Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Amerika kapitány    Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 16, 2014 10:50 pm

Amerika kapitány 2

Óriási szerencse, hogy tegnap megnéztem az első részt, ugyanis ha nem tettem volna, bizony néha csak passogtam volna, ki kicsoda a filmben, s hogy mit keres az egyik karakter egy számítógépben…

Nem tudom. Összességében ugyan tetszett az egész, de igazándiból megint csak ámulok azon az általános ováción, amit a CapAm2 nemzetközileg kiváltott, mert nekem pontosan az nem tetszett, amit mindenki egekig magasztal. Így, első élményként inkább az jött le, hogy túl komoly, túlságosan keszekusza lett, a szórakoztatás kifejezetten háttérbe került holmi, 70-es évekbeli kémhangulat megidézése miatt. Annyira nem is a nagyszabású akciók hiányoztak belőle (azért akad az is jócskán), inkább az a könnyed, laza stílus, az a humor, ami nálam a Bosszúállókat minden fölé emelte tavalyelőtt. Redford, és az egész világ, amit itt vénségére képviselt, számomra teljesen idegen volt a franchise-tól – vagy inkább úgy mondom, hogy ilyen arányban ez nekem nem is igazán lett Marvel film. Míg az első egy prológus, ott fontos szerepe volt a világháborúnak, mint háttérnek – itt tök erőltetettnek éreztem a komplett S.H.I.E.L.D.-es, Hydrás  hátteret. Ha meg már így alakult, nekem (is) egyre inkább zavaró, hogy a többi karakter miért is nem tűnik föl, ha már ekkora a baj.

A másik, ami mindig is vesszőparipám: kényes vagyok arra, hogy saját kategóriájában, saját világában hiteles legyen egy mozi. Nos, ez sem lett maradéktalanul hibátlan: azzal, hogy a kémtörténetes vonallal „lerántották” a történetet a földre, azzal néhány akció, verekedés nálam kilógott a sorból. Gondolok itt mindenekelőtt a Kapitány és a Katona gigabunyójára, ahol egy fémkézzel történő pofonverésnek nem csak néhány horzsolás lenne a következménye az arcon… Ráadásul – de ez nem minden tekintetben baj!!! – a mozi más filmek tömegét idézi meg, leginkább a Bourne 2-őt, a régi Redford filmeket (anyám, hogy néz ki), a még be nem mutatott Transzcendenst, amik első gondoltra eszembe jutnak. A War games kiszólás viszont nagyon király lett, mint ahogy a kapitány listája is a film elején (Nirvana rulez!!!).

Bármennyire is negatívnak tűnik az ajánló, messze nem az: a film simán megéri a mozijegyet még így is, de a lazaság, a humor, no meg némi Vasember és/vagy Hulk jól jött volna bele.


80%

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 12:55 pm

R2-D2 írta:

Amerika kapitány 2
Annyira nem is a nagyszabású akciók hiányoztak belőle (azért akad az is jócskán), inkább az a könnyed, laza stílus, az a humor, ami nálam a Bosszúállókat minden fölé emelte tavalyelőtt.

80%


Mivel nincsenek itt a többiek (persze, "miért nincsenek itt?" Smile ... ), így aztán nem is lehet meg az a civakodás, ami a Bosszúállókat jellemezte. Plusz azt se hagyjuk ki, hogy Steve Rogers a négyből a "legbúvalbaszottabb", és annak is kell(!) lennie... A Vasembert ugye nem kell részletezni, Thornál ott van showman-nek Loki, Hulknál legalább a zúzásai viccesek (a Bosszúállók két legjobb poénja is hozzá kötődik), na de mit és min poénkodjon egy 95 éves patrióta trotty Smile ? Ha már amúgy is egy kaptafára készülnek ezek, engem csak jobban zavarna és untatna, ha mindegyik ugyanúgy lökné a sódert, de a Marvel hellyel-közzel azért még figyel arra, hogy melyik szereplőhöz milyen stílus illik, és legalább ezzel megkülönbözteti a filmeket. Lehet a Bosszúállók a csúcs, nekem is az, de szerintem Amerika kapitány történetébe ennyi való, hogy egy kicsit húzzák az agyát a csajok miatt... meg a GPS, az halálos volt Very Happy ; ő meg mond egy keserédes poén arról, hogy nem ment sehova szombat este, mert az ivócimborái rég halottak...
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 2:10 pm

R2-D2 írta:
Amerika kapitány 2

80%

.

Én többet is elviseltem volna a kémes dolgokból. Tetszett a koncepció, de mintha nem csinálták volna végig, hogy a törzsközönség is megkapja a magáét. Így viszont kémfilmként és képregényfilmként is felemás érzéseim maradtak utána. Azért soha rosszabbat, valszeg ez is megy a többi Marvel-film közé, de máskor határozottabban eldönthetnék, hogy mit is akarnak.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 7:03 pm

Egyre biztatóbb kritikákat olvasok az Amerika Kapitány 2 kapcsán, úgyhogy a lelkesedésem is egyre csigázódik. Még R2-D2 kritikája sem vette el a kedvem, sőt, így látatlanban is Niwrok-kal értek egyet, már ami a főszereplő jellemét érinti. A nyomozós-kémkedős szálak is be szoktak jönni, szóval nagyon-nagy baromság kell ahhoz, hoyg elbaltázzák számomra ezt a filmet. Sajnos hétfőn nem tudtam megnézni, pedig akkorra terveztem, de hát majd jövőhéten.

Holnap megyek haverommal a Pioneer-re (a trailerét kiraktam a megfelelő topikba), ha lesz olyan jó a film, hogy megérjen egy elemzést, akkor számíthattok tőlem egy dupla Under the Water kritikacsomagra.

Jövőhéten meg irány a Transzcendens, amiről bár sorra bukkannak fel a negatív kritikák, de maga az alapötlet annyira érdekesnek tűnik, hogy nem hagyom eltántorítani magam.

Amúgy a 'Murica Capt kapcsán belefutottam egy érdekes spoilerbe, alant leírom, ti már úgyis láttátok.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 9:15 pm

Weide írta:
Még R2-D2 kritikája sem vette el a kedvem, sőt...

Nem is állt szándékomban kedved szegni. Ahogy írtam, tetszett nekem is, de valahogy másfajta mixre voltam kiéhezve.

Remo fogalmazta meg jól, kémfilmként és képregényfilmként is csak mértékkel nagyszerű. Egyébként itt van egy írás egy kollégától, érdemes elovasni:


Amerika Kapiány - A tél katonája

Nagyjából spoilermentes, legalábbis az igazán lényeges dolgokat nem lövi le. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Rio 2   Moziajánlók - Page 21 EmptySzomb. Ápr. 19, 2014 12:48 pm


Rio 2.

Ez az Azúr-kék animációs film a röpképtelen papagájjal elsőre is tetszett, minden egyszerűsége ellenére azt hiszem a nosztalgia miatt, amiért nélkülözte a popkulturális utalásokat, takaréklángon égette a hisztériát, és tetszett rögtön az elején a zenés-táncos madárrevü. Többet vagy mást nagyon a második résztől sem kaptam, de az megint elég volt.

Az, hogy Azúr történetét merre viszik tovább, annyira nem volt meglepő, vagyis hogy a szobamadár-létből kilépő szárnyast még közelebb kell vinni a vadonhoz. Jól kijött, hogy a papagáj és a mamagáj (ismét csak bocsánat Smile ) mennyire eltérő elveket vallanak gyereknevelés szempontjából, úgyhogy Csilinek kapóra jön, hogy állítólag nincsenek egyedül, így adta magát a dzsungeles felfedezőtúra. És mi jut eszébe elsőre a nyugatiaknak az esőerdőről? Naná, hogy az irtásuk. Úgyhogy lesznek rossz favágó emberek, jó természetvédő emberek, meg más madarak, akiknek feláll hátukon a toll az ember szó puszta említésére. A szokásosan sablonos rajzfilm-panelek aktualizálva a környezetre, talán egy fokkal gyengébb összetartó erővel a szálak között, mint kéne. Azt én is láttam, hogy sok rajta az erőltetett hurok, a dzsungeles tehetségkutatótól kezdve Nigel felbukkanásán és románcán át a nyalókás erdőirtóig. Továbbá nem tudtam nem észrevenni, hogy volt egy mögöttes szándék is abban, hogy a film így és most került a mozikba, mégpedig a foci-VB promózása a legkisebbek körében.

Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák, de talán egy kicsit sok volt hozzájuk az énekes betét, pedig én alapvetően szeretem ezeket. Hál'istennek Tulio és a nyálas kutya ezúttal még kevesebbet szerepel, viszont elkezdtek beszivárogni a felnőttes kikacsintások, de legalább ezek közül a Miley Cyrusos megnevettetett.

Összességében azt kaptam, amit vártam. Ami jó volt, az vagy már elsőre is az volt, vagy kiegyenlítették az új negatívumok. Így a pontszám is ugyanaz.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 11:45 am

Niwrok írta:
.
Rio 2.


Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák (...) én alapvetően szeretem ezeket.
8/10
.

Nem tudok mást kiolvasni a soraidból az értékeléseink közötti 30%-ra, mint ezt. Mert nagyjából - ahogy kihámoztam - ugyanazok zavartak Téged is, mint engem...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 8:18 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Rio 2.
Még mindig tetszettek a madaras koreográfiák (...) én alapvetően szeretem ezeket.
8/10

Nem tudok mást kiolvasni a soraidból az értékeléseink közötti 30%-ra, mint ezt. Mert nagyjából - ahogy kihámoztam - ugyanazok zavartak Téged is, mint engem...


Talán ugyanaz zavart, de nem ugyanaz tetszett Smile . Ha jól emlékszem azt írtad, hogy sem a sztori, sem a figurák nem fogtak meg téged már elsőre sem, nekem viszont a hisztérikus madárkutatón és a gyagyás kutyán kívül szimpatikus volt mindenki, és ez a "Tanulj meg repülni" is jobban esett, mint vártam.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Transzcendens   Moziajánlók - Page 21 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 11:11 pm

.
Transzcendens

Most már szinte vicces, hogy minden évben találok egyet-kettőt, amit röviden csak "Lopott idő"-díjasnak szoktam titulálni. Ezek azok a sci-fik, amik ugyan remek és érdekesen szerteágazóan elgondolkodtató alapötlettel rendelkeznek, de mondjuk hasra esnek a saját butaságaikban, vagy egyszerűen sekélyes látványfilmmé degradálódnak a stáb keze alatt. Ez a Transzcendensnek úgy sikerült, hogy a film lényegi kérdései egy narrációba meg egy előadásba vannak belepasszírozva kb. kétszer két percbe, míg a maradék két órát egy ragacsos szerelmi sztori tölti ki, meg az, hogy a gép önmaga által miféle csudákra képes, közben meg a felszínen olyan ostoba emberek vívják harcukat a "szabadságukért", hogy az is csoda, hogy maguktól tudnak levegőt venni.

Spoiler:

Alapvetően szeretem a felelőtlen tudósos filmeket, még emésztem, hogy mit is láttam, de az első élmény nem volt kellemes. Bármennyire is sok az áthallás és a szimbólum (volt, aki a keresztény hitvilágot vélte kihallani belőle, és mindezt Éva, a Nő vezeklésének tartotta az eredendő bűnért), az a helyzet, hogy vannak gondolatok, amiknek a kifejezésére egy könyv, egy filozófiai értekezés hatékonyabb és szerencsésebb eszköz, mint a film, úgyhogy...

5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Transzcendens   Moziajánlók - Page 21 EmptyKedd Ápr. 22, 2014 11:03 pm

Transzcendens

Nehezen hittem a negatív hangoknak, de sajnos be kell ismernem, mindenkinek igaza volt. Ahogy egy „neves kollégám” írta egyszer: a film a nagy erőlködésében sajnos befosott…

Az alapötlet – ahogy sok más egyéb filmnél is – zseniális: a tudós agyát feltölteni egy gépbe, majd ezt a hatalmat veszélyként, kontrollálhatatlan isteni hatalomként ábrázolni nem túl eredeti ugyan, de potenciál mindenképp van benn. Azonban az ezt követő események, az azt közvetítő szereplők és környezetük még a film által felállított univerzum keretein belül is annyira idióták, hogy szinte fájt. A semmiből rekordidő alatt, zavartalanul kinövő gigászi bázis, a szerves és szervetlen anyag gond nélküli rekonstruálódása, az államhatalom kicserélése terroristákkal, valamint a valóságot félreértelmező karakterek futkosása a vásznon borzasztóan átgondolatlan volt. Kicsit részletesebben:

Spoiler:

Mindazonáltal a nanotechnológia, annak felhasználása nagyon tetszett, a mozi erkölcsi kérdései pedig örökérvényű problémákat boncolgatnak. Csak félbehagyják a boncasztalon a beteget…

50%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:50 am

R2-D2 írta:
Transzcendens
Spoiler:

Mindazonáltal a nanotechnológia, annak felhasználása nagyon tetszett, a mozi erkölcsi kérdései pedig örökérvényű problémákat boncolgatnak. Csak félbehagyják a boncasztalon a beteget…

50%


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 3:44 pm

Úgy terveztem, hogy írok egy dupla kritikát a Sanctum-Pioneer párosról, mivel ez utóbbit múlt hét végén néztem meg moziban, de hiába a várakozás, nem nagyon jöttek be a számításaim a filmmel kapcsolatban. Azt hittem, egy kőkemény búváros thriller-rel lesz dolgom, de sajnos ez csak a körítés volt. Aki szereti az életszagú (naná, hisz megtörtént események inspirálták a sztorit) drámákat, amik lassúak, súlyosak, amolyan norvég-módon merengősek, kimértek azoknak egy nézést megérhet a film, de számítani kell rá, hogy túl emberi és talán túl valóságos lett az egész. Nincs feloldás, nincs konkrét csúcspont, nincs vége, csupán a norvég olaj-boom kezdetébe ad betekintést a film egy mélytengeri búvár szemein keresztül, aki az első ilyen akció alkalmával elveszíti testvérét némiképp érdekes körülmények között, és az egész film lényegében a nyomozásáról szól, hogy kiderítse, ki felel a bátyja haláláért, miközben a szálak egyre jobban kuszálódnak, egyre magasabb szintekre vezetnek, és eközben hősünknek a saját lelkiismeretével is el kell számolnia. Elég sok témát vet fel a film, de nagyon semmi sincs kifejtve, állást sem foglal, csupán száraz tényeket közöl. Ebben benne van a korrupció, a norvég-amcsi verseny az első ilyen mélytengeri olajvezetékek kiaknázására és a haszonszerzésre, benne van az a feszültség, amelyet a búvároknak kell kiállniuk egy-egy ilyen akció során, de mindezek csak apró szeletek az egészből, talán túlságosan is visszafogott módon elénk vetítve. A szereplők nem alkotnak semmi kiemelkedőt, de panaszra sem lehet nyomunk. A zene épp oly nyomasztó és delíriumos, mint az egész film, mély, tompa, elkeseredett. A képi megoldásokon húztam néha a számat, a mélytengeri jelenetek nagyon-nagyon el lettek bénázva, bár a sötét és nyugtalanító hangulatot némiképp vissza tudták adni. Viszont cserébe van egy-két kép, ami számomra többet nyújtott, mint a film sok momentuma. A gyönyörű, élénk színekben pompázó norvég öbölből az ég felé törő hatalmas fakó-fém fúrótorony. Amelynek okán Norvégia elképesztő gazdaságra és presztízsre tett szert, és amely közre játszott jó néhány résztvevő búvár melankolikus sorsában. Mindezen pontok még fájóbbá válnak a film végeztével, amikor is tudatják velünk, hány ilyen búvár szenvedett idegrendszeri károsodásokat a mélytengeri akciók során, és hogy veszítették el a pereket a norvég bíróságokon az aktuális vállalattal (vagy éppen az állammal) szemben, és hogy néhány ügy csak a közelmúltban jutott el a strasbourgi EJEB-hez. Mert alapvetően tényleg erről szól a film, egy ország hatalmának növelése hogyan tudja egyes emberek életet megkeseríteni úgy, hogy azokat mindvégig feláldozhatónak gondolják, vagy éppen megvásárolhatóvá teszik a hallgatásukat. Csakhogy mindez nem thriller, nem is amolyan mélytengeri borzongás, amire vágytam, és lényegében nem is csak egyetlen egy ember sorsáról szól ez az egész.

A Pioneer részemről egy 5/10-es filmélmény volt, viszont a  fenti dolgok végett teljesen felesleges összevetni a Sanctum-mal, amit ettől függetlenül/ennek okán még mindig bátran ajánlok bárkinek.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:13 pm

Weide írta:
Úgy terveztem, hogy írok egy dupla kritikát a Sanctum-Pioneer párosról, mivel ez utóbbit múlt hét végén néztem meg moziban, de hiába a várakozás, nem nagyon jöttek be a számításaim a filmmel kapcsolatban.A Pioneer részemről egy 5/10-es filmélmény volt, viszont a  fenti dolgok végett teljesen felesleges összevetni a Sanctum-mal, amit ettől függetlenül/ennek okán még mindig bátran ajánlok bárkinek.

Akkor a Pioneert kihagyhatom, a Sanctum viszont mindig is érdekelt, be fogom táblázni. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:18 pm

Niwrok írta:
Transzcendens

Spoiler:
.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:49 pm

R2-D2 írta:

Transzcendens
Spoiler:


Ez a film annyira magasról szarja le, hogy minek hogyan "kéne lennie" világszerte, hogy feleslegesnek érzem kitalálni helyettük. Ha egy film 30 másodpercet szán arra, hogy megmutasson egy jövőképet, akkor nekünk miért kéne többet szánni a "hézagok" kitöltésére confused ?!

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 21 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
20 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 37 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: