Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 42 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: A Galaxis Őrzői   Moziajánlók - Page 30 EmptySzomb. Aug. 16, 2014 9:25 pm

A Galaxis Őrzői

Ismét csak abból tudok kiindulni, hogy halványlila fingom nincs az egész képregényes univerzumról, így a filmet is csak önmagában vagyok képes értékelni – s nem tudok foglakozni a kapcsolódási pontokkal. Jó, néhány dologgal azért ennyi Marvel film után tisztában vagyok, de ezek a figurák vadidegenek voltak számomra.

S azok is maradtak. Egyszerűen nem működött ez így, hogy az öt tag a semmiből áll össze egy jófajta zúzásra. A szűk játékidő miatt csupán mindenki kb. két percben elmondja, ki is ő és mik is a motivációi, ez pedig számomra a kötődés miatt iszonyat kevés volt. Még Starlordnál is, pedig nála legalább a gyerekkorával sikerül kezdeni. A fél mozi egymás basztatásával és üldözésével telik, így az egymás iránt kialakuló szimpátia és védelmi ösztön lóg a levegőben. Egyszerűen ennyi játékidő alapján hiányzik a kémia a szereplők között, s bár mindenki jó fej, a csapat csak ez „rakás idióta” – ahogy a trailerben is mondták (de a filmben nem). A másik, ami viszont komolyan zavart, hogy ennyi erővel az Üzenet az űrből Aaron és Shiroja is csatlakozhatna hozzájuk BEBA2-vel együtt  - ott sétáltak a világűrben szkafander nélkül… eh… Ez nem az a kategória, hogy fénykard, meg lézerpisztoly, meg fénysebesség… ezt még a legegyszerűbb ember is tudja, hogy baromság.

A mosómedvétől tartottam a legjobban, de ő volt a legcoolabb az egészben. (bámulatos CGI-vel). Majd minden poénja ül – ellentétben a többiekével. Idegesített az a sok segghülye karakter, aki egy szóviccet képtelen feldolgozni, annyira erőltetett és fárasztó beszólások voltak, hogy néha a fejemet fogtam. Nekem a Galaxis őrzői viccesség terén nagyon elmaradt az általános vélekedéstől – néhány jó beszólást leszámítva nem tudtam rajta röhögni. Ami viszont maradéktalanul bejött, az a világ, amit láttam a vásznon. A sci-fi rajongók mind a tíz ujjukat megnyalhatják a képi világ láttán: a Star Trek és Star Wars filmek legjobb képei köszönnek vissza. A Nova védelmi háló az egyik legjobb ötlet, amit láttam eddig, Starlord kis kütyüje meg tök olyan, mint a feketelyuk bomba a Thorból. De a legjobb a Gyűjtő szentélye, a kutya valóban nagy poén, de én az egyik kabinban mintha Giger-teremtményeket is felfedezni véltem volna. De lehet, csak a szemem káprázott.

Messze nem volt annyira szórakoztató, mint vártam, de nem azért, amiért tartottam tőle. Ha majd ezeket a figurákat másodszor fogom látni akcióban, biztos jobban fognak tetszeni – a Marvel szórakoztatás csúcsa továbbra is a Bosszúállók maradt.


70%


Ui. Milyen kazetta az, ami 26 év után ugyanúgy szól, mint újkorában????  Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jan. 01, 2015 1:41 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptySzomb. Aug. 16, 2014 10:19 pm

R2-D2 írta:
A Galaxis Őrzői

Messze nem volt annyira szórakoztató, mint vártam, de nem azért, amiért tartottam tőle. Ha majd ezeket a figurákat másodszor fogom látni akcióban, biztos jobban fognak tetszeni – a Marvel szórakoztatás csúcsa továbbra is a Bosszúállók maradt.


75% 


A látvány megvolt és a címszereplőket is megkedveltem, de szerintem se nyújtott semmi maradandót a film, a nyár megmentője státuszra pedig végképp nem szolgált rá.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptySzomb. Aug. 16, 2014 10:51 pm

Remo írta:


A látvány megvolt és a címszereplőket is megkedveltem, de szerintem se nyújtott semmi maradandót a film, a nyár megmentője státuszra pedig végképp nem szolgált rá.

 egyetért 

Örülök, hogy ezt írod, megint olyan érzésem volt, hogy egyedül megyek a világgall szemben. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 18, 2014 10:13 am

R2-D2 írta:
De a legjobb a Gyűjtő szentélye, a kutya valóban nagy poén, de én az egyik kabinban mintha Giger-teremtményeket is felfedezni véltem volna. De lehet, csak a szemem káprázott.

Volt ott chitauri a Bosszúállókból, egy sötételf a Thor 2-ből és még egy féreg is a rendező előző mozijából, a Slither-ből. Very Happy
Amúgy a kutya is egy Marvel karakter, nevezetesen Cosmo. Aztán ki tudja, még hány easter egg volt eldugva ott! Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 18, 2014 11:09 am

Weide írta:
Amúgy a kutya is egy Marvel karakter, nevezetesen Cosmo. Aztán ki tudja, még hány easter egg volt eldugva ott! Very Happy

Én azt simán Lajkának hittem... ennyit érdekel ez az Univerzum.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 18, 2014 11:22 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Amúgy a kutya is egy Marvel karakter, nevezetesen Cosmo. Aztán ki tudja, még hány easter egg volt eldugva ott! Very Happy

Én azt simán Lajkának hittem... ennyit érdekel ez az Univerzum.

 lol! Laughing 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Sin City: Ölni tudnál érte   Moziajánlók - Page 30 EmptySzomb. Aug. 23, 2014 6:24 pm

Sin City: Ölni tudnál érte

Ezúttal szomorúan kell igazat adnom azoknak a kritikai hangoknak, akik a Sin City 2-ről nem írtak túl fényeset: kimondottan unalmas, bosszantóan izzadtságszagú, önismétlő folytatás lett, ami egy idióta szerelmi szállal és többek között Eva Green meztelenségével akar más lenni, mint elődje.

Annyi pozitívuma mindenképp van, hogy az első rész hangulatát, látványát maradéktalanul átvette. A színészgárda ezúttal is parádés (bár a Clive Owen – Josh Brolin cserét nem értem), a 24 fanok egy elnökkel és egy alelnökkel is találkozhatnak –apró, de örvendetes poén. A régiek közül is itt van mindenki, még Hartigan is, bár ő is eléggé izzadtságszagú formában. A pozitívum nagyjából ebben kimerül – mármint a látványban meg a figurákban -, talán még a Johnny-féle (Joseph Gordon-Lewitt) szál volt picit érdekes. Az Ava-féle (Eva Green) idióta szerelmi történet nagyon buta volt, ráadásul végtelenül unalmas, Nancy bosszúja pedig számomra borzasztóan összecsapott. A készítők ráadásul ugyanabba a hibába estek, mint már annyi más film: a nulla történetet erőszakkal és szexszel próbálták felturbózni – hátha elterelik a figyelmet a forgatókönyvbe és a szövegkönyvben tátongó lyukaktól. Az erőszak azonban ez esetben ugyebár a képi világ miatt semmit nem ér – így marad a szex. Többek között ettől is viszont az egész iszonyat erőltetett és üres lett – az első epizód formabontó újdonsága meg már a múlté: marad az unalom és undor a köbön.

Ha nem lett volna benn Marv (Mickey Rourke) illetve Miho ( ő is más színésszel), lehet, ki is jöttem volna a moziból. Annyira pocsék lett.

40%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 03, 2014 12:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptySzomb. Aug. 23, 2014 6:48 pm

R2-D2 írta:

Sin City: Ölni tudnál érte

Ezúttal szomorúan kell igazat adnom azoknak a kritikai hangoknak, akik a Sin City 2-ről nem írtak túl fényeset: kimondottan unalmas, bosszantóan izzadtságszagú, önismétlő folytatás lett, ami egy idióta szerelmi szállal és többek között Eva Green meztelenségével akar más lenni, mint elődje.

Ha nem lett volna benn Marv (Mickey Rourke) illetve Miho ( ő is más színésszel), lehet, ki is jöttem volna a moziból. Annyira pocsék lett.

40%


Gyorsan le is kaptad a hátteret Smile .

Pubertásfantázia volt az egész, egy noir Sucker Punch, semmi több. És elég sokat nevettünk is rajta, ami ebben a műfajban gáz, nem?

Plusz oké, hogy Eva Greennek jó a teste, érdemes mutogatni trambulinon állva a holdfényben, de az arca nem az én világom. Jessica Albát, Dawsont, de még Juno Temple-t is előbb választanám ebből a kínálatból.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyVas. Aug. 24, 2014 12:34 am

Niwrok írta:
Plusz oké, hogy Eva Greennek jó a teste, érdemes mutogatni trambulinon állva a holdfényben, de az arca nem az én világom. Jessica Albát, Dawsont, de még Juno Temple-t is előbb választanám ebből a kínálatból.
.

Ez így, ilyen sorrendben jöhet is. Bónusznak meg Eva Green (nekem nincs vele bajom). king 


Amúgy persze, hogy érdemes mutogatni, de itt csak a figyelemeterelés eszköze volt - hogy ne figyeljünk arra, hogy nem történik semmi.  Wink 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 8:15 pm

R2-D2 írta:
Sin City: Ölni tudnál érte

Ezúttal szomorúan kell igazat adnom azoknak a kritikai hangoknak, akik a Sin City 2-ről nem írtak túl fényeset: kimondottan unalmas, bosszantóan izzadtságszagú, önismétlő folytatás lett, ami egy idióta szerelmi szállal és többek között Eva Green meztelenségével akar más lenni, mint elődje.

Annyi pozitívuma mindenképp van, hogy az első rész hangulatát, látványát maradéktalanul átvette. A színészgárda ezúttal is parádés (bár a Clive Owen – Josh Brolin cserét nem értem), a 24 fanok egy elnökkel és egy alelnökkel is találkozhatnak –apró, de örvendetes poén.

Clive-ot azért cserélték le Josh-ra mert a képregényben is volt az, hogy a karakter átment egy arc plasztikán, hogy miért is kellett azt nem tudom! Én még nem láttam, de ezek szerint lehet, hogy max itthon nézem majd olyan fél év múlva.
Az elnököt tudom, hogy kicsoda aki megjelenik, de kiváncsi vagyok ki lehet az alelnök. És persze nem beszélve Eva Green az akit még inkább szeretném látni bár inkább nézném meg személyesen!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 8:26 pm

Mr. White írta:


Clive-ot azért cserélték le Josh-ra mert a képregényben is volt az, hogy a karakter átment egy arc plasztikán, hogy miért is kellett azt nem tudom!

El van baszva az egész: volt benn arcplasztika, de már ELŐTTE más volt Dwight arca!!!!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 8:44 pm

R2-D2 írta:
Mr. White írta:


Clive-ot azért cserélték le Josh-ra mert a képregényben is volt az, hogy a karakter átment egy arc plasztikán, hogy miért is kellett azt nem tudom!  

El van baszva az egész: volt benn arcplasztika, de már ELŐTTE más volt Dwight arca!!!!

Úgy érted a filmben mielőtt átalakítják, nem Clive játssza Dwight-ot, hanem valami harmadik színész?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 9:15 pm

Weide írta:


Úgy érted a filmben mielőtt átalakítják, nem Clive játssza Dwight-ot, hanem valami harmadik színész?

Úgy. Már előtte is Josh Brolin játssza. scratch
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 11:01 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Úgy érted a filmben mielőtt átalakítják, nem Clive játssza Dwight-ot, hanem valami harmadik színész?

Úgy. Már előtte is Josh Brolin játssza. scratch

Na jó, akkor tisztázzuk. A Sin City 1-ben Clive játssza Dwightot, ami történetszál pedig a Dame to Kill For után játszódik. Vagyis az idei SC mozi ezen szála előzmény, vagyis még az arcplasztika előtti Dwight-ot láthatjuk a képernyőn, aki ugye Brolin lesz. Ezzel eddig nincs is baj. Vagyis mivel van a baj?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 EmptyHétf. Aug. 25, 2014 11:38 pm

Weide írta:
Na jó, akkor tisztázzuk. A Sin City 1-ben Clive játssza Dwightot, ami történetszál pedig a Dame to Kill For után játszódik. Vagyis az idei SC mozi ezen szála előzmény, vagyis még az arcplasztika előtti Dwight-ot láthatjuk a képernyőn, aki ugye Brolin lesz. Ezzel eddig nincs is baj. Vagyis mivel van a baj?

1. Miért is előzmény??? 4 év telt el, ezt ő maga mondja (azt hiszem).
2. A film közben van arcplasztika, egy bizonyos esemény után - előtte is Brolin és utána is. Csak lett haja.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 30 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
30 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 42 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: