Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Kisasszonyok   Moziajánlók - Page 54 EmptyVas. Feb. 09, 2020 7:55 pm

.
Kisasszonyok


Ezzel meg az a helyzet, hogy ha nincs a mai Oscar-gála, a büdös életben nem nézem meg. Alapból nem igazán kedvelem a kosztümös filmeket, de hogy lányos kosztümös filmeket nézzek, ahhoz kellett a jelölés is.

Ennek fényében nem is csoda, hogy átfutott rajtam a film. Úgy igazából semmi érdemleges nem történik benne, ráadásul a dramaturgiája sem jött be: az időbeni ugrálások inkább csak összezavartak, mint élményt adtak volna. Sokszor nem tudtam, mikor is vagyok, kit és melyik életszakaszában látok. A négy lánynak megvan a négy külön szála, de ezek néha követhetetlenek és értéktelenek – hogy aztán itt is a végére érjen össze minden, Beth betegségével. Onnantól kezdett érdekelni az egész, onnantól lett értelme mindennek. Olyannyira, hogy az utolsó húsz perc kifejezetten tetszett, abban rengeteg pozitív és negatív érzelmi töltet volt. Egyik oldalról a szokásos testvérháború drámába fordulása remek húzás, másrészt meg ugye ott van Jo szerelme, s annak megoldása, majd a könyv a végén. Ez mind nagyon bejött, de egész addig kínszenvedés volt nézni a négy lány korhű ruhába öltöztetett semmittevését.

Saul Goodman feltűnése viszont nagy öröm volt… ennek ellenére ez is egy újabb gyenge film az Oscar mezőnyében.





70%



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyHétf. Feb. 10, 2020 7:24 pm

R2-D2 írta:
.
Jojo nyuszi

Ha már szatíra és ez a téma, akkor az Er ist wieder da sokkal, sokkal jobb volt.

65%


Na jó, de azt a németek csinálták magukról Very Happy !

Még nem láttam, majd biztosan fogom, de annyira nem rohanok vele... Waitititől még mindig a Thort emésztem...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyHétf. Feb. 24, 2020 12:19 pm

Niwrok írta:
.
Álom doktor

Az alapművel szemben az Álom doktor inkább misztikus dráma volt, de nekem bejött. King több hasonló könyvét is olvastam, így nem zavart a váltás, tetszett a hangulata... de a két és fél órányi játékidőt soknak találtam a tempóhoz képest.

8/10
.

Volt az 3 óra (!!!) is...

Nekem qrvára bejött az egész, előtte nap néztem újra a tüsszentős Ragyogást, így egy nagy kerek sztorit kaptam, amiben a két film tök jól kiegészítette egymást. Remélem, lesz időm bővebben is kifejteni. Smile


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: A láthatatlan ember   Moziajánlók - Page 54 EmptyVas. Márc. 01, 2020 6:21 pm

.
A láthatatlan ember / The Invisible Man

A cím és az előzetes részben egy thrillert ígérne, ahol a kontrollmániás, erőszakos férjétől nagy nehézségek árán elmenekülő, a barátainál bujkáló Cecilia még akkor is meggyőződéssel hiszi, hogy Adrian üldözi őt, amikor a férfi ügyvéd öccsén keresztül megtudja, hogy a férje öngyilkos lett. Azt vártam, hogy ebből majd olyan jelenetek lesznek, amikor a néző képzeletére van bízva, hogy Adrian kísérti Ceciliát, vagy csak a nő képzeli oda a férfit, akitől a sírban sem nyughat, lassan felőrölve Cecilia józan eszét... de ezek kb. a tizedik percig tartanak, amikor elhangzik, hogy Adrian világhírű optikus volt, a fénytörés szakértője.

Így viszont inkább sci-fi, amibe sajnos csak kevés olyan jelenet fér bele, ami Adrian láthatatlanságára épülne, a kb. 5-6 eset meg elég sovány egy két órás filmre. És amennyire sci-fi, annyira pszichodráma is, a lényege ugyanis végig az, hogy a férfi hogyan áll bosszút, sorban elvéve az asszonytól mindent: pénzt, barátokat, családot, szabadságot, reményt...

Leigh Whannell egyre jobban mászik ki James Wan árnyékából, egyre jobb filmeket csinál, mert az ötleteivel eddig sem volt gond.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Angry Birds: The Movie   Moziajánlók - Page 54 EmptyCsüt. Márc. 19, 2020 5:57 pm

R2-D2 írta:

Angry Birds: The Movie

Ez persze önmagában még a bámulatos animáció mellett is kevés, a filmnek az a hihetetlen sok utalás, rejtett és kevésbé rejtett geg ad mélységet, amibe lépten nyomon belebotlunk. Nekem mondjuk a Black Sabbath Paranoidja után már nem volt szükségem hangulati elemre az elmerüléshez, de élvezettel figyeltem a rengeteg táblát (Apple Store) képet, jelenet megidézést (Ragyogás), ami színesíti a filmet - az eredeti játék hangulati elemeit meg már nem is említem.
Az igaz, hogy sokkal több röhögést vártam, de ez a film nem az a térdet csapkodós fajta lett: sokkal inkább az a tipikus széles vigyor jellemzi, mint a fergeteges humor. Sokkal inkáb játszik a hangulatra, mint a poéngyárra - ebből kifolyólag szerintem minden nézésnél lehet benn új, bújtatott dolgot felfedezni.

80%


Mik elő nem kerülnek ilyenkor, ugye Smile ?!

Én inkább röpködésből meg rombolásból vártam volna többet, ha már arról szól a játék Smile ... talán a felvezetés meg a malacokkal bulizás rovására. A sztori meg a karakterek jópofák voltak, a madárvilág bemutatása dettó (azon nevettem a legjobbat, ahogy a mamamadár beleöklendezi a gyerekek zacskójába az uzsonnát Very Happy ), de ebben a formában hosszúnak tűnt még a másfél óra is, és a felnőtt kikacsintásokat sem mindig érzem helyénvalónak egy gyerekmoziban.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyPént. Márc. 20, 2020 12:12 am

Niwrok írta:

Angry Birds: The Movie

Mik elő nem kerülnek ilyenkor, ugye Smile ?!


Shocked Shocked lol!


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptySzomb. Ápr. 04, 2020 11:16 am

.
Mire nem jó egy karantén Smile ?



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: #kövessbe   Moziajánlók - Page 54 EmptyPént. Aug. 07, 2020 11:03 pm

.
#Kövessbe / Follow Me

Cole tíz év vloggerkedés után szép nagy rajongótábort épített fel magának, rengeteg bulit, látványosságot és őrült kalandot megjárva. Az évforduló kapcsán most a haverjai arra készülnek, hogy meglepjék őt, amiben segítségükre lesz egyikük orosz milliomos zsúrbubi haverja, Alekszej is. A moszkvai turistalátványosságokat letudva és egy, pár rosszarcú gengszterpalánta miatt félresikerült diszkózás után Colék elmennek oda, amiért eredetileg jöttek: egy különleges szabadulószobába. A "játék" állítólag minden hasonlónál intenzívebb élményt ígér, és ez Cole számára már az első feladatnál beigazolódik... de ahogy egyre inkább a barátai testi épsége is veszélybe kerül a feladatokon keresztül, Cole egyre idegesebb és feszültebb lesz, hogy ez talán már nem is egy játék.

Bár csak utólag néztem meg, hogy ezt a filmet is Will Wernick írta és rendezte, mint a három évvel ezelőtti, szerintem ritka szar, unalmas és buta Szabadulószoba című filmet, meglepnie nem sikerült a dolognak. A Follow Me-t nézve ugyanis többször eszembe jutott az a mozi, nem csak mert ahhoz hasonlóan egy szabadulószoba a központi témája, hanem a stílusa és a forgatókönyv jellegzetességei miatt. Ez is pontosan úgy épül fel, mint az, hogy van egy csaknem fél órás felvezető bulizó fiatalokkal, majd jön húsz perc szabadulószoba, hogy a maradék trancsírból, futásból és sikításból álljon... csak amíg ez akkor teljesen kinyírta a filmet, olyan bődületesen unalmas volt, itt mondjuk inkább csak erőltetett és vontatott. A feladatok a Szabadulószobában szabadulószobásabbak voltak, itt viszont legalább van bennük feszültség, még ha egyébként a stáb be is vallja, hogy az egyik feladatot a Die Hard 3-ból vették...

Spoiler:

Mindez így együtt egy közepes filmet eredményezett nekem. Azt nem mondhatom, hogy Wernick nem fejlődőképes; talán a következő filmje már jó is lesz...

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Palm Springs   Moziajánlók - Page 54 EmptyVas. Szept. 06, 2020 11:26 pm

.
Palm Springs

A Palm Springs keretében egy romantikus komédia próbálta azzal feldobni magát, hogy kedvenc időhurkos zsánerünkkel kavar egyet, ami így a Tenet után kifejezetten jó kis ellenpont volt. A lényeg eredendően ugyanis az, hogy az egyik koszorúslánnyal egy ismerősük esküvőjére érkező Nyles, és a menyasszony nővére, Sarah hogyan csiszolódnak össze az ismétlődő napokon keresztül, és az időhurok igazából csak lehetőséget terem erre, nem mást. Nem rossz ez az aspektusa sem a sztorinak, teret ad néhány kellemes poénnak és mély lelkizésnek a szerelem és az élet mibenlétéről, de azért a lényeg csak a visszapörgetésben van. És ebből a szempont is jó a mozi, egy remek csavarral és a kirakósonként kiderülő infókkal, meg főleg Roy karakterével jól kiegészíti és lendületben tartja a romantikus részeket.

Olyan bőven van, mint a When We First Met, a szimpla "kötelező olvasmány"-nál egy-két ötlettel jobb.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Greenland   Moziajánlók - Page 54 EmptySzer. Szept. 30, 2020 11:25 pm

.
Greenland / Greenland - Az utolsó menedék

A 2012-t és a Lehetetlent egyszerre majmolni próbáló filmben egy egyéni drámáktól terhelt kertvárosi család szemszögéből nézzük végig, ahogy az emberiség rájön, hogy nem csak a medve, de az üstökös sem játék. Garrity-ék az egyik jelenetben még baráti grillpartira készülnek, hogy aztán a következőben már izzó kőzetdarabok, felrobbanó repülők és a pánikban megreccsent emberek között meneküljenek bárhova, ami talán a túlélésüket jelenti.

Az elején még van is benne valami kis érdekes társadalmi gyakorlat, mondjuk hogy milyen az, amikor az évek óta ismert, zokogó és könyörgő szomszédok között kell kiszlalomozni az utcából, mert te nyertél a túlélő-lottón, ők meg nem. Onnantól viszont olyan mértékben ömlenek a filmből a közhelyek és a giccs, hogy azt még a katasztrófafilm műfaja sem igazán viseli el, Bay és Emmerich meg sírva könyörögne a receptért. A leginkább zavaró az egészben az a koncepció, hogy az emberek amúgy lemming módjára menetelnek a pusztulásba, mert nyoma sincs százezres-milliós tömegű hisztériának azok részéről, akik nem akarják, hogy maholnap agyoncsapja őket egy meteor, ellenben mindenki olyan kurva segítőkész, hogy a mentést koordináló katonák, orvosok, mexikói illegális bevándorlók, de még az amúgy tolószékes néniket is agyonlövő fosztogatók is alig várják, hogy a megszeppent Allisonnak és Nathannek segítsenek. Szorosan a nyomában meg ott van az a marhaság, hogy már egy közepesen komoly nyári fesztiválra sem engednek be azzal a dumával, hogy "Bocs, leszakadt a karszalagom, de tényleg!", de Noé XXI. századi bárkáira persze igen...

És még a katasztrófajelenetek animációja is szar, annak a háromszor tíz másodpercnek mind...

4,5/10

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyCsüt. Okt. 01, 2020 12:00 am

Niwrok írta:
.
Greenland / Greenland - Az utolsó menedék

Onnantól viszont olyan mértékben ömlenek a filmből a közhelyek és a giccs, hogy azt még a katasztrófafilm műfaja sem igazán viseli el, Bay és Emmerich meg sírva könyörögne a receptért. A leginkább zavaró az egészben az a koncepció, hogy az emberek amúgy lemming módjára menetelnek a pusztulásba, mert nyoma sincs százezres-milliós tömegű hisztériának azok részéről, akik nem akarják, hogy maholnap agyoncsapja őket egy meteor, ellenben mindenki olyan kurva segítőkész, hogy a mentést koordináló katonák, orvosok, mexikói illegális bevándorlók, de még az amúgy tolószékes néniket is agyonlövő fosztogatók is alig várják, hogy a megszeppent Allisonnak és Nathannek segítsenek. Szorosan a nyomában meg ott van az a marhaság, hogy már egy közepesen komoly nyári fesztiválra sem engednek be azzal a dumával, hogy "Bocs, leszakadt a karszalagom, de tényleg!", de Noé XXI. századi bárkáira persze igen...

És még a katasztrófajelenetek animációja is szar, annak a háromszor tíz másodpercnek mind...

4,5/10

.


lol! lol! lol2 lol2 lol2 faceplam faceplam

Ez kimarad. Úgyse megyek egy ideig maszkmoziba. Rolling Eyes


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyCsüt. Okt. 01, 2020 8:01 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Greenland / Greenland - Az utolsó menedék

És még a katasztrófajelenetek animációja is szar, annak a háromszor tíz másodpercnek mind...

4,5/10

.

lol! lol! lol2 lol2 lol2 faceplam faceplam
Ez kimarad. Úgyse megyek egy ideig maszkmoziba. Rolling Eyes

.

Voltunk vagy hatan a több száz férőhelyes teremben, kb. 5-6 méterre egymástól, szóval annyira nem erőltettük mi sem Smile .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: A tulajok / The Owners   Moziajánlók - Page 54 EmptyCsüt. Okt. 29, 2020 7:48 am

.
A tulajok / The Owners

Az anyagi problémáik megoldását pár angol suhanc abban látja, hogy amíg a tulajdonos orvos és a felesége szokásos heti vacsorájukra mennek, kifosztják a házukat. Az első probléma egyikük barátnőjének képében jelentkezik, aki munkába igyekezve egyre hangosabban kezdi követelni a bandától a rabláshoz kölcsönkért kocsiját. A második banánhéj az, amikor az apróbb értékek után a házban talált széfben remélt vagyontól teljesen megrészegülve úgy módosítják a tervüket, hogy megvárják a házaspárt, és belőlük szedik ki, ha kell, akkor verik ki a kombinációt. A harmadik probléma az, hogy nem tudnak annyira az idős doktorra és doktornéra ijeszteni, hogy azok hajlandóak legyenek kinyitni a széfet, és ennek érdekében ők sem riadnak vissza némi manipulációtól és erőszaktól.

A terv mellett a filmmel is nagyjából három probléma akadt. Az első, hogy az első fél óra műmacsó üvöltözése és farokméricskélése, főleg a patkányszerű Gaz semmit nem tesz azért, hogy aggódni lehessen ezért a csapatért, pedig Marynél még egy terhességet is bedobnak, hogy legalább ő szimpatikus legyen. A második, hogy a film gyakorlatilag a két öreg baljóslatú kedvességére és lassan hisztériába forduló elszántságára épít, de ez sokszor inkább komikus, mint feszültséggel teli; ennek mélypontja az, amikor kotonszerű kezeslábasba bújva fokozzák a vadászatukat, le-lecsapva a homályból, mint valami köszvényes Predatorok. A harmadik meg a filmek legfőbb rákfenéje, az ostobaság; nehéz mit kezdeni akkor a szereplőkkel, amikor Terry-ről kiderül, hogy ő a legzakkantabb mind közül, pedig erős a verseny, Mary meg annyira hülye, hogy csak akkor hiszi el, hogy a könnygáz nem jó, amikor közvetlenül beleszippant a gránátból kiszivárgó felhőbe.

Ezekért cserébe a film csak a pár, a bezártságtól és a fenyegetéstől tényleg jó jelenetet, a doktorékat alakító színészek (Sylvester McCoy, Rita Tushingham) időnként kellemesen parás játékát, a finálét, néhány vizuális trükköt és Maisie "Arya" Williamst tudja felajánlani, nálam kevés sikerrel. Nem Maisie az első, aki egy közepes horrorral akar kitörni abból a skatulyából, amibe évek alatt került, mutatva, hogy ő nagyon mást is tud csinálni; aztán van, akinek ez bejön (pl. Daniel Radcliffe)... és van, akinek szerintem nem.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Godzilla Kong ellen / Godzilla vs. Kong   Moziajánlók - Page 54 EmptyVas. Május 23, 2021 11:28 pm

.
Godzilla Kong ellen / Godzilla vs. Kong


Elég fura volt beülni egy filmre, aminek az első része olyan bárgyú volt, hogy egyikünket sem érdekelte, hogy készült egy második, így ez a Kongot és Godzillát összemesélő film a harmadik a gyíkszörnyes vonalon. De ebben az időben az ember nem is nagyon nézi, mire ül be, csak örül, hogy végre beülhet valamire....

Még akkor is, ha ez is pontosan olyan, mint az összes eddigi: bénán összetákolt klisék és régi Godzillás nosztalgia sárbuta összetákolása, amiben az emberi szereplők még akkor is kizárólag azt a célt szolgálják, hogy a néző szemei és fülei legyenek az események sűrűjében, ha egyébként baromi fontosnak és világmegmentőnek akarják láttatni őket. Akkor is, ha kizárólag azok a jelenetek léteznek a filmben, amik látványosak, és még kísérlet sem történik rá, hogy megmagyarázzák, hogyan jut el a "cselekmény" az egyik snittből a másikba (mint például hogy hogyan sikerült a Koponya-szigeten megtalált Kong köré egy baszomnagy kupolát építeni LED-panelekből, ami láthatóan rohadtul idegesíti a majmot, vagy hogy hogyan sikerült Kongot ráláncolni a teherhajóra). Akkor is, ha a film egyik felét már láttam az 1974-es Godzilla filmben (csak akkor nem egy árva és süketnéma kislány volt a közvetítő közeg, hanem a japán kiscsaj, aki szívhezszóló dalával kiénekelte a Sárkánycsászárt a hegyből), a másik felét meg a Stranger Things 3. évadában (mert legalább olyan béna a három balfasz útja Hong Kongba, mint ahogy ott megtalálták az áruház alatt a titkos bázist az ottani ultragáz kretének), a maradék meg olyan filmekből lett összeollózva, mint a Mag meg az Upside Down. Akkor is, ha a szörnygyepálás és a várospusztítás legalább látványos... legalább az olyan, amilyennek lennie kell.

Összességében nem volt rossz, mert nem volt rosszabb, mint vártam.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 EmptyVas. Május 23, 2021 11:58 pm

Niwrok írta:
.
Godzilla Kong ellen / Godzilla vs. Kong

Összességében nem volt rossz, mert nem volt rosszabb, mint vártam.

6,5/10
.

Laughing Számomra nem lehet olyan minimálisan is jó, hogy elkezdjem. Nekem az előző teljesen kiverte a biztosítékot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 54 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
54 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: