sokkal bosszantóbb a második évad hiánya, a  Próféta vs. Új Főtárgy küzdelme. Mert szerintem erre ment ki a játék a végkifejletben…és így ugyanolyan idegesítően kurta lett az egész, mint ahogy az a Flasforward vagy a Rejtélyek városa esetében volt. Szándékosan nem is írtam ebbe bele a kislány eltűnését, mert én egyáltalán nem tartottam fontosak szerepét - úgyis megkerül, ilyen szituban egy ilyen sorozatban kizárt, hogy egy gyerek végleg elvesszen. Szerepe mindössze annyi volt, hogy John berántsa az egészbe, de valahogy úgy éreztem, John is sokkal inkább foglakozott magukkal a tárgyakkal, azok megszerzésével, mint a kislányával. Még ha időnként bele is mondta a kamerába, hogy mindent a lányáért tesz…

Egyébként ezen az ajtós dolgokon jókat mosolyogtam: először Sulley meg Mike kalandjai jutottak eszembe a Szörny Rt-ből, aztán a Sorsügynökség Tau-bácsijai. Legvégén meg természetesen a Mártix a maga folyosójával és ajtóival…hozzáteszem, hogy az összes ilyen jelenetet imádtam a korábbi filmekben is, mikor a kinyíló ajtóval hopponáltak ide-oda, rengeteg jó ötletet és humort rejthetnek ezen képsorok. Ami már kevésbé tetszett, az az egész elnagyolt környezet, amiben John tevékenykedik: gyilkosság és gyerekrablás miatt körözve simán jön-megy mindenhol, anélkül, hogy bárki bármit is gyanítana, ráadásul az eltűnt kislány emlegetett anyját egyetlen percre nem ismerjük meg. Kissé életszerűtlen… Az egész háttér, minden, ami a Tárgyak története köré felhúztak, olyan, mint egy homályos kontúrok nélküli vázlat, viszont maguknak a Tárgyaknak, a Szobának és a Lakónak a történetére kevés volt ez a mini évad. Erre egy kitűnő sorozatot lehetett volna felhúzni, amolyan Lost-szerűt (egyébként is éreztem némi áthallást), sajnálom, hogy ilyen hamar vége lett.

Mindettől függetlenül jó volt nézni, izgalmas, ötletes, nagy ökörségektől mentes kis történet. Nem az a kult-státusz, de kimondottan jó. Igazából fogalmam sincs, ez eddig miért is kerülte el a figyelmemet, de ezúton is köszi az ajánlót, Niwrok!



80%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 28, 2020 3:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 EmptySzomb. Dec. 13, 2014 9:41 pm

R2-D2 írta:

Az elveszett szoba S1

Mindettől függetlenül jó volt nézni, izgalmas, ötletes, nagy ökörségektől mentes kis történet. Nem az a kult-státusz, de kimondottan jó. Igazából fogalmam sincs, ez eddig miért is kerülte el a figyelmemet, de ezúton is köszi az ajánlót, Niwrok!

80%


Szívesen máskor is Smile ! Ez tényleg gyors volt Smile .

Ez a hat rész így csak kedvcsinálónak volt jó, így meg maradt egy kiaknázatlan lehetőség egy rossz lecsapással.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 63 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
63 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Weide írásai
» Niwrok írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: