Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: The signal   Weide írásai - Page 8 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 10:46 am

The Signal (2014)

Weide írásai - Page 8 SignalBanner

IMDB

Hát ez a film abszolút nem az volt, amire számítottam. A cím egy merő megtévesztés. Szó sincs benne fogkrémről, vagy éppen fehér fogakról, de még a szájápolásról sem. Pedig megnéztem volna egy ilyen újító, formabontó experimental filmet.
Viccet félretéve, a film első fél órája tényleg nagyon érdekesen és kissé hektikusan indul, 20 perc alatt kapunk vagy 4 stílust, amit nem nagyon sikerül összehozniuk, valahogy nincs semminek súlya és megfelelő aránya, ráadásul maga a keretsztori is érthetetlen és kicsit in medias res. Három jóbarát, Nic, Haley és Jonah egy titokzatos hacker, Nomad nyomában van, aki betört a szervereikre meg mittudom én, nem is értem, annyira miért vannak rákattanva erre, de lényeg, hogy igyekeznek lenyomozni Nomad helyzetét és konfrontálódni vele. Mellette Nic-nek kapcsolatával és saját éltével is meg kell birkóznia, ugyanis Haley-vel éppen a szakítás szélén állnak, mellette pedig béna (mankóval azért tud járni) lábai is megnehezítik az életét. Szóval kezdünk rögtön egy thriller szállal, mellette ott van ez a road movie feeling a három barát utazása alatt, illetve egy romantikus/drámai szál, megannyi visszaemlékezéssel, szépen fényképezett flashback-ekkel. Ez a műfaji katyvasz nagyon furán hatott az elején, nem is nagyon lehetett szépen összeilleszteni a puzzle darabkáit, és aztán bejött még egy...
Mikor sikeresen lenyomozzák Nomad IP-jét, rögtön a helyszínre hajtanak, ahol egy elhagyatott kis házat találnak a semmi közepén. Ide merészkedik be a két faszi egy kézi kamerával és hirtelen az egész átvált egy found footage horrorba, de valami eszméletlen durván. Nem azt mondom, hogy magam alá csináltam, de azért ott volt a chill meg a creeps a levegőben. És itt csavarnak egy hatalmasat a történeten, innentől vált át egy teljesen más stílusba, egy olyan sci-fi/dráma horrorba, ami az utóbbi évek egyik legjobb ilyen próbálkozása. Éppen ezért tovább nem is mesélném a történetet, egyrészt véletlenül sem szeretnék egy csavart nem lelőni, másrészt szerintem kifejezetten jót tett ennek a filmnek, hogy minimális információ nélkül ültem le megnézni.
Lényeg a lényeg, a szereplők zseniálisak. A kiszolgáltatott, tehetetlen helyzet, amellyel Nic szembesül, remekül tudja átadni a képernyőn, érezzük dühét, haragját, felháborodását. Fishburne karaktere pedig tipikusan azt hozza, amit leginkább lehet utálni ezekben a karakterekben, de azt zseniálisan. Nem tudni, miért nem oszt meg bizonyos dolgokat, nem tudjuk, kinek dolgozik, mi is a fő célja, feladata, vanna-e hátsó szándékai, stb. Ezzel kombinálva a kimért, rideg stílusa egy alapvetően félelmetes elegyet alkot, de mindez aztán meg is lesz magyarázva. Innentől lényegében az egész film az információk hiányára, apró morzsák összeszedegetésére és a helyzet megértésére vannak kihegyezve.  Nic nem bízhat már saját tulajdon eszében sem, s lényegében az egész ismert/ismeretlen környezetén érezni lehet, hogy nincs valami rendben.
Emellett a film témája, alapja, az egész dolog mögött álló csavar kifejezetten felkavaró és hosszasan el lehet szerintem majd beszélgetni róla.
Ugyanakkor okos módon nem csak a végső, nagy revelációra van kihegyezve az egész mozi, folyamatosan kapjuk a meghökkentő, bizarr, esetleg durva jeleneteket, ami csak rájátszanak a kiszolgáltatottság, tudatlanságban hagyás és a tehetetlen düh érzéseire, amik fokozatosan gyűlnek Nic-ben és a nézőben is. A betegszobás/műtős jelenet pl. olyan zsigeri és hirtelen felfedezéssel és haraggal voltak képesek adni, hogy csak szájtátva néztem. "Mi a fasz? Mi a fasz folyik itt?"
Aztán a menekülés, a "fenti világ" poszt-apokaliptikus mivolta, bizarrsága mind rájátszik ezekre az érzésekre és tovább növeli azokat. Mellette pedig ügyesen bánik a szereplőkkel is, végig érezhető, hogy itt valami nincs rendben.
Technika terén meglátszik az alacsonyabb költségvetés, vagyis nincs sok CGI, de ami van, az jó, a lassítások zseniálisak, még ha néha kicsit mintha el is szaladt volna velük a ló, a zene pedig ott van a szeren. Alkalmazkodva az aktuális helyzethez, éppen nyomasztó, szenvedős, sivár, esetleg hősies, feltámadó vagy éppen leleplező. Hallgassátok végig rögtön a végső jelenet utáni stáblistánál a zenét, nagyon jól megragadták szerintem az egész lényegét, mellette pedig szerintem segít is feldolgozni illetve ráhangolni arra, amit lényegében a képernyőn láttunk.

Tudom, talán némileg hiányosnak és kapkodónak tűnhet az írásom, de egyszerűen véletlenül sem akartam lelőni semmilyen csavart a film kapcsán, így meg elég nehéz beszélni mindenről, amiről szeretne az ember, másrészt maga a film is rengeteg kis morzsát szór elénk, amiket, ha szemfülesek vagyunk, hamar össze tudunk szedni és kihámozni a kellő információt, így csökkenhet az esély a totális meghökkentésre. De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 12:24 pm

Weide írta:
The Signal (2014)

De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10


Ez már nekem elég, köszi! Így is, úgy is megnéztem volna, remlem hamarosan felirat is lesz hozzá.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptySzomb. Szept. 13, 2014 12:27 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
The Signal (2014)

De, és ez a lényeg, apróbb hibáin, gyermeki betegségeitől eltekintve nem láttam a közelmúltban ennyire összeszedett, ennyire felkavaró (nem feltétlen látványilag vagy tartalmilag, inkább az emberi szenvedély és tehetetlenség ilyen ügyes bemutatása végett), zsigeri és okos filmet, amely képes megmagyarázni azt, amit végig érteni, tudni szerettünk volna, de hagy azért annyi kérdést maga után, hogy tovább lehessen gondolni és elbeszélgetni róla, akár több szinten is.

8/10


Ez már nekem elég, köszi! Így is, úgy is megnéztem volna, remlem hamarosan felirat is lesz hozzá.

Én is. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 12:37 pm

Weide írta:
The Signal (2014)


8/10


Megnéztem, nagyon jó volt. Pontszámban is egyetértek, fogalmazom a kritikát magamban.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 18, 2014 3:53 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
The Signal (2014)


8/10


Megnéztem, nagyon jó volt. Pontszámban is egyetértek, fogalmazom a kritikát magamban.

Már nagyon várom!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:23 pm

Weide írta:

13 Sins (2014)

Nem lenne olyan rossz ez a film, de sajnos rengeteg lehetőséget nem aknáz ki. A kihívások ugyan operálnak némi fekete humorral, meg vannak benne jócskán durva részek is, de egyik sem olyasmi, amit ne láttunk volna. A titokzatos háttérszervezetről sem derül ki semmi, ami irányítja ezt az egész játékot, s bár a cselekmény pörgős és gyorsan követik egymást az események, valahogy olyan semmilyen az összbenyomás. Főleg azzal összevetve, hogy mindez egy thai horror (13 Beloved) remake-je, ami sokkal durvábbnak tűnt, beleolvasva a plotjába.
A szereplők nem kiemelkedőek, a csavarok sem, 1-2 jelenet nagyon el van találva, de a filmet nem lengi be egy sajátos, egyedi atmoszféra, s bár a stílus kedvelőinek bátran ajánlom egy megnézésre, a világot nem fogja megváltani.

5/10


Mivel én a 13 Belovedet előbb láttam, és ahhoz viszonyíthatom, így nyugodtan mondhatom, hogy ez nekem sokkal jobban tetszett. Nem a ráaggatott csicsák miatt, mert bár elsőre baromi jó ötletnek tartottam, hogy erősebb a személyes kötődés, többet megtudunk Elliot hátteréről, mint Phuchitéról, és nagyon tetszett a morbid humor is (Mr. Shaw megkávéztatása verhetetlen!), de a végére túlmagyarázottnak és túlbonyolítottnak éreztem a titkos szervezet dolgot, és a sokk helyett egyszerűen csak elfáradt, kiürült az egész. Ja, és ami még sokkal-sokkal jobb volt, az a telefonhang dumája volt: "Kérem, lássa meg a pozitívumot ebben, vegye úgy, mint ösztönzést... mondjuk mint egy fejéhez szorított pisztolyt!" Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:28 pm

Niwrok írta:

13 Sins (2014)


Mivel én a 13 Belovedet előbb láttam, és ahhoz viszonyíthatom, így nyugodtan mondhatom, hogy ez nekem sokkal jobban tetszett.
.

Mármint az új, ugye?
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:41 pm

R2-D2 írta:

Mármint az új, ugye?


Jaaa, nem írtam pontot Smile! A 13 Beloved volt nálam 5 pont körül, a remake 7.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:44 pm

Niwrok írta:


Jaaa, nem írtam pontot Smile! A 13 Beloved volt nálam 5 pont körül, a remake 7.
.

Jó, az egy pont eltérésünk nem akkora különbség. peace
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 2:05 pm

Blue Ruin (2013)

Weide írásai - Page 8 Fid13793

Na, ilyen egy nem átlagos bosszúfilm!
A történet szerint Dwight egy ártalmatlan csavargó, aki szülei halála megzuhanva, csövesként tengeti napjait. Kocsijában él, másik kidobott kajáját fogyasztja, illetve házakba tör be hogy fürödhessen és tisztálkodhasson, benzint meg isten tudja honnan szerez...
Egy nap aztán egy rendőrnő keresi fel, hogy tudassa vele, kiengedték a börtönből a szülei gyilkosait. Dwight egy pillanat alatt vedli le magáról a mocskos hobó kinézetét, hogy aztán egy átlagos, tényleg, szintje jelentéktelen karizmával és kisugárzással rendelkező kispolgár képében útnak induljon és bosszút álljon anyja és apja gyilkosán...

Számomra mindeddig ismeretlen volt ez a Macon Blair fazon -ami a filmográfiáját tekintve nem is csoda-, de emelem a kalapom előtte. A bágyadt tekintetével, a gülü szemeivel, a szótlanságával képes volt egy olyan teljesen átlagos, "kisember" hőst bosszúját kereső, megfáradt embert alakítani, amiért jár az elismerésem.
Pont ez tetszett az egészben, hogy végig képes a realitás talaján maradni a film. Dwightból egyszer sem kreáltak egy olyasfajta bosszúállót, amit manapság tömegével ontanak a filmek, -most leginkább a Drive jutott eszmbe példaként, erre majd kitérek-, hanem végig megmaradt abban a szerepben, ami mindig is volt.
Nem azért nem beszél, vagy csak alig, mert attól rideg és félelmetes marad a karaktere, hanem mert nincs mit mondania. Nem azért válik rettentővé és félelmetessé, amilyen elszántásággal és kegyetlenséggel járja az útját, hanem mert nincs mit veszítenie. Nem azért kegyetlen, hogy a néző pofájába loccsanthassák explicit módon a vért és húscafatokat, hanem mert nincs más módja a céljai kivitelezésének. Remélem érzitek a Drive hasonlatot. Smile

Nem akarok többet elmondani a sztoriból, mert egyrészt nincs is, másrészt azt a kevés, és annyira azért nem is erős csavar(oka)t nem akarom feltétlen lelőni előttetek, de azért néhány dolgot kiemelnék, amit mindenképpen meg szeretnék említeni.

Nagyon tetszett, hogy Dwight a 'hadjárata' során egyszer sem avanzsált, még pillanatokig se tipikus badass keményfiúvá. Erre a legjobb jelenet, mikor lábon küldik egy számszeríjjal, ő meg megy a kisboltba, szépen megveszi a tűt, cérnát, harapófogót, csipeszt, kötszert, fertőtlenítőt (a fizetésnél volt a film legnagyobb poénja), majd miután 5 percig sikertelenül basztatja a combjába fúródott csonkot, bebattyog a kórházba és elájul. Igen, ennyi. Ez valszeg így lenne az életben is.

Tetszett még Ben karaktere, aki ugyan nem katalizátora az eseményeknek, de megfelelő lendületet és színt visz a sztoriba, hogy az magabiztosabban gördülhessen tovább. Illetve fontos eszközt játszik Dwight megítélésében is, hisz látszik, nem fél segítséget kérni (amire rá is szorul), ugyanakkor feleslegesen sem akar senkit belerángatni a maga kis őrült játszmájába.

Aztán ott van Sam, Dwight nővére, akinek szintén csak annyi a dolga, hogy a film legjobb igazságait szolgáltassa nekünk, illetve újabb célt adjon Dwight-nak és a sztori folyását segítse. Igazából ő festi le a legjobban, miért is annyira kibaszottul félelmetes Dwight karaktere. I'd forgive you if you were crazy, but you're not. You're weak.

A kevés párbeszéd és lassú folyású cselekmény ellenére a film kifejezetten feszült, a jelenetek jól megkomponáltak, az egész hangulata pedig hűen tükrözi a cím többfajta értelmezésének módját is. Mert legyen szó a Dwight által véghezvitt pusztításról vagy önmaga összeomlásáról, a keserves, lehangoló hangulat végig rátelepszik a nézőre, amit segít a kifejezetten visszahúzódó, semleges zene is. Az erőszak is itt hirtelen kirobbanó és brutális, mégsem öncélú és annyira nem is eltúlzott.

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:09 pm

Weide írta:
Blue Ruin (2013)

8/10


Ez érdekes, köszi. Valamikor meglesem.

A Confession of a Murdert is meg akartam már nézni, de nincs ncoron. Legalábbis nem találatam... scratch
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:12 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Blue Ruin (2013)

8/10


Ez érdekes, köszi. Valamikor meglesem.

A Confession of a Murdert is meg akartam már nézni, de nincs ncoron. Legalábbis nem találatam... scratch

Pedig fent van, ezen a release néven; Confession.of.Murder.2012.720p.BluRay.x264-GiMCHi
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:21 pm

Weide írta:


Pedig fent van, ezen a release néven; Confession.of.Murder.2012.720p.BluRay.x264-GiMCHi

KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeah
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:50 pm

Weide írta:
Blue Ruin (2013)

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10


Már éppen mondtam volna, hogy "jobbulást", de hogy ennek keretében van időd végre ilyeneket írni, azért nem lenne 100%-osan őszinte a dolog Smile .

Egy előzetest láttam már belőle, az alapján tetszett, és most már szem előtt is lesz. Köszi!
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 EmptyHétf. Jan. 26, 2015 4:55 pm

Niwrok írta:
Weide írta:
Blue Ruin (2013)

Én azt mondom, kickstarteres indie filmhez mérten ez egy szuper alkotás, ami tényleg képes volt új színt vinni a bosszúfilmek műfajába, ismeretlen színészekkel és a nem kevésbé ismert rendezővel egyetemben. Engem mindenesetre megvett magának, már várom a Green Room-ot!

8/10


Már éppen mondtam volna, hogy "jobbulást", de hogy ennek keretében van időd végre ilyeneket írni, azért nem lenne 100%-osan őszinte a dolog Smile .

Egy előzetest láttam már belőle, az alapján tetszett, és most már szem előtt is lesz. Köszi!
.

Hehe, köszi!

Amúgy nagyon bejött az animés irományod, más hasonló műről nem szándékozol írni esetleg? Akira? Paprika? Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
7 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: